Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 5 paź 2022

  Taki suchar:
  Janusz: Grażynka, film w Myślenicach kręcą!
  Grażynka: Jaki tytuł?
  Janusz: "Skazany na busa".

  A teraz wszyscy statyści grający w tym filmie kciuk w górę.

  25 1

Orkiestra z Myślenic razem z burmistrzem na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. „Spełniamy nasz American Dream”

 • 5 paź 2022

  Nie wierzę….
  Burmistrz, który powinien być na miejscu w obliczu kryzysu komunikacyjnego, działać (albo chociaż poudawać, że coś robi), być po prostu z mieszkańcami w tym trudnym czasie, zabiera się tak po prostu i leci za ocean?
  Czy tak samo olewany jak my teraz, mógł czuć się Pan Stanek pukając do drzwi Urzędu, kiedy prosił o wsparcie dla swojej firmy? Firmy, która jak żadna inna, tak pięknie służyła mieszkańcom, dając im nadzieję, że mogą poczuć się jak ludzie a nie ściśnięta, bezkształtna masa?
  Ludzie oglądają każdą złotówkę po 10 razy (a raczej stówkę bo złotówka, nic nie warta), boimy się o przyszłość, boimy się, że nasze dzieci znów zdziczeją przed komputerami bo Gmina nie będzie miała za co opłacić rachunków za ogrzewanie i znów zamknie się szkoły na cztery spusty…. A tym czasem Burmistrz posyła nam selfiaczka, żebyśmy się pocieszyli, nie tęsknili za nim i łyknęli trochę kultury.

  Rozumiem…..kultura. Ale co ja tam wiem o kulturze, stłoczona w ciasnym busie ale jednocześnie szczęśliwa, że jakiś mnie zabrał. I tak jadąc kulturalnie sobie wspominam przeszłość, która wróciła, jak bumerang po 18 miesiącach normalności transportowej.
  Przypominam jak kulturalnie rzucali mięsem kierowcy busów, jak kulturalnie palili fajki przy otwartym oknie wdmuchując powietrze do środka, jak się kulturalnie darli na pasażerów. Jak kulturalnie ktoś wsadził mi swój brudny tyłek przeciskając się w tłumie (i wice versa ja także kulturalnie komuś swój, niemały zresztą tyłek, do twarzy przyłożyłam). Pamiętam jak też kulturalnie busy podjeżdżały na 3 minuty wcześniej, bez rozkładu, pchając się Małopolskiej PKS przed maskę. Kultury mieliśmy i będziemy mieć jeszcze co niemiara.
  Czuję się oszukana i zniesmaczona postawą Burmistrza. Czuję się jakby…ktoś nadmuchał mi do d..y puzonem.
  Ale cóż, na Titanicu orkiestra też grała. Mam nadzieję, że ludzie jednak wyciągną z tego jakieś wnioski i kadencja Burmistrza pójdzie na dno w najbliższych wyborach.
  A wy jako „wyselekcjonowane” media zamiast karmić nas relacją z pobytu, podajcie może następnym razem informację, ile to wszystko kosztowało.

  Z niedowierzaniem, idę spać. Pozdrawiam wszystkich. Jutro znów czekają mnie emocje, czy aby na jakiegoś busa się załapię.

  49 6

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

Nowe linie autobusowe nie dla Myslenic

 • 30 sie 2019
  seba napisał/a:

  Założyłem temat, aby czytający go pomogli mi i wsparli moją inicjatywę, tzn razem ze mną zaczęli kierować pisma do odpowiednich urzędów ponieważ aj sam jako jednostka nic nie zdziałam,
  nie mam natomiast ochoty kłócić się z osobami krytykującymi wszystko co tylko można.
  Zatem, jeśli ktoś ma ochotę zachęcam do redagowania pism i wysyłania ich do Burmistrza, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, miasta takie jak Wieliczka mają bardzo dobrą komunikację, a i tak dostały jeszcze więcej, my nie mamy żadnej komunikacji i nikt z tym nic nie robi, więc uważam, że bzdury pisze mój przedmówca a nie ja.

  Seba chętnie napiszę.
  Stan techniczny busów jest przerażający. Warunki uwłaczają godności ludzkiej. Stojąc na przystanku mijają mnie busy do Wadowic, Naprawdę inna generacja i standard pojazdów.
  Ostatnio w busie zadrapałam nogę bo siedzenie miało wystające i ostre części.
  Dzieciaki wracają do szkoły - poszedł podwójny rocznik. Ciekawe czy przybędzie busów czy będziemy jeździć jeszcze bardziej stłoczeni?
  Mam wrażenie, że kursy są porozdzielane pomiędzy przewoźników, którzy dobrze się znają. Konkurencja jest pozorna, Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Mogą pomóc tylko urzędnicy.
  Piszmy.

  7 2

Klimatyzacja w domu, w mieszkaniu.

 • 11 cze 2019
  annajan napisał/a:

  Faktycznie panuje stereotyp, że klimatyzacja jest droga w eksploatacji. Koszty nie wzrosły jednak szczególnie mocno. Przegląd raz w roku przed sezonem ok 100 zł. Klimatyzator również - działa ok.

  Klimatyzator Gree

  1
 • 11 cze 2019
  szakal napisał/a:

  a można wiedzieć jak się kształtują koszty eksploatacji, przeglądu, serwisu?

  Faktycznie panuje stereotyp, że klimatyzacja jest droga w eksploatacji. Koszty nie wzrosły jednak szczególnie mocno. Przegląd raz w roku przed sezonem ok 100 zł. Klimatyzator również - działa ok.

  1
 • 4 cze 2019

  Klimatyzator mam zamontowany od 3 lat. Wyjścia nie było - temperatura w mieszkaniu w upalne dni dochodziła do 36 stopni. Cóż - tak się teraz buduje. Klimatyzacji nie oddam nawet na torturach. Montował Moryc,

  1 1

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 8 sty 2019

  [cytat=seba]Czytałem to wczoraj, nie mów że spodziewałes się linii kolejowej ? Przecież oczywistym było że to kiełbasa wyborcza. Trzeba walczyć o linię autobusową aglomeracyjna do Krakowa to nasza jedyna szansa na lepsze warunki tylko to jest w naszym zasięgu ale pewnie nawet tego się nie doczekamy :/ myslenice maja spore długi A na to trzeba pieniedzy[

  To prawda - warunki panujące w busach urągają godności ludzkiej. Wystarczy tak niewiele, żeby to poprawić - tylko autobus kursujący przez miasto.

  13

Najlepsze miejsce do życia w Myślenicach

 • 11 lut 2016
  Bolek napisał/a:

  Zależy, jak będą budować dom to okolice granicy osiedla z górnym przedmieściem, wszędzie blisko, spokój. Jeżeli kupują mieszkania to nad basenem ewentualnie nowe/stare osiedle z naciskiem na nowe (argumenty jak wyżej). Zarabie spoko ale lokalizacja fatalna i ceny z d...kosmosu. Wszędzie daleko i bez auta się nie obejdzie.

  Dlaczego nad basenem? Przecież te liche domki z kart niedługo się zagrzybią jak bloki na Solidarności.

  2 1

SKANDAL W JASIENICY

 • 31 maj 2015

  Puk puk czy jest tu jakiś moderator? Czy nie można zamknąć tego zenujacego wątku?

  18 3

Odszedł wspaniały człowiek Wielki Polak

 • 25 kwi 2015
  albert7575 napisał/a:

  gdy była katastrofa samolotu i zgineło wielu wybitnych polaków jakoś nie przeszkadzało ci nimi sobie geby wycierać,ten umarł śmiercią naturalną,tamci zgineli w NIEJASNYCH okolicznościach,a mimo wszystko kubeł pomyj na nich wylałeś.....

  Niejasnych - czyli we mgle.

  7 4

Basen na osiedlu

 • 8 kwi 2015

  Mam pytanie - czy nie wydaje się wam, że na basenie jest zimno? Czy poprawiła się termika po remoncie?

  2 2

PIOSENKA NA PIERWSZY TANIEC

Platinum Design - zakład w Polance

 • 21 sty 2015

  Omijać szerokim lukiem!

  14

Kredyty we frankach

 • 18 sty 2015

  Dobrze im tak. Chytrusy. Nie rozumieli co podpisywali. ! Mieszkali w takich ładnych domach i nowych blokach. Dobrze im tak. Po co brali. Sobie spie spokojnie - mamusia kiedyś powiedziala, ze dziadzius hektary przepisze. Do komunii sobie pójdę i w kosciolku się pomodle. Może do 7 zł kurs skoczy. Plusikow na forum nazbieram. Lepszego życia się im chciało he he!!!

  5 17

Myślenice, ul. Słoneczna , tesco

 • 14 sty 2015
  wesołakinga napisał/a:

  Witam , chciałam dowiedziec się jak wygląda praca na kasie w Tesco? Czy mozna swobodnie zejsć na przerwe ?

  Kończę...
  "ściągnąć pampersa"?

  6 3

praca - myslenice i okolice

PRACA MYŚLENICE

 • 23 lis 2013
  tabu napisał/a:

  nat1 napisał/a:oferty pracy są na stronie urzędu pracy ogłoszeniach na miasto-info i wielu portalach trzeba szukać a nie czekać jak ktoś napisze. a może tak ruszyć się z przed komputera i poszukać czeko osobiście????dobrze mówisz tez nie mam pracy i po portalach szukam i osobiście ale jak na razie to totalna porażka bez znajomości nie istniejesz ;-(((((

  To prawda - paradoks polega na tym, że w naszym mieście, żeby zatrudnić się prywatnie także trzeba mieć znajomości.
  Cała reszta, która nie "zmieściła się na wózek" co najwyżej może liczyć na jakiś marny staż za 800 zł z UP (i to też nie jest proste). Po stażu zaś czeka kopniak bo za dzwiami już ustawiają się następni.

  12

Myślenice: Ciasno na osiedlu, a nad basenem darmowy parking stoi pusty

 • 16 lis 2013

  Oświetlenie to największy problem.
  Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że dojazd do górnego prakingu jest uciążliwy.
  Kierowca, który przyjeżdza na basen i nie znajduje miejsca na miniaturowym placyku przed budynkiem nie ma krótkiej drogi dojazdu na górę. Musi wrócić na 3-Maja i Dunin-Brzeińskiego.
  A tak przy okazji nie rozumiem dlaczego nie można parkować na Ogrodowej wzdłuż przedszkola. Droga została poszerzona. Trudno znaleźć miejsce po drugiej stronie ulicy.

  9 1

FIRMA ZETA

 • 31 paź 2013

  Życzę Ci aby ZETA była firmą uczciwą i wiarygodną.
  Inna firma, która obecnie organizuje się w Jaworniku, niestety taka nie jest.

  12 7

Dziurawienie i cerowanie dostępu. Problem kładki nad Bysinką powraca

 • 31 paź 2013

  Wjechałam wczoraj do centrum Dobczyc przez nowoczesny i piękny most. I taka naszła mnie refleksja - w Dobczycach otwiera się mosty a w Myślenicach zamyka kładki.

  1 1

Siłownie i fitness cluby w Myślenicach

 • 10 paź 2013
  lenamagda napisał/a:

  czy ktoś się orientuje czy ten nowy fitnes club nad pralnią na osiedlu na przeciwko fitmani już funkcjonuje?

  Nie

  2

Żółtaczka - salony kosmetyczne Myślenice

 • 29 wrz 2013

  Żółtaczką w salonach kosmetycznych i fryzjerskich można się zarazić bardzo łatwo.
  Znam kogoś, kto został najprawdopodobniej w takim miejscu "poczęstowany" żółtaczką typu B.
  Do zarażenia wystarczy minimalna ilość krwi przeniesionej np na grzebieniu.
  Radzę się zaszczepić.

  3 6

DROGA NA ŚREDNIAWSKIEGO

 • 13 wrz 2013
  bejakbasia napisał/a:

  piękny maryjan napisał/a:jaka dzielnica taka drogaco do dzielnicy to nie narzekam(mieszkam tam),po prostu gmina skupia się tylko na centrum omijając inne dzielnice miasta

  Całe Myślenice są zaniedbane.

  10 1

Plebiscyt Modernizacja Roku: Wygrało Rondo Śródmieście z Myślenic

 • 9 sie 2013

  Hmm. Z lotu ptaka kształt nie przypomina wcale gruszki. Mnie osobiście kojarzy się z czymś innym....
  Zdjęcia ładne tylko kolorki za bardzo podkręcone.

  1 27