Myślenice."Na SOR jest dramat, kiedy w końcu będą mniejsze kolejki?". Starosta odpowiada na wasze pytania

 • mknp@o2.pl 31 sty

  Kolejki są do lekarza, a nie do tirażu, więc to nie tutaj jest problem.

  20 1

Sklep z męską bielizną

 • mknp@o2.pl 24 sty
  marko napisał/a:

  Ale topic... :-) ... to chyba dla rozładowania atmosfery :-D

  O mniej poważnych rzeczach też można pogadać, nie musi wszystko na forum kręcić przy polityce :D

  Ale ogólnie pytam poważnie, bo trochę sklepów w Myślenicach jest, a bieliznę męską póki co jedynie kupuję online i ewentualnie w Krakowie. W myślenickich sklepach z bielizną mają tylko kobiecą i ogólnie pytanie o męską bieliznę traktują jako żart, jakby wszyscy myśleli, że faceci nie kupują majtek, piżam czy szlafroków ;) Dopiero jak mówię, że poważnie pytam to się dowiaduję że jedynie jakieś markety, gdzie mogę kupić jedynie kultowe już Januszowe cottonworldy :D

  2 1
 • mknp@o2.pl 23 sty

  Jest gdzieś w Myślenicach albo okolicach sklep z męską bielizną? Chodzi mi o taki sklep, gdzie będzie nieco większy wybór niż slipy cotton worldy i kiepskiej jakości obcisłe bokserki.

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

 • mknp@o2.pl 20 sty

  Ma ktoś jakieś info o projekcie VeloRaba dotyczącym budowy ścieżki rowerowej łączącej tą na Zarabiu ze ścieżką (już niestety mocno zniszczoną przez parkujące na niej samochody) w Pcimiu?
  Kiedyś czytałem o przetargu na dokumentację projektową i zyskanie pozwoleń z terminem realizacji do końca listopada 2022, ale nie znalazłem o tym żadnej informacji na ZDW Kraków.
  Ktoś ma jakieś info w tym temacie? Byłoby to fajne przedłużenie tej ścieżki.

  22 3

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • mknp@o2.pl 17 sty

  Niezbędny jest tam kolejny zwykły basen wyłącznie rekreacyjny nie dla grup zorganizowanych tylko dla zwykłych ludzi, bo w godzinach wieczornych zdarza się, że mimo zapłacenia za wejście nie ma gdzie pływać bo wszędzie są grupy i trenerzy. Nawet jeśli wg. harmonogramu na stronie basenu ma być pusto, to zdarza się że jest pełno grup, a na pytanie dlaczego jest info że miało być pusto a nie ma gdzie pływać odpowiadają, że nie wszystkie grupy są w harmonogramie i tyle. Kiedyś się jeszcze od kogoś dowiedziałem, że to basen jakiejś tam sekcji pływackiej i to inni mają się do nich dostosować, bo ludzie spoza sekcji są tam tylko gośćmi, a tu widzę że jednak gmina do tego dopłaca, a nie sekcja pływacka.

  Tak ze 3 tygodnie temu byłem z dzieckiem na basenie, miało być pusto i chcieliśmy popływać w małym basenie, lecz ten był podzielony na 3 części i były tam 3 grupy. Trenerka jednej powiedziała żebyśmy weszli na środek bo tam jest najmniejsza grupa, ale i tak byliśmy przepychani bo mimo że kilka osób, to i tak potrzebowali całej szerokości.
  Mogliśmy komfortowo skorzystać z basenu tylko przez chwilę gdy jedna grupa schodziła i nie przyszła jeszcze kolejna. Ogólnie porażka bo płaci się za cały czas jaki jesteś za bramkami pobierania opłaty, bez względu na to czy możesz w ogóle wejść do basenu.

  Znacie może jakiś inny kryty basen w okolicy gdzie można komfortowo popływać w godzinach między 16-20?

  42

Raport z „Planu Zrównoważonej Mobilności”: Najgorzej oceniamy jakość ścieżek rowerowych i dostępność miejsc parkingowych

 • mknp@o2.pl 9 sty

  faktycznie w takich pieniądzach ciężko spodziewać się dobrego w pełni sprawnego samochodu, ale są ludzie, którzy są zmuszeni do kupowania takich samochodów bo na inne ich nie stać, a później sami z tym samochodem robią i jeżdżą, przegląd przechodzą, niektórzy nie mają innego wyjścia, no i takie samochody, które jak sam zauważyłeś że ciężko nazwać nawet w miarę sprawnymi, już te normy spełniają (o ile oczywiście spełnią inne wymagania, przejdą przegląd i nie będą zagrażały bezpieczeństwu, ale to już odrębne przepisy i nie dotyczą tematu który poruszył _Andrzej_).

  6
 • mknp@o2.pl 9 sty

  Jeśli chodzi Ci o zakaz wjazdu samochodów niespełniających norm, to siejesz dezinformacje. Od lipca 2026 roku normy spełni nawet 26 letni benzyniak i 16 letni diesel, więc na samochód spełniający normy nie potrzebujesz 30 tysięcy, wystarczą Ci nawet 3 tysiące.

  13 1

Myślenice. Miejsca na parkingu „wyłącznie dla gości i pracowników Muzeum Niepodległości”?

 • mknp@o2.pl 3 sty

  na górnym akurat donice postawili przez to, że kierowcy zamiast przejechać obok boiska do koszykówki i zaparkować za boiskiem na wyznaczonych miejscach, wjeżdżali i parkowali na samym boisku. Tamte miejsca parkingowe powstały z myślą o użytkownikach placu zabaw, niestety osoby dojeżdżające do pobliskiej szkoły, przez niepoprawne parkowanie, uniemożliwiały korzystanie z obiektu i były do tego stopnia uparte w swoim nieprawidłowym parkowaniu, że jedyną opcją było zablokowanie wjazdu na boisko, a tym samym wyłączenie kilku miejsc parkingowych.
  Więc to akurat zasługa nieszanujących innych i nieznających przepisów kierowców dojeżdżających tam do szkoły.

  A co do samego blokowania miejsc dla Muzeum Niepodległości to się zgadam, z tego co widziałem, te miejsca i tak przez większość czasu stoją puste, tabliczki są do zlikwidowania.
  A sam parking, przypuszczam że niebawem stanie się płatny, bo w okolicy z tego co widziałem powstaje blok mieszkalny.

  16 4
 • mknp@o2.pl 3 sty

  Oczywiście że brakuje płatnych miejsc w centrum, niejednokrotnie robiłem kilka rundek po ulicach w centrum aby znaleźć wolne miejsce i dzięki temu że są płatne, to jest przynajmniej szansa, że ktoś po załatwieniu swoich spraw zwolni miejsce. Darmowe miejsca w centrum będą zajęte przez samochody parkujące cały dzień, więc nie będzie z nich żadnej korzyści dla osób mających załatwienie w centrum.

  10 10

Zbiórka elektrośmieci

 • mknp@o2.pl 30 gru 2022
  masqar napisał/a:

  Ja z chęcią przyjmę sprzęt komputerowy

  no ja akurat poluję na rtx 3070 ti, gdyby ktoś miał takiego sprawnego elektrośmiecia, to chętnie przyjmę :)

  Jeśli jakiś faktyczny elektrośmieć, to do paczkomatów można oddać

Myślenice. Tak wygląda miasto tydzień po pierwszych opadach śniegu

 • mknp@o2.pl 19 gru 2022

  W Dobczycach akurat nie byłem, jednak koleżanka mówiła że nie jest tam tak różowo jak piszesz, ponoć główne drogi ok, ale reszta już nieco zapomniana, ona sama boi się teraz jeździć :)

  Po Myślenicach akurat jeździłem po różnych uliczkach i to że widziałeś tylko 1 raz w tygodniu pług nie znaczy, że faktycznie przejeżdżał tylko jeden raz, bo naprawdę miasto nie jest zaniedbane. Rzuć ulicę która jest zaśnieżona może faktycznie przegapiłem, przejadę się tam rano :)

  Wiedziałem jednak że zbiorę negatywne oceny i krytyczne komentarze, bo śmiałem powiedzieć że nasze miasto nie jest najgorsze, a takie opinie nie są mile widziane :)

  3 14
 • mknp@o2.pl 19 gru 2022

  A może Ty nie byłeś w innych miastach? :)
  Ja nie napisałem tutaj że Myślenice są wzorowe, ale że jest lepiej niż w innych miastach, w Myślenicach nigdzie do tej pory nie miałem najmniejszego problemu z jazdą samochodem, jedyne poślizgi jakie miałem w Myślenicach to tylko takie niewielkie w które wchodziłem specjalnie gdy nie było akurat ruchu albo na parkingach i to też specjalnie. Samochód to zwykła osobówka hyundai i30 z 2019 i tegoroczne zimówki dębica firgo 2, więc zupełnie normalny samochód.
  W sumie jedyne czego się obawiałem parę dni temu to Dunina-Brzezińskiego (tam gdzie się jedzie na parking nad basenem) bo tam jacyś debile non stop parkują na skrzyżowaniu, a jest tam trochę z górki więc gdyby oblodziło to mogłoby być nieciekawie, jednak i tam przyczepność spoko, wszystko odśnieżone.

  Przejedź się po Krakowie w jakieś mniejsze uliczki tam mają dopiero zaniedbane drogi.

  4 20
 • mknp@o2.pl 19 gru 2022

  Tak mi się w tym roku przytrafiło, że akurat w okresie największych opadów i najgorszych póki co warunków atmosferycznych musiałem zrobić sporo kilometrów głównie po Małopolsce i muszę przyznać, że Myślenice akurat były całkiem dobrze zadbane w porównaniu do innych miast.
  Oczywiście nie mieliśmy do czynienia z taką zamiecią jaka była przepowiedziana, bo przypuszczam że wtedy całe miasto zostałoby sparaliżowane, ale to co było porównując np. do Krakowa (biorąc pod uwagę wszystkie drogi, a nie tylko te najpopularniejsze) to Myślenice są zdecydowanie lepiej zadbane dla kierowców i pieszych.

  Jednak należy dodać że ten opis dotyczy tylko samego miasta Myślenice, bo okoliczne miejscowości to w wielu miejscach masakra. W wielu miejscach na jezdni lodowisko przysypane śniegiem i co lepsze drogowcy zostali tak poważnie zaskoczeni zimą że w wielu regionach nawet olali temat chodników i to nie tak że nie odśnieżali, ale wręcz spychali śnieg z jezdni na chodniki, więc co z tego że ktoś się nawet zlitował i odśnieżył chodnik, jak zaraz przejedzie pług śnieżny i zasypie wszystko.

  9 26

Jawornik. To był moment. Z lewego pasa zjechał do rowu i dachował na Zakopiance. WIDEO

 • mknp@o2.pl 16 gru 2022

  Co za kierowcy, samochód przed nimi wypadł z drogi, zrobił fikołka, nie wiadomo co z pasażerami i kierowcą a ci wywalone, "rikord widjo" i ch... jedziemy dalej, nie moja sprawa.

  19

Krzywaczka. Pieszy potrącony na drodze krajowej zmarł na miejscu

 • mknp@o2.pl 10 gru 2022

  Ja kiedyś zatrzymałem się przy pieszym, który szedł poboczem i był totalnie niewidoczny, chciałem mu dać kamizelkę odblaskową bo zawsze mam kilka w samochodzie, to wręcz z mordą na mnie skoczył, że on nie będzie chodził ubrany jak pajac i że to kierowcy mają na niego uważać. Nie rozumiał że go nie widać, bo on przecież samochód widzi, to kierowca też powinien go zauważyć.

  27 1

Wyjazd spod starej biedronki.

 • mknp@o2.pl 8 gru 2022
  Figaro1 napisał/a:

  Nie do końca jest tak jak piszesz,.Za przejściem dla pieszych w stronę zakopianki jest już linia przerywana

  No czyli jest dokładnie tak jak piszę, bo napisałem że za przejściem jest jeszcze kawałek ciągłej i później przerywana, oraz że bez problemu wpuszczam kierowców zmieniających pas na przerywanej.

  Prawicowiec napisał/a:

  A jest nowa biedronka? Czy o czyś nie wiem?

  Jest nowa biedronka, nie wiem czy już otwarta, ale jest w tej nowej "galerii" otwartej 6 grudnia.

  4
 • mknp@o2.pl 7 gru 2022
  irussus napisał/a:

  Generujesz własną tezę czy też opinię?, czy jest to może podsumowanie opracowanego.. badania jakości, efektywności z punktu widzenia np kolizji drogowych?

  to jest moja opinia.

  @marko ruch jak w każdym mieście będzie się z czasem powiększał, a korki będą rosnąć, jednak nie musimy niechlujną jazdą jeszcze do korków dokładać.

  Co do inwestycji, można mieć w tej kwestii sporo zastrzeżeń, jednak pamiętajmy, że miasto nie może stać w miejscu i musi się rozwijać, miejsce w centrum też jest ograniczone, więc nic dziwnego, że nowe inwestycje będą powstawać na obrzeżach.

  Wjazd do Kauflanda od centrum legalny, przy małych ruchu możesz spokojnie bez blokowania pasa zmienić pas za przejściem i zdążysz spokojnie wjechać do Kauflanda, przy większym ruchu jeśli nie chcesz utrudniać, to przecież niedaleko jest rondo na którym można zawrócić, dużo na tak niewielkim odcinku nie spalisz :). Tam też w zależności skąd jedziesz, warto nieraz zamiast Słowackiego jak jedzie większość, przejechać Kazimierza Wielkiego, Cegielskiego i na rondzie na Słowackiego.

  Wyjazd z Biedronki zwykle to żaden problem, pod warunkiem poprawnego wyjazdu w prawo. Trudniej może być gdy pracownicy po skończonej zmianie wyjeżdżają z przemysłowej, ale też nie trzeba czekać długo żeby ktoś Cię wpuścił przed siebie.

  Lidl, to przede wszystkim malutki parking, jednak wjazd i wyjazd też w mojej ocenie bezproblemowy, wyjazd również dozwolony tylko w prawo, co w tym miejscu jak najbardziej ma sens, nie zauważyłem żeby tam się coś przez ten sklep korkowało czy jakichś niebezpiecznych sytuacji tam.

  Nowa galeria, ktoś chciał otworzyć biznes, gdzieś to musiało powstać, może wpłynąć na zwiększenie ruchu, ale według mnie nieznacznie, w godzinach szczytu ludzie którzy nie będą mieli tej galerii po drodze, raczej wybiorą inną galerię i sklepy ponieważ wtedy Słowackiego i tak jedzie dość wolno, a ta galeria to zaledwie kilka sklepów, więc nie ma się co tam pchać bez potrzeby.
  Sam wyjazd z galerii też jest przecież ładnie zorganizowany.

  3 2
 • mknp@o2.pl 7 gru 2022
  marko napisał/a:

  Jak to czytam... o jestem przerażony... Zacznę chyba chodzić pieszo... bo jeszcze ktoś mnie nagra... Ludzie ogarnijcie się / może chociaż na święta.

  wiesz to wystarczy przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego i nie będziesz musiał się bać, a akurat przed świętami to jednak lepiej faktycznie przyłożyć się do jazdy i jeździć poprawnie, ponieważ jest to okres wzmożonego ruchu samochodowego i trudniejszych warunków na drodze. Do tego u niektórych nerwy spowodowane korkami i brakiem miejsc parkingowych, a akurat w naszym regionie oznakowanie dróg nie jest złe, w większości przypadków jest rozsądne i przemyślane, a problemy tworzą wyłącznie kierowcy łamiący przepisy.

  Już 5 grudnia wieczorem mieliśmy przedsmak przedświątecznego rajdu na sklepy :) i co niektórzy odwalali na drodze, jak tamowali ruch, źle się ustawiali, generowali korki, gdyby wszyscy znali przepisy i się do nich stosowali oraz zachowywali kulturę na drodze, to ruch z całą pewnością byłby bardziej sprawny i przyjemny.

  3 3
 • mknp@o2.pl 6 gru 2022

  @oportunista - ybasiay ma tutaj rację, ta linia ciągła jest właśnie po to, żeby z biedronki wyjeżdżać tylko w prawo, jeśli ktoś chce jechać na światła, to legalnie jedynie w prawo i zawrócić na rondzie, bo na przemysłowej jest z tego co się orientuję tylko wjazd do biedronki, nie można tamtędy wyjechać.
  A ten kawałek przerywanej o której piszesz jest wyłącznie dla jadących od strony przychodni (ta ulica to chyba też Słowackiego).

  Druga sprawa w tym miejscu to blokowanie pasa do zawracania, przez kierowców, którzy chcą zmienić pas na przejściu dla pieszych aby wjechać do Kauflanda, co przy większym ruchu powoduje tam duże korki. Co do zasady zmiana pasa na przejściu dla pieszych nie jest zabroniona sama w sobie, ale akurat w tym miejscu jest linia ciągła przed i za przejściem, która ma to uniemożliwić, jednak kierowcy również się do tego nie stosują, ja osobiście chętnie wpuszczam przed siebie pojazdy, które chcą zmienić pas za przejściem dla pieszych, w miejscu gdzie jest to już dozwolone, ale wcześniej, na ciągłej nigdy nie wpuszczam, zatrzymuję się tam jedynie gdy zawraca tam tir, a który z racji swoich gabarytów musi najechać na drugi pas chcąc tam zawrócić.

  O i przy okazji wyjazd z Kauflanda, tam warto zwrócić uwagę na to jak długi jest pas do wyjazdu z Kauflanda, jest on specjalnie tak długi, aby wyjazd był sprawniejszy, dlatego nie zatrzymujcie się na samym początku tego pasa, bo bo spowalnia wyjazd. W tamtym miejscu nawet jeśli ktoś chce wjechać na Zakopiankę w stronę Zakopanego, to kierowcy bez problemu wpuszczają na lewy pas, wystarczy lewy kierunkowskaz, jeszcze mi się chyba nie zdarzyło, żeby nawet pomimo dużego ruchu, ktoś mnie nie wpuścił na lewy jeszcze przed światłami. Jednak jeśli ktoś boi się zmiany pasa gdy jest więcej samochodów, to dosłownie kawałeczek dalej też można zawrócić na skrzyżowaniu i dużo nie tracimy, bo zarówno skręcając w lewo na światłach, jak i jadąc prosto i zawracając za światłami, a później skręcając w prawo, przejeżdżamy światła dwa razy (no w zasadzie to 3 światła w obu przypadkach, ale zakładam że dwa pierwsze przejedziemy jednym ciągiem).

  Jak już jesteśmy przy wyjeździe z Kauflanda, to jeszcze dodam, że tam koniec strefy ruchu kończy się zaraz za wyjazdem z Orlena, więc jadąc już tym kończącym się pasem spod Kauflanda, już się do ruchu włączyliśmy i w tym miejscu są to 3 równoprawne pasy, więc jeśli ktoś wyjeżdża z Kauflanda i wjeżdża na pas obok i jednocześnie ze skrajnego lewego pasa ktoś też chce zmienić pas na ten sam, to wyjeżdżający z Kauflanda ma pieszeństwo na podstawie art. 22. ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Bo tutaj trafiłem ostatnio na panią, która gdybym nie uciekł, to zarysowałaby mi samochód i nie miała pojęcia o takim przepisie.

  No i jeszcze ostatnia sprawa która wpadła mi do głowy że sprawia myślenickim kierowcom problem w tamtej okolicy, na samym parkingu mamy skrzyżowania równorzędne, na których stosujemy tzw. zasadę prawej ręki, czyli art. 25. ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

  8 2

Czy w Myslenicach można normalnie parkować

 • mknp@o2.pl 5 gru 2022

  To nie tyle kwestia braku miejsc co lenistwo i świadomość, że za niepoprawne parkowanie w Myślenicach nie grozi mandat bo nikt tego nie egzekwuje.
  Systematycznie kilka razy w tygodniu, wieczorem parkuję na darmowym parkingu na byłym placu targowym. O tej porze jest tam masa wolnych miejsc, jeszcze mi się nie zdarzyło żeby było wtedy mniej niż 10 wolnych miejsc parkingowych. Mimo to zawsze jest z 5 albo więcej samochodów zaparkowanych około 150 metrów wcześniej na drodze dwoma kołami na chodniku i tak utrudniają ruch pieszy i samochodowy tylko dlatego, że nie mogą przejść tych 150 metrów pieszo, parkują wtedy bezpośrednio przed drzwiami budynku do którego idą.

  To samo na ul mostowej koło Hotelu Park i bloku mieszkalnego, samochody stoją na drodze, wzdłuż podwójnej ciągłej i jeszcze prawie całkowicie zajmując jedyny chodnik na tej drodze, bo po drugiej stronie drogi chodnika nie ma, a parkują kilkadziesiąt metrów od dużego parkingu.

  W Stróży ta sama akcja przy kościele, wielki parking zawsze przynajmniej w połowie wolny 200 metrów od kościoła w jedną stronę, 5 parkingów często pustych 200 metrów od kościoła w drugą stronę, a zawsze znajdą się samochody parkujące na chodniku tak, że nie da się przejść pieszo inaczej niż jezdnią i to co ciekawe, powstawiali tam znaki zakazu zatrzymywania się, ale ci kierowcy chyba nie wiedzą co one oznaczają. Tam chyba jedyna opcja to wstawić słupki aby zablokować wjazd, niektórzy gdyby mogli to do kościoła wjechaliby samochodem.

  Jeszcze inna ciekawa sytuacja, są w Myślenicach miejsca, gdzie można legalnie zaparkować na jezdni wzdłuż chodnika np. na ul. Piłsudskiego, jednak nie mam pojęcia dlaczego prawie wszyscy kierowcy nie zaparkują zgodnie z przepisami na jezdni, tylko muszą wbrew przepisom wjechać na chodnik, to już jest chyba specjalnie robienie przeciw przepisom, żeby pokazać że ja mam prawo gdzieś, bo skoro mogliby zaparkować zgodnie z przepisami, to po co na siłę musi wjechać na ten chodnik i złamać przepisy? :D

  8

Kto będzie odśnieżał drogi POWIATOWE?

 • mknp@o2.pl 22 lis 2022
  Dyr_Jar napisał/a:

  Widzisz, rzecz w tym, że ten koleś jest patologicznym przykładem właśnie tego, o czym piszesz "fobii, urojeń i chorobliwej nienawiści", jak zresztą cała formacja, której jest klakierem. To on wciąga we wszystko, o czym napisze, politykę - w dodatku skrajnie jednostronnie, więc spotkał się z odpowiednią reakcją.

  Co do polityków, to jest na odwrót - oni często prywatnie są kolegami, a na pokaz "leją się po mordach".

  Widziałem nieraz wpisy tego gościa, nie udzielałem się w nich, bo nie miały one według mnie żadnej wartości, widziałem że do wszystkiego wciąga politykę, ale tutaj poruszył jakiś realny problem, więc zamiast się kłócić który polityk olewa nas bardziej, może lepiej było podjąć cywilizowaną rozmowę zamiast tak zaniżać jej poziom.

  Co do tego że politycy prywatnie są kolegami, a leją się na pokaz, zdaję sobie z tego doskonale sprawę, co prawda nie wiem jak jest akurat na szczeblu samorządowym, bo tak nigdy nie działałem, ale miałem kontakt z polityką na szczeblu krajowym i jest dokładnie tak jak piszesz, często prywatnie więcej zgrzytów i kłótni jest pomiędzy partyjnymi kolegami niż pomiędzy przeciwnymi sobie partiami.

  6 2
 • mknp@o2.pl 21 lis 2022

  Ale Wy tu wszyscy macie nawalone w głowach :D
  Jakiś koleś skrytykował patologię jaką jest nieogarnięcie tematu odśnieżania dróg i jako argumenty usprawiedliwiające tę patologię podajecie to, że burmistrz też coś odwalił? :D
  Albo jeszcze jeden agent, że krytykowanie czyjegoś zaniedbania to fobie, urojenia i chorobliwa nienawiść :D

  Zamiast kierować się fanatyzmem politycznym, może pomyślcie o naszym regionie. Prywatnie to niech się nawet politycy przeciwnych frakcji leją po mordach jak chcą, ale zawodowo powinni działać na korzyść naszych gmin i powiatów, a mieszkańcy powinni oceniać ich po efektach ich pracy, a nie ze względu na jakieś prywatne sympatie.

  7 10

Myślenice. Dopłaty do wody? Nie tym razem. Projekt uchwały nie trafił pod obrady

 • mknp@o2.pl 4 lis 2022

  Bardzo dobrze że istnieją media bo masz na nich przynajmniej jakieś zajawki i dzięki temu, jeśli coś Cię interesuje to wiesz czego szukać. Jednak jak pisałem koledze wyżej, zawsze trzeba brać poprawkę na to, że informacja z drugiej ręki już będzie nieco zakrzywiona. Oczywiście tutaj mamy takie miasto-info, które lekko skrzywia się w jedną stronę, mamy też takie gdzie wręcz wylewa się kłamliwa propaganda.
  Ja w interesujących mnie i w ważnych tematach zawsze staram się jeszcze przed przeczytaniem artykułu dotrzeć do źródła informacji, sam spróbuj, aż się zdziwisz jak media potrafią manipulować, jak wyciągają słowa z kontekstu, jak pomijają pewne kwestie, które mogą całkowicie zmienić czegoś sens.

  Nie powiem że jest to łatwe, bo trzeba się trochę zaangażować, wysilić, wyjść ze swojej bańki informacyjnej, a nie brać to co mamy podane na tacy, ale myślę że warto.

  5 7
 • mknp@o2.pl 4 lis 2022

  Pisząc o obiektywnym portalu to trochę skrót myślowy, bo nie da się uznać żadnego portalu informacyjnego za obiektywny.
  Nie wiem czy mogę tutaj wrzucać linki do innych stron, ale możesz oglądać np. bezpośrednio transmisje z sesji Rady Miejskiej w Myślenicach, bez problemu znajdziesz w Google. To będzie bardziej obiektywne, tak samo zamiast czytać artykułu na temat co powiedział jakiś polityk, jak już dowiedziałeś się, że coś powiedział, to zamiast czytać czyjąś interpretację tych słów, możesz poszukać jego całej wypowiedzi etc.
  Po prostu jak znajdziesz jakąś informację, to staraj się szukać jej źródła i dopiero informując się u źródła, wyrabiaj sobie zdanie.

  Jeszcze tak w przypadku naszej rady, zawsze możesz się też z nimi bezpośrednio skontaktować i porozmawiać, ich dane są dostępne publicznie.

  5 9
 • mknp@o2.pl 4 lis 2022

  Na miasto-info do artykułów i tematów dotyczących samorządu i polityki trzeba podchodzić z rezerwą, można się dowiedzieć że coś tam się działo, ale szczegóły już doczytaj na jakimś obiektywnym portalu. Tutaj nikt, nawet redakcja w swoich artykułach nie ukrywa poglądów politycznych, a wręcz jawnie je wyrażają.
  Nie da się ukryć że jest to portal antypis, z tylko kilkoma fanatykami pisu spamującymi pod każdym artykułem i na forum :)

  13 18