Myślenice. Radni ustalili wysokość wynagrodzenia dla burmistrza

 • mknp@o2.pl 18 godz.

  To właśnie tutaj jest taka kwestia, że 20k za bycie osobą publiczną, to wg mnie nie są duże pieniądze, takie pieniądze nie przyciągną osoby wykształconej i doświadczonej.

  3
 • mknp@o2.pl 18 godz.

  Sam miałem małą przygodę z polityką :) kila lat temu kandydowałem do rady powiatu, głosów miałem sporo, bo więcej niż część tych, którzy się wtedy dostali, ale cały komitet łącznie nie dostał wystarczającej liczby głosów, więc głosy moich wyborców nie miały znaczenia :(

  Jednak w kolejnych wyborach już odpuściłem, właśnie przez to, że w polityce pracując uczciwie, nie zarobisz kokosów, prywatnie mam dobre pieniądze i przyjemną pracę za którą jestem doceniany i nie jestem osobą publiczną. Jednak w sumie trochę się odrobiłem, może warto zwolnić z pracą i pomyśleć znowu nad polityką? Problem tylko taki, że jak chcesz mieć szanse, to musisz przystąpić do którejść z większych partii.

 • mknp@o2.pl 18 godz.

  nie ma znaczenia czy pis czy nie pis, ale 20k dzisiaj dla ludzi ambitnych to nie jest jakaś nieosiągalna kasa, a zarówno Szlachetkę jak i Tomala, ale również byłego burmistrza Ostrowskiego uważam za ludzi ambitnych, bo jak widać jednak osiągnęli dużo w lokalnej polityce.

  2 2
 • mknp@o2.pl 27 maj

  Zależy, dla jakiejś pani na kasie w markecie to pewnie ogromna kasa, ale ja obecnie na uopie mam o tysiąc zł mniej niż bumistrz, a praca mniej odpowiedzialna i nie świecę twarzą przed całą gminą, a jedynie przed swoim zespołem i wydaje mi się, że mało zarabiam, będę szedł po podwyżkę.
  Za 20k brutto miesięcznie nie wiem czy chciałbym być osobą publiczną i brać na siebie odpowiedzialność za całą gminę, do tego jest to taka praca, że zawsze ktoś będzie na Ciebie pluł, bo jest zwolennikiem innego ugrupowania.

  Co do prezydenta stolicy którego ktoś wyżej przywołał, przypuszczam, że stolica daje ogromne możliwości "dorobienia" sobie :D Tamten facet przede wszystkim jest znany, za same wywiady wyciągnie więcej, a w jakieś alternatywne przychody nie wnikam :)

  12 27

Ksiądz i msza w Szpitalu

 • mknp@o2.pl 15 maj

  Najlepiej jak chodzi po ginekologicznym i bez żadnego ostrzeżenia wchodzi do pokoi gdzie kobiety niejednokrotnie leżą nago, a na opieprz od kobiet odpowiada że dla niego to nic dziwnego, bo on jest księdzem i nie trzeba się go wstydzić :D

  W państwowych szpitalach nie powinno być żadnych kapelanów, jak nie ma księży islamskich czy żydowskich, tak samo nie ma potrzebny aby ktokolwiek zatrudniał księży katolickich.

  21 20

Parking Stara cegielnia

 • mknp@o2.pl 10 maj

  Przeczytaj tabliczkę których jest pełno na parkingu, albo zapytaj w sklepie

  8

Barbara Bylica bez mandatu radnej? Komisarz Wyborczy wydał postanowienie w tej sprawie

 • mknp@o2.pl 3 maj

  Lepiej żeby teraz sama powiedziała że rezygnuje, po co nam radna, która już przy pierwszej okazji udowodniła swoją niekompetencję nie potrafiąc dopełnić formalności?

  32 6

Krzyszkowice, Głogoczów: Policja lata nad Zakopianką. Dron najczęściej filmuje przejścia dla pieszych

 • mknp@o2.pl 15 kwi

  Zakopianka na odcinku Myślenice <-> Kraków, to nie jest droga szybkiego ruchu, a wielu tak ją właśnie traktuje. Zamiast fotoradarów lepiej sprawdziłyby się tam systemy odcinkowego pomiaru prędkości, inwestycja zwróciłaby się momentalnie, a jednocześnie droga stałaby się znacznie bezpieczniejsza.

  32 15

Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach druga tura między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 • mknp@o2.pl 8 kwi

  Nie uznałbym żadnego z tych kandydatów za lepszy wybór, to zbyt pozytywne określenie. W drugiej turze będzie 2 gości, którzy już udowodnili że nie nadają się na to stanowisko.

  Czy Ostrowski załatwi pieniądze? Jeśli będzie rządził tak jak ostatnio to robił, to będzie miał po prostu wywalone.
  A co do Szlachetki, uważam nie jest zbyt ogarnięty i będzie miał problemy organizacyjne, ale to że kogoś tam obrażał, no to jest nasza polityka, nic w tym dziwnego, tutaj nie ma za grosz kultury. Faktycznie władza może mu nie iść na rękę tak jak poprzednia, ale to też nie jest tak, że kasa jest rozdzielana ze względu na sympatie, że siedzi sobie ktoś na górze i mówi tego nie lubię to mu nie dam, a tego lubię to dam mu podwójnie :)

  Co do wyniku, raczej już przesądzony Szlachetka ma wyższe poparcie + trafi do niego większość wyborców Bylicy, która dostała 10% i te drobne od dziadka z konfy. Ostrowski ma niższe poparcie i może liczyć na wyborców Wincenciak-Walas.

  64 13

Wybory Samorządowe 2024. Wybieramy wójtów, burmistrzów i radnych. Analiza i wyniki na żywo

 • mknp@o2.pl 8 kwi

  W Myślenicach było do przewidzenia, 5 kandydatów, ale największe poparcie ma dwóch, którzy już mieli swój czas i oboje udowodnili że się nie nadają.

  W Pcimiu natomiast ciekawy wynik, bo 42% Jantas mimo iż mało kto go w ogóle kojarzy, facet nie prowadził żadnej kampanii, miał wyłącznie kilka plakatów gdzieś wywieszonych. To nawet kandaydaci do rad z kiepskich miejsc na listach bardziej angażowali się w kampanię niż drugi kandydat na wójta, a mimo to dostał ponad 42%. Gdyby się bardziej zaangażował, pokazał się ludziom, powiedział czy ma jakiś program poza tym że po prostu nie jest Hajdukiem, to uważam że wygrałby z dużą przewagą.

  10 1

PARKINGI W MYŚLENICACH

 • mknp@o2.pl 2 kwi
  waski310 napisał/a:

  W wielu miastach motocykliści są zwolnieni z opłat. Za zaparkowanie jednośladu nie trzeba płacić np. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu.

  Motocykliści mogą parkować za darmo, między innymi z powodu trudności z korzystaniem z biletów parkingowych.

  W Myślenicach możesz zapłacić aplikacją i nakleić sobie na motocykl naklejkę informującą z jakiej aplikacji do opłacania parkingu korzystasz. Wtedy nie będziesz miał trudności z biletem :)

  4

Protest rolników w Myślenicach. Kilkadziesiąt ciągników jeździło ulicami miasta przez cały dzień

 • mknp@o2.pl 20 mar

  dobra jadę się przejechać bo dowiedziałem się że znajomy też jeździ traktorem, tylko nie wiem z jakiej racji, jak on nie jest rolnik, tak się na doczepkę przykleił :D

  8 12
 • mknp@o2.pl 20 mar

  No ja też nie odczułem, bo pracuję z domu, nie mam też dzisiaj potrzeby nigdzie jechać, ale to że ja czy Ty nie odczuliśmy, to jeszcze nie znaczy że nikomu nie utrudnili. Na zdjęciach widać, że blokują dwa pasy, chociaż pisali, że będą jeździć jednym pasem, a Myślenice o pewnych porach dnia już same z siebie się korkują. W godzinach 15-17 to pewnie ludzie ładnie klęli za kierownicą :)

  10 20
 • mknp@o2.pl 20 mar

  Podobno mieli nie blokować dróg, a po zdjęciach widać, że tam zajmują wszystkie pasy i blokują ludzi, poza tym mieli chyba do 15 jeździć, a nie do 19.
  Sami głosowali za PISem, który zafundował im zielony "ład" to raz, a po drugie zamiast walczyć z rządzącymi, walczą ze zwykłymi ludźmi. No ale rządzący mają do dyspozycji policję i wojsko, łatwiej jest walczyć z obywatelem, który nie ma jak się bronić.

  15 31

Protest rolników w Myślenicach? Gmina przestrzega przed utrudnieniami w ruchu

 • mknp@o2.pl 20 mar

  No to ten sam rodzaj protestu co busiarze przeciwko przeniesieniu dworca ze Słowackiego na Słoneczką i taksówkarze przeciwko Uber? :D Ludzie ani busiarzy, ani taksówkarzy po tych protestach nie polubili :)

  Jednak oczywiście rozumiem, protestowanie przeciwko rządzącym jest trudne, bo ci mają policję i wojsko. We Francji rolnicy zaczynali protestować przed domami posłów, to ich przegonili na autostrady, aby nie przeszkadzali, tylko gdzieś tam sobie z dala pokrzyczeli. W Kanadzie dopóki protesty nie uderzały we władzę, to było wszystko ok, gdy odczuli je rządzący to wyszła policja, a później zaczęli protestującym blokować konta bankowe. Natomiast protesty przeciwko zwykłym ludziom są proste, może nie są skuteczne, ale co tam, przynajmniej nie trzeba się wysilać i walczyć o swoje.

  6

Jawornik. Polityczne przepychanki o węzeł na Zakopiance. Burmistrz Jarosław Szlachetka z kolegami pojawia się na konferencji prasowej Macieja Ostrowskiego

 • mknp@o2.pl 18 mar

  Problem w tym, że Maciej wcale nie jest lepszy, pamiętamy jego rządy i chyba nikt nie chce jego powrotu, a niestety mamy to samo co w polityce krajowej, czyli nie głosujemy za, a przeciwko i przez to nic się nie zmienia.

  Kandydują też dwie kobiety, wiecie o nich coś więcej? Bo szczerze jedną z pań znam tylko z wyglądu, ale chyba nie były nigdy zbyt aktywne, może warto na którąś z nich zagłosować?

  Jest jeszcze jeden facet, ale startuje z konfy, więc to raczej nikt rozsądny.

  13 33

Kolaboracja na naszym terenie

 • mknp@o2.pl 10 mar

  Sam się kiedyś tym interesowałem, dowiedziałem się tyle, że w takich tematach się nie grzebie. Myśleniczanie nie lubią tematów dotyczących kolaborantów, żydów mieszkających w Myślenicach przed wojną, akcji antyżydowskich, w jaki sposób i przez kogo zostały przejęte pożydowskie nieruchomości przy rynku.

  12 4

Myślenice. „Skatepark to plac budowy!” – apelują urzędnicy. Pierwsi fani sportów ekstremalnych już jeżdżą

 • mknp@o2.pl 4 mar

  A lepiej tak jak Ty trzymać pod kloszem bo słyszałeś że gdzieś tam doszło do wypadku to niebezpieczne i trzeba unikać? :D

  Współczuj swoim, bo z takim nadopiekuńczym rodzicem jak Ty nie będą miały zbyt ciekawie :)

  Nie wiem skąd taka ostatnio moda na wychowywanie pod kloszem, niebezpieczeństwa są wszędzie, nie można dziecka zamknąć bo się boisz czy jest bezpiecznie. Jeśli dziecko będzie miało kask, ochraniacze, nauczysz go odpowiednio zachowywać się w takim miejscu aby nie zajeżdżał drogi innym i jeśli jest to małe dziecko to będziesz miał go pod nadzorem, to nic mu się nie stanie, nie panikuj.

  11 5
 • mknp@o2.pl 4 mar

  Nie, najlepiej trzymać dziecko w domu nie wypuszczać, a ściany wyłożyć poduszkami. Jeśli dziecko już koniecznie musi gdzieś wyjść np. do szkoły, to owinąć go folią bąbelkową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  8 8

Dobry stomatolog w Myślenicach

 • mknp@o2.pl 1 mar

  No pytam o prywatne wizyty, bo na NFZ to wiem że jest po taniości i na szybkości. Ale póki co i prywatne wizyty w Myślenicach wyglądały podobnie jak na NFZ, z tym że faktycznie prywatnie możesz mieć kompozyt światłoutwardzalny, ale co z tego jak niepoprawnie założony? Co z tego że zrobi Ci przegląd, jak nie ma mikroskopu, który ogromnie poprawia jakość usług.

  Dlatego szukam stomatologa, który faktycznie przykłada się do pracy, aby nie trzeba było jeździć do Krakowa, myślałem że ktoś się odezwie że jest w Myślenicach ktoś ze sprzętem, w sumie tak z praktyki wiem, że wystarczy zapytać czy używają koferdamu, jeśli stomatolog odpowie że tak, to z dużym prawdopodobieństwem zna się na swojej robocie, ale w Myślenicach spotkasz się raczej z odpowiedziami "ale po co to, szkoda czasu" :/
  Chyba bazują tutaj na tym, że nie ma zbyt dużej konkurencji, więc robiąc nawet byle jak, i tak zawsze znajdą klienta.

  1
 • mknp@o2.pl 16 lut

  Jest w Myślenicach jakiś dobry dentysta, który przykłada się do swojej pracy, potrafi np. założyć prawidłowo i zgodnie z zasadami wypełnienie z kompozytu chociażby stosując przy tym koferdam i którzy używają do pracy powiększenia (lup, mikroskopu)?

  Sprawdziłem wielu stomatologów w naszym mieście i wszyscy u których póki co byłem, robią na szybkości byle jak, którzy mikroskop ostatni raz widzieli chyba na studiach.

  2 1

CPK

 • mknp@o2.pl 27 lut

  Poważnie chce Wam się gadać o CPK? Gdyby ten projekt miał powstać, to powstałby już ze 40 lat temu, bo pierwsze plany powstały jeszcze za Gierka w 1971 roku, od tej pory każdy kolejny rząd jedyne co robił to trzepał na tym kasę dla swoich robiąc jedynie co kadencję nowe plany, ale żadnych faktycznych prac. Gdyby którakolwiek z obecnych partii chciała projekt faktycznie zrealizować, to wszystkie z rządzących miały już taką możliwość. Trzepały na tym kasę już PO, SLD, następnie PIS, później znów PO, znów PIS i teraz za PO zakładam że znów będzie tak jak do tej pory.

  Skoro przez ponad 50 lat nic się w tym temacie nie rozwinęło, poza puchnącymi potfelami, to wąpię że przez kolejne 50 lat będzie inaczej.

  4 2

Gmina Myślenice. Do wymiany zostało ponad 1900 kopciuchów. Właściciele starych pieców mają na to czas do końca kwietnia

 • mknp@o2.pl 22 lut

  a to nawet nie wiedziałem że faktycznie poblokowali, bo nie śledziłem tak dokładnie tematu.

  7
 • mknp@o2.pl 22 lut

  Brzmi jak teoria spiskowa, a później człowiek sobie przypomina protesty w Kanadzie jak Trudeau groził, że protestującym będą blokować konta bankowe :/

  18

Wysłali nagie zdjęcia poznanej w sieci kobiecie. Szantaż o podłożu erotycznym to nowy sposób na wyciąganie pieniędzy

 • mknp@o2.pl 20 lut

  Wątpię że wstydzą się samych zdjęć, bardziej tego, że dali się w tak głupi sposób oszukać

  23