Myślenice: Posiedzenie SLD
Miasto 6

Myślenice: Posiedzenie SLD

W osiedlowym klubie Vega 15 lipca odbyło się zebranie członków oraz sympatyków myślenickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Pierwsze Otwarte Spotkanie Pokoleń
Miasto 3

Pierwsze Otwarte Spotkanie Pokoleń

Na boisku LKS Orzeł odbyło się I Otwarte Spotkanie Stowarzyszenia "Pokolenia". Stowarzyszenie działa w całym kraju i zrzesza ludzi dla których ważne są ideały socjaldemokratyczne

Zmarł Marszałek Województwa Marek Nawara

 • Dariusz Szczotkowski 26 maj 2011

  Poznałem kiedyś Pana Marszałka, wspaniały człowiek. Bardzo przykro, że ludzie odchodzą, ale jeszcze gorzej gdy są to wielcy społecznicy i eksperci.

Młodzi Socjaldemokraci z Myślenic w Sejmie RP

 • Dariusz Szczotkowski 22 mar 2011

  Miałem tutaj nie pisywać. Jednak powyższa dyskusja mnie zmusza. Najpierw ukłony dla "Klienttta" za naprawdę merytoryczną wiedzę, dobrą kalkulację rzeczywistości. Przyznam nawet rację, że faktycznie ugrupowania lewicowe powinny zweryfikować swoją wiedzę ekonomiczną i spojrzeć bardziej na gospodarczy liberalizm, tak by stworzyć w miarę możliwości społeczną gospodarkę rynkową. Świat pokazuje, że może istnieć państwo socjalne o wysokim wskaźniku wolnego rynku jak chociażby Kanada.
  Ustosunkuję się jeszcze, chociaż sam się sobie dziwie do: Czerwonych, Koryta i tego, że zawsze chcemy źle. Czy Ci, którzy tak piszą chociaż raz wysłali maila, odwiedzi nas w biurze czy poważnie porozmawiali z nami o polityce? Jak można oceniać tylko po partyjnym szyldzie. Ja np. znam i szanuje osoby z Prawa i Sprawiedliwości chociaż poglądowo różnicy się praktycznie o 180o. Chyba tyle w tej kwestii bo z MyśleniczaniemNR nie chcę wchodzić w polemikę, jak to się kolokwialnie mówi - żal na to internetu. Podziwami Klienttta za to, że jemu się jeszcze chce:)

  1 2

Myślenice: Kontrole busów

 • Dariusz Szczotkowski 22 mar 2011

  Więc trzeba stawiać im takie wymogi by podnosili jakość usług. To realne. A ceny podnoszą przez VAT i drożejące paliwo.

 • Dariusz Szczotkowski 22 mar 2011

  Brawa dla służb :) Problem busów to stara już pieśń. Przeładowane, w złym stanie technicznym. Kierowcy niestosujący się do standardów. Liczę, że w końcu jak nie za pomocą marchewki to kija nasz przewóz osób się cywilizuje :)

Zwłoki noworodka w budynku starej przepompowni

 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  Tutaj Bez dyskusji ma rację, że należy tam po sobie sprzątać. Z Tym się zgadzam
  zlesiedzieje - nie komentuje, nie zrozumiesz.

 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  A niech mi Pan Powie, jakim tytanem trzeba być by dorzucić butelkę z "patelni" do bergela :D odległość duża, po drodze drzewa...

  Ja nie mówię, że tam nie ma syfu bo niejednokrotnie jest. Ale nie można wrzucać wszystkich co tam są do jednego koszyka. Nie każdy jest 15-latkiem, który po chamsku idzie się nawalić gdy mama nie widzi.

 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  zlesiedzieje - a co mają poglądy do stwierdzenia tragedii.

 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  Osiedlowcu nie trzeba żadnego "Okna Życia" Dziecko można oddać w szpitalu.

  1
 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  MyśleniczaninieNR uważam, że nie jest to miejsce do agitowania za systemem narodowo-socjalistycznym czy faszystowskim. Tutaj chodzi o śmierć dziecka, człowieka pozostawionego samemu sobie na śmierć.

  Ale jak zawiódł system? Moim zdaniem zawiódł człowiek. Ludzie od dawna pozwalali sobie na bestialstwa w każdy systemie niestety. Powodów dlaczego porzucili dziecko może być z 1000, ale chodzi o to jak je porzucili ;/ czy nie mogli pozostawić po porodzie w szpitalu! Oddać do Policyjnej Izby dziecka? Obojętne! Nawet sprzedać za granice, czego też nie popieram ale dziecko by żyło!

  suraman - zgadzam się, że śmietnik jest tam niesamowity ;/ Szkoda, bo jak sam napisałeś to miejsce zasługuje na porządek i kulturę.

  1
 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  Po pierwsze jak pisałem wyżej wydarzyła sie okropna tragedia. Dziecko przed którym było całe życie w prawdopodobnie wielkim bólu utraciła wszystkie szanse. Ten kto to zrobił nie zasługuje na żadną litość, nic go nie tłumaczy...

  To jak zostało znalezione pewnie wie policja, ale zapewne dla dobra śledztwa jak i samego "znalazcy" nie ujawni na razie tych informacji.

  Pisanie o imprezach na Patelni jest śmieszne. Po pierwsze nie ma z tym związku po drugie lepiej chyba, że Ci ludzie sa tam a nie na ulicach i pod blokami tam hałasując. Policja tam nie ma po co patrolować bo nie jest to miejsce publiczne w znaczeniu ustawy. Jeśli komuś przeszkadza hałas może sprawę zgłosić - wymiar sprawiedliwości może podjąć działania tylko wtedy gdy są poszkodowani! I rację napisano też wyżej, że niejednokrotnie sa tam kulturalni bywalcy przy piwku, czy soku podziwiający Myślenice z góry. Coś w tym złego?

  1
 • Dariusz Szczotkowski 21 lut 2011

  realna koncepcja;/ niestety.

  1
 • Dariusz Szczotkowski 21 lut 2011

  Nie wiem czy smutek i przykrość po Takim zachowaniu można określić słowami. To po prostu nie ludzka potworność...
  Rozumiem, że można nie mieć na wychowanie, nie chcieć dziecka...ale takowe można pozostawić w odpowiedniej placówce. A nie pozbawiać życia;/

Myślenice: Powstająca galeria handlowa wynajęta w 60%

 • Dariusz Szczotkowski 22 lut 2011

  Dlaczego Wy piszecie, że dworzec nie będzie funkcjonował? Przecież lepiej jest mieć dworzec przy galerii bo to naturalny przypływ klientów. Poza tym w umowie z miastem jest zapisane, że funkcja dworca musi pozostać.

Rok 2010: Kalendarium najważniejszych wydarzeń

 • Dariusz Szczotkowski 3 sty 2011

  Powago rozumiem :) I powiem szczerze, nie chciałem by był to projekt władzy. Chciałem by był to projekt właśnie obywatelski. Rozumiem, że być może czekać mnie ciężka droga. Jednak naprawdę mi zależy by obywatele naszej gminy mieli możliwości decyzyjne nie tylko raz na 4 lata.

 • Dariusz Szczotkowski 3 sty 2011

  Witam.
  Panie zorro inicjatywa nie była projektem wyborczym. Naprawdę zależy nam na tym by Myślenice były pierwszym miastem małopolski posiadającym to narzędzie. Po sierpniowym złożeniu wniosku dostaliśmy odpowiedź, iż projektem zajmie się nowa rada. Ta jak wiadomo jest po 3 sesjach dopiero, sesjach bardzo ważnych bo otwierających nowy rok budżetowy. Myślę, że radni zajmą się niedługo tym projektem. Jeśli nie...zapewniam, że zareagujemy.

Rafał Kudas: Myślenicom potrzebna jest strategia

 • Dariusz Szczotkowski 20 gru 2010

  Szanowny Panie elo.
  Napieralski w tych komisjach miał 466 głosów. Nawet gdyby to było kwestią "nie głosuję na Kaczyńskiego, ani Komorowskiego" to nawet 50% daje 233głosy. Działalność lokalna przynosi np. ok. 70 i wynik też jest bardzo dobry.
  Poza tym nie startował z list partyjnych, by później nie było nacisków z góry. Np. takich jak miał PiS w stosunku do szpitala.

 • Dariusz Szczotkowski 20 gru 2010

  Chciałbym wyjaśnić tylko jedną kwestię. Polski Komitet Pomocy Społecznej nie jest na utrzymaniu gminy, nie jest to obowiązek samorządu. PKPS to organizacja pozarządowa, utrzymująca się z składek! Każdy, kto tam pracuje robi to z własnej woli i za darmo. Rafał, Ja, Pani Krystyna wielu wielu innych wolontariuszy robimy to bo chcemy. Nie mamy z tego żadnej korzyści materialnej. Ja, Rafał jak i całą rzesza wolontariuszy mamy gdzie pracować i robimy to z sukcesami.
  Więc zorro jak nie wiesz to nie pisz.

 • Dariusz Szczotkowski 20 gru 2010

  Dyskusja z JKM akurat była niezła:) Odebrałem więcej gratulacji niż po Pierwszej Komunii i Dobrze zdanej maturze razem wzięte :) Ja nie wiem co wy macie do tego utrzymywania przez rodziców? Sprawdziliście te informacje? Czy powtarzacie ciągle po kimś?

  1
 • Dariusz Szczotkowski 19 gru 2010

  Szanowni Państwo, w zasadzie nie zamierzałem dyskutować już na tym forum z racji braku merytoryki. Zresztą to co napisał powyżej mnie Szakal, jeśli już chcecie krytykować to konkretnie i o to bym mocno prosił.
  Rafał wygrał wybory i teraz przed nim 4 lata pracy na rzecz Myślenic. Jestem przekonany, że pracę tą wykona najlepiej jak można tz. na ile pozwoli reszta rady, budżet miasta i zarządzenia z wyższych strzebli władzy.
  Piszecie, że kiedyś tam za dzieciaka miał coś na sumieniu. Czy w tej sprawie jest jakiś prawomocny wyrok? Czy możecie to jakoś udowodnić? Podejrzewam, ze nie.
  Ja uważam, że dużo robi dla ludzi w tym mieście. PKPS, pomoc organizacją pozarządowym, integracja ludzi starszych z młodymi przez "Pokolenia" oraz wiele więcej.
  On się nie chwali, on tylko mówi ile można zrobić dla innych. I za to myślę można go pochwalić i jedno, czy dwa piwa w Vedze tego nie zmieniają. Nie zmienią tego, że 2500 osób jest dożywianych przez PKPS itd.

  Co do mojej osoby. Powiem, krótko. Szybko oceniono mnie po przez przeczytanie, krótkiego wpisu. Naprawdę łatwo oceniać ludzi :) prawda?

  1

Policja poszukuje osiedlowych wandali

 • Dariusz Szczotkowski 7 wrz 2010

  Problem leży po stronie braku społeczeństwa obywatelskiego. Policja jest takim samym urzędem jak każdy i ich praca polega przede wszystkim na współpracy z społeczeństwem. Sami to oni sobie nadal mogą zatrzymywać staruszki.

  Fakt jest taki, że faktycznie wielu policjantów nie wie jak wykonywać swoją pracę. Brakuje im skuteczności. I z tym nie mogę się kłócić. Jednak ta skuteczność z czegoś też wynika. A jeśli pytając nas jako obywateli w 90% słyszą "nie wiem"?

  Do tego dochodzi jeszcze ustawodaswto centralne. Policjant zanim coś zrobi ma milion procedur, a żul rzuci butelką bez ostrzeżenia.

  Problem jest, tylko pytanie do wszystkich mądrych...jak go rozwiązac?

Myślenice: Gmina zawiadomiła prokuraturę

 • Dariusz Szczotkowski 7 wrz 2010

  Brawo!
  Pan Burmistrz nie jest alfom i omegą i mimo mniemania wielu na tym forum i na myślenickich ulicach, nie moze on wszystkiego. Bardzo dobrze, że w interesie mieszkańców współpracuje z RZGW gdy trzeba, ale gdy przyjdzie czas ostrej krytyki też sie go nie obawia. Nasza gmina mocno ucierpiała z racji powodzi, ktoś powiniena za to wziąć odpowiedzialność. A kto odpowiada za powódź jeśli np. Raba od kilku(nastu?) lat nie jest odżwirowywana ? Kto jest włascielemem wałów przeciwpowodziowych? Przecież nie Pan Burmistrz - czyli za razem gmina.

  Ja uważam, że inicjatywa słuszna. A spór rozwiąrze prokuratura!

Kudas, Szczotkowski:Uchwały powinni zgłaszać mieszkańcy

 • Dariusz Szczotkowski 18 sie 2010

  1. Szanowny Gościu, czy możesz mi wskazać brak kultury w jakimś konkretnym przykładzie. Bardzo proszę? Gdyż czcze oskarżenia nie są uzasadnione.
  2. Corleone, czyli rozumiem, że człowiek średnio zamazny, albo wręcz biedny nawet jeśli będzie bardzo inteligentny i społeczny nie ma prawa być w polityce, a zapewne ma to prawo mniejsze niż osoba głupia, krnąbrna ale bogata? Tak? Nie rozumiem po czym też wnioskujesz brak elokwencji u Pana Rafałą Kudasa.
  3. fire, nie boję się dyskusji o polityce, jednak nie w tym miejscu i nie w tym temacie.
  4. CoxCoxCox rozumiem, iż nie chcesz żyć w bezpiecznym, rozwijajacym się kraju jakim jest Szwecja - ok, masz do tego prawo.

 • Dariusz Szczotkowski 17 sie 2010

  Witam Serdecznie.
  1. Nie będę dyskutował tutaj na temat SLD - to nie miejsce i czas. Widocznie, niektórzy mają jakąś psychoze i wszędzi widzą działaczy tej partii!
  2. Fire, w normalnych demokracjach zachodnich, osoby działające nie muszą się promować - po prostu mówi się o ich inicjatywach. U nas powoli już też, jednak czasami żeby przekazać coś społeczeństwu trzeba o tym głośno powiedzieć. Społeczeństwo ma dostać inicjatywę obywatelską - skąd mieli by o tym wiedzieć, że taki narzędzie w ogóle jest realne? Jak nie z mediów. Nie wiem czy to nie skromne, ale lubię mówić o swoich działaniach, sukcesach i porażkach. To element życia mojego społeczeństwa.
  3. Nie masz racji, że z ludźmi trzeba rozmawiać....z nami TRZEBA rozmawiać! I własnie ten projekt też polega na rozmowie z ludźmi, rozmowie władz z społeczeństwem. Niejednokrotnie rozmawiam z ludźmi i wiem np. co to miasto trapi. Nie Krakowską organizację, w której jesteś, ale ludzi z Myślenic. Poza tym ciekawi mnie jak rozmawiasz z ludźmi jeśli 18-nasto latek z liceum nie jest dla Ciebie partnerem do rozmowy, co powyżej udowodniłeś.
  4. Mihcal...jakieś argumenty? Czy chciałeś dorzucić kamień, o którym pisał Pan Przemysław. Wcale nie napisał, że jestesmy "cool" jednak jego zdanie było merytoryczne i uzasadnione. I takie zdanie szanuję!
  5. Okej inicjatywa była w roku wyborczym. Przyznaję, bardzo przepraszam więc, iż chciało się nam ją zrobić, przygotować, i że pracujemy nad nią od pewnego czasu akurat teraz. Przepraszam, że nie zgłosiliśmy tej inicjatywy za 10 lat. Bo jeszcze 6 lat temu jej nigdzie nie było, a 3 jeszcze nie była w pełni sprawdzona.
  6. Drogi Fire. Jeśli możesz powiedzieć mi kim jesteś na FB, to tam pisz swoje pytania. Bo to jest forum publiczne!

  1
 • Dariusz Szczotkowski 17 sie 2010

  1 Po pierwsze Panie Fire, rozmawia Pan na ogólnodostępnym forum, więc każdy z Panem rozmawia. Tomek również.
  2. To nie watek o SLD
  3. My nie przeginamy z żadnym pomaganiem. Może Pan to udowodnić. Bo na górze powiedziałem czy w życiu się zajmuję, to źle tak?
  4. Nie jestem w stanie, złożyć obietnicy bo nie wiem jak rozwinie się sytuacja.
  5. Nie chcę robić polityki za wszelką cenę, na pewno nie za cenę swoich poglądów więc w PiS nie ma dla mnie miejsca.

  1

Myślenice: Gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami?

 • Dariusz Szczotkowski 17 sie 2010

  Fajna inicjatywa, z którą się zgadzam. Niejednokrotnie parkowanie jest wykonywanie tragicznie.
  Jednak pozostaje jeszcze jedna kwestia - gdzie Parkować. Jak rozwiązac kwestie parkowania w mieście? Moze budowa niedaleko rynku dużego parkinku pientrowego? Rozszerzenie stref? Jakie macie propozycje?