PKS Myślenice upadł. Kursy zawieszone. Nowy zarządca kusi busiarzy

 • 10 sie 2013

  Jak mogę się dostać z wózkiem i psem do Krakowa na zakupy, nie mam samochodu? macie jakąś propozycję?

  Ja dokładnie pamiętam przekręt jeśli chodzi o prywatyzację PKSu.
  Ktoś tu powinien zawisnąć.

  Pozdrowienia dla władz.

  4

Za posegregowane śmieci miesięcznie zapłacimy 5,7 zł od osoby

 • 2 maj 2013
  weeeeronika napisał/a:

  anumar napisał/a:nie płaczę, tylko dziwi mnie pojęcie "tanio", gdy nie ma pełnych informacji. Ponadto naucz się liczyć, płaciłem 11 zł za jeden kurs, a ty 8 zł.przecież pisze ślepoto, że "miesięcznie zapłacimy 5,7 zł od osoby "

  nim kogoś obrazisz zweryfikuj dokładnie wszystkie informacje, a nawiasem mówiąc, informacja, że ta kwota 5,7 zł będzie opłatą miesięczną pojawiła się później (umieściła ją redakcja) i kto tu jest ślepotą?

  2 2
 • 30 kwi 2013

  nie płaczę, tylko dziwi mnie pojęcie "tanio", gdy nie ma pełnych informacji. Ponadto naucz się liczyć, płaciłem 11 zł za jeden kurs, a ty 8 zł.

  6 2
 • 30 kwi 2013

  Jak można pisać, że tanio skoro nie określono, czy to jest opłata za miesiąc, za tydzień, czy za jeden kurs? Coś mi to śmierdzi i to chyba nie śmieci :( Ja do tej pory płaciłem około 11 zł miesięcznie za pojemnik (jest nas czworo), teraz zapłacę dwa razy tyle, chyba, że będą częściej odbierać, a opłata 5,7 zł jest miesięczna.

  11 7

Mieszkaniec Myślenic wytwarza 200 kg śmieci rocznie, inni kilkakrotnie mniej - dlaczego?

 • 21 kwi 2013

  dzisiaj byłem na spacerku w lesie nad zalewem. To co zobaczyłem, to przechodzi ludzkie pojęcie - tony śmieci, dziesiątki nielegalnych wysypisk. Proponuję taki spacerek chłopakom ze straży miejskiej, zamiast bezsensownego błąkania się po mieście i wlepiania staruszkom mandatów.

  13 1

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

 • 15 kwi 2013

  Te drogi, które były niedawno remontowane, są całe podziurawione. Kto nadzoruje remonty? Przecież za to wszystko płacimy, trzeba w końcu te remonty dobrze wykonać, a zalać byle jak na chwilę.

  9

Myślenicki Festiwal Lata 2013: W sobotę zagra Afromental

 • 12 kwi 2013

  Według sondażu to młodzież wybrała Afromental, ale nikt nie bierze pod uwagę tego, że podatki płacą nieco starsi.

  13 6

Weterynarz dla rasowego Pieska

 • 20 sie 2010

  Tej kliniki koło poczty już nie ma, wybudowali sobie klinikę koło Spontiusza i tam przyjmują.

  3 3

Materiały budowlane

 • 19 sie 2010

  Ważne jest aby trafić na dobrego doradcę techniczno-handlowego, bo tak naprawdę na niektórych składach sprzedają, to co mają, a nie to co powinno się użyć. Kiedyś w marrobie poprosiłem coś do izolacji przeciw wodnej balkonu, koleś dał mi jakiś specyfik, oczywiście go chwaląc. Użyłem, bo akurat chciałem się sprawdzić jako fliziarz. Po kilku dniach brat mi powiedział, ze to się nie nadaje na zewnątrz, tylko do środka np. do łazienki. Balkon za rok może dwa będzie przeciekał i cała robota i materiał na marne. Wydałem trochę kasy w marrobie, bo mają dobre ceny, ale ich nie polecam.

  1
 • 19 sie 2010

  Wiem, że powinniśmy wspierać lokalną gospodarkę, ale w Krakowie jest o wiele taniej. Najlepiej zakupić od razu materiał na ściany (pustaki), dachówkę, izolacje fundamentów, kominy. Attic na ul.Zawiłej w Krakowie ma na te materiały dobre ceny, transport w cenie, a jak coś zostanie to przyjadą, zabiorą i kasę zwrócą. W Myślenicach dużo moich znajomych kupuje w Matbud. Najlepiej podjechać do kilku składów i porównać ceny.

  1 1

Który dostawca internetu?

 • 17 sie 2010

  ja mam również radiówkę z inetu 2MB/s - 50 zł/miesiąc. Jak ktoś ma zamiar zakładać to radzę od razu założyć antenę panelową. Nie znam się na tym, ale jak miałem taką zwykłą, okrągła to od czasu do czasu były problemy. Teraz jest OK!

  2 1

ceny ziemi

 • 17 sie 2010

  Zgadzam się z tą opinią, ponadto typówki "zabijają" naszych architektów, których praca często kończy się na ich adaptacji. Niestety w Polsce 90% projektów sprzedaje się typowych.

 • 17 sie 2010

  Kilka miesięcy temu była działka w centrum Myślenic na sprzedaż z domem do wyburzenia, cena przekraczała 100 tys. zł/ar. Można podejść do Rapitu i sprawdzić dokładnie gdzie to było. A jak myślisz renaw skąd takie ceny domów w Myślenicach?
  Za 700 tys. można kupić stary dom na działce 4 ar. Za nowy dom trzeba zapłacić około 1 miliona. Samo postawienie domu to koszty około 300-400 tys. zł, reszta to cena działki.

 • 16 sie 2010

  Nad Lewiatanem jest (koło mleczarni) jest biuro architektoniczne, ale można też skorzystać z projektu typowego z Archonu (siedziba starej raby). A jeśli chodzi o działki budowlane to w Myślenicach ceny dochodzą do 100 tys. zł za ar, powodem jest brak działek budowlanych. W rynku jest godne polecenia biuro pośrednictwa.
  Jeśli chodzi o budowę to najpierw trzeba się zastanowić jak chcemy budować tzn. czy jedna firma buduje "pod klucz", czy kilka ekip po kolei, a może warto poszukać inwestora zastępczego?

Zapomniane zwyczaje?

 • 14 sie 2010

  Jutro Wniebowzięcie NMP, inaczej mówiąc Matki Boskiej Zielnej. Czy dalej zbiera się zioła na bukiet i potem się go święci? Pamiętam, że moja babcia suszyła go później a zimą robiła z niego wywar dla krów.

  2

BRZĄCZOWICE

 • 14 sie 2010

  Brzączowice to ładna wioska. Poza tym, nie chcę uogólniać, ale z niektórymi(żeby nie pisać, że ze wszystkimi) trudno się dogadać. Bardzo niemiło wspominam nauczycieli. Kiedyś okoliczne wioski nazywały ją ORMOWICE, bo "co drugi" mieszkaniec należał do ORMO.

  4 3

rzecz o ekologii

 • 14 sie 2010

  Ja również segreguję odpady, chyba od dziesięciu lat. Nauczyłem się tego zagranicą. Prawda jest taka, że nie posuwamy się z tym w ogóle do przodu. Tak jak było te 10 lat temu, obecnie jest tak samo. Moim zdaniem powinno to być narzucone od górnie przez władze, ale z drugiej strony władze powinny umożliwić łatwiejszy dostęp do pojemników. Może by tak postawić jakieś większe przy supermarketach? Nie ma problemu z parkowaniem i w końcu zakupy robi się prawie codziennie.

Czy w Myślenicach jest " TOLERANCJA " do gejów i lesbijek i wszystkiego ;

 • 11 sie 2010

  Jak byłem nieco młodszy pamiętam jak walczyliśmy o tolerancję dla grup nieformalnych. Może to się wydaje dziwne, ale dosyć niedawno ludzie nie tolerowali u mężczyzn długich włosów, kolczyków itd. Każdy kto przeżył te czasy, te spojrzenia i drwiny pewnie rozumie co to tolerancja. Dlatego ja jestem tolerancyjny. Ponadto trochę mi ich żal, że Bóg ich takimi stworzył.

  2

Progi zwalniające.

 • 11 sie 2010

  prawdopodobnie zarządca dróg, z tego co wiem trzeba złożyć odpowiednie pismo, chyba przyjmują pod zegarem.

Pijaki/koneserzy na skrzyzowaniu 3go maja i osiedlu

 • 10 sie 2010

  Ja tam do nich nic nie mam, są niegroźni. A tak w ogóle to się w cale tak z tym piciem nie afiszują, czasem jak sępią, to im coś dorzucę do winka i oczywiście chcą się podzielić :). Może to dobry, żywy przykład dla młodego pokolenia? Zapraszamy na wycieczki klasowe pod mleczarnię!

cukiernia .

 • 13 maj 2010

  Zdecydowanie najlepsze ciasta i drożdżówki są u Marszałka na osiedlu, u Sawickiego dodają za dużo "prochów". Za to uważam, że Sawicki ma lepsze torty, są mniej słodkie. Polecam z bitą śmietaną i brzoskwiniami.

  6 6

Studzienki w Myśleniach

 • 12 maj 2010

  mało kto o tym wie, ale bardzo dawno temu, jeszcze przed chrześcijaństwem była tam pogańska świątynia, na miejscu której obecnie jest kapliczka ze źródełkiem pod posadzką. Ponadto (prawdopodobnie wg moich obliczeń) przechodzi tamtędy ley line, która biegnie z Wawelskiego czakramu na Giewont. Może posiada ktoś więcej informacji na ten temat? Warto by wiedzieć coś więcej.

  1 1