Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • Tolo 13 sty

  Ludzie,nie tak szybko! Nie robią nic-źle jest, zrobią cokolwiek też nie dobrze,ot i całe nasze społeczeństwo wiecznie narzekających.Może trzeba trochę czasu żeby zobaczyć czy to się sprawdza i w jaki sposób.
  Natomiast odnośnie linii Myślenice - Kraków miejmy dzieję że będzie wszystko ok. niemniej jednak przydałoby się żeby się wreszcie wszyscy przewoźnicy dogadali względem BILETÓW MIESIĘCZNYCH!!! To jakieś nieporozumienie jeden je respektuje inny nie.Wsiadając na matecznym mogę zapomnieć o bilecie miesięcznym a koszty rosną jak procenty składane.
  Szanowni Panowie Włodarze proszę przyjrzeć się tematowi z punktu widzenia pasażera.

  8 10

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

 • Tolo 18 gru 2019

  Moim zdaniem potrzeba by było porządnej akcji w internecie,w mediach społecznościowych i poszukać MĄDREGO w sensie wiedzy astronomicznej i z kasą sponsora coby chciał na ten cel środki wyłożyć.Jeżeli u nas takowego nie ma to szukać dalej w świecie, nawet za wodą jak mówią górale.Nie wydaje mi się aby na świecie nie znalazł się choć jeden astronom którego by taki temat mógł zainteresować.

  3

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

 • Tolo 7 gru 2019

  Najpierw zadłużyć miasto do granic absurdu,potem łupić opłaty za wszystko co tylko się da.Niedługo będziemy mieć jako mieszkańcy pewnie opłatę klimatyczną bo skądś kasę trza brać... :( !!!

  24 1

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

 • Tolo 2 gru 2019

  I tu pojawia się stare jak świat najmocniejsze hasło wyborcze w każdej kampanii:
  NIKT WAM NIE MOŻE TYLE DAĆ ILE MY MOŻEMY WAM OBIECAĆ!

  55 9

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • Tolo 30 paź 2019

  W tym roku problem na trasie Myślenice - Kraków znacząco wzrosnął z powodu podwójnego rocznika młodzieży szkół średnich.
  Żeby usiąść do Krakowa trzeba się przepychać jak za komuny. Zimą lodówka,a latem nikt z właścicieli busów nie wie co to za zwierz jest pod tytułem KLIMATYZACJA?????
  Jeździmy faktycznie jak sardynki albo ziemniaki.A i ochrzan od jednego starszego kierowcy można dostać że nikt tu nie wysiada a jaśnie pan się przecież zatrzymał.
  Bilet jest dowodem do ubezpieczenia i powinien być wydany na początku podróży.Każdy kierowca busa relacji Rabka -Krk,czy Jordanów -Krk, nie ma problemu z ich wydawaniem,natomiast Myślenickie wydają na końcu z wielką łaską częściej nie wydają wcale.
  owszem zdarza się takowy dostać sporadycznie na dworcu jak kierowca jest nowy lub wedle humoru P.kierowcy.
  Powiecie jedź Jordanowem...nie zawsze mogę i muszę korzystać z tej linii innej opcji nie mam.
  Następnym paradoksem jest sprawa biletów miesięcznych, a jakże owszem są ! Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt iż niektóre osoby wsiadające na linii powrotnej do Myślenic np.na Matecznym mogą sobie je większością razy tylko pooglądać gdyż na Matecznym pan kierowca rozkłada ręce że brak wolnych miejsc.
  Trzeba więc co dziennie kupować bilet bo wsiada się w to co jedzie akurat.
  Koszty dojazdu do pracy rosną więc znacząco a poziom usług jak w Bangladeszu.
  Życzyłbym sobie i wszystkim pasażerom ażeby obiecane dotacje rzeczywiście znacząco wpłynęły na poprawę poziomu podroży pasażerów a nie zostały tylko"przeprane"
  Z pozdrowieniami dla Busiarzy - Czarek.

  26 2

Ksiądz Andrzej Ciaputa: Czasami mamy gorsze powietrze niż w Krakowie. Pamiętajcie o tym

Wraca problem smogu. Przed sezonem grzewczym radni chcą przystąpić do projektu LIFE

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • Tolo 5 wrz 2019

  Po pierwsze KOMUNA BYŁA!!! i do tej pory w ludziach tkwi sporo z Boleszewika,niestety....A po drugie rzecz jasna nie chodzi mi o samofinansującą się komunikację,i kmninię temat !!! :) Rządzący też by mogli ale penie nie mogą bo zawsze są równi i równiejsi żeby dostać dopłaty...życzyłbym sobie i wszystkim klientom ażeby wydane pieniądze na dotacje do przewozów faktycznie zrobiły coś dobrego w temacie a nie tylko zostały przeprane.Tyle. dziękuję za uwagę :)

  3
 • Tolo 3 wrz 2019

  Uważam że,inwestycja jest jak najbardziej potrzebna.
  Jak wspomniano wyżej w artykule połączenia na trasie Myślenice-Kraków pozostawiają wiele do życzenia zwłaszcza w kwestii zatłoczenia busów!!!! Przydałaby się tu linia aglomeracyjna zdecydowanie zważywszy na ilość osób dojeżdżających do Krakowa do pracy jak i uczniów i studentów.
  Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jeden aspekt tej sprawy,mianowicie kwestia dworca???
  To skąd odjeżdżają busy i gdzie się zatrzymują przewoźnicy to jakiś absurd!!! W czasach starego dworca wszystko było znormalizowane i nikt nie plątał się po mieście w poszukiwaniu estakady,dworca,Carrefoura.Dla osoby zamiejscowej to jest koszmar,często staram się komuś pomagać w tej kwestii i zawsze wywołuje to oburzenie u szukającego.
  Wypadałoby jakoś to ujednolicić zwłaszcza że nikt za darmo nie jeździ.
  Dworzec jaki jest każdy widzi o ile jest mniejszy teraz!!! A i o skorzystaniu z toalety po godz.20.00 można zapomnieć!

  35 2

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

 • Tolo 26 lip 2019

  No cóż,chyba nie dzisiejszy jestem.GDZIE ARTYŚCI Z TAMTYCH LAT??? gdzie sztuka była na prawdę sztuką.Tutaj sztuką jest się czegoś dopatrzeć,lub nie nie mieć obrzydzenia....:( :( :(

  15 2

Smog poza sezonem też istnieje. Zgłaszacie go przez ekointerwencję

 • Tolo 21 lip 2019

  Ludzie nie dajcie się zwariować!!! posłuchajcie specjalisty co to na prawdę jest smog i skąd się bierze dr.J.Jaśkowski o problemie,posłuchaj :
  https://www.youtube.com/watch?v=5kS9wNZhNcg

  5 2

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

 • Tolo 10 kwi 2019

  'Konstantine"

  I wy­powiem na głos – choć te­go nie usłyszysz.
  I przy­tulę Cię do ser­ca – choć za­pew­ne na­wet nie poczujesz.
  I na­piszę Ci to tu­taj – cho­ciaż nie wiem czy przeczytasz...

  Bez Ciebie – nieis­tnieniem jestem.

 • Tolo 26 mar 2018

  Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. (J 21,15-19).

  2

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • Tolo 23 mar 2019

  Uważam że wypadałoby przyjąć inne rozwiązanie,owszem podwyżka ale nie aż taka.Wszyscy strajkujmy bo jak jedni dostali dla czego inni nie mogą???Ale nie róbmy tego kosztem dzieci i ich nerwów.A tak swoją drogą to sporo pozostawia do życzenia"Uczenie" w szkołach skoro większość dzieci potrzebuje korepetycji albo ciągłej pomocy rodziców bo nie wiedzą o co chodzi...Każdy dobry pracownik godzien jest swojej zapłaty ale jak się to ma do rzeczywistości...nijak???dzieci są trudne,wiem,ale w końcu nauczyciele podobno mają przygotowanie pedagogiczne to niech to ogarniają jak Pan Bóg przykazał.

  18 6

Chcą przywrócić Szkołę Podstawową nr 1. Na deklaracje rodziców czekają do 31 stycznia

 • Tolo 19 sty 2019

  W takim razie szacun dla ciebie i sorry.
  Co do Muzeum Niepodległości to jestem zdecydowanie na tak,byłoby to mądre posunięcie.A i budynek pod względem architektonicznym byłby zdecydowanie ciekawszy dla takiej placówki niż ten nowy.
  Nie wiedziałem co miałoby być w tym miejscu i uważam że lepsza byłaby szkoła obojętnie czy to podstawowa czy średnia niż go sprzedać.

  1
 • Tolo 16 sty 2019

  Uważam że jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż nauka na dwie zmiany.Jakoś do tej pory nikomu nie przeszkadzało że nie ma sali gimnastycznej.Średniawski całe lata był bez sali i dali radę.Wystarczy chcieć.
  Pojawia się tu zasadnicze pytanie,co w takim razie miałoby się znajdować w owym budynku??? Czyżby komuś się już spodobała super lokalizacja i chciałby go kupić?
  Ludzie,szanujmy się.

  7 19

Małe bezrobocie w regionie. Duży problem przedsiębiorców?

 • Tolo 27 lut 2018

  Co do PUP to zgadzam się w 100% z przedmówcą! Co natomiast się tyczy bezrobocia w mieście Myślenice,to uważam że jest to mimo wszystko dobre na tych "przedsiębiorców " którzy nigdy nie szanowali pracownika.Doświadczyłem tego na sobie,więc wiem co mówię.Spotkało mnie tutaj tyle dobra że byłem gotów śmieci zbierać byle nie pracować w Myślenicach. Ukraińcy nie załatwią tutaj całej sprawy oni też już nie chcą pracować,niektórzy wychodzą z założenia - czy się stoi,czy się leży forsa się należy.
  Z wyrazami szacunku dla lokalnych przedsiębiorców
  Życzliwy :)

  4 1

Myślenice: Parkingi piętrowe rozwiążą problem braku miejsc parkingowych w mieście?

 • Tolo 26 sty 2018

  Szanowni Państwo,
  już od teraz możemy Wam wszystko obiecać,
  złote góry,szybką kolej,piętrowe parkingi,bezpieczne powroty,
  i co tylko sobie życzycie.
  Nadejszła bowiem wiekopomna chwila,wyborczy nastał czas.
  Tylko zagłosujcie na nas,a potem to się zobaczy kto kogo wy..... :)
  a nie zapomnijcie o tym że wkrótce po wyborach i tak przegłosujemy Wam podwyżki wszelakich opłat.
  To mówiłem ja Jarząbek,łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu :)

  12 3

Pierwszy Turniej Rycerski o Miecz Myślimira

 • Tolo 2 cze 2017

  Ciekawa impreza! Mam nadzieję że wpisze się na stałe do kalendarza Myślenickich wydarzeń :)

  31 3

Muzeum Niepodległości Myślenice: Turniej Rycerski o miecz Myślimira

 • Tolo 1 cze 2017

  Bardzo ciekawe wydarzenie ! Może by tak wprowadzić je na stałe do katalogu imprez w Myślenicach,zawsze to jakaś odmiana.
  I niech się dzieje :)

  4

Widzieliście ten projekt? Tak mógłby wyglądać myślenicki Rynek po rewitalizacji

 • Tolo 21 maj 2017

  Uważam że,dwie fontanny jedna prawie obok drugiej to nie bardzo współgra,zwłaszcza że styl ich jest zupełnie odmienny...drzewa i owszem ale lepiej wyglądają piękne zagospodarowane klomby które co roku mogą być w innej aranżacji niż drzewa które po jakimś czasie i tak zrobią problem chociażby rozrastającymi się korzeniami.
  Pozostaje jeszcze kwestia-finanse....w jakiej wysokości tym razem nasi włodarze zamierzają wziąć kredyt na tę inwestycję????
  Jak długo go będziemy musieli spłacać,i co za tym idzie jakie nam jeszcze nie wymyślą podwyżki czego tylko się da!!!!!!
  I tu ostatni akapit w którym ośmielę się zapytać czyj pociotek z firmą brukarską która wykonałaby te prace za tym stoi???? bo jak dla mnie zmiana płyty rynku jest bez sensu,stan obecnej w niczym nikomu nie ubliża.

  7 1

Myślenice: Szkoła na Dolnym Przedmieściu szuka patrona

 • Tolo 22 wrz 2016

  To,nie ; to, nie...to może Nikola Tesla-inżynier wynalazca,
  przez niektórych porównywany jako uczony na miarę Leonarda Da Vinci, z nikim i z niczym tutaj nie spokrewniony,a zawsze powód do tego by pogłębić wiedzę kto to taki ????

  6 1
 • Tolo 22 wrz 2016

  Jan Sztaudynger, Jan Dunin Brzeziński obaj mieli swoje miejsce w historii miasta

  8 4

Zakopianka: 35 milionów z ministerstwa na poprawę bezpieczeństwa

 • Tolo 9 mar 2016

  Na infrastrukturze drogowej się nie znam,ale skoro można wykonać tunel pod Luboeniem na zakopiance dla czego nie można w innym miejscu??? Wiadomo utrudnienia w ruchu, wyłączenia pasów itp.ale to wszystko idzie ogarnąć.No, ładnie te światła koło CPN-u to faktycznie dramat!!! Wszystko ok. OPRÓCZ CENY ZA TE PRACE!!!!

  15 6

Rzeźba Adama Myjaka stanęła przed centrum handlowym

 • Tolo 13 wrz 2015

  Z całym szacunkiem dla profesora,ale po mojemu to chyba myjaka.......:(
  jak dla mnie to to" cuś" jak go tu nazwali,do sztuki nic nie wnosi.
  Forma powinna być zdecydowanie bardziej przejrzysta biorąc pod uwagę to że nie sami artyści tymi chodnikami chodzą.

  8 2