Mieszkańcy Niepołomic i Wieliczki otrzymają bezpłatne maseczki. Co z mieszkańcami gmin powiatu myślenickiego? Sprawdzamy

 • 15 kwi

  "W przypadku większego zainteresowania zamówimy kolejne partie maseczek" panie Pitala..jakiecwcrazie większego zainteresowania? dla każdego maseczka i to z dostawą do domu tak jak w innych gminach, a nie miejsce w którym można odbierać. Słyszał Pan o zakazie zgromadzeń? Jak się wyznacza konkretną godzinę w której można odebrać maseczki to chyba można się spodziewać że sporo ludzi przyjdzie jednak..
  Nie mówię już o tym, że maseczki zniknęły błyskawicznie a wiadomość na fb w ostatniej chwili.

  4 1

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

 • 24 mar 2019

  chłopie jak nie widzisz gdzie są te wszystkie rzeczy to może Ty poproś żeby ktoś pomógł i trochę zluzuj, bo Ci żyłka pęknie:) widać po wpisach kto się trzęsie że złości, motasz się strasznie.. ale to jest forum o strajku nauczycieli a nie o Tobie więc zamilknij albo znajdź w końcu te argumenty które niby masz..skoro nie widzisz tez i braku argumentów to jak możesz być merytoryczny:)?

  1 2
 • 24 mar 2019

  no pewnie że mało :)
  wiadomo że z tą stawką h to koli przesadził, ale faktem jest że nauczyciele nie pracują tyle ile w innych zawodach. I tekst o przygotowywaniu lekcji też można między bajki włożyć, może przy okazji zmiany programowej i jeśli zaczynasz pracę nauczyciela to się dzieje, ale później? a już najwięcej do przygotowywania mają nauczyciele wychowania fizycznego, albo gość od muzyki w 3 klasie podstawówki(chociaż ten przynajmniej umie grać na instrumencie), albo pani od plastyki.. nie no nie mówcie, że każdy ma ciężko- jak pisał meroci: nie pracujecie w święta, ferie, wakacje w nocy - to już są bonusy. Podwyżka zdecydowanie tak! ale nie 1000 PLN i przy użyciu uczniów.

  21 5
 • 24 mar 2019

  no tak brak argumentów to najlepiej przyczepić się do błędu..akurat wiem o czym piszę, znowu stawiasz tezy bez jakiegokolwiek sensu nie znając mnie..kto tu jest hipokrytą. Napisałeś że nie jesteś nauczycielem, z tego wynika że też się nie znasz a mi to wytykasz..czepiasz się ortografii, a u Ciebie merytoryka leży i kwiczy (spora musiała być ta górka) hipokryzja do kwadratu.
  Ale z jednym się zgodzę, jak sobie wychowamy młodzież tak będzie wyglądać PL.
  Miłej niedzieli:)

  7 4
 • 23 mar 2019

  a skąd Ty wiesz gdzie ja pracuję? akurat jestem zadowolony z mojej pracy i płacy .. nie jesteś z mojej branży hmm ciekawe skąd wiesz jaka to branża..oj zabolało jak się prawdę powiedziało:) mam być prawo wkurzony że pomimo przywilejów wciąż rządacie niewiadomo czego, uciekając się do szantażu i paraliżu Twojej "branży", a przypominam że kasa idzie od nas wszystkich. Pisałem że nauczycielom należy się podwyżka ale nie tyle i nie w ten sposób. I to Ty beczysz, że masz źle więc to Ty zmień pracę, ja nie strajkuję tylko uczciwie wykonuję swoją pracę.

  24 13
 • 22 mar 2019

  no z tą niezależnością Broniarza od PO to trochę pojechałeś:) ale zgadzam się, że rząd się ugnie w jakimś stopniu, niemniej niesmak pozostanie (wg. mnie) jeśli chodzi o postawę nauczycieli.
  Swoją drogą nie zastanawia Was sytuacja gdzie nauczyciele narzekają na płacę, a de facto sami finansują strajk(wszak związkowe pieniądze są pieniędzmi związkowców).. banery, plakietki, koszulki, akcje w mediach-to kosztuje.

  12 6
 • 22 mar 2019

  poszukaj sobie w necie ile zarabiają specjaliści z określonymi preferencjami w danej branży :) pamiętaj, że dla jednych sufit jest podłogą więc jeśli chodzi Ci o konkretną kwotę tylko dlatego, żeby odpowiedzieć coś w stylu"ale tyle nie zarabiają" to się przeliczyłeś/aś;) a wg. Ciebie ile PLN na rękę jest ok? za rzetelną pracę-każda lekcja przygotowywana, a nie jechanie na" podręcznikach" nauczyciela, za angażowanie się i poczucie obowiązku?

  15 6
 • 22 mar 2019

  tyle ile specjalista z wykształceniem, zależnie od stażu w normalnej firmie za 40 h(60min) pracy w tygodniu, 26 dni urlopu po 10 latach przepracowanych+ewentualne dodatki zależnie od możliwości szkoły. Sorry, ale szkoła to swego rodzaju przedsiębiorstwo, które ma misję i od którego mimo wszystko dużo zależy więc nauczyciele powinni zarabiać godnie, ale nie za darmo.

  25 9
 • 22 mar 2019

  Jawornik podobnie jak Bysina:)

  27 12
 • 22 mar 2019

  nie dostaną wynagrodzenia? oby..tylko co z uczniami? wg mnie oni na tym najbardziej ucierpią niezależnie od tego jak się to skonczy :(
  P. S. pogratulować pracodawcy-normalny człowiek:)

  10 11
 • 22 mar 2019

  raczej chodziło mi o to że mało który nauczyciel głosował na PiS. Nie generalizuję, ale wydaję mi się że nauczyciele są raczej pro PO, tyle że jakoś dotej pory była cisza pomimo tego, że się im nie przelewało. Carpe diem, wiedzą że mogą coś ugrać, dla mnie spoko jeżeli równolegle z podwyżka i wzrośnie jakość szkolnictwa.

  14 7
 • 22 mar 2019

  ale przecież ZNP to związek..więc coś nie styka...a tak na serio wydaję mi się że po lekarzach i policjantach nauczyciele poczuli krew - może strajkiem się coś ugra. Absolutnie nauczycielom należy się podwyżka, ale jakoś do tej pory było cicho, teraz nagle z tysiakiem wyskakują..pazernie:)

  23 15
 • 22 mar 2019

  .. taaa bo nauczyciele głosowali na PiS ;) dorosnij:D bez obrazy.

  26 6
 • 22 mar 2019

  i co powiesz że nauczyciel uczy całą klasę ok. 20 dzieci? Ajka ma rację, lwią część pracy odwalają rodzice..Oczywiście nie ummiejszam znaczenia roli nauczyciela, ale strajk kosztem dzieci? słabo..gdyby nauczyciele strajkowali podczas wakacji:)? mieliby większe poparcie społeczeństwa, wiedzielibyśmy w tedy, że dobro dzieci nie jest dla Was nauczycieli bez znaczenia, a tak..strajkujcie, ale jeżeli dzieje się to "w trakcie" pracy, to nie należy się Wam zapłata w pełnym wymiarze.

  61 28
 • 22 mar 2019

  wg mnie 1000 PLN to przesada, każdy chce zarabiać więcej, ale niech płaca będzie adekwatna do wykonywanej usługi. Argument, że nauczyciele pracują w domu (sprawdziany, przygotowanie lekcji itp) jest fikcją. Ja nie jestem nauczycielem, a też wciąż się doszkalam, przygotowuję do pracy podnoszę kwalifikację.. i nikt nie płaci mi za dwa miesiące urlopu, nie mogę wziąć urlopu na poratowanie zdrowia nie mam 18h(h=45min.i przerwy co "godzinę" ) tygodnia pracy. Uczenie dzieci to cięzka praca, ale strajk bezzasadny.
  A wykorzystywanie uczniów by osiągnąć swoje cele to już zwykłe świństwo (deklaracja o braku promocji uczniów).
  Kto chcę zarabiać ten będzie zarabiał. Znam nauczyciela który ma 40h tydz. pracy i zarabia 5k PLN netto(młoda matka z dwójką dzieci) ! nikt mi nie powie, że się nie da.

  105 45

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22 mar 2019

  uczyłem się, pisałem egzaminy, dotyczy mnie awans zawodowy :) więc całkiem podobnie do nauczyciela..żeby nie było nie narzekam na swoją płacę, tylko niestety dlatego, że drogę awansu i edukacji mam taką jak nauczyciel to jednak nie przysługują mi ferie wakacje itp...a nie strajkuję o 1k PLN podwyżki i to z powodu p. Broniarza, który nie jest ani politykiem ani nikim ważnym. Po mojemu nauczyciele dali się wciągnąć w polityczną gierkę..a niby tacy wykształceni ;)

  6 4
 • 22 mar 2019

  Popieram, normalna praca 8h dziennie, 40 h tyg.w normalnym zakładzie pracy = normalna płacą.

  5 6

Myślenice: Na Zarabiu powstanie kompleks treningowy Wisły Kraków

 • 25 cze 2013

  nie Krakowski?nawet jesli to przynajmniej polski..nie to co cracovia

  10 18