Apel do vapujących (e-palaczy)

 • programistyka.jun.pl 4 kwi 2014

  Zakazują, obrzydzają, ostrzegają i nic. Unia Europejska robi co może, aby ograniczyć liczbę palaczy. Niestety jak do tej pory kampanie z odpychającymi przypadkami chorób, czy ostrzeżeniami o nich, nie przynoszą żadnego efektu. A może wystarczyłoby poinformować, że kupując papierosy sponsorujemy polityków?
  Ceny papierosów rosną jak na drożdżach, lecz palaczy nie ubywa w proporcjonalnym tempie. Kampanie ostrzegające przed skutkami palenia również nie przynoszą zadowalających efektów. Były już najcięższe przypadki chorób palaczy pokazywane na opakowaniach. Na paczkach wciąż widnieją ostrzeżenia o chorobach. W niektórych państwach ujednolicono nawet opakowania wszystkich marek papierosów. I co? I nic! Ludzie jak palili, tak palą.

  Być może jest jednak sposób, aby skutecznie zniechęcić nałogowców do kupowania papierosów. Wystarczy bowiem na każdej paczce zamieścić informację, że 20 papierosów kosztujących 10 zł to ponad 8 zł podatków! To 1,51 zł VAT, 3,42 akcyzy kwotowej i 3,14 akcyzy procentowej. Koszty produkcji, marży sprzedawcy i zysku producenta, jak wyliczyła Gazeta Wyborcza, to... 1, 93 zł! Reszta to podatki idące do kasy państwa. Tak więc paląc, tym samym sponsorujemy polityków.

  I może to jest właśnie pomysł na oduczenie ludzi palenia. Może powinniśmy umieścić na paczkach wizerunki kilku posłów i ministrów z prostą informacją: Paląc papierosy utrzymujesz Sejm i Senat.
  Czy po ich obejrzeniu nadal chce wam się palić?

  Źródło: fakt.pl

  2 1
 • programistyka.jun.pl 4 kwi 2014

  Fakt,coraz więcej osób widać palących e-papierosy,ale nie wiem dlaczego rozpętała się nagle taka afera odnośnie ich szkodliwości(na razie puki co nikt nie udowodnił o ich większej szkodliwości od analogów),które można kupić za każdym rogiem i nikomu to nie przeszkadza ,a już od dawna wiadomo jak są szkodliwe -a tu wielkie halo,bo pewna grupa osób przerzuciła się na "elektryki".
  Dla mnie sprawa jest jasna i nikomu nie muszę chyba tłumaczyć,dlaczego rządzący tak bardzo chcą się ich pozbyć ,mydląc nam oczy troską o nasze zdrowie.

  3 1
 • programistyka.jun.pl 4 kwi 2014

  Fakt,coraz więcej osób widać palących e-papierosy,ale nie wiem dlaczego rozpętała się nagle taka afera odnośnie ich szkodliwości(na razie puki co nikt nie udowodnił o ich większej szkodliwości niż analogów).Analogi można kupić za każdym rogiem i nikomu to nie przeszkadza ,że już od dawna wiadomo jak są szkodliwe,a tu wielkie halo,bo pewna grupa osób przerzuciła się na "elektryki''.Dla mnie sprawa jest jasna i nie muszę chyba nikomu tłumaczyć dlaczego rządzący tak bardzo chcą się ich pozbyć ,mydląc nam głowy że chodzi im o nasze zdrowie!

  4 1
 • programistyka.jun.pl 3 kwi 2014
  bonobo napisał/a:

  Witam
  Jeśli jesteś e-palaczem i chcesz aktywnie propagować zdrowy dymek, by inni mogli wyzwolić się od "śmierdziuchów" zadbaj o przyszłe prawa e-papierosów, wejdź na stronę http://www.efvi.eu/index.pl.html poczytaj i podpisz elektroniczną petycje -> https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000024/public/signup.do?lang=pl
  To tylko chwila (nie tak jak w zusie;)

  Pozdrawiam i życzę
  udanych samoróbek, idealnego transportu liquidu, zero bobra, dobrego kopa i soczystych chmurek, oraz energii w aku/baterii na cały boży dzień.

  Zgadzam się z twoim zdaniem. ;) Popieram ... i już podpisuję . :D

  up

  3 1

Myślenicki Hip-Hop

 • programistyka.jun.pl 11 lis 2013

  Wg mnie nawet dają radę ..

  1 1
 • programistyka.jun.pl 9 lis 2013

  Co myślicie o Myślenickim squadzie "Uliczny Raport" ??

  Propozycje ich piosenek:
  http://bit.ly/19NwRO1

  oraz

  http://bit.ly/1fqZim4

  Pozdrawiam

  1 9

Który dostawca internetu?

 • programistyka.jun.pl 9 lis 2013

  iNet Centrum - na nowym osiedlu jest ich siedziba. ..:D

  15 6

Temat offtopowy , czyli czego teraz słuchasz ?

 • programistyka.jun.pl 9 lis 2013

  Jamal - Rewolucje

  ...(...)wyróżniająca się piosenka z jego dyskografii ;D...

  1