To nie pierwsze tego typu zgłoszenie. Kolejne dzikie wysypisko zlokalizowaliście nad Rabą

 • mknp@o2.pl 12 paź

  Tak mi się przypomniała ta akcja ze Stróży chyba z tego roku, co ludzie zgłaszali wielkogabarytowe (bo odbierają 2 razy w roku od tych co się zapiszą na listę), to zamiast odebrać to od razu jak było umówione, to przyjechał wójt, porobił zdjęcia i zaczął płakać w mediach społecznościowych jak to ludzie podrzucają śmieci. Ciekawe co miała na celu ta akcja, bo jako gospodarz gminy, pewnie wiedział kiedy gmina organizuje odbiory odpadów :)

  Jeszcze co do tych odbiorów, to nie jest z tym tak kolorowo. Mają różne limity i nie wszystkie śmieci odbierają. Ja np. dzwoniłem, że będę miał do odebrania m.in. umywalkę, która mi pękła, to dowiedziałem się, że remontowych nie odbierają, a jak Ci pęknie umywalka, to wymiana jej na nową, to już według nich remont, więc nie wezmą (tak teraz myślę, że może gdybym potłukł na kawałki i oddał jako potłuczone naczynia, to może by przeszło :D). Oprócz tego wiem, że wielu sąsiadów nie mogło pooddawać różnych śmieci, np. szklanych nie chcieli brać.

  8 1

Rowery

 • mknp@o2.pl 8 paź

  O to świetnie, tak z ciekawości te rowery miałeś oznakowane przez policję?

  6

Tour de Konstytucja zbiera żniwo. Dyrektorka szkoły w Dobczycach zawieszona

 • mknp@o2.pl 8 paź

  Ja nie sugerowałem nawet, że ktoś chciał zamieniać dzieci w "lewaków", skąd ten pomysł?
  Jedyne co pisałem, to że nauczycielka zrobiła coś bez zgody rodziców i to właśnie rodzice niektórych dzieci byli tym oburzeni i robili (moim zdaniem słuszną) aferę.

  To, że dzieci chciały iść nie usprawiedliwia nauczycielki, bo rodzice powinni wyrazić zgodę, a nie dzieci.

  9 13
 • mknp@o2.pl 8 paź

  Tour de Konstytucja jest wydarzeniem politycznym i jeśli uczestniczyłeś, to wiesz że to prawda, jeśli nie, to pewnie również to wiesz, bo to powszechna wiedza.

  Napisałem kto jest organizatorem, bo przecież ta akcja ma realizować postulaty fundacji. Nie jest to przecież jakaś tajemnica kto to organizuje.

  Co do obchodów dnia niepodległości, to jest święto, a nie manifest, jeśli jednak pis zorganizuje w tym dniu jakiś manifest polityczny, to ich wydarzenie będzie manifestem politycznym, ale całe święto nie. Rzuciłeś trochę nietrafionym porównaniem :)

  O dylemacie moralny o księdzu i rozgrzeszeniu się nie wypowiem, nie wiem tego bo nie jestem wierzący i nie wiem co mówią w tym temacie katolickie przepisy.

  10 14
 • mknp@o2.pl 8 paź

  No właśnie i gdyby to było tak jak niektórzy mówią, lekcja o konstytucji, to zapewne nie byłoby takiego problemu (pomijając fakt, że i tak na wyjście klasy byłaby potrzebna zgoda rodziców). Jednak Tour de Konstytucja to de facto akcja polityczna, której organizatorzy na swojej stronie internetowej otwarcie piszą, że są organizacją anty-pis, sami pisali, że powstali "na fali oporu wobec rządu PiS", czy nawet mają cały artykuł o tym jak pogonią PIS.

  I niech w końcu pogonią ten pis, może im się uda, ale nie podoba mi się, że ktoś bez wiedzy rodziców, zabiera dzieci na takie wiece, bo nie każdy ma takie same poglądy polityczne.

  9 17
 • mknp@o2.pl 8 paź

  .

  3 8
 • mknp@o2.pl 8 paź

  Nie wiem skąd takie oburzenie w komentarzach, ta akcja była organizowana przez Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych i jest to jawna akcja polityczna, w której udzielają się politycy i zabranie na to uczniów, w czasach, gdy szkoła na dosłownie wszystko musi mieć zgodę rodziców/opiekunów musiało się tak skończyć.

  Sam popieram wiele postulatów tej fundacji, ale rozumiem, że są ludzie, którym to nie odpowiada i nie chcą aby ich dzieci były wykorzystywane w takich wydarzeniach.
  Wyobraźcie sobie, że Wasze dzieci są zabrane, bez Waszej wiedzy, na jakieś akcje powiązane z PISem, nie oburzyłoby to Was? Tak samo oburzeni mogą być rodzice, którzy nie zgadzają się się z postulatami tej fundacji.

  15 17

Stróża światłowód NetMar

 • mknp@o2.pl 1 wrz

  @topamers sprawdziłem i masz rację, faktycznie widzę jeden dom podłączony do światłowodu Orange w Trzebuni, za chwilę do nich napiszę i wypytam. Jak coś się dowiem, to dam tutaj znać.

  4
 • mknp@o2.pl 28 sie
  topamers napisał/a:

  Ja pisałem do Fiberlink i mi odpisali, że oni robili tylko w Gminie sieć na podstawie przetargu z UE, a operatorem jest Netmar.

  A szkoda, przydałaby się jakakolwiek konkurencja.

  1
 • mknp@o2.pl 27 sie

  Nie wiem czy każdy może sobie tak wejść na czyjąś infrastrukturę, pewnie będą potrzebne jakieś umowy, co podniesie ceny i Orange pewnie nie będzie się pewnie pchał w umowy z niedużymi firmami, napisać w sumie mogę, ale myślę, że marne szanse. Rozmawiając kiedyś z pracownicą Orange podała mi adres
  https://www.orange.pl/view/sfh
  pod którym można znaleźć deklarację, którą jeśli odpowiednio dużo osób złoży, to może przyspieszyć inwestycję Orange w naszym regionie.

  Co do tego Netmaru na próbę, pamiętam, że z radiówką było tak, że przez chwilę było świetnie, później stopniowo wszystko zwalniało, trzeba było dzwonić i zgłaszać awarię, którą "naprawiali" zdalnie i znowu przez chwilę było ok i z czasem ponownie coraz gorzej i tak w koło. Ponadto bardzo często mieli awarie, które skutkowały brakiem Internetu nieraz na kilka dni. Dlatego boję się trochę im zaufać, bo potrzebuję stabilnego dostępu do Internetu do pracy, każdy dzień awarii, to dla mnie spore koszty, a Orange może nie jest demonem prędkości, ale przynajmniej jest naprawdę stabilny. Gdyby Orange odpalił tutaj światłowód, to od razu podpisałbym umowę, ale Netmarowi nie ufam ;)

  Jeszcze co do tego FiberLink, jakiś czas temu sprawdzałem zasięg na ich stronie, to świadczyli usługi na swojej infrastrukturze w Trzebuni, teraz przed chwilą patrzyłem na ich mapę i już nie świadczą tam usług, pewnie podpisali z kimś umowę i wydzierżawili albo sprzedali komuś swoją sieć, a sami się wynieśli.

  1
 • mknp@o2.pl 26 sie

  Może i działa od wielu lat, ale przez lata pracowali na słabe opinie i teraz ciężko im zaufać.
  Nie rozumiem pytania "czy chcesz mieć porządne łącze czy tanie...?" Przecież tutaj nie ma żadnej alternatywy, kto jest podłączony do Orange może przejść tylko do Netmar, kto jest w Netmar, do Orange raczej nie przejdzie, bo nie chcą podłączać nowych klientów do starej Neostrady, a innej alternatywy nie ma.

  Tak jeszcze w temacie, kiedyś pisałem do FiberLink z grupy Toya, pytałem o światłowód, bo z tego co gdzieś tam kiedyś w jakichś dokumentach w sieci czytałem, oni mieli postawić światło w Stróży. Odpisali mi, że są tutaj operatorem macierzystym, natomiast usługi świadczy Netmar i ta sieć należy już do firmy Netmar. Nie mają obecnie informacji, czy będą tutaj świadczyć usługi.

 • mknp@o2.pl 26 lip

  Też chętnie bym poczytał dzisiejsze opinie na temat netmaru, ja zrezygnowałem z ich usług lata temu, wtedy ich usługi to była kpina.
  Niestety w naszej lokalizacji Orange nie świadczy usług Internetu światłowodowego, a słyszałem, że nie chcą podłączać już nowych klientów do starej neostrady "na miedzi" i jeśli zrezygnuję, to z powrotem do nich może być problem.

  2

Serwis rowerowy!

 • mknp@o2.pl 26 sie

  @Astalavista w sieci jest mnóstwo artykułów mówiących o rodzajach mocowania jak i rodzajach samych korb, jest też masa poradników na youtube na temat wymiany korby.
  Jest to dość prosta sprawa, potrzebne są tylko narzędzia, ale to jak już Gombek napisał, zależą one od rodzaju mocowania.

  Jeśli nie czujesz się na siłach aby wymienić samodzielnie, to jest w Myślenicach Negra - sklep i serwis rowerowy, tam Ci wymienią, jest obok jeszcze jeden sklep ale nie znam jego nazwy, ma szyld z tego co pamiętam "narty rowery serwis" (ale to chyba nie jest jego nazwa), tam też powinni wymienić bez problemu.

  1

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2020. Poparło go 13 radnych, 6 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

 • mknp@o2.pl 27 cze

  Co z radnymi, którzy wstrzymali się od głosu? Olewają całkowicie otrzymany mandat radnego, że nie wiedzieli jak tutaj głosować? Rozumiem, że czasem są głosowania, których tematyka może wykraczać poza kompetencje którychś radnych, wtedy wstrzymanie się od głosu jest zasadne, ale żeby radny nie wiedział jak powinien głosować nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania?

  Większość głosujących za, to jedna partia, mają więc podobny plan na sprawowanie władzy i poglądy, stąd ich głos zrozumiały, pani Ambroży również wyraziła swoje zdanie. Natomiast cała reszta, która teraz przyznała, że bycie radnych to dla nich za wiele i nie wiedzą co się w gminie dzieje i jak rządzi burmistrz, mam nadzieję, że w następnych wyborach nie będą kandydować

  12 2

Fontanna na Rynku - skandal!

 • mknp@o2.pl 22 cze
  TiM_Myslenice napisał/a:

  uwielbiają inspirować się rozwiązaniami z innych miast!
  a to fontanna
  a to za polem do mini golfa na zarabiu (kładka wisząca), otwarto ścieżkę dla zdrowych stóp. 1 do 1 identyczną jaką z 10 lat temu otwarto w naszym węgierskim mieście partnerskim

  Co jest złego w inspirowaniu się? Czy jakieś miasto ma wyłączność na fontanny, minigolfa czy ścieżkę? Tak w zasadzie ten minigolf jest na Zarabiu od lat.
  Jak wielu użytkowników pisze tutaj rozsądnie, to Ty akurat czepiasz się głupot na siłę.

  17 46
 • mknp@o2.pl 21 cze
  Alina Przedział napisał/a:

  proponuję wyłożyć fontannę matą antypoślizgową nim połamią się ręce, nogi i nabiją guzy

  akurat złamania, zwichnięcia i guzy, to mogą być najmniejsze problemy po zabawie w fontannach o zamkniętym obiegu wody. Znacznie niebezpieczniejsze mogą okazać się bakterie i różne drobnoustroje, dla których takie fontanny to świetne środowisko.

  49 9

Blokuje się Zakopianka i ulice Myślenic. Utrudnienia w ruchu potrwają do 1 lipca

 • mknp@o2.pl 17 cze

  Zarządcą DK7 jest GDDKiA, nie robił on mostu w Myślenicach ani kładek we wioskach.

  7 7

Tor kartingowy | PROPOZYCJA

 • mknp@o2.pl 14 cze

  Prywatny inwestor chce konkretów, nie zainwestuje w tor, jeśli nie będzie miał realnego prawdopodobieństwa, że osiągnie na nim większy zysk niż na innych inwestycjach w które mógłby włożyć te pieniądze.
  Jeśli miałoby to finansować miasto, to post na forum nic Ci nie da. Jeśli masz przynajmniej 16 lat, to możesz zgłosić pomysł do Budżetu Obywatelskiego, niestety w tym roku już za późno, ale możesz się starać gdy ruszy kolejny nabór.

  Co do tego, że budowa hali nie musi być droga, zrozum, że tutaj nie chodzi nawet o kwotę jaką trzeba wyłożyć na start, tylko o rentowność. Jeśli wykażesz ROA na poziomie około 10%, to jest to świetna inwestycja, jeśli poniżej 5%, to jest ona droga i nieoptymalna, wtedy nie ma sensu w to iść.
  Weź też pod uwagę, że taka inwestycja nie może być samowolką, musisz uwzględnić w wyliczeniach wszelkie formalności, na pewno takie pojazdy muszą mieć jakieś homologacje, tor pewnie będzie musiał spełniać różne warunki, przejść różnorodne testy i procedury. Jeślibyś czegoś nie dopełnił, a zdarzyłby się na torze jakiś wypadek, to masz spore problemy - i tutaj są właśnie największe koszty.

  5
 • mknp@o2.pl 14 cze
  Kamil98 napisał/a:

  Wystarczy strona na facebook, reklama na wjazdach do Myślenic i na Zakopiance. Gwarantowane tłumy ludzi.

  Jeśli gwarantujesz tłumy tylko dzięki reklamie fb i kilku billboardach, to bez problemu znajdziesz inwestora, więc działaj, zrób biznesplan, zacznij załatwiać papiery, pozwolenia, wybierz lokalizację, uzgodnij z właścicielem terenu cenę za dzierżawę/zakup i otwórz taki z inwestorem.
  Niestety nie możesz zagwarantować tego co tutaj piszesz, jestem pewien, że nawet nie zacząłeś tego analizować i planować. Patrząc na to realnie, są bardzo mało szanse opłacalności takiej inwestycji w naszym mieście, nakłady będą duże, a zwroty zapewne niższe i bardziej niepewne niż np. z biurowca w strefie przemysłowej Myślenic.

  3 2

Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują o zaniechanie "potencjalnych nagan i zwolnień"

 • mknp@o2.pl 14 cze

  Może ktoś wytłumaczyć z czego ta cała afera z dziećmi i konstytucją? To źle, że dzieci wyszły na dwór zobaczyć coś ciekawego?

  I co ma na celu ten apel i podpisy? Z tego co rozumiem, chcą tylko sprawdzić, czy rodzice wiedzieli o tym wydarzeniu i czy udzielili zgody na upublicznienie wizerunku. Skoro zorganizowali apel w obronie szkoły, to rozumiem, że wiedzieli i udzielili zgody, więc nie ma problemu i nie będzie żadnych kar, zatem apel i podpisy chyba zbędne.

  24 25

Części do Renault laguna

 • mknp@o2.pl 8 cze

  W Dobczycach na Garncarskiej jest autoszrot, sprzedają tam części, zadzwoń, zapytaj, może znajdziesz co potrzebujesz.

  1

Pieszy z pierwszeństwem i koniec z jazdą na zderzaku. Od czerwca obowiązywać będą nowe przepisy

 • mknp@o2.pl 22 maj

  Zdajesz sobie sprawę, że to co jest wprowadzane, jest standardem w zachodniej Europie? I tam kierowcy mają świetny patent na to aby nie musieć czytać w myślach pieszym. Zwyczajnie jadą z taką prędkością i uwagą, żeby w razie wejścia pieszego mogli się zatrzymać, po prostu musisz przyjąć do świadomości, że przez przejście dla pieszych, może przejść pieszy.

  6 5
 • mknp@o2.pl 22 maj

  Masz rację, to będzie tak samo jak z przejazdami rowerowymi, rowerzyści mają na nich pierwszeństwo, ale szczególnie w małych miasteczkach jak Myślenice, prawie zawsze kierowcy wymuszają pierwszeństwo i nie ma szans wyjechać gdy zbliża się samochód, ponieważ 1 na 5 się zatrzyma, reszta by potrąciła.
  Przepis będzie mówił swoje, a kierowcy i tak nie będą zwalniać i respektować pierwszeństwa pieszych, bo co z przepisów, jak nie ma kto ich egzekwować.

  8 3
 • mknp@o2.pl 22 maj

  Fußgängerfurt na drogach o więcej niż dwóch pasach ruchu i na drogach gdzie dozwolona prędkość jest wyższa niż 50 km/h występuje wyłącznie z sygnalizacją świetlną. Dopiero byłby słyszalny kwik kierowców gdyby postawili sygnalizacje świetlne na Zakopiance co kilkaset metrów i w mieście w każdym miejscu gdzie prędkość jest wyższa niż 50 km/h albo co częściej spotykane w Niemczech obniżyli do 50 km/h w całym mieście :)

  7 2
 • mknp@o2.pl 22 maj

  Czyli podobnie jak ja twierdzisz, że polscy kierowcy nie są jeszcze na takim etapie ewolucji, żeby wprowadzać im europejskie przepisy. Gdy wjeżdża się z Niemiec do Polski, to jakby wjechać do jakiegoś zoo z małpami za kierownicami.
  Faktycznie u nas cała masa kierowców jeździ jak na ruskich drogach, przepis o zwalnianiu przed przejściem dla pieszych, w cywilizowanych krajach nie jest potrzebny bo jest to oczywiste, u nas trzeba dawać przed przejściami ograniczenia prędkości i wprowadzać takie przepisy.
  Pierwszeństwo pieszego wchodzącego na przejście, na zachodzie standard, u nas nie wiem jak będzie, niedawno byłem świadkiem jak starszy kierowca opieprzył kobietę, która schodziła z przejścia jak on do niego dojeżdżał, że powinna iść szybciej, bo on musiał przez nią hamować.

  Również uważam, że u nas sama zmiana przepisów nie pomoże, nadal będziemy na szczycie rankingów w ilości wypadków w Europie. Pierwsze trzeba przeszkolić kierowców, wypuścić policję na ulice i egzekwować prawo.

  7 6