Przenosić czy zostawić na miejscu? Co robić z pożydowską Bożnicą?

 • 18 godz.

  W skali kraju, chyba jest instytucja, która zażądała zwrotu większych majątków, niż ci nieszczęśni Żydzi, a jakoś nikt tego nie widzi. A nie obyło się bez oszustw, wyłudzeń, kłamstw. Tak, tak, mowa o Kościele Katolickim. Żydzi przy nim, to pikuś.

  1 4
 • 15 lip

  Gdyby to była byle jaka kapliczka, nawet bez wartości zabytkowej, to radni jeden przez drugiego kierowaliby wnioski o kasę na jej remont, aby przypodobać się plebanowi. Ale jest to żydowska bożnica, temat tabu! Co tam,że jedyna, co tam, że zabytkowa, ale ksiądz krzywo będzie patrzył, a i ciemny lud także. Dobrze, że w Egipcie takich radnych nie było, bo by Sfinksa usunęli.

  24 19

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • 8 lip

  Mnie te uroczystości nie przeszkadzają, wszak jest sporo ciemnego ludu, który potrzebuje tego typu wysoko płatnych rozrywek. Mnie przeszkadza, że taka impreza blokuje miejskie inwestycje.

  1 3
 • 5 lip

  Po uroczystościach 50 lecia obrazu będą imieniny proboszcza, później kolejne imprezy religijne, pewnie znów się odwlecze. Tylko w krajach muzułmańskich święto religijne może wstrzymać remont. W normalnych cywilizowanych krajach te dwie sprawy mogą biec równolegle. Ale my jesteśmy 100 lat za Arabami.

  10 15

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • 8 lip

  A nie lepiej zezwolenia na linie regularne M-ce -Krk uzależnić od jakości środka transportu? Minimum euro6, klima, wymiary siedzeń i powierzchnia na jedną osobę w odpowiednim rozmiarze? To nie wymaga kosztownych opracowań.

  4 9

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 28 cze

  Kiedyś tradycją były pląsy w święto Kupały, później ogniem i mieczem te tradycj nam zmieniono w imię "bożej miłości". Jeśli ktoś nie chciał tej miłości, płonął na stosie. Teraz mamy nową tradycję - księża krzywdzący dzieci. Też musimy jej się poddać?

  5 8
 • 27 cze
  Kiernoz Blachowski napisał/a:

  Kiedy radni zaczną głosować nad zorganizowaniem w M-ca, parady zboczeńców lub zboczeń różnych ?

  Odbywa się przynajmniej raz do roku, faceci w sukienkach chodzą po mieście, a ruch jest zablokowany przez służby. Mało tego całe ulice są zaśmiecone płatkami zniszczonych kwiatków.

  9 8
 • 26 cze

  W związku z ogromnym zagrożeniem ze strony Kościoła Katolickiego ( więcej przypadków pedofilii, niż po stronie LGBT), radni PiS powinni podjąć uchwałę "Gmina wolna od ideologii Kościoła Katolickiego".

  27 20

Quady i crossy to prawdziwa plaga. Wciąż rozjeżdżają lasy. Kilkanaście mandatów w jeden dzień

 • 22 cze

  Brawo Policja, brawo Straż Leśna! Moje pole pod lasem już prawie nie ma trawy! Jest poprzecinane ścieżkami zrobionymi przez tych szkodników!

  7 5

W mieście powstaje kolejne rondo. Tym razem na Zarabiu

 • 7 cze

  Kogo imię będzie nosić to rondo? Jarosława? Czy może księdza Makulskiego, Wesołowskiego czy Petza? JaNa Pawła bym nie ryzykował, jeszcze kilka faktów wycieknie i trzeba będzie pomniki usuwać.

  3 3

Pirat drogowy jechał 171 km/h w terenie zabudowanym

 • 1 cze

  Redaktorzyno! Droga nr 955 nie jest drogą krajową a wojewódzką.

  7

„Zalew jest w tragicznym stanie”. Czy gminie uda się to zmienić przed sezonem?

 • 11 maj

  Fakt, nigdzie nie ma takich zniszczeń mienia, jak w Sułkowicach. Nigdzie też nie ma takiej frekwencji w kościele. Coś mi tu więc nie współgra.

  5 1

Artur Grabczyk: Zalew jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do użytku

 • 4 maj

  Głównymi niszczycielami zalewu są crossowcy. Najpierw jeżdżą po terenie, później imprezują.

  12 2

Pierwszy etap rewitalizacji Rynku zakończony

 • 20 kwi

  Czyli według ciebie teren za murem kościelnym jest terenem miasta?

  1 3
 • 19 kwi

  Dla Kościoła to nigdy w tej Polsce nie braknie pieniędzy! Choćby na chleb nie było, Kościół dostać musi!

  30 26

Egzamin gimnazjalny już dzisiaj. Czy odbędzie się mimo trwającego w szkołach strajku?

 • 10 kwi

  Tylko w tych prywatnych placówkach pracuje się po 10 godzin dziennie a nie po 3, 4.

  25 37

Artur Grabczyk: Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, gdzie będzie mieścił się urząd

 • 10 kwi

  Podjęliście, podjęliście towarzyszu, tylko jeszcze nie poinformowaliście Rady, jak mają głosować i za czym. Taki nowy sposób rządzenia, najpierw decyzja, później dowiedzą się radni, bo przecież i tak zagłosują jak chce Burmistrz.
  Szanowni Radni, wiecie, że to Wy jesteście władzą w Gminie?

  27 5

Budynek urzędu może grozić katastrofą budowlaną. Gdzie przenieść urzędników?

 • 10 kwi

  Tak, arogancki sposób odnoszenia się do rodziców przebija ten poprzedniej wiceburmistrz. Miejmy nadzieję, że więcej wzorców nie będzie czerpał z poprzedników. Mierzi mnie też widok pani współwinnej temu wszystkiemu, która milcząco towarzyszy Burmistrzowi w zebraniach z miną jakby smutniejszą, niż przy boku poprzedniego Burmistrza. Może czas na reorganizację Urzędu Gminy?

  21 1
 • 9 kwi

  Pomysł przeprowadzenia się do nowoczesnego budynku SP2 jest z punktu widzenia urzędnika - najlepszy. My urzędnicy musimy mieć super warunki, a wy dzieci możecie gnieść się na jedynym jaki wam zostanie korytarzu, bez żadnego okna!
  A nie lepiej byłoby przenieść część dzieci z SP1 do SP2 i zająć tamtejszy budynek B ? Dzieci nie musiałyby przechodzić przez szkolny dziedziniec z lekcji na lekcję , co wiążę się z całodziennym noszeniem butów zimowych na nogach, bo nie ma czasu na zmianę. Schody w budynku B już jedno dziecko pozbawiły zdrowia , więc lepiej obiekt ten - budowany niegdyś jako część Urzędu Miasta oddać na biura.
  Skoro i tak trzeba przeprowadzić modernizację budynku na potrzeby urzędu, to lepiej chyba remontować budynek zniszczony, tam murować ściany, wybijać drzwi, niż robić to w świetnej, nowoczesnej, przystosowanej do wszelkich norm szkolnych SP2.
  Oczywiście, wina nowego Burmistrza jest tylko taka, że nie słucha ludzi, a słucha pana Wolskiego, bo to poprzedni Burmistrz, znając sytuację doprowadził gminę na skraj przepaści i nie zabezpieczył środków na remont UG, bo to by mu wyborców nie przysporzyło. Także radnych, którzy są w radzie już od lat i znają potrzeby jak sołtys Biertowic, Krzywaczki i inni przyrośnięci do stołków. Remont starego budynku UG nie ma sensu, wyjdzie drożej. Rozwalić toto i wybudować nowy w innym miejscu koniecznie. Pewnie prowizorka będzie trwała 10 lat, bo Gmina nie ma pieniędzy, a może obligacje wypuścić? Samorządy mogą to robić! 10.000 obligacji po tysiąc złotych rozejdzie się po gminie, a kwota starczy na budowę Urzędu.

  25 3

Nauczyciele mówią "Dosyć!". Trwa strajk w szkołach w całym kraju

 • 9 kwi

  To chyba jedyni pracownicy, którzy strajkują mając stawkę 60-70zł za godzinę pracy (a dokładnie 45 minut). Wystarczy szanowne ciało pedagogiczne pozbyć się Karty Nauczyciela i będziecie zarabiać duużo więcej. Dlaczego jej tak bronicie? Bo się Wam nie chce pracować. Ot co!

  21 16

Park na Zarabiu niszczeje. Tak wyglądał po sobocie

 • 9 kwi

  I tak jest lepiej , niż w Sułkowicach nad Zalewem. Tam już jest gruzowisko. Ale poprzedniej władzy to wisiało, a obecna nie ma środków. A Policja? Robi wszystko,żeby statystyki były ok, a się nie narobić - czyli łapią kierowców.

  2 1

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 6 kwi

  Wystarczy zlikwidować religię w szkołach i już znajdą się pieniądze na podwyżki, historię, geografię i inne potrzebne przedmioty.

  32 23

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 6 kwi

  Po części jest to wina roszczeniowości mieszkańców, którzy żądają coraz nowych inwestycji w drogi, chodniki, szkoły, a nie zadają pytania skąd na to wziąć. Ma być i koniec! A włodarze chcą przypodobać się elektoratowi i pchają kasę bez opamiętania. Kredyty dożynają gminne finanse. Zdajmy sobie sprawę, że budżet gminy to nie jest worek bez dna! Jest inna kwestia - niewłaściwe wydatki! Pieniądze gminne czy sołeckie na np. oświetlenie wokół kościoła. Mylą zadania gminne z zadaniami parafian.

  5

Bloczki parkingowe odchodzą w niepamięć. Parkingowych zastąpią parkometry

 • 28 mar

  To może jeszcze strefę zieloną i zakaz poruszania się autami innymi jak elektryczne? Wszak jesteśmy zacofani, trzeba to nadrobić!

  5 2

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 25 mar

  Vivaldi, chyba krótko żyjesz. Gimnazja powołał do życia rząd Jerzego Buzka w 1999 roku. W składzie tego rządu był również ministrem niejaki Lech Abel Kaczyński.
  O Platformie Obywatelskiej jeszcze nikt nawet nie myślał - powstała dwa lata później. Gimnazja zlikwidował drugi z braci Kaczyńskich - Kain.
  Reszta wywodu słuszna.

  9 4