Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • Tolo 13 paź 2020

  Nawiązując do komentarza " JaToJa

  Może wtedy kierowcy busów zaszczycą nas bardziej ludzkim traktowaniem i chociaż namiastką kultury , bo to jednak dzięki pasażerom mają pracę a czasem to aż żal że się siadło jak kierowca usta otworzy"
  W sobotę 10.10.20 0 godz 7.50 z Myślenic kierowca jednej Pani puścił taką wiązankę za to że miała maskę pod nosem że mi się scyzoryk w kieszeni rozkładał.Można to było kulturalnie załatwić ale nie...Podziwiam kobietę że nie odezwała się ani słowem ! lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć,pewnie chciała jak większość jechać do pracy to zmilkła,dostosowała się do kierowcy i było po sprawie.
  Ciekawą rzeczą jest natomiast to że wsiadające małolaty też miały nie prawidłowo maski i nie spotkało się to z żadną reakcją kierowcy-podejrzewam że jak by mu puściły wiązankę to by się dziadek pos...ł.
  Kierowca maski nie miał w ogóle a dyndająca pleksa to robi tyle co psu na budę.
  Nie każdy może mieć pracę zdalną,niektórzy muszą iść do pracy fizycznie,za coś przecież trzeba żyć w związku z powyższym dojechać do pracy musi.

  Dziadek bo miał na bank 70+ jak się boi to niech w domu siedzi i wnuki bawi a nie wyżywa się na pasażerach!!! Tylko dzięki pasażerom cała reszta domowników ma spokój od dziadka w sobotę jak do pracy idzie! A o bezpieczeństwie jazdy z takim staruszkiem nie wspomnę!!!!

  6 7

Druhowie instalują tablice informacyjne swojego autorstwa. Tak wykorzystali Inicjatywę Lokalną

 • Tolo 6 paź 2020

  Warto by taką tablicę informacyjną jak i skąd można tam dotrzeć gdzieś w mieście.Dla osób przyjezdnych wcale nie jest takie oczywiste jak można tam dojść!

  6

Radny pyta o połączenie Myślenice - Kraków: "Kiedy finalizacja rozmów i o jakiej liczbie połączeń mowa?". Nadal nie otrzymał odpowiedzi

 • Tolo 10 sie 2020

  Dobrze że ruszacie z powrotem temat busów.
  PROBLEM W DALSZYM CIĄGU JEST!!!
  Z Poręby i Trzemeśni w niedzielę do Myślenic nie jedzie nic!!!! ZERO KURSÓW !!!
  Obłożenie trasy jest z pewnością mniejsze ale wcale nie znaczy że nie jest potrzebne!!! Przed korona wirusem zawsze w niedzielę kursy były,to dla czego teraz nie ma nic???
  Do pracy nie można nijak dojechać,nawet zawieźć coś w razie potrzeby do szpitala komu też nie można,a co gdyby ktoś potrzebował na SOR się dostać a nie ma swojego samochodu??? musi cierpieć do poniedziałku-niestety.
  Warto by poruszyć też kwestię jakości i bezpieczeństwa busów które jeżdżą na linii Myślenice-Kraków to jest jakiś dramat po prostu.Ukraińskie Marszrutki są raczej w lepszym stanie technicznym.
  Przykre to że w dalszym ciągu za nic nasi urzędnicy mają mieszkańców gminy a wszystko obiecują przed wyborami.W takim kontekście wybory powinny być co rok,oj naobiecywali by nam że ho ho.

  16

Na trasę Raciechowice-Kwapinka wyjechał bus. Bilet kosztuje 3,5 zł

 • Tolo 19 lip 2020

  Wszystko ładnie pięknie,brawo dla przedsiębiorczych wójtów i ludności.
  Napiszcie teraz o tym co NIE WYJECHAŁO NA LINIE A POWINNO WYJECHAĆ!!!!!!!!!!!
  Jakie są ogromne dziury w połączeniach lokalnych w tygodniu a w niedzielę w ogóle nie jeździ nic!!!! O tym cisza.
  Podobno linie,przynajmniej niektóre są dotowane,można by część tej dotacji przesunąć na niedzielę i połączenia wieczorne.
  Życie wraca do normy a nasz Burmistrz i jego oficjele nie mogą się z tym pogodzić!!!
  Proponuję kilka drobnych rozmyśleń przed wyborami,które przyjdą jak jutrzejszy dzień.!

  2

To nie połączenie MPK do Krakowa. Ten autobus woził medyków do pracy

 • Tolo 15 maj 2020

  Uważam że były to ceny dampingowe,a cała polityka dot. komunikacji była celowa i miała za zadanie aby PKS upadł.Niewątpliwie było to celem dla wielu którzy teraz czerpią z tego korzyści.
  Nie ma co się teraz spierać co do wyższości racji.
  Trzeba mocno domagać się od samorządowców konkretnych działań a nie tylko obietnic.

  6

Lampy będą oświetlać ulice krócej. Wójt szuka oszczędności

 • Tolo 6 maj 2020

  Nic nie sugeruję ani nikogo nie posądzam,natomiast mam ciekawe skojarzenie.
  Ciemno wszędzie głucho wszędzie rano antena 5 G już będzie.
  W miastach ten proceder był oczywisty,zgasili światła w nocy i robili co chcieli,a rankiem stały sobie już nowe ustrojstwa.

  5 3

Włodarze reagują na wasze apele. Przywracają czasowe połączenia z Myślenicami, Dobczycami i Pcimiem

 • Tolo 28 kwi 2020

  Cóż,lepiej późno niż wcale,niemniej jednak to przykre że o wszystko trzeba się tak upominać.
  Jak widać w razie "w" gmina nie ma żadnej alternatywnej opcji rozwiązywania takich problemów.
  Uważam że jest to sygnał do prac nad nietypowymi rozwiązaniami w razie kryzysu.
  Komunikacja jest tu jak najbardziej potrzebna i to nie tylko do 31.kwietnia 2020.
  WIEŚ TO TEŻ POLSKA!!!

  6 1

Problem z transportem i brak maseczek? Gospodarze reagują na Wasze apele. Jakiej pomocy i działań oczekujecie od samorządowców?

 • Tolo 25 kwi 2020

  Nawiązując do wypowiedzi -Renia08 23 kwi-również przychylam się do kwestii transportu publicznego. Jest to sprawa nadrzędna.Niewiele osób może mieć pracę zdalną.Duża grupa osób jest zagrożona perspektywą utraty pracy z powodu braku dojazdu do niej. OCZEKUJEMY POMOCY ZE STRONY GMINY W TYM TRUDNYM CZASIE!!!
  Pozwólcie ludziom żyć choć trochę normalnie!
  Osobiście nie mam nic przeciwko siedzeniu w domu pod warunkiem że jest mnie na to stać.Gdybym dostał chociaż 2.500 zł co miesiąc na konto to zapewniam że nie ruszam się z domu,tym czasem tuż za progiem samo życie!!! opłaty,kredyty, zakupy przyjemności skreślam.

  4

Po naszej interwencji burmistrz zapowiada uruchomienie zastępczej komunikacji na linii Myślenice-Poręba-Myślenice

 • Tolo 17 kwi 2020

  Bardzo dobrze że coś tutaj ruszyło, ta linia była zawsze oblegana świątek piątek i niedziela od pierwszego do ostatniego kursu,to było by strasznie dziwne jak by nagle wszyscy przestali jeździć do pracy.W Porębie mieszka sporo wykształconych ludzi ale jak by nie patrzeć nie sami naukowcy,wszyscy na raz nie mogą wziąć pracy zdalnej do domu i się pozamykać.
  Brawo Poręba,dobra robota! ktoś musi pokazać gminie gdzie jest problem bo sami NIJAK TEGO NIE WIDZĄ!

  6
 • Tolo 17 kwi 2020

  Skoro to ta firma to widzi mi się że żadnego trybu nie było. Stali a" Żenek" nawet śpiewać nie może bo jest zakaz to coś tworzą :)

  5 1

Co nam wolno, a czego nie? Rząd zapowiada powolne odmrażanie codziennego życia

 • Tolo 17 kwi 2020

  Po pierwsze będą wybory,więc rozmrożenie być musi.Nikt normalny zmarzniętymi rękami nie będzie pisał :) hihi A po drugie nie róbcie se jaj, już jeden specjalista od schładzania gospodarki był ( Balcerowicz) i nic dobrego z tego nie wynikło. Żyjcie,i dajcie ludziom też GODNIE ŻYĆ !

  10 4

Mieszkańcy Niepołomic i Wieliczki otrzymają bezpłatne maseczki. Co z mieszkańcami gmin powiatu myślenickiego? Sprawdzamy

 • Tolo 14 kwi 2020

  W gminie Myślenice będzie pewnie jak zawsze ludzie muszą dbać sami o siebie! Na cuda nie ma co liczyć żebyśmy dostali cokolwiek od wielce szanownego Magistratu w potrzebie.
  Chyba że będą się zbliżać wybory,to będzie się działo.....obiecankom końca nie będzie.

  25 4

Co było przed busami? Tak się podróżowało 90 lat temu

 • Tolo 27 mar 2020

  Mysleniczanin007, Wielki szacun za dbanie o historię lokalną i przede wszystkim za pamięć.
  Jestem akurat z tego pokolenia które pamięta doskonale dworzec PKS. najbardziej w obecnej sytuacji wkurza mnie to,jak przyjdę na obecny"dworzec" że jest w poprzek dawnego dworca a ruch mamy o ile większy.
  Bardzo denerwująca z punktu widzenia pasażera jest kwestia autobusów czy busów dalekobieżnych,dawniej wszystkie zajeżdżały na dworzec,dziś ludzie błąkają się po mieście jak dzieci we mgle nikt nie wie skąd co i dokąd odjeżdża.
  Jedyne co zajeżdża na "dworzec" to Flix Bus który ma bilety on line i nie dla każdego ta kwestia jest akurat dobra.
  Nie wspomnę już o tym że były połączenia lokalne do Krakowa a nie tylko z Myślenic a i kwestia samej podróży do Krk pomimo upływu czasu była nieporównywalnie lepsza autobusem niż busem obecnie.
  Sz.P. Lula to nie jest pastwienie się nad burmistrzem to jest szczera prawda.Zapewne jesteś młodą osobą i nie za wiele w tym temacie ogarniasz.Zapewniam cię jednak że wiele osób w średnim wieku SZL..K TRAFIA jak widzą cały ten bajzel pod tytułem" Dekada".

  3

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • Tolo 13 sty 2020

  Ludzie,nie tak szybko! Nie robią nic-źle jest, zrobią cokolwiek też nie dobrze,ot i całe nasze społeczeństwo wiecznie narzekających.Może trzeba trochę czasu żeby zobaczyć czy to się sprawdza i w jaki sposób.
  Natomiast odnośnie linii Myślenice - Kraków miejmy dzieję że będzie wszystko ok. niemniej jednak przydałoby się żeby się wreszcie wszyscy przewoźnicy dogadali względem BILETÓW MIESIĘCZNYCH!!! To jakieś nieporozumienie jeden je respektuje inny nie.Wsiadając na matecznym mogę zapomnieć o bilecie miesięcznym a koszty rosną jak procenty składane.
  Szanowni Panowie Włodarze proszę przyjrzeć się tematowi z punktu widzenia pasażera.

  8 10

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

 • Tolo 18 gru 2019

  Moim zdaniem potrzeba by było porządnej akcji w internecie,w mediach społecznościowych i poszukać MĄDREGO w sensie wiedzy astronomicznej i z kasą sponsora coby chciał na ten cel środki wyłożyć.Jeżeli u nas takowego nie ma to szukać dalej w świecie, nawet za wodą jak mówią górale.Nie wydaje mi się aby na świecie nie znalazł się choć jeden astronom którego by taki temat mógł zainteresować.

  3

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

 • Tolo 7 gru 2019

  Najpierw zadłużyć miasto do granic absurdu,potem łupić opłaty za wszystko co tylko się da.Niedługo będziemy mieć jako mieszkańcy pewnie opłatę klimatyczną bo skądś kasę trza brać... :( !!!

  24 1

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

 • Tolo 2 gru 2019

  I tu pojawia się stare jak świat najmocniejsze hasło wyborcze w każdej kampanii:
  NIKT WAM NIE MOŻE TYLE DAĆ ILE MY MOŻEMY WAM OBIECAĆ!

  55 9

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • Tolo 30 paź 2019

  W tym roku problem na trasie Myślenice - Kraków znacząco wzrosnął z powodu podwójnego rocznika młodzieży szkół średnich.
  Żeby usiąść do Krakowa trzeba się przepychać jak za komuny. Zimą lodówka,a latem nikt z właścicieli busów nie wie co to za zwierz jest pod tytułem KLIMATYZACJA?????
  Jeździmy faktycznie jak sardynki albo ziemniaki.A i ochrzan od jednego starszego kierowcy można dostać że nikt tu nie wysiada a jaśnie pan się przecież zatrzymał.
  Bilet jest dowodem do ubezpieczenia i powinien być wydany na początku podróży.Każdy kierowca busa relacji Rabka -Krk,czy Jordanów -Krk, nie ma problemu z ich wydawaniem,natomiast Myślenickie wydają na końcu z wielką łaską częściej nie wydają wcale.
  owszem zdarza się takowy dostać sporadycznie na dworcu jak kierowca jest nowy lub wedle humoru P.kierowcy.
  Powiecie jedź Jordanowem...nie zawsze mogę i muszę korzystać z tej linii innej opcji nie mam.
  Następnym paradoksem jest sprawa biletów miesięcznych, a jakże owszem są ! Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt iż niektóre osoby wsiadające na linii powrotnej do Myślenic np.na Matecznym mogą sobie je większością razy tylko pooglądać gdyż na Matecznym pan kierowca rozkłada ręce że brak wolnych miejsc.
  Trzeba więc co dziennie kupować bilet bo wsiada się w to co jedzie akurat.
  Koszty dojazdu do pracy rosną więc znacząco a poziom usług jak w Bangladeszu.
  Życzyłbym sobie i wszystkim pasażerom ażeby obiecane dotacje rzeczywiście znacząco wpłynęły na poprawę poziomu podroży pasażerów a nie zostały tylko"przeprane"
  Z pozdrowieniami dla Busiarzy - Czarek.

  27 2

Ksiądz Andrzej Ciaputa: Czasami mamy gorsze powietrze niż w Krakowie. Pamiętajcie o tym

Wraca problem smogu. Przed sezonem grzewczym radni chcą przystąpić do projektu LIFE

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • Tolo 5 wrz 2019

  Po pierwsze KOMUNA BYŁA!!! i do tej pory w ludziach tkwi sporo z Boleszewika,niestety....A po drugie rzecz jasna nie chodzi mi o samofinansującą się komunikację,i kmninię temat !!! :) Rządzący też by mogli ale penie nie mogą bo zawsze są równi i równiejsi żeby dostać dopłaty...życzyłbym sobie i wszystkim klientom ażeby wydane pieniądze na dotacje do przewozów faktycznie zrobiły coś dobrego w temacie a nie tylko zostały przeprane.Tyle. dziękuję za uwagę :)

  3
 • Tolo 3 wrz 2019

  Uważam że,inwestycja jest jak najbardziej potrzebna.
  Jak wspomniano wyżej w artykule połączenia na trasie Myślenice-Kraków pozostawiają wiele do życzenia zwłaszcza w kwestii zatłoczenia busów!!!! Przydałaby się tu linia aglomeracyjna zdecydowanie zważywszy na ilość osób dojeżdżających do Krakowa do pracy jak i uczniów i studentów.
  Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jeden aspekt tej sprawy,mianowicie kwestia dworca???
  To skąd odjeżdżają busy i gdzie się zatrzymują przewoźnicy to jakiś absurd!!! W czasach starego dworca wszystko było znormalizowane i nikt nie plątał się po mieście w poszukiwaniu estakady,dworca,Carrefoura.Dla osoby zamiejscowej to jest koszmar,często staram się komuś pomagać w tej kwestii i zawsze wywołuje to oburzenie u szukającego.
  Wypadałoby jakoś to ujednolicić zwłaszcza że nikt za darmo nie jeździ.
  Dworzec jaki jest każdy widzi o ile jest mniejszy teraz!!! A i o skorzystaniu z toalety po godz.20.00 można zapomnieć!

  35 2

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

 • Tolo 26 lip 2019

  No cóż,chyba nie dzisiejszy jestem.GDZIE ARTYŚCI Z TAMTYCH LAT??? gdzie sztuka była na prawdę sztuką.Tutaj sztuką jest się czegoś dopatrzeć,lub nie nie mieć obrzydzenia....:( :( :(

  16 2

Smog poza sezonem też istnieje. Zgłaszacie go przez ekointerwencję

 • Tolo 21 lip 2019

  Ludzie nie dajcie się zwariować!!! posłuchajcie specjalisty co to na prawdę jest smog i skąd się bierze dr.J.Jaśkowski o problemie,posłuchaj :
  https://www.youtube.com/watch?v=5kS9wNZhNcg

  5 2

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • Tolo 10 kwi 2019

  'Konstantine"

  I wy­powiem na głos – choć te­go nie usłyszysz.
  I przy­tulę Cię do ser­ca – choć za­pew­ne na­wet nie poczujesz.
  I na­piszę Ci to tu­taj – cho­ciaż nie wiem czy przeczytasz...

  Bez Ciebie – nieis­tnieniem jestem.