Postrzelił kobietę podczas stypy po psie

 • 20 mar

  jeśli podczas przenoszenia broni był pod wpływem alkoholu to już pewnie nie ma pozwolenia na broń, na podstawie Art. 18 ust. 1 pkt 4 ustawy o broni i amunicji

  12 1

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

 • 9 mar

  To jest już szczyt chamstwa kierowców, żeby pomimo znaku zakazującego zatrzymywania się, konieczne było stawianie słupków. Brak miejsc do parkowania nie może być usprawiedliwieniem łamania przepisów, tym bardziej, że niejednokrotnie stały tam samochody, mimo wolnych miejsc na płatnym parkingu za kioskiem

  37 17

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • 5 mar

  Ludzie na prawdę panikują, słyszałem, że w Stróży sklepy wykupione z asortymentu, w innych miejscowościach też tak wariują?

  7

Zwroty Pit 2020

 • 3 mar
  zygi napisał/a:

  co rook mam wrazenie jakby ludzim na chleb brakowalo i czekaja caly rok kiedy zwrot PIT I to glownie Ci co maja 500plus i reszte profitow.ECH..........................

  A co Ci to przeszkadza, to nie Twoja kasa, nie wchodź innym do portfela.

  23 5

Na przystankach pojawiły się rozkłady linii miejskiej. "Są pełne błędów ortograficznych" - piszecie

 • 2 mar

  To jest faktycznie rozkład linii miejskiej czy to jakiegoś innego przewoźnika?
  Sami piszecie:
  "Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę"

  A na rozkładzie jest Chełm - Osieczany

  16 4

Zamykać czy nie? Dzisiaj radni zdecydują o przyszłości szkół na Chełmie i Dolnym Przedmieściu

 • 24 lut

  Z tego co wiem, te szkoły są nieopłacalne i niedoinwestowane, jednak nie znam tych szkół z własnego doświadczenia, dlatego pytam o to czym kierują się rodzice.
  Jeśli szkoły są nieopłacalne to i tak zostaną zamknięte, teraz może się udać to co najwyżej odroczyć.

  Też uważam, że lepsze są mniejsze klasy, ale to szkoły państwowe, one muszą zapewnić pewne minimum i nie zrujnować przy tym budżetu. Może w takim razie dałoby się sprywatyzować te szkoły?

  5 7
 • 24 lut

  Czym się kierują rodzice, którzy chcą utrzymania tych szkół? Sentymentem czy wygodą? Wydaje mi się, że ważniejsza jest dobra edukacja dziecka niż nieduża odległość do szkoły.

  8 17

Lekarze specjaliści, wizyta domowa, prywatna, opinie

 • 24 lut
  Vivaldi napisał/a:

  Idź prywatnie, bo dr. Gdula jest lokalnie najlepsza i najdokładniejsza. Dermatologicznie lepszej jakości w Myślenicach i okolicy nie znajdziesz.

  Pani Gdula ma doktorat?

  2 2

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

 • 24 lut

  Ja ze dwa tygodnie temu rejestrowałem samochód i później odbierałem dowód, obie wizyty umówiłem przez internet, czekałem po 15 - 20 min. Ale faktycznie, jeśli ktoś nie ogarnia komputerów, albo z jakiegoś innego powodu nie chce rezerwować przez internet, to ma problem, ludzie siedzą tam całymi dniami i numerek muszą odebrać zaraz po otwarciu drzwi. Zanim zarezerwowałem termin przez internet, próbowałem wziąć numerek tradycyjnie, parę minut po 8 rano nie było już numerków do rejestracji.

  9 13

odwrócony krzyż w kolorach tęczy

 • 10 lut
  oportunista napisał/a:

  No prawaki ale jaki macie problem, przecież nikt od was nawet grosika nie chce nie mówiąc już o złotówkach, a i jak wam się nie będzie podobać to zawsze możecie wzrok odwrócić, czyż nie? Czy to tylko innych krzyży dotyczy, hipokryci,

  Obrażasz ludzi niezwiązanych z prawicą. Sugerujesz jakoby tylko "prawaki" mieli szacunek do innych ludzi. Ja nie jestem prawakiem, a mimo to uważam, że obrażanie kogoś tylko dlatego że jest to modne nie powinno mieć miejsca i że jest to karygodne.

  9

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 7 lut

  przecież cały ten protest to była zwyczajna polityczna szopka i chyba nic innego nie miał na celu niż tylko zaistnienie konkretnych ludzi

  14 42
 • 6 lut

  A czy protest rozwiązał problem? Dlaczego twierdzisz że już nie trzeba nic robić?

  18 18

Zamykanie szkół

 • 31 sty
  kshlerin-sandrine napisał/a:

  Takie mamy czasy. Teraz wszystko musi się opłacać, albo jest zamykane... Szkoda, że cierpią dzieci.

  Ma to również swoje zalety, jak np wzrost poziomu edukacji. Spójrz na historię amerykańskiej edukacji, gdzie z powodu wprowadzenia tzw desegregation busing, powstało wiele szkół prywatnych, które aby utrzymać się na rynku, musiały konkurować jakością kształcenia i wyposażeniem, co w efekcie znacząco podniosło poziom edukacji w szkołach prywatnych. Dzisiaj wiele z amerykańskich szkół prywatnych są najbardziej prestiżowymi na świecie, a państwowe to są najczęściej szkoły drugiego sortu.

  Uważam, że szkoła oprócz samego istnienia, musi reprezentować jakiś poziom i czasem lepiej jest zamknąć jedną słabą i nierentowną szkołę i zainwestować dzięki temu w inną z większym potencjałem. To na pewno będzie z korzyścią dla dzieci.

  4 3
 • 19 sty

  @t-34 twierdzisz, że to przez burmistrza jest mało dzieci? Co ma chodzić po domach i kobiety zapładniać?

  10 12

Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

 • 27 sty

  W Chinach również wpisy niezgodne z poglądami partii są cenzurowane, nie znaczy to, że tak należy robić i u nas.

  W pierwszym komentarzu piszesz o banowaniu ludzi za odmienną od Twojej opinię, w drugim piszesz już o obrażaniu.
  W jednym i drugim przypadku pamiętaj, że wolność wypowiedzi jest jednym z fundamentów demokracji i nigdy nie poprę cenzury, jeśli natomiast ktoś swoim wpisem naruszył Twoje prawa, to możesz ich bronić w sądzie.

  5
 • 25 sty

  Chcesz cenzurować wpisy niezgodne z Twoimi poglądami?

  9 13

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • 20 sty

  Kiedy weszło to 500+? Co prawda czas ostatnio mi mocno zapieprza i mogłem przespać kilka lat :) ale chyba ten program nie trwa jeszcze na tyle długo aby dzieci poczęte pod jego wpływem chodziły do podstawówki?

  Skuteczność 500+ to już inna kwestia, również uważam go za zły pomysł, bardziej poparłbym 500+ w postaci ulgi w podatkach dochodowych,

  24 6

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 19 sty

  Większość protestów w Polsce są wymierzone w osoby niewinne, najłatwiej jest utrudniać życie zwykłym ludziom i tłumaczyć to walką o lepsze jutro, faktyczne działania są znacznie trudniejsze i mniej medialne.

  3 10

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 15 sty

  @bono z tego co wiem całowanie księży po rękach to jakiś tam symbol i tradycja, księża też tak całują w dłoń tych starszych rangą i z tego co pamiętam z lekcji religii, katolicy faktycznie wierzą, że ksiądz jest na ziemi przedstawicielem Chrystusa, dlatego też nie widzę nic niezgodnego z doktryną Kościoła w słowach tego księdza.

  Tak samo jest podczas spowiedzi, ksiądz odpuszcza grzechy w imieniu Boga i całowało się jakiś szalik(?) i był to właśnie taki symbol wdzięczności Bogu za odpuszczenie grzechów.

  Myślę, że takie artykuły są szukaniem sensacji na siłę, dla mnie też głupie jest całowanie jakiegoś obcego faceta po dłoniach, ale dla praktykujących katolików ma to sens, tak samo jak obrzezanie dla żydów, przekłuwanie twarzy dla hindusów, czy ramadan (głodówka) dla muzułmanów.

  3

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty

  a gdzieś przed urzędami czy innym miejscami, gdzie odczują to rządzący?
  Pomyśl jak rządzący, ktoś organizuje gdzieś jakiś protest, który nie wpłynie na Ciebie w żaden sposób. Jedyne co robisz, to zlecasz komuś poinformowanie służb, które będą miały to ogarnąć i tyle.

  Co więcej, pasuje to idealnie to schematu polskiej polityki, czyli podział społeczeństwa, bo kierowcy nie wkurzą się na władzę, tylko na protestujących, więc efekt będzie nawet odwrotny od zamierzonego.

  Później rządzący tylko wydadzą oświadczenia typu "Robimy co w naszej mocy, ale procedury i zaniedbania poprzedników" + jakieś kłótnie pod publikę między jednym a drugim obozem, a poprzednicy nie będą mieszać się do lokalnej polityki, a rozliczą rządzących po kadencji. I na tym to się skończy.

  5 5
 • 15 sty

  @Lula zapominasz, że Zakopianką jeżdżą nie tylko lokalni, protestujecie w sobotę, więc utrudnicie życie głównie przejezdnym, którzy raczej nie czytają MiastoInfo przed zaplanowaniem podróży.

  Mówisz, że nie chcecie nikomu szkodzić, ale będziecie szkodzić osobom, które nie odpowiadają za Wasze problemy. To jest taki sam protest jak obrzucanie ciężarówek kamieniami na Śląsku przez górników, jak blokowanie Warszawy i palenie opon przez rolników. Niedawno był w Myślenicach protest KODu, nie popieram ich, ale oni protestowali przed sądem, nie utrudniali życia innym, pamiętam, że był jeszcze protest dotyczący jakiś zwolnień pracowników, też go nie popierałem, ale również był on przed zakładem pracy, nie na ulicach, były protesty (chyba również KOD) na rynku, było ich widać, ale nie szkodzili innym, może tak zacznijcie strajkować.

  Nie rozumiem logiki jaką się kierujecie w tym przypadku, utrudnicie życie wszystkim, tylko nie osobom, które mogłyby coś zrobić w tej kwestii.

  8 13
 • 15 sty

  Co nadal nie znaczy, że należy zmuszać wszystkich do strajkowania i odbierać im pieniądze i czas oraz denerwować, co może spowodować obniżenie koncentracji u kierowców i zwiększyć prawdopodobieństwo kolizji lub wypadku. Blokada zakopianki zablokuje też ewentualny przejazd służb ratujących życie, ja jestem przeciwny takiemu samolubstwu i mam nadzieję, że na miejscu będzie policja kierująca ruchem pieszych.

  Co do samego wymuszenia, reorganizacja skrzyżowania nie spowoduje, że kierowcy nieszanujący przepisów nagle znikną, oni będą dalej i dalej będą wymuszać na tym i innych skrzyżowaniach, więc nie bardzo rozumiem sens usprawiedliwiania utrudniania ruchu, kierowcami łamiącymi prawo.

  5 15
 • 14 sty

  Według mnie wszystkie przejścia dla pieszych powinny z zakopianki zniknąć, zamiast tego powinny być kładki czy przejścia podziemne, ale zastanawiam się, co Wam zawinili kierowcy? Chcecie żeby sprzedali auta i zrzucili się Wam na kładkę? Nie widzę sensu w utrudnianiu życia ludziom, którzy nie mają nic wspólnego z Waszymi problemami, to tak jakby ktoś jeden Cię obraził, a Ty za to uderzysz kogoś innego, gdzie w tym sens?

  8 13

Sytuacja tak normalna że aż niezwykła.

 • 10 sty

  @mateuszmotor więc sami traktujecie się jak bydło. Wiem, że w wielu ludziach wciąż siedzi taka komunistyczna mentalność, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego, co z Waszym poczuciem wartości i indywidualności? Myślę, że to przez starszych ludzi, którzy dalej wyznają zasadę "Czy się stoi czy się leży...".

  Na szczęście takie podejście to już raczej zjawisko patologiczne i pomału wymierające. W mojej firmie jest około setki samych programistów. oprócz tego cała masa innych pracowników z branży IT, zarządzania, obsługi klienta, finansów, księgowości, marketingu i innych. I zapewniam Cię, że każdy z nich przeszedł rekrutację osobiście i każdy z nich negocjuje podwyżki osobiście, więc jak widzisz da się, tylko ludzie muszą być świadomi swojej wartości.
  Różnica między firmą w której ja pracuję, a taką o której Ty mówisz jest to, że u mnie wynagrodzenie zależy od wartości pracownika, u Ciebie wynagrodzenie zależy od kogoś innego, więc taka praca jak moja, nie jest na rękę nierobom.

  1 1

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 23 gru 2019

  @seba na niektórych trasach w powiecie, niewiele drożej wychodzi zrzucić się na taryfę w czterech, a jakość przewozu zdecydowanie wyższa. Do codziennej jazdy, w celu oszczędności wybierało się komunikację zbiorową, teraz zwykle taniej wychodzi własny samochód, jeszcze jak można jeździć do pracy czy szkoły we dwoje lub więcej, to busy są kompletnie nieopłacalne. Jeśli chodzi o ekologię, to patrząc na stan techniczny większości myślenickich busów, myślę, że bardziej ekologiczne będzie z 6 osobówek niż jeden taki zdezelowany bus.
  Transport publiczny w Myślenicach powinien nosić nazwę "patobusy", bo to jest na prawdę patologiczna sytuacja.

  9