Niedziela Palmowa na Rynku: Najdłuższa palma miała 18,2 metra

 • 14 kwi

  Chyba 18,2 m

  13

Myślenice dawniej i dzisiaj. Zdjęcia Mieczysława Nowaka pokazują jak zmieniało się miasto [WIDEO]

 • 28 lis 2018

  Wszystko się zmienia... Oprócz Adzygmunta - nadal marudzi :]

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • 30 paź 2018

  Dno panowie "policjanci"...
  A na oficjalnej stronie Myślenice cisza...

  33 3

Myślenice: Nad Rabą znaleziono zwłoki. Trwa śledztwo. Policja aresztowała dwie osoby

 • 29 sie 2018

  W którym miejscu na Dąbrowskiego? Nie zauważyłem.

  8 21

Myślenice: Wracał nocą do domu. Na środku ulicy skopało go trzech bandytów [WIDEO]

 • 18 lip 2018

  Amateur, zrobiłbym tak samo jak Ty. I to więcej niż z przyjemnością. Tak trzymać. Reakcja na napaść powinna być piorunująca, bierność nie popłaca.

  37 2

Myśleniczanie na drogach: Chcieli go pociąć toporkiem, bo pokłócili się na trasie

 • 10 lut 2018

  A broń posiadał legalnie?!

  16 5

Jarosław Pietrzak: Muzeum będzie opisywać dziedzictwo kulturowe i stanie się strefą spędzania czasu

 • 2 kwi 2017

  Muzeum - strefa spędzania czasu. Taki znak czasów...

  17 2

Bankomat kradnie !!!!

 • 21 gru 2015

  Mnie taki sam numer wywinął bankomat w rynku rok temu. Zgłaszasz reklamację do swojego banku i czekasz 60 dni. Takie zgłoszenie jest podstawą do wszczęcia procedury sprawdzania historii błędów w bankomacie; na tej podstawie uznają albo odrzucają reklamację. W takiej sytuacji jaką opisałeś zawsze uznają... tak w 59 dniu.

  10

Myślenice: Sąd wzywa kobietę do udowodnienia, że jest praktykującą katoliczką

 • 9 gru 2015

  Tylko czekać jak sądy heretyków na stosy będą posyłać. Już dryfujemy w tym kierunku...

  29 27

Pożegnano ostatniego partyzanta

 • 7 wrz 2015

  Poprawcie gramatykę.....

  2 1

Wyjazd dzieci z księdzem

 • 20 lut 2015

  księża na księżyc

  3 17

Okradli szefa. Grozi im do 10 lat więzienia

 • 13 lut 2015

  Tylko dozór policyjny? To jakaś kpina...

  12 11

Dziwny osobnik

 • 22 sty 2015

  Metoda stosowana przede wszystkim na osiedlach, bo tam jest większa szansa powodzenia, a nawet pozwala hurtem okradać niezamknięte mieszkania. Złodziej idzie piętrami i próbuje. Zalecam ostrożność - obserwowane zdarzenia mogą oznaczać nasilenie tej właśnie metody w nadchodzącym sezonie. Mijający okres w regionie, jak można było zaobserwować, należał do złodziei specjalizującej się w "metodzie na wnuczka". Metod jest więcej.... Czuwaj!

  13 2
 • 21 sty 2015

  Złodziej. Liczy na to, że drzwi nie są zamknięte na zamek. Wchodzi i pędzluje zazwyczaj przedpokój - tj. kieszenie w ciuchach na wieszakach itd.

  24 2

Dyskoteka w Izdebniku

 • 19 sty 2015

  Hehehehe

  7 2

Zaginiony Sylwester Ambroży

 • 21 lip 2014
  nianiania napisał/a:

  Niestety ale z pewnego zrodla wiem, ze ok. 15tej znaleziono jego cialo w rabie... :(

  A w którym miejscu?

  7

Quady jak samochody: Policjanci będą je kontrolować na nowych zasadach

 • 11 kwi 2014

  W ogóle co to za pomysł żeby jeździć kładem po lesie! To jakieś nieporozumienie!

  26 10

Nagrody dla tancerek z dobczyckiego Intoxu

 • 15 mar 2014

  ja :)

  1

Stacja Narciarska na sprzedaż, ale kto ją kupi? A sezon coraz bliżej

 • 12 lis 2013

  "Nie wiadomo" pisze się osobno.

  1 8

Pijemy na potęgę: Więcej niż w Myślenicach piją tylko w Zakopanem

 • 23 mar 2013

  No ja przyjeżdżam aż ze Śląska napić się w Myślenicach

  32 3

Wilk – dlaczego jest zagrożony wyginięciem?

 • 27 mar 2011

  Luna, niestety tam gdzie broń tam i wypadki. Akurat ta strona łowictwa jest doskonale znana opinii publicznej - ulubiony to temat prasy i mediów - myśliwi nie próbują tego faktu tuszować. Sądzę jednak, że np. wzbudzający się młodzieńcy w swych szybkich, tuningowanych, sportowych samochodach (lub na motocyklach, quadach, skuterach) zabijają więcej osób (przypadkowych użytkowników dróg publicznych, szlaków, akwenów). Wprowadzić zakaz poruszania się takimi pojazdami "dla zabawy"? Przykłady możnaby mnożyć - łowiectwo więc to nie jedyne zajęcie pociągające za sobą ofiary. ..C'est la vie..

  1 5
 • 24 lut 2011

  Poszukując informacji na temat udziału myśliwych w eksterminacji wilka w Puszczy Białowieskiej trafiłem na takie oto kalendarium:

  http://darz-bor.info/index.php?option=com_content&view=article&id=96:puszcza-bialowieska-kalendarium&catid=37:puszcza&Itemid=76

  Wg Wyborczej I eksterminacja wilka przypada na lata 1890-1914. Jeśli wierzyć kalendarium to wilk został przetrzebiony dużo wcześniej, ale nie "do nogi" bo po roku 1914 pojawiają się dalsze wzmianki o polowaniach na nie. Spory udział mieli myśliwi ale tamtej epoki usprawiedliwiać nie będę. Ekologia wtedy jeszcze nie istniała (podkreślam słowo ekologia)
  II eksterminacja przypada na lata 1945-1970. Warto jednak zauważyć, że w latach 1955-1975 wilk nie znajdował się na liście zwierząt łownych a był uznany prawnie za.. szkodnika. Tępić mógł go zatem każdy i używając wszelkich możliwych sposobów (trucie, sidła itd). Za zabicie wilka wypłacano nagrodę... To nie wina myśliwych, że wilka "wyjęto spod prawa" . Nie mieli też włączności na jego unicestwianie. W kalendarium brakuje wzmianek czy podczas tej eksterminacji wilka rzeczywiście wybito "do nogi". Muszę jeszcze powęszyć w tym temacie.

  [quote=Luna]Czy odniesiesz się do tego, co napisałam o patronie myśliwych? Moim zdaniem Święty Hubert powinien być raczej patronem ekologów... [/quote]

  I dlatego właśnie jest patronem myśliwych. Myśliwy jest ekologiem. Art.1. Ustawy "Prawo łowieckie".

  6
 • 24 lut 2011

  Luna, bardzo się cieszę, że nareszcie sięgnęłaś po tematyczne informacje spoza witryny Pracownia na rzecz wszystkich istot. O wiele lepiej mi się też czyta o "innym poziomie świadomości" niż "póki żyjesz jest jeszcze dla Ciebie szansa zrozumieć". Akceptuję też postronną ocenę moich metafizycznych doznań (zaznaczam, że rozumiem i rozumiałem sens tego słowa) jako przeżyć "prymitywnych" - brzmi lepiej niż "nie jest to normalne" (tego przymiotnika używali inni rozmówcy).
  Dobrze, że podałaś przykład wilka. Niech temat wóci na pierwotny tor. Od razu postaram się odeprzeć tezę o zagrożeniu jego istnienia spowodowanego działalnością myślwych.
  Uważam, że to PZŁ ma wiarygodną wiedzę o populacji wilka w Polsce. Corocznej inwentaryzacji wilka w Polsce dokonują leśnicy (spośród 25 tys. pracowników Lasów Państwowych 11 tyś. jest myśliwymi -> źrósło: witryny Lasy Państwowe i PZŁ). Od 1998 roku wilk jest chroniony i myśliwi biorą czynny udział w jego ochronie. Przeciwdziałają kłusownictwu (zbieranie wnyków), prowadzą bezpośrednią działalność informacyjną na obszarach wiejskich - m.in. dotyczącą problemu bezpańskich psów i kotów. Która(e) z licznych organizacji, fundacji, stowarzyszeń w kraju mająca w nazwie "ochronę wilka" robi więcej celem jego ochrony? Na ich stronach internetowych tylko demagogia w mediach histeryczne nawoływania długowłosych, bezrobotnych, wiecznych studentów "ekologów" do bojkotowania barbarzyńskiego łowiectwa - głównego zagrożenia dla wilków. I fałszowanie obrazu myśliwych których jedyną działalnością w sprawie wilków jest zawyżanie ich liczby by mogli sobie ich legalnie trochę pozabijać... No to w gumiaki i do lasu - zbierać wynyki i liczyć wilki! Fakty proszę!

  6

STRZELNICA

 • 18 mar 2011

  Proszę o odpowiedzi "na temat".

 • 17 mar 2011

  Czy ktoś ma namiary (mejl, telefon) na myślenicką strzelnicę?