Policjanci wrócą na ulice w 2020 roku

 • 27 lis

  Wyobraźmy sobie, że z komisariatu w Sułkowicach ucieka przestępca. Ma 20 metrów, żeby wbiec do szkoły podstawowej , i wziąć zakładników z dzieci. Doskonała lokalizacja!

  15 3

Kadencja 2018-23: Tak oceniacie gospodarzy gmin po pierwszym roku

 • 25 lis

  Niektórzy burmistrzowie czy wójtowie szybko zapomnieli o ludziach. Przykryty ich finanse, układy, interesy.

  4

Czy na tych ulicach staną parkometry? Radni zdecydują o tym w poniedziałek

 • 24 lis

  Dobrze pisze.

  1 1

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

 • 19 lis

  O tym samym pomyślałem.

  8 1

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

 • 9 lis

  Dlaczego nazwa obraża mądre zwierzęta? Małpki? Nie mają z alkoholem nic wspólnego! Nie lepiej nazywać je Leszki?

  5 2

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

 • 9 lis

  W jaki sposób Kościół uzyskał "swoje" tereny? Zezwalając na kolejne małżeństwo króla, czy szlachcica, grożąc piekłem, manipulując. Generalnie kradzież i oszustwo. Sądy w takich wypadkach unieważniają akty własności, ale Kościół dobrze zapuścił swoje korzenie, niczym Barszcz Sosnowskiego. Wyniosły, dostojny, ale dotknij, chciej spojrzeć z bliska, a się poparzysz.

  8 12
 • 9 lis

  Nie znacie się, to jest szubienica! Takie obiekty zazwyczaj wznoszono na wzgórzu blisko miasta! Nie tak dawno księża wzywali policję do chłopca, który komunikant wyjął z ust, teraz PiSowska władza wraz z Kościołem wzorem Świętej Inkwizycji będzie skazywać opornych, którzy w niedzielę zamiast do kościoła słuchać proPiSowskiej propagandy, pójdą np. w góry. Albo autorów słynnego muralu z kogutem. Biada nam, niewiernym!

  24 11

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

 • 9 lis

  Trzeba zatem wyburzyć szpital, MOKiS, bibliotekę, nowe muzeum, i wiele innych, bo jak spadnie śnieg, to będzie masakra 😁

  4
 • 6 lis

  A ja właśnie spaceruję po Rynku i zastanawiam się, kto "przytuli granitowe płyty pozostałe po przebudowie ? Wylądują u jakiego znajomego królika? Wszak to spory majątek!

  20 1

„Tu od kierowcy potrafisz dostać zje**, bo nie powiedziałeś, że chcesz wysiąść”. Mamy poziom przewozu osób jak na Ukrainie?

 • 8 lis

  W psychologii nazywa się to projekcją - swoje podejście do klienta chcesz przypisać komuś innemu. Dodatkowo język jak spod budki z piwem. Turlaj dalej te opony, mniej udzielaj się na forum, z korzyścią dla ogółu czytelników.

  1
 • 4 lis

  To, że jak wynika z Twojego tekstu, kiedyś myłeś ciężarówki, nie oznacza, że transport jest to jedyny zawód na świecie, który można wykonywać, i każdy w Twoim mniemaniu jak to ująłeś "trzyma fajerę". Jeśli wypowiem się w sprawie wolnych niedziel, to pewnie zostanę sklepikarzem i zrobisz wykład na temat polityki układania towaru na półkach i aby dodać kolorytu - o myciu kiełbasy w Ludwiku.

  1
 • 4 lis

  A teraz powiedz, o co chodzi w tych wypocinach, bo niezbyt mogę zrozumieć. Tłumaczy Cię tylko sobota, i pewnie nadmiar "wrażeń".

  1 1
 • 2 lis

  Szanowni przedmówcy - w Polsce każdy może otworzyć działalność transportową! Zamiast jeździć do pracy do Krakowa jak to piszecie "jak sardynki", kupcie "Sprintera" z klimą, skórą i co tam kto sobie życzy i zacznijcie zarabiać na przewozie osób! Klientów wam nie braknie, bo sądząc po forum - wszyscy jeżdżą busami i wszyscy gotowi są płacić więcej za komfort. Szybko wykosicie konkurencję i będziecie zastanawiać się, na co wydać kasę! Skończy się też narzekanie na forum na brak kolei, MPK, i zły stan busów. Uszczęśliwicie wielu ludzi!
  Podobnie zachęcam tych, którzy narzekają na swoich pracodawców w innych wątkach: otworzcie firmę i płaćcie ludziom godne pieniądz! Bierzemy sprawy w swoje ręce, zamiast narzekać!

  4 5
 • 2 lis

  Gdzie Mogilany, a gdzie Myślenice? Może jeszcze MPK do Zakopanego puścisz? Teraz dowiedz się, ile jedzie autobus MPK z Mogilan do dworca w Krakowie, dodaj do tego kilkanaście przystanków do Myślenic, i zapytaj tych entuzjastów MPK, czy podróż w dwie godziny do Krakowa, bez miejsc siedzących ich uszczęśliwi?!

  3 1

Mija pierwszy rok kadencji 2018-2023. Jak po 12 miesiącach oceniacie gospodarzy Waszych gmin?

 • 4 lis

  Ciężkie czasy nastały dla naszych włodarzy. Rząd zrzuca na ich barki coraz więcej obciążeń finansowych, jednocześnie obcinając przychody i ograniczając lub mocno opóźniajac dotacje celowe. Samorządowcy z "dobrej zmiany" siedzą cicho, bo powiedzieć nic nie mogą, ale inwestycji brak, wszystko leży, nie ma efektów dla "Kowalskiego".

  7 3

Oddychanie SMOGIEM gorsze od palenia papierosów

 • 2 lis

  Jeszcze dotację na lepsze auto, lepsze buty i jedzenie. Niech zgadnę, glosujesz na PiS? To w twoim interesie jest zapłacić za wymianę kotła. Dla siebie, dzieci, wnuków.

  1 2
 • 2 lis

  A czy oprócz bicia piany na forum wystapileś z wnioskiem do rady, czy burmistrza w którejś z tych spraw? Zgłosiłeś na policję sąsiada, który pali śmieci?

  3 1
 • 2 lis

  Gaz nie wychodzi wiele drożej od węgla. A za komfort warto dopłacić. Argument - truję, bo taniej nie przekonuje mnie.

  6 3

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku

 • 28 paź

  To akurat skrzyżowanie nie jest problemem, problematyczne jest skrzyżowanie na Sułkowice.

  24 2

Po ponad dekadzie policja wraca do Sułkowic. Posterunek będzie działać od 2020 roku

 • 27 paź

  W budynku szkoły, aby dzieci zobaczyły, jak ciągną w kajdankach zakrwawionych meneli czy bandytów. Albo jak jakiś ucieknie z posterunku, to będzie miał blisko po zakładników. Świetna lokalizacja.. Brawo Wy!

  3

Przewiercili się! Tunelem pod Luboniem Małym pojedziemy w 2021 roku

 • 27 paź

  A ile to kosztowało, aby minister w blasku fleszy się pokazał?!

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 22 paź

  A o tym, że jeść nie było co, że tyłek gazetą się podziało, że mięso było reglamentowane, to nie wspomnisz?

  1
 • 22 paź

  Dwie godziny do Krakowa? Ciekawe czy po pierwszym razie zrezygnujesz, czy po tygodniu? A w MPK siedzeń jest mało.

  1
 • 22 paź

  Nie raz stoję w MPK na palcach, ściskany na każdym przystanku otwierającym się drzwiami

  1

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!

 • 15 paź

  To Sejm, czy geriatria? Co tacy ludzie wiedzą o współczesnym świecie, o nowych zagrożeniach, technologiach, metodach? Różaniec i zapiecek a nie sejmowe ławy.

  57 31