Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 13 paź

  Myślę, że to tylko na początek, poza tym, może to zmotywować busiarzy do działania i może zaczną jeździć tak jak mają w rozkładzie.

  Ostatnio jeździłem busami tak z rok temu, rano weekendami na uczelnię. Nauczyłem się wtedy, że jeśli chcę zdążyć na zajęcia, to muszę iść na dworzec z godzinę przed optymalnym dla mnie busem z rozkładu, ponieważ nieraz robili tak, że bus podjeżdżał na dworzec i czekał, aż naładuje busa i dopiero wtedy odjeżdżał.
  Efekt tego był taki, że zależnie od liczby pasażerów, albo czekałem godzinę na dworcu, albo godzinę na uczelni, ale przynajmniej zdążałem na zajęcia.

  15

Będą karać za nieprzestrzeganie obostrzeń? Wojewoda wydał zarządzenie. „Sytuacja wymaga zdecydowanych działań”

 • 12 paź

  marzenie ściętej głowy, większość nigdy nie przejrzy na oczy, następne wybory wygra PO, pewnie na dwie kadencje i tak jak ostatnio będzie narzekanie na PO i nadzieja że ludzie przejrzą na oczy, wtedy zmiana na PiS i tak w koło :/

  23 4
 • 12 paź

  Nie jestem pewien, bo nie zagłębiałem się w tym temacie, ale przypuszczam, że będzie to na podstawie art. 46 b ustawy o zapobieganiu oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
  Mandatu można oczywiście nie przyjąć, jednak funkcjonariusz będzie mógł zgłosić taką sprawę do sanepidu, który może nałożyć karę administracyjną, tę natomiast trzeba już bezwzględnie zapłacić, nawet jeśli odwołamy się do sądu.

  12 5

Zasań - grilowisko... czy rykowisko?

 • 4 paź
  irussus napisał/a:

  Ty wiesz co piszesz? może jest marmurem wyłożyć ci chodnik, głupie to takie.

  Wiesz gdzie to jest w Zasani czy nie? Bo takie było pytanie, a Ty zamiast konkretnie odpowiedzieć to plujesz po wszystkich.

  Jest na to jakiś plan? Na stronie budżetu obywatelskiego czytałem, że szacuje się iż około 500 osób będzie korzystało z altany w ciągu roku. Wiesz może jak to zostało wyliczone? Bo to jest sporo jak na tak małą wieś. Jeśli odejmie się dni, w których pogoda nie pozwala, a będzie to większość dni jesieni i zimy oraz część dni wiosny i lata, jeśli weźmie się pod uwagę, że większość dni w roku ludzie pracują i uczą się, więc tydzień nie będzie bardzo obłożony, ewentualnie zostają weekendy. Ja bym szacował raczej maks 100 osób / rok. Nie wiem też jaka to będzie lokalizacja, jeśli gdzieś blisko sklepów, to liczbę użytkowników podniosą lokalni alkoholicy.

  To co Cię tak uraziło w mojej wypowiedzi, czyli ładne widoki, miałem na myśli jakiś punkt widokowy, a nie jak sugerujesz, marmur. Jeśli miejsce na którym zlokalizowana jest altana nie będzie się niczym wyróżniała na tle działki mojej czy moich znajomych, to dlaczego miałbym urządzać grilla akurat na zasańskim grillowisku? Gdybym chciał zorganizować gdzieś poza domem, to wybrałbym np schronisko na Kudłaczach albo inne widokowe miejsce. Dlatego właśnie pytałem o lokalizacje, bo to jest kluczowe przy takiej inwestycji.

  6 4
 • 2 paź

  W którym miejscu w ogóle znajduje się ta altana? Na tych zdjęciach nie wygląda to zachęcająco. Takie grilowisko ma sens w jakimś ładnym miejscu z ciekawym widokiem, a tutaj wygląda to na jakąś zwyczajną działkę, bez żadnego pomysłu.

  10 7

Deszcz nie wybacza błędów. Karambol w Pcimiu, kolejne stłuczki na Zakopiance

 • 7 wrz

  Największy problem wielu kierowców w Polsce, to przecenianie swoich umiejętności. Na zakopiance są tak ustawione ograniczenia prędkości, że jadąc zgodnie z nimi, jazda podczas deszczu jest bezpieczna. Jednak zawsze trafi się taki dzban, który musi olewać ograniczenia, bo się spieszy i myśli że potrafi wszystko, a później ląduje na barierkach.
  Jeszcze że zrobi coś sobie to pół biedy, ale zagraża innym i powoduje korki.

  34

Autobusem MPK z Myślenic do Krakowa? „Chcemy zaprezentować takie połączenie od nowego roku budżetowego”

 • 5 wrz

  Jeśli da się przejechać 30 km zdezelowanym śmierdzącym busem, z rozwalonym zawieszeniem, choinką na desce rozdzielczej, bez ogrzewania zimą i klimy latem, to przy tym siedzenie na plastikowym krześle to pikuś.

  58 2

Oligofrenopedagogika

 • 3 wrz

  @iwonka11112 wykupcie sobie reklamę a nie spamujcie po forach internetowych.

  2

I LO im. Tadeusza Kościuszki w wojewódzkiej czołówce z najwyższą zdawalnością matur. Jak wypadły pozostałe szkoły powiatu myślenickiego?

 • 27 sie

  Już wszystko jasne, jesteś obrońcą którejś ze szkół z końcówki rankingu, dlatego tak bolą Cię krytyczne komentarze w tym temacie.

  10 5
 • 27 sie

  totalne minimum to potoczne sformułowanie oznaczające najniższą możliwą wartość, słowo "totalne" wzmacnia i podkreśla tutaj słowo "minimum".

  Przy okazji, zawsze zastanawiało mnie dlaczego niektórzy do każdego w Internecie mówią dziecko? To jakieś kompleksy czy jedyne Twoje osiągnięcie w życiu to osiągnięcie pełnoletności i dlatego tak się tym chełpisz?

  14 4
 • 26 sie

  Jeśli chodzi o zdawalność, to pierwsze 4 szkoły w rankingu całkiem całkiem. Od 5 miejsca w dół, to tragedia, może pasowałby, żeby ktoś się przyjrzał dlaczego zdawalaność w tych szkołach jest poniżej średniej, a jeśli nie radzą sobie z nauczaniem, to szkoda w nie inwestować, zamknąć i dofinansować lepiej te z czołówki.

  Natomiast jeśli chodzi o średnie wyniki w szkołach, to tylko 1 i 2 miejsce w tym rankingu miały ponad 50% średnio z matematyki i to niewiele ponad, bo jedna 67% druga 61% i to w szkołach nastawionych tylko na zdanie matury, bez przygotowywania zawodowego. Według mnie nie jest to zadowalający wynik, reszta poniżej 50% to już szkoda komentować.

  Może podchodzę zbyt krytycznie, ale uważam, że ciężko jest nie zdać matury, przecież próg jest tak niski, tylko 30%, poziom podstawowy to takie totalne minimum.

  21 2

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 26 sie

  Lilka ok, nie masz nigdy żadnych śmieci, ale usprawiedliwiasz śmiecenie i zachęcasz do tego innych. Widzę, że boli Cię to co napisałem, może trochę zbyt agresywnie podszedłem do Twojego wpisu, więc przepraszam jeśli Cię uraziłem, w sieci również należy zachować kulturę i nie powinienem nazywać Cię śmieciarzem, zostańmy na tym, że nie popieram śmiecenia, nawet jeśli nie ma żadnego kosza, a co już kto robi, to sprawa jego i ewentualnie służb porządkowych, ja nie będę już nikogo tutaj oceniał.

  Andrzeju, no ja bym nie wyrzucił, ja akurat nie palę, więc takich śmieci nie mam, ale nieraz długo nosiłem np jakiś papierek zanim znalazłem kosz i go wyrzuciłem, niejednokrotnie wyrzuciłem go dopiero w domu, ale nie rzuciłem nigdy na dworze poza koszem.

 • 26 sie

  Sama napisałaś, że prosiłaś męża aby śmiecił, więc twierdzisz, że sama mając śmiecia w dłoni i żadnego kosza w okolicy, nie śmieciłabyś?

  Ja nigdy nie wyrzuciłem śmiecia gdzie nie powinienem, nieraz widząc porozrzucane śmieci wyzbierałem je i wyrzuciłem do najbliższego kosza, nie uważam, że moje postępowanie zasługuje na pochwałę, ponieważ jest to normalne zachowanie, każdy powinien się tak zachowywać.
  Jednak uważam, że Twoje podejście zasługuje na naganę, śmiecą właśnie osoby o Twoim podejściu. Jeśli nie ma nigdzie kosza, nawet gdyby nie było żadnego kosza w całym mieście, nie wolno Ci śmiecić, to Twój śmieć, więc w ostateczności weź go do domu, ale nie śmieć na dworze.

  Co do definicji śmieciarza, oprócz dwóch które przytoczyłaś, słownik PWN podaje jeszcze dwie
  - człowiek niechlujny, śmiecący wokół siebie (to Ci zarzucam)
  - człowiek gromadzący stare, niepotrzebne rzeczy
  To że nie znasz jakiejś definicji, nie znaczy że ona nie istnieje :)
  Dodam również, że nazywanie śmieciarzami pracowników firmy wywożącej śmieci, chociaż potocznie dopuszczalne, jest wg mnie nieodpowiednie, ponieważ oni dbają o porządek, nazywałbym ich raczej sprzątaczami.

  3
 • 25 sie

  Po drodze z Mrówki do Kauflandu jest kosz na przystanku przy rondzie Słowackiego - Cegielskiego, a przynajmniej jakiś czas temu tam był.

  Zgadzam się natomiast, że koszy jest za mało, jednak nie jest to żadne usprawiedliwienie śmiecenia, przez takie podejście do śmiecenia jak Twoje, lasy i góry są zasypane śmieciami turystów, nie wezmą ze sobą ze szlaku bo jak piszesz "wszystko ma swoje granice", jesteś śmieciarzem i tyle, a Twój mąż zachował się normalnie, tak jak każdy cywilizowany człowiek.

  8 1

Zakaz ruchu w małpim gaju

 • 10 sie
  dirty_affair napisał/a:

  Już nie wspomnę, że na całej długości ul Piłsudskiego do ronda na Zarabiu, powinna być wytyczona ścieżka rowerowa, ulica jest szeroka i jest na nią miejsce. Dojazd na rowerach z dziećmi na Zarabie, w weekend to igranie ze śmiercią.

  Ścieżka rowerowa nic by w tym przypadku nie zmieniła, ponieważ dzieci do lat 10 na rowerach są pieszymi i nie mogą się poruszać po jezdni ani drogą dla rowerów, tylko chodnikiem, opiekun takiego dziecka również ma prawo do jeżdżenia chodnikiem.

  5

Przeklinają strażników miejskich. Gdzie leży granica takiego zachowania? "Nie ma i nie będzie zgody na ataki kierowane wobec funkcjonariuszy"

 • 29 lip

  I jak prawdziwe jest powiedzenie: "póki nie było Internetu, tylko rodzina wiedziała żeś debil" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  45

Myślenicka patologia

Danuta Przęczek: Nie wszyscy wyjechali na wakacje, a ci którzy wybierają basen mogą czuć się bezpiecznie

 • 25 lip

  gdzie są takie informacje na stronie basenu? Bo w regulaminie jest coś innego, podałem link do regulaminu wyżej.

  2 2
 • 24 lip

  W regulaminie sauny pkt 21 "W pomieszczeniu sauny należy: korzystać z bawełnianego kostiumu kąpielowego"
  Regulamin: https://basen.myslenice.pl/attachments/article/1/regulamin%20sauny.pdf

  5
 • 24 lip

  Tak czytam właśnie o saunach w Aquariusie i wiecie, że tam do saun należy wchodzić w strojach kąpielowych? Dziwne, normalnym jest, że do sauny idzie się nago, jeśli ktoś się wstydzi to w ręczniku. Przecież przebywanie w saunie w stroju kąpielowym jest niezdrowe, okropnie niehigieniczne, niewygodne i może być nawet niebezpieczne. Przebywałem w wielu saunach w Polsce i za granicą i wszędzie był zakaz wchodzenia w kąpielówkach, kto wszedł w stroju, zostawał wypraszany przez obsługę, a tutaj jest inaczej, dlaczego?

  6 3

Ślub - ile to jest "co łaska"?

 • 19 lip
  Praca1234 napisał/a:

  Ponawiam zapytanie, mam w tym roku ślub w kościele na zarabiu i kompletnie się nie orientuje ile się daje księdzu, kościelnemu, organiście i ministrantą :/ ?

  Zapytaj księdza a nie na forum, to on świadczy usługę, więc on niech ją wyceni.

  3

Nowa siedziba starostwa będzie gotowa w lipcu 2021 roku. Ma rozwiązać problem kolejek przed wydziałem komunikacji

 • 5 lip

  Oj kłamiesz, sam Trzaskowski mówił, że będzie bronił 500+ i zawetuje każdą ustawę, która będzie miała go znieść. Co więcej Schetyna mówił, że 500+ to był pomysł platformy, a pis im go ukradł, ponad to, platforma reklamowała się tym, że podniesie kwotę 500+.

  Trzaskowski jest zwolennikiem programów socjalnych, tak samo jak Duda, dlatego oboje są siebie warci.

  7 7
 • 3 lip

  Nowy budynek nie rozwiąże problemu, chyba że taki, że ludzie nie będą już stać przed wydziałem komunikacji, tylko w budynku. Jestem pewien, że obsługa nadal będzie powolna i większość okienek będzie zamkniętych. Zamiast nowych budynków trzeba zainwestować w cyfryzację, pozwolić ludziom załatwiać sprawy online, wtedy nowy budynek nie będzie potrzebny (kasa zaoszczędzona), liczba urzędników zmniejszy się (kasa zaoszczędzona), a i kolejki się zmniejszą.

  26 10

Alternatywa dla Netflixa?

 • 2 lip

  Nie gadaj, że światło to dla HBO Go za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°). To nie był problem łącza, HBO Go nawet nie zbliżył się do 5% przepustowości mojego łącza.
  Z tego co pamiętam, zwykle mieli problemy z usługami autoryzacji, leciały 500-tki z zapytań o autoryzację, przez co nie chciał się odpalić żaden film, chociaż strona ogólnie się ładowała.

  Ale skoro Ty nie masz problemów, to może faktycznie zajęli się tym. Teraz to może przetestuję, a jak z bazą filmów i seriali? Tak z rok temu, mieli cieniutką bazę, oprócz HBO szukałem filmów w innych miejscach, bo zwykle nie mieli tego co chciałem obejrzeć.

 • 2 lip
  Zagórzanka napisał/a:

  Ja polecam HBO Go

  Z ciekawości zapytam, korzystasz z HBO Go teraz? Faktycznie się coś poprawiło? Bo zostawiłem tam serial, który chętnie bym dokończył gdyby faktycznie usługa się poprawiła.
  Jak piątki wieczorem i weekendy? Według downdetector usługa nadal ma problemy w godzinach największego obciążenia.

  U mnie na pewno problemy z HBO Go nie były spowodowane moim łączem. Wiem, że mieli też beznadziejną aplikację webową, wiele osób narzekało, że muszą ciągle czyścić cache żeby działała poprawnie, dlatego zawsze przy problemach z ich usługami wchodziłem na ich profil FB i zwykle była tam masa negatywnych komentarzy, co utwierdzało mnie w przekonaniu, że problem nie jest po mojej stronie, tylko usługa leży, a że negatywne szybko usuwają, to wiedziałem nawet bez patrzenia na daty dodania, że są to aktualne problemy :)