Myślenice. Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego z drugim wyrokiem

 • 28 sty

  Spoko, może Duda ułaskawi, jak innych przestepców!

  5 10

Maciej Ostrowski zapowiada udział w wyborach samorządowych. "Mam nadzieję, że mieszkańcy zdecydują o zmianie władzy w naszym mieście"

 • 27 sty

  Ani jeden ani drugi. Czekamy na kolejnego kandydata. A czy redakcja wie już coś o innych gminach? Kto będzie kandydował? Pan Grabczyk strzela sobie w kolano publikując co rusz zdjęcia z Dudą czyli pokazując- jestem z PiS choćby nie wiem co, pan Suś zapadł w sen zimowy i w Dobczycach przedwyborcza cisza. Chyba czeka, jak rozwinie się sytuacja na górze. A kto będzie z nimi rywalizował?

  8 2

Koniec świateł na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Zakopianką. Na wiosnę ruszą prace nad budową węzła

 • 23 sty

  To skrzyżowanie to maly problem. Jawornik to jest oroblem. Dlaczego więc zaczynamy od Sobieskiego?

  21 1

Myślenice. Generalna Dyrekcja wybrała wykonawcę węzła na skrzyżowaniu Zakopianki i ul. Sobieskiego

 • 24 gru 2023

  Wszystko O.K. , tylko po co kładka? Kto tam chodzi? Na cmentarz żydowski? Jedna osoba na rok? Nawet na istniejącym tam przejściu, przez kilkadziesiąt lat nie udało mi się spotkać pieszego.

  11 2

Myślenice. Tak wygląda polichromia w kościele NNMP. To koniec pierwszego etapu renowacji

 • 22 gru 2023

  Zastanawiam się, co tam będzie można zrobić za 30 lat. Dyskoteka, muzeum, hala targowa?

  9 9

Myślenice. Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku

 • 19 gru 2023

  Stragan Urzędu Miasta, i kilka innych , w których ludzie siedzą za karę, a wcześniej zmuszeni byli a to przez szkołę, a to przez instytucję finansującą do zrobienia pierników, stroików, uszek itp, to nie Jarmark Bożonarodzeniowy. To pośmiewisko. Myślenice mają potencjał na prawdziwy jarmark, komercyjny, kolorowy, z wszystkimi tego plusami , jak turyści.

  9 10

Myślenice. Nowy radiowóz dla policjantów. W zakupie pomogły samorządy

 • 3 sty 2023

  Będzie stał, jak ten pod posterunkiem w Sułkowicach? Stoi cały dzień, jak tylko przyjadą i zaparkują rano, policjanci nosa z dziupli nie wystawią. A miało być bezpieczniej, nie wewnątrz budynku , ale w mieście.

  14 3

Biertowice. Przejazd tym skrzyżowaniem nastręczał wiele problemów. Czy to ich koniec?

 • 25 wrz 2022

  Jeśli większe korki to dla ciebie lepiej, to masz rację, lepiej..tędy nie jeździć. Skrzyżowanie straciło przepustowość, a od Biertowic stoi się rano dwa razy dłużej, niż przed przebudową.

  1

Myślenice. Policjanci z drogówki mają nowe motocykle. Kosztowały ponad 250 tys. zł

 • 25 wrz 2022

  Głównie będą służyły do eskorty ministrów, albo byle posła z partii rządzącej, który będzie chciał odwiedzić Myślenice w przedwyborczym okresie. Należy też zastanowić się, komu tak naprawdę służy polska Policja? Nie obywatelom, to pewne. Gdy będziesz potrzebował pomocy, nie ma co na nich liczyć w żadnej sytuacji. Państwu? Nie! Gdyby służyli Państwu, przestrzegaliby prawa, i szanowali obywateli bez względu na ich poglądy! Więc służą partii rządzącej! Czyli niczym nie różnią się od jednostek policji politycznej w czarnych mundurach, z minionych czasów

  10 9

Od poniedziałku 12 września zawieszone kursy na linii Poręba-Kraków. „Liczba pasażerów nie jest wystarczająca, aby pokryć wszystkie koszta”

 • 7 wrz 2022

  Powiat nie dotuje, jak gmina swojego pupila. Wygrywa konkurencja. A gdyby jednak była taka różnica w komforcie, to pasażerowie poczekaliby te 5 minut.

  13 5

Myślenice. Autobus miejski pojedzie nową trasą. Mateusz Suder: „Zachęcamy do pozostawienia samochodów w swoich domach, aby nie generować dużego natężenia ruchu”

 • 2 wrz 2022

  Ciekawe! Uruchominie lini to 96tys. A ile w takim razie miasto pompuje w tę linię co miesiąc, skoro bilet za złotówkę nie pokrywa nawet mycia autobusu?

  27 3

Dożynki Powiatowe Wiśniowa 2022. Najpiękniejszy wieniec przygotował Zespół Regionalny Cyrniawa z Krzeczowa

 • 2 wrz 2022

  Wyłącza się latarnie, dla oszczędności 100tys, a dalej funduje się cepeliadę, za dużo większą kasę. Może czas skończyć z tym? Tradycję mogą kultywować koła gospodyń bez scen, talonów na piwo, i zgniłych polityków.

  4

Dobczyce. Różowe wykwity w Rabie. „W przyszłości ich pojawianie się może przybierać na sile”

 • 25 sie 2022

  Za 10 lat możemy stracić rzeki, jeziora, lasy. Sami sobie ten los gotujemy. Rolnicy i ich nawozy, gospodarze i ich śmieci i piece, itd.

  5 2

Wspólnie obchodzili 80. rocznicę „wywózki” żydowskich mieszkańców Myślenic. „O to walczyliśmy od 20 lat. Nie róbmy polityki, to część historii miasta”

 • 23 sie 2022

  A skąd wzięła się nienawiść Niemców do Żydów? Dzięki rządom NSDAP! Podsycali nienawiść, jak dziś PiS do Tuska i opozycji. Pozwalali na wieszanie, najpierw portretów, a później samych Żydów. I w końcu sam system "zaopiekował" się Żydami. Panie Kurowski, Szlachetka i reszta - tworzycie taki sam system. Na razie jesteśmy na początku, jeszcze nie jesteście dość silni, ale krok po kroku idziecie w tym kierunku.

  47 29

Myślenice. Solidarna Polska zbiera podpisy „w obronie chrześcijan”. Wśród nich byli radni miejscy

 • 22 sie 2022

  Czyli jak ksiądz zgwałci dziecko, to zostanie tylko mu podziękować. Co Wy z tej Polski zrobiliście? Taliban!

  14 3

Na małopolskie drogi wyjechali 3 lata temu. Policjanci z grupy „speed” podsumowują swoją pracę

 • 8 sie 2022

  Mieli łapać wariatów, a wymuszają przyspieszenie na zwykłych kierowcach, albo walą mandaty dziadkom za kilka km więcej na dwupasmowce

  9 1

Dyrektorzy szpitali i starostowie z Małopolski alarmują: Pieniędzy z NFZ nie wystarczy na podwyżki dla pracowników

 • 7 sie 2022

  Tylko politycy PIS nie strajkuja. Ani ich rodziny.

  17 2

Myślenice. Prawie setka "terytorialsów" przysięgała na Rynku. Wśród nich 7 mieszkańców powiatu myślenickiego

 • 12 lip 2022

  To są jednostki polityczne, szykowane do pacyfikacji ludności nieposłusznej.

  14 6

Myślenice. W weekend do centrum nie wjedziesz. Zamknięta droga z powodu przysięgi wojskowej

 • 9 lip 2022

  Mówisz, że wiedzą, gdzie spie.....?

  11 4

Wypadek autokaru w Rumunii. Jechali nim mieszkańcy powiatu myślenickiego

 • 7 lip 2022

  Jak zapłakane dziecko zakłada majtki, to ksiądz też tak mówi?

  6 5
 • 6 lip 2022

  Skąd te łapki w dół? Czyżby katolicy nie wierzyli, że nic nie dzieje się bez woli Boga? Nie jest On wszechmocny? Bo dając łapki w dół tak to przedstawiacie.

  19 21
 • 6 lip 2022

  Bóg tak chciał?

  18 28

Przejechała rowerem przez tunel pod Zakopianką, a film trafił do sieci. Kiedy będzie to możliwe samochodem? Jest kolejny poślizg

 • 30 cze 2022

  Opóźnienie w pracach spowodowała decyzja o dobudowaniu od strony Lubnia kilkunastu metrów tunelu w sposób sztuczny, aby ekipa rządząca mogła pochwalić się otwarciem "najdłuższego tunelu w Polsce" . A że kosztowało to podatnika kilkadziesiąt milionów więcej, jaki problem.

  9 4

Brakuje wody w kranach? Wodociągi maja problem z jej dostarczeniem. "To nie awaria, a efekt upałów i długotrwałej suszy"

 • 29 cze 2022

  Dlaczego obywatel ma wyjeżdżać? Wystarczy pogonić PiS!

  9 2
 • 29 cze 2022

  Ciekawych ludzi w PiSie? Jak będę chciał zaprzyjaźnić się z amebą, to wezmę mikroskop.

  7 1