Ukradł zegarek ze sklepu. Szuka go policja

 • 25 maj 2020

  Liczy się fakt że ukradł. Na pewno nie jest sprefabrykowane.

  6

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

 • 1 mar 2020

  Tak zarządza kierownik , a jeśli się nie zmienił to jest Bombol , który tylko pod górę robi żeby nie było tak prosto . Z Pcimia się pozbyli to do nas przyszedł .
  Każdy może pracować na zmiany tylko nie urzędnicy - a dla czego , bo może lepsi są ?!!

  9

Grażyna Ambroży odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej

 • 25 lut 2020

  Tak właśnie dzieje się jak ktoś jest nie wygodny . Przy ostatnich spotkaniach radnych i sprawie zamknięcia szkoły np. Nr 5 jako jedna z nielicznych bardzo dała się znać naszemu burmistrzowi bo była za mieszkańcami a nie za nim !!!

  30 18

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

 • 9 lut 2020

  Tak nam się odwdzięcza burmistrz gdzie w naszym lokalu wyborczym , czyli w szkole nr. 5 na niego głosowało aż 569 osób !

  10
 • 9 lut 2020

  "Gmina wystąpi do Kuratorium Oświaty o wydanie opinii w sprawie zamiaru likwidacji placówek. Dopiero po jej otrzymaniu radni będą podejmowali ostateczną decyzję. "
  Tak jest oficjalnie . A tak naprawdę działa nasz wspaniały urząd: sprawa, że szkoła nr 5 na Dolnym Przedmieściu jest definitywnie zamknięta, nie jest jeszcze oficjalnie zakończona, a już były oględziny i ustalenia jak i gdzie będą przeróbki i jak będzie wyglądała przebudowa budynku pod przedszkole . Więc niech mi nikt nie mówi, że to nie jest już z góry przesądzone, a mieszkańcy mogą na rzęsach stawać i i tak to nic nie da !!!! Chciałbym, żeby mieszkańcy zapamiętali, dzięki komu zostanie zamknięta szkoła na Dolnym Przedmieściu i w ten przy najbliższych wyborach odwdzięczyli się naszym radnym!

  12 2

Czy pożydowski dom modlitwy doczeka się remontu?

 • 30 kwi 2019

  Może i tak ale to ma być wyremontowane za kasę naszą Polaków a jak to już będzie piękne i będzie zarabiali na siebie to gwarantuje że znajdzie się jakiś żyd i się o to upomnieć że to jego ! Czy już nie za dużo za nasze pieniądze żydzi u nas dostali min. W Warszawie muzeum żydowskie ani centa żydzi się nie dołożyli a mają swoje .
  Więc jak macie za dużo i uważacie że się im to należy to wyluzcie swoją kasę A nie nasza Polaków !!!

  10

Myślenicki Festiwal Lata: O świcie strażacy ratowali scenę

 • 6 lip 2016

  Wypowiadacie sie od nosnie sceny jak fachowcy ! A zaden tak na prawde nie pracowal przy takiej i nawet nie będzie !@ Scena jeśli chodzi o konstrukcje słupów była standardowa , która wykorzystuje się nawet przy większych scenach tylko dachach 2 spadowych. A w zeszłym roku to tylko przez to przód sceny wyglądał tak masywnie że głośniki były wyflajowane czyli wisiały w powieczu na tej konstrukcji !!!
  Fakt że przy scenie powinien ktoś być i to z ochrony a tu wychodzi ze ch

  22

WIELKA WODA 2014: Wspólnie tworzymy raport powodziowy z powiatu

 • 16 maj 2014

  Reasumując nasze komentarze w których można powiedzieć każdy ma coś racji jedni więcej drudzy mniej . Nie zmieni się nic do puki dopóty nie znajdzie się grono zawziętych ludzi którzy się wezmą za te osoby odpowiedzialne za swoje "mądre" pomysły dzięki którym mamy to co mamy w dniu dzisiejszym na zarabiu , czyli ponownie syf i smród który przyniosła rzeka .
  A tak na marginesie to cały szacun i podziękowanie dla naszych strażaków , którzy są zawsze na miejscu tam gdzie są potrzebni .

  7 5
 • 16 maj 2014

  Wygląda na to że nasze "GÓRU " rządzące w naszej gminie będzie zasłaniać się tym że zgłosiło do prokuratury sprawę , ale czy nie należy jej jakoś monitorować i drążyć aż do skutku ?!
  W końcu nasze zarabie naprawdę zaczęło wyglądać i przyciągać mieszkańców jak i przyjezdnych ( przecież o to chodziło , chyba ) . Czy teraz ma to zostać tak jak w 2010 r ? Niech polecą głowy !!

  12 4
 • 16 maj 2014

  Tak , czy nie powinno się najpierw zabezpieczyć wałem części zarabia gdzie powstała nowa część rekreacyjna !?
  Czy takie zdarzenie wcześniej się nie pojawiło ?!
  Czy teraz znajdzie się osoba winna za taką decyzję i PONIESIE KONSEKWENCJE !!!!!!
  Przecież taka inwestycja nie kosztowała tysiąc , lecz znacznie więcej !!!
  Czy przejdzie to bez echa ?
  Czy polecą głowy ?!
  Żądam konsekwencji ... !!

  24 4

Lodowisko na Zarabiu od 6 grudnia

 • 21 lis 2013

  no w końcu ktoś pomyślał !!!
  chwała mu za to .

  5

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • 17 lip 2013

  tak - ja proponuje pod UMiG i niech się oni o nie martwią !!

  8
 • 5 lip 2013

  Tak to niech im zwiększą opłaty , lub nam mieszkańcom domów jednorodzinnych obniżą !!!
  Podzielam zdanie AAgnieszka że trzeba z tym coś zrobić i zacząć działać !!!
  Odpowiadając na pytanie sh_ma "Po drugie, czy aby na pewno gdy ktoś nie segreguje śmieci ta sama wielkość kubła i częstotliwość odbioru obowiązuje? " - wielkość kubła ta sama i częstotliwość odbioru tylko wtedy co odpady pozostałe !!! czyli we wrześniu nie odbiorą ani raz !!!

  9 2
 • 4 lip 2013

  TO NAM ZGOTOWAŁY NASZE WŁADZE !!!
  Sanepid pod całą tą sprawą się podpisał i nie widzi zagrożenia epidemiologicznego (jestem ciekaw ile ktoś wziął kasy za przepchanie tej sprawy w sanepidzie ) - śmieci które będą siedzieć miesiąc w worku lub w pojemniku wcale nie będą cuch... lub gorzej - wal... (przepraszam za wyrażenia , ale tego inaczej nie idzie określić ) idealna pożywka dla gryzoni lub zwierzątek , które wcale się nie skuszą na rozerwanie worków (chyba, że worki będą je odstraszać bo są zrobione ze wspaniałego i cudownego tworzywa eko...?!!). I co, mam w tym układzie segregować i smród koło domu robić ?! Tym bardziej, że nie mam możliwości na wydzielenie takiego miejsca na przechowywanie przez miesiąc odpadów które będą się smażyć w słońcu i ... Tyka wielka bomba ekologiczna .
  A jeśli wybrało się opcję bez segregacji, to jak koło pojemnika przy domu będą worki ze śmieciami, to RPGK ich nie weźmie. I co z tymi śmieciami przy takiej częstotliwości odbioru? Mam jeździć i wywozić na wysypisko? To za co oni pieniądze biorą?
  Już można zauważyć, że koło pojemników na odpady segregowane rozłożonych po naszym mieście piętrzą się różnego rodzaje śmieci, z którymi mieszkańcy nie mają co robić - a co za miesiąc lub dwa? Przeraża mnie to .
  Jak rozmawiałem z panem dyrektorem K. z U.MiG Myślenic , skwitował, że ludzie sami zadecydowali o tym już w referendum wejścia Polski do UE . Tak , a czy w tym czasie poinformował ktoś obywateli co byli "ZA" wejściem o tym fakcie ?!
  U naszych sąsiadów jest tak że plastik do plastiku , szkło do szkła i odpad pozostały do pozostałych !! A u nas jak zwykle któryś z bara... na górze jest nadgorliwy i żeby uprzykrzyć życie obywatelom wymyślił 6 pojemników zamiast 3 !!
  Tak , przed lipcem cieszyłem się, że będę płacił mniej za wywóz odpadów , gdyż nas w domu są 3 osoby i tych odpadów nie jest aż tak dużo , więc zdeklarowałem się nie segregować .
  Przed lipcem opłata wynosiła 130.91 zł za kwartał to daje 523.64 zł na rok , a że jeździli co tydzień to jeden wywóz kosztował mnie około 10.90 zł . W tym momencie opłata wynosi 108 zł na kwartał , na rok 432 zł, a jeździć w ciągu roku będą 7 razy , co wychodzi 61.71 zł za jedno wywiezienie - daje do myślenia !!!! Podobno ktoś kiedyś powiedział, że na śmieciach jest dobry zarobek ale to jest PRZESADA .
  I co teraz ?! Wybór należy do nas , albo będziemy płacić jak za woły , albo będzie śmierdzieć i robactwo się panoszyć przy segregacji i tej częstotliwości wywożenia odpadów !!!

  15