ZUO aplikacja

 • 13 cze 2019

  To może wywoźmy jeszcze sami śmieci na wysypisko , zróbmy dyżury obywatelskie do sortowania i utylizacji śmieci bo to spółka gminna czyli nasza . Acha jeszcze dobrze płaćmy , aby zarząd spółki sobie nie krzywdował.
  W cywilizowanym świecie jest podział obowiązków , i po to jest pieniądz by każdy mógł się wywiązywać ze swoich obowiązków i korzystać z usług innych. Przy okazji wymagać aby to było wykonywane zgodnie z duchem czasu.
  Aplikacja była wykonana na poziomie ucznia informatyki ze szkoły Średniawskiego , więć to nie są jakieś duże koszty , tyko opcja polityczna ma tendencje do życia jak dawniej.

  6
 • 12 cze 2019

  To był autorski projekt z otoczenia zarządu ZUO , ale przyszła dobra zmiana i zmienił się zarząd, który nie był zainteresowany w utrzymaniu aplikacji. Można dyskutować czy była dobra czy zła , ale była.
  Nawet jak na początku były problemy z powiadomieniem to przynajmniej był harmonogram na telefonie , zawsze do wglądu. Teraz dobra zmiana ( która żyje tylko historią i wspomnieniami ) nawet nie potrafiła dostarczyć wydrukowanych harmonogramów do domów.

  3 1

Myślenice: Wiadukt nad Zakopianką prawie gotowy. Pojedziemy nim na początku lipca

 • 6 cze 2017

  Szkoda tylko , że po tej inwestycji pozostanie niesmak , totalnego braku poszanowania ludzi podróżujących - według statystyk GDDKiA jest to 30 000 pojazdów na dobę czyli co najmniej 60 000 ludzi codziennie musiało czekać w korku jak wykonawca o potencjale jednej koparki , jednej wywrotki i 3 pracowników + stróż bawi się w wielką budowę w godz. od 8 do 15- choć dzień długi i można pracować na dwie zmiany ( całe lato zeszły rok). Totalny brak koncepcji na organizację i zabezpieczenie ruchu - z tego powodu powstało co najmniej 3 groźne wypadki w tym miejscu- co dodatkowo blokowało drogę.
  W przyszłości GDDKiA powinna zastanowić się nad wyborem wykonawcy. W tym okresie bez takich utrudnień powstały dwie kładki Gaj i Głogoczów ( jeszcze nie ukończona -ale myślę że do lipca będzie gotowa ) i stacja benzynowa w Mogilanach , ale tam widać było potencjał , sprzęt , ludzi praca w okresie letnim na dwie zmiany itd.

  81 12

Myślenice: Pod estakadą powstanie parking. Ma pomieścić prawie 100 samochodów

 • 24 maj 2017

  "podobno wykonawca ma być firma , która robi most na polankę :) "

  No to poczekamy trochę.
  Wjechać to tam można , ale jak kierowca + pasażer opuszczą ( wejdą ) na ten parking - chyba , że mówimy tylko o tej części przy przejściu dla pieszych.
  A może powstanie drugie przejście podziemne ?

  8 1

Kobiety w ciąży

 • 17 paź 2016

  Tak jak wyżej:
  Polecam Masarnia-Fizjoterapeutyczna ul. Żwirki i Wigury. Bogata oferta dla kobiet w ciąży , połogu i niemowląt.
  Można wejść na stronę masarnia-fizjoterapeutyczna i poczytać

  4 4
 • 14 paź 2016

  Polecam Masarnia-Fizjoterapeutyczna ul. Żwirki i Wigury. Bogata oferta dla kobiet w ciąży , połogu i niemowląt.

  3 5

Myślenice: Wiadukt na Zakopiance w połowie rozebrany

 • 26 cze 2016

  toko może nie pracowałem przy takiej inwestycji, ale wiem jakie są współczesne możliwości przy odpowiednich nakładach i potencjale firmy. Na dowód budowa tunelu pod autostradą w 3 dni.
  http://www.wykop.pl/link/3220259/jak-zrobic-tunel-pod-autostrada-w-3-dni-holandia-film-43-sekundy/

  6 3
 • 23 cze 2016

  Taka rozbiórka powinna trwać 2 góra 3 dni. Dziękujemy GDDKiA za wybranie "najtańszej" oferty. I niezmiernie cieszymy się stojąc w kilometrowych korkach (praktyczne zablokowany wyjazd z Myślenic w kierunku Krakowa- co na to lokalna władza). Jak podaje ta sama Dyrekcja tutaj przejeżdża 30 tys. aut na dobę i tyle samo stoi w korku - tracąc czas i paliwo - ale to dla Dyrekcji nie jest koszt i tak przez 14miesęcy, bo za remont odpowiada najtańsza firma bez potencjału ( tutaj jedna koparka z młotem i jeden dźwig i paru ludzi przez ponad 2 - tygodnie "bawili" się w rozbiórkę.
  Nawet organizacją ruchu w tym miejscu Inwestor nie może się pochwalić - taka organizacja ruchu pogłębia tylko korki w tym miejscu - przejazd z jednego pasa na drugi powinien być w pewnym oddaleniu - np przy cmentarzu żydowskim a ruch w miejscu remontu odbywał by się płynniej.

  48 18

Myślenice: Koncert Afromental

 • 12 cze 2016

  A gdzie by byliśmy gdyby nie Unia? Zaraz za Albanią przy przed. Jak się korzysta z kasy to jest fajnie. Ale jak są obowiązki to już Unia jest be.

  4 4

Myślenice: Ograniczenia na Zakopiance. Prace przy wiadukcie stają się faktem

 • 30 maj 2016

  No zobaczymy co to za firma będzie wykonywać, czy to będzie firma typu "uduś", ( a na to wszystko wskazuje - długi czas realizacji 14 miesięcy - i chętne wyłączenia z ruchu pasa jezdni ) , czy firma budująca szybko , z minimalnymi wyłączeniami ruchu - bo inwestycję teraz można prowadzić na 2 lub 3 zmiany , a wyłączenia dokonywać tylko w nocy. Tak była sprawnie i szybko budowana kładka w Gaju -chyba ok. 6 miesięcy i droga zamykana w nocy w przeciwieństwie do tej w Jaworniku - inwestycja ponad 12miesięcy i zamykanie drogi na całe tygodnie.

  23 5

Sympatycy ruchu społecznego KOD MYŚLENICE

 • 19 maj 2016

  Kibel z Vegi
  "Administracja rozumiem, że trzyma z nimi i pozwala im na wszystko ???? to forum schodzi na psy, kpina ! " - to mam rozumieć ,że ty ( i twój prezes) ma jedyne i słuszne spojrzenie na świat. Ja to już przeżyłem "jedyną i słuszną" drogę i nie mam zamiaru pozwolić aby odbierano mi wolność w szerokim.
  PS. A gdzie twoja maść do du.. .. Człowieku opanuj się w tej złości i trochę kultury.

  15 46

Obecna władza zatrudniła tysiące hejterów, którzy piszą na wszystkich forach internetowych.

 • 2 maj 2016
  albert7575 napisał/a:

  skoro nie poszli do wyborów znaczy sie że im PIS nie wadzi,skoro byli by mu przeciwni poszli by i zagłosowali na innych

  A może jak nie poszli to nie popierają ? - bo jakby popierali to by zagłosowali. Zawsze można się pocieszać (interpretować) ,że szklanka jest do połowy pełna

  8 12
 • 2 maj 2016
  Walker84 napisał/a:

  Nie wiem po co niby mają kogoś zatrudniać jak wygrali wybory i mieli 40 % poparcia. To proporcjonalnie komentatorów w sieci jest więcej ich popierających. Wydaje mi się że tyt jesteś bardziej opłacony przez jakąś nowoczesną i wypisujesz na zlecenie takie knoty.

  Po to ,że to 40% (6.7 mil) z 55%(16,8 mil), którym chciało się iść do wyborów z pośród 30,7mil uprawnionych do głosowania jest jednak zdecydowaną mniejszością , która tworzy atmosferę zdecydowanej większości.
  Bo PIS poparło tylko 6,7 mil ludzi na 30,7 mil uprawnionych - i 24 miliony ludzi jest przeciw albo mają w nosie to wszystko.

  17 26

"Dobra zmiana" PiS

 • 29 kwi 2016
  Bolek napisał/a:

  No tak jasnowidzu Ty wiesz przecież wszystko i przewidujesz idealnie przyszłość ;) Ja wyraziłem swoje zdanie, dla mnie obecna władza już zrobiła więcej dobrego dla ludzi niż PO. A tacy jak Ty plujcie, ujadajcie i krytykujcie wszystko. Proponuje zabrać się do roboty bo żadna władza Ci pieniędzy nie da za darmo, z krytyki nie wyżyjesz.

  Lukaszz z Tobą nie dyskutuję bo już nie raz pokazałeś w tym temacie, że unikasz pytań. Weź sie za robotę w niedziele a potem głoś swoje mądrości życiowe.

  Ps. Powtarzam, wielkie TAK dla opodatkowania banków hipermarketów. PO podnosiła podatki i wtedy nie płakałeś, że wzrosną ceny ? coś za coś , życie.

  Ja nie jestem jasnowidzem, tylko widzę co się dzieje tu i teraz. A teraz jest : Cytat

  "Złoty traci na wartości

  W ciągu ostatniego tygodnia euro podrożało o 17 groszy, a dolar o 16 groszy. Ostatni raz złotówka straciła tak bardzo na wartości na początku stycznia - tuż przed tym, jak agencja Standard&Poor's obniżyła rating dla Polski.

  Jak podaje next.gazeta.pl, inwestorzy najprawdopodobniej znów obawiają się tego, że inna duża agencja ratingowa - Moody's - może obniżyć ocenę Polsce. Powód? Rządowe obligacje tracą na wartości, więc rynek obawia się, że po obniżce ratingu rząd musiałby więcej płacić za pożyczane pieniądze. "Z kolei rosnące wydatki budżetu gwarantują, że do pożyczania tych pieniędzy Polska będzie zmuszona w większym stopniu niż dotychczas" - czytamy.

  Wśród innych czynników wymienianych jako przyczyny osłabiania się złotego są m.in. słabe dane o polskiej gospodarce za marzec czy zapowiedzi Rady Polityki Pieniężnej, która nie wyklucza obniżenia stóp procentowych. Takie obniżki powodują zwykle osłabienie waluty."

  I to jest dobra zmiana generowana jakąś ideą fix.
  Moja realna siła nabywcza spadła ponad 4,5% - często wyjeżdżam zagranicę i tam niestety muszę kupować za EURO , koszty mojego kredytu na mieszkanie ( bo chcę żyć jak człowiek , a państwo nie sprezentowało mi will jak prezesowi więc musiałem kupić mieszkanie na kredyt ) wzrosły - kredyt we frankach , w mojej firmie koszty komponentów także wzrosły - co skutkuje wzrostem cen dla klienta.
  A wszystko to przez nieodpowiedzialną politykę "dobrej zmiany" bo innych przyczyn ( gospodarczych) nie ma.

  5 13

Kierowcy pędza na zabój. Prędkość przyczyną większości wypadków

 • 21 wrz 2015

  Ta rysa to "sorry taki mamy klimat" - powstałą w wyniku kilku słonecznych i upalnych dni tegorocznego lata. Ekspozycja słońca ( zbocze o nachyleniu południowo-wschodnim ) spowodowała ,że uszczelnienie ( łączenie dwóch pasów nawierzchni) smołom , zostało zebrane przez opony jadących samochodów. Niestety taką mamy technologię budowy dróg i tu jest problem.

 • 18 wrz 2015

  To nie prędkość ( oczywiście w rozsądnych granicach) zabija tylko bezsensowne rozwiązania komunikacyjne wyciągnięte z lat 60 ubiegłego stulecia (niestety mamy wieloletnie zaniedbania w infrastrukturze drogowe jak i w kulturze jazdy). Brak wyznaczonych ciągów dla pieszych ( chodników) , rowerów (ścieżki rowerowe). A wszystko to odbywa się po drodze jak za czasów gdy po drodze "śmigały" same furki - maksymalnie 2 konne i facet na "Komarze".
  Czy naprawdę zamiast kładki w Jaworniku nie można było zbudować ( za podobne myślę pieniądze) wiadukty z funkcją przejścia dla pieszych dałoby to bezkolizyjne skrzyżowanie głównych dróg , lub wykorzystanie wiaduktu do Polanki do bezkolizyjnego wjazdu/zjazdu do Myślenic - trzeba tylko zbudować zjazdy na nitce do Zakopenago - likwidacja kolizji na światłach pod MARIMEXEM gdzie pewnie zawsze przyczyna jest opisana jako nadmierna prędkość.

  16 2

Wypadek koło DOMU GRECKIEGO na rondzie potrącenie na pasach

 • 20 mar 2015

  Niestety kierowcy w tym miejscu zupełnie nie zważają na znaki i wjazd na rondo od strony ul. Sobieskiego jak i Dąbrowskiego odbywa się tak jakby poruszali się po drodze głównej - czyli na pełnej prędkości ( nie pomaga nawet przełom który zrobił się na granicy drogi a ronda) i bez ustępowania pierwszeństwa. Bo to wymagałoby zwolnienia i nie wymuszania pierwszeństwa na samochodach i pieszych. Wjeżdżając na rondo traci się pierwszeństwo i trzeba zwolnić. To samo można zaobserwować na innych rondach - choćby na rondzie Kazimierza Wielkiego - Słoneczna w kierunku centrum na linii ul K. Wielkiego.
  I mamy teraz ,że sami nauczymy się jeździć po rondach lub będziemy karani za nieprawidłowe poruszanie się ( np. mandatami - może policja w Myślenicach zainteresuje się tym).

  6 2

II OFF ROAD MKM: Samochodem przez bezdroża pełne błota

 • 3 lis 2014

  Widzę , że aktywizują się typowi pieniacze, działacze, którym nic nie pasuje (oprócz tego co sami zrobią) i wylewają z siebie jad ( czy nie zatruwają przypadkiem nim "środowiska") z powodu tylko dlatego , że komuś innemu udało się coś w sposób profesjonalny zorganizować.

  16 2

Weź paragon: Teraz kontrole będą trwały cały rok

 • 1 paź 2014

  Ale akcją "NIE BIORĘ PARAGONU" nie zmienisz systemu podatkowego który uważam za chory (Np. VAT w USA tzw.TAXA wynosi 1,5% u nas 23%) ale nabijasz nielegalną kasę różnym cwaniakom , którzy kombinują jak tu zarobić i nie narobić się. Akcje tego typu są napędzane przez silnie działającą "szarą" strefę która globalnie czerpie w Polsce bardzo duże zyski z takiego procederu - a może po likwidacji takich zachowań dałoby się obniżyć ten podatek - bo płacili by wszyscy - wpływy globalnie były by większe ? a tak to na złość mamie odmrożę sobie uszy. ( Na złość państwu nie wezmę paragonu- państwo ma mniejszy wpływ do budżetu- państwo dowala mi większy VAT np z 22% na 23%) a cwaniaki kupują kolejny samochód, budują dom itp. kosztem pozostałych

  5 2
 • 1 paź 2014

  Oj Barack gdzie ty zdobywałeś wiedzę z ekonomi - proponuję byś poprosił o zwrot pieniędzy które dałeś za naukę.
  Fakt ,ze ostateczny i całkowity koszt podatku VAT ponosi końcowy konsument i można dyskutować o jego wysokości - 22% czy 7% a może 1,5% ale tu chodzi a "cwaniaków" , którzy zarabiają na braku ewidencji VAT.- bo Ciebie jako ostatecznego konsumenta sprawa nie dotyczy.
  Np. Jeżeli na jakimś produkcie ktoś zarabia 10zł to powinien od tego odprowadzić 2,3zł (przy założeniu 23% VAT) podatku (jego zysk netto 7,7zł) , a jeżeli przedsiębiorca nie wystawi faktury/paragonu jego zysk netto to 10zł - więc w łatwy sposób można więcej w cwaniacki sposób zarobić , tym bardziej gdy skwapliwie odlicza się VAT w kosztach - benzyna , telefon , samochód itp.
  Nie chodzi mi tutaj o ściganie kobiety z kioski która sprzedała pudełko zapałek (VAT 2gr) , ale o grubsze "ryby" - które na niepłaceniu VAT potrafią całkiem dobrze zarobić i gdzie obraca się dużymi kwotami np. gabinety lekarskie, dentystyczne (10 wizyt po 100zł daje czysty zysk 230zł przy nie wydanym paragonie/fakturze + skwapliwie odliczony VAT za wynajem lokalu, materiały potrzebne do usługi energię itp. daje całkiem pokaźny nielegalny zysk na który TY jako klient końcowy-konsument nie możesz liczyć.

  8 3
 • 30 wrz 2014

  ELPHARMA ma bardzo prostackie- typu Kali ukraść to dobrze a Kalemu ukraść to źle podejście do sprawy , choć by to że VAT jest płacony od wartości dodanej ( czyli od tej zarobionej). Tu chodzi że jak trzeba płacić podatki to niech płacą wszyscy a nie jak nasi "byzmesmeni" patrzą gzie tu oszukać.
  Problem tylko by sprawdzać wszystkich tzn. adwokatów, lekarzy, dentystów, notariuszy .... a nie tylko drobnych przedsiębiorców.

  28 11

Członkowie Solidarności protestowali przed siedzibą Trend Fashion

 • 24 wrz 2014

  A od kiedy Serbia jest w Unii ? A po za tym wszystko się zgadza. Chory kraj....

  13 1

ALARMUJECIE: Plac zabaw, czy plac przetrwania?

 • 2 wrz 2014

  Cała rewitalizacja Zarabia z założenia jest piękna, ale jak z każdym takim działaniem oprócz pierwszego zachwytu nad dokonanym dziełem ( przeważnie finansowanym z projektu Unijnego) potrzeba jest środków na utrzymanie, konserwacje itp. odnowionych obiektów.
  Niestety nikt o tym nie myśli i tak w parku już nie ma kto (choć istniej dopiero 2 lata) wymienić spalonych żarówek w oświetleniu , naprawić popękanego asfaltu na alejkach (przyjdzie zima i dokona jeszcze większych zniszczeń),
  uzupełnienia wypłukanych dziur pomiędzy kamieniami na stopniu spiętrzającym (- czy musi dojść do wypadku?) , czy choćby regularne koszenie trawy , lub wspomniany plac zabaw.
  Niestety włodarze muszą zrozumieć ,że jak coś się zrobi to i zbierze się za to lury to trzeba to jeszcze potem utrzymać w należytym stanie. A to jest problem.

  27 5

Katasrofalne usytuowanie busow na starym dworcu w Myslenicach

 • 9 lip 2014

  Jaka jest nasza przewrotność. Pod nosem mamy nowy dworzec z poczekalnią, zapleczem sanitarnym, stanowiskami do wsiadania i wysiadania a my wolimy korzystać z placu pod chmurką (nieraz zmoczeni , przewiani wiatrem- bo gdzie się schować) , toi-toi , bo wolność i demokracja źle rozumiana ( każda wolność jednego kończy się tam gdzie ogranicza wolnoć drugiego) kilku biznesmenów Busiarzy w imię swoich racji i interesu narzuca nam takie warunki korzystania z „dworca”. Takie robienie sobie nazłość to chyba tradycja narodowa - po co ma być lepiej ( w domyśle pewnie "ktoś na tym kręci na tym lody" a nie ja to niech nie będzie nic)

  28 9

Jawornik: Kładka nad "Zakopianką" w 2015 roku

 • 6 gru 2013

  Znowu rozwiązanie na "wczoraj". W tym miejscu prosi się bezkolizyjne skrzyżowanie - wiadukt. To ,że nie doszło jeszcze w tym miejscu do wypadku graniczy z cudem. Jak można było zrobić skrzyżowanie (modernizacja "zakopianki" trzy lata temu) z drogą do Słukowic bez wykonania pasa rozbiegowego i zjazdowego na pasie do Zakopanego. Trzeba myśleć perspektywicznie i budowa samej kładki nie rozwiąże "niebezpiecznego miejsca" - potrzebny jest wiadukt z wydzielonym bezkolizyjnym przejściem dla pieszych i może te 7,5 mln dołożyć do tej inwestycji?

  16 1