27. Finał WOŚP: W Myślenicach padł kolejny rekord! Zebraliśmy 168 802,21 zł

 • 19 sty 2019

  W minioną niedzielę rzekomego "sukcesu" Owsiaka Viking napisał, oczywiście "obiektywna" redakcja skasowała jego wpis tak jak i moje i inne "niepoprawne politycznie" plusy i minusy...:

  Viking Dzisiaj 12:58
  "Po pierwsze – Owsiak i WOŚP to projekt polityczny, zbudowany według przemyślanego schematu. Z grubsza schemat ten wygląda następująco. Robimy akcję z wielkim wsparciem państwa (nie od samego początku, ale punkt zaczepienia miał Owsiak w mediach publicznych od 1. finału).
  Wybieramy jakiś szlachetny cel, w związku z czym wobec krytyków będziemy mogli zawsze używać moralnego szantażu: „Nasza akcja ci się nie podoba? Czyli nie chcesz pomóc chorym dzieciom!”. Ten szantaż będzie też chronił lidera. I właśnie autorytet lidera akcji poprzez nią budujemy. To lider ma być w jej centrum, bo będzie nam potrzebny. Kiedy będziemy w politycznej potrzebie, wystawiamy wykreowanego lidera przed kamery, a on z wyżyn swojej pozycji jako świecki święty, ratujący chore dzieci, potępi kogo trzeba i kogo trzeba pochwali. Dodatkowo z czasem wychowujemy sobie „twardy elektorat” świeckiego świętego, bezwzględnie fanatyczny, który zawsze będzie wspierał naszą stronę. Tak właśnie skonstruowana jest WOŚP.

  Po drugie – Owsiak w rolę ostatecznego autorytetu wszedł gładko, bo był to przecież układu symbiotyczny z szeroko pojętą elitą III RP: my pozwalamy ci robić twoją akcję, jak tam chcesz, nie wtrącamy się, dajemy TVP, czas antenowy, służby i wszystko co potrzebne, a ty w zamian mówisz, co trzeba. Zresztą nie nadwyrężając się zbytnio – w końcu wymagane przekonania Owsiak wyniósł z domu. I stąd pogróżki pod adresem historyków, piszących o Lechu Wałęsie, że można im dać z baśki; stąd obrzucanie k…mi Antoniego Macierewicza; stąd narzekania, że za bardzo bombarduje się ludzi sprawą Smoleńska; stąd odpowiedni goście (z bardzo małymi wyjątkami, działającymi na zasadzie listka figowego), zapraszani na dyskusje podczas Woodstocku; stąd agresja wobec przeciwników aborcji, gdy instalowali na Woodstocku swoje stanowisko; stąd wsparcie WOŚP dla czarnego protestu i wiele innych sytuacji, w których „dyrygent” bez zachowywania pozorów ostro włączał się w polityczną nawalankę. (...)

  Po trzecie – wśród wspierających Orkiestrę jest z pewnością spora grupa osób nierozumiejących, w czym biorą udział i działających w dobrej wierze. O tym trzeba pamiętać. Ale jest też wspomniany „twardy elektorat”, sfanatyzowany w najwyższym stopniu. Jakiekolwiek wystąpienie przeciwko dogmatowi o świętości Owsiaka, ogłoszonemu przez świecką stolicę apostolską z siedzibą przy Czerskiej, jest zwalczane z całą stanowczością. Obelgi, które wylewają się na głowy krytyków (sam doświadczyłem tego wielokrotnie, również tym razem) to najgorsza kloaka, jaką można sobie wyobrazić, z najgorszymi przekleństwami, groźbami oraz życzeniami chorób i śmierci włącznie. Owsiak nigdy takich reakcji nie potępił, choć doskonale o nich wie.

  To grupa zdyscyplinowana i doskonale wytresowana, rządząca się mechanizmem sekty, wielbiącej swojego guru, będąca rezerwuarem wyborczym dla formacji obozu obrońców „tego, jak było przedtem” (by użyć znakomitego określenia Agnieszki Holland). Dziś mogą z niej czerpać KOD, PO, Nowoczesna. Nim zerknie się na facebookowe profile twardych wielbicieli Owsiaka (którzy pod własnymi nazwiskami publikują obelgi, od których uszy więdną) można w ciemno założyć, że znajdziemy tam dwa elementy: obsesyjną nienawiść do PiS i Kaczyńskiego i te same uczucia wobec Kościoła. Dla owsiakowych fanatyków to jest sprzedaż pakietowa: popierasz WOŚP – nienawidzisz „PiS-dzielców” i „czarnej mafii”. I, wbrew temu, co twierdzą niektórzy, na siłę starający się łagodzić ton sporu, to właśnie fanatycy najcelniej odczytują istotę imprezy. Bo Owsiak faktycznie sprzedaje to w pakiecie.

  Po czwarte – cel nie uświęca środków, a WOŚP nie jest imprezą charytatywną. Idea caritas zakłada bowiem skromność. O rozbuchanym Owsiakowym cyrku można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest skromny. Podobnie jak nie sposób o skromność posądzić samego Owsiaka, co zresztą jest logiczne, bo skromności nie dałoby się pogodzić z zadaniem promocji lidera WOŚP jako świeckiego świętego.

  O psychologicznym efekcie jednorazowego rozgrzeszenia, który gasi odruch regularnego pomagania, pisano już wiele. Najczęściej jednak pojawia się fałszywe przekonanie, że cel uświęca środki – obojętnie, jaka jest rola WOŚP i co robi lub opowiada Owsiak, nie wolno powiedzieć o nim złego słowa, bo „pomaga chorym dzieciom”. Cel, rzecz jasna, nie uświęca środków. Gdyby tak było, należałoby rozgrzeszyć bandytę, który obrabował dom, po czym część pieniędzy ze sprzedaży fantów przekazał na sieroty czy staruszków."

  6 3

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

 • 10 sie 2016
  basiulka2795 napisał/a:

  Witam, jaką strażnice lub też sale weselną polecacie ???

  Jest kilka. Podaj orientacyjnie w jakim kierunku i odległości od Myślenic?
  Chętnie podpowiem :)

  1
 • 20 maj 2015
  ona____ napisał/a:

  Szukam dobrej dekoratorki sali z Myślenic, Możecie mi kogoś polecić ?

  Proszę o kontakt;
  e-mail: wip186@wp.pl

 • 22 kwi 2015
  roberto87 napisał/a:

  Moi Drodzy jeśli szukacie Dekoratorki na Wesele uważajcie na '' firmę '' ISMENA - po prostu czuje się oszukany - cena końcowa znacznie wyższa niż ustalona wcześniej - ceny w stosunku do wykonania kosmicznie wysokie - jednym słowem żenada !!

  JEŻELI JESZCZE NIE WPŁACILI PAŃSTWO ZALICZKI ZA DEKORACJĘ KOŚCIOŁA, SALI ITP. TO MOGĘ POLECIĆ PROFESJONALNE I SPRAWDZONE - (WSPÓŁPRACUJĘ Z NIMI OD DAWNA) - ORAZ ZNACZNIE TAŃSZE OD INNYCH DEKORATORKI.

  Więcej info na e-mail.

  1 1
 • 20 sty 2015
  Selena napisał/a:

  Cześć!
  Czy toś z Was może mi polecić jakąś dekoratorkę lub firmę zajmującą się dekoracją sal??? Z góry dziękuję.

  Nietuzinkowe dekoracje wykonuje kwiaciarnia w Wiśniowej P. Urszula, dane kontaktowe na e-mail.
  Pozdro. :)

  1 1
 • 13 sty 2015
  ju20 napisał/a:

  Gdzie można upiec chleb na ślub w Myślenicach lub okolicy??

  Złoty Kłos - Dobczyce, mogą wypiec różne "cudeńka"

  4
 • 2 wrz 2014

  "katy napisał/a:
  poszukujemy jakiegoś fajnie grającego organisty na nasz ślub do kościoła w Stroży ... możecie kogoś polecić???"

  Tomasz Chorzalski! - obecnie gra w Trzemeśni, wcześniej w Polance
  Z czystym sumieniem mogę polecić.
  P.s. szkoda czasu na szukanie innych...

  6
 • 28 lip 2014
  viki19 napisał/a:

  poszukuje kogoś z autem dla Państwa Młodych - moglibyście coś polecić w niewielkich pieniądzach?

  To coś dla mnie, jeżeli będę miał wolny termin :)

  3
 • 18 maj 2014
  bolacyzab napisał/a:

  Tomasz Chorzalski! - obecnie gra w Trzemeśni, wcześniej w Polance

  Z czystym sumieniem mogę potwierdzić info w/w.
  P.s. szkoda czasu na innych...

  12 6
 • 6 mar 2014
  piotrek napisał/a:

  Jak to mówią uderz w stół a nożyczki się odezwą…."
  ----------------------------------------------------------------------
  "Dlaczego redakcja usuwa tylko niektóre reklamy stąd?
  Jeżeli chcecie usuwać to sprawiedliwie proszę wszystkich!!!
  artel4, wip186 i ASmoda to Wasi znajomi ze nie kasujecie???

  Przepraszam bardzo a kto kilka razy między innymi się do mnie przyczepił jak rzep ...?

  13 4
 • 6 mar 2014
  piotrek napisał/a:

  Nie zostały usunięte wszystkie:
  - wip186 03.02.2014 - 11:08
  - artel4 Artur Jania 03.02.2014 - 12:57
  To tylko jedna strona do tyłu.

  Droga Redakcjo, albo każdy będzie miał możliwość zareklamowania się albo nikt.
  Nie może być tak, że część wpisów jest usuwana, część zostaje, a części nie chcecie widzieć.
  Trzeba jakieś zasady stosować – dla wszystkich takie same.
  Weźcie się do pracy przy tej stronie, bo wstyd – taki bałagan tu panuje.

  Drogi - (drogi dosłownie i w przenośni) - chłopcze, mylisz pojęcia bo moje reklamy z nr tel. i opisem:
  Wynajmu Mazdy Cx-7 do przewozu P. Młodych do ślubu itd.
  Zostały przez czujną ekipę portalu "miasto-info" kilka razy usunięte...

  A jeżeli z życzliwości kilkakrotnie podzieliłem się szeroką i obiektywną wiedzą odpowiadając na zadawane na tym forum pytania o nie będących dla mnie konkurencją - (na temat konkurencji nigdy się nie wypowiadam a tym bardziej nie "kopię dołków" moje usługi się same reklamują a zadowoleni klienci polecają innym) - np. o dekoratorki, sale weselne, foto i film, sesje zdjęciowe to po będące w potocznym rozumieniu reklamą szczegóły typu adres, nr. tel itd. zapraszam na prywatną wiadomość.

  Nie będę się również reklamował prowadzona Stolarnią i dodatkową działalnością gospodarczą:
  Przewozy Okolicznościowe.

  Nie zachowuj się jak przysłowiowy "pies ogrodnika" bo ani nie masz podstaw w swoich wydumanych do redakcji pretensjach mnie wymieniać:
  wip186 ani innych, czy Ty jesteś w porządku?
  Pozdrawiam.
  P.s. zastanawiam się jakie są Twoje usługi i relacje z klientami jeżeli nie mając racji jątrzysz, "kablujesz" na forum.

  14 6
 • 3 lut 2014

  "mieszko1 napisał/a:
  szukam kamerzysty na czerwiec 2014! Wszyscy których brałem pod uwagę są zajęci a nie stać mnie wydać trzech tysi, czekam na propozycje."
  FILMOWIEC I FOTO PAN JANUSZ OLEKSY
  Tel. na prywatną wiadomość, gdyż Admin kasuje dane kontaktowe :-( na za powołaniem się na mnie udzieli rabatu.
  A ja polecam SUV do ślubu :-)

  14 2
 • 3 wrz 2013
  Gość napisał/a:

  Mam pytanko o nauki przedmałżeńskie? Czy w Mc są te dwudniowe?

  KATECHEZY DWUDNIOWE
  poza Krakowem
  * Myślenice, Od lutego 2011 spotkania odbywać się będą co miesiąc, w II oraz III sobotę miesiąca w Domu Katolickim im. Ks. Prałata Józefa Bylicy, przy ul. 3 Maja 1a. Rozpoczęcie o 15:00. Czas trwania ok. 4 godziny. :-)

  6 1
 • 18 sie 2013
  jaoluniaaa napisał/a:

  a czy moge prosić kontakt do dekoratorek z Wiśniowej? Telefonczny lub mailowy :)

  No problem, ale na wiadomość prywatną, proszę wpisać w wyszukiwarkę początek mojego e-mail tj. wip186 ....... a reszta będzie w podpowiedzi :-)

  Wpisy z nr. tel. i e-mail są kasowane :(

  3 1
 • 16 sie 2013
  Gość napisał/a:

  Czy możecie polecić jakąś naprawdę dobrą, niedrogą dekoratorkę? Jeżeli chodzi o Panią z Ismeny - działa cuda, ale nie wydam 5 tysięcy na samą dekorację... Proszę o pomoc.

  Jak najbardziej mogę polecić Panie z kwiaciarni w Wiśniowej, lokal poniżej OSP Wiśniowa.

  Kilka razy dekorowały moją brykę do ślubu i widziałem tak salę jak i kościoły przez nie dekorowane, są profesjonalistkami a za każdym razem komponują nowe - (lub wg. życzeń) - ciekawe formy.

  10 4
 • 7 sie 2013
  jaoluniaaa napisał/a:

  Witam,
  Poszukuję kontaktu do sprawdzonych dekoratorek, które zajmowały się już osp w Wiśniowej. Czy móglibyście kogoś polecic?

  Jak najbardziej mogę polecić Panie z kwiaciarni w Wiśniowej, lokal poniżej OSP Wiśniowa.

  Kilka razy dekorowały moją brykę do ślubu i widziałem tak salę jak i kościoły przez nie dekorowane, są profesjonalistkami a za każdym razem komponują nowe - (lub wg. życzeń) - ciekawe formy.

  10 4
 • 14 lip 2013
  pozytywna napisał/a:

  karla 8899 napisał/a:

  a co do strażnicy na 220 osób, możesz zadzwonic do strażnicy w Trzemeśni, tam chyba się zmieści, z tego co kojarze.

  Nie ma szans upchać 220 do 250 osób to można ale w Drogini.

  11 4
 • 28 lip 2012

  [quote=gość: skorupa] Cześć ! Mam pytanie odnośnie sali OSP Zarabie a mianowicie 185 osób wejdzie na tę salę i nie bedzie dużego ścisku ? Pozdrawiam [/quote]

  Obawiam się że dla 185 osób będzie ciasno... Ale i tak przyjdzie około 150 z zaproszonych, chyba że już wziąłeś pod uwagę niepewnych gości.
  Najlepiej pojechać i osobiście policzyć miejsca.

  3
 • 2 cze 2012

  [quote=gość: sabi] witam poszukuje sali na wesele 2 dniowe na ok 250 osób bez cateringu czy możecie mi pomuc gdzie znajde taką sale??? [/quote]

  Dom Weselny Kraków - Mogilany
  Kopalnia Soli "Wieliczka"
  Dom Weselny „U Spyrki” Podobin k/ Mszany Dolnej
  Dom Weselny Tara Zakliczyn
  Sala weselna Santorini - Trąbki (koło Wieliczki)
  Agro - Gościniec Jasienica

  13
 • 13 gru 2011

  [quote=gość: agnieszka12] pilnie potrzebuja znalezc dekoratorke na nasze wesele czy ma ktos kogos godnego polecenia?? [/quote]

  Z czystym sumieniem mogę pomóc i polecić sprawdzoną przeze mnie firmę:

  Profesjonalna dekoratorka i o niskich cenach to Pani z kwiaciarni w Wiśniowej.
  Nazwy i jej telefonu nie będę podawał publicznie, ale proszę pisać, lub tel. do mnie to podam, żeby nie było ze reklamuje ;)

  Co by mi admin posta nie wykasował...

  5 2
 • 31 paź 2011

  [quote=gość: pre] Witam polecacie jakąś dobrą i w miarę tanią firmę dekoracyjną lub dekoratorkę? [/quote]
  Z czystym sumieniem mogę pomóc:
  Profesjonalna dekoratorka i o umiarkowanych cenach to Pani z kwiaciarni w Wiśniowej.
  Nazwy i jej telefonu nie będę podawał publicznie, ale proszę pisać, lub tel. do mnie to podam, żeby nie było ze reklamuje ;)
  Coby mi admin hosta nie wykasował.

  2

Anna Ryglowska-Gonek najlepszą gospodynią w Małopolsce

 • 11 kwi 2015

  Gratulacje!!! Tak trzymać ;)

  17 1

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 22

Plener śłubny w okolicy

 • 24 sty 2013
  mala_mi_23 napisał/a:

  Nikt nic więcej nie wie >??

  Tym,którzy udzielili mi odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję :)

  Witam,
  kliknij na moją fotkę to oprócz bryki do ślubu jedna z wielu propozycji.
  Więcej mogę podać jako prywatną wiadomość.

  3 1