Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 24 sie 2020

  A woreczek z psią kupą mam powiesić na tabliczce? Bo kosza nie ma, albo przepełniony... Może by tak postawić kosze wzdłuż drogi nad blokami na II osiedlu. Wtedy może też butelki po małpkach, albo puszki po piwie znajdą tam swoje miejsce, a nie na trawnikach.

  17 1

Kosze na zarabiu

 • 5 sie 2020

  Racja. Wszędzie stoją tabliczki z nakazem sprzątania po psach, ale jeszcze trzeba mieć ten woreczek z zawartością gdzie wyrzucić. I albo kosza brak, albo jest dramatycznie przepełniony.

  6

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • 18 maj 2019

  Dobrze byłoby dodać do ogłoszenia rejon, w jakim pies zaginął. To może być pomocne. Mam nadzieję, że psina szybko się odnajdzie.

  1

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka kandydatem PiS na burmistrza Myślenic [WIDEO]

 • 10 sie 2018

  No to teraz mieszkańcy Myślenic mogą zacząć robić zakłady, gdzie stanie pomnik Kaczyńskiego, jak wygra Szlachetka. Jak to było? Szlachetka na zagrodzie równy wojewodzie?

  53 80

Awantury o okręgi ciąg dalszy. Radni PiS odpowiadają radnym KW Macieja Ostrowskiego

 • 22 maj 2018

  Ba! Żeby tylko to... Interpunkcja i styl pozostawia wiele do życzenia. Panowie to na kolanie pisali? A może to brudnopis jest?...

  23 11

Apteki w Myślenicach

 • 26 maj 2017
  Agata123 napisał/a:

  Najdroższa w Myślenicach jest Niebieska Całodobowa koło Szpitala ! Masakra ceny o 20 zł nawet drozsze na jednym pudełku leku...A o obsłudze już nie wspomne i starszej Pani której nic się nie chce i obsługuje z łaską....

  Ano właśnie. Myślałam, że trafiłam na zły dzień starszej pani, a tu widzę, że to powszechny problem. Kiedyś chciałam kupić inhalator, ale najpierw dowiedzieć się jakie są ich rodzaje, czym się różnią, jakie są ceny. Pani przyniosła trzy, ale robiła to w taki sposób, jakbyśmy jej przeszkadzali, a jeśli chodzi o pytania, odpowiedziała tylko na to o ceny. Miałam wrażenie, że stara się, żebyśmy nie kupili żadnego, bo tak mało była nami zainteresowana. Popatrzyliśmy na siebie z mężem i poszliśmy sobie, skoro pani tak ładnie prosiła...

  5

"PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"

 • 1 lut 2017

  No i w zasadzie sie potwierdza, to o czym pisalam wczesniej i wiecej starac sie nie musze... Z mojej strony EOT. Zegnaj Kazimierzu o twarzy teskniacej za rozumem...

  13 5
 • 31 sty 2017

  Siedzę i ocieram łzy... ze śmiechu. Mnie jest brak ogłady, i nie rozumiem, i głupiam, a Ty "se myślisz". A jak ci się spodoba, to "se myślisz" jeszcze raz? Czyścisz mi monitor:))))
  PS. Zwroty, których używam, losuję ze słownika wyrazów obcych. No przecież:))))))))))))))
  PS2. Pieniądze na moje wykształcenie pochodzą od włoskiej Camorry, królowej angielskiej i cioci Gieni z Berdyczowa:)

  9 6
 • 30 sty 2017

  Mam rozumieć, że mnie Waćpan wyzywasz na poetycki pojedynek? To muszę Waćpana zmartwić, bo nie mam zamiaru tracić czasu na rywalizowanie z nim . Pojedynek jest godny, o ile godny jest jego powód i przeciwnik, a tu brak jednego i drugiego. I w jednym masz rację: nie rozumiem Twoich "wierszy", ale jakoś mam dziwne wrażenie, że gdybym się starała, to byłoby tak, jakbym próbowała zrozumieć konstrukcję futerału na cep.
  I tak mi się nasuwa pewien aforyzm, który pasuje jak ulał do tej sytuacji: "Nigdy nie dyskutuj z (i tu proszę wstawić dowolny ulubiony epitet). Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".

  Do WKibica:
  Ja tak tylko gwoli sprostowania - Bleuet skończył studia jakieś 20 lat temu:)

  Do Endrju:
  Porządnego trolla internetowego powinna jednak cechować inteligencja...

  15 4
 • 28 sty 2017

  Po pierwsze: nie kolego, lecz koleżanko. Miło mi.
  Po drugie: nie trzęsą mi się gacie, gdyż takowych nie posiadam, a nawet gdyby, to przed kim? <bezbrzeżne zdumienie>
  Po trzecie: gdzie napisałam, że coś/kogoś cytuję?
  Po czwarte: nie znoszę grafomanii, wolę dobrą literaturę.
  Po piąte: jeszcze bardziej nie znoszę fanatyków, obojętnie jakiej maści. Fanatyzm nigdy dobrze się nie kończy.
  Po szóste i każde kolejne: boli mnie kaleczenie języka polskiego (i nie ma to nic wspólnego z PO, PIS czy jakąkolwiek inną partią). Nie każdy musi pisać jak prof. Miodek, ale wypadałoby wysławiać się przynajmniej przyzwoicie. Polecam lekturę podręcznika gramatyki oraz słownika ortograficznego (ze szczególnym uwzględnieniem użycia cudzysłowu i myślnika). Szczególnie patriocie... Chyba że ten patriotyzm jest cokolwiek wybrakowany i miłości do języka nie obejmuje, natomiast żywi się wyłącznie nienawiścią do przeciwnej opcji politycznej.
  A na koniec sobie jednak zacytuję: "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa" /Julian Tuwim/
  PS. Ciekawe czy ten wątek też wyleci, jak każdy poprzedni, w którym komentowałam Twoje utwory...

  26 5
 • 28 sty 2017

  Początkujący literaci zazwyczaj piszą do szuflady. Niektórzy jednak nie powinni z niej nigdy wychodzić...

  26 3

Francja- atak terrorystyczny

 • 16 lip 2016
  bill napisał/a:

  Bleuet jak nas inny kraj zaatakuje to też będzie nasze MSZ czekać dopóki nam nie wypowiedzą wojny, bo tak to działa. Pomyśl trochę.
  A tak wogóle to post jest zupełnie o czym innym i zamiast uprawiać tu rządową propagandę to okażcie chociaż odrobinę współczucia dla rodziny.

  Z tą rządową propagandą to akurat trafiłeś/aś jak kulą w płot... Uwaga! tłumaczę: wszyscy wiedzą, że zginęły dwie młode kobiety, mieszkanki Krzyszkowic. Wszystkie serwisy o tym piszą i z palca tego nie wyssały. I niewątpliwie ministerstwo też to wie. Ale to jest, póki co, wiadomość nieoficjalna, dopóki nie potwierdzi tego strona francuska i nie przekaże tego naszemu MSZ. Wtedy MSZ może to ogłosić oficjalnie. A ty z braku oficjalnego ogłoszenia wysnułeś wniosek, że nasi nie potrafią zabezpieczyć ŚDM. No, rzeczywiście bardzo logiczne. Poza tym zabezpieczenie ŚDM należy, zdaje się, do MSWiA, czy się mylę? A żeby uprzedzić twoją interpretację mojego postu, powiem, że akurat uważam, że nasza władza zbyt buńczucznie podchodzi do ewentualnego zagrożenia, twierdząc, że panuje nad wszystkim i coś mi się robi jak tego słucham. Tyle, że ja wolę nie oglądać takich scen jak te z Nicei u nas, tylko po to, żeby mieć satysfakcję, że nasze władze się myliły. Choć te całe ŚDM to kompletnie nie moja bajka i już mam ich po kokardę, to jednak wolałabym, żeby przeszły tak spokojnie, jak to tylko możliwe.
  A jeśli chodzi o współczucie dla rodziny, to skąd wiesz, że go nie mam? Bo nie napisałam o tym? Bo jak nie zaistniało w necie, to nie istnieje w ogóle? Współczucie rodzi się w człowieku i może tam pozostać. Można się nim podzielić z bliskimi, ze wszystkimi znajomymi z facebooka, wreszcie z całym światem. Jak kto woli. Nie ma jednej słusznej opcji...

  10 3
 • 15 lip 2016
  bill napisał/a:

  Nasze ministerstwo nie wie że zginęły dwie Polki, a chcą zabezpieczać Dni Młodzieży? Żenada i kompletny brak profesjonalizmu. Wyrazy współczucia dla rodzin.

  Ogarnij się! MSZ może podać oficjalną wiadomość dopiero wtedy, gdy Francuzi zidentyfikują wszystkie ofiary i ogłoszą oficjalną listę. Tak to działa.

  13 1

Wernisaż wystawy Ewy Filek

 • 13 cze 2016

  Droga Redakcjo! Po raz kolejny czytam na stronie MiastoInfo, że patronujecie jakieś wydarzenie. Uprzejmie zwracam uwagę , że czasownik &#039;patronować&#039; rządzi celownikiem, a zatem poprawna forma brzmi &#039;patronujemy wydarzeniu&#039;.

SKLEPY w Myślenicach: opinie gdzie i co kupić?

 • 19 lis 2015

  Dzisiaj widziałam w Rossmannie przy końskim rynku.

Pcim: Kierowca "bolida" miał 2.2 promila

 • 16 lis 2010

  &#039;bolidu&#039;, a nie &#039;bolida&#039;

  2 1

Lekarz rodzinny w Myślenicach

 • 10 cze 2010

  Doktor Przała to dobry wybór, tylko żeby jeszcze chciał głosniej mówić do pacjenta :)

  19 2

Sułkowice: Gdzie firmy znajdą pieniądze?

 • 20 sty 2010

  że co te firmy znajdą? pieniędze? mam nadzieję, że to tylko literówka...

Apteka

 • 18 paź 2009

  Dzięki, sprawdzę.

 • 16 paź 2009

  Czy ktoś wie, która apteka w Myślenicach przyjmuje przeterminowane lekarstwa?