Nowa przestrzeń artystyczna w Myślenicach. Wernisaż Magdaleny Śliwy zainaugurował „Piwnicę pod lwem”

 • 15 wrz 2021

  Świetny pomysł i bardzo ładne wnętrze.

  8

Ulica Sobieskiego ponownie otwarta. Remont 722 metrów drogi kosztował 2,9 mln zł

 • 15 wrz 2021

  Ulica piękna, pieniądze potężne ale najbardziej podoba mi się ten krótki, wąski, dziurawy odcinek tuż obok salonu Opla, pozostawiony na pamiątkę poprzedniej drogi... zrobione prawdziwie po polsku.

  35 4

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 9 gru 2019

  Witam,
  Pomijam kwestię wyciętych drzew, decyzji i pozwoleń... szkoda tylko że ci wszyscy specjaliści, jak już mają moc decyzji i piły, nie dotarli trochę dalej... A dokładniej to do drzewa stojącego przy parkingu obok ronda przy strażnicy, zaraz nad Bysinką, bo jakim cudem to drzewo jeszcze stoi to nie wiem... tu rzeczywiście przydałaby się wycinka. Drzewo całe w środku chore, w ostatnim roku 2 razy łamały się z niego konary, jeden spadł na auto... później przyjechali panowie, posprzątać co spadło i tyle.
  To drzewo musi mieć jakieś znajomości... ?
  Pozdrawiam

  14 5

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

 • 2 gru 2019

  Witam, przecież ogólnie wszystko drożeje, więc skąd to zdziwienie? To była tylko kwestia czasu... nie mam nic przeciwko podwyżce pod warunkiem, że będzie to równoznaczne ze zwiększeniem częstotliwości odbioru śmieci -a zwłaszcza worków, a także poprawą jakości samych worków (pamiętacie jakie mocne i grube były na samym początku? A teraz ciężko nieraz je podnieść bez rozdarcia...).

  Poza tym, czy ktokolwiek wierzy jeszcze w jakiekolwiek tzw. obietnice wyborcze? Naprawdę?
  I czy do każdej nawet najprostszej sprawy, trzeba mieszać politykę?Bo wy to, a my tamto, a oni to w ogóle nic... jak dzieci w piaskownicy...

  16 11

Zmiana w prawie: Na własnej działce można wycinać drzewa bez pozwolenia

 • 28 sty 2017

  Witam, "Na własnej działce można wycinać drzewa bez pozwolenia" - słyszycie jak to brzmi?
  Czujecie to? Przecież to jakaś aberracja...
  Bareja wiecznie żywy...

  15 19

Da się dojechać na Chełm samochodem?

 • 12 maj 2014

  Witam, czy orientuje się ktoś jaki status ma droga na Chełm, kto jest jej zarządcą?

Dolne Przedmieście: Rondo jeszcze w listopadzie. Postęp prac zależny od pogody

 • 27 lis 2013

  Tylko że widzisz, ja dalej mówię tylko o tym konkretnym przypadku, pozostałe ronda są dobre i nie miałem nic przeciwko nim. W ogóle uważam rondo za dobre rozwiązanie, tyle że nie wszędzie jest konieczne.
  Akurat sporo jeżdżę samochodem i dużo też chodzę pieszo, także wiem o czym piszę. A gdyby tylko zmienić organizację ruchu, to zamiast skręcać w lewo ze Słonecznej w Kazimierza, skręciłbyś w Rzemieślniczą trochę wcześniej i dalej na rondo przy starostwie.
  To jest oczywiście rozwiązanie hipotetyczne (bo nowe rondo w budowie), ale piszę to w celu uświadomienia faktu, jak można było zaoszczędzić ok. 200 tys. zł i przeznaczyć je na dużo potrzebniejsze inwestycje.
  Co do parkingów masz oczywiście rację.

  Pozdrawiam, :)

  2
 • 27 lis 2013

  "oportunisto" - przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem, jak przeczytasz to odnieś się do tego co napisałem, a nie podawaj jakieś przykłady z kosmosu. Ewentualnie zaproponuj coś sensownego od siebie.

  3
 • 24 lis 2013

  Witam, nie mam nic przeciwko rondom, ale moim zdaniem, w tym konkretnym miejscu i sytuacji nie było potrzeby jakiejkolwiek budowy. Wystarczyło zmienić organizację ruchu na ul.Rzemieślniczej na kierunek jaki jest obecnie i umożliwić jadącym ul.Słoneczną skręt w lewo właśnie w Rzemieślniczą (i dalej na rondo przy starostwie zamiast skrętu w lewo ze Słonecznej w Kazimierza Wlk.), co upłynniłoby ruch na skrzyżowaniu Słonecznej z Kazimierza Wlk.

  Pozdrawiam, :)

  7 12

Do pieszych

 • 27 lis 2013
  silverrose napisał/a:

  Mnie zastanawia jedno dlaczego kierowcy mają obowiązek cały czas jeździć z włączonymi światłami, nie ma znaczenia czy jest ranek czy noc; a więc dlaczego piesi nie mogą mieć narzuconego noszenia elementów odblaskowych na ubraniu? to by ułatwiło zauważenie pieszego w czarnym ubraniu gdy jest już ciemno.

  W przyszłym roku sytuacja się trochę zmieni:
  http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Odblaski-beda-obowiazkowe-ustawa-podpisana,wid,15902959,wiadomosc.html?ticaid=111bda

  Odnośnie relacji w ruchu drogowym np. pieszy - kierowca uważam, że podstawą na drodze jest ostrożność i zdrowy rozsądek, bo nawet ustawodawca w PoRD nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji drogowych. Oczywiście nie neguję przestrzegania prawa, jednak co mi po pierwszeństwie na przejściu, jeśli wyląduje w szpitalu? Trzeba po prostu patrzeć i myśleć, często także za innych.
  Poza tym, wiele nieporozumień wywołuje fakt, że każdy kierowca jest pieszym ale nie każdy pieszy to kierowca. Piesi często nie zdają sobie po prostu sprawy ze sposobu zachowania się pojazdu, np. hamowania, widoczności.
  Często zapomina się również o tym, że w rejonie przejścia dla pieszych szczególną ostrożność (z PoRD) są zobowiązani zachować nie tylko kierowcy ale także piesi. Czyli kierowca ma zmniejszyć prędkość i przygotować do hamowania a także obserwować obręb przejścia, ale pieszy ma się rozglądnąć i upewnić że może bezpiecznie wejść na jezdnię.
  Tak więc, patrzmy, uważajmy i szanujmy się na drodze.

  Pozdrawiam, :)

  13

Motory górskie na Górze Plebańska i w lesie na Mikołaju

 • 28 paź 2013

  Witam, nie wiem jak wygląda sytuacja na Plebańskiej, ale zniszczenie Dalinu, dosłownie przez ostatnie 2-3 lata jest przerażające! Ale przecież łatwiej wlepić mandat za prędkość na Zakopiance.

  24 3

fotoradary w myslenicach

 • 18 paź 2013

  A jaki sens ma ograniczenie do 40 km/h na górze Borzęckiej od strony Dobczyc? Nowa, szeroka droga z pasem do wyprzedania i 40 km/h...

  12 1

SKLEPY w Myślenicach: opinie gdzie i co kupić?

 • 7 paź 2013

  Witam, czy orientuje się może ktoś z Was co stało się z kioskiem z gazetami stojącym naprzeciwko Starostwa przy ul.K.Wielkiego 5? Został nagle zamknięty i do dziś jest nieczynny.

  1

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • 3 sie 2013

  To niestety prawda. Na Wybickiego ze śmieciarki się ulewało bo są m.in. progi zwalniające, a na końcu ulicy przy skrzyżowaniu z Kniaziewicza jest spora plama, która była widoczna jeszcze dziś rano.

  11 1