Fala podwyżek za odbiór śmieci nas nie ominie. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy zapłacą najwięcej

 • 21 sty

  Sułkowice nie mają szczęścia do rządzących, ale jakie by nie były błędy burmistrza Pułki, to rozmowa z nim zawsze była na poziomie, rozmowa z obecnym burmistrzem, to wystawienie się na krzyki, i połajania. A zarządzanie? Leży i kwiczy. W dodatku Radni zamiast walczyć o swoich sąsiadów, wyborców, którzy im zaufali, potulnie pełnią rolę służalczą , zamiast ustawodawczej , pilnując swoich interesów, w większości zależnych od Gminy.

  11

Nie wszystkich stać na smog. Wójtowie i burmistrzowie komentują apel wicemarszałka

 • 28 gru 2019

  Dobra zmiana dba, by ludzie nie żyli zbyt długo.

Co przyniósł rok 2019 w naszym regionie?

 • 28 gru 2019

  W każdej miejscowości było coś pozytywnego, tylko Sułkowice wszystko w negatywach. Wygląda, że ten burmistrz nie radzi sobie z niczym, oprócz psucia stosunków pomiędzy władzą a ludźmi. Nie obchodzą go ludzie, tylko słupki. Te są ważne, ale ludzi przysłonić nie mogą. Panie burmistrzu, nawet gdyby na koniec kadencji było 100mln na plus na koncie Gminy, pan jest tu skończony. Ludzie, którzy na pana głosowali, dziś plują sobie w brodę.

  8 1

Policjanci wrócą na ulice w 2020 roku

 • 27 lis 2019

  Wyobraźmy sobie, że z komisariatu w Sułkowicach ucieka przestępca. Ma 20 metrów, żeby wbiec do szkoły podstawowej , i wziąć zakładników z dzieci. Doskonała lokalizacja!

  15 3

Kadencja 2018-23: Tak oceniacie gospodarzy gmin po pierwszym roku

 • 25 lis 2019

  Niektórzy burmistrzowie czy wójtowie szybko zapomnieli o ludziach. Przykryty ich finanse, układy, interesy.

  4

Czy na tych ulicach staną parkometry? Radni zdecydują o tym w poniedziałek

 • 24 lis 2019

  Dobrze pisze.

  1 1

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

 • 19 lis 2019

  O tym samym pomyślałem.

  8 1

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

 • 9 lis 2019

  Dlaczego nazwa obraża mądre zwierzęta? Małpki? Nie mają z alkoholem nic wspólnego! Nie lepiej nazywać je Leszki?

  5 2

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 9 lis 2019

  W jaki sposób Kościół uzyskał "swoje" tereny? Zezwalając na kolejne małżeństwo króla, czy szlachcica, grożąc piekłem, manipulując. Generalnie kradzież i oszustwo. Sądy w takich wypadkach unieważniają akty własności, ale Kościół dobrze zapuścił swoje korzenie, niczym Barszcz Sosnowskiego. Wyniosły, dostojny, ale dotknij, chciej spojrzeć z bliska, a się poparzysz.

  8 12
 • 9 lis 2019

  Nie znacie się, to jest szubienica! Takie obiekty zazwyczaj wznoszono na wzgórzu blisko miasta! Nie tak dawno księża wzywali policję do chłopca, który komunikant wyjął z ust, teraz PiSowska władza wraz z Kościołem wzorem Świętej Inkwizycji będzie skazywać opornych, którzy w niedzielę zamiast do kościoła słuchać proPiSowskiej propagandy, pójdą np. w góry. Albo autorów słynnego muralu z kogutem. Biada nam, niewiernym!

  24 11

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

 • 9 lis 2019

  Trzeba zatem wyburzyć szpital, MOKiS, bibliotekę, nowe muzeum, i wiele innych, bo jak spadnie śnieg, to będzie masakra 😁

  5
 • 6 lis 2019

  A ja właśnie spaceruję po Rynku i zastanawiam się, kto "przytuli granitowe płyty pozostałe po przebudowie ? Wylądują u jakiego znajomego królika? Wszak to spory majątek!

  20 1

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 8 lis 2019

  W psychologii nazywa się to projekcją - swoje podejście do klienta chcesz przypisać komuś innemu. Dodatkowo język jak spod budki z piwem. Turlaj dalej te opony, mniej udzielaj się na forum, z korzyścią dla ogółu czytelników.

  1
 • 4 lis 2019

  To, że jak wynika z Twojego tekstu, kiedyś myłeś ciężarówki, nie oznacza, że transport jest to jedyny zawód na świecie, który można wykonywać, i każdy w Twoim mniemaniu jak to ująłeś "trzyma fajerę". Jeśli wypowiem się w sprawie wolnych niedziel, to pewnie zostanę sklepikarzem i zrobisz wykład na temat polityki układania towaru na półkach i aby dodać kolorytu - o myciu kiełbasy w Ludwiku.

  1
 • 4 lis 2019

  A teraz powiedz, o co chodzi w tych wypocinach, bo niezbyt mogę zrozumieć. Tłumaczy Cię tylko sobota, i pewnie nadmiar "wrażeń".

  1 1
 • 2 lis 2019

  Szanowni przedmówcy - w Polsce każdy może otworzyć działalność transportową! Zamiast jeździć do pracy do Krakowa jak to piszecie "jak sardynki", kupcie "Sprintera" z klimą, skórą i co tam kto sobie życzy i zacznijcie zarabiać na przewozie osób! Klientów wam nie braknie, bo sądząc po forum - wszyscy jeżdżą busami i wszyscy gotowi są płacić więcej za komfort. Szybko wykosicie konkurencję i będziecie zastanawiać się, na co wydać kasę! Skończy się też narzekanie na forum na brak kolei, MPK, i zły stan busów. Uszczęśliwicie wielu ludzi!
  Podobnie zachęcam tych, którzy narzekają na swoich pracodawców w innych wątkach: otworzcie firmę i płaćcie ludziom godne pieniądz! Bierzemy sprawy w swoje ręce, zamiast narzekać!

  5 5
 • 2 lis 2019

  Gdzie Mogilany, a gdzie Myślenice? Może jeszcze MPK do Zakopanego puścisz? Teraz dowiedz się, ile jedzie autobus MPK z Mogilan do dworca w Krakowie, dodaj do tego kilkanaście przystanków do Myślenic, i zapytaj tych entuzjastów MPK, czy podróż w dwie godziny do Krakowa, bez miejsc siedzących ich uszczęśliwi?!

  4 1

Mija pierwszy rok kadencji 2018-2023. Jak po 12 miesiącach oceniacie gospodarzy Waszych gmin?

 • 4 lis 2019

  Ciężkie czasy nastały dla naszych włodarzy. Rząd zrzuca na ich barki coraz więcej obciążeń finansowych, jednocześnie obcinając przychody i ograniczając lub mocno opóźniajac dotacje celowe. Samorządowcy z "dobrej zmiany" siedzą cicho, bo powiedzieć nic nie mogą, ale inwestycji brak, wszystko leży, nie ma efektów dla "Kowalskiego".

  7 3

Oddychanie SMOGIEM gorsze od palenia papierosów

 • 2 lis 2019

  Jeszcze dotację na lepsze auto, lepsze buty i jedzenie. Niech zgadnę, glosujesz na PiS? To w twoim interesie jest zapłacić za wymianę kotła. Dla siebie, dzieci, wnuków.

  1 2
 • 2 lis 2019

  A czy oprócz bicia piany na forum wystapileś z wnioskiem do rady, czy burmistrza w którejś z tych spraw? Zgłosiłeś na policję sąsiada, który pali śmieci?

  3 1
 • 2 lis 2019

  Gaz nie wychodzi wiele drożej od węgla. A za komfort warto dopłacić. Argument - truję, bo taniej nie przekonuje mnie.

  6 3

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku

 • 28 paź 2019

  To akurat skrzyżowanie nie jest problemem, problematyczne jest skrzyżowanie na Sułkowice.

  24 2

Po ponad dekadzie policja wraca do Sułkowic. Posterunek będzie działać od 2020 roku

 • 27 paź 2019

  W budynku szkoły, aby dzieci zobaczyły, jak ciągną w kajdankach zakrwawionych meneli czy bandytów. Albo jak jakiś ucieknie z posterunku, to będzie miał blisko po zakładników. Świetna lokalizacja.. Brawo Wy!

  3

Przewiercili się! Tunelem pod Luboniem Małym pojedziemy w 2021 roku

 • 27 paź 2019

  A ile to kosztowało, aby minister w blasku fleszy się pokazał?!

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 22 paź 2019

  A o tym, że jeść nie było co, że tyłek gazetą się podziało, że mięso było reglamentowane, to nie wspomnisz?

  1