Małopolskie Spotkania z Folklorem: Tak wyglądał koncert inauguracyjny. Co nas czeka w weekend?

 • 15 lip

  W sobotę o 11 był happening kulinarny "Chytre baby z Myślenic". Nie dało się nawet podejść do stoisk, ponieważ przy każdym stały średnio po 4 wielkie baby z wiaderkami i pakowały co się dało, nie dopuszczając innych.
  Na przyszły rok, proponuję zrobić darmowe wejście i opłatę przy stoiskach za konkretne przysmaki, wtedy może więcej osób będzie w stanie skosztować.

  9 1

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • 11 lip

  @kar9876 tam jest masakra, nieraz robią się ogromne korki, bo jeden kierowca chce zmienić pas na linii ciągłej, bo przypominam, że chociaż nie ma zakazu zmiany pasa na przejściu dla pieszych, to akurat w tym miejscu, jest linia ciągła, która tego zabrania.

  Kolejny problem w tym miejscu, to wyjeżdżający z biedronki, mimo linii ciągłej wjeżdżają na pas do zawracania i to jest tam nagminna sytuacja. Gdyby jechali zgodnie z zasadami, to niedaleko mają rondo, na którym można już legalnie zawrócić i nie blokowaliby innych kierowców.

  Ciągle żywy jest też u nas problem wyprzedzania na przejściu dla pieszych, bierze się to chyba z tego, że u nas nie ma w ogóle policji na drogach, za to kiedyś widziałem 3 radiowozy na dachu galerii myślenickiej i kółko policjantów na śmieszkach i pogawędce.

  3 2

Sytuacja tak normalna że aż niezwykła.

 • 28 cze

  Mamy zupełnie różne poglądy na temat praw pracowników, Ty chcesz, aby zmuszać pracodawców odgórnie, tak aby każdy miał jakieś tam minimum zapewnione. Ja wolę aby każdy dbał o siebie, tak aby ludzie ambitni mogli się wspinać i nie byli blokowani przez tych mniej ambitnych. Zarówno jedna jak i druga skrajność ma swoje wady. Twoje podejście zrównuje ludzi w dół, w skrajnych przypadkach jak Wenezuela, wręcz do tych najbiedniejszych, moje podejście powoduje duże rozwarstwienie społeczeństwa, jednak uważam, że człowiek dorosły powinien być sam odpowiedzialny za swoje życie i jeśli je źle rozegra, to przegra ze swojej winy. Wiem jednak, że żaden z nas nie przekona drugiej strony do zmiany zdania.

  Są zawody, gdzie urlop jest niezbędny dla zachowania wysokiej wydajności w pracy, np programista musi być wypoczęty, ponieważ przemęczony będzie popełniał niejednokrotnie bardzo kosztowne błędy i te koszty to nie tylko finansowe, ale zdarzały się również śmiertelne wypadki spowodowane błędami w oprogramowaniu. Dlatego nawet gdyby nikt nigdy nie wpadł na pomysł urlopów, w programowaniu, nawet pomimo faktu, że przez 8 godzin, tak 3-4 przeznacza się na stricte programistyczną pracę, urlopy by były.

  W sprawie Chile, pomylił Ci się waluty i rząd wielkości znaczek $ oznacza w tym przypadku CLP a nie USD i nie jest to $555 a raczej około $555000 (CLP), co faktycznie odpowiada około $800 (USD) przy czym warto dodać, że koszty utrzymania to około $388600 (CLP) czyli około $570 (USD). Uważam, że uczciwe jest to, że osoby mniej ambitne są w stanie żyć w tym kraju i trochę odłożyć, a osoby bardziej ambitne mogą zarabiać dużo więcej.
  To że wiele osób nie jest w stanie spłacić zadłużenia, to już świadczy o osobach zadłużonych, branie kredytów, na cele inne niż inwestycja, tak aby można było na nich zarobić i to jeszcze takie, których nie jest się w stanie spłacić, jest głupotą.

  Również uważam, że kraj jest tym bogatszy im bogatsi są jego obywatele i że pieniądze powinny być u ludzi, ale tyle ile sobie wypracują, nie więcej.
  Co do opisywanego przez Ciebie modelu Islandzkiego, jeśli składki nie są obowiązkowe, to jestem za.

  2
 • 27 cze

  Co do Twojej pracy na etacie, to już nie moja wina, że nie możesz wynegocjować warunków które będą Cię satysfakcjonować, nie moja wina, że jesteś kiepski w negocjacjach, albo że nie zadbałeś o swoją pozycję, nie chcę z tego powodu Cię utrzymywać.
  Gdzie są pieniądze? No np u mnie w programowaniu, mimo, że płacę duże pieniądze na coś z czego nigdy nie skorzystam, bez tego zarabiałbym jeszcze więcej.
  Co do urlopów, to u mnie wygląda to całkiem inaczej, loguję się do systemu, zaznaczam, że biorę urlop wtedy i wtedy i mam, bez żadnych próśb, jedyna prośba od pracodawcy, to żeby w miarę możliwości zaznaczać z wyprzedzeniem 2 miesięcznym. A nie mogę decydować o tym, że np w tym roku nie chcę w ogóle urlopu bo dobrze mi się pracuję, nie czuję się zmęczony. No i popatrz, u mnie nie ma związków, a jakoś dobrze mi się pracuje. I to nie jest teoria, to jest praktyka i jest wiele innych branż, w których jest podobnie.

  Mam robić na czarno i łamać prawo? Lepsze rozwiązanie to wyjechać, tylko dlaczego mam uciekać ze swojego kraju aby nie być okradany?

  Dlaczego proponujesz mi Somalię? Jako anarchista sam powinieneś popierać kraj w którym trwa wojna domowa mają na celu obalenie władzy.
  Z tym, że między tymi krajami jest taka różnica, że Wenezuela z bogatego kraju została zrujnowana przez socjalistów, a w Somalii trwa wojna, więc ciężko używać jej jako przykładu, a jak już to bardziej jako przykład anarchii.
  Dobry przykład polityki wolnorynkowej to Chile, która dzięki własnie władzy wolnorynkowych polityków stało się najzamożniejszym krajem Ameryki Łacińskiej i chociaż uważa się Chile za jedno z najbardziej nierównych społeczeństw świata, to poniżej progu ubóstwa żyje tam 14% ludności, w Polsce jest to około 18%

  Płacę minimalną rozdaje się w taki sposób, że gwarantuje się komuś wyższą wypłatę, mimo iż jego praca nie jest tyle warta.
  Nie twierdzę również, że na podwyżki wpływa jedynie płaca minimalna, ale ma ona na to ogromny wpływ.

  1 2
 • 27 cze

  Rozwiązaniem problemu złego traktowania przez pracodawcę jest odejście z pracy jeśli coś Ci nie pasuje i znalezienie takiej, która będzie Ci pasować. I tyczy się to całego systemu pracy w Polsce, bo jakbyś nie wiedział istnieje coś takiego jak Kodeks Pracy, który dotyczy całej polski.

  Nie rozumiem, Ty liczysz na to, że każdy zawsze będzie się z Tobą zgadzał i wszyscy będą mieli jednakowe zdanie? To co już nie tylko socjalizm, ale jakaś dyktatura socjalistyczna?

  3
 • 27 cze

  Czego byś nie napisał, to nie stanę się socjalistą, bo nie podoba mi się okradanie ciężko pracujących ludzi. Już i tak rynek jest bardzo zniszczony przez regulacje "dla" pracowników.

  Popatrz, że dziwnym trafem to akurat te branże, w których próbuje się omijać te "pomocne" przepisy, w których nie ma związków, w których działa ten znienawidzony przez Was kapitalizm są najwyższe wypłaty, najwięcej dni wolnych od pracy, bardzo rzadko zdarzają się jakieś nadgodziny.
  Ja mam gdzieś emeryturę z ZUSu, sam będę decydował kiedy chcę mieć emeryturę i na jaki czas, nie wiem kiedy ostatnio korzystałem z NFZ, to ubezpieczenie i państwowe leczenie to jakaś kpina w ogóle, a mimo to co miesiąc płacę prawie 5000 zł na jakieś zasiłki dla nierobów i to pod przymusem, czy to nie kradzież?
  Zamiast znęcać się w szkole nad kujonami i chodzić na chlanie, trzeba było się kształcić, to nie musiałbyś teraz żerować na minimalnej krajowej i 500+.

  Koleś o którym piszesz, że kujon - szanuję, ze korwinista to już mniej.

  Walnę tutaj jeszcze takim cytatem: "Niektórzy ludzie mają przedsiębiorcę za drapieżnego wilka, którego powinno się zabić. Inni widzą w nim krowę, którą należy nieustannie doić. Tylko niewielu rozpoznaje w nim konia, który ciągnie wóz."

  1 2
 • 27 cze

  A więc to przez Was zabierają mi prawię połowę wypłaty, na zasiłki, emerytury, ubezpieczenia dla ludzi, którzy nie są w stanie sami o siebie zadbać. To przez Was nie mogę dysponować swoim urlopem jak chcę i podpisywać umów jakie chcę, to przez Was wypłaty są tak niskie. Na prawdę masz się czym chwalić.

  Marzę o tym, abym mógł podpisać umowę jaką chcę, co do urlopów, ubezpieczeń, dogadywać się z pracodawcą, bez narzuconych wymogów, chciałbym móc nie płacić składek z których utrzymywani są nieudacznicy, którzy przez całe życie nie będą w stanie odłożyć na swoją emeryturę jeśli ktoś nie wyrwie im tych pieniędzy siłą.

  Nie lubię takiego socjalistycznego podejścia jak Twoje, jeśli Ci się to podoba, przejedź się do Wenezueli, zobaczysz do czego doprowadza takie ingerowanie państwa w rynek i polityka państwa opiekuńczego.

  Pisałeś o pracy minimalnej, twierdzisz że to coś dobrego? Po co taki dziwny twór, wypłata powinna być taka, jaką wynegocjuje pracownik z pracodawcą. Nie widzisz oczywistych wad rozdawnictwa, nie zauważasz, że żeby komuś dać, komuś trzeba jeszcze więcej odebrać.
  Pieniądz sam w sobie nie ma żadnej wartości, wartość nadaje mu wytworzone dobro, dlatego tak w uproszczeniu jeśli podnosisz minimalne wynagrodzenie i za tą wypłatę ktoś wytworzy tyle samo dóbr co przed podwyżką, to faktycznie "numerek" na koncie będzie większy, ale wartość pieniądza spadnie i za tą wypłatę kupi jeszcze mniej niż przed podwyżką.

  1 3
 • 27 cze

  Z tego co ja przeczytałem, podpisali umowę, pracują tam dalej, jeśli szef złamałby prawo albo zapisy umowy, mogliby odejść bez zachowania okresu wypowiedzenia, skoro tego nie zrobili, to pewnie nie mogą, bo pracodawca nie zrobił niczego niezgodnego z prawem i zapisami w umowie.

  Jeśli mimo podpisania umowy, nie podoba im się, zamiast sabotować firmę, powinni złożyć wypowiedzenie i znaleźć inną lepszą pracę.

  Dlaczego przedsiębiorca ma nie zatrudniać pracowników? Jak wyobrażasz sobie gospodarkę w której każdy pracuje tylko na siebie? Większość ludzi na starcie by zbankrutowała, większość pracowników nie ma pojęcia o biznesie, dlatego praca u kogoś przedsiębiorczego jest ich jedyną szansą na życie, na szczęście jednak nie są skazani na jednego pracodawcę, jest wiele różnych firm, mogą przebierać i znaleźć pracę która im odpowiada.

  Twierdzisz że związki zawodowe są dobre? Jakie mamy z nich korzyści? Faktycznie związkowcy mają z tego korzyści, ale kosztem pracowników. Wszelkie strajki np o podwyżki o których się słyszy w mediach to tylko gierka, na której zyskują związkowcy. Pracodawca i tak nie zapłaci 5 tys zł za pracownika który nie jest tyle wart, a jeśli zostanie do tego zmuszony, to firma upada, pracownicy wylatują, a przedsiębiorca idzie gdzieś, gdzie nie będzie tak dojony.

  1 2
 • 26 cze

  Wytłumacz mi proszę, dlaczego ludzie nie potrafią rozmawiać? Z artykułu, który przytaczasz wynika, że pracownicy zgodzili się na pewne warunki, nagle im się odwidziało i zaczęli grozić, że będą działać na szkodę firmy, jeśli nie zostaną spełnione ich warunki. Ja nie chciałbym zatrudniać tak fałszywych ludzi, dla mnie cała ta zgraja powinna iść do zwolnienia, a zatrudnić normalnych pracowników, którzy potrafią rozmawiać i ustalić z nimi warunki pracy.

  Gdy mi coś w pracy nie pasuje, to idę do szefa i się dogaduję, jak nie możemy się dogadać, to zmieniam pracę, rozstajemy się w zgodzie i wszystko jest w porządku. Każdy pracownik dogaduje się sam, nie ma żadnych spisków, czy terroryzowania zarządu. Skąd się biorą tacy nieudacznicy, którzy muszą się kryć za jakimiś związkami, co to w ogóle za komunistyczne tradycje, trzeba z tym zerwać i niech każdy dba o siebie.

  3 4

Jechali do porodu. Nie było czasu do stracenia. Eskortowali ich policjanci

 • 27 cze

  Napisałeś żeby udać się natychmiast do szpitala, teraz piszesz w ciągu dwóch godzin, więc sam widzisz że piszesz co innego niż linkujesz.
  Aby dojechać z Wiśniowej do Myślenic w dwie godziny, potrzebna jest eskorta policji? W dwie godziny dojechałby do Krakowa przez zakorkowaną Zakopiankę.

  Wiesz co może lepiej w ogóle zamilknąć, bo na większość pytań jakie kiedykolwiek zadałeś w sieci, ktoś już kiedyś opowiedział i za pomocą google można to znaleźć.

  4 16
 • 27 cze

  @Strozaninek "Było miliard razy, wystarczy poszukać. Zamykam temat" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może przeczytaj to co wrzuciłeś, Ty piszesz że należy natychmiast udać się do szpitala, a artykułach które podlinkowałeś jest, żeby udać się w ciągu godziny i nie uprawiać seksu po odejściu wód płodowych. Więc nie wiem czy wierzyć temu co piszesz, czy temu do czego linkujesz.
  Po odejściu wód płodowych nie trzeba jechać od razu do szpitala, jeśli wody nie mają niepokojącej barwy, "młody dziadek" po prostu spanikował.
  Co do Twojej fascynacji, rozumiem, że należysz do społeczności elektrody, tam faktycznie rozmawianie na forum jest źle widziane, ale na innych portalach, sekcje komentarzy służą właśnie do rozmowy.

  @Spongebob: nie widzę w treści że zaraz po przyjeździe nastąpił poród, widzę że zaraz po przyjeździe odebrał ich lekarz. Poród nastąpił "wkrótce", ale nie jest napisane czy to wkrótce to po godzinie, dwóch czy ośmiu.

  5 19
 • 26 cze

  Dlaczego po odejściu wód płodowych liczy się każda minuta? Mojej żonie też kilka dni po terminie, w nocy odeszły wody, przyjechaliśmy do szpitala koło 2 w nocy, do 10 nic się nie działo, po prostu leżała. Po 10 położna zaczęła ją przygotowywać do porodu, faktyczna akcja zaczęła się koło 15. Nie było żadnych komplikacji i problemów przy porodzie.

  15 36

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 25 cze

  deklaracja mówi, że będą przestrzegane: "Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców"

  PiterOlek napisał/a:

  Piekno ludzkiej miłości to również miłość homoseksualna która była jest i będzie. Homoseksualistą był DaVici warto poczytać jego biografię.

  Cytat deklaracji który tutaj komentujesz nie mówi o homoseksualizmie, a o pozwoleniu rodzicom zadecydować jak będą przekazywać swoim dzieciom wiedzę na temat miłości.

  Czyżbyś nie przeczytał deklaracji tylko bezmyślnie kopiował wycinki?

  Deklaracja miała pozwolić rodzicom wybrać co dla ich dzieci dobre, niestety, głośna grupa ludzi ze środowisk LGBT twierdzi, że tylko oni mają rację i dobre dla wszystkich dzieci w Polsce jest tylko to, co oni wyznają.

  23 39
 • 25 cze

  @mirekm: Ideologia LGBT niesie zagrożenie, ponieważ ich postulatem jest, aby zmusić wszystkich do akceptacji, nie wystarcza im tolerancja.
  Gdyby faktycznie byli jakoś uciskani, wsadzani do więzień za orientację, to powinni walczyć, ale w normalnych środowiskach, są oni traktowani jak zwyczajni ludzie. Niech będą z kim chcą, jak się kochają to niech się kochają, byle poza miejscami publicznymi i za obopólną zgodą dwójki lub więcej dorosłych, świadomych ludzi. Niech się starają o możliwość wzięcia "ślubu" (piszę w cudzysłowie, ponieważ ślub cywilny to tylko zwykła umowa). Ale niech nie zmuszają innych do akceptowania ich, niech nie zabraniają wyrażać swojej opinii na temat homoseksualizmu, niech nie zmuszają rodziców, do posyłania dzieci na zajęcia, z tematyką których się nie zgadzają. Niech przestaną walczyć z Kościołem i pozwolą mu określać homoseksualizm jako grzech, w końcu tolerancja powinna działać w dwie strony.

  Uważam, że deklaracja chociaż używa mocnych słów, jest poprawna.

  @Lesica: Nie masz racji, tolerancja jest wtedy, kiedy się z czymś nie zgadzamy, więc osoba tolerująca LGBT będzie się wypowiadać źle o tych środowiskach, ale będzie je szanować. Wypowiadanie się negatywnie na temat jakiejś grupy, nie oznacza braku szacunku, ponieważ wtedy określenie tolerancja byłoby wewnętrznie sprzeczne.

  25 42
 • 25 cze

  Uważasz, że zacofane jest wychowanie dzieci przez rodziców czy posiadanie prawa do wyrażania swojej opinii?

  Toleruję środowiska LGBT, ale nie akceptuję, a próby zmuszenia ludzi do akceptacji tych środowisk można wykonać tylko za pomocą cenzury i szantażu, ponieważ nie można inaczej zmusić ludzi do popierania czegoś, na co się nie zgadzają i w tym zakresie (chyba tylko w tym) popieram pis.

  Zauważyłem, że wielu krzykaczy z LGBT (którzy zaraz się tutaj zbiorą) nie zna znaczenia słów "tolerancja" i "akceptacja" więc na wszelki wypadek wytłumaczę.
  Tolerować znaczy nie popierać, ale szanować.
  Akceptować to znaczy świadomie popierać.

  Dlatego nie zgadzam się na to co proponują ruchy LGBT, tak jak i na każde inne zmuszanie do akceptacji nigdy nie będę się zgadzał.

  63 54

Radni Bez Układów: Od burmistrza Szlachetki domagamy się przeprosin i zaprzestania języka poniżania

 • 18 cze

  Język poniżania i nienawiści? Ja to widzę tak, że mamy dwie grupy radnych z pisu i z antypisu i chciałbym mieć możliwość wyrażania swojej opinii w tym temacie. A dopóki pani Ambroży nie powie konkretnie o co jej chodzi, to ja to rozumiem tak, że poglądy na temat radnych, z którymi się nie zgadza, są wg pani radnej poniżeniem i wynikają z nienawiści do jej osoby, co jest totalną bzdurą.

  44 19

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019:Rośnie przewaga PiS.Próg wyborczy przekroczyły 3 ugrupowania

 • 27 maj

  Co Wy się przegadujecie o program PiSu i PO?
  Przecież to jest w zasadzie jedno i to samo, różnica jest w dotrzymywaniu słowa. W PE w mijającej kadencji PiS głosował tak jak obiecywał, a PO głosował zawsze odwrotnie niż obiecywał.

  12 2

Tylko nie mów nikomu

 • 14 maj

  Luna teraz to pojechałaś :D Podajesz newsweek jako źródło które ma kogoś przekonać?
  Kościół katolicki ma największy problem z pedofilią podczas gdy średni szacowany odsetek pedofilów w kościele katolickim jest mniejszy niż w całej populacji i o wiele niższy niż w Islamie?

  Wojny krzyżowe i inkwizycja bez wspomnienia co było powodem tych wojen i kto je rozpoczął?

  O Piusie XII również pojechałaś ostro, jeszcze zanim został papieżem dużo działał w Niemczech. Głosił kazania potępiające nazistowską ideologię, został przez to pogardliwie nazwany "kochającym Żydów kardynałem". Aktywnie przeciwdziałał nienawiści rasowej. Faktycznie kościół negocjował z Hitlerem i podpisał konkordat, gdy Hitler zagroził zamknięciem wszystkich szkół katolickich i utworzeniem Niemieckiego Kościoła Katolickiego. Jednak mimo niezamknięcia szkół, rodzice i tak bali się posyłać dzieci do szkół katolickich, które krytykowały nazizm.

  Ogólnie strasznie kłamiesz i wymyślasz historię.

  Nie podoba mi się wiele z tego co robi kościół katolicki, jestem przeciwnikiem nauki religii w szkołach, ale jeszcze bardziej jestem przeciwny zakłamywaniu historii i przerabianie jej tak, aby pasowała do Twojej ideologii, co Ty właśnie czynisz.

  Przez to co teraz napisałaś, chyba już nikt nigdy nie weźmie Cię poważnie, a przynajmniej mam taką nadzieję.

  Na prawdę przesadziłaś, zakłamywać tak dobrze udokumentowaną historię, którą zna chyba każdy polak, jeszcze w erze powszechnego dostępu do internetu i co za tym idzie archiwalnych dokumentów. Takich głupot na tym forum jeszcze chyba nikt nigdy nie napisał

  13
 • 14 maj

  bono jeśli Cię dobrze zrozumiałem, to publikujesz publicznie bardzo poważne oskarżenia, masz na nie jakieś dowody?

  11
 • 14 maj

  @Seneka - bezrobotni i murarze to statystyka, nie wiem co na to TVP, bo nie oglądam stronniczych mediów. Każdy przejaw pedofilii jest ogromną tragedią, jednak w przez walkę z promilem pomijamy prawdziwy problem.
  Co do reportażu, od strony dziennikarskiej - podziwiam sukces medialny i zarobkowy, w sprawie jakości materiału, mam trochę zastrzeżeń. Co do wykonania bardzo dobrej roboty, na razie się nie zgadzam, jak przyczyni się do ukarania chociaż jednego pedofila, to zmienię zdanie.

  @Strozaninek - kościół to zwykły biznes, biznes nie kieruje się moralnością tylko zyskiem. Może masz rację, że nie zauważyłem, że rozmawiacie tutaj głównie o tym co robi kk z pedofilią, ale nie podoba mi się, to co napisałem wyżej, że mówimy o kościele i pomijamy znacznie większy problem poza kościołem.
  Pedofilia istnieje na całym świecie, nie tylko w kościele i nie uważam, że to wina kościoła, wszędzie trafiają się patologiczne przypadki i w kościele wcale nie ma ich najwięcej.

  Co do niezgłaszania pedofili do prokuratury, to tego nie rozumiem, przecież powinny to zgłaszać wszystkie osoby które o tym wiedzą, kościół nie ma wyłączności na zgłaszanie pedofilii. Takie sprawy raczej wychodzą od osób poszkodowanych, myślę że nieczęsto uda się przyłapać zboczeńca przez osobę postronną, dlatego zamiast czekać na ruch kościoła, należy natychmiast gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia, zgłaszać sprawę.

  12
 • 14 maj

  Nie napisałem że cały świat pisze nieprawdę, napisałem że Ty powielasz nieprawdę.

  Działałem aktywnie w temacie projektu ustawy zaostrzającej kary dla pedofili i wiem, że żadna partia z rządzących się tym nie interesuje, nie ważna jest walka z pedofilią, ważna jest gra pod publikę aby zdobyć poparcie.
  Temat pedofilii w kościele w końcu przycichnie (jak co wybory), ale ponieważ w tym roku mamy podwójne wybory, tak długi okres zajmowania się promilem patologii i krycia pozostałych pedofili może być przyczyną ogromnych tragedii.

  Według mnie należy walczyć z pedofilią, a nie z kościołem. Niepotrzebnie oddzielacie jednych pedofili od drugich, ci i ci zasługują na karę. A może nie zauważacie, że sami robicie podział wśród tych zwyrodnialców?

  12
 • 14 maj

  Ale ja nie mówię, żeby nie walczyć z pedofilią w kościele, pedofil to pedofil bez względu jaki zawód wykonuje. Proszę jedynie aby nie kryć większości pedofili, bo wszyscy mówią tylko o kościele, a dzieci cierpią.

  Wpis pod linkiem który podajesz nie mówi całej prawdy, a nawet mówi nieprawdę, ponieważ przeciwko człowiekowi o którym pisze pani Wielowieyska zostało wszczęte postępowanie o złamanie sądowego zakazu i został zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich i zgodnie z jakimiś tam procedurami KK, została powiadomiona stolica apostolska. Postępowanie zostało wszczęte na długo przed tym, jak pani Wielowieyska napisała, że prokuratura nic nie zrobiła.

  12
 • 14 maj

  Rozumiem, że niebawem wybory i moda, ale proszę poświęćcie chociaż połowę tej energii, którą poświęcacie tematowi pedofilii w kościele na walkę z ogólną pedofilią.

  Tak się przyjęło, że stereotypowy pedofil to mężczyzna w zawodzie ksiądz lub nauczyciel, ale ten stereotyp jest błędny. Statystycznie około połowa pedofilii to kobiety, a co do zawodu, zdecydowana większość to osoby bez zawodu, na kolejnych miejscach, ale już z niewielkim udziałem procentowym są murarze, pracownicy dorywczy, ślusarze, rolnicy, mechanicy.

  W zależności od kraju pedofile w kościele katolickim stanowią od 0.2% - 2% duchownych i to nie jest mało, bo jest to od około 1000-8000 księży na świecie, a uważam, że należy walczyć z pedofilami aż odsetek spadnie do zera, jednak skupiając się jedynie na tym jednym zawodzie wyciszacie dużo ponad 99% pedofilii na świecie, a wtedy ta polityczna gierka odbywa się kosztem niewinnych dzieci.

  2 14

Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

 • 6 maj

  maktor nie napisałem że strajk jest na zlecenie PO, nie wiem kto go zlecał czy organizował. Widziałem natomiast kto go do czego wykorzystywał i w jaki sposób. Spróbuj spojrzeć na ten "strajk" obiektywnie, nie okiem POwca czy PISowca, a zobaczysz że to jedynie gra.

  Dlaczego miałbym robić PR dla PISu, skoro z większości moich wypowiedzi na miasto-info wynika, że jestem przeciwnikiem programu PO, więc dlaczego miałby popierać drugą partię z tym samym programem? Nie jestem za PISem, PO i PO-pochodnymi. Od pewnego czasu w ogóle zrezygnowałem z polityki i oceniam wszelkie tego typu wydarzenia obiektywnie, gdyż nikogo jawnie nie wspieram.

  Może większość ludzi z Twojego otoczenia popiera strajk nauczycieli, ale ja rozmawiam z różnymi ludźmi, wyborcami, sympatykami oraz politykami PIS, PO (i ich pochodnych), Konfederacji, oraz z ludźmi jawnie nie popierającymi żadnej partii i w znacznej większości słyszę opinie, że nauczyciele skrzywdzili uczniów jedynie w imię kasy.

  Jeśli ktoś domaga się podwyżki, to musi na nią zapracować, a później iść do szefa i ją wynegocjować. W imieniu swoim, a nie swoich kolegów. Komuna podobno się skończyła, zatem zachęcam do porzucenia komunistycznych zwyczajów i pozwolenia ludziom samym dbać o siebie.

  Strajk niepełnosprawnych to była oddzielna patologia, mam w bliskiej rodzinie osobę z dzieckiem ze znacznym stopniem niepełnosprawności i wiem, że prawie wszystko co mówili strajkujący było kłamstwem.

  Co do samych nauczycieli, popieram to co napisał wyżej Iron Maiden, więc nie będę tego powielał.

  21 7
 • 6 maj

  Ten strajk ma tylko jeden cel, wybory do PE. Nie chodzi o tą pomoc, ani o przywileje dla nauczycieli, chodzi tylko o to, żeby pokazać, PIS w złym świetle, a PO w dobrym.

  Stracili na tym uczniowie i nauczyciele.
  Strajk z całą pewnością przełożył się na wyniki z egzaminów,
  nauczyciele stali się znienawidzoną i zostali uznani strasznie roszczeniową grupą zawodową,
  PIS wyszedł chyba na 0, ewentualnie delikatnie na plus, bo - zacytuję wpis na pewnym portalu: "nie dali się szantażować",
  PO jest na 0, bo to nie oni są winni strajków.

  60 18