PSY BIEGAJĄCE LUZEM - OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 2 sty 2019
  bono napisał/a:

  Piszesz co chcesz takie tam cmoje boje. Nie odowaiadasz na pytania.
  Powtórzę wskaż wzór do jakiego zdążamy.

  A musisz mieć wzór? Może trzeba ułożyć takie państwo, aby to nas brano za wzór.

  1

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

 • 23 lis 2018

  Jak to analizować??? W kampanii woborczej p. Szlachetka, Suder i spółka szarżowali tematem wodociągów powołując się na własne analizy. Samo usunięcie p.Urbańskiego miało spowodować spadek kosztów o 20 %......

  49 14

Myślenice: Policjanci mieli pomagać sutenerom. Są zatrzymania

 • 1 lis 2018

  NIc się nie bój. Przyjdą i do Ciebie a wtedy się okaże, że ci się tylko wydawało żeś czysty...

  10 4

"Dobra zmiana" PiS

 • 18 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  Czy nie wystarczająco już podniesiono wartość turystyczną Myślenic, strzelnicą?
  Strzelałaś?

  Niejaki Antoni Maciarewicz przy okazji uruchamiania programu WOT głosił, iż jednym z założeń obronności jest strzelnica minimum w każdym mieście powiatowym. MO więc nawet wyprzedził marzenia AM.

  stop pisowskim kłamstwom bagietki!!

  11 2
 • 18 paź 2018

  Bo Myślenice nie mają swojej historii i nie ma tu ludzimających coś do zaoferowania.
  NIE BREDŹ.

  BOJKOTUJMY TEGO TROLA

  4 1
 • 18 paź 2018

  Bono - nie trzeba było długo czekać

  4 1
 • 18 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  Tak ja. Czym innym jest muzeum w dużym mieście dotowane z budżetu a czym innym w mieścinie.
  W Toruniu muzeum ma swoich krytyków.
  Chcesz porównywać wartościowość eksponatów?

  Myślę, że ten wpis w pełnej krasie ukazuje twoją osobowość i związki z naszym miastem. Apeluję do wszystkich o całkowity bojkot tego trola.

  4 1
 • 18 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  Lewactwo sobie huczy na temat Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II

  "Co złego w tym, że Państwo Polskie inwestuje fundusze w muzeum, które przywraca Polakom pamięć i tożsamość ??? Proszę o konkrety jeśli są jakieś fakty niezgodne z prawdą !!! Nie czytałem o protestach na łamach tego tygodnika o podobnym muzeum Polin"

  a to nie ty krytykowałaś MO za budowę muzeum w Myślenicach?

  6 1

Wybory Samorządowe 2018

 • 18 paź 2018

  A jeden szewc głosi tu i ówdzie, że po wygranej pis zostanie prezesem wodociągów i wszystko połata, żeby nie było wycieków...

  9 1

Smolarnia Bysina

 • 4 paź 2018
  Jadzia napisał/a:

  Tego typu obiekty powinny być lokalizowane w strefach przemysłowych, a nie w bezpośrednim sąsiedztwie domów rodzinnych, publicznych placówkach takich jak przedszkole, szkoła i kościół. Od lat, być może ktoś będzie ironizował, ale tak dużej liczby zachorowań spowodowanych rakotwórczymi substancjami jak ma miejsce u mieszkańców Bysiny nie ma nigdzie. W każdym domostwie bliżej usytuowanym wytwórni mas ktoś z domu choruje na rak, choroby związane z układem oddechowym, czy z zwyrodnienia kręgosłupa. My tam chorujemy i umieramy!!!!! Twierdzenie, że smolarnia ma być, funkcjonować i być w takim kształcie i w tym teranie jest wysoce nietrafne.

  z tego co pamiętam, to jeszcze 20 lat temu nie było tam w promieniu 1 km żadnych domów. Czyli najpierw buduje ktoś dom obok smolarnii a potem walczy o jej zamknięcie?

  26 9

Pogłębienie koryta Raby, albo budowa ciągu kąpielisk to pomysł Krzysztofa Halka na wypoczynek

 • 26 wrz 2018

  Dziękuję.

  Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego ci dwaj kandydaci (p. Ambroży pomijam bo ona wogóle nic nie proponuje) licytują się mega inwestycjami, których realizacja jest mało prawdopodobna.
  Obaj to dla mnie typowi socjaliści uważający, że jedynym obowiązkiem burmistrza jest wydawanie naszych pieniędzy.
  Ja chciałbym usłyszeć co zrobią, aby obniżyć podatki lokalne, koszty funkcjonowania urzędów i jednostek gminnych, koszty utrzymania dróg itp.

  2 1
 • 23 wrz 2018

  Wątpię czy Ostrowski by przegrał. Wydaje mi się, że ma po prostu dość. Obiektywnie patrząc trzeba uznać jego wielkie zasługi dla Myślenic. Po wypędzeniu p. Cupiała i innych dużych graczy (papierosy) przez pseudo burmistrza Kurowskiego Ostrowski wiele zdziałał by odbudować rynek pracy w Myślenicach. Poza tym jak nasze miesto dziś wygląda wszyscy chyba widzimy. Mam nadzieję, że myślaniczanie z przymróżeniem oka patrzą na szemrany marketing Szalchetki pt Bagietka and cohors reliquas i nie zwiodą się tym mydleniem oczu.
  Poza tym pamiętajcie PIS-PO jedno ZŁO

  8 12

Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?

 • 25 wrz 2018

  A kiedy ja wrzuciłem dane z 2008?
  Przeczytajcie dokument, który przytaczacie oraz powiązane z nim, a szybko się doczytacie, że paliwa silnikowe są traktowane w sposób szczególny, że ani po ani pis nie stosuje stawek minimalnych, lecz wyższe, że państwa członkowskie zobowiązały się do stosowania minimalnych podatków, ale dla państw nie należących do strefy euro za zastosowanie niższych nie grożą żadne poważne restrykcje.

  I dla waszej wiadomości: przypisywanie mi popierania PO (łącznie z tych ich nowoczesnymi kodami) uważam za największą potwarz, podobnie w przypadku popierania PIS.

  5 4
 • 24 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

  Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
  Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

  Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
  Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
  Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

  Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

  Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

  dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
  dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

  W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

  Stawki te są wyrażane w:

  kwocie na jednostkę wyrobu,
  procencie podstawy opodatkowania,
  procencie maksymalnej ceny detalicznej,
  kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
  Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
  gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
  biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
  energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
  alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
  piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
  wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
  papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
  samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.[/cytatI dalej to samo. Najpierw atakujesz, że nie [cytat=Bagietka]Może podaj nam jeszcze dane z 2004 roku :)

  Ty naprawdę nie widzisz, że wklejasz dane sprzed 10 lat?
  Cypr jest w strefie euro więc nie mieszaj. Poza strefą euro stosuje się co rok przeliczniki waluty krajowej do euro.

  Szkoda słów na was. Staracie się usilnie udowadniać coś ale dane z 2018 roku podałam w linku.
  Co rok przelicznik na złotówki się zmienia podobnie jak może się zmienić stawka unijna.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Jeszcze raz przeczytaj co wkleiłam z ministerstwa finansów i nie kompromituj się bo aż żal się robi gdy się Ciebie czyta. Państwa będące w EU i nie będące w strefie euro nie podlegają KE i Komisarzom Unijnym? Brak słów. Widać jak na dłoni jaki "obeznany" elektorat reprezentujesz a Ci co te Twoje wpisy plusują, muszą zaliczać się do tego samego sortu. Nie ma innej opcji :)
  Dyrektywa nie jest ważna bo została już dawno zaimplementowana do Polskiego systemu, który musi być z nią w pełni zgodny.

  https://www.finanse.mf.gov.pl/akcyza/stawki-akcyzy

  Już w prostszy sposób nie da się tego przedstawić. Jeżeli nie rozumiecie tego, co jest napisane na stronie Ministerstwa Finansów to zalecam powrót do szkoły podstawowej albo krowy doić jak zalecał Komorowski :)

  Doszłam do wniosku, że wy nie potraficie nawet otworzyć linku, więc wklejam stawki akcyzy na rok 2018 łącznie z poszczególnymi dyrektywami.

  Przepisy systemu podatkowego Unii Europejskiej wymagają, aby państwa członkowskie w zakresie struktury i stawek podatku akcyzowego dla wyrobów akcyzowych, stosowały określony dla poszczególnych wyrobów poziom minimalny wysokości podatku. Państwa członkowskie mogą jednak zawsze ustalić i stosować w oparciu o własną politykę fiskalną wyższe stawki akcyzy. Takie rozwiązanie kwestii kształtowania poziomu stawek podatku akcyzowego powoduje, że w Unii Europejskiej występuje duże zróżnicowanie wysokości obciążeń fiskalnych dla poszczególnych wyrobów akcyzowych. Dodatkowo, w celu wypełnienia kryterium minimalnego poziomu opodatkowania, Polska podobnie jak inne państwa członkowskie, które nie przyjęły wspólnej waluty, zmuszona jest do corocznego przeglądu poziomu opodatkowania wyrobów akcyzowych w zależności od obowiązującego na dany rok kursu euro w stosunku do waluty krajowej i ewentualnej korekty stawek akcyzy.

  Minimalne poziomy są określone w następujących aktach prawa Unii Europejskiej:

  dyrektywa Rady 92/84/EWG z dnia 19 października 1992 r. w sprawie zbliżenia stawek podatku akcyzowego dla alkoholu i napojów alkoholowych,
  dyrektywa Rady 2011/64/UE z dnia 21 czerwca 2011 r. w sprawie struktury oraz stawek akcyzy stosowanych do wyrobów tytoniowych,
  dyrektywa Rady 2003/96/WE w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej.

  W ustawie w art. 89, art. 93-97 oraz art. 99 oraz art. 105 określone zostały stawki akcyzy dla wyrobów akcyzowych oraz samochodów osobowych.

  Stawki te są wyrażane w:

  kwocie na jednostkę wyrobu,
  procencie podstawy opodatkowania,
  procencie maksymalnej ceny detalicznej,
  kwocie na jednostkę wyrobu i procencie maksymalnej ceny detalicznej.
  Aktualnie obowiązujące stawki akcyzy na niektóre wyroby akcyzowe i samochody osobowe wynoszą w przypadku:

  benzyny silnikowej - 1.540,00 zł/1.000 l,
  oleju napędowego - 1.171,00 zł/1.000 l,
  gazów skroplonych do napędu silników spalinowych - 670,00 zł/1.000 kg,
  biokomponentów stanowiących samoistne paliwa - 1.171,00 zł/1.000 l,
  energii elektrycznej - 20,00 zł/1 MWh,
  alkoholu etylowego – 5.704,00 zł/1 hl 100% vol.,
  piwa - 7,79 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato gotowego wyrobu,
  wina - 158,00 zł/1 hl gotowego wyrobu,
  papierosów – 206,76 zł za każde 1.000 sztuk i 31,41% maksymalnej ceny detalicznej,
  samochodów osobowych o poj. silnika powyżej 2000 cm3 - 18,6% podstawy opodatkowania; pozostałych samochodów osobowych - 3,1% podstawy opodatkowania.

  i dalej to samo. wycieczki osobiste i lanie wody.
  Ja wiem, że macie tam KW tow. Szlachetki gotowce by je wklejać, ale chociaż je czytajcie.

  przywołaliście powyżej przepisy dotyczące akcyzy na alkohol, tytoń i energie a nie na paliwo.
  Akcyza na paliwa a w szczególności jej minimalma wysokość są regulowane co roku i co ważne są to stawki zalecane a nie narzucane. każdy kraj może stosować swoje stawki ( z reguły wyższe) ale jest też możliwość zastosowania stawki niższej od minimalnej bez konsekwencji dla danego kraju, co rząd musi jednak uzasadnić.
  obecnie polski rząd stosuje stawki wyższe niż zalecane minimalne i np. na EU95 wynosi ona 389,1 Eur/1000 litrów, przy zalecanej minimalnej 359 eur/1000 litrów. ponadto mamy VAT 23% a Unia dopuszcza vat 19%. udział podatków w cenie litra benzyny wynosi ponad 57,2% a po wprowadzeniu "opłaty paliwowej", przy założeniu, że wpłynie ona na cenę paliwa, udział podatków wzrośnie do ok. 59,6 %.
  Więc nie piszcie, że rząd ma związane ręce.
  no a teraz czekam na wiadro pomyj, pisowskie troliki.

  8 3
 • 23 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(

  Narzucona stawka akcyzy???? Poprosimy o numer dyrektywy UE.

  5
 • 23 wrz 2018

  podkreśliłem, że Polska nie jest w strefie euro i nie podlega komisarzom UE, co jest chyba sztandarowym haslem PIS. Brak argumentów więc robimy wycieczki w osobę. Typowy schemat działąnia internetowych troli.

  A wpisywaniem bzdur wyborów nie wygracie.
  Panie Szachetka zmień Pan agencję bo zrobią panu z gęby mordę.

  11 2
 • 23 wrz 2018

  CIEKAOWSTKA
  A wiecie, że Halek i Szlachetka w dzieciństwie w tej samej piaskownicy przy ulicy Słowackiego sobie grzebali?? I razem w Pisie kariery zaczynali.....

  12 1
 • 23 wrz 2018

  no teraz to żeście przy......li towarzysze.
  i te baryłki na stacjach....
  Byłkiedyś taki kraj wszechobecnej szczęśliwości, który wszyskim wmawiał imperializm i kapitalistyczny wyzysk w USA.

  5 3
 • 23 wrz 2018
  Bagietka napisał/a:

  Wszystko się zgadza. Zobacz jaka wtedy była narzucona akcyza przez ministerstwo finansów a jaka wtedy była narzucona minimalna unijna akcyza dla państw nie będących w strefie euro.
  Wszystko Ci się rozjaśni. Wtedy dało się obniżyć. Obecnie akcyza jest na minimum.

  Naprawdę niektórym brak jest elementarnego instynktu samozachowawczego, pisząc rzeczy których nawet nie sprawdzają :(

  Polska nie jest w strefie euro, więc nie piszcie KW Szlachetki głupot. I zdecydujcie się, czy uznaPolskę za obszar pod juryzdykcją UE czy też za suwerenne państwo.

  4 4
 • 21 wrz 2018

  nie uszczelniać tylko upraszczać. Działania poprawające ściągalność VAT ciągną za sobą koszty i rozbudowę uprawnień fiskusa. Za kilka lat możemy mieć odwrotną patologię, że opresyjny aparat fiskalny oraz niejasne i niejednoznaczne prawo podatkowe będą stanowiły największą barierę dla biznesu. Pamiętajmy, że dochód nie wypracowywany jest przez rząd, co nam próbował wmówić kiedyś Tusk a teraz Morawiecki ale przez masę drobnych i średnich firm. Przykład macie w Wenezueli -zabili socjalizmem prywatną inicjatywę i mają kryzys.
  Jeśli podatek Vat będzie prosty a jego wysokość odpowiednio ustalona pole do kombinacji będzie niewielkie i fiskusowi byłoby łatwo obserwować potencjalne obszary wyłudzeń. To samo tyczy się akcyzy.

  12 2
 • 21 wrz 2018

  Jedna partia to POPIS a druga?

  4 13
 • 21 wrz 2018

  ciemny lud już kilka razy kupił:
  najpierw POPIS
  potem PO
  a teraz PIS

  19 19

Krzysztof Halek: Deklaruję wprowadzenie dopłat za wodę i ścieki, aby ich cena była niższa [WIDEO]

 • 20 wrz 2018

  Jak chcecie coś porównać KW Szlachetki to sami najpierw pomyślcie. Firmy energetyczne to spółki o zasięgu ogólnokrajowym, z udziałem kapitału prywatnego, niektóre nawet 100%. firmy te świetnie prosperują, więc myślę że koszt robudowy sieci jest właściwie skalkulowany w cenie.
  Mzwik został powołany przez gminę do realizacji konkretnych działań i ma slużyć wyłącznie mieszkańcom.
  co do kosztów działalności tej spółki - zawsze będą one obciązały mieszkańców, a jeśli macie dowody na niegospodarność to je opubikujcie bo na razie poza pomówieniami i osobstymi urazami waszego zleceniodawcy do prezesa nic nam (wybrcom) konkretnego nie podajecie. tyle.

  1 9