Borys Budka w Myślenicach: "Na stacjach ósemka z przodu, a tablice orlenowskie są przygotowane na kolejną cyfrę. Obajtek odpowiada za ten horror"

 • Adam 10 cze

  Przepraszam za zwrot Pan a wracając do sprawy to miałem rację ponieważ Pani nie ma porównania pomiędzy tymi czasami a tamtymi z racji wieku. Jeżeli chodzi o porównanie ulg na dzieci to łatwo porównać 1500zł odliczenia podatku na dziecko a 6000 w 500+ rocznie, nie wiem czy odliczenia są dalej bo dzieci mam już starsze ale porównanie jest łatwe. Tamte rządy zabierały mi tyle samo procentowo ale nie dostawałem żadnej pomocy, szkoda że Pani nie docenia tego w ogóle że tyle dostaje pomocy z Państwa. Proszę sobie np założyć konto na które będzie Pani wpłacać te pieniądze z 500+, przyda się dzieciom jak zaczną dorosłe życie i niech Pani spróbuje spiąć cały budżet bez tych pieniędzy. Może zauważy wreszcie Pani że to duża pomoc. Proszę jeszcze taki filmik obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=9Co1EauUUag&ab_channel=TVPInfo

  3 2
 • Adam 9 cze

  Pan te czasy chyba zna z opowiadań albo nie ma Pan dzieci. Wszystkim nam z rodzinami wielodzietnymi było cholernie ciężko i nie było żadnej pomocy ze strony Państwa więc cieszmy się że teraz jest to 500 plus i i jest lżej dla rodzin wielodzietnych bo to pozwala im godniej żyć. Nieroby którzy są pokazywani przy okazji 500 plus to jest tylko promil ludzi którzy otrzymują te pieniądze. Moja znajoma która ma 4 dzieci już dorosłych mówi że w dzisiejszych czasach zabrali by jej dzieci bo zostawiała bardzo często dzieci małe z starszymi dziećmi a nie było możliwości utrzymać się bez 2 pensji. U mnie był taki plus że pomagała nam moja mama w opiece nad dziećmi więc przynajmniej dzieci były zaopiekowane. Teraz jeżeli kobieta ma możliwość zostać w domu i opiekować się dziećmi to nie uważam że jest to przejaw ich lenistwa tylko konieczność wyboru pomiędzy pracą a opieką nad dziećmi.

  2 5
 • Adam 8 cze

  Myślę że kierowanie się moralnością powinno dotyczyć też polityków ale faktycznie różnie z tym bywa.

  3 2
 • Adam 7 cze

  Proszę to wytłumaczyć schorowanemu 65 latkowi że jeszcze musi 2 lata dłużej robić aby dostać emeryturę albo kobiecie która ma 60 lat że jeszcze ma robić 7. To są dla tych osób fakty przez które PO przegrało w wyborach i nie chcę aby takie rządy wróciły.

  6 8
 • Adam 7 cze

  Nic mi się nie pomieszało ponieważ za tamtych czasów obydwoje z żona pracowaliśmy i ciężko było związać koniec z końcem aby starczyło dla nas i 3 dzieci, rodzinne nie dostałem ponieważ przekroczyło mi zarobki o 20zł, koniec końcem musiałem znaleźć drugą pracę aby normalnie żyć a co do 500 plus to wszyscy dostają i bogatsi i biedniejsi a nieroby były też w tamtych czasach.

  8 6
 • Adam 6 cze

  A ja pamiętam rządy PO tak: bardzo wysokie bezrobocie, mnóstwo ludzi uciekających z Polski do innych krajów za pracą, brak polityki prorodzinnej (mając więcej dzieci nie było się w stanie utrzymać za normalne wypłaty), zabranie pieniędzy z funduszy emerytalnych, głodowe emerytury dla ludzi którzy ciężko pracowali w poprzednich latach, wydłużenie wieku emerytalnego. To są fakty a pomimo tej drożyzny która teraz jest i tak wolę rządy PIS.

  9 16

Karetka z Myślenic trafiła do Ukrainy. Dostarczył ją Zbigniew Bylica

 • Adam 6 cze

  Pan Prawicowiec ma chyba osobiste zatargi z Panem Zbyszkiem a wystarczy dostrzec że Zbyszek stara się pomóc ludziom którzy mają wojnę w kraju i zdobycie funduszów na karetkę i dostarczenie jej powinno być chwalone a nie krytykowane

  2 1
 • Adam 1 cze

  Oby więcej takich osób się znalazło którzy chcą pomóc i udaje im się pomóc. Brawo Zbyszek

  7 6

Mariusz Marszalik Mistrzem Europy. W przysiadzie podniósł 295 kg

 • Adam 13 kwi

  Brawo Mariusz!

  2 1

Myślenice. Za „drifty” na Zarabiu i jazdę niesprawnym autem zapłaci 5 tys. zł

 • Adam 12 kwi

  Najciekawsze jest to że znajdują się diagności którzy podbijają przeglądy takim szrotom i powinni się też policjanci zabrać za takich diagnostów.

  21 2

Poseł Marek Sowa: „Małopolska Kurator Oświaty przez siedem tygodni blokuje postępowanie wyjaśniające w stosunku do nauczyciela, polityka PiS-u z Myślenic”

 • Adam 18 sty

  Nie bawię się w sędziego ale denerwuje mnie jak łatwo wszyscy osądzają nauczyciela który naprawdę jest lubiany przez uczniów (dwójka moich dzieci chodziła na zarabie) a kuratorium to są osoby które są oderwani od rzeczywistości szkolnej i na pewno nie przeanalizują całokształtu pracy tego nauczyciela tylko skupią się na cytowanych przez posła Sowę wypowiedziach. Przeczytałem na forach również że forumowicze dotknęli pana Andrzeja G "seniora". Nie wiem jak może ktoś takie rzeczy o nim pisać, sam miałem z nim WF i jego żarty były bardzo fajne, WF był na bardzo wysokim poziomie. Nie zapomnę Rugby na śniegu, lodowisko w zimie, biegi na zarabie a "Gablan" z nami na ruskim rowerze, piłka nożna pomiędzy klasami aż się łezka w oku kręci. Teraz większość młodzieży chce na WF tylko siedzieć z telefonami a nie daj boże żeby nauczyciel spróbował zmusić te osoby do ćwiczeń to wtedy agresja na nauczyciela i od razu kuratorium.

  6 4
 • Adam 15 sty

  Ja nie jestem z Myślenic ale znam różnych nauczycieli i powiem tak: jest inny nauczyciel (AK) w innej szkole który pozwala sobie na dużo gorsze żarty z uczniów i jakoś nikt nie rozdmuchuje jego tekstów do uczniów i nie nasyła na niego kuratorium a dlaczego? bo nie jest z PIS. Te ataki na różne osoby z PISu są naprawdę żenujące.

  13 19
 • Adam 14 sty

  Nauczyciele WF zawsze byli bardziej przystępni dla uczniów niż inni nauczyciele i niestety czasami powtarzają żarty uczniów aby mieć z uczniami lepszy kontakt. Można byłoby przecież zacytować bardzo śmieszne żarty tego nauczyciela a nie skupiać się na pojedynczych niezbyt udanych żartach. Czy nikt nie pamięta ze swoich szkół lekcji WF?

  19 21
 • Adam 14 sty

  Wiem z różnych źródeł że nauczyciel Gablankowski jest bardzo lubianym nauczycielem i jego żarty może były czasem niezbyt przemyślane ale dopiero jak został radnym z ramienia PIS to zaczęło to wszystkim przeszkadzać. Uczniowi któremu zdarzyłoby się w dzisiejszych czasach powiedzieć coś do nauczyciela dałoby się drugą szansę po takich żartach a nauczyciela co, najlepiej od razu napiętnować i wyrzucić ze szkoły. Trochę szkoda że poszło szkolnictwo w takim złym kierunku.

  25 35

Powiat myślenicki. Pierwsze mandaty z nowego taryfikatora. Jak to wygląda w rzeczywistości?

 • Adam 13 sty

  Ja nie znam nikogo kto za przekroczenie prędkości o 10 km/h zapłacił mandat a bardzo duże prędkości są plagą polskich dróg i bardzo dobrze że zmienili taryfikator bo może niektórych to nauczy pilnowania dopuszczalnych prędkości i patrzenia na pieszych.

  13 1

Wypadł z jezdni w Osieczanach. Zatrzymał się na ogrodzeniu

 • Adam 28 gru 2021

  Patrząc na koło które odstaje od samochodu przy słupku wydaje mi się że to opona letnia. Jeżeli ktoś w takich warunkach jeździ na oponach letnich to powinno się taką osobę obciążyć kosztami akcji ratowniczej.

  4 1

„Trzeźwy poranek” w powiecie myślenickim. Na podwójnym gazie kierowca busa i dostawczaka

 • Adam 28 gru 2021

  A może zamiast narzekać na Busiarzy że jeżdżą jak z węglem to lepiej byłoby chwycić się uchwytu a nie wisieć na telefonie i narzekać na ich styl jazdy. Oczywiście naganna jest jazda pod wpływem alkoholu ale pisanie że nienawidzę busiarzy to naprawdę jest powód do pójścia do Psychologa

  9 7

Śmieci drożeją, ale nie wszędzie. Ile za ich odbiór płacą mieszkańcy gmin powiatu myślenickiego?

 • Adam 23 mar 2021

  Oczywiście gmina Dobczyce najdrożej! Brawo Burmistrz i Radni Gminy Dobczyce za najlepsze stawki w Powiecie

  16 1