KRYPTOWALUTY

 • 17 paź

  Kriss787 pierwsze zainwestuj w wiedzę, bez tego nie bierz się za inwestowanie. Jeśli zadajesz takie pytania, to znaczy że wiesz zdecydowanie za mało w tym temacie, żeby się tym zajmować.

ALARMUJECIE: Brutalnie pobił koleżankę z klasy. Dzieci zamiast reagować, nagrywały filmy

 • 8 paź

  @Goździkowa: to co piszesz świadczy tylko o tym jak ta szkoła nie radzi sobie z młodzieżą.

  Nawet jeśli ona biła inne dzieci, to w żaden sposób nie usprawiedliwia to tak skrajnie patologicznego zachowania ze strony tego chłopca.

  Jesteśmy ludźmi myślącymi i powinniśmy rozwiązywać problemy za pomocą bardziej cywilizowanych metod niż bicie i tak też powinniśmy wychowywać nasze dzieci. Bagatelizowanie przez Ciebie tego problemu i usprawiedliwianie jego zachowania, w myśl zasady "oko za oko" jest gówniarskie i niebezpieczne.

  22 9
 • 8 paź

  Rozumiem że to ironia, jednak dla jasności odpowiem, że dawniej też były bójki, a zdarzały się nawet częściej, ponieważ było na to przyzwolenie. Mówiło się, że facet musi umieć się bić, a bicie się dzieci jest normalne. Dlatego też nie było o tym tak głośno jak dzisiaj.

  Na szczęście dzisiaj społeczeństwo zauważyło, że przemoc nie jest rozwiązaniem i potępia ją, niestety jak to zwykle bywa, prawo nie nadąża za społeczeństwem i patologia wśród dzieci prawnie nadal jest ignorowana. Tutaj skrajnie odmienne podejście jest w USA, gdzie małoletni zostawali skazywani na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia, ponieważ tam przestępca to przestępca, bez względu na wiek.

  Skrajności zawsze są złe, podejście z USA również nie jest idealne, jednak chciałbym, aby nasze podejście do przestępców chociaż trochę zbliżyło się do tego amerykańskiego. I to nie tylko w przypadku nieletnich, ale ogólnie.

  21 3
 • 8 paź

  to że takie rzeczy działy się odkąd pamiętasz, nie znaczy że nie należy reagować. Sprawca powinien odpowiedzieć za swoje czyny. Osoba która dopuściła się takiego czynu, nawet jeśli jest małoletni, nie jest osobą normalną i nie nadaje się do współistnienia w społeczeństwie, a bierna postawa jaką sugerujesz, utwierdzi go jedynie w bezkarności.

  Takie zachowania nie są normalne i są podstawą do tego aby przypuszczać, że w rodzinie sprawcy również dzieje się źle, ale nie powinni przez to cierpieć niewinni ludzie.
  Jeszcze nasuwa się pytanie, co z nauczycielami, przecież to oni powinni dbać o bezpieczeństwo, powinni zauważyć wcześniejsze patologiczne zachowania sprawcy, czy nie doszło tutaj czasem do jakiegoś niedopełnienia obowiązków?

  55 8

Hulajnogi skutery elektryczne w Myślenicach co o nich myslicie

 • 4 paź
  alapatala napisał/a:

  Rowery jadą po ulicy gdyż po ścieżce spacerują piesi z psami lub dziećmi.

  Co za logika, ktoś przeszkadza mi, to ja za karę będę przeszkadzał innym (>ლ).
  Łamanie prawa przez jednych nie upoważnia innych do łamania prawa.

  Pieszy ma prawo chodzić po ścieżce rowerowej, jeśli nie ma obok chodnika, jeśli chodnik jest, to pieszy ma obowiązek iść chodnikiem, dlatego jeśli jesteś świadkiem takiej sytuacji, to reaguj, rób zdjęcia i wzywaj policję, a nie na złość utrudniasz życie innym niewinnym uczestnikom ruchu drogowego.

  Pamiętaj, że skoro jest ścieżka rowerowa, to masz obowiązek jechać ścieżką i nie masz prawa jechać jezdnią.

  1 2
 • 2 paź
  Lotnik napisał/a:

  Patrząc na brak działań ze strony odpowiednich służb wobec źle zaparkowanych samochodów w tym mieście chyba jednak można.

  Reakcja służb to inna patologia, jak mają reagować na niepoprawne parkowanie, jak ich po prostu nie ma na mieście. Radiowozy w Myślenicach jeżdżą tylko od święta, a szkoda. bo brak zdecydowanej reakcji służb porządkowych, umacnia poczucie bezkarności wśród uczestników ruchu drogowego i degraduje rolę oznakowania na drogach.

  Zareagowałem na Twoje słowa, jakoby w Myślenicach, można było wszędzie parkować, ponieważ mam wrażenie, że niektórzy kierowcy tak właśnie uważają i później przeczyta taki kretyn Twoją wypowiedź i uzna ją za prawdę.

  Co do pieszych, również się nie zgadzam, ja lubię spacerować i często zostawiam samochód na parkingu pod zakopianką i wyruszam w miasto pieszo i w okolicach centrum wszędzie można dojść pieszo. Z centrum na Zarabie, górne przedmieście i dolne przedmieście też jest dobra infrastruktura i nie ma problemów, nie wiem jakie problemy masz na myśli.

  Hulajnogi elektryczne traktowane są jak pieszy, więc jeździ chodnikami, zatem też dojedzie wszędzie. ale musi uważać na pieszych, miejscami chodniki są bardzo wąskie, przeszkadzają też mistrzowie parkowania, których nie ma kto ściągnąć na parking policyjny.

  Skutery natomiast jeżdżą drogą jak samochody, rowerzyści również, plus dla rowerzystów jest ścieżka rowerowa, ale i tak 70% rowerzystów na Zarabiu jedzie drogą równolegle do ścieżki (którym też nie ma kto dać mandatu), mimo iż ta ścieżka jest w lepszym stanie niż jezdnia

  2 1
 • 28 wrz

  Podstawowy problem hulajnóg elektrycznych w Myślenicach, to brak znajomości przepisów przez osoby korzystające i brak myślenia, wynikający z niewielkiego albo zerowego doświadczenia w ruchu samochodowym.

  @Lotnik nie masz racji, widać nie znasz przepisów i mam nadzieję, że nie prowadzisz samochodu na drogach publicznych. Samochodem nie można wjeżdżać wszędzie i parkować wszędzie gdzie chcesz.

  4 2

Znaki drogowe i skrzyżowania

 • 1 paź

  @nomad ten temat był już poruszany na forum, tam problem wynika z braku linii prowadzących, bez tych linii powinniśmy trzymać się swojego pasa i tak jadąc prawym z Żeromskiego powinniśmy zająć skrajny prawy na Słowackiego, a jadąc lewym z Żeromskiego, powinniśmy zająć skrajny lewy na Słowackiego, ponieważ te pasy są kontynuacją i tylko te zapewniają bezkolizyjną jazdę.

  Upraszczając mamy pewność, że z samochód z prawego nie pojedzie na lewy a z lewego na prawy, nie mamy jednak pewności że samochód sąsiadujący nie wjedzie na środkowy, bo oboje mogą.

  Aby wjechać na pas środkowy, powinniśmy zrobić to już po przejechaniu skrzyżowania i tutaj w przypadku gdy ten z prawego i lewego pasą na Słowackiego, chcą w tym samym czasie zająć środkowy, to zgodnie z Art. 22.4 pierwszeństwo ma ten z prawego pasa.

  Chociaż jedynym logicznym rozwiązaniem na tym skrzyżowaniu jest jazda z prawego pasa na pas prawy, a z lewego na lewy albo środkowy i tak należałoby namalować linie prowadzące.

  3
 • 30 wrz

  Macie rację, skręcanie ze złego pasa to kolejna powszechna patologia myślenickich ulic. Jest to tak częsty błąd kierowców z naszego miasta, że chcąc jechać poprawnie w lewo, musisz poważnie brać pod uwagę to co pisał Warmer84, czyli że ktoś z prawego nagle skręci w lewo i Cię uderzy, albo, co mniej niebezpieczne, że wyskoczy z awanturą, że go omijasz jak on też skręca.

  3
 • 28 wrz

  Szanowni myśleniczanie, dlaczego tak wielu z Was nie zwraca uwagi na znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego?

  Niedawno przy wyjeździe z Galerii Myślenickiej 2 samochody wymusiły na mnie pierwszeństwo, na drugiego kierowcę trąbnąłem i pokazałem mu znak A-7 (ustąp pierwszeństwa), najgorsze jest to, że kierowca nie wiedział o co mi chodzi, myślał, że pierwszeństwo ma ten, co je sobie wywalczy czy jak?

  Podobna sytuacja również przy Galerii Myślenickiej, przy zjeździe z górnego parkingu, tam kierowcy jadący z za galerii mają również znak A-7 i powinni ustąpić pierwszeństwa kierowcom zjeżdżającym z góry, jest to o tyle niebezpieczne, że jadąc z góry, kompletnie nie widać pojazdów z lewej. Często tam parkuję, a tylko raz kierowca zastosował się do znaku A-7 i ustąpił mi pierwszeństwa (była to kobieta, a mówi się, że kobiety gorzej jeżdżą), niejednokrotnie natomiast zostałem tam strąbiony. Zresztą i bez znaku A-7 ci z góry mieliby pierwszeństwo, ponieważ na skrzyżowaniu równorzędnym przepuszcza się pojazdy z prawej strony (Art. 25. o ruchu drog.)

  Jak jesteśmy już przy skrzyżowaniach równorzędnych i parkingach, to parking przy Kauflandzie, tam nie ma znaków przy każdych przecięciach się dróg i pierwszeństwa nie ma ten co jedzie szybciej, tylko ten z prawej strony.

  Kolejny parking przy Biedronce, wyjeżdżając z tego parkingu w ulicę Słowackiego, możecie jechać jedynie w prawo, nie można tam wjechać na pas do zawracania, ponieważ jest tam linia ciągła. I jadąc dalej, po zawróceniu nie możecie zmieniać pasa ruchu na przejściu dla pieszych, nie przez same pasy (bo one tego nie zabraniają), ale znowu przez linię ciągłą. Zresztą blokujecie przez to inne pojazdy i tworzycie korek, a kawałek dalej jest rondo (Słowackiego - Cegielskiego), na którym możecie zawrócić jeśli chcecie koniecznie wjechać do Kauflanda, a jest na tyle spory ruch, że nie uda Wam się bez blokowania innych zmienić pasa.

  Jeśli macie jakieś inne miejsca, w których kierowcy sobie nie radzą, albo jeśli macie jakieś pytania, to zapraszam do dyskusji.

  7 3

Kanalizacja to nie kosz na śmieci. Do zapychających rury mieszkańców Tokarni i Wiśniowej dołączają Dobczyce

 • 18 wrz

  jaromir: powtarzam, że to nie tylko problem Myślenic, taki problem dotyczy również Warszawy, której raczej nie nazwiesz wsią.

  k5296938: produkty biodegradowalne to tylko zwykły biznes, są to takie same śmieci jak inne, niejednokrotnie znacznie bardziej kosztowne ekologicznie niż te które nie są biodegradowalne. Wszystkie takie śmieci należy wyrzucać do koszy na śmieci.

  4 2
 • 18 wrz

  W komentarzach pod poprzednim artykułem w tym temacie, podsumowaliście mieszkańców powiatu myślenickiego jako wieśniaki, którzy nie wiedzą co robić ze śmieciami i je palą albo wrzucają do kanalizacji. To dzisiaj Wam odpowiem, że to nie jest problem wsi, ponieważ takie same problemy mają w miastach takich jak Kraków czy Warszawa.

  Nawet odwrotnie, uważam, że z powodu iż Myślenice to mentalnie wieś (miasto tylko z nazwy), nasi mieszkańcy mają większe pojęcie o problemie śmieci, ponieważ przez długi czas zajmowaliśmy się nimi sami. Mieszkańcy miast natomiast, nie mieli na swojej głowie problemów śmieci, tam od bardzo dawna, z punktu widzenia obecnie żyjących mieszkańców, nawet od zawsze, tymi problemami zajmowała się odpowiednia organizacja.

  Opisywany problem, to nie kwestia niewiedzy, a zwykłego lenistwa i im bardziej będziemy się rozwijać, tym bardziej leniwi będziemy.

  3 4

Paczka w RUCH

 • 13 wrz

  korwin: teraz dostał paczkę, to teraz wystawił swoją opinię na forum. Odpisuje w istniejącym wątku, dla osób szukających informacji o tym punkcie odbioru paczek.

  Może teraz się coś zmieniło, bo ja ostatnio tam odbierałem paczkę właśnie ze 2 lata temu i jak większość wypowiadających się tutaj sprzed dwóch lat, spotkałem się z chamstwem i od tego czasu wolałem wsiąść w samochód i przejechać się trochę dalej - pod szpital. Natomiast dzięki opinii kris1, może zdecyduję się zamówić tam paczkę.

  5 1

Z samochodu spadł zwój blachy. Zakopianka na granicy Stróży, w kierunku Krakowa, była zablokowana

 • 5 wrz

  Gdy tamtędy przejeżdżałem, na prawym pasie stało kilkanaście samochodów, a lewy był pusty, więc pojechałem lewym, podczas jazdy usłyszałem klakson i widziałem machanie łapami w moim kierunku. Gdy dojechałem do końca lewego pasa, 3 samochody z rejestracjami z poza małopolski jechały jeden za drugim tak abym się czasem nie wcisnął pomiędzy, dopiero kierowca z rejestracją KR zrobił dla mnie odstęp.

  Dlaczego szczególnie poza małopolską jest taki straszny problem z jazdą na suwak? Zauważyłem, że myśleniczanie chyba boją się jechać pasem, który się kończy, ale przynajmniej wiedzą, że należy współpracować i bez problemu przepuszczają.

  20 2

FRYZJERZY i BARBERZY W MYŚLENICACH

 • 4 wrz

  donaldo: zainwestujcie w normalną reklamę, a nie spamujcie po forach.

  3

Jak w grze komputerowej: Wsiadasz, jedziesz, zostawiasz gdzie chcesz. Moda na hulajnogi dotarła do Myślenic

 • 28 sie

  W takim przypadku hulajnogi są zabierane przez służy, a koszty mandatu i parkingu ponosi użytkownik, który zostawił ją w miejscu niedozwolonym. Proponuję zapoznać się z regulaminem usługi i przepisami.

  1

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 26 sie

  To ta pani ma jakiekolwiek zdanie na jakiś temat? Wydawało mi się, że wyznaje zasadę "zwija mi, wstrzymuję się od głosu", bo chyba w żadnym "głośniejszym" głosowaniu nie wyraziła swojego jednoznacznego zdania.

  30 69
 • 26 sie

  Ja mogę Ci odpowiedzieć co powinien zrobić katolik, bo to akurat bardzo proste, oni mają pełną instrukcję w KKK. Należałoby go zaakceptować i wspierać, nie "leczyć" ponieważ według Kościoła homoseksualizmu się nie leczy. Sam homoseksualizm nie jest grzechem, grzechem jest seks pozamałżeński, więc katolik powinien zachęcać taką osobę do pozostania w czystości, ale nie przymuszać, ponieważ każdy grzech może zostać odpuszczony, szczególnie taki, gdy człowiek ma jak każdy inny, pociąg seksualny, który trudno jest pohamować.

  28 51

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

 • 25 sie

  To nie jest niewiara, jeśli ktoś nie wierzy, to mu zwisa co robią inni, to jest wiara w nieistnienie Boga, a ich misja to zwalczanie religii chrześcijańskiej. Nie wiem tylko czy to jakaś zorganizowana akcja, czy tylko jakieś kompleksy. Według mnie, możecie się modlić gdzie chcecie i ile chcecie, o ile nie będzie to dla mnie uciążliwe. Takie nabożeństwo na rynku, o ile nie jest za często, też mi nie przeszkadza. I póki co nikt mnie do wiary nie zmusza, więc nic mi ona nie przeszkadza

  11 5

Czy radni powierzą losy Miasta i Gminy Matce Boskiej Myślenickiej? Dzisiaj nadzwyczajna sesja

 • 19 sie

  Rozumiem, że upolitycznianie religii może być bulwersujące dla wierzących i to oni powinni tutaj protestować. Tymczasem, większość wypowiadający się to przeciwnicy katolicyzmu, czyli nazywani przeze mnie "wierzący w nieistnienie Boga", przecież Wy powinniście się cieszyć, że wiara traci na znaczeniu i staje się zwykłą gierką polityczną.
  Co lepsze, osoby popierające zmuszające do akceptacji lewicowych poglądów, zauważają w tym przypadku narzucanie poglądów i nawet w końcu zauważyli, że to złe :D Ciekawe tylko czy uważacie, że złe jest ogólnie narzucanie przekonań, czy złe jest narzucanie przekonań tylko tych niezgodnych z Waszymi?

  Mi natomiast to zwisa i powiewa i tak samo powinno zwisać to niewierzącym.

  1 8
 • 19 sie

  Piszesz, że ktoś próbuje narzucić swój światopogląd, czyli chce zmusić ludzi do akceptacji jakiś poglądów. Szczerze wątpię aby byłą możliwość wprowadzenia przepisów zmuszających wszystkich mieszkańców gminy do wiary w Boga, ale jeśli masz dowody na takie działanie, to zgłaszaj to gdzieś, protestuj, bo jest to poważnym ograniczaniem wolności wyznania.

  2 2
 • 19 sie

  Aby skutecznie i niepodzielnie rządzić, trzeba dać społeczeństwu wroga, tak działa to we wszystkich systemach dwupartyjnych w których te dwie partie to jedna, ale o różnych nazwach i twarzach oraz o pozornie skrajnie różnych poglądach.

  10

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

 • 17 sie

  I trzeba pamiętać aby dokładnie sprawdzać obiekty przed puszczeniem na nie dzieci, jakiś czas temu pewna kobieta rozkręcając karuzelę, bardzo poważnie rozcięła sobie dłoń na gwoździu, który ktoś umieścił pod rurką karuzeli.

  Masz rację, że stan placów zabaw wskazuje na to, że nikt się nimi nie zajmuje, nikt tego nie pilnuje, nie monitoruje. W ogóle jest cokolwiek w powiecie, co jest pilnowane? Straż miejską w naszym mieście widuję tylko gdy parkuję przed ich siedzibą, a policję, gdy przejeżdżam obok komendy, a na drogach trzeba mieć niezłe szczęście aby zobaczyć radiowóz.

  5 1

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

 • 15 sie

  We wsiach gminy? Przecież cała Gmina Myślenice to jedna niewielka wieś, to miasto o którym piszesz jest za małe aby nazwać go nawet miasteczkiem :) Myślenice to takie samo miasto jak Sułkowice, ma prawa miejskie, ale to przecież wieś, dlatego tutaj tak duże poparcie miał pis.

  4 1

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 12 sie

  Jeśli ktoś nie potrafi rozumować, to faktycznie, dla niego to pytanie "mieć drzewo czy nie mieć drzewa". Jednak każda decyzja ma swoje konsekwencje.
  Wycięcie drzew źle, bo protesty, głównie ludzi, którzy nie mają pojęcia co się dzieje, widzą tylko że drzewa będą znikać. Zostawienie drzew źle, bo trzeba będzie zapłacić 16 mln.

  Ja jestem za wycięciem pół miliona za drzewo to drogo, nie stać nas na to, ale może być ktoś, dla którego drzewo jest więcej warte niż dla mnie i waha się czy 500 tys zł to odpowiednia cena za jedno drzewo czy za drogo, wtedy daje "trudno powiedzieć"

  5 6