Stróża światłowód NetMar

 • mknp@o2.pl 26 lip

  Też chętnie bym poczytał dzisiejsze opinie na temat netmaru, ja zrezygnowałem z ich usług lata temu, wtedy ich usługi to była kpina.
  Niestety w naszej lokalizacji Orange nie świadczy usług Internetu światłowodowego, a słyszałem, że nie chcą podłączać już nowych klientów do starej neostrady "na miedzi" i jeśli zrezygnuję, to z powrotem do nich może być problem.

  2

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2020. Poparło go 13 radnych, 6 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

 • mknp@o2.pl 27 cze

  Co z radnymi, którzy wstrzymali się od głosu? Olewają całkowicie otrzymany mandat radnego, że nie wiedzieli jak tutaj głosować? Rozumiem, że czasem są głosowania, których tematyka może wykraczać poza kompetencje którychś radnych, wtedy wstrzymanie się od głosu jest zasadne, ale żeby radny nie wiedział jak powinien głosować nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania?

  Większość głosujących za, to jedna partia, mają więc podobny plan na sprawowanie władzy i poglądy, stąd ich głos zrozumiały, pani Ambroży również wyraziła swoje zdanie. Natomiast cała reszta, która teraz przyznała, że bycie radnych to dla nich za wiele i nie wiedzą co się w gminie dzieje i jak rządzi burmistrz, mam nadzieję, że w następnych wyborach nie będą kandydować

  12 2

Fontanna na Rynku - skandal!

 • mknp@o2.pl 22 cze
  TiM_Myslenice napisał/a:

  uwielbiają inspirować się rozwiązaniami z innych miast!
  a to fontanna
  a to za polem do mini golfa na zarabiu (kładka wisząca), otwarto ścieżkę dla zdrowych stóp. 1 do 1 identyczną jaką z 10 lat temu otwarto w naszym węgierskim mieście partnerskim

  Co jest złego w inspirowaniu się? Czy jakieś miasto ma wyłączność na fontanny, minigolfa czy ścieżkę? Tak w zasadzie ten minigolf jest na Zarabiu od lat.
  Jak wielu użytkowników pisze tutaj rozsądnie, to Ty akurat czepiasz się głupot na siłę.

  15 45
 • mknp@o2.pl 21 cze
  Alina Przedział napisał/a:

  proponuję wyłożyć fontannę matą antypoślizgową nim połamią się ręce, nogi i nabiją guzy

  akurat złamania, zwichnięcia i guzy, to mogą być najmniejsze problemy po zabawie w fontannach o zamkniętym obiegu wody. Znacznie niebezpieczniejsze mogą okazać się bakterie i różne drobnoustroje, dla których takie fontanny to świetne środowisko.

  46 8

Blokuje się Zakopianka i ulice Myślenic. Utrudnienia w ruchu potrwają do 1 lipca

 • mknp@o2.pl 17 cze

  Zarządcą DK7 jest GDDKiA, nie robił on mostu w Myślenicach ani kładek we wioskach.

  7 7

Tor kartingowy | PROPOZYCJA

 • mknp@o2.pl 14 cze

  Prywatny inwestor chce konkretów, nie zainwestuje w tor, jeśli nie będzie miał realnego prawdopodobieństwa, że osiągnie na nim większy zysk niż na innych inwestycjach w które mógłby włożyć te pieniądze.
  Jeśli miałoby to finansować miasto, to post na forum nic Ci nie da. Jeśli masz przynajmniej 16 lat, to możesz zgłosić pomysł do Budżetu Obywatelskiego, niestety w tym roku już za późno, ale możesz się starać gdy ruszy kolejny nabór.

  Co do tego, że budowa hali nie musi być droga, zrozum, że tutaj nie chodzi nawet o kwotę jaką trzeba wyłożyć na start, tylko o rentowność. Jeśli wykażesz ROA na poziomie około 10%, to jest to świetna inwestycja, jeśli poniżej 5%, to jest ona droga i nieoptymalna, wtedy nie ma sensu w to iść.
  Weź też pod uwagę, że taka inwestycja nie może być samowolką, musisz uwzględnić w wyliczeniach wszelkie formalności, na pewno takie pojazdy muszą mieć jakieś homologacje, tor pewnie będzie musiał spełniać różne warunki, przejść różnorodne testy i procedury. Jeślibyś czegoś nie dopełnił, a zdarzyłby się na torze jakiś wypadek, to masz spore problemy - i tutaj są właśnie największe koszty.

  5
 • mknp@o2.pl 14 cze
  Kamil98 napisał/a:

  Wystarczy strona na facebook, reklama na wjazdach do Myślenic i na Zakopiance. Gwarantowane tłumy ludzi.

  Jeśli gwarantujesz tłumy tylko dzięki reklamie fb i kilku billboardach, to bez problemu znajdziesz inwestora, więc działaj, zrób biznesplan, zacznij załatwiać papiery, pozwolenia, wybierz lokalizację, uzgodnij z właścicielem terenu cenę za dzierżawę/zakup i otwórz taki z inwestorem.
  Niestety nie możesz zagwarantować tego co tutaj piszesz, jestem pewien, że nawet nie zacząłeś tego analizować i planować. Patrząc na to realnie, są bardzo mało szanse opłacalności takiej inwestycji w naszym mieście, nakłady będą duże, a zwroty zapewne niższe i bardziej niepewne niż np. z biurowca w strefie przemysłowej Myślenic.

  3 2

Murem za dyrekcją i nauczycielami z SP1 Dobczyce. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują o zaniechanie "potencjalnych nagan i zwolnień"

 • mknp@o2.pl 14 cze

  Może ktoś wytłumaczyć z czego ta cała afera z dziećmi i konstytucją? To źle, że dzieci wyszły na dwór zobaczyć coś ciekawego?

  I co ma na celu ten apel i podpisy? Z tego co rozumiem, chcą tylko sprawdzić, czy rodzice wiedzieli o tym wydarzeniu i czy udzielili zgody na upublicznienie wizerunku. Skoro zorganizowali apel w obronie szkoły, to rozumiem, że wiedzieli i udzielili zgody, więc nie ma problemu i nie będzie żadnych kar, zatem apel i podpisy chyba zbędne.

  24 25

Części do Renault laguna

 • mknp@o2.pl 8 cze

  W Dobczycach na Garncarskiej jest autoszrot, sprzedają tam części, zadzwoń, zapytaj, może znajdziesz co potrzebujesz.

  1

Pieszy z pierwszeństwem i koniec z jazdą na zderzaku. Od czerwca obowiązywać będą nowe przepisy

 • mknp@o2.pl 22 maj

  Zdajesz sobie sprawę, że to co jest wprowadzane, jest standardem w zachodniej Europie? I tam kierowcy mają świetny patent na to aby nie musieć czytać w myślach pieszym. Zwyczajnie jadą z taką prędkością i uwagą, żeby w razie wejścia pieszego mogli się zatrzymać, po prostu musisz przyjąć do świadomości, że przez przejście dla pieszych, może przejść pieszy.

  6 5
 • mknp@o2.pl 22 maj

  Masz rację, to będzie tak samo jak z przejazdami rowerowymi, rowerzyści mają na nich pierwszeństwo, ale szczególnie w małych miasteczkach jak Myślenice, prawie zawsze kierowcy wymuszają pierwszeństwo i nie ma szans wyjechać gdy zbliża się samochód, ponieważ 1 na 5 się zatrzyma, reszta by potrąciła.
  Przepis będzie mówił swoje, a kierowcy i tak nie będą zwalniać i respektować pierwszeństwa pieszych, bo co z przepisów, jak nie ma kto ich egzekwować.

  8 3
 • mknp@o2.pl 22 maj

  Fußgängerfurt na drogach o więcej niż dwóch pasach ruchu i na drogach gdzie dozwolona prędkość jest wyższa niż 50 km/h występuje wyłącznie z sygnalizacją świetlną. Dopiero byłby słyszalny kwik kierowców gdyby postawili sygnalizacje świetlne na Zakopiance co kilkaset metrów i w mieście w każdym miejscu gdzie prędkość jest wyższa niż 50 km/h albo co częściej spotykane w Niemczech obniżyli do 50 km/h w całym mieście :)

  7 2
 • mknp@o2.pl 22 maj

  Czyli podobnie jak ja twierdzisz, że polscy kierowcy nie są jeszcze na takim etapie ewolucji, żeby wprowadzać im europejskie przepisy. Gdy wjeżdża się z Niemiec do Polski, to jakby wjechać do jakiegoś zoo z małpami za kierownicami.
  Faktycznie u nas cała masa kierowców jeździ jak na ruskich drogach, przepis o zwalnianiu przed przejściem dla pieszych, w cywilizowanych krajach nie jest potrzebny bo jest to oczywiste, u nas trzeba dawać przed przejściami ograniczenia prędkości i wprowadzać takie przepisy.
  Pierwszeństwo pieszego wchodzącego na przejście, na zachodzie standard, u nas nie wiem jak będzie, niedawno byłem świadkiem jak starszy kierowca opieprzył kobietę, która schodziła z przejścia jak on do niego dojeżdżał, że powinna iść szybciej, bo on musiał przez nią hamować.

  Również uważam, że u nas sama zmiana przepisów nie pomoże, nadal będziemy na szczycie rankingów w ilości wypadków w Europie. Pierwsze trzeba przeszkolić kierowców, wypuścić policję na ulice i egzekwować prawo.

  7 6

Xbox flash gdzie zrobić ??

 • mknp@o2.pl 13 maj

  @seba przytocz proszę przepisy na które się powołujesz, bo z tego co się orientuję, samo przerobienie sprzętu jest legalne, nielegalne jest dopiero używanie pirackich programów np. gier.

  2

Czekają nas utrudnienia w ruchu. Rusza remont ulic Mostowej i Daszyńskiego

 • mknp@o2.pl 12 maj

  tam teraz jest slalom, cała droga aż do miejscowości Stróża to dziura na dziurze, a wiele z nich jest naprawdę głębokich.

  20 2

Niebezpiecznie na zjeździe z Zakopianki. Dwa dachowania dzień po dniu

 • mknp@o2.pl 29 kwi

  Zwariowałeś? Zjazd jest zbyt krótki żeby zdążyć wytracić prędkość z 70km/h (bo takie tam jest ograniczenie)? Zdążysz się tam spokojnie nawet zatrzymać

  5 2

ekologia

 • mknp@o2.pl 18 kwi

  Nie słyszałem o takiej akcji wczoraj, międzynarodowa i również polska kampania sprzątania świata odbywa się we wrześniu, konkretnie w trzeci weekend września.
  Na przyszłość, nie musisz mieć informacji w lokalnych mediach, aby ogólnopolska kampania obowiązywała w Myślenicach, po drugie sprzątać nad Rabą można i poza dniem sprzątania świata.

  6

Szczepienie p/covid

 • mknp@o2.pl 15 kwi

  Jak będę mógł to się zaszczepię, co do preparatów, popieram badania nad szczepionkami powstałymi na platformie mRNA, przed pandemią dziwiłem się, dlaczego po tylu latach badań i stosowania w weterynarii, nie były jeszcze poważnie testowane na ludziach. Teraz pandemia przyspieszyła ich rozwój i uważam, że to ogromny krok w rozwoju medycyny, ale również nie mam nic przeciwko szczepionkom wektorowym.

  8 11

śmieci i co z nimi zrobić

 • mknp@o2.pl 10 kwi

  Zależy jaka gmina i jakie śmieci, w Pcimiu są np. wielkogabarytowe 2 razy w roku i 2 razy w roku elektrośmieci. Jednak na wielkogabarytowych nie wezmą starej umywalki czy sedesu, bo uznają to za odpadki remontowo-budowlane, trzeba zawieźć do Borzęty we własnym zakresie i można tam oddać i tak musze zrobić, można odebrać od gminy jakiś bon, na podstawie którego przyjmą to za darmo.
  Też niedawno miałem dość dużo szkła, jak dzwoniłem do gminy, to dowiedziałem się, że nie odbiorą tego wcześniej niż za pół roku, wtedy jeszcze nie wiedzieli kiedy będą odbierać wielkogabarytowe, mogłem odwieźć na Borzętę we własnym zakresie, ale musiałbym zapłacić tam za przyjęcie tego (nie mieściłem się wagowo w darmowym limicie), dlatego potłukłem szkło, popakowałem do pudełek i przy każdym odbiorze, wkładam jedno pudełko do worka na szkło, jeszcze ze 3 odbiory śmieci i wezmą wszystko. Na szczęście miałem gdzie to przechować, więc nie był to dla mnie duży problem.

  Ogólnie ze śmieciami jest problem, przynajmniej w niektórych gminach. Na początku było świetnie, niskie ceny, brali wszystko i odbierali często, teraz ceny znacznie podrosły, częstotliwość odbierania spadła i niektórych śmieci nie chcą odbierać. Niestety zauważyłem, że przez to ludzie znowu zaczęli zaśmiecać swoje miejscowości.

  3

Rząd przedłuża obostrzenia. Oto lista aktualnych ograniczeń

 • mknp@o2.pl 8 kwi

  No widzisz, musi kłamać i oszukiwać, żeby dbać o zdrowie i kondycję, a do kościoła, który nie ma żadnej wartości oprócz rozrywkowej może wejść bez żadnego problemu, tu jest właśnie patologia.

  6 2
 • mknp@o2.pl 7 kwi

  Uważasz, że tak łatwo jest zostać zawodowcem w tenisie? Niestety jestem na to za stary, musiałbym zacząć trenować w wieku 4-5 lat.
  Na dzień dzisiejszy dozwolona jest tylko gra w turniejach OTK i turniejach międzynarodowych. Tenis amatorski jest całkowicie zawieszony bez względu na rodzaj posiadanej licencji, więc nawet zawodnicy PZT nie mogą ot tak wejść na kort.

  Nawet trenować nie można, bo treningi są dozwolone jedynie dla kadr narodowych i wojewódzkich

  6 2
 • mknp@o2.pl 7 kwi

  no a czym jest kościół? Daje coś więcej niż jakąś rozrywkę? Nie wpływa pozytywnie na zdrowie, nie jest to potrzebne do przeżycia, zresztą według wierzeń katolików, Bóg jest wszędzie, a nie tylko w kościołach.
  Poza tym jakoś synagogi są zamknięte, mimo, że też mają teraz święta, to czy katolicy nie mogą tak samo przestać myśleć na chwilę o tacy i pomyśleć o bezpieczeństwie ludzi?

  14 5
 • mknp@o2.pl 7 kwi

  Również ciężko przypilnować zasad w kościołach, gdzie wielu to wręcz fanatycy.
  Co do sportu, co złego jest np. w tenisie? Dystans na korcie jest zachowany i takich bezpiecznych sportów jest dużo, a jednak zakazane.

  28 7
 • mknp@o2.pl 7 kwi

  Nie mogę zrozumieć, dlaczego nie mogą zamknąć miejsc kultu religijnego, to właśnie tam obostrzenia są najczęściej łamane. Szczególnie gdy zamknięte są obiekty sportowe, podczas gdy sport uprawia się dla zdrowia, a kościoły to tylko rozrywka jak teatry, kina, muzea czy galerie sztuki.

  21 17

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

 • mknp@o2.pl 25 mar
  misiek111 napisał/a:

  Czy ktoś moze podzielić sie nowościami??? Jak wygląda poród, może być mąż ze mną?? Czy po porodzie matki dostają z dziećmi tyle ile musi siedzieć dziecko czy sa wypisywane wcześniej jak to bylo kilka lat temu??

  W szpitalach nie trzyma się ludzi zdrowych, standardowo w całej Polsce matki wypisuje się wtedy, gdy nie ma potrzeby już ich hospitalizowania, dzieci tak samo. Może więc być tak, że matka i dziecko zostaną wypisane tego samego dnia, a może być tak, że matka zostanie wypisana wcześniej, a dziecko później. Przypuszczam, że w myślenickim szpitalu jest tak samo, bo dlaczego zdrowa osoba miałby być hospitalizowana?

  3 3