Starosta Tomal, o objeździe do Sułkowic: Rozumiem kierowców, ale obecnie to jedyne wyjście

 • 25 lip 2019

  Ktoś tam dał 500 tysi na projekt ale komu i po co skoro gieneralna nic nie zamierza budować.. dowiemy się za 10 lat,że to nie tędy droga była:) to tak jak z kładkami. Ta unijna kosztuje 7 milionów ,a jak budują z państwowej kasy to 3,5 miliona..dziwne hehe,a dlaczego tak jest to nikt nie wyjaśni. Robią z nas baranów i tyle!!!

  14
 • 25 lip 2019

  Przejazd koło restauracji MC donalds wcale nie jest też taki super jak się im wydaje.. Wczoraj po 14 stliśmy tam 10 minut zanim ruszyliśmy. Chyba zapominają,że tam też jest strefa przemysłowa jest tam kilka wybudowanych firm do tego komisy(skupienie jest tylko na tej koło lotosu to błąd) a tam tiry z Mota Engil jak ruszą to nieraz wyjeżdza na zakopiankę 5 -jeden za drugim, podobno dalej mają rozbudowywać bazę to będzie jeszcze gorzej)zakopianka staje!!!To są widoki:) ale ważniejsze światła w myślenicach bo bardziej kameralnie będzie przy otwarciu. Węzeł w jaworniku bez drogi zbiorczej od właśnie okolic serwisu skrzyń biegów(początek jawornika) to lipa,a najlepszym rozwiązaniem było by połączyć wizjonerski tunel w Krzyszkowicach z wizjonerską estakadą w Jaworniku...ale to tylko mydlenie oczu ludzią.

  5 3

Rozbudowa żłobka, modernizacja budynków i inwestycja w dzieci-to pomysł Krzysztofa Halka na edukację

 • 4 paź 2018

  W jaworniku szykuje się kolejna duża inwestycja co spowoduje większe obciążęnie zakopianki ,a problem przejazdów dalej nierozwiązany..

  5 1

Smolarnia Bysina

 • 4 paź 2018

  W jaworniku ,są dwie ale przynajmniej konkretnych firm i z ich sprzętu mało śmierdzi. Dodatkowo Mota engil ma rozbudować o biura i labolatoria swą bazę. Dodam,że na orlenie i bp obok moty czasem kisi, także dom 20 metrów obok to słabo.

  8 6

Krzyszkowice: Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Problem ciągnie się od lat

 • 20 wrz 2018

  Witam, problem tuneli i przejść jest od zawsze i nigdy nic nie zrobiono... bodajże 5 lat temu pisałem do gddkia ,by może chciaż zrobili dojścia pod przepusty pod zakopianką, jest oddalony od przystanku może 50-100m w stronę myślenic i odpowiedz była taka "Szanowny Panie,że lepiej przebiegać między samochodami niż nie spełniając wymogów technicznych przejść bezpiecznie pod zakopianką". Nad mienie ,że z tunelu korzystałem za dzieciaka i teraz widzę ,że dzieci bardzo często tam przechodzą ale muszą przejść po trawie,a wystarczył by chodnik i jakaś kratownica do przejścia. Można było to zrobić dawno ale mają gdzieś ludzi. Tutaj link jak to wygląda
  https://dziennikpolski24.pl/gdzie-kladki-i-chodniki/ar/3188358
  Dodam,że to przejście z artykułu jest znacznie dalej od przystanku , bliżej jest od strony myślenic na zakręcie.
  Teraz jest wizja tunelu, lecz dalej brak jakich dróg dojazdowych do niego. Dlaczego brakuje dróg zbiorczych od strony jawornika,by można było bezpiecznie przejechać na drugą stronę. Jest to rozwiązanie punktowe i bezsensowne jak budowa kładek. 7,5 mil. za kładkę w jaworniku, a most na polankę 6 mil. gdzie korzystają samochody i ludzie.

  8 4

Ludzie, nie palcie słabej jakosci węglem!

 • 7 gru 2017

  Palnik Wery więcej w google.Jest to nowy wynalazek który można montować w starych piecach. Piec zasypowy z tym palnikiem ma 5 klasę.W gminie wynalazcy i chyba w żywcu już zrobiono dotacje na montaż tych palników.

ALARMUJECIE: Ruszył sezon grzewczy. Normy przekroczone nawet dziewięciokrotnie

 • 18 lis 2017

  Palnik wery. Wystarczy wpisać w google.Piec Michał zwykły zasypowiec z tym palnikiem ma 5 klase. Palnik można montować również do starych pieców. Może gmina by się tym zainteresowała. Ponad to w gminie wynalazcy już zrobiono dotacje w wysokości 1 tyś. do montażu palnika.

  10 4

I znowu śmiertelne potrącenie na pasach w jaworniku

 • 6 lut 2014

  nie jaja sobie robisz, dzisiaj też kogoś potrąciło??

  1 3
 • 6 lut 2014

  Nie,wczoraj chłopa załatwiło.

  2 6
 • 6 lut 2014

  Ciekawe dlaczego na żadnej stronie nie ma informacji o zdarzeniu z 05,02,2014 . na pasach znowu zginął pieszy. A kładkę budują 2 km dalej! Pajace!

  12

Jawornik: Kładka nad "Zakopianką" w 2015 roku

 • 10 gru 2013

  za tą kase by można by było przerobić przepusty które są pod zakopianką-tak jak to w krzyszkowicach ludzie zrobili-coś podkopać coś pospawać,przykręcić i było by taniej i więcej ,bo takich mostów jest kilka gdzie ludzie by mogli przejść pod zakopianką tylko że nie ma kto tego przerobić coś tam...oczywiście lepiej wydać 8 milionów i zbudować jedną kładke na odcinku 25 km.

  2

co sie stalo z eksklsuzywnym salonem samochodowym w Jaworniku?

 • 29 lis 2013

  Witam, ten że gość zamiast wynajmować postanowił kupić dużą działkę w strefie przemysłowej jawornika-obok mota-engil, orlen,okna z krakowa i nowo budowanego salonu meblowego i buduje salon samochodowy, będzie zdecydowanie większy niż ten koło lotosu ,a i miesjce lepiej widoczne i łatwiej dojechać. Ale co będzie sprzedawał to nie wiem....bynajmniej Jawornik staje się potężniejszy od myślenic, patrząc na ilość inwestycji nie sposób ich na ten moment zliczyć,a jeśli takie firmy jak eurovia przenoszą biura z krakowa to chyba dobrze wróży.

  2 17

Czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową?

 • 27 cze 2013

  a tam galeria w mc. to ciężko chyba że czynsz na poziomie 4000 tyś.za 100 m ale to raczej nie możliwe. znam możliwe obroty sklepów i nie sądze by na 6000-8000 ktoś się pisał oprócz kotwic jak rosman itp. nike ,new yorkery i inne odpadają bo 20000 tyś. mieszkańców to za mało!!!!! MC-DONALDAS odpada bo w Jaworniku budują a kfc napewno nie będzie nie wejdzie do tak małego miasta....galeria,,,,,,,

End of School - ostatnia impreza w Parku Przygody. Obiekt zostanie zamknięty

 • 26 cze 2013

  a w Jaworniku budują mc donalds i kolejny komis samochodowy ;)

  7 7

Myślenice: Na Zarabiu powstanie kompleks treningowy Wisły Kraków

 • 26 cze 2013

  a w Jaworniku budują mc donalds i kolejny komis samochodowy ;)

  6 3