Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • 19 sty

  Lata temu byłem uczniem tego nauczyciela. I już wtedy był znany ze specyficznego języka i zachowań. Pamiętam, że będąc w liceum nasza wychowawczyni odbyła z nim rozmowę po jakiejś konfrontacji z uczniem. Więc takie zachowanie nie pojawiło się wczoraj a było od lat. Czasy się jednak zmieniły i zmieniła się świadomość ludzi. Zachowania, które kiedyś przechodziły dziś są nie do pomyślenia. Kiedyś sprawa ode mnie z klasy została zamknięta rozmową wychowawcy i przeprosinami. Dziś uczniowie i rodzice wiedzą, że mają swoje prawa. Uprzedzając, uczniowie w wieku licealnym potrafią być strasznymi burakami... i potrafią wyprowadzić z równowagi. Nauczyciel jednak powinien trzymać nerwy na wodzy. Ta sprawa powinna być wyjaśniona od A do Z. I wbrew temu co piszą klakierzy burmistrza nikt nie przesądza o winie. Ujawniła się natomiast pewnego rodzaju tajemnica poliszynela. Wiele osób pewnie ma w pamięci sytuacje z tym nauczyciele i teraz zaczęli mówić.

  I jeszcze jedno, Jak czytam komentarze o dwulicowych dzieciach i o tym jakie to dzieci są winne to aż się słabo robi. To tak jakby mi ukradziono rower i ktoś powiedział, że to moja wina a nie złodzieja bo źle go zapiąłem.

  11 2

Myślenice. Zapowiadają budowę tras rowerowych na Chełmie i Uklejnie. Czy pojedziemy nimi w 2022 roku?

 • 10 sty

  IMO szlachetka jak i jego klakierzy to dno ale...
  trzeba przyznać, że temu pomysłowi kibicuje i mam nadzieje, że wyjdzie. Sam jeżdżę enduro i XC (dla niezorientowanych to dyscypliny kolarstwa górskiego) i korzystam z miejsc jakie planują zbudować w Myślenicach. Bielsko-Biała czy Srebna Góra to miejsca które przyciągają fanów MTB z całej Polski i nie tylko. Górki myślenickie mają gigantyczny potencjał, który na pewnym etapie został zmarnowany. Mam nadzieje, że wkrótce zamiast jechać na single do Bielska będę mógł jechać do Myślenic.

  Komuś może się wydać "o kurna, pol milijona cebulionów za ścieżke! Panie! My ze szwagrem za pińcet złoty zrobimy". Niestety, takie są koszty. Pomijam koszt budowy ale projektowanie, warunki itp papierologia kosztuje sporo. Utrzymanie tras - podobnie. I nie chodzi i odśnieżanie ale o to, że trasy się zużywają. Bandy po deszczach są miękkie i wystarczy, że ktoś po nich pojedzie i koleiny gotowe (to przykład).

  Ten jeden raz wierze, że szlachetka robi coś dobrze ale zobaczymy jak wyjdzie finalnie. Poza tym, ciągle i bez ustanku ***** *** i konfederacje. ;)

  4 5

Jak sto lat temu wyglądali i żyli mieszkańcy regionu? Historia zapisana na zdjęciach Muzeum Etnograficznego

 • 29 gru 2021

  Wspaniała sprawa!!! Wielkie brawa dla konserwatorów :D

  32

Radni przegłosowali podwyżki diet dla siebie i burmistrza. "Nie ma wątpliwości, co do zaangażowania i pracy na rzecz gminy i mieszkańców"

 • 5 gru 2021

  Chyba jedną z większych wad demokracji jest fakt, że miernoty z politycznym zapleczem bez umiejętności z wolu suwerena sprawują władzę. I nie jest to zarzut do jednej, czy drugiej strony politycznej ale do demokracji jako systemu. Rzadko bowiem trafia się osoba pracująca dla ludu a nie pieniędzy i stanowisk. Ostatnie podwyżki dla radnych i burmistrza oraz wypowiedzi radnych moim zdaniem całkiem wyraźnie pokazują że brak w naszym mieście Mężów Stanu. A szkoda.

  7

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • 3 gru 2021

  Myśle, że do wypowiedzi radnego Fity brakuje tylko zaintonowania "Bogurodzicy"

  67 5
 • 3 gru 2021

  Boże! Ten Fita to nawet się składnie wypowiedzieć nie umie :(

  149 6

Minister przywiozła "pieniądze". Szkołę na Chełmie przebudują na centrum dla niepełnosprawnych. Jak ich tam dowieźć, skoro na dole stoi „zakaz ruchu”?

 • 1 gru 2021

  Raczej nie znalazł a dodrukował

  1
 • 1 gru 2021

  Szlachetka się przewiercił i tunel zrobił. w końcu ma bogate doświadczenie zawodowe :D

  1
 • 1 gru 2021

  Wybierz się na Chełm i sam się zastanów czy nie jest tam za wąsko. Pijesz, żeby starosta wsłuchał się w głos mieszkańców... Jeśli dobrze pamiętam to właśnie na głos mieszkańców Chełmu ten znak się tam pojawił.

  1
 • 1 gru 2021

  W zimie też obowiązuje. Z tym że od parkingu przy dolnej stacji kolei. Zarządca stacji w okresie zimowym jest zobowiązany do regulowania ruch w wąskim miejscu przy którym stoi znak. Stad w zimie jest tam obsługa stacji i reguluje ruch lub jest umieszczona sygnalizacja. Także chciałeś dowalić, a nie poszło...

  1

Jak korzystać z fontanny posadzkowej w Rynku? „Chodzenie, czy bieganie między dyszami jest dozwolone, ale mamy prośbę, aby nie kąpać się w fontannie”

 • 7 lip 2021

  Niektórzy trzy razy dziennie podobno! ;) Ale co się dziwić... Przy tych cenach za wodę...

  7

Były burmistrz Myślenic stanie przed sądem. Odpowie za rozpoczętą rozbiórkę "starej szkoły" w Krzyszkowicach

 • 19 kwi 2021

  Od ilu lat już reformujecie te śądy? I nadal się nie udało? To ile Wam to jeszcze zajmie? Rok? Dwa? Dziesięć?

  54 9

Przekształcenie szkoły w przedszkole. Burmistrz: „Są komentarze, że to była potrzebna i dobra decyzja”

 • 10 wrz 2020

  Burmistrz otoczony jest klakierami, którzy nie powiedza złego słowa na jego działania. To niestety domena złych włodarzy.

  47 14

Droga do niezrozumienia

 • 20 lip 2020

  Od kiedy stok i restauracja należą do gminy?

  2 10
 • 20 lip 2020

  Gmina wynajmuje kolej jedno osobową. Stok leży na terenach prv + tereny Lasów Państwowych.

  4 3
 • 20 lip 2020

  Spółka ta, tak samo jak i każda inna, dokłada się płacąc gminie podatki.

  7 5
 • 20 lip 2020

  Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu kiedy intensywne opady zerwały most na drodze. Chodzi o most na samym dole zaraz za zwężeniem. Wtedy dojazd na Chełm był zamknięty przez kilka dni.

  7 1

Wręczyli Rafałowi Trzaskowskiemu obraz z podobizną przodka i dyplom z herbem miasta. Burmistrz chce przeprosin i 10 tys. zł

 • 29 cze 2020

  Czy jeśli na moim prywatnym samochodzie będzie np. naklejka z herbem Myślenic i użyje go do rozwożenia ulotek Trzaskowskiego to burmistrz mnie także poda do sądu i każe przepraszać?
  Taka rozkmina...

  49 5

Czy wójtami i burmistrzami zajmie się prokurator? Sieć Obywatelska Watchdog zawiadamia o popełnieniu przestępstwa

 • 20 maj 2020

  Coś obrońcy władzy zaspali...

  37 3

TVP-Rządowa SZCZUJNIA?

 • 17 maj 2020
  t-34 napisał/a:

  A ja tylko chciałbym się dowiedzieć co z moją ulubioną stadniną koni w Janowie po "dobrej zmianie" towarzyszu Vivaldi ????
  Bo że z resztą jest zaje.... fajnie to wszyscy z dziennika telewizyjnego wiedzą....

  A to nie wiesz, że to przecież wina tuska? :D

  4

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 27 kwi 2020

  Burmistrz mija się z prawdą mówiąc o "jasnym stanowisku PKW". Jest opinia Przewodniczącego. Nie jest to tożsame ze oficjalnym stanowiskiem PKW.

  79 13

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

 • 30 mar 2020

  Jest oprogramowanie, które umożliwia leganlne videokonferencje, jak np. Microsoft Teams. Sądze, że Bono uzył skypa jako synonimu tego typu oprogramowania. Inna sprawą jest, w jaki sposób odbędą się same głosowania.

  15 6

Nieletni chcą pić. Jak odmówić im alkoholu?

 • 12 cze 2015

  Czy redakcja już nie ma pomysłu na artykuły?? Owszem problem picia przez małolatów istnieje ale poziom artykułów na miasto-info ostatnio spada na łeb, na szyje. A dziś co mamy na głównej?
  Artykuł o parkowaniu, czy raczej artykuł o tym że na fejsie jest strona o parkowaniu :/
  Artykuł o piciu nieletnich, czy raczej artykuł o tym, że jest jakaś strona dla sprzedawców :/
  Artykuł o "gwiazdach", które wystąpią na dniach Myślenic i okolicznych miejscowości. I byłoby ok gdyby nie to, że dzięki temu wpisowi dowiedziałem się że pomiędzy miastami jest jakaś rywalizacja. Kto zaprosi większą "gwiazde"! Przecież to nie o to chodzi!

  4 1

fabryka Cooper w Myślenicach

 • 25 maj 2015

  Coś chyba przesadzacie z tym załatwianiem pracy po znajomości. W ogłoszeniach na miasto-info są przynajmniej 2 lub 3 oferty pracy w cooperze a i na fb już kilka razy mi się przewinęło.

  6 4

Praca za granicą.

 • 20 sty 2015
  Klem81 napisał/a:

  Czy ktoś może polecić jakąś sprawdzoną agencję pracy zagranicą?

  Napisz na PRV

  1