Wyjazd dzieci z księdzem

 • 12 lut 2015
  katy napisał/a:

  Ja się właśnie dowiedziałam, że ksiądz chodził po szkole

  Jaki ksiądz i po której szkole?

  21 2

Największe firmy miasta i gminy Myślenice

 • 23 sty 2015
  mateusz100 napisał/a:

  odpuść sobie koleś takie pytania . co jeszcze ile mają na koncie ?

  Ty też, koleś, sobie odpuść. To chyba żadna tajemnica, które firmy dobrze prosperują, a tym bardziej, które po prostu są duże. Ktoś zadał zwykłe pytanie, widocznie jest mu to do czegoś potrzebne, a Ty od razu atakujesz.

  15 2

Tragiczny wypadek w Osieczanach

 • 21 sty 2015
  renaw napisał/a:

  edyta g. wymyślasz jak mało kto, a wypisujesz takie poematy , ze szkoda czasu na czytanie twoich wynurzeń.

  I to nie tylko w tym temacie...
  Komuś chyba się wydaje, że jest najmądrzejszy i pozjadał wszystkie rozumy.

  23 1
 • 14 sty 2015
  szu20 napisał/a:

  tam nie ma przejscia dla pieszych więc co tam robił pieszy ???

  A gdzie Ty w Osieczanach widziałeś chociaż jedno przejście dla pieszych? Nie wiesz, że na wsiach i wszędzie tam, gdzie takich przejść nie ma, obowiązują nieco inne przepisy?

  Kodeks drogowy - Art. 13. Zasady przechodzenia przez jezdnię lub torowisko - mówi jasno:
  1. (...)
  2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
  3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
  4. (...)

  10 4
 • 14 sty 2015

  Z tego, co wiem wypadek miał miejsce po godz. 17., a prokurator pojawił się na miejscu dopiero koło godz. 19.

  9 6
 • 14 sty 2015

  Dzisiaj doszło do tragicznego wypadku na moście w Osieczanach. Jedna osoba zginęła na miejscu. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

  18 12

Dziwny osobnik

 • 21 sty 2015
  majcinek napisał/a:

  Ktos podchodzi do drzwi, nie puka, nie dzwoni, probuje je otworzyc klamka. Kiedy jest zamkniete odchodzi. Juz drugi raz mialem taka sytuacje.

  A gdzie to się dzieje? W Myślenicach czy gdzieś na wsi? Jeśli w mieście, to w bloku czy w domu?

  15 3

Ksiądz w Osieczanach

 • 21 sty 2015
  edyta.g napisał/a:

  Na PW napisałam do hero wiele wyjaśnień

  Faktycznie, sprawdziłem pocztę i jest tam kilka wiadomości od Edytki. Poza tym, że zarzuciła mi, iż cytowanie jej komentarzy jest "kradzieżą dóbr intelektualnych", to zdążyła również obrazić mnie, używając takich stwierdzeń, jak "zamknięty umyśle" czy "detektywie za 5 gr".

  Stwierdziła również, że "wyskrobałem długi post", a moje "wywody są dłuuuuuugie". No tak, przecież jej komentarze wcale nie zajmują kilkudziesięciu linijek i są bardzo zwięzłe.

  Zastanawia mnie również to, dlaczego Edytka, mówiąc o sobie, pisze "Ja" z dużej litery, a zwracając się do innych pisze "ty", "ciebie", "tobie" z małej litery.

  29 1
 • 21 sty 2015

  Edytko, widzę, że chyba mnie polubiłaś. No cóż, to pewnie dlatego, że stoimy po dwóch różnych stronach.

  edyta.g napisał/a:

  ty to w ogóle ON czy ONA? bo "hero" niewiele mówi o tym jak trzeba się do ciebie zwracać

  Ja to w ogóle jestem mężczyzną, a w jaki sposób będziesz się do mnie zwracać, to już Twoja sprawa. Z resztą, skoro twierdzisz, że czytasz moje komentarze, to chyba nie trudno było z nich wywnioskować, że wypowiada się mężczyzna. Język polski pozwala to określić w łatwy i precyzyjny sposób.

  edyta.g napisał/a:

  Ktoś napisał że ten kto da dostanie następną kopertę, ten kto nie da nie dostanie, a kto da na cały rok dostanie dopiero w 2016r.

  Ten "ktoś", to ja, o czym, po przeczytaniu komentarza, sama wiesz. Na forum posługuję się nickiem "hero" i miło by mi było, gdybyś Ty również się nim posługiwała, zamiast bezosobowo się do mnie zwracać lub o mnie mówić.

  edyta.g napisał/a:

  Drodzy megalomanii pisząc każdemu z osobna muszę zaśmiecić forum.

  Masz rację, strasznie zaśmieciłaś to forum.

  edyta.g napisał/a:

  To była prowokacja ze strony" hero"

  Proszę Cię, nie bądź śmieszna. To jest pomówienie z Twojej strony. Kto niby poruszył i zaczął temat. Nie pamiętasz już? W takim razie, z chęcią Ci przypomnę, droga Edytko.

  edyta.g napisał/a:

  Ten konkretny diabeł wyspecjalizował się w łamaniu 8-mego przykazania i odbieraniu ludziom dobrego imienia, ich człowieczeństwa nawet nastaje na nasze życie, próbuje rozbić rodziny! Ten diabeł ma swoje imię i nazwisko. Wisi ono nad głowami biednych parafian modlących się przed głównym ołtarzem górnego kościoła.

  Już sobie przypomniałaś? No właśnie. Jeśli mówisz o prowokacji, to masz rację. Była to wyraźna prowokacja, ale z Twojej strony, a nie z mojej, jak próbowałaś mi to zarzucić.

  edyta.g napisał/a:

  to "hero" zasugerował że być może chodzi o.... Skoro tak stwierdził pociągnęłam ten temat.

  I znowu ja. Chciałem Ci przypomnieć, że w kościele, do którego chodzisz, jedyne, co wisi "nad głowami biednych parafian modlących się przed głównym ołtarzem górnego kościoła" to strop, w którym umieszczony jest znak krzyża ozdobiony witrażem. Zatem nie pisz, że to ja zasugerowałem, że "być może chodzi o...", bo wszyscy parafianie i osoby, które nasz kościół znają, wiedzą, że w tej części kościoła, o której Ty napisałaś, jest tylko jedno nazwisko.
  Po drugie, ja nic nie stwierdziłem. A tutaj dowód.

  hero napisał/a:

  Chodzi Ci o fundatorkę witrażu? Co konkretnie masz na myśli?

  Jak widzisz, ja nic nie stwierdziłem. Ja Ciebie zapytałem, na co z resztą udzieliłaś mi wymijającej odpowiedzi.

  edyta.g napisał/a:

  witraż o którym się rozpisujecie

  Rozpisujecie? Dla przypomnienia - jedyną osobą, która ten temat zaczęła, jesteś Ty.

  Kolejna sprawa. Najpierw napisałaś coś takiego.

  edyta.g napisał/a:

  Chcecie snuć domysły to się domyślajcie czy to ktoś czy to coś(ja stoję na drugim stanowisku) Czy to jest odwieczne jak każde zło? czy ma jakiś adres wiek.

  A później coś takiego.

  edyta.g napisał/a:

  Swoją drogą faktem jest że witraż o którym się rozpisujecie zawiera nie prawdziwe informacje. Zakupioną reklamę. Skoro tacy jesteście domyślni wiecie że wisi on już około 8 lat to co??? ufundowała go dziesięciolatka. Zdolna bestia trzeba przyznać! Wśród rozlicznych "talentów" jeszcze zdolność zarobienia takich pieniędzy!!!

  A więc najpierw piszesz, że Ty nie stwierdzasz jaką istotą jest owy "szatan", a chwilę później używasz słowa "dziesięciolatka", co jasno wskazuje na to, że mówisz o człowieku.

  edyta.g napisał/a:

  Jedna tylko osoba o dziwo "hero" udzieliła jasnej i klarownej odpowiedzi na pytanie co z kopertami.

  Nie rozumiem, dlaczego pisząc o mnie, użyłaś stwierdzenia "o dziwo". Możesz to wyjaśnić?

  edyta.g napisał/a:

  Skoro dostrzegałam niesprawiedliwe osądy dotyczące tego co się forumowiczom wydaje ripostowałam bo to mój obowiązek. Jeżeli pytanie dotyczy faktów a wy piszecie o widzi mi się to reakcja z mojej strony jest nieunikniona.

  Kim Ty jesteś? Mówisz, że to Twój obowiązek? Że reakcja z Twojej strony jest nieunikniona? Chcesz nam przez to wskazać, że masz jakieś powiązania z gospodarzem parafii? Twoja wypowiedź zabrzmiała bowiem tak, jakbyś została zatrudniona do tego, by bronić racji owego gospodarza. Bo jeśli nie, to dlaczego mówisz o obowiązku?

  edyta.g napisał/a:

  nie jest to forum o "wydaje mi się..."

  Akurat tak się składa, że forum to jest otwarte i każdy człowiek ma prawo do wypowiadania się. Wskazuję tutaj na ową wolność jednostki, o której sama wielokrotnie napominałaś. Wszyscy mają prawo do zabrania głosu, nawet jeśli to, co piszą, nie dotyczy tematu, jaki został poruszony.

  Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że Ty ciągle nie rozumiesz, o co tak naprawdę chodzi i ciągle upierasz się przy swoich bezsensownych racjach.

  edyta.g napisał/a:

  Czepiacie się kopert, jakby ważnym było czy datki zanosimy luzem, na konto, czy w sakiewce, lub właśnie w kopercie co to zmienia w czym daje się wybraną kwotę

  Wiele zmienia. Tutaj nie chodzi o samą kopertę. Tutaj chodzi o nazwisko na tej kopercie, a także o istnienie listy, która jasno wskazywać będzie na to, jakie ofiary składają konkretni parafianie i czy je w ogóle składają. I właśnie o to chodzi! I możesz mówić, że lista jest potrzebna, żeby ksiądz wiedział do kogo ma wysłać kopertę, ale prawda jest taka, że lista jest zupełnie nie potrzebna. Bo jeśli ktoś zamierza złożyć dobrowolną ofiarę na parafię, to kupi sobie sam na tę ofiarę kopertę, a jeśli nie będzie chciał wydawać kilku groszy na kopertę, to złoży po prostu tę ofiarę na tacę. Wnioskować można zatem, że całe zamieszanie z podpisanymi kopertami jest wyłącznie po to, aby wiedzieć, kto i ile daje pieniędzy, a kto ich nie daje. I tyle.

  Droga Edytko, na koniec chciałbym zaznaczyć, że włączyłaś się do dyskusji w dość dziwnym momencie, chcąc niejako ją odświeżyć i ponownie rozpocząć, włączając również całkiem nowy wątek do dyskusji. Prawdą jest, że sporo namieszałaś, a przez to pozwoliłaś na pojawienie się wrogich emocji u innych wobec Ciebie.

  20 1
 • 16 sty 2015
  edyta.g napisał/a:

  Do "hero": Widzę że bardzo się wkręciłeś :) chyba aż za bardzo :)

  jakby to powiedzieć w Twoim sposobie wyrażania... hmm... może tak...
  Skoro już o czymś piszesz, to uzasadnij to, a nie rzucaj bezpodstawnych insynuacji.

  7
 • 16 sty 2015
  edyta.g napisał/a:

  Szatanom w tym temu z inicjałami A.W. chyba nikt tego dotąd nie wyjaśnił.

  Z tego, co wiem ten Twój szatan ma 18 lat i na dodatek mieszka w Krakowie. Jakoś ciężko mi uwierzyć, żeby nastoletnia dziewczyna mogła tak namieszać w parafii. Może jednak myślisz o kimś innym?

  3 1
 • 15 sty 2015

  Jedyna rzecz o której wiem to taka, że była pani organistka ciąga po sądach byłego ks. proboszcza.

  4 1
 • 15 sty 2015

  wyczuwam sarkazm i ironię... no ale cóż... Rozumiem, że skończy się na podaniu "winnego" bez podania żadnych powodów. Ale czego można się było spodziewać, przecież zazwyczaj tak właśnie jest. I nie ma co liczyć, żebyś uchyliła nam rąbka tajemnicy?

  2
 • 15 sty 2015
  edyta.g napisał/a:

  Kiedy były już ksiądz Proboszcz ogłaszał zmiany dotyczące odejścia "pomówionych" osób użył takiego określenia: "diabeł się wkradł do kościoła" i to należy uznać za fakt! Ten konkretny diabeł wyspecjalizował się w łamaniu 8-mego przykazania i odbieraniu ludziom dobrego imienia, ich człowieczeństwa nawet nastaje na nasze życie, próbuje rozbić rodziny! Ten diabeł ma swoje imię i nazwisko. Wisi ono nad głowami biednych parafian modlących się przed głównym ołtarzem górnego kościoła.

  Muszę przyznać, że teraz, to mnie zaciekawiłaś. Chodzi Ci o fundatorkę witrażu? Co konkretnie masz na myśli?

  2 1
 • 3 sty 2015
  zeberka napisał/a:

  O co chodzi z tymi kopertami? Na jaki cel te pieniądze?

  W tej kopercie należy raz na dwa miesiące złożyć ofiarę w wysokości 20 zł, np. w czasie składki na tacę w czasie niedzielnej mszy św. Jeśli wpłata zostanie odnotowana, to co dwa miesiące do domu docierać będą nowe koperty. Jeżeli natomiast ofiara nie zostanie złożona, wówczas kolejna koperta nie zostanie dostarczona do domu i dotrze do nas dopiero po złożeniu tej ofiary. Można też złożyć ofiarę roczną w wysokości 120 zł. Wtedy kolejną kopertę otrzymamy do domu dopiero za rok.
  Na kopertach napisane jest, że jest to ofiara na cele gospodarcze parafii.

  1 1
 • 7 gru 2014
  sh_ma napisał/a:

  Po drugie pomysł z kopertami to kojarzy mi się z niemieckim modelem finansowania kościoła, który dużo częściej był chwalony niż krytykowany na tym forum, tymczasem w tym temacie zdaje się być na odwrót.

  Co to za przykład? Słyszałeś może o tym, jak Kościół w Niemczech już ledwo się czołga? O tym ilu wiernych odeszło od Kościoła właśnie przez te podatki? Jak kościoły masowo są sprzedawane, ze względu na krytyczny stan finansowy Kościoła, i zamieniane w hotele, restauracje i skateparki? Chcesz tego u nas?

  3 4
 • 4 gru 2014
  taki_gość napisał/a:

  Nie wiem czy jesteś mieszkańcem Osieczan lub Drogini, ale to nie istotne. Pamiętam jak psioczyliście na poprzedniego proboszcza. Jak to jest ks. Sieja był zły i ten też jest zły?

  Kto nagadywał, to nagadywał. Nie pakuj wszystkich do jednego worka. Ks. Sieja jest zdecydowanie dużo lepszym księdzem niż obecny proboszcz. Nigdy nie miał takich dziwnych pomysłów, jakie ma obecny proboszcz. A działania nowego proboszcza ciężko zrozumieć. Co on chce wrócić do dziesięciny?

  11 6
 • 3 gru 2014
  taki_gość napisał/a:

  Czy ktoś z Was zna ks. proboszcza? Czy rzeczywiście jest taki? Czy tylko na zasadzie "jedna pani, drugiej pani". A ja myślę, że jest świetnym administratorem i wspaniałym kapłanem.

  Tak, ktoś z nas zna ks. proboszcza. I patrząc na to, co czasami robi, w głowie od razu pojawiają się myśli czy ten ksiądz przypadkiem nie ominął się z powołaniem. Bo skoro tylu zachwala go, że jest dobrym administratorem, to może powinien zostać prezesem jakiejś firmy? Podobnie, skoro tylu zachwala go, że znakomicie prowadzi festyny i różne zabawy, to może powinien zostać wodzirejem (którym podobno jest) albo DJ'em i założyć jakiś zespół? Ksiądz jest księdzem. A ksiądz powinien dawać świadectwo.

  11 5
 • 1 gru 2014

  A co w sytuacji, jeśli któraś rodzina nie będzie płacić tych 20 zł? Co wtedy? Nie ma wstępu do kościoła?

  11 3
 • 23 lis 2013

  Ale ucieczka od problemu, wcale nie jest dobrym rozwiązaniem.

  8 3

Konkurs: Orszak Trzech Króli z wielbłądem w Myślenicach?

 • 11 gru 2014

  Nie rozumiem, dlaczego mieszkańcy innych miejscowości potrafią się zmobilizować, a my niestety nie. Przecież te głosy nic nie kosztują, a nagroda jest atrakcyjna, zwłaszcza dla dzieci.

  7 1
 • 10 gru 2014

  Myślenice - 143 : Łomianki - 1264
  no dalej, klikamy!

  9 4

LO Kościuszki

 • 2 wrz 2014

  Widzieliście nowe boisko przy LO? Robi wrażenie... ;)

  42 6
 • 1 wrz 2014

  a jak lekcje z tą panią?

  2 33
 • 1 wrz 2014

  a co sądzicie o pani A.P. od fizyki?

  2 35