Majka Gran Fondo 2023. Kolarze na drogach. Jakich utrudnień spodziewać się w weekend?

 • mknp@o2.pl 9 maj

  a Ty z tych rowerzystów, którzy myślą że im wolno, bo mają rower za 50k :D To już wiem o jakim typie rowerzystów mówisz, właśnie o tych, którzy robią złą opinię całej grupie.

  1 1
 • mknp@o2.pl 8 maj

  Możesz opisać jak to było zorganizowane? Na ile były drogi zamknięte na jakich odcinkach? Pytam bo nie jeżdżę w tamte strony, a to co ogłosili wyglądało nieciekawie.

  3 1
 • mknp@o2.pl 8 maj

  Pytałeś gdzie w Myślenicach jest DDR, a ja Ci ją wskazałem, problem z rowerzystami to nie tylko Myślenice.

  Dokładnie tak, potrzebny jest zdrowy rozsądek, ale u tej konkretnej grupy rowerzystów jest go brak, taki Ci nigdy nie zjedzie i to nie jest tak że Cię nie słyszy, bo jak zatrąbisz to się odwrócą i powykrzywiają twarze, ale nie zjadą jeden za drugim.

  Sam jeżdżę systematycznie na rowerze, wiem że kierowcy nie są święci, wiele razy wysyłałem nagrania wykroczeń, ale wielu rowerzystów albo specjalnie odwalają bo wydaje im się, że im wszystko można bo w razie gdy coś uszkodzi albo kogoś zabije to ucieknie, albo po prostu nie znają przepisów jak Ty.

  2 1
 • mknp@o2.pl 6 maj

  Ta organizacja jest okropna, nie ma zaplanowanych żadnych objazdów, osoba która wyraziła zgodę na taką trasę, powinna odpowiedzieć za brak kompetencji. Ja bym się w ogóle zastanowił czy ktoś tutaj nie wziął w łapę, bo przecież nie ma ludzi tak głupich żeby nie ogarnęli że nie można zablokować jedynej drogi dojazdowej i to o tak dużym ruchu, na tak długi czas.

  16 3
 • mknp@o2.pl 6 maj

  Na Zarabiu masz DDR oznaczoną znakami C-13.

  Zapoznaj się z art. 33 o ruchu drog. bo nie znasz przepisów i pewnie łamiesz prawo.
  Kierującemu rowerem zabrania się jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu. Dopuszcza się to wyjątkowo jeśli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu. Więc jeśli jedzie ktoś za Tobą, albo jedziesz tak szeroko, że utrudniasz jazdę tym z naprzeciwka, to jadąc rowerem nie możesz jechać obok innego pojazdu, musisz gęsiego.

  A czy wrzucam wszystkich do jednego wora? Tych z tego wyścigu kolarskiego na pewno, bo już samym udziałem utrudniają ruch i zmniejszają bezpieczeństwo ludzi, którzy przez 4 godziny nie będą mieli dojazdu do swoich domów, a dojazd służb również będzie opóźniony, nawet jeśli przez nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany zdecydują się przerwać zawody, to trochę to potrwa.
  Ty nie wiem czy sam jesteś z tych "sportowców", ale wiem, że nie tylko nie znasz przepisów ruchu drogowego, ale wręcz tworzysz sobie własne przepisy niezgodne z obowiązującymi.

  8 1
 • mknp@o2.pl 6 maj

  Przepraszam, przypadkowo dałem Ci łapkę w górę zamiast w dół, a nie da się tego tutaj poprawić :/

  Dokładnie tak, obustronny szacunek na drodze i nie będzie problemów, niestety ci "trenujący" na jezdniach nie mają za grosz szacunku do innych. Teraz zaczął się sezon rowerowy i sam zwróć na to uwagę, jest wielu rowerzystów, którzy potrafią się zachować na drodze ale to są jedynie normalni rowerzyści, jak trafisz na takich trenujących to zawsze coś odwalą, albo zajmą całą jezdnię, że spychają nawet tych jadących z naprzeciwka, albo wymusza na skrzyżowaniach bo on nie może się zatrzymać, bo na czas jedzie, albo nie będzie jechał DDR która prowadzi w jego kierunku bo nie, albo będzie wyprzedzał na pasach, albo jak niedawno mi się trafiło kilku takich "sportowców", którzy jak jeden wjechał na rodno, to reszta za nim na ślepo chcąc wymuszać i się drą na mnie że ich nie wpuszczam jak oni w peletonie (czteroosobowym) jadą :D

  6 2
 • mknp@o2.pl 5 maj

  Jak zaplanowali objazd? Nie ma o tym ani słowa w artykule, a zablokowali na ponad 4 godziny główne drogi dojazdowe do wielu miejscowości, wydaje mi się że w wielu przypadkach są to jedyne przejazdy. Co z bezpieczeństwem, którędy ludzie mają przejechać jeśli będzie coś pilnego np. wyjazd do szpitala?

  Takie zawody powinny być jakoś zaplanowane, tak jak np. w Krakowie, gdzie faktycznie jest to uciążliwe, ale są organizowane objazdy, tutaj na pałę zablokowane główne i jedyne drogi, bo komu by się chciało nad tym usiąść i pomyśleć trochę.

  Zawody kolarskie to chyba największa patologia sportu i chyba najbardziej uciążliwi zawodnicy nie tylko podczas zawodów, ale i podczas "treningów" na jezdniach, to już większą sympatią darzę zawodników pseudo sztuk walki jak te fame mma etc., bo to może też patologia, ale leją się po mordach na jakichś wynajętych obiektach, a nie utrudniają przy tym wszystkim dookoła życia.

  19 5

Czy zna ktoś jakieś dobre i skuteczne środki na odchudznaie ?

 • mknp@o2.pl 20 kwi
  Dorota_S napisał/a:

  No cóż, jeśli podchodzisz do tego w ten sposób...

  To poniekąd dobre podejście, bo sam nie lubię chodzić z odkurzaczem, wolę odpalić roombę, a ten czas przeznaczyć np. na rower.
  Duży błąd ludzi chcących zmienić nawyki na zdrowsze jest taki, że zaczynają się zmuszać do pewnych czynności czy jedzenia, którego nie lubią, przez to szybko rezygnują.
  Więc jeśli ktoś nie lubi sprzątać, to nie wmawiać mu że przy sprzątaniu schudnie i musi sprzątać samodzielnie, niech znajdzie inną aktywność, która go naprawdę zaciekawi tak, aby ćwiczyć z przyjemności, a nie zmuszając się.

  Ta krytyka siłowni też nieuzasadniona, jeśli Twoim celem jest schudnięcie, to siłownia jak najbardziej, jeśli wyrzeźbienie ciała, też siłownia będzie ok, jeśli siła, również się sprawdzi. Mówisz że lepszy jest naturalny ruch angażujący wszystkie mięśnie, no nie ma takiego ruchu, który w równym stopniu angażuje wszystkie mięśnie, więc to co piszesz i tak sprowadza się do ćwiczeń, tylko nie wiem czy chodzi Ci o kalistenikę czy mówisz o trenowaniu do jakichś konkretnych dyscyplin czy po prostu tak sobie bez zastanowienia napisałaś :).
  Mówiąc ogólnie o zdrowym ciele, siłownia będzie jak najbardziej ok, a tam dochodzi jeszcze motywacja przez ludzi spotykanych na siłowni, zawierane znajomości, świetna atmosfera zachęcająca do ponownego przyjścia. Ja np. lubię też tenis, akurat w Myślenicach korty pozostawiają sporo do życzenia, ale rekreacyjnie grać się da, jak nie, to w okolicznych miejscowościach też są korty.

  2

Poród Myślenice

 • mknp@o2.pl 13 kwi
  Alina Przedział napisał/a:

  Marko, a jest taki szpital na świecie, gdzie mogą rodzić mężczyźni? Rozumiem teraz, ale te kilka dobrych lat temu?

  No pewnie że tak, ja rodziłem z żoną - poród rodzinny i położna mi powiedziała że miałem swój udział w porodzie i mogę śmiało mówić że rodziłem z żoną :D

  1 2

Fala agresji wśród mlodzieży

 • mknp@o2.pl 3 kwi

  @Adamos oczywiście że dawniej były bójki, było skakanie po głowie, były morderstwa, były dziewczyny kibicujące agresorom jak i były agresorki dokładnie tak samo jak teraz.
  Tak patologia istniała zawsze różnica jest taka, że teraz masz jak to zobaczyć bo jest powszechny dostęp do Internetu i patologia sama takie treści publikuje.

  Przecież tak samo jak wtedy, tak i dzisiaj nie widzisz tego w swoim otoczeniu, widzisz to w wiadomościach i w Internecie, wcześniej po prostu nie było publikowanych takich nagrań, co nie znaczy że problem wtedy nie istniał.

  To jest bardzo powszechny błąd, ludzie idealizują dawne czasy i myślą że skoro w naszym otoczeniu jakoś było, to znaczy że tak było wszędzie. Dawniej po prostu znałeś tylko swoje podwórko, dzisiaj masz łatwy dostęp do informacji z całego świata.

  9 1

Królowie parkowania Myślenice

 • mknp@o2.pl 28 mar

  @jaskokrakow na fb jest profil "mistrzowie parkowania Myślenice", gdzie mieszkańcy wysyłają zdjęcia niepoprawnie zaparkowanych samochodów, u nas niestety niepoprawne parkowanie to nie jest patologia, to jest standard.

  6

Myślenice. Radni podjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II

 • mknp@o2.pl 28 mar

  Zawsze krytykowałem panią Ambroży za to, że bardzo często nie chciała wyrazić swojego zdania, tylko nadużywała opcji wstrzymania się od głosu, jednak tutaj mimo iż wiedziała że Myślenice to bastion pisu i katolicyzmu to jednak przedstawiła swoje zdanie, żeby nie mieszać religii i polityki.

  Reszta radnych zagłosowała bezpiecznie, aby nie narazić się wyborcom, bo wiedzieli że ta uchwała i tak nie ma żadnej wartości, w ogóle szkoda na nią czasu, to nie tym ma się zajmować rada. Gdyby miasto i gmina nie miały żadnych problemów, gdyby żyło się nam tutaj wspaniale i idealnie to spoko, mogą się bawić w takie rzeczy, ale jest tutaj wiele realnych problemów do rozwiązania.

  36 7

Korty tenisowe na Zarabiu

 • mknp@o2.pl 20 mar
  Waldemord napisał/a:

  Korty były inwestowane z funduszy UE , czyli powinny być darmowe bo Miasto Myślenice dostało za to pieniążki , no ale ,,miszczowie z ratusza " muszą mieć konta pełne ...

  Tutaj takim wzorowym miastem pod tym względem jest Skawina, gdzie widocznie uznali że ważniejsze niż pieniądze jest zachęcanie do aktywności fizycznej i tam kort jest za free, jak jest wolny to po prostu wchodzisz (w godzinach otwarcia), a jeśli chcesz mieć rezerwację, to wtedy opłata jest za samą rezerwację teraz chyba 5 zł, wtedy jak ktoś gra bez rezerwacji to będzie musiał Cię wpuścić.
  Też co ciekawe to nie jest tak że kort za free to olewają temat, bo został on nie tak dawno temu odświeżony (chyba w 2021), wymienili nawierzchnię, więc dbają o to i w zeszłym sezonie dalej był za darmo, myślę że w przyszłym sezonie też się to nie zmieni, chociaż to już jest blisko Krakowa, mogliby sobie śmiało wywalić ceny bo jest tam spora grupa potencjalnych klientów, no ale widać różni zarządcy mają różne priorytety.

  4 1

Myślenice. Wjeżdża na rondo jakby miał pierwszeństwo. Wszystko nagrała kamera innego kierowcy

 • mknp@o2.pl 20 mar

  W Myślenicach jest niestety wielu kierowców, którzy mają problem z rondami, takie które teraz wpadają mi do głowy przypadki które miałem, to np.

  dość często na rondzie przy Media Expert na Słowackiego, kierowcy wymuszają pierwszeństwo na kierowcach skręcających na tym rondzie w lewo, ze Słowackiego na Cegielskiego, albo z Cegielskiego na Słowackiego w stronę Dobczyc, wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że większość ruchu tam to faktycznie jazda przez to rondo na wprost i niektórzy jadą po prostu na pamięć i zaskakuje ich to, że ktoś może tam jechać w innym kierunku.

  Zdarzają się kierowcy niezdecydowani, którzy podjeżdżając do ronda nie wiedzą co zrobić, czy zdążą przejechać czy jednak powinni się zatrzymać i zwalniają, jednak ostatecznie wjeżdżają, niejednokrotnie zmuszając tym do hamowania kierowcę będącego już na rondzie.

  Są też tacy, którzy mają po prostu wywalone na innych kierowców i bezmyślnie wjeżdżają na rondo, z tym spotykam się często np. na rondzie Kazimierza Wielkiego - Słowackiego, gdzie kierowcy jadąc ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku rynku, wymuszają pierwszeństwo, pewnie dlatego, że rondo to jadąc w tym kierunku nie wymusza jazdy po łuku, kierowcy jadą tam zwyczajnie prosto, przez to też często nie używają kierunkowskazu zjeżdżając z tego ronda.

  Też popularne w Myślenicach to kierowcy, którzy zauważalnie przyspieszają wjeżdżając na rondo, aby zdążyć przed kierowcą wjeżdżającym na to samo rondo z jego prawej strony. Wtedy kierowca wjeżdżając z prawej strony, wjeżdża na jeszcze puste rondo zgodnie z przepisami, ale w między czasie nadjedzie szybciej jadący drugi kierowca, który musi wtedy gwałtownie hamować aby nie zderzyć się z poprawnie jadącym wolniej pojazdem i często trąbi uważając chyba, że ktoś mu tutaj wymusił, ale oczywiście nie ma racji. To nie wiem z czego wynika, pewnie to jakieś kompleksy i próba udowodnienia sobie czegoś, albo zwyczajna chęć sprowokowania agresywnej sytuacji na drodze.

  W drugą stronę z kolei, jest też wielu kierowców, którzy nie wjadą na rondo dopóki nie będzie zupełnie puste, mimo iż mogliby wjechać bez utrudnienia ruchu tym będącym już na rondzie, czy też tacy, którzy mimo iż z daleka widzą, że rondo jest puste, to mimo wszystko jednak zatrzymają się przed wjazdem. Jednak to akurat nie jest niebezpieczne, ale niepotrzebnie spowalniają tym ruch na rondzie.

  13

Problem z potencją w młodym wieku

 • mknp@o2.pl 14 mar
  Adamos napisał/a:

  Nie wiem czy wiesz ale to nie jest forum lekarskie i powinieneś pójść do lekarza rodzinnego...

  to że ludzie pytają o takie rzeczy na forach to nic dziwnego, niestety w społeczeństwie choroby związane z męskimi narządami są tematem tabu i mężczyźni wstydzą się o tym mówić i nawet iść z takimi problemami do lekarza (a nawet jeśli się już zdecydują, to brak specjalistów i terminy powodują że często rezygnują), a na forum dla innych użytkowników jest anonimowy, stąd nie odczuwa się tutaj takiego wstydu.

  Brakuje niestety w Polsce kampanii zachęcających mężczyzn do badania się, takich jakie są kierowane do kobiet, aby pokazać społeczeństwu, że trzeba się leczyć i to żaden wstyd. Fajne byłyby jakieś "jajobusy" analogiczne do mammobusów, słyszałem kiedyś o takim projekcie, ale że nie był wspierany przez NFZ, to odbył się na niewielką skalę tylko w dużych miastach, gdzie i tak akurat dostęp do takich lekarzy jest większy niż w mniejszych miasteczkach jak np. nasze, stąd efekt projektu był niewielki.
  Problem jest poważny, bo przez to umierają ludzie, już w niejednym badaniu o średniej długości życia czytałem, że bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej przez mężczyzn, ma znaczny wpływ na niską średnią długość życia mężczyzn

  5

Myślenice. Tak będzie wyglądać basen we wrześniu 2024 roku. Dyrektor MOKiS podpisał umowę na rozbudowę

 • mknp@o2.pl 10 mar

  Ta inwestycja może akurat burmistrzowi wyjść bo pracował na basenie i wykształcenie też ma w tym kierunku. Tutaj szczerze kibicuję bo inwestycja przydatna, dodatkowy basen niezbędny, bo obecnie w godzinach wieczornych, oba baseny zajęte przez grupy, że ciężko się z dzieckiem pobawić. Zjeżdżalnie w sumie bym sobie darował, nie ma co tu przerabiać basen na aquapark, no ale może faktycznie to zachęcić dzieci do pływania więc ok.
  No i tez ciekawe jak wpłynie to na ceny biletów, ważne jest aby zachęcać ludzi do aktywności fizycznej, pływanie jest bardzo zdrowe, więc żeby się nie skończyło tak, że przez rozbudowę przywalą ceny takie, że ludzi nie będzie na to stać.

  31

Myślenice. Alkohol, śmiecenie i zakłócanie porządku publicznego. Tymi wykroczeniami zajmie się policja

 • mknp@o2.pl 28 lut

  Przejedźcie się jeszcze czasem na ul. mostową, w okolice hotelu i bloku, gdzie non stop parkuje jakiś żółty "maluch" blokując przy tym całą szerokość chodnika i część ulicy w miejscu gdzie jest podwójna ciągła i na dodatek kilkadziesiąt metrów od dużego parkingu :D

  Warto też zająć się kontrolą prędkości, tam gdzie zauważyłem nadmierne przekraczanie prędkości to:

  prosta w Osieczanach w okolicy przedszkola zaraz przed Droginią na trasie Myślenice <-> Droginia,

  droga w Stróży na odcinku cmentarz <-> kościół <-> rondo, niektórzy tam naprawdę strasznie pędzą, a drogą tą chodzą dzieci i młodzież szkolna, ludzie do sklepów, często widziałem tam też starszych ludzi jeżdżących na rowerach, niedawno był tam też wypadek, zderzenie motocyklisty z osobówką.

  No i 3-go maja w Myślenicach i dalej Bysina <-> Jasienica <-> Sułkowice (tam już chyba to jest ul wolności), nie jeżdżę tam akurat jakoś często, ale kilka razy zdarzyło mi się, że mimo iż sam jechałem nieco ponad maksymalną dozwoloną prędkość, to byłem popędzany przez siedzenie na zderzaku i mruganie długimi

  5 8
 • mknp@o2.pl 28 lut

  będą odpoczywać po ciężkich miesiącach na które przypominam zaplanowali wypełniać swoje obowiązki :D

  15
 • mknp@o2.pl 28 lut

  z tego co zauważyłem przy galerii to raczej dzieciaki i młodzież szkolna przesiaduje, nigdy nie odczułem strachu tam przechodząc, siedzą w swoich grupkach i rozmawiają, tyle. Serio spotkałaś się tam z agresywnymi zrachowaniami z ich strony?

  15

Czy warto się przeprowadzić do Myślenic?

 • mknp@o2.pl 17 lut

  Jak na polskie warunki to faktycznie jest ok, ogólnie zgadzam się z MVVM tereny zielone zdecydowanie na plus, lasów jest pod dostatkiem i dość dobra lokalizacja, jednak smog zimą to faktycznie ogromny problem. No a z obiektami sportowymi to bym tak nie chwalił zbytnio :) są korty tenisowe ale w beznadziejnym stanie, najbliższe korty nadające się do gry znajdują się w Dobczycach, hale gimnastyczne są, ale dzwoniłem kiedyś po kilku żeby wynająć to wysokie ceny, mało terminów, nie wiem tak odczułem jakby ktoś ich zmuszał do wynajmowania, a wcale tego nie chcieli, lecz może to tylko osobom z którymi się kontaktowałem po prostu nie chciało się gadać :). Ścieżek rowerowych tyle co kot napłakał i w kiepskim stanie.

  Z minusów dodałbym jeszcze problemy z parkowaniem tj. brak miejsc do parkowania i poniekąd wynikający z tego problem z ruchem pieszym, przez pojazdy zaparkowane na chodnikach. Tutaj też warto zaznaczyć, że często kierowcy specjalnie parkują na chodniku gdzie nie mogą, chociaż mogliby spokojnie na jezdni wzdłuż chodnika (np. ul Piłsudskiego), robią to chyba specjalnie na złość pieszym na zasadzie, ja nie mam gdzie komfortowo zaparkować to Ty nie będziesz mógł komfortowo chodzić, no chyba że to nieznajomość przepisów ale skoro ktoś ma prawko to pewnie nie.

  4 3

Myślenice."Na SOR jest dramat, kiedy w końcu będą mniejsze kolejki?". Starosta odpowiada na wasze pytania

 • mknp@o2.pl 31 sty

  Kolejki są do lekarza, a nie do tirażu, więc to nie tutaj jest problem.

  22 1

Sklep z męską bielizną

 • mknp@o2.pl 24 sty
  marko napisał/a:

  Ale topic... :-) ... to chyba dla rozładowania atmosfery :-D

  O mniej poważnych rzeczach też można pogadać, nie musi wszystko na forum kręcić przy polityce :D

  Ale ogólnie pytam poważnie, bo trochę sklepów w Myślenicach jest, a bieliznę męską póki co jedynie kupuję online i ewentualnie w Krakowie. W myślenickich sklepach z bielizną mają tylko kobiecą i ogólnie pytanie o męską bieliznę traktują jako żart, jakby wszyscy myśleli, że faceci nie kupują majtek, piżam czy szlafroków ;) Dopiero jak mówię, że poważnie pytam to się dowiaduję że jedynie jakieś markety, gdzie mogę kupić jedynie kultowe już Januszowe cottonworldy :D

  2 1
 • mknp@o2.pl 23 sty

  Jest gdzieś w Myślenicach albo okolicach sklep z męską bielizną? Chodzi mi o taki sklep, gdzie będzie nieco większy wybór niż slipy cotton worldy i kiepskiej jakości obcisłe bokserki.

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

 • mknp@o2.pl 20 sty

  Ma ktoś jakieś info o projekcie VeloRaba dotyczącym budowy ścieżki rowerowej łączącej tą na Zarabiu ze ścieżką (już niestety mocno zniszczoną przez parkujące na niej samochody) w Pcimiu?
  Kiedyś czytałem o przetargu na dokumentację projektową i zyskanie pozwoleń z terminem realizacji do końca listopada 2022, ale nie znalazłem o tym żadnej informacji na ZDW Kraków.
  Ktoś ma jakieś info w tym temacie? Byłoby to fajne przedłużenie tej ścieżki.

  22 3

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • mknp@o2.pl 17 sty

  Niezbędny jest tam kolejny zwykły basen wyłącznie rekreacyjny nie dla grup zorganizowanych tylko dla zwykłych ludzi, bo w godzinach wieczornych zdarza się, że mimo zapłacenia za wejście nie ma gdzie pływać bo wszędzie są grupy i trenerzy. Nawet jeśli wg. harmonogramu na stronie basenu ma być pusto, to zdarza się że jest pełno grup, a na pytanie dlaczego jest info że miało być pusto a nie ma gdzie pływać odpowiadają, że nie wszystkie grupy są w harmonogramie i tyle. Kiedyś się jeszcze od kogoś dowiedziałem, że to basen jakiejś tam sekcji pływackiej i to inni mają się do nich dostosować, bo ludzie spoza sekcji są tam tylko gośćmi, a tu widzę że jednak gmina do tego dopłaca, a nie sekcja pływacka.

  Tak ze 3 tygodnie temu byłem z dzieckiem na basenie, miało być pusto i chcieliśmy popływać w małym basenie, lecz ten był podzielony na 3 części i były tam 3 grupy. Trenerka jednej powiedziała żebyśmy weszli na środek bo tam jest najmniejsza grupa, ale i tak byliśmy przepychani bo mimo że kilka osób, to i tak potrzebowali całej szerokości.
  Mogliśmy komfortowo skorzystać z basenu tylko przez chwilę gdy jedna grupa schodziła i nie przyszła jeszcze kolejna. Ogólnie porażka bo płaci się za cały czas jaki jesteś za bramkami pobierania opłaty, bez względu na to czy możesz w ogóle wejść do basenu.

  Znacie może jakiś inny kryty basen w okolicy gdzie można komfortowo popływać w godzinach między 16-20?

  42