Przejścia nie było tu od kilku lat. Mieszkańcy nim chodzili, bo nikt nie zamalował pasów. Trwają pracę nad jego przywróceniem

 • 6 godz.

  Jak to nic nie robią? Nowy budynek sobie stawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  11 6

Logowanie Miasto Info

 • 12 maj

  @Marioosz jak mogłeś kliknąć w link w mailu, którego się nie spodziewałeś? Tak się nie robi nigdy, Zgłoś to do administratora strony, możliwe, że ktoś po prostu założył konto w serwisie i podał Twój adres email przez pomyłkę, może ma podobny do Twojego. Jednak administracja musi to sprawdzić, bo jeśli to faktycznie jakiś błąd, to jest on bardzo poważny.

  @Vivaldi z bankowości internetowej raczej nie korzysta się z tego samego urządzenia które służy do zabawy.

  1 3

Sklep zoologiczny

 • 2 maj
  korwin napisał/a:

  dlaczego jak poszedłeś do innego sklepu nie powiedziałeś że chcesz sprawdzić płeć i w razie czego wymienić ?

  Ponieważ to jest standard i jest to zgodne z przepisami, dlatego nie przypuszczałem, że ktoś może robić z tego jakieś problemy.

  jaskokrakow napisał/a:

  czyli samiczka potrzebna była w celu prokreacji i przedłużenia życia gatunku

  Samiczka była właśnie w celu niedopuszczenia do prokreacji, mam same samice :)

  @albert7575 zgadzam się, że w pseudo hodowlach zwierzęta cierpią, że są gatunki, których nie można albo nie powinno się trzymać w niewoli, jak np delfiny czy lemurowate. Jednak nie popadajmy w skrajność, ludzie mają tendencję do idealizowania świata zwierząt, twierdząc, że tylko człowiek jest zagrożeniem dla zwierząt, nazywa się to syndromem Bambiego. Tymczasem świat zwierząt jest bardzo brutalny i bezwzględny.
  Co do samej kawii domowej (potocznie świnki morskiej), o której mówimy, jest to gatunek, który naturalnie nie występuje w stanie dzikim, więc gdyby nie hodowle, to wymarłyby, a to uważam, byłoby ogromną stratą. To, że zdarzają się nieodpowiedzialni właściciele zwierząt, nie znaczy, że należy unicestwić cały gatunek.

  3 3
 • 30 kwi

  Dzisiaj wyrobiłem sobie opinię o dwóch sklepach zoologicznych z Myślenic, więc pomyślałem, że dodam dla zainteresowanych (dodam również trzecią, którą mam wyrobioną od dawna).

  Uwielbiam zwierzęta i mam w domu cały zwierzyniec, w tym kilka świnek morskich, dzisiaj postanowiłem nabyć kolejną świnkę morską. Zwykle takie zakupy robię sklepach, które mam sprawdzone i pewne, kilka takich mam w Krakowie i jeden w Myślenicach w budynku supermarketu Jan, na górze. Jednak dzisiaj do Krakowa nie chciało mi się jechać, a w tym nad Janem nie mieli samiczki (a tylko samiczka wchodziła w grę). Dlatego postanowiłem sprawdzić inne sklepy w Myślenicach.

  Tutaj muszę dodać, że w przypadku młodych świnek morskich, czasem trudno jest rozpoznać płeć, dlatego standardowa procedura zakupu wygląda tak, że kupuje się zwierzaka o konkretnej płci i od razu jedzie się do weterynarza na sprawdzenie płci i podstawowe badanie, w przypadku stwierdzenia niezgodności z umową (zła płeć albo jakieś wady i choroby), zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, wymienia się zwierzaka albo zwraca. Nigdy nie miałem z tym żadnego problemu, tak więc, nie przypuszczałem że natrafię tutaj na taki problem.

  Teraz opinia właściwa :)
  Pierwsze odwiedziłem sklep na ulicy Berka Joselewicza (niedaleko ZSTE im. M. Reja) i początkowo było wszystko super i miło, do czasu, gdy po około 30 minutach od zakupu wróciłem od weterynarza, z informacją, że sprzedana mi samiczka jest samcem. Sprzedawca gdy dowiedział się, że zwracamy zwierzaka urządził wręcz awanturę, co prawda przyjął zwierzaka i oddał pieniądze, ale było bardzo niemiło. Zatem, jeśli chcecie kupić jakiś drobiazg, którego na pewno nie będziecie zwracali, to polecam, jeśli kupujecie coś, co może się okazać, że będziecie chcieli zwrócić, to szkoda nerwów, poniżej opiszę dwa sklepy, gdzie można zwracać bez problemu.

  Drugi sklep który odwiedziłem, znajduje się w okolicy ronda "gruszki" przy rynku, obok strażnicy OSP Śródmieście. Tam na wszelki wypadek powiedziałem, że po zakupie jadę od razu do weterynarza i w razie złej płci, zwrócę świnkę. Sprzedawca przyjął to całkiem pozytywnie, nawet powiedział, że gdybym dzisiaj nie zdążył zwrócić przed zamknięciem, to w sobotę też mają otwarte. Jednak w tym przypadku weterynarz potwierdził płeć (samiczka) i badanie nie wykazało niczego niepokojącego. Więc ten sklep jak najbardziej polecam, sprzedawcy są pewni tego co sprzedają i respektują prawa konsumenta.

  Na tym dzisiejszą przygodę ze sklepami zoologicznymi zakończyłem :)

  Dodam jeszcze, że najczęściej, w Myślenicach, robię zakupy w sklepie zoologicznym w budynku supermarketu Jan, tam również nigdy nie miałem problemów ze zwrotem. Sprzedawcy często sami nawet mówili przy różnych zakupach, że w razie czegoś, można zwrócić. Oprócz tego, zawsze można tam otrzymać fachową poradę i zawsze zakupy są w miłej atmosferze, przy akompaniamencie bardzo rozgadanej papugi :)

  Przy okazji, mogę polecić przychodnię weterynaryjną Vetmedica na ul. Piłsudskiego, budynek dobrze oznakowany, widać z daleka. Jest to jedyna przychodnia weterynaryjna w Myślenicach, do której przyjeżdżam z moimi zwierzakami i zawsze jest miła i przyjemna atmosfera, dobre podejście do zwierząt, lekarze pełni pasji, uprzejmi, rozmowni, pomocni.

  Oo... widzę że trochę komentarz mi się rozrósł, ale liczę, że jego objętość nie odstraszy czytających.

  5 5

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

 • 30 mar

  Jesteś pewien, że mogą przez Skype? Co na to licencja oprogramowania?

  8 3

Postrzelił kobietę podczas stypy po psie

 • 20 mar

  jeśli podczas przenoszenia broni był pod wpływem alkoholu to już pewnie nie ma pozwolenia na broń, na podstawie Art. 18 ust. 1 pkt 4 ustawy o broni i amunicji

  12 1

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

 • 9 mar

  To jest już szczyt chamstwa kierowców, żeby pomimo znaku zakazującego zatrzymywania się, konieczne było stawianie słupków. Brak miejsc do parkowania nie może być usprawiedliwieniem łamania przepisów, tym bardziej, że niejednokrotnie stały tam samochody, mimo wolnych miejsc na płatnym parkingu za kioskiem

  38 17

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

 • 5 mar

  Ludzie na prawdę panikują, słyszałem, że w Stróży sklepy wykupione z asortymentu, w innych miejscowościach też tak wariują?

  7

Zwroty Pit 2020

 • 3 mar
  zygi napisał/a:

  co rook mam wrazenie jakby ludzim na chleb brakowalo i czekaja caly rok kiedy zwrot PIT I to glownie Ci co maja 500plus i reszte profitow.ECH..........................

  A co Ci to przeszkadza, to nie Twoja kasa, nie wchodź innym do portfela.

  25 5

Na przystankach pojawiły się rozkłady linii miejskiej. "Są pełne błędów ortograficznych" - piszecie

 • 2 mar

  To jest faktycznie rozkład linii miejskiej czy to jakiegoś innego przewoźnika?
  Sami piszecie:
  "Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę"

  A na rozkładzie jest Chełm - Osieczany

  16 4

Zamykać czy nie? Dzisiaj radni zdecydują o przyszłości szkół na Chełmie i Dolnym Przedmieściu

 • 24 lut

  Z tego co wiem, te szkoły są nieopłacalne i niedoinwestowane, jednak nie znam tych szkół z własnego doświadczenia, dlatego pytam o to czym kierują się rodzice.
  Jeśli szkoły są nieopłacalne to i tak zostaną zamknięte, teraz może się udać to co najwyżej odroczyć.

  Też uważam, że lepsze są mniejsze klasy, ale to szkoły państwowe, one muszą zapewnić pewne minimum i nie zrujnować przy tym budżetu. Może w takim razie dałoby się sprywatyzować te szkoły?

  5 7
 • 24 lut

  Czym się kierują rodzice, którzy chcą utrzymania tych szkół? Sentymentem czy wygodą? Wydaje mi się, że ważniejsza jest dobra edukacja dziecka niż nieduża odległość do szkoły.

  8 17

Lekarze specjaliści, wizyta domowa, prywatna, opinie

 • 24 lut
  Vivaldi napisał/a:

  Idź prywatnie, bo dr. Gdula jest lokalnie najlepsza i najdokładniejsza. Dermatologicznie lepszej jakości w Myślenicach i okolicy nie znajdziesz.

  Pani Gdula ma doktorat?

  2 2

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

 • 24 lut

  Ja ze dwa tygodnie temu rejestrowałem samochód i później odbierałem dowód, obie wizyty umówiłem przez internet, czekałem po 15 - 20 min. Ale faktycznie, jeśli ktoś nie ogarnia komputerów, albo z jakiegoś innego powodu nie chce rezerwować przez internet, to ma problem, ludzie siedzą tam całymi dniami i numerek muszą odebrać zaraz po otwarciu drzwi. Zanim zarezerwowałem termin przez internet, próbowałem wziąć numerek tradycyjnie, parę minut po 8 rano nie było już numerków do rejestracji.

  9 13

odwrócony krzyż w kolorach tęczy

 • 10 lut
  oportunista napisał/a:

  No prawaki ale jaki macie problem, przecież nikt od was nawet grosika nie chce nie mówiąc już o złotówkach, a i jak wam się nie będzie podobać to zawsze możecie wzrok odwrócić, czyż nie? Czy to tylko innych krzyży dotyczy, hipokryci,

  Obrażasz ludzi niezwiązanych z prawicą. Sugerujesz jakoby tylko "prawaki" mieli szacunek do innych ludzi. Ja nie jestem prawakiem, a mimo to uważam, że obrażanie kogoś tylko dlatego że jest to modne nie powinno mieć miejsca i że jest to karygodne.

  9

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 7 lut

  przecież cały ten protest to była zwyczajna polityczna szopka i chyba nic innego nie miał na celu niż tylko zaistnienie konkretnych ludzi

  14 42
 • 6 lut

  A czy protest rozwiązał problem? Dlaczego twierdzisz że już nie trzeba nic robić?

  18 18

Zamykanie szkół

 • 31 sty
  kshlerin-sandrine napisał/a:

  Takie mamy czasy. Teraz wszystko musi się opłacać, albo jest zamykane... Szkoda, że cierpią dzieci.

  Ma to również swoje zalety, jak np wzrost poziomu edukacji. Spójrz na historię amerykańskiej edukacji, gdzie z powodu wprowadzenia tzw desegregation busing, powstało wiele szkół prywatnych, które aby utrzymać się na rynku, musiały konkurować jakością kształcenia i wyposażeniem, co w efekcie znacząco podniosło poziom edukacji w szkołach prywatnych. Dzisiaj wiele z amerykańskich szkół prywatnych są najbardziej prestiżowymi na świecie, a państwowe to są najczęściej szkoły drugiego sortu.

  Uważam, że szkoła oprócz samego istnienia, musi reprezentować jakiś poziom i czasem lepiej jest zamknąć jedną słabą i nierentowną szkołę i zainwestować dzięki temu w inną z większym potencjałem. To na pewno będzie z korzyścią dla dzieci.

  4 3
 • 19 sty

  @t-34 twierdzisz, że to przez burmistrza jest mało dzieci? Co ma chodzić po domach i kobiety zapładniać?

  10 12

Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

 • 27 sty

  W Chinach również wpisy niezgodne z poglądami partii są cenzurowane, nie znaczy to, że tak należy robić i u nas.

  W pierwszym komentarzu piszesz o banowaniu ludzi za odmienną od Twojej opinię, w drugim piszesz już o obrażaniu.
  W jednym i drugim przypadku pamiętaj, że wolność wypowiedzi jest jednym z fundamentów demokracji i nigdy nie poprę cenzury, jeśli natomiast ktoś swoim wpisem naruszył Twoje prawa, to możesz ich bronić w sądzie.

  5
 • 25 sty

  Chcesz cenzurować wpisy niezgodne z Twoimi poglądami?

  9 13

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • 20 sty

  Kiedy weszło to 500+? Co prawda czas ostatnio mi mocno zapieprza i mogłem przespać kilka lat :) ale chyba ten program nie trwa jeszcze na tyle długo aby dzieci poczęte pod jego wpływem chodziły do podstawówki?

  Skuteczność 500+ to już inna kwestia, również uważam go za zły pomysł, bardziej poparłbym 500+ w postaci ulgi w podatkach dochodowych,

  24 6

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

 • 19 sty

  Większość protestów w Polsce są wymierzone w osoby niewinne, najłatwiej jest utrudniać życie zwykłym ludziom i tłumaczyć to walką o lepsze jutro, faktyczne działania są znacznie trudniejsze i mniej medialne.

  3 10

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 15 sty

  @bono z tego co wiem całowanie księży po rękach to jakiś tam symbol i tradycja, księża też tak całują w dłoń tych starszych rangą i z tego co pamiętam z lekcji religii, katolicy faktycznie wierzą, że ksiądz jest na ziemi przedstawicielem Chrystusa, dlatego też nie widzę nic niezgodnego z doktryną Kościoła w słowach tego księdza.

  Tak samo jest podczas spowiedzi, ksiądz odpuszcza grzechy w imieniu Boga i całowało się jakiś szalik(?) i był to właśnie taki symbol wdzięczności Bogu za odpuszczenie grzechów.

  Myślę, że takie artykuły są szukaniem sensacji na siłę, dla mnie też głupie jest całowanie jakiegoś obcego faceta po dłoniach, ale dla praktykujących katolików ma to sens, tak samo jak obrzezanie dla żydów, przekłuwanie twarzy dla hindusów, czy ramadan (głodówka) dla muzułmanów.

  3

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty

  a gdzieś przed urzędami czy innym miejscami, gdzie odczują to rządzący?
  Pomyśl jak rządzący, ktoś organizuje gdzieś jakiś protest, który nie wpłynie na Ciebie w żaden sposób. Jedyne co robisz, to zlecasz komuś poinformowanie służb, które będą miały to ogarnąć i tyle.

  Co więcej, pasuje to idealnie to schematu polskiej polityki, czyli podział społeczeństwa, bo kierowcy nie wkurzą się na władzę, tylko na protestujących, więc efekt będzie nawet odwrotny od zamierzonego.

  Później rządzący tylko wydadzą oświadczenia typu "Robimy co w naszej mocy, ale procedury i zaniedbania poprzedników" + jakieś kłótnie pod publikę między jednym a drugim obozem, a poprzednicy nie będą mieszać się do lokalnej polityki, a rozliczą rządzących po kadencji. I na tym to się skończy.

  5 5