Oficjalnie, przestępstwo - ceny wody

 • 19 sie 2015

  the bill

  5 9

Piłka nożna V liga: Orzeł przełamał serię porażek [WIDEO]

 • 22 kwi 2015

  Czy redakcja tego portalu nie słyszy masakrycznej ilości przekleństw w tle? Przecież to oglądają dzieci !!!

  2 2

Nowy starosta

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

 • 18 lis 2014

  Prawdziwym zwycięzcą wyborów w Myślenicach jest poseł Łatas.
  Niechciana panna na wygnaniu z PIS rozgrywa teraz partię życia.
  Stracił władzę w PIS, nie poparł Szlachetki, zacisnął zęby i wziął na przeczekanie bo
  wiedział że ma u boku m.in. Halka, Panusia, Chłostową i dozgonną przyjaźń z Burmistrzem.
  Wczoraj jeszcze o 20.59 nie bardzo mógł liczyć nawet na miejsce na liście PIS-u
  w przyszłorocznych wyborach do parlamentu.
  Od rana zaczęło się kupczenie i transfery z PIS do innych klubów Rady Powiatu.
  Rozczarowany Burmistrz walczący o Starostę Kęska, zorganizował dzisiaj spotkanie
  w Urzędzie w którym wziął udział m.in. Krzysiu Halek.
  Potrzeba "wyhaczyć" dwóch radnych z PIS-u - podobno jeden już się zadeklarował co do
  zmiany barw, więc nie jest źle.
  Jak widać przyjaźń z Maciejem okazuje się bezcenna. - jak mówi przysłowie: prawdziwych
  przyjaciół poznaje się w biedzie.
  Marek wrócił do życia i może wybierać: Starosta czy może na nowo gwarantowane miejsce
  w wyborach parlamentarnych na liście PIS w przyszłym roku? Nie? To może kandydat na
  Burmistrza lub Starostę za rok?
  Wytrawni gracze twierdzą, że polityka to taka zabawa dla "dużych" chłopców.
  Obserwując te wszystkie rozgrywki z boku, bliżej mi jednak do porównania jej z panienką lekkich obyczajów.

  15 2
 • 14 lis 2014

  Sójka pod tym linkiem znajdziesz odpowiedź: http://sedno.myslenice.org.pl/magdalena-gorzelany-dziadkowiec-odpowiada-burmistrzowi-myslenic/

  A gdyby nie działał to w ślad za nim treść poniżej:

  Magdalena Gorzelany Dziadkowiec odpowiada burmistrzowi Myślenic
  Opublikowano 14 listopada 2014 | Autor: Wit Balicki
  1 października tego roku na stronie internetowej „Sedna” pojawił się tekst autorstwa dr Magdaleny Gorzelany Dziadkowiec zatytułowany: „Stan finansów Gminy Myślenice według dr Magdaleny Gorzelany Dziadkowiec” stanowiący analizę zadłużenia Gminy Myślenice. W odpowiedzi na tekst po kilku tygodniach na stronie internetowej Gminy UMiG Myślenice umieszczono tekst autorstwa burmistrza Macieja Ostrowskiego nawiązujący do tego artykułu. Oto odpowiedź Magdaleny Gorzelany Dziadkowiec na tekst burmistrza Myślenic.

  Szanowny Panie Burmistrzu,

  Odpowiadając na Pana stanowisko dotyczące analizy finansowej Gminy Myślenice mojego autorstwa, pragnę serdecznie podziękować za ustosunkowanie się do moich przemyśleń. Zważając na fakt, iż nigdy nie odpowiadał Pan na moje spostrzeżenia czuję się zaszczycona odpowiedzią – szkoda tylko, że tak późną. Faktycznie widać, że „okres wyborczy jest takim czasem szczególnym, kiedy to” nawet milczący od kilkunastu lat przemawiają. Niestety nie mogę zgodzić się z Pana stanowiskiem. Analizy i oceny Gminy Myślenice dokonuję od kilku lat, bezzasadne jest zatem stwierdzenie, że czynię to w okresie wyborczym (analizy moje ukazywały się na łamach Dziennika Polskiego oraz Sedna). Wielokrotnie podejmowałam próby dialogu z Panem, które zawsze kończyły się fiaskiem. Dokonałyśmy również analizy strategicznej Gminy Myślenice wraz z Panią dr Julią Gorzelany – Plesińską (pracownik Uniwersytetu Rolniczego), gdzie wskazywałyśmy potencjalne obszary zmian – nie odniósł się Pan w żaden sposób do naszych sugestii.

  Pana zarzuty wobec moich analiz są niewłaściwe i obrażają mnie. Analizy wybitnych specjalistów (przy mojej skromnej osobie) są porównywalne z moimi spostrzeżeniami (np.: prof. P. Swianiewicz). Gmina Myślenice jest zadłużona, deficyt budżetowy i podatki rosną – to są fakty, a czynników determinujących taki jej stan jest wiele. Zachęcam do literatury dotyczącej omawianej kwestii i podkreślam, Myślenice są na pierwszym miejscu jako najbardziej zadłużone miasto powiatowe w Polsce (wskaźnik długu powyżej 100%):

  http://samorzady.pb.pl/3867140,75427,najbardziej-zadluzone-samorzady-ranking
  Szczegółowe dane dotyczące zadłużenia zob. Sprawozdania z wykonania budżetu s. 119-125.`
  http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykuł/zadluzenie-samorzadow
  https://www.facebook.com/1547908532108968/photos/a.1553827661517055.1073741828.1547908532108968/1572689409630880/?type=1
  Odwołuje się Pan do „wydatków” stwierdzając, że jedynie są to wydatki „inwestycyjne”. W swoim artykule zwracałam uwagę na fakt, że „można pokusić się o pytania, czy włodarze przeinwestowali? Źle skalkulowali budżet? W mojej ocenie – tak”, wydatki są zbyt duże bez względu na to jakie inwestycje są realizowane. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że zarówno w ekonomii, jak i w zarządzaniu rządzą pewne mechanizmy, które warto znać, aby sprawnie działać. Otóż, każdy dług musi być oddany, nie ma znaczenia, czy pożyczamy pieniądze na bułki dla dzieci, na remont domu, czy na kupno samochodu zadłużene zawsze musi zostać spłacone, taka jest prosta zasada.

  Moje analizy nie traktują problemu „płytko” lecz mają uświadomić mieszkańcom, że Gmina jest zadłużona, a realizowane inwestycje nie do końca są właściwe. Realizujemy projekt „Czysta woda dla Krakowa” równocześnie mając najwyższe opłaty za wodę i ścieki. Przedsiębiorcy skarżą się, że kondycja ich przedsiębiorstw jest bardzo zła – walczą o przetrwanie. Turystyka jest zaniedbana (nie mamy nawet wystarczającej bazy noclegowej), a drugoligowy klub „Respekt Myślenice” mecze ligowe rozgrywa na boisku w Drogini pomimo, że boisko Dalinu nie jest wykorzystywane w tym czasie. Takie są Panie Burmistrzu fakty. I te fakty można by mnożyć.

  Ponieważ ograniczony czas nie pozwala na to, aby zagłębić się w dodatkowe analizy, zainteresowane osoby odsyłam również do sprawozdań finansowych:

  Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z.o.o,
  Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z.o.o ,
  Szkoda, że Pan Burmistrz nie przedstawia stanu finansowego tych spółek nawet w formule „płytkiej”. A może jeszcze zadać pytanie, czy ktoś wie ile zalega Miejski Zakład Wodociągów Gminie? Czy dzierżawa względem Gminy jest uregulowana? Czy to jedyne długi tej spółki względem Gminy?

  Kwestię oceny tego, „że Myślenice nie należą do gmin prężnie się rozwijających, a podejmowane inwestycje nie pobudziły żadnego obszaru i nie uczyniły Myślenic miejscem atrakcyjnym” pozostawiam mieszkańcom. Ze swojej strony mogę stwierdzić, że realizowane inwestycje nie są jedynym czynnikiem świadczącym o rozwoju gminy (i tutaj odsyłam do literatury):

  „Portfolio Methods as Tools Supporting the Formulation of Commune Development”,[1]
  „Wykorzystanie nowoczesnych technologii w tworzeniu systemów informacyjno-komunikacyjnych w gminie Michałowice”,[2]
  „Wpływ procesów innowacyjnych i operacyjnych na rozwój obszarów wiejskich (na przykładzie Gminy Michałowice)”,[3]
  “Technological Innovations in Pcim Community”,[4]
  „Edukacja jako czynnik rozwoju społeczeństwa informacyjnego (studium przypadku gminy)”, Nierówności społeczne a wzrost gospodarczy, nr 32, Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów 2013.[5]
  „Non-technological innovations as Development Determinants for Communities”.[6]
  „Wykorzystanie mierników perspektywy klienta w zarządzaniu gminą wiejską”,[7]
  Z ekonomiczno – gospodarczego punktu widzenia w Gminie Myślenice dzieje się źle. Bezrobocie utrzymuje się na wysokim poziomie, przedsiębiorczość (która jest mi bardzo bliska) całkowicie zanika, rzemiosło można powiedzieć jest w fazie schyłku, brak współpracy Szkół Zawodowych z przedsiębiorcami, szkolnictwo zawodowe pozostawia wiele do życzenia. Można jeszcze wspomnieć o wyciągu narciarskim, zawodach downhillu, trialu, wysypisku śmieci (jakże trafna inwestycja), komunikacji zbiorowej i wielu innych aspektach. Pan Burmistrz nie dostrzega problemów dnia codziennego mieszkańców bo na rozwój gminy patrzy tylko przez pryzmat realizowanych inwestycji, które zadłużają gminę.

  W mojej ocenie realizowane inwestycje nie pobudziły przedsiębiorczości, nie zmniejszyły bezrobocia, nie polepszyły bytu mieszkańcom, a zaprzyjaźnione osoby z Krakowa stwierdzają, że „jedyną atrakcją dla dziecka na Zarabiu było rzucanie kamyków do Raby”.

  Utrzymuję swoje stanowisko twierdzące, że analiza finansowa Gminy Myślenice, którą przeprowadziłam nie pozostawia złudzeń, że gmina jest zadłużona, a wskaźniki mówią same za siebie. Podkreślam, że nie wprowadzam czytelników w błąd, a obecny włodarz niestety nie potrafi popatrzeć krytycznym okiem na stan finansowy, ekonomiczny i gospodarczy gminy Myślenice.

  Z poważaniem

  M. Gorzelany – Dziadkowiec

  12 1
 • 14 lis 2014

  Sójka
  Jakie są skutki tych wszystkich dyrektyw UE widzimy w Hiszpanii, gdzie bezrobocie wśród młodych ludzi sięga 65%.
  Po pierwsze:
  Nie opowiadaj bzdur, że Myślenice mają wielki problem z kanalizacją, a tym bardziej, że racjonalnym jest przyłącz do kilku domów za ogromne pieniądze. I nawet jeżeli to dotyczy kilku przypadków, to też jest chore.
  Dyrektywy UE nie są dla mnie żadnym uzasadnieniem faktu zadłużania Gminy na dwa kolejne pokolenia młodych ludzi - pamiętaj, na dzisiaj jak to napisał ktoś na tym forum to 145 000 000 złotych.
  Nie przemawiają do mnie tłumaczenia burmistrza, że to tanie pożyczki pożyczki itd. - jakie by nie były trzeba będzie je oddać.
  Przyrost naturalny w tym mieście jest prawie zerowy i każde dziecko rodzi się z długiem 3500 złotych. Czy to jest normalne?
  Nie bądź naiwny i powiedz ludziom, że to nie są darowane pieniądze. Powiedz jak duża kasa została wytransferowana z rur kamionkowych do Niemiec, że mieszkańcy i przedsiębiorcy z Myślenic będą musieli zwrócić koszty tych inwestycji w opłatach za wodę i ścieki. Jeżeli chcesz powiedzieć prawdę to napisz, że skutek tych inwestycji jest taki, że Gmina nie ma możliwości stosowania dla użytkowników - pamiętaj - mieszkańców(!) dopłat do wody i ścieków.
  Ten cały absurd uzasadnia groźba kar? Śmieszne! Są alternatywne i znacznie tańsze rozwiązania.
  Rażąca niekompetencja Urzędów, mitomania i "wielkość" zarządzających oraz polityczne nakazy wydania kasy z Unii pogrążą ten kraj, o czym przekonasz się w najbliższych latach, bez względu na to czym się zajmujesz - nawet jeżeli żyjesz z Urzędu.
  Po drugie
  To co napisałem powyżej i jeszcze rozszerzę. Należności wymagalne - czyli długi mieszkańców i przedsiębiorców do gminy - wzrosły na przestrzeni 2 lat o blisko 100% lub jak kto woli o blisko 3 500 000 złotych. Zadałem CI pytanie czy uważasz, że ludziom żyje się lepiej? Odpowiedziałeś za siebie tak.
  To pytam dlaczego Ci ludzie nie płacą? Bo mają pieniądze i im się nie chce?
  Jaki więc sens podnoszenia podatków, kiedy ludzi nie stać na ich zapłatę, a jedyny efekt tego jest taki, że rosną zaległości. Wiesz co to krzywa Laffera? Nie wiem czy na studiach historycznych lub kursie zarządzania oświatą uczą takich rzeczy. Doktor ekonomii na pewno wie o co chodzi.
  Kolejna bzdura w liście Burmistrza dotyczy kwestii dochodów:

  cyt:
  Podobnie, niezwykle pobieżnie potraktowany został temat dochodów gminy, przy czym szczególnie podkreślono wzrost dochodów podatkowych w roku 2013 i na tej podstawie sformułowano stwierdzenie, że podatki i opłaty mają tendencję wzrostową, bezpośrednio obciążają mieszkańców i przedsiębiorców, co z kolei nie pobudza przedsiębiorczości. Tyle, że ten znaczący wzrost, który rzeczywiście w roku 2013 był bardzo odczuwalny dotyczył udziału gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych (czyli PIT), na wysokość którego gmina nie ma żadnego wpływu, a przypadającą jej część otrzymuje najprościej mówiąc na podstawie wpływów do Urzędu Skarbowego. Oczywiście, że rosną co roku stawki podatków lokalnych tyle, że zawsze poddawane są konsultacjom z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorców i nigdy nie rosną ponad zaakceptowany przez nich poziom.

  Gmina nie ma wpływu na wysokość podatku PIT? Żenująca niekompetencja. Czy jeśli prowadzę firmę i zamiast podatku 20 zł za mkw zapłacę 15 to nie będę miał większych dochodów? Jeżeli za wodę zapłacę nie 11,10 a 8,00 za 1 m3 to będę miał mniejsze dochody czy większe? I pewnie pokazałbym wiele innych możliwości, jak można pomóc, więc nie rób ze mnie idioty.
  W tym kontekście jeszcze jedna rzecz. Burmistrz jest człowiekiem żyjącym historią. My żyjemy tu i teraz. Spytaj więc burmistrza jak wyglądają dzisiaj dochody gminy z PIT. Czy sa większe w 2014 roku czy mniejsze.
  Zapewniam, że możesz się zdziwić słysząc odpowiedź.

  Postaraj się przeczytać ze zrozumieniem i spróbuj jeszcze raz odpowiedzieć sobie na pytanie czy ludziom (nie Tobie) żyje się lepiej?

  13 1
 • 13 lis 2014

  Droga Sójko

  Jestem zbulwersowana odpowiedzią burmistrza. Dlaczego?
  Nie oceniam ludzi przez pryzmat doktoratu czy magistra historii. Uważam że każdemu należy się szacunek, a ironia w słowach burmistrza, że człowiek z doktoratem coś powinien lub nie, jest delikatnie rzecz biorąc nie na miejscu i obraźliwa. Czuć pychę, bezkarność i ogromną pewność siebie.
  Mam nadzieję, że wyborcy to zweryfikują.
  Nie oceniam wartości tego oświadczenia, jak w każdym przypadku jest ono subiektywne i mnóstwo w nim komunistycznej demagogii.

  Cyt:
  Oczywiście, że upraszczając - tak jak to ma miejsce w tym artykule, jego przyczyną są zbyt wysokie wydatki - tyle, że wyłącznie inwestycyjne. A to dlatego, że często samorządy zmuszone są finansować te obszary, na które co do zasady powinny otrzymać środki z budżetu państwa. Szkoda, że nie zadano sobie trudu porównania np. wysokości subwencji oświatowej i wydatków, jakie gmina ponosi na utrzymanie szkół i gimnazjów, wysokości dotacji przekazywanych z budżetu państwa na tzw. zadania zalecone, czyli te, które gmina wykonuje w imieniu państwa - w tym głównie z zakresu pomocy społecznej.

  A czy pan burmistrz nie decyduje czasem o poziomie kosztów w szkołach? Dlaczego na zebraniach w szkołach każdy dyrektor zbiera na tzw komitet rodzicielski twierdząc, że gmina nie daje?

  Cóż to za słowo: Upraszczając A kto mnie pytał czy chcę budować przyłącz kanalizacyjny czy drogę do kilku domów za kilka milionów złotych. Gdzie sens i logika? Bo jakiś człowiek z rodziny radnego czy klakier tam mieszka?

  Ja mam inne kryterium oceny.
  Należności wymagalne czyli długi mieszkańców i firm do gminy w 2011 roku wynosiły 4 019 406,35. Na koniec I kwartału 2014 roku wynosiły już 7 490 948,01.

  Używając magicznego słowa burmistrza - upraszczając - długi mieszkańców i firm w stosunku do gminy są prawie 100% wyższe niż 2 lata i 3 miesiące wstecz.

  Zadaję więc pytanie: Czy w mieście i gminie Myślenice żyje się lepiej czy gorzej?

  Jaki sens podnosić podatki, skoro ludzi już na to nie stać? A może niekompetentni urzędnicy nie potrafią ich odzyskać?

  Najlepiej populistycznie - komunistycznie - pożalić się, że musimy dawać na pomoc społeczną itp. Wciskajmy ludziom kit, że musimy brać kredyty bo będą nas karać.

  Ludzie opamiętajcie się. Te władze są beznadziejne.

  15 14

Wstępne wyniki: Burmistrzem Myślenic Maciej Ostrowski. Radnymi w gminie Myślenice zostali...

 • 17 lis 2014

  Prawdziwym zwycięzcą wyborów w Myślenicach jest poseł Łatas.
  Niechciana panna na wygnaniu z PIS rozgrywa teraz partię życia.
  Stracił władzę w PIS, nie poparł Szlachetki, zacisnął zęby i wziął na przeczekanie bo
  wiedział że ma u boku m.in. Halka, Panusia, Chłostową i dozgonną przyjaźń z Burmistrzem.
  Wczoraj jeszcze o 20.59 nie bardzo mógł liczyć nawet na miejsce na liście PIS-u
  w przyszłorocznych wyborach do parlamentu.
  Od rana zaczęło się kupczenie i transfery z PIS do innych klubów Rady Powiatu.
  Rozczarowany Burmistrz walczący o Starostę Kęska, zorganizował dzisiaj spotkanie
  w Urzędzie w którym wziął udział m.in. Krzysiu Halek.
  Potrzeba "wyhaczyć" dwóch radnych z PIS-u - podobno jeden już się zadeklarował co do
  zmiany barw, więc nie jest źle.
  Jak widać przyjaźń z Maciejem okazuje się bezcenna. - jak mówi przysłowie: prawdziwych
  przyjaciół poznaje się w biedzie.
  Marek wrócił do życia i może wybierać: Starosta czy może na nowo gwarantowane miejsce
  w wyborach parlamentarnych na liście PIS w przyszłym roku? Nie? To może kandydat na
  Burmistrza lub Starostę za rok?
  Wytrawni gracze twierdzą, że polityka to taka zabawa dla "dużych" chłopców.
  Obserwując te wszystkie rozgrywki z boku, bliżej mi jednak do porównania jej z panienką lekkich obyczajów.

  30 7

Wybory do Europarlamentu 2014: Na kogo będziecie głosować? [SONDAŻ]

 • 19 maj 2014

  Misiekk idę o zakład, że miejmy nadzieję za rok, a już na pewno za 4 lata nie będzie u żłóbka wszystkich których dzisiaj widzisz w telewizji. I jeszcze jedno - cechą narodową polaków jest narzekanie.
  Nikomu się nic nie chce, wszyscy nie wierzą w nowe, każdy narzeka. Przy takim podejściu nic nie da się zbudować, no chyba że złudzenia.
  Trzeba iść do wyborów i oddać głos na kogokolwiek pod warunkiem, że jest NOWY.
  Jeżeli to nie odpowiada to zostać w domu i gwarantuję CI, że 25-go będzie duże zaskoczenie wynikami wyborów.

  4
 • 18 maj 2014

  Misiekk jest rozwiązanie. Przyszedł czas na wymianę 100% pseudo "estabishmentu" na każdym szczeblu.
  Od lat otwierasz lodówkę i nie widzisz niczego innego prócz Tuska, Kaczyńskiego, Pawlaka, Millera, Gowina, ZIobry, Palikota itp. Stop dla oszustów i manipulantów, którzy nie mają innego pomysłu na życie.
  Za naszym przyzwoleniem pływają w tym szambie - oszukują i kradną.
  Młodzi ludzie nie mogą stać biernie i nic nie robić. To na nich spadnie odpowiedzialność za rozwój tego kraju i wypłatę emerytur.
  Dlatego warto iść do wszystkich wyborów i oddać głos na nowych ludzi. Nowe otwarcie, nowa jakość.

  https://www.youtube.com/watch?v=Y7_P18Z_FEc

  5 4

Myślenickie myślenie - reaktywacja

W zimie najczęściej paragonów nie wydawali w gastronomii

 • 5 mar 2014

  To jakiś idiotyzm. 95% dochodów podatkowych przeznaczone jest na utrzymanie administracji. Ci ludzie miast służyć tym którzy ich utrzymują koncentrują swoją uwagę na tym by ich ścigać. To jest nienormalne.
  Czy nie prościej zlikwidować podatek dochodowy lub wprowadzić jednolite określone kwotowo stawki i będzie po problemie? Te kilkaset tysięcy ludzi pójdzie do innej roboty by wreszcie zrozumieć na czym polega praca.
  A wszyscy Ci, którzy generują PKB wreszcie będą mogli skoncentrować się na tym by go zwiększać, a nie marnować czas na walkę z urzędnikami.

  19

Szukasz pracy? To może być szansa dla ciebie

 • 27 lut 2014

  Targi pracy? Kolejna autopromocja nikomu nie potrzebnej administracji.
  Płacimy podatki by grupa utrzymujących się za nie ludzi mogła udowadniać, że jest potrzebna.
  Układy, układziki i praca w urzędach.
  Biedni, nieświadomi ludzie żyją złudzeniami, że znaleźli pracę, a urzędasy grzejący tyłki na świecznikach zacierają ręce - bo dając komuś marzenia wierzą, że Ci ludzie idąc do urn wyborczych będą z wdzięczności dziękować "ręce która karmi".
  Czy Wy macie świadomość, że dzisiaj blisko 95% wpływów z podatków dochodowych idzie na utrzymanie urzędników ?!?!
  Chora bardzo jest dzisiaj Polska i UE.

  10 2

LO Kościuszki

Myślenicka Karta Rodzina 3+: Projekt zakwestionowany przez wojewodę

 • 6 paź 2013

  Gmina nie powinna podejmować takich uchwał.
  To sprzeczne z konstytucją. Jak można rozdawać pieniądze bez żadnych zasad?
  Czym różni się rodzina która ma jedno dziecko i żyje na skraju nędzy od tej która ma trójkę i rodzicom się powodzi?
  To już jakiś posunięty do granic absurdu socjalizm. Kiedyś chodziło się do I Sekretarza po pomoc, a dzisiaj będziecie chodzić do Burmistrza.
  Paranoja

  3

Ranking Gmin Małopolski 2013: Myślenice na 2, Siepraw na 3, Dobczyce na 6 miejscu

 • 27 wrz 2013

  Gratulacje, kolejne podium po 3 miejscu w Polsce w kategorii najbardziej zadłużonych.
  Patrząc na progres w obu rankingach w przyszłym roku wygrywamy wszystko. Myślenice wzorem naśladowania dla wszystkich.
  Brać kredyty i na podbój Polski!!!

  Szkoda, że szanowna redakcja portalu nie opublikowała tego rankingu. więc dla przypomnienia:

  "Właśnie został opublikowany coroczny raport najbardziej zadłużonych samorządów.
  No i w końcu jesteśmy na podium zajmując "szlachetne" trzecie miejsce.
  Ciekaw jestem czy Burmistrz pochwali się wynikiem w kolejnej Gazecie Myślenickiej.

  http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/Miasta_powiatowe.pdf

  Starosta radzi sobie "dużo gorzej" dopiero 206 miejsce i poza Oświęcimiem jest najmniej zadłużony w województwie małopolskim.

  http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/Powiaty.pdf

  No cóż, pozostaje mieć nadzieję na "zmianę" na stołkach w przyszłym roku i mamy gwarancję, że Maciej wprowadzi nas znów na podium.

  Również słynne Dobczyce radzą sobie dużo gorzej - dopiero 4 dziesiątka w swojej kategorii.

  http://www.wspolnota.org.pl/index.php?id=600

  10 7

Media w Myślenicach

 • 22 wrz 2013

  Myślenicka Telewizja Powiatowa.
  A czy aby Pan redaktor nie spokrewniony z pewnym byłym radnym z Zarabia?

  4 2

Tor bobslejowy w Myślenicach... jeśli Olimpiada odbędzie się w Krakowie

 • 22 wrz 2013

  Juwenalis wymyślił, a pospólstwo krzyczało - Chleba i Igrzysk !
  Cała ta historia z olimpiadą to woda na młyn dla "polityków" przed kolejnymi wyborami.
  Obiecamy Wam ciemny ludzie olimpiadę, a Ty naiwny,
  wybierz nas na kolejną kadencję byśmy mogli trzepać kasę!
  Gó...o nas obchodzi, czy macie gdzie pracować, co jeść i za co się leczyć. Płaćcie podatki, opłaty za wodę, śmieci, przedszkola itp. - będą Igrzyska.
  Znudziło mi się być Burmistrzem - wybierzcie mnie do Europarlamentu - będą Igrzyska !!!
  Ot, taki to obraz dzisiejszej zgniłej Polski i małomiasteczkowego kołtuństwa.

  12 1

Referendum - odwołanie Rady Miasta i Burmistrza

 • 15 wrz 2013

  Właśnie został opublikowany coroczny raport najbardziej zadłużonych samorządów.
  No i w końcu jesteśmy na podium zajmując "szlachetne" trzecie miejsce.
  Ciekaw jestem czy Burmistrz pochwali się wynikiem w kolejnej Gazecie Myślenickiej.

  http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/Miasta_powiatowe.pdf

  9

Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]