MYŚLENICE RYNEK -sprzeciw wobec powrotu dyktatury i PRLu w rocznicę stanu wojennego

 • 14 gru 2016

  Kodziarze to na prawdę jakaś ciemna masa. W dzień upamiętnienia ofiar stanu wojennego wprowadzonego przez zbrodniarza Jaruzelskiego idą ramię w ramie z UBkami którzy ten stan wojenny przeprowadzali. To tak jak by niemieccy kombatanci demonstrowali w Auschwitz.
  Kodziarz to naprawdę jakiś odklejony stan umysłu. Wy biedaki macie bardzo zryte mózgi.

  Kijowski mówi:
  "Dziś nasza władza, tak jak 35 lat temu atakuje nas. Odbiera nam nasze wolności - mówił do zgromadzonych na demonstracji KOD lider tej organizacji Mateusz Kijowski. I dodał, że trzeba być razem... (z ubekami)- Z tymi, którzy bronili nas i chronili, a dziś chce się ich pozbawić emerytur. Ze wszystkimi musimy być razem - stwierdził".

  Co można myśleć o ludziach z KOD skoro otaczają się UBekami którzy mówią że stan wojenny to było wydarzanie kulturalne?
  Co można powiedzieć o ludziach z KOD którzy sympatyzują i podpierają się takimi autorytetami jak ta pani która mówi do kamery:

  – Ja w stanie wojennym nie zrobiłam nic zbrodniczego – mówiła.

  – Około 100 osób straciło życie – odpowiada dziennikarz TVP.

  – A dzisiaj ile dzieci traci życie. Przez to, że te 500 + dają? Rodzą te dzieci i o ścianę rozbijają – zakończyła rozmowę kobieta.

  http://niezalezna.pl/90699-lekarza-brednie-sympatyczki-esbekow-i-kod-rodza-te-dzieci-i-o-sciane-rozbijaja?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+niezalezna+%28niezalezna.pl%29

  Biedni ludzie.

Pszczoły zagrożone wyginięciem.

 • 13 maj 2016

  -Podstawową przyczyną osypywania się rodzin pszczelich w naszym rejonie jest robaczek Varroa destructor.
  -Brak skutecznych leków do jego zwalczania a także złe stosowanie dostępnych środków przez samych pszczelarzy.
  Poza tym że varroa sama niszczy rodziny pszczele to dodatkowo przyczynia się do rozprzestrzeniania chorób wirusowych.
  Do upadków rodzin pszczelich przyczynia się także stosowanie środków ochron roślin. (w naszym rejonie może mniej niż w innych częściach kraju[brak wielkoobszarowych monokulturowych upraw] ale jednak) Pozostałości tych środków krążą w przyrodzie nieustannie. Parę lat temu środowiska pszczelarski podniosły alarm odnośnie neonikotynoidów które można znaleźć na przykład w cukrze powstałym z buraków traktowanych środkami które zawierają te środki chemiczne. Co prawda w cukrze są ilości które mieszczą się w unijnej normie i teoretycznie nie szkodzą ludziom. Jednak malutkiej pszczole te same ilości szkodzą. Dla wyjaśnienia dodam że pszczelarz zabierając pszczołom miód musi na zimę pszczoły zakarmić jakimś zamiennikiem. I najczęściej jest to cukier. Ostatnio popularny staje się specjalny syrop do karmienia pszczół na bazie zbóż.
  Właśnie w tym okresie, na początku maja wykonywane są masowo opryski rzepaku. Najczęściej rolnicy mając gdzieś pszczoły i to że dzięki pszczołom ich plony są do 40% wyższe leją te świństwa w czasie największej aktywności pszczół czyli koło południa. Proszę wpisać w google hasło: wytrute pszczoły, albo podobne.
  Nie ma nic bardziej bolesnego dla pszczelarza jak widok całej masy martwych pszczół przed ulem.

  7 1

Krzczonów: Miał 2,5 promila. Policjantów straszył bronią

 • 21 kwi 2016

  Policja o powinna teraz sprawdzić skąd ten człowiek miał amunicję myśliwską. Przecież nie kupił sobie jej w sklepie. Ktoś kto ma pozwolenie na broń musiał mu odprzedać takie naboje. Dziadka chwycić za twarz i niech sypie.

  9 3

Czy uprawianie sportu w okolicznych lasach jest bezpieczne?

 • 3 kwi 2016

  Nic nie wspominacie o pierwszymi podstawowym zagrożeniu jakim są pospolici bandyci na quadach i motorach.
  łamie prawo wjeżdżając do lasu. Niszczy las płoszy zwierzęta i zagraża spacerującym i rowerzystom. Ponadto nie szanuje prywatnej własności jaką są lasy prywatne za które ludzie płacą podatki. To jest patologia z którą powinno się walczyć z całą stanowczością. Niektórzy biorą sprawy w swoje ręce i skutecznie utrudniają tym bandytom uprawianie tego procederu. Policja i straż leśna z nimi sobie nie radzi. Bo jak ma sobie radzić skoro tym bandytyzmem zajmują się sami, zajmują się ich dzieci lub kumple.
  Mam sporo własnego lasu i nie mam nic do ludzi którzy sobie po nim spacerują czy jeżdżą na rowerach. Nawet jest mi miło z tego powodu. Pod warunkiem że nie pozostawiają po sobie śmieci. Ale to jest margines. Natomiast to ścierwo na quadach i motorach będę tępił.

  40 10

Program 500+ - wyborcze oszustwo?

 • 7 lut 2016

  Wy się leming w końcu zdecydujcie.
  Dopiero wyliście po wszystkich forach facebookach i innych twitterach że 500+ zniszczy Polskę, zniszczy gospodarkę spowoduje zapaść.
  Teraz zmiana narracji (zapewne po nakazie z góry) 500+ na każde dziecko!!!!
  Oto nagle media zaczną być przepełniona płaczącymi pierwszymi dziećmi.
  Ja wiem że macie płacone za takie wpisy. Jakoś trzeba dorobić. Ale zrozumcie "zielona wyspa" to był mit i kit który wam Tusek wcisną a wy łykliście to bez przepitki.
  Została was garstka i nikt już wam nie wierzy.
  To że mamy taki jazgot w sprawie 500+ świadczy tylko o tym że będzie to dobre dla Polski. Poprzedni nierząd był antypolski i dlatego takie działania ich i was bolą.
  To że PiS chce dać po 500 na dziecko to nie jest rozrzutność to brzydko mówiąc inwestycja która się zwróci.
  Przecież tych pieniędzy ludzie nie zakopią pod drzewem ale będą wydawać napędzając gospodarkę. Pracodawcy w końcu będą musieli lepiej płacić najmniej zarabiającym bo jak nie to wielu nie będzie się chciało pracować za grosze jak będzie mógł zająć się dziećmi w domu i mieć te same pieniądze.

  28 12

Ustawa o inwigilacji przegłosowana przez PIS

 • 6 lut 2016

  No to może trochę cytatów choć wiem że lemingi i tak nic nie zrozumieją.
  "Trybunał Konstytucyjny w lipcu 2014 roku uchylił przepisy dotyczące stosowania technik operacyjnych przez policję, inne służby. Dał parlamentowi 18 miesięcy na dostosowanie tych przepisów. Okazało się, że poprzednia koalicja nic w tej sprawie nie zrobiła. Minęło już 17 miesięcy i stoimy przed taką perspektywą, że jeżeli przed 6 lutego tego roku prawo nie zostanie przyjęte, to od 7 lutego policja, służby, będą sparaliżowane"

  "Te wrzaski, które słyszymy teraz, to próba ucieczki do przodu, próba manipulacji tym co się dzieje. Na przykład sprawa internetu. Zarzut o inwigilacji milionów Polaków jest nieprawdziwy. Jeżeli sprawdzimy przepisy prawa telekomunikacyjnego uchwalonego w 2004 roku, to już w tej ustawie są takie możliwości. Projekt poselski tylko tworzy katalog tych działań, tworzy również słowniczek, w którym pojawia się sformułowanie przejęte żywcem z ustawy telekomunikacyjnej i jeszcze jeden argument mówiący o tym, że ta ustawa ogranicza możliwości działania służb. Otóż techniki operacyjne w świetle tej ustawy mogą być stosowane maksymalnie przez 18 miesięcy. Dziś mogą być stosowane w nieskończoność. Oczywiście za każdym razem musi być zgoda sądu, ale zgoda sądu z reguły jest"

  Gdzieście byli jak za rządu PO byli nielegalnie podsłuchiwani dziennikarze i ich rodziny którzy ujawniali brudy Platfusów???

  3 2

IV RP

 • 4 gru 2015

  Streszczenie cyrku z TK:
  1. PO po przegranych wyborach prezydenckich robi skok na TK.
  2. USTAWA pisana jest przez PO na szybko i na kolanie z pomocą TK.
  3. TK nie zgłasza zastrzeżeń do własnej ustawy (o dziwo) która była wbrew konstytucji (o czym dzisiaj im się przypomniało).
  4. PIS wykorzystuje ustawę PO, przeciwko PO.
  5. PO bóldupi, że te działania, na które pozwala ich ustawa, są niezgodne z konstytucją i "demokracją".
  6. TK uznaje, że USTAWA którą współtworzył TK jest niezgodna z konstytucją.
  Przypomnijmy jeszcze:
  7. prawdziwym i jedynym celem USTAWY z 23 czerwca było całkowite upolitycznienie TK przez PO.
  8. efekt braku działań PiS - w TK 15/15 sędziów byłoby z PO-PSL.
  9. efekt działania PiS - w TK 10/15 sędziów jest z PO-PSL.
  10. to PO upolityczniło i zdyskredytowało TK, które wyrokowało wbrew konstytucji (np za OFE i wiekiem emerytalnym).

  Gdzie byli ci dzisiejsi "obrońcy demokracji" gdy TK wydawał polityczne wyroki i aktywnie uczestniczył w tworzeniu patologicznej relacji z partią rządzącą ?

  4 3

ALARMUJECIE: Okolice lasów w Krzyszkowicach pełne martwych zwierząt

 • 6 lis 2015

  Kar9876
  No co się pienisz.
  Tak. Myśliwy nie ma obowiązku zabijania. Myśliwy ma prowadzić gospodarkę łowiecką. Łowiectwo to nie tylko strzelanie do zwierząt. Polowanie to tylko mała część gospodarki łowieckiej.

  Nie piszę że wypłacamy za zwierzęta tylko za szkody wyrządzone przez zwierzęta w uprawach. Takie jest prawo.
  Odszkodowania wypłacane są na podstawie aktualnie obowiązujących cen. A to że rolnikom się wydaje że powinni dostać więcej bo ponieśli większe koszty to świadczy tylko o tym iż do nich jeszcze nie dotarło że rolnictwo w większości małopolski jest nierentowne. Inni chcą na tym wszystkim zarobić. Znam przypadki gdzie przy samym lesie wysiewana jest kukurydza po to żeby dostać odszkodowanie.
  Koła zakupują elektryczne pasterze a także odstraszacze zapachowe i rozdają rolnikom.Niestety duża część rolników nawet nie pofatyguje się aby zastosować te środki. Znam przypadek gdzie rolnikowi koło zakupiło pasterza i sami myśliwi chcieli ogrodzić mu uprawę.Niestety rolnik nie pozwolił. Podpisał papier że się nie zgadza. Myślał że jak mu dziki zniszczą uprawę to dostanie kasę. Niestety się pomylił. Bo rolnik który nie chce współpracować z kołem łowieckim nie jest uprawniony do wypłaty odszkodowania.

  7 3
 • 6 lis 2015

  Zwierzyna w stanie wolnym jest własnością państwa.

  "Obwód łowiecki jest administracyjnie wydzieloną jednostką
  gospodarczą o powierzchni nie mniejszej niż 3000 ha, utworzoną w celu
  prowadzenia gospodarki łowieckiej. Obwód taki stanowi siedlisko
  zwierzyny łownej. Obwody łowieckie dzierżawione są przez koła
  łowieckie i jednostki administracyjne lasów państwowych.
  Należy zauważyć, że dzierżawa obwodu łowieckiego nie jest
  tożsama z dzierżawą gruntu lub rzeczy, o której stanowią właściwe
  przepisy Kodeksu cywilnego. W tej sytuacji mamy do czynienia z
  dzierżawieniem prawa do polowania na zwierzęta łowne, które są
  własnością Skarbu Państwa, a nie właścicieli gruntów. Ustawodawca
  ustanowił zasadę, zgodnie z którą gospodarka łowiecka powinna być
  prowadzona wszędzie tam, gdzie istnieją po temu warunki, gdyż
  łowiectwo jest elementem szeroko rozumianych działań na rzecz ochrony
  środowiska.
  Zagadnieniem spornym i kontrowersyjnym jest stosunek podziału
  kraju na obwody łowieckie do prawa własności gruntów rolnych i
  leśnych. Ustawa prawo łowieckie nie wskazuje, aby kwestie własnościowe miały wpływ na podział na obwody łowieckie. Nie ma zatem znaczenia, kto jest właścicielem gruntu, na którym wykonywane jest
  polowanie i inne czynności związane z gospodarką łowiecką. Zgodne z
  prawem jest zatem polowanie na cudzych gruntach, wchodzących w skład
  obwodu łowieckiego. Jeżeli grunt prywatny znajduje się w obwodzie
  łowieckim, to wolno na nim polować bez zgody właściciela.
  Z pewnością jest to ograniczenie prawa własności. Powstaje wobec tego pytanie: czy
  jest ono możliwe i dopuszczalne?"

  Taki stan prawny będzie jeszcze obowiązywał do końca tego roku. Poprzednia ekipa rządząca ( w zasadzie jeszcze aktualna) Zostawiła w tym temacie syf i dziadostwo (zresztą jak w każdym innym). Po nowym roku się okaże czy w ogóle myśliwi będą mogli polować.
  Ja osobiście jestem za tym żeby w świetle tej nagonki medialnej i ze strony ekoterrorystów profilaktycznie myśliwi wstrzymali się od polowań przez jeden rok. Ale także aby koła myśliwskie nie wypłacały odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzynę. Bo przypominam niektórym że odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzynę w uprawach WYPŁACAJĄ MYŚLIWI Z WŁASNEJ KIESZENI. Część pieniędzy pochodzi ze sprzedaży upolowanej zwierzyny ale to najczęściej nie wystarcza i trzeba dopłacać.

  kar9876 napisał/a:

  2.Ostatnio zgłosiłem do kołka łowieckiego że lis poluje na moje kury to usłyszałem że teraz jest duża trawa i ze będzie ciężko ale przyjedzie zobaczyć co da się zrobić. Niestety na obiecywaniu się skończyło.Okresu ochronnego już nie było .Czy myśliwym się nie jest cały czas a może tylko wtedy jak się zbiera całe koło łowieckie i się jedzie pokazać.

  Nie wiem czego oczekiwałeś od myśliwego? Tego że przyjdzie i będzie strzał w kurniku lub obok niego?
  Jedni chcą żeby myśliwi w ogóle przestali polować a inni chcą żeby myśliwi wybili wszystko co się rusza.
  Myśliwego obowiązuje prawo i to restrykcyjne. Obowiązuje go także etyka łowiecka. Myśliwy nie ma obowiązku iść i zabijać.
  Polowanie na lisa to bardzo trudna sprawa. Nie wielu się tego podejmuje. Jeśli to zdjęcie z tego artykułu jest autentyczne i te lisy zostały upolowane w Krzyszkowicach i z broni palnej (zastanawia mnie fakt braku jakichkolwiek śladów po kuli czy śrucinach na tych lisach) i w tej liczbie to musiał to zrobić ktoś dobry w te klocki.

  Dalej podtrzymuję pytanie dlaczego "zamordowana sarna przez myśliwych" na tym zdjęciu ma pętlę na szyi???

  8 5
 • 5 lis 2015

  Proponuję żeby ci co nie wiedzą o czym piszą nie pisali. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o łowiectwie i myślistwie niech milczy bo się ośmiesza.
  Zaznaczam że jestem myśliwym.
  Jeśli to jest prawdą co tutaj jest podane w tym artykule to jest to zwykłe kłusownictwo. Nawet jeśli to zrobili myśliwi z papierami to jest to kłusownictwo. Jeśli jakiś myśliwy przeprowadza polowanie z jakimkolwiek naruszeniem prawa łowieckiego a także etyki łowieckiej to jest to kłusownictwo.
  Myśliwy ma zapisane w prawie że po upolowaniu ma podnieść zwierzynę. To jest jego obowiązkiem. Po strzale ma iść na miejsce gdzie stało zwierzę i stwierdzić czy padło w ogniu czy zostało zranione i się oddaliło. Jeśli się oddaliło a ślady wskazują na to że zostało ranione obowiązkiem jest odnalezienie zwierzęcia i dostrzelenie w celu skrócenia cierpienia.
  Dziwię się że ktoś tu podaje iż od dwóch tygodni coś tam się niedobrego dzieje. Jeśli ktoś ma sygnał o takich sytuacjach to od razu powinien sprawę zgłosić do koła łowieckiego które dzierżawi ten teren lub na policję. Jeśli polowanie było legalne to łowczy koła łatwo sprawdzi kto na tej ambonie polował.
  Na zwierzynę płową można polować w dzień czyli godzinę przed wschodem słońca do godziny po zachodzie słońca. Jeśli ktoś ma informację że ktoś poluje na sarny i jelenie w nocy to powinien to zgłosić.
  Myśliwych w Polsce jest ponad sto tysięcy. Jeśli ktoś myśli że w takiej grupie osób są sami święci to jest bardzo naiwny. W każdej grupie osób zajmujących się jakąś działalnością znajdą się czarne owce. Co nie znaczy że trzeba to tolerować. Polski Związek Łowiecki z takimi osobami walczy i stara się zwalczać patologię.
  Zapewniam państwa że złych przykładów działalności myśliwych jest bardzo mało w porównaniu z tymi dobrymi. Jednak zło jest bardziej krzykliwe i wszelkie media wolą grzać kontrowersyjny temat niż napisać coś dobrego. Taka moda nastała.
  Teksty typu że myśliwi zabijają niewinne zwierzątka lub o tym że zwierzątka powinny same sobie radzić i się regulować świadczą o tym że ten kto tak twierdzi nie wie o czym mówi. To samo tyczy się zarzutu że myśliwi wybijają wszystko co się rusza i niedługo nic w lasach nie będzie. No trochę głupie myślenie skoro zwierząt przybywa. Z wyjątkiem zajęcy i kuropatw. W moim kole od wielu lat nie poluje się na zające i kuropatwy. A jakoś ich liczebność nie rośnie. Przeciętny człowiek nie wie że małego zająca zaciuka oprócz jastrzębia kruk, wrona a i sójka nie pogardzi. Miłośnicy zwierząt z zimną krwią własnymi rękami rozszarpali by każdego myśliwego ale na temat wałęsających się psów nie mają zdania. (co roku zbieram zagryzionych kilka saren przez milusińskie psy, w tym roku cztery) Kochaniutkie kotki przy pomocy lisów wypleniły całkowicie kuropatwy. Od wiosny do jesieni koty można spotkać w lesie i na łąkach.
  Co sądzą miłośnicy zwierząt i ekoterroryści o quadach i motorach które niszczą nasz państwowe i prywatne lasy? Ich ryk powoduję przestrach u saren które uciekając zabijają się o drzewa. U dzików spowodowały oswojenie i stąd mamy dziki w miastach i przy domach.
  Jakoś na te problemy nie ma popytu wśród miłujących bezbronne zwierzątka.
  I jeszcze oklepany slogan że myśliwi dokarmiają zwierzęta żeby mieli co zabijać. No tak. Sam za własne pieniądze kupuję ziarno i inne smakołyki i często na plecach tarmoszę do lasu brodząc po kolana w śniegu. Myśliwi dokarmiają wszystkie zwierzęta ale odstrzeliwują tylko mały ich procent.
  Poza tym dlaczego ktoś (skoro działam legalnie) chce mi zabronić spożywać zdrową żywność. Ja się nie wtrącam w to jak ktoś kupuje nawalone chemią mięso w sklepie. Jego wola.
  Na YouTube jest sporo filmów z przemysłowych rzeźni gdzie widać jak są traktowane zwierzęta. Jeśli ktoś ma silne nerwy niech oglądnie.

  Myślistwo i łowiectwo można najkrócej zdefiniować zdaniem że jest to hodowla zwierzyny w stanie wolnym. Dzisiaj zwierzyna w Polsce bez ingerencji człowieka nie jest wstanie przeżyć.

  Ale się rozpisałem, sam się dziwię. :)

  Na koniec zagadka. Pisałem na początku że "jeśli to jest prawda co tu jest podane w tym artykule"
  Moją wątpliwość wzbudziła fotografia sarny. No bo jeśli została zastrzelona to dlaczego ma na szyi zaciśniętą pętlę wnyku???

  Co do lisów to musi ktoś sprawdzić jak zginęły.
  I moja prośba do kogoś kto tam jest blisko aby dał znać jak się sprawa potoczyła dalej.

  16 5

ALARMUJECIE: Motocykliści i imprezowicze niszczą las i pobliskie pola

 • 8 sie 2015

  Znowu ciu.e na motorkach zabierają głos. "Zróbcie nam tor to nie będziemy łamać prawa, nie będziemy niszczyć prywatnej własności itp..."

  Jak masz takie ukochane hobby to se zapłać i zrób tor. Niby dlaczego ktoś ma ci to zrobić. Jak chcę sobie hodować rybki to to sobie muszę akwarium KUPIĆ. Prywatna własność to prywatna własność. Prywatny las to prywatny teren i prywatna droga w nim. Jak uważasz jeden z drugim że możesz sobie jeździć po prywatnym terenie bo tak ci się podoba to dawaj adres ja poszaleję po twoim ogródku.
  W moim prywatnym lesie lubię turystów pieszych i rowerowych. Nie mam nic do grzybiarzy. Ale quady i motory i terenówki tępię. Za szkody na mieniu i zdrowiu nie opowiadam.
  Tylko w naszym kraju może być taki syf. Ciekawe czy w Austrii tak byście łamali prawo?

  15 4

Pędził 121 km/h przez Zarabie. Stracił prawo jazdy

 • 21 maj 2015

  Po pierwsze nie stracił prawa jazdy tylko zostało mu zatrzymane i to jedynie na trzy miesiące. Za coś takiego powinien mieć zatrzymane na co najmniej jeden rok i zdawka egzaminu. Przecież ten debil jest bardziej niebezpieczny jadą tyle w tym miejscu niż inny mający 03 promila.
  Po drugie ten debil (jeśli oczywiście nie będzie jeździł bez prawka przez ten okres) pierwsze co zrobi po zwrocie papierów to przejedzie się tamtędy 140 km/godz. On w swoim środowisku będzie uchodził za bohatera.
  Co to jest trzy miesiące???
  Podejrzewam że jakbym siedział na Zarabiu na ławce i obracał sobie na palcu załadowany rewolwer to za narażanie przechodniów na utratę życia lub zdrowia posiedziałbym parę latek. Tymczasem w Polsce ginie więcej osób zabitych z premedytacją przez jeżdżących psychopatów niż od kul. Ot przykład zabicia samochodem sześcioosobowej rodziny. Morderca dostał 12 lat. ZA ZABICIE SZEŚCIU OSÓB i ZRANIENIE DWÓCH. Co prawda wyrok ten został niedawno uchylony. Ale pewnie w drugim rozdaniu dostanie mniej bo prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków i biedak nie wiedział co robi.

  12 10

MOKIS - z kulturą na bakier.

 • 26 kwi 2015

  Niech dyrektorem Domu Kultury zostanie Szewczyk to będzie się działo.
  Aktualna pani dyrektor usadowiła się na tej posadzie i trwa. W zasadzie zajmuje się tylko tam byciem. Dowiedzcie się ile tam zarabiają te wszystkie derektory za to nicnierobienie to się dowiecie po co jest Dom Kultury.

  14 2

Odszedł wspaniały człowiek Wielki Polak

 • 26 kwi 2015

  "NIE PŁAKAŁEM PO BARTOSZEWSKIM"

  Bono większego tancerza na trumnami jak ty to chyba na tym forum nie ma.
  Twoje sianie nienawiści do ludzi którzy nie wierzą w każdą pierdołę którą podaje GW i TVN jest co najmniej godne politowania. Ulubiony twój temat to opluwanie PiSu i Kościoła Katolickiego. Ty dalej wierzysz że żyjesz na zielonej wyspie. A przejawem nowoczesności i rozwoju intelektualnego jest rzucanie błotem i plucie na PiS i K. Katolicki. Tymczasem nie było i nie ma zielonej wyspy. Twój czcigodny Łudy Płemieł dał nogę na saksy za granicę. Gnojenie PiS też już nie jest w modzie. Nie działa. Czas się zatrzymać wziąć głęboki oddech i trochę samodzielnie pomyśleć.
  Tak jest coś takiego jak samodzielne myślenie.I nie bój się, to nie boli. Może będzie ci trochę wstyd że tak się dałeś wydymać ale mimo wszystko warto.

  -----Niby profesor Bartoszewski to zwykła nadymka który jak wiele innych "autorytetów" służył jako szczekaczka z okazji wyborów. Dostał zadanie od jedynie słusznej Partii Obłudy i miał ujadać na PiS. Dlatego był taki bliski Bono. W zasadzie wszystko co robił nie było jednoznaczne.
  W czasie wojny zawsze miłosierni niemcy wypuszczają go z obozu bo złapał katar. Współcześnie maturzysta „Profesor” nazywany profesorem przez dziennikarzy mainstreamu, u boku Komorowskiego i Tuska wsławił się między innymi takimi wypowiedziami jak:
  "Polacy upamiętniający rocznicę Powstania Warszawskiego TO OCHRZCZONY MOTŁOCH"
  W czasie wojny "Nie bałem się Niemców tylko Polaków"
  I jeszcze parę cytatów można by zamieścić.
  Umarł, Bóg go już zakwalifikował gdzie trzeba. Ale nie róbcie "świętego" z osoby która w swoim życiorysie ma więcej niejasności niż konkretów.

  15 6

SKANDAL W JASIENICY

 • 13 kwi 2015

  skandale to dopiero teraz będą.

  22 15
 • 7 kwi 2015
  WKibic napisał/a:

  Szkoda, że Jasienica nie ma polityków tej klasy co Bolek Warszawski. On by wszystkich pogodził.

  Jędruś ty zawsze swoje trzy grosze musisz wrzucić. Ale tu się z tobą zgodzę. Bolek to "wybitna" osobowość.
  Słyszałem pogłoski że miałeś starować w Pcimiu na sołtysa? Zabrakło ci odwagi czy uważasz tę funkcję za coś ujmującego? Przecież mogłeś tyle zdziałać dla dobra sołectwa. Szkoda.

  7 5
 • 6 kwi 2015

  Typowe dla obłudnych ludzi. Radna narobiła syfu z lokalem do głosowania. Naiwny ksiądz daje się radnej wodzić za nos.
  A teraz widząc że nic tym nie wskórała i nie wyszło po jej myśli wraz z Ostrowskim zmieniają zdanie.
  Teraz wzorem Goebbelsa klęskę próbuje przekuć w sukces oznajmiając na forum osobiście lub za pomocą kundli że oto za jej przyczyną i za jej wstawiennictwem a także błogosławieństwem głosowanie odbędzie się w szkole.
  Politowania godne i tyle. Radna niech się zastanowi nad tym co sobą reprezentuje a mieszkańcy Jasienicy niech się wstydzą że głosowali na taka osobę.

  33 16
 • 18 mar 2015

  Mam nadzieję że Pan sołtys robi Print Screen tych wpisów.
  Przypominam niektórym oszołomom że Sołtys jest osobą publiczną i przysługuje mu ochrona funkcjonariusza publicznego. Za znieważanie sołtysa można siedzieć.

  A poza tym to stwierdzam że niektóry to naprawdę mózgi spleśniały. Ludzie tu chodzi tylko o to że w kościele nie powinno robić się wyborów. Można robić ale do rady parafialnej.
  Kościół ciągle jest atakowany, katolicy opluwania a taki proboszcz z Jasienicy sam daje ku temu powody. Gdzie jest dziekan???
  Ja jako katolik nie zgadzam się na to żeby w kościele czy w budynkach należących do kościoła organizowane były państwowe wybory.
  Gdyby naprawdę nie było innej dogodnej lokalizacji można by było brać taką lokalizację pod uwagę ale tu mamy do czynienia z czysto polityczną zagrywką w którą próbuje się wmieszać instytucję kościelną. Co nie pozostanie dla kościoła bez uszczerbku. Niech proboszcz się zastanowi co robi. Dla niego kościół i parafianie powinni być najważniejsi a nie pani radna.

  37 11

Robert Kasprzycki zagrał w Myślenicach [WIDEO]

 • 11 mar 2015

  Coście się tak na tę ITVMyślenice obrazili??? To już nawet wspomnieć o niej na tym portalu nie wolno???

  5 4
 • 11 mar 2015

  Ja także płacę podatki i cieszę się że z moich podatków był opłacony taki koncert. A koncert był super. Widownia pełna.
  Ten filmik pod newsem trochę wypacza obraz tego koncertu.

  11 3

Kościół katolicki

 • 9 mar 2015

  Sami teolodzy jak widzę się tu wypowiadają.
  Ja proponuję aby ci co wierzą pomodlili się za gościa pod nickiem "Jacenty". Chociaż Zdrowaś Mario, albo Chwała Ojcu.
  Podziękujmy Panu Bogu że jest ktoś taki jak "Jacenty" który w sposób otwarty i bez zahamowań świadczy o Bogu. Co prawda pisze że będzie zwalczał KK ale mieni się ateistą a więc walczy z Bogiem i głosi że go nie ma.
  Jacenty, nie można walczyć z czymś lub kimś czego, kogo nie ma. Więc dziękuję ci za to wyznanie wiary.

  A co do Kościoła Katolickiego to naprawdę uważasz że taka miernota jak ty Jacenty zdoła rozwalić coś co istnieje ponad dwa tysiące lat???

  4 6

30 tys. zł dla Ziemi Myślenickiej na instrumenty

 • 17 lut 2015

  Moim zdaniem włodarze miasta powinni obciąć finansowanie MOKiSu i kasę przeznaczyć tam gdzie kultura kwitnie i potrzebuje wsparcia. Czyli do Ziemi Myślenickiej. W MOKiSie należy zwolnić parę niepotrzebnych osób którzy sami nie wiedzą co tam robią. Łącznie z szefostwem. Pieniądze powinny iść tam gdzie się coś dzieje i tam gdzie są ludzie którym się CHCE coś robić. Zespół Ziemia Myślenicka zasługuje na większą uwagę rządzących tym miastem i powiatem.

  17 1

Na co powiat wyda pieniądze w 2015? Radni uchwalili budżet

 • 5 lut 2015

  A ile przewidziano na ochronę bezpańskich psów???

  2 4

Kto powinien wystąpić podczas Myślenickiego Festiwalu Lata 2015?

 • 28 sty 2015

  Widzę że termin dni Myślenic został przesunięty bliżej terminu wyborów. Znaczy się znowu będzie pajacowanie przedwyborcze na scenie.

  1 3