Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

 • 12 mar

  W Myślenicach będzie ruszać spod Carrefoura, a w Krakowie z Mogilskiego. Trochę słabo, że przyjeżdżając busem z okolicznych miejscowości na dworzec przy dekadzie trzeba będzie dryndać pod dawnego Alberta. Cenowo też słabo. Najlepszy byłby autobus zintegrowany z taryfą ZTP w Krakowie. To co będzie, od busiarstwa będzie różnić się taborem (podejrzewam, że będą kursować wysokopodłogowe Otokary) i miejmy nadzieje punktualnością. Nic poza tym. Jak dla mnie to nic nowego i prędzej skorzystam z oferty Szwagropolu lub innych firm wykonujących „przelotowe” kursy przez Myślenice, przynajmniej dojadę na/z MDA.

  9

Co z autobusem na linii Myślenice-Kraków? „Kursy powinny rozpocząć się z początkiem lutego”

 • 15 lut

  15. lutego i dalej nic. Chyba bezobjawowy ten autobus.

  2 1
 • 29 sty

  Coś nie widać tego rozkładu. No cóż, do przewidzenia.

  5 1

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź 2020

  Ale o co się wykłócają? Powinni krzyczeć „KONSTYTUCJA”, jak to mieli w zwyczaju, wszak zakaz mordowania dzieci nienarodzonych jest tam zapisany.

  25 27

Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 13 paź 2020

  Połączenie MPK do Krakowa 6 razy dziennie i z wyłączeniem niedzieli, to po prostu śmieszne. Plus za jakiekolwiek działania, ale 6 kursów to zdecydowanie za mało.

  25 5

Powiat myślenicki w czerwonej strefie. Wraca obowiązek chodzenia w maskach, ale to nie wszystko

 • 3 paź 2020

  Na szczęście myśleniczanie nie są głupi.. Dzisiaj większość osób w przestrzeni publicznej bez kagańców.

  17 6

Wojewoda ma 42 mln zł na stworzenie linii autobusowych. Czy samorządy skorzystają z funduszu?

 • 30 wrz 2020

  Są pieniądze i możliwości. Jaka będzie tym razem wymówka?

  2 1

Na szybach busów zawisną plakaty promujące powiat. To najnowszy pomysł starostwa na wsparcie przewoźników

 • 26 wrz 2020

  Chamskie odzywki, przepełnione autobusy, ignorowanie rozkładu jazdy i jazda niesprawnymi pojazdami to dla Ciebie "normalna komunikacja"? Bo tak właśnie było "za komuny". Dla mnie normalna komunikacja istnieje na zachodzie i w wielu miejscach w Polsce, co pokazuje, że to lokalne władze są największym problemem (i to bez znaczenia z jakiego są ugrupowania). W tej chwili nawet Limanowa kupiła 5 niskopodłogowych, nowych pojazdów, które będą wykorzystywane do komunikacji okolicznych wsi z miastem. Co robi powiat myślenicki? Pośrednio dotuje istniejącą bylejakość busiarzy płacąc za jakieś śmieszne plakaciki. Żałosne.

  4 1
 • 25 wrz 2020

  Taka czy inna partia dla komunikacji w powiecie NIC nie zrobiła. Więc w tym temacie nie ma znaczenia jaka partia będzie rządzić.

  2 3
 • 25 wrz 2020

  To właściciele busów mają możliwości, aby zmieniać komunikację. Niestety liczy się tylko zysk. Proszę spojrzeć choćby na linię Myślenice-Kraków, gdzie kierowcy zaczynają pracę o 5 rano, a kończą o 20 wieczorem. Do tego trzeba się dobrać, a Kaczyński bezpośrednio raczej nie ma z tym wiele wspólnego.

  2 1

Znamy odpowiedź na pytania radnego o organizację połączeń na linii Myślenice-Kraków. "Prowadzone są rozmowy" kontra "Będę pytał o ich efekt"

 • 13 sie 2020

  No tak, bo za PO mieliśmy komunikację na poziomie co najmniej Szwajcarskim :D. Proszę mnie nie wplątywać w żadne partyjne gierki bo właśnie ta sprawa jest przykładem jak każda partia kolokwialnie mówiąc olewa temat.

  4 2
 • 11 sie 2020

  Jak wszyscy się nagle troszczą o komunikację to proszę się zająć tym, że w niedzielę nie jeżdżą busy m.in. z Myślenic do Dobczyc, Poręby, Jasienicy, Biertowic, Sułkowic, Pcimia, Trzebuni, itd. Z Myślenic do Krakowa jeździ porażające 5 kursów. W niedzielę zostaje tylko własny samochód lub taxi. Komunikacja w Myślenicach to temat rzeka, ale już brak sił pisać kolejny raz o komunikacyjnej normalności.

  29 1

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Myślenicach ogłosił nabór do programu kolej plus

 • 27 maj 2020

  A wystarczy tylko organizowana przez ZTP autobusowa linia aglomeracyjna do Borku Fałęckiego.

  19 1

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 18 maj 2020

  @seba Imart na przykład cały czas jeździ na zastępczej (dotowanej przez miasto) linii Myślenice-Siepraw Brzeg. Do Krakowa rano dwa kursy wykonuje prawdopodobnie "INTER-LES" (Kurs o 4:40 pokrywa się z wydanym zezwoleniem nr 1843). Reszta pewnie nie będzie jeździć dopóki ilość pasażerów nie będzie wynosić 40 osób na sprintera, bo się nie opłaca biednym przedsiębiorcom. Też biorę się za pisanie do UM, bo polubownie raczej nie da się nic zdziałać.

  16 1

W gminie powstaje zespół ds. kobiet. Będzie doradzał burmistrzowi. Kto wchodzi w jego skład?

 • 18 maj 2020

  Co tam komunikacja, ważne, że płytki na rynku wymieniają, no i że muzeum jest! A ludzie? A niech na nogach chodzą dla zdrowia, albo passata kupią. Najbardziej żenujący jest brak rozgłosu tego BARDZO ważnego tematu, czasem się zastanawiam czy nie jest to celowe..

  9 1
 • 18 maj 2020

  A będzie zespół ds. mężczyzn?

  15

To nie połączenie MPK do Krakowa. Ten autobus woził medyków do pracy

 • 15 maj 2020

  W "meckenbouren" faktycznie nie byłem, bo taka miejscowość nie istnieje. Chyba, że ją wymyśliłeś, bo taki globtroter i poliglota jak Ty pewnie bywa wszędzie, zakłada nowe miejscowości i jeszcze wykłada germanistykę na uniwersytetach. :D Szkoda mi się odnosić do reszty tego ścieku ad personam i do Twoich idealnych busów do Krakowa, które wg Ciebie kursują co 10-15 minut, a nie co 1-1,5h jak w obecnej rzeczywistości. Ludzie widzą jak to wygląda naprawdę, a Twoje żenujące wypowiedzi i ataki nie wnoszą nic do dyskusji na temat poprawy jakości komunikacji publicznej. Ciężko się czyta taki zlepek błędów, na dobranoc polecam lekturę słownika, najpierw języka polskiego, a później możesz pomyśleć o niemieckim, może nauczysz się w końcu nazw tych wszystkich miejscowości na całym świecie w których bywasz. Bez odbioru Ryszardzie, dobrej nocy :)

  3
 • 15 maj 2020

  Wygooglowane to są twoje fikcyjne połączenia Nowy Sącz-Kraków przez Myślenice drogi Ryszardzie. Nie trzeba gdzieś być, żeby znać plan komunikacji publicznej to po pierwsze, a po drugie akurat tak się składa, że kilka razy w roku bywam w Sankt Gallen i zdarza mi się też w związku z tym bywać też po drugiej stronie Jeziora Bodeńskiego. Ale to naprawdę nieistotne rzeczy. Istotny jest palący problem komunikacji Myślenic z Krakowe.

  4
 • 15 maj 2020

  Od kiedy połączenia z Nowego Sącza jeżdżą przez Myślenice? Kolejny błąd. A po pierwsze połączenia przelotowe nie są PEWNE i nie trzymają się rozkładu jazdy.

  7 1
 • 15 maj 2020

  Alberciku drogi, właśnie dlatego że bywam na zachodzie dość często i nie korzystam z samochodu wiem jak to działa. I bynajmniej potrafię poprawnie wymienić regiony i miasta w których bywam. Próbujesz zgrywać specjalistę od wszystkiego, tymczasem znasz się być może tylko na swoim zawodzie (o ile jakiś masz), może warto czasem posłuchać mądrzejszych? :) Naprawdę nie musisz powtarzać swoich urojonych w główce bredni nie popartych żadnymi badaniami bo na nikim to nie robi wrażenia. Starasz się odwrócić kota ogonem, zmieniać temat, ale fakty są takie, że Myślenice POTRZEBUJĄ normalnej komunikacji z Krakowem, nie takiej jak w Bangladeszu :)

  6
 • 15 maj 2020

  W okolicach masz 4 linie regionalne dzienne i 1 nocną. Resztę twoich dywagacji i domysłów nie popartych żadnymi badaniami pozostawiam bez komentarza, pojazdy komunikacji miejskiej w Krakowie nie jeżdżą puste, a w Myślenicach mamy ewidentny problem właśnie z tą komunikacją, teraz jest to ewidentnie widoczne, gdy przewoźnicy ładują ludzi ponad stan, a mogą zabrać jedynie połowę miejsc siedzących. Tutaj na forum było już wiele tematów z tym związanych i wiele wypowiedzi ludzi, którzy nie chcą podróży przepełnionym busem jak w afryce.

  6
 • 15 maj 2020

  Pomijając błędy językowe, z Meckenbeuren do Friedrichshafen i Ravensburga (2 najbliższe większe miasta) nawet w czasie pandemii pociągi BOB jeżdżą co około 30 minut. W samym Meckenbeuren (13 tysięczna miejscowość) jest jedna linia miejska (Bürgerbusse) i 5 linii regionalnych, obsługiwanych niskopodłogowym/niskowejściowym taborem. Oczywiście taryfa w całym regionie jest zintegrowana w ramach BODO. A co do krakusów jeżdżących busami, owszem zdarza sie, ale nie jest to nagminne zjawisko. Większość ma bilety okresowe na komunikację miejską w krakowie.

  5
 • 15 maj 2020

  Komunikacja z 20 tysięcznego miasta do 800 tysięcznej mini metropolii była możliwa tylko własnym samochodem? Jaki to region i jakie miasta? A w Anglii akurat komunikacja jest patologiczna, bo prywatna.

  5
 • 15 maj 2020

  Pojedź sobie albercik do typowej niemieckiej, austriackiej czy szwajcarskiej mieściny wielkości Myślenic i zobacz jak jest zorganizowana komunikacja miejska i regionalna. Potem zabieraj głos.

  4

Przepełnienie w prywatnych pojazdach transportu publicznego.

 • 15 maj 2020

  Dzień dobry,
  Czy spotkaliście się w dobie pandemii z łamaniem przepisu mówiącego o limicie połowy miejsc siedzących w pojeździe? Mi osobiście zdarzyło się kilkukrotnie jechać busem, który był pełen i dodatkowo pasażerowie podróżowali na stojąco. Jestem ciekaw waszych doświadczeń i zachęcam do dyskusji.

  5 5