Przeklinają strażników miejskich. Gdzie leży granica takiego zachowania? "Nie ma i nie będzie zgody na ataki kierowane wobec funkcjonariuszy"

 • 29 lip

  I jak prawdziwe jest powiedzenie: "póki nie było Internetu, tylko rodzina wiedziała żeś debil" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  43

Myślenicka patologia

Danuta Przęczek: Nie wszyscy wyjechali na wakacje, a ci którzy wybierają basen mogą czuć się bezpiecznie

 • 25 lip

  gdzie są takie informacje na stronie basenu? Bo w regulaminie jest coś innego, podałem link do regulaminu wyżej.

  2 2
 • 24 lip

  W regulaminie sauny pkt 21 "W pomieszczeniu sauny należy: korzystać z bawełnianego kostiumu kąpielowego"
  Regulamin: https://basen.myslenice.pl/attachments/article/1/regulamin%20sauny.pdf

  5
 • 24 lip

  Tak czytam właśnie o saunach w Aquariusie i wiecie, że tam do saun należy wchodzić w strojach kąpielowych? Dziwne, normalnym jest, że do sauny idzie się nago, jeśli ktoś się wstydzi to w ręczniku. Przecież przebywanie w saunie w stroju kąpielowym jest niezdrowe, okropnie niehigieniczne, niewygodne i może być nawet niebezpieczne. Przebywałem w wielu saunach w Polsce i za granicą i wszędzie był zakaz wchodzenia w kąpielówkach, kto wszedł w stroju, zostawał wypraszany przez obsługę, a tutaj jest inaczej, dlaczego?

  6 2

Ślub - ile to jest "co łaska"?

 • 19 lip
  Praca1234 napisał/a:

  Ponawiam zapytanie, mam w tym roku ślub w kościele na zarabiu i kompletnie się nie orientuje ile się daje księdzu, kościelnemu, organiście i ministrantą :/ ?

  Zapytaj księdza a nie na forum, to on świadczy usługę, więc on niech ją wyceni.

  3

Nowa siedziba starostwa będzie gotowa w lipcu 2021 roku. Ma rozwiązać problem kolejek przed wydziałem komunikacji

 • 5 lip

  Oj kłamiesz, sam Trzaskowski mówił, że będzie bronił 500+ i zawetuje każdą ustawę, która będzie miała go znieść. Co więcej Schetyna mówił, że 500+ to był pomysł platformy, a pis im go ukradł, ponad to, platforma reklamowała się tym, że podniesie kwotę 500+.

  Trzaskowski jest zwolennikiem programów socjalnych, tak samo jak Duda, dlatego oboje są siebie warci.

  7 7
 • 3 lip

  Nowy budynek nie rozwiąże problemu, chyba że taki, że ludzie nie będą już stać przed wydziałem komunikacji, tylko w budynku. Jestem pewien, że obsługa nadal będzie powolna i większość okienek będzie zamkniętych. Zamiast nowych budynków trzeba zainwestować w cyfryzację, pozwolić ludziom załatwiać sprawy online, wtedy nowy budynek nie będzie potrzebny (kasa zaoszczędzona), liczba urzędników zmniejszy się (kasa zaoszczędzona), a i kolejki się zmniejszą.

  26 10

Alternatywa dla Netflixa?

 • 2 lip

  Nie gadaj, że światło to dla HBO Go za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°). To nie był problem łącza, HBO Go nawet nie zbliżył się do 5% przepustowości mojego łącza.
  Z tego co pamiętam, zwykle mieli problemy z usługami autoryzacji, leciały 500-tki z zapytań o autoryzację, przez co nie chciał się odpalić żaden film, chociaż strona ogólnie się ładowała.

  Ale skoro Ty nie masz problemów, to może faktycznie zajęli się tym. Teraz to może przetestuję, a jak z bazą filmów i seriali? Tak z rok temu, mieli cieniutką bazę, oprócz HBO szukałem filmów w innych miejscach, bo zwykle nie mieli tego co chciałem obejrzeć.

 • 2 lip
  Zagórzanka napisał/a:

  Ja polecam HBO Go

  Z ciekawości zapytam, korzystasz z HBO Go teraz? Faktycznie się coś poprawiło? Bo zostawiłem tam serial, który chętnie bym dokończył gdyby faktycznie usługa się poprawiła.
  Jak piątki wieczorem i weekendy? Według downdetector usługa nadal ma problemy w godzinach największego obciążenia.

  U mnie na pewno problemy z HBO Go nie były spowodowane moim łączem. Wiem, że mieli też beznadziejną aplikację webową, wiele osób narzekało, że muszą ciągle czyścić cache żeby działała poprawnie, dlatego zawsze przy problemach z ich usługami wchodziłem na ich profil FB i zwykle była tam masa negatywnych komentarzy, co utwierdzało mnie w przekonaniu, że problem nie jest po mojej stronie, tylko usługa leży, a że negatywne szybko usuwają, to wiedziałem nawet bez patrzenia na daty dodania, że są to aktualne problemy :)

 • 24 cze

  Ja testowałem przez około pół roku HBO GO i to akurat ssie, bardzo często padały im serwery w godzinach szczytu, czyli wieczorami i weekendami, być może już to poprawili, ale ja już do nich nie wrócę, częściej się na to HBO wkurzałem niż oglądałem, bo akurat wolny czas miałem tylko w godzinach szczytu.

  Nie testowałem jeszcze Amazon Prime Video, mam w planach go przetestować. Na razie siedzę na Netflixie i nie mam większych zastrzeżeń.

  3

Ktoś regularnie podrzuca śmieci na przystankach. Gmina instaluje fotopułapki

 • 24 cze

  Jest jakiś limit liczby wyrzucanej śmieci na osobę do koszy na przystankach?
  Wydaje mi się śmieszne takie polowanie na osobę, która wynosi uporządkowane śmieci do koszy na śmieci, podczas gdy jest cała masa śmieciarzy śmiecących w lasach i przy drogach

  22 13

Młodzi driftują na parkingach. Policja zapowiada „zero tolerancji”. Posypały się pierwsze mandaty

 • 18 cze

  Nikomu to nie przeszkadza, jeśli robisz to na swoim prywatnym terenie w taki sposób, że nie przeszkadzasz innym, np hałasem. Jeśli natomiast znajdujesz w miejscu publicznym, nie jesteś u siebie, wtedy musisz się stosować do zasad które ustala zarządca tego miejsca.

  To przecież podstawy kultury, jesteś u kogoś, to zachowujesz się zgodnie z zasadami jakie u kogoś panują. Druga z podstawowych zasad kultury, to szacunek do nie swojej własności i trzecia, to szacunek do innych ludzi. Stosuj się do tych zasad, to nikt nie będzie się czepiał.

  29 2

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Na kogo będziecie głosować?

 • 3 cze

  Do drugiej tury przejdą najprawdopodobniej Duda i Trzaskowski, inni mają małe szanse, czyli niestety nie przywitamy się z normalnością

  16 15

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

 • 26 maj

  Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, ale przed epidemią również kilka minut po otwarciu nie było numerków do rejestracji. Co do kolejek, ja akurat nie czekałem, bo miałem termin zarezerwowany przez internet, ale miny petentów w poczekalni mówią dużo o kolejkach. Obsługa też pozostawiała wiele do życzenia, tzn raz trafiłem na miłą i bardzo pomocną urzędniczkę, która szybko i sprawnie mnie obsłużyła, ale kilka dni później trafiłem na urzędniczkę, która w trakcie obsługiwania mnie poszła na plotki, ja stoję przy stanowisku, jestem w trakcie załatwiania sprawy, ona odeszła po coś i po drodze zagadała się z koleżanką, to już jest skandal.

  33 6

Przejścia nie było tu od kilku lat. Mieszkańcy nim chodzili, bo nikt nie zamalował pasów. Trwają pracę nad jego przywróceniem

 • 25 maj

  Jak to nic nie robią? Nowy budynek sobie stawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  22 12

Logowanie Miasto Info

 • 12 maj

  @Marioosz jak mogłeś kliknąć w link w mailu, którego się nie spodziewałeś? Tak się nie robi nigdy, Zgłoś to do administratora strony, możliwe, że ktoś po prostu założył konto w serwisie i podał Twój adres email przez pomyłkę, może ma podobny do Twojego. Jednak administracja musi to sprawdzić, bo jeśli to faktycznie jakiś błąd, to jest on bardzo poważny.

  @Vivaldi z bankowości internetowej raczej nie korzysta się z tego samego urządzenia które służy do zabawy.

  1 3

Sklep zoologiczny

 • 2 maj
  korwin napisał/a:

  dlaczego jak poszedłeś do innego sklepu nie powiedziałeś że chcesz sprawdzić płeć i w razie czego wymienić ?

  Ponieważ to jest standard i jest to zgodne z przepisami, dlatego nie przypuszczałem, że ktoś może robić z tego jakieś problemy.

  jaskokrakow napisał/a:

  czyli samiczka potrzebna była w celu prokreacji i przedłużenia życia gatunku

  Samiczka była właśnie w celu niedopuszczenia do prokreacji, mam same samice :)

  @albert7575 zgadzam się, że w pseudo hodowlach zwierzęta cierpią, że są gatunki, których nie można albo nie powinno się trzymać w niewoli, jak np delfiny czy lemurowate. Jednak nie popadajmy w skrajność, ludzie mają tendencję do idealizowania świata zwierząt, twierdząc, że tylko człowiek jest zagrożeniem dla zwierząt, nazywa się to syndromem Bambiego. Tymczasem świat zwierząt jest bardzo brutalny i bezwzględny.
  Co do samej kawii domowej (potocznie świnki morskiej), o której mówimy, jest to gatunek, który naturalnie nie występuje w stanie dzikim, więc gdyby nie hodowle, to wymarłyby, a to uważam, byłoby ogromną stratą. To, że zdarzają się nieodpowiedzialni właściciele zwierząt, nie znaczy, że należy unicestwić cały gatunek.

  3 3
 • 30 kwi

  Dzisiaj wyrobiłem sobie opinię o dwóch sklepach zoologicznych z Myślenic, więc pomyślałem, że dodam dla zainteresowanych (dodam również trzecią, którą mam wyrobioną od dawna).

  Uwielbiam zwierzęta i mam w domu cały zwierzyniec, w tym kilka świnek morskich, dzisiaj postanowiłem nabyć kolejną świnkę morską. Zwykle takie zakupy robię sklepach, które mam sprawdzone i pewne, kilka takich mam w Krakowie i jeden w Myślenicach w budynku supermarketu Jan, na górze. Jednak dzisiaj do Krakowa nie chciało mi się jechać, a w tym nad Janem nie mieli samiczki (a tylko samiczka wchodziła w grę). Dlatego postanowiłem sprawdzić inne sklepy w Myślenicach.

  Tutaj muszę dodać, że w przypadku młodych świnek morskich, czasem trudno jest rozpoznać płeć, dlatego standardowa procedura zakupu wygląda tak, że kupuje się zwierzaka o konkretnej płci i od razu jedzie się do weterynarza na sprawdzenie płci i podstawowe badanie, w przypadku stwierdzenia niezgodności z umową (zła płeć albo jakieś wady i choroby), zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, wymienia się zwierzaka albo zwraca. Nigdy nie miałem z tym żadnego problemu, tak więc, nie przypuszczałem że natrafię tutaj na taki problem.

  Teraz opinia właściwa :)
  Pierwsze odwiedziłem sklep na ulicy Berka Joselewicza (niedaleko ZSTE im. M. Reja) i początkowo było wszystko super i miło, do czasu, gdy po około 30 minutach od zakupu wróciłem od weterynarza, z informacją, że sprzedana mi samiczka jest samcem. Sprzedawca gdy dowiedział się, że zwracamy zwierzaka urządził wręcz awanturę, co prawda przyjął zwierzaka i oddał pieniądze, ale było bardzo niemiło. Zatem, jeśli chcecie kupić jakiś drobiazg, którego na pewno nie będziecie zwracali, to polecam, jeśli kupujecie coś, co może się okazać, że będziecie chcieli zwrócić, to szkoda nerwów, poniżej opiszę dwa sklepy, gdzie można zwracać bez problemu.

  Drugi sklep który odwiedziłem, znajduje się w okolicy ronda "gruszki" przy rynku, obok strażnicy OSP Śródmieście. Tam na wszelki wypadek powiedziałem, że po zakupie jadę od razu do weterynarza i w razie złej płci, zwrócę świnkę. Sprzedawca przyjął to całkiem pozytywnie, nawet powiedział, że gdybym dzisiaj nie zdążył zwrócić przed zamknięciem, to w sobotę też mają otwarte. Jednak w tym przypadku weterynarz potwierdził płeć (samiczka) i badanie nie wykazało niczego niepokojącego. Więc ten sklep jak najbardziej polecam, sprzedawcy są pewni tego co sprzedają i respektują prawa konsumenta.

  Na tym dzisiejszą przygodę ze sklepami zoologicznymi zakończyłem :)

  Dodam jeszcze, że najczęściej, w Myślenicach, robię zakupy w sklepie zoologicznym w budynku supermarketu Jan, tam również nigdy nie miałem problemów ze zwrotem. Sprzedawcy często sami nawet mówili przy różnych zakupach, że w razie czegoś, można zwrócić. Oprócz tego, zawsze można tam otrzymać fachową poradę i zawsze zakupy są w miłej atmosferze, przy akompaniamencie bardzo rozgadanej papugi :)

  Przy okazji, mogę polecić przychodnię weterynaryjną Vetmedica na ul. Piłsudskiego, budynek dobrze oznakowany, widać z daleka. Jest to jedyna przychodnia weterynaryjna w Myślenicach, do której przyjeżdżam z moimi zwierzakami i zawsze jest miła i przyjemna atmosfera, dobre podejście do zwierząt, lekarze pełni pasji, uprzejmi, rozmowni, pomocni.

  Oo... widzę że trochę komentarz mi się rozrósł, ale liczę, że jego objętość nie odstraszy czytających.

  5 5

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

 • 30 mar

  Jesteś pewien, że mogą przez Skype? Co na to licencja oprogramowania?

  8 3

Postrzelił kobietę podczas stypy po psie

 • 20 mar

  jeśli podczas przenoszenia broni był pod wpływem alkoholu to już pewnie nie ma pozwolenia na broń, na podstawie Art. 18 ust. 1 pkt 4 ustawy o broni i amunicji

  12 1

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

 • 9 mar

  To jest już szczyt chamstwa kierowców, żeby pomimo znaku zakazującego zatrzymywania się, konieczne było stawianie słupków. Brak miejsc do parkowania nie może być usprawiedliwieniem łamania przepisów, tym bardziej, że niejednokrotnie stały tam samochody, mimo wolnych miejsc na płatnym parkingu za kioskiem

  38 17

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • 5 mar

  Ludzie na prawdę panikują, słyszałem, że w Stróży sklepy wykupione z asortymentu, w innych miejscowościach też tak wariują?

  7

Zwroty Pit 2020

 • 3 mar
  zygi napisał/a:

  co rook mam wrazenie jakby ludzim na chleb brakowalo i czekaja caly rok kiedy zwrot PIT I to glownie Ci co maja 500plus i reszte profitow.ECH..........................

  A co Ci to przeszkadza, to nie Twoja kasa, nie wchodź innym do portfela.

  25 5

Na przystankach pojawiły się rozkłady linii miejskiej. "Są pełne błędów ortograficznych" - piszecie

 • 2 mar

  To jest faktycznie rozkład linii miejskiej czy to jakiegoś innego przewoźnika?
  Sami piszecie:
  "Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę"

  A na rozkładzie jest Chełm - Osieczany

  16 4