Myślenice. Zmiana na stanowisku dyrektora MOKiS. Łukasz Antkiewicz zastąpi Piotra Szewczyka

 • 25 kwi

  Szkoda, bo Piotr zawsze był bardzo zaangażowany w to co robił

  18 15

wybory 2024 w myslenicach czy maciek pogoni jarka?

 • 5 lut

  Ci dwaj już zrobili co mieli zrobić i im już dziękujemy. Czas na nowa krew, szkoda że Kudas nie startuje

  3 13

Myślenice. Dług szpitala rośnie. To wina zarządzania, czy systemu opieki zdrowotnej?

 • 5 lip 2023

  Może to krzywdzące stwierdzenie ale Nauczyciele i Polityka to nie jest dobre połączenie.

  18 6

Myślenice. Wjeżdża na rondo jakby miał pierwszeństwo. Wszystko nagrała kamera innego kierowcy

 • 19 mar 2023

  Tam często tak jest. Winny jest projekt tego pseudo ronda.

  29 28

Blokujemy stacje Orlen w Myślenicach !

 • 14 cze 2022
  DM_S napisał/a:

  Kompletnie nie rozumiem o czym mówisz. Mówię, że za PRL mieliśmy w Polsce przemysł. Teraz nie mamy, a to, co zostało po okresie PRL jest obecnie w rękach zagranicznych, prywatnych inwestorów lub zostało doprowadzone do ruiny i zlikwidowane.

  Mieliśmy przemysł ale na miarę "króla Juliana- róbmy szybko zanim się zorientujemy że nie ma to sensu". Był przemysł do którego tylko dokładaliśmy i długi rosły, podobnie teraz też rosną i kto to spłaci?

  2
 • 13 cze 2022

  Co do Hut, łatwiej produkować w kilku na marży 10x większej kontrolując cały rynek niż w kilkunastu na niskiej marży. I nie ma tu mowy o monopolu ?. Podobnie u nas, Paliwo i Gaz a także prąd wkrótce w rękach jednego który dyktuje ceny.... I kto go zatrzyma?

  2 2
 • 13 cze 2022
  DM_S napisał/a:

  Różnica jest bardzo duża, ponieważ w PRLu powstawał u nas przemysł, stocznie, huty, elektrownie... Był syf ale przynajmniej coś mieliśmy własnego, co nam później zostało, przynajmniej do czasu aż to wyprzedano i roztrwoniono. Dzisiaj u nas elektrownie mają Francuzi, technologie Amerykanie, produkcję Niemcy, stocznie upadły, huty pozamykano. Zostaliśmy tylko spichlerzem i bazarem, bo tylko rolnictwo i handel u nas jeszcze jakoś dycha...

  Mieliśmy swoje? Ciekawe stwierdzenie za PRL kupowaliśmy za $ a sprzedawaliśmy za Ruble. Podobnie jak teraz wszystko co było państwowe - przecież nie nasze - czyjeś...

  Inaczej dbasz o swoją firmę gdzie potknięcie to strata, a inaczej o państwową, gminną, powiatową.
  Przypomnij sobie wszystkie "wały" z hutami nawet w Krakowie, nowy piec a na zachodzie na starej technologii produkcja niby bardziej opłacalna, pomimo wyższych kosztów.

  Zobaczcie na ceny gazu dla przedsiębiorców podwyżka 600% a teraz "promocja 25%"? kolejna grupa energetyczna się robi.... lepiej w tym kraju żyć z zasiłków i nic nie robić niż rozwijać biznes. Państwo socjalu i rozdawnictwa za pieniądze pracujących

  6 1
 • 12 cze 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  O jakim kryzysie mówisz, może w Holandii,
  bo w Polsce mamy największą prosperuję
  w historii i dlatego tak ceny rosną
  Może doczekam czasów, że na zakupy będziemy jeździć do Niemiec. A może o na kotleta.

  Chyba na Ukrainę lub Białoruś bo przy tym marnotrawieniu naszych pieniędzy na emeryturę nie licz. Jeszcze 500+ chcą waloryzować..... PRL to był tylko przedsmak ale cóż jak rządzą ludzie z tamtych lat

  4 1
 • 12 cze 2022

  W Holandii, Francji, jedzenie jest tańsze niż u nas. Paliwo względem zarobków też. Przy posiadaniu Euro mniej rząd drukował by pieniędzy i na dłuższą metę jest to opłacalne. Martwią mnie tylko głupie rządy polityk proekologicznych nie robi się takich rzeczy w czasie kryzysu

  5
 • 11 cze 2022

  W Grecji (Kreta) paliwo po 2,4EUR być może to wysoka cena na wyspie, ale mimo tego ceny w marketach niższe niż w PL za produkty codziennego użytku, jedzenie itp.

  9 2

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

 • 22 mar 2020

  Bzdura, jeśli są zwolnienia to tylko "czasowe" w związku z brakiem możliwości wykonywania pracy. Choc dużo osób pracuje tam z PL bez rejestracji...

  11 15

Marszałek chce zmobilizować gospodarzy. Nie wszystkie gminy realizują ustawę antysmogową

 • 25 sty 2020

  Program czyste powietrze, dokumenty podpisane wysłane elektronicznie i pocztą we wrześniu czekam na podpisanie umowy, do kiedy? Informacja mówi że do roku... Sam program jest wadliwie skonstruowany osoby które mieszkają w domach z kilkuwarstwowa ściana koniecznie muszą wziąć eksperta bo inaczej program przydzieli im ocieplenie 25-30 cm kuriozum bez odpowiedniego przeliczenia lambdy dla styropianu co wpływa na zmniejszenie jego grubości.
  Informacja ze strony urzędow w Krakowie żadna, nikt nic nie wie o ile jeszcze odbiorą telefon. Po zakończeniu wymiany pieca i węzła cieplnego kolejne bieganie za protokołami.
  Pomysł dobry ale wykonanie pod względem formalnym z lat 80 tych

  6 1

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • 1 sty 2020

  Widziałem go ok 19-20:00 biega od strażnicy do kapliczki

Czystośc powietrza

 • 24 lis 2019

  W Borzęcie i Jaworniku airly wyłączony od dawna. Chyba kupię nettigo i podłącze do sieci by udostępnić wynik innym (brakuje mi jeszcze sensora voc)

  1 2

KRYPTOWALUTY

 • 7 lut 2018

  Tak z dozą humoru wolę określenie gruba ryba niż rekin haha

  1
 • 7 lut 2018

  Czy miałeś lub masz jakieś kryptowaluty ?

  1 1
 • 7 lut 2018

  Nie naciągam innych tylko tłumaczę że wszystko ma swoje plusy i minusy a tym bardziej nie namawiam nikogo do inwestowania. Gdybyś przeczytał uważnie mój post zrozumiałbyś i nie przeinaczał iż do wszystkiego trzeba podejść z dystansem i zimną kalkulacją. Zachowujesz się mało dojrzale a ataki w Twoich postach są nie na miejscu. Poza kryptowalutami jest wiele innych sposobów na inwestycje nieruchomości, dzieła sztuki, rzadkie metale itd.

  2 1
 • 7 lut 2018

  Ps.
  KNF zapewne lobbowane przez banki wpisało bitbay na listę ostrzeżeń publicznych. A jak to w "Polszy" teraz bywa mogą lada dzień zablokować tam konta do czasu wyjaśnienia.

  2 1
 • 7 lut 2018

  Pierwsze słyszę żeby bitbay nie wymagał pełnej weryfikacji kiedyś może tak teraz prawie każda giełda ma ograniczenia co do wypłat bez weryfikacji.

  Vivaldi chyba wyprzedałeś wszystko podczas "panic sell" skoro tak się irytujesz. Każdy inwestuje swoje pieniądze w to co chce więc polecam pilnować samemu własnych oszczędności. Ty na chwilę obecną zachowujesz się jak banki które straciły część posiadanego kapitału klientów na prowizjach bliskich 0. Kryptowaluty to cios właśnie w sektor bankowy jedne pozwalają zarobić ponieważ idą z nimi w parze ciekawe projekty a inne to zwykłe scamy.

  5 1
 • 6 lut 2018

  Vivaldi nie siej propagandy

  3 2

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

 • 5 sty 2018

  Ciekawe jaki mają limit wręczenia mandatów na ten miesiąc.

  18 7
 • 5 sty 2018

  Ciekawe

  5 8

Gdzie można okleić samochód?

 • 22 lis 2017

  Polecam Tomka autofoliastudio ul 3 Maja oklejał mojego boxstera folia 3m satin dark grey. Świetne zabezpieczenie samochodu przed czynnikami atmosferycznymi. Bardzo dobra jakość wykonania , dbałość o szczegóły i przystępna cena.
  Na co zwrócić uwagę przy oklejaniu? lakier pod spodem musi byc w dobrym stanie inaczej widać każdą nawet najmniejszą wgniotkę. Warto podjechać i zapytać

  3 2

Policjant służbista podczas procesji na osiedlu .

 • 18 cze 2017

  Myślenice miasto prawa haha
  Nie oszukujemy się policja jest po to by zarabiać na mandatach. W innych państwach (może poza Austrią) zachowują się po ludzku. Tu jedziesz w mieście 40 za mało jedziesz 55 za dużo.

  5 91

Włamanie-mieszkanie os. 1000-lecia Myślenice

 • 3 cze 2017

  W poniedziałek kilka mieszkań chyba blok 24. Nie ma znaczenia czy główne drzwi są otwarte czy nie. Szkoda że w Myślenicach nie ma sprawnego monitoringu !

  17 2