Pediatrzy w Myślenicach - pyta przyszła mama...

 • 16 sty

  Podpowiedzcie który pediatra przyjmuje obecnie prywatnie w Myslenicach czy w najblizej okolicy? Jesli ktoś może podac namiar to bardzo proszę.

  1

SMYK FEST 2021: Największy muzyczny festiwal charytatywny w Polsce zagra w Myślenicach

 • 20 sie 2021

  Już pod innym artykułem pisałem, na dokładnie ten sam temat. Rozumiem, że dzieci w szkole nie będą musiały szmat nosić na buźkach, bo jak widać najwyższa władza w mieście doskonale wie, że te rozporządzenia to może sobie schować gdzieś, tyle są warte w świetle prawa. Ale dwulicowość poraża i to, że mało komu to przeszkadza.

  4 2
 • 19 sie 2021

  Tzw przepisy Covidowe są niezgodne z konstytucją i segregowanie ludzi jest bezprawiem. A zupełnymi idiotami są Ci co się z tym godzą i taki stan popierają. Organizatorzy nic nie muszą ale chcą. Auschwitz nie zaczęło się od krematoriów ale od dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. W Auschwitz też byli tacy co rozkazy wydawali i tacy, co je wykonywali. Jedni wcale nie byli lepsi od drugich.

  8 3

Remont podziemi i studio dla mgFoto. Kolejne na liście odwodnienie i sala kinowa. „Chodzi o to, żeby to był dom kultury, który żyje”

 • 19 sie 2021

  Rozumiem, że w pomieszczeniach nie obowiązuje już noszenie masek. Mam nadzieję, że i dzieci w szkołach nie będą przymuszane do noszenia szmat na twarzy, bo jak widać nasz włodarz dobrze wie, że te przepisy są nie konstytucyjne i można mieć je gdzieś.

  13 1

W gminie powstaje zespół ds. kobiet. Będzie doradzał burmistrzowi. Kto wchodzi w jego skład?

 • 16 maj 2020

  Powinno być zatytułowane "Powstał zespół kobiet PiS". Rozumiem, że kobiety nie popierające PiS nie mają tam swojego reprezentanta. Wszystkie kandydatury spoza kręgu swoich zostały odrzucone. Żenada.

  38 7

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

 • 12 lut 2020

  W sp1 bardzo czekają, na powrót uczniów z sp2 do swojej szkoły. W sp1 też za kolorowo z miejscem nie ma. Więc trzymam Panią Naczelnik za słowo...

  1
 • 1 lut 2020

  Choć nadal uważam, że utrzymywanie tych szkół jest nie ekonomiczne i należy je zamknąć, to rozbraja mnie argument, że dzieci z 5 lepiej będą mieć w szkole nr 2. Poczytajcie komentarze wyżej np: dzieci z dolnego w 2 zawsze gorzej były traktowane niż reszta.... szkoła 2 to też bardzo ciekawy temat. Od zawsze w 2 były tworzone klasy premium czyli dzieci lekarzy, nauczycieli i miejscowych biznesmenów. Te klasy miały najlepszych nauczycieli, klasy itd w zamian rodzice remontowali sale i bez gadania płacili komitety i inne wymyślone płatności. Nauka na zmiany, przecież po powstaniu szkoły nr 1 gdzie nadal uczą się uczniowie klas 7 i 8 szkoły nr 2 miało nie być dwuzmianowości ale jest, tyle są warte słowa naszych rządzących i nowej dyrektor w 2.
  Jak im wierzyć, że przeniesienie dzieci z 5 do 2 jest dla ich dobra, w końcu nie każdy z dolnego to zamożny przedsiębiorca, z grubym portfelem, który zapewni ich dziecku odpowiednie traktowanie i uwagę nauczyciela.

  26 4

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • 21 sty 2020

  Taka szkoła jak 5 z taką lokalizacją powinna mieć nadmiar uczniów, a nie ich brak. To co się tam teraz dzieje to skutki bronionej przez wielu na tym forum Karty Nauczyciela, która nie pozwala zmienić kiepskiej dyrekcji czy nauczycieli. Gdyby ta placówka była dobrze zarządzana byłyby dzieci z obwodu i z poza, bo rodzice szukają dobrych, małych szkół. Opinia o tej szkole zawsze była słaba i nikt przez lata nic nie zrobił żeby to się zmieniło, bo przecież nauczycieli nikt nie ruszy.

  17 15

Od września podwyżki dla nauczycieli. Ile będą zarabiać?

 • 11 lip 2019

  W Myślenicach nie ma prywatnej zwykłej szkoły podstawowej, jest tylko Montessori, a filozofia tej szkoły znacznie odbiega od tradycyjnej i mnie ona nie odpowiada. W Montessori o ile mi wiadomo są trzy oddziały przedszkolne i coraz więcej dzieci w podstawówce mimo wysokiego czesnego i pozostałych opłat.
  Program aktualny w szkołach czy jest lepszy czy gorszy to sprawa dyskusyjna, według mnie jest słaby. Ale bezdyskusyjne jest to, że ma on być realizowany, a podejście nauczycieli, że nic po strajku nie robią i robić nie będą jest karygodny i dawanie wszystkim jak leci podwyżek jest niepoważne.

  8 2
 • 11 lip 2019

  Niech nie robią. Rynek nie lubi pustki, zaczną powstawać prywatne szkoły, w sumie nie wiem czemu jeszcze w Myślenicach ich nie ma.
  Jeśli mam wysłać na korepetycje dziecko np z matematyki, angielskiego i chemii (kto ma starsze dzieci dobrze wie jaką plaga są korepetycje) i zapłacić średnio za jedna w tygodniu po 50 zł, to w miesiącu zapłacę 600 zł, wolę więc wysłać dziecko do prywatnej placówki. Wymagam od dziecka, żeby się uczyło (nie mam bąbelków leżących brzuchami do góry całymi dniami), a od nauczycieli wymagam odpowiedniego podejścia do ich obowiązków, to co jest teraz w szkole to często kpina z uczniów i rodziców.

  15 6
 • 10 lip 2019

  Wyniki matur to tylko jeden z przykładów.
  Czy jest w polskim szkolnictwie obojętnie jaki sposób rozliczania nauczycieli? Według mnie nie ma.
  Parę lat temu w Gazecie Myślenickiej był wywiad z dyrektorami gimnazjum po zakończeniu egzaminów i jeden stwierdził po bardzo słabym wyniku jego szkoły, że on wie, że matematyka u nich leży, ale w przyszłym roku matematyk idzie na emeryturę, więc znajdzie innego lepszego i wyniki się poprawią. I tak jest wszędzie dyrektorzy rozkładają ręce gdy jest problem z nauczycielem, bo nic nie mogą, naganę ewentualnie napisać.

  16 6
 • 10 lip 2019

  Kto w końcu zacznie rozliczać tych nierobów z ich pracy? Na Dzienniku Polskim Myślenice jest podsumowanie wyników matur w powiecie, są szkoły gdzie zdawalność jest poniżej 50%.
  Podwyżki, przywileje ale gdy mówimy o efektywności ich pracy to święte oburzenie, nawet zapytać nie wolno, bo są tak przemęczeni...
  Są nauczyciele w naszym mieście, którzy otwarcie twierdzą, że po strajku nic nie robili i dalej nie zamierzają i tak naprawdę nie ma nad tym żadnego nadzoru, stracą jak zwykle dzieci.

  57 20

Nauczyciele

 • 30 maj 2019

  Karta Nauczyciela powinna być zlikwidowana właśnie po to aby Ci młodzi, dobrze wykształceni nauczyciele mogli uczyć i być odpowiednio wynagrodzeni za swoja pracę. Na dzień dzisiejszy mamy zasadę wszystkim po równo w zależności od stażu, stopnia itp i dlatego poziom nauki jest masakrycznie niski, bo nauczyciele nie mają ani żadnej motywacji, ani żadnego "bata" nad sobą. Wielokrotnie było to już roztrząsane na forum, że zwolnienie kiepskiego wręcz beznadziejnego nauczyciela graniczy z cudem, a co najlepsze próba domagania się przez rodziców zmiany beznadziejnego nauczyciela kończy się pytaniami: "Czy się nie boicie, że nauczyciele będą się potem mścić na dzieciakach?" To autentyczne zdanie usłyszane od nauczyciela szkoły do której chodzą moje dzieci. Szkoda słów, dzisiejsze szkolnictwo to beton, bez zmian u podstawy nie ma szans na poprawę jakości nauczania, nikt dobrowolnie nie rezygnuje z cieplej, dobrze płatnej i przede wszystkim mega stabilnej pracy, co doskonale widać na naszym rodzimym podwórku w Myślenicach.

  4
 • 29 maj 2019

  W Myślenicach znam około 10 nauczycieli urodzonych pod koniec lat 70-tych, początek 80-tych i żaden z nich nie szuka innej pracy, nie rozsyła CV, nawet nie zakłada, że jest inna alternatywa, tak jest im źle w zawodzie nauczyciela. Głupoty piszesz. I nie znam ani jednego nauczyciela, który prace zmienił poza systemem szkolnictwa, wręcz można zaobserwować zabetonowanie szkół tymi samymi osobami, bo zatrudniony nauczyciel na pełny etat, nawet nie szuka lepiej płatnej pracy w innej szkole, bo nauczyciele nie trawią zmian. Dlatego Karta Nauczyciela powinna zostać zlikwidowana i wtedy rynek pracy nauczycieli mógłby funkcjonować normalnie.

  9 4
 • 7 kwi 2019

  Odpowiadając na jeden z wcześniejszych postów, TAK jestem za tym, aby nauczyciele pracowali codziennie w szkole od 8 do 16. Wycieczek dłuższych niż w czasie lekcyjnym niech nie będzie. Zebrań w dobie dzienników elektronicznych wystarczy jedno na semestr, niech będzie o 14 tylko z informacją podaną o terminie wcześniej tak aby dostosować plany w pracy rodziców (zebranie to i tak z reguły podpisy pod zgodami i zbieranie składek). Już widzę jaki byłby lament, bo prawda jest taka, że większość nauczycieli, z jednej szkoły idzie prosto do kolejnej i najpierw powinno zrobić się porządek z godzinami i sposobem pracy nauczycieli, a później rozmawiać o podwyżkach dla tych co faktycznie pracują.

  14 7

Reaktywacja "Jedynki" ?

 • 22 sty 2019

  W przyjmowaniu uczniów spoza rejonu to przoduje w Myślenicach Szkoła Podstawowa nr 2.
  Co do mundurków i wielu innych pokrewnych tematów, szkoła ma statut w nim zapisy odnośnie np wyglądu ucznia, obowiązkiem ucznia, nauczycieli i rodziców jest tego przestrzegać. Statuty są dostępne dla wszystkich każdy powinien się z nim zapoznać. W krakowskich porządnych szkołach nikt nie dyskutuje z takimi tematami jak mundurki, bo to są pierdoły nieistotne, istotne jest kształcenie dzieci. W Myslenicach panny 13 letnie musza byc modnie ubrane, nieistotne co w głowie

  5 3
 • 20 sty 2019

  Znajdzie się wielu rodziców, którym będą odpowiadać mundurki, egzekwowanie odpowiedniego wyglądu ucznia. Wychowanie bezstresowe zostaw sobie w domu w szkole musi być dyscyplina i wśród uczniów i nauczycieli ( z tym też bywa różnie). Dzieci wychodzą z klasy na przerwach bo mądrzy nauczyciele wietrzą w tym czasie klasę. Co do sali gimnastycznej w szkole nr 2 jest i na tej samej lekcji trzy klasy wchodzą na wf, to kpina, a nie lekcja wf-u. Szkoła ma uczyć, za dyrektora Jarząbka gimnazjum nr 1 miało najwyższy poziom w Myślenicach co doskonale widać w rankingach i oby tak było dalej, to z pewnością chętnych nie braknie aby się w niej kształcić.

  13 18

Szkoła podstawowa nr 1 - czy wróci

 • 5 wrz 2018

  W Jedynce nie ma sali gimnastycznej ani przede wszystkim parkingu pozwalającego zatrzymać się i odprowadzić dziecko. To nie te czasy gdy pierwszaki same z tornistrami chodziły do szkoły, teraz rodzice przywożą, odprowadzają do szatani, pomagają się przebrać i idą z dzieckiem do sali lekcyjnej, a tam nie ma gdzie stanąć na tak długo. Nie wyobrażam sobie kto miałby sfinansować przebudowę drogi, raczej nie nasza zadłużona gmina, a parking nad kościołem zajmują nauczyciele tej szkoły i dla rodziców miejsca już nie ma, zwłaszcza po zrobieniu tam trzech miejsc dla niepełnosprawnych, które stoją prawie zawsze puste.
  Ogólnie kiepsko wygląda sytuacja w myślenickich podstawówkach, przepełnione okropnie i koniecznie przydałaby się nowa duża szkoła ale to zapewne przewyższa możliwości gminy, gdyby to było kolejne muzeum to co innego ale szkoła...

  15 6

Wybory Samorządowe 2018

 • 5 wrz 2018

  W jednostce powiatowej i bezpartyjny? Dobry żart...

  12 2

Myslenice smog wiekszy niż w krakowie

 • 4 mar 2018

  Mysleniczanin007 zrozum, że Tenia i kris2 mają tu kółeczko wzajemnej adoracji i dyskutowanie z nimi to jak oglądanie TVPinfo ciągle w kółko to samo.
  Na samym początku tego postu pisałam, że gdyby nie kasa z Unii to nie byłoby tego tematu w Polsce.
  Ręce, nogi i co tam jeszcze może opada, jak się czyta wyżej np takie teorie, że węgiel drogi, bo górnicy chcą podwyżek... Szkoda czasu marnować na takie dyskusje z ludźmi, którzy wiedze na temat gospodarki, zdrowia itp czerpią z mediów. Mechanizm sterowania ludźmi za pomocą mediów jest już tak dopracowany, że nie wiem czy można go jeszcze udoskonalić, co idealnie widać w tym temacie.

  3 2
 • 20 lut 2018

  Kris2 i Tenia mam wrażenie, że Wy jesteście młodzi raczej poniżej albo niewiele ponad 30 lat, bo nie macie odniesienia do przeszłości i nie widzicie tego problemu w szerszej perspektywie. Mniej więcej 40 lat temu kiedy byłam kilkuletnim dzieckiem sezon grzewczy z porządnym mrozem zaczynał się w październiku i kończył nawet w maju, bo nawet w maju leżał jeszcze śnieg. Dom przy domu kopcił najtańszym węglem, bloki ogrzewane na węgiel itd. Było tego nieporównywalnie więcej niż teraz i alergii było o wiele mniej, problem alergii jest bardzo złożony dotyczy aktualnie bardzo często także noworodki, które powietrzem za oknem szpitalnym nawet nie zdążyły jeszcze oddychać. Sprowadzenie alergii do powietrza którym aktualnie oddychamy jest kompletnym nieporozumieniem kreowanym przez media. Z astmą sprawa ma się troszkę podobnie.
  Teniu z bieganiem na zewnątrz związana jestem jakieś 20 lat, chyba w liceum ostatni raz brałam antybiotyk, a to naprawdę już było dawno temu. Zakładając że nie jesteś obciążona przewlekłą chorobą, to tak uważam, że zdrowy tryb życia polegający na życiu troszkę bliżej natury jeśli chodzi o jedzenie i codzienny tryb życia wystarczy aby cieszyć się dobrą kondycją długie lata. Tylko, żeby to zrozumieć trzeba przeżyć już kawał swojego życia i po zachwytach nad wieloma nowoczesnymi wynalazkami typu witaminki w formie żelek dla dzieci wraca się do mądrości, które przekazywali nam nasi rodzice, a im ich rodzice, a czego z pewnością nie zobaczysz w telewizji.

  10 3
 • 20 lut 2018

  Kto chce niech siedzi w domu, a kto ma ochotę niech idzie na spacer.
  Mam trójkę dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, na zewnątrz przy takiej pogodzie jak dziś spędzają przy dobrej zabawie co najmniej dwie, trzy godziny. I maja super odporność, lekarz nie widział nas pewnie od dwóch lat albo i więcej już nawet nie pamiętam. Od rodziców ze szkoły i przedszkola ciągle słyszę pytania co daję dzieciom, że nie chorują. Recepta jest prosta żadnych sztucznych witaminek i syropków na odporność, dużo aktywnego ruchu, jak najmniej przetworzone jedzenie, urozmaicone bogate w naturalne składniki i witaminy. Zażywanie lekarstw jak jest konieczność, a nie jak nie na receptę to heja ile w butelce tyle wypije przecież mi nie zaszkodzi. Nie przegrzewanie dzieci ubiorem co jest zmorą dzisiejszego pokolenia itp.
  Co do chorób nowotworowych, niestety znam osoby walczące rakiem i onkolodzy chyba najmniej zwracają uwagę właśnie na powietrze.
  Siedzcie w domu a ja jak tylko się wyrwę wcześniej z pracy to pojadę z dzieciakami na narty do Sieprawia, gdzie o zgrozo przy samym stoku dymi potężny komin :))) a stok pełny ludzi i dzieci chyba jeszcze są trzeźwo myślący ludzie w naszej okolicy. Reszta siedzieć w domu, żebyście się nie potruli dzisiejszym powietrzem.

  15 7
 • 17 lut 2018

  Seba dzisiaj Cię zeżrą na kolację:)
  Zacznijmy od podstaw co znaczy smog - dymomgła czyli smoke dym i fog mgła. W Myślenicach jeszcze nigdy nie widziałam takiego zjawiska, nigdy nie widziałam smogu. Nawkładali wam do łepetynek że należy mówić smog więc jak papugi powtarzacie. Zróbcie temat i nazwijcie go prawidłowo o zanieczyszczonym powietrzu i o wszystkich składnikach jakie na to wpływają. Może wprowadźmy zakaz jazdy samochodem, spaliny maja ogromny wpływ na jakość powietrza. Za parę lat wprowadzą całkowity zakaz palenia w starych piecach i co będzie następne, bo problem wcale nie zniknie! Powtarzam trochę samodzielnego myślenia nie zaszkodzi i nie boli.
  Tenia jeśli Ty w takie dni jak mamy teraz w ferie nie pozwalasz dzieciom biegać na zewnątrz to kobieto zalecam wyłączyć telewizor, internet na pół roku bo po Tobie idealnie widać jak media mogą ogłupiać ludzi.

  12 10
 • 17 lut 2018

  kris2 realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest syf, który na co dzień jemy. Jakoś nie widzę kampanii na temat przetworzonego jedzenia, chemii w produktach, nadmiaru cukru itp. A dlaczego bo za tym nie idą żadne pieniądze więc cicho sza, a na ekologię lecą miliony z Unii, więc trzeba jakoś uzasadnić często głupawe eco-projekty i tu mamy rolę mediów, co jak widać wychodzi im znakomicie.

  13 2
 • 17 lut 2018

  To jest niesamowite co media zrobiły w temacie smogu, jak manipulują ludźmi, a Wy w zdecydowanej większości jesteście tego przykładem. Przeszkadza Wam palenie słabej jakości węglem czy miałem ale nie przeszkadzam Wam jak Państwo rąbie obywateli na każdym kroku, gdzie tona lepszego węgla kosztuje 1000 zł, a powinna maksimum 300 zł. To Was nie razi, że koszty utrzymania miesięcznego mediów, podatków, opałów zdecydowanie przekraczają możliwości zwłaszcza starszych ludzi na retach itp. Co za pokolenie, które uważa, że za wszystko należy płacić, śmieci w innych krajach to dochodowe interesy, w Polsce monopol dla miejscowych firm a Wy barany płaćcie, róbcie po 15 godzin, żeby starczyło na życie i kolejne podwyżki.
  Mam wrażenie, że w dużej mierze piszą tu mieszczuchy z blokowisk, które nigdy w piecu nie paliły. Żaden normalny właściciel domu nie pali śmieciami w piecu, bo po kilku latach sobie ten komin będzie musiał wymieniać co niesie za sobą koszty co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Jak ktoś ma własny dom i teren to o niego dba nie tak jak u Was w bloku niby wspólne ale nic nikogo nie obchodzi.

  26 4