Lepsze busy niż autobusy?

 • 30 lip

  Jeśli wyjeżdzasz to skorzystaj z żółtego, nie nabijaj kabzy busiarzom ;)

  7 1
 • 30 lip

  Panowie, uważam, że powinniśmy mimo wszystko odpuścić komentowanie nie na temat. @Katan poruszył bardzo istotną kwestię, czyli brak pomocy dla MPKSu ze strony władz i to jest meritum. Władze porobiły zdjęcia, briefingi, a gdy naprawdę potrzeba ich interwencji to chowają głowy w piasek, jak w tym micie ze strusiami.

  6 1
 • 29 lip
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Myślisz? W sumie mógłby, bo w tym roku na Dzień Samorządowca nic nie było a Maciek dawał rok w rok. I gdzie tu sprawiedliwość?

  Pewnie się za mało starasz Mati. Za mało tematów w których bronisz wuefisty. Temat o autobusach to jednak mainstream, jak ktoś napisze o złej pogodzie to odpisz, że to nie wina wuefisty ani samorządu.

  5 1
 • 29 lip

  A niech sobie spływa, najważniejsze że wuefista zadowolony, może Ci premię da :D

  5 1
 • 29 lip

  Gdy zadaniem jest obrona Członka Rady Nadzorczej PBSz, byłego wuefisty to pojawia się on - kapitan M007.

  6 1
 • 27 lip

  Prawda jest taka, że sporo ludzi z naszych okolic jest zwyczajnie zacofana i nie potrafi nawet poprawnie obsłużyć prostej aplikacji. Busiarze, na czele z wychwalaną tu firmą na pięć liter, zaczynającą się na "K" perfidnie wykorzystują aplikację KiedyPrzyjedzie i wyjeżdżają 3 minuty przed autobusem, a myśleniczanie w sporej części najwidoczniej są masochistami i ładują się do śmierdzącego, przepoconego sprintera z kierowcą ledwo mówiącym w języku polskim, albo wyżelowanym lansiarzem. Liczę, że po ewentualnym wprowadzeniu odjazdów MPKS z Dekady i MDA coś się zmieni.

  Władze rzuciły jakieś ochłapy na 5 kursów i myślą, że to załatwi problem. Żałosne. Wszystkie kursy powinny być dofinansowane z wozokilometra. Nasza gmina i powiat powinny promować gdzie tylko się da tę linię. Plakaty, reklamy, informacje w gazetach, może dofinansowanie dla dzieci szkolnych na bilety MPKS, etc.

  Najwyższa pora również myśleć o organizacji komunikacji z prawdziwego zdarzenia na terenie gminy/powiatu. Czas na powiedzenie głośnego arrivederci "panu" Z.P. ze swoim 20 letnim sprinterem i koszmarnymi standardami obsługi linii miejskiej. W to miejsce wprowadzenie firmy z niskopodłogowym taborem (choćby MPKS) oraz reorganizacja tejże linii, bo jej kursowanie do Josienicy, która nigdy miastem nie była i nie będzie zupełnie mija się z celem (notabene dlaczego akurat linia miejska kursuje do Jasienicy, a nie do Zawady, Drogini, Borzęty czy Jawornika? Dlaczego nie zahacza o Zarabie? W czym lepsi są mieszkańcy Bysiny i Jasienicy, którzy mają mnóstwo kursów tego samego przewoźnika jeżdżącego na prywatny rachunek od mieszkańców choćby ul. Kazimierza Wielkiego, Parkowej czy Zdrojowej przy granicy z Osieczanami, gdzie praktycznie nic nie jeździ? Dlaczego linia kursuje tylko w dni powszednie i w godzinach nijak nie pasujących do zmian w firmach, które mija? Dlaczego za przejazd dostaję paragon fiskalny z kasy typu novitus bazar, a nie z bileterki autobusowej? Ciekawe czy, a jeżeli tak to skąd organizator wie w jakich relacjach ludzie się przemieszczają, skoro w busie nie ma bileterki z przystankami, tylko bazarowa kasa fiskalna. Kryteria wg których projektowano tę linię są dla mnie nieodkryte i chyba tak pozostanie, ale żal patrzeć jak w tym przypadku wydaje się nasze pieniądze, podczas gdy na inne kierunki ich "nima", albo "panie nie da sie i już" :) ).

  Zdjęcia porobione, sukces odtrąbiony, część ludzi myśli, że "burmistrz" dotuje wszystkie kursy MPKS to po co się w urzędzie przejmować, lepiej kawkę popijać i myśleć jak nazwać kolejne rondo (hmm, może im. Honorowego obywatela wsi Pcim Szanownego Pana Daniela O.?). A niezaktualizowane rozkłady jazdy na stronie internetowej Myślenic? Kto by się tam przejmował.

  Kolejną sprawą jest brak jakiegokolwiek nadzoru nad odjazdami śmierdzących busów. Kontrole leżą i kwiczą, gdy pojawia się ITD to nagle 80% busów gdzieś znika. Może skoro organy odpowiedzialne za taki stan rzeczy nie reagują, to pomysłem jest przejazd busem od czasu do czasu i uprzejme poinformowanie nr alarmowego o ewentualnych zauważonych niesprawnościach podczas przejazdu. Wtedy ponoć reakcja jest natychmiastowa bo przyjeżdża patrol. Kiedyś trzeba to przetestować ;)

  Reasumując, w Myślenicach, a także w naszej gminie i powiecie transport publiczny całkiem "leży", a jego poprawę na linii Myślenice-Kraków, oraz częściowo organizację komunikacji miejskiej kursującej 7 dni w tygodniu z przyzwoitą częstotliwością (wydłużone kursy na Zarabie i z Dolnego Przedmieścia) możemy zawdzięczać wyłącznie prywatnym wysiłkom i staraniom firmy MPKS, która robi mega dobrą robotę i moim zdaniem powinna tu zostać, ale z pełnym wsparciem i dofinansowaniem.

  PS. Określenie "busiarze" odnosi się do mentalności kierowców, oraz właścicieli busów jeżdżących na linii Myślenice-Kraków, oraz do ich śmierdzących złomów. Na linii Myślenice-Mszana, dofinansowanej przez Marszałka jeździ również bus, obsługiwany przez firmę Janiso i jakoś może być sprawny technicznie, z miłym kierowcą oraz może kursować co do minuty zgodnie z rozkładem, marszałek płaci to wymaga.

  14 5

Grupa Myślenice.

 • 3 lip

  Ktoś się orientuje czy ten twór w postaci grupy jeszcze istnieje? Bo z moich obserwacji z tworów autobusopodobnych w weekendy jeździ już tylko Kowal.

  4

Fontanna na Rynku - skandal!

 • 3 lip

  Miasto powinno skorzystać z okazji i pobierać opłaty za kąpiel w fontannie. Np. 2 złote za dorosłego i 1 za dzieciaka. Oczywiście honorując bon turystyczny, coby myślenickie elity z piątką dzieci i wykształceniem niepełnym podstawowym mogły legalnie promować patologię na rynku. Obok można postawić mobilne stoisko MOPSu i podrobiony głośnik JBL grający muzykę disco-polo, albo uliczny rap.

  10 3

Żólte autobusy pojadą przez miasto. Od Dolnego Przedmieścia przez Zarabie

 • 22 cze

  Przecież jest 20 letni stojowicki bus „miejski” do Jasienicy 😂

  5

Tor kartingowy | PROPOZYCJA

 • 15 cze
  Kamil98 napisał/a:

  Co roku to samo droga, komunikacja, chodniki, sadzenie drzew 🤣 Na wszystko znajdą się pieniadze. Ja tu dałem tylko pomysł. Wszystkie tory jakie próbowano utrzymać były otwarte co jest bez sensu. Nie były wogóle zareklamowane ani nic. Wystarczy strona na facebook, reklama na wjazdach do Myślenic i na Zakopiance. Gwarantowane tłumy ludzi. Oferowanie pakietów, organizowanie wieczorów kawalerskich, eventów itp. W dodatku na torze halowym mogą odbywać się zawody, ligi itp

  Co roku to samo, bo co roku miasto nie daje rady w tych kwestiach. Tor to zbędny wydatek, który nikogo nie przyciągnie patrząc na to ile takich torów jest w Krakowie i jego bliskich okolicach. Myślenice to spokojne, senne miasteczko i niech tak pozostanie.

  1 2
 • 14 cze

  Chcesz to rób, ale za własne pieniądze. Miasto powinno wydawać pieniądze na naprawdę potrzebne rzeczy jak np. komunikacja miejska z prawdziwego zdarzenia, czy ucywilizowanie infrastruktury drogowej.

  8

Ruszyła linia "marszałkowska" na trasie Myślenice-Kraków. Te autobusy też będą żółte

 • 13 cze

  Startując z Dworca ciężko byłoby się na Górnym obrócić autobusem w stronę miasta i dalej Krakowa. Górne powinno być skomunkowane z miastem linią miejską z prawdziwego zdarzenia, a nie 20-letnim stojowickim busem z 5 siedzeniami na krzyż i kursami co 2-3 godziny.

  4 1
 • 13 cze

  Promocja wyglądała tak, że busiarze przykleili w busach kartki formatu A4 bądź A3 (nie jestem pewien), na których było duże logo powiatu i jakieś pierdoły.

  5 1

Szczepienie p/covid

 • 5 cze

  Zaszczepiłem się i każdego namawiam. Tylko odporność zbiorowa nas uchroni przed lockdownem.

  14 25

Dorwać „crossowca”! A może oddać mu las?

 • 5 cze

  Jest na tę hołotę na motorkach bardzo prosty sposób, ale niestety nielegalny i piętnowany.

  16 4

Głośno wokół dostawcy worków na śmieci w gminie Myślenice. Wybór firmy może zastanawiać?

 • 10 maj

  Ciężko pracują hahaha 😂 Tak samo jak ciężko pracowali nad linią autobusową do Krakowa, aż w końcu prywatny podmiot się zainteresował bez żadnej pomocy i zainteresowania ze strony władz.

  91 13

Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

 • 12 mar

  W Myślenicach będzie ruszać spod Carrefoura, a w Krakowie z Mogilskiego. Trochę słabo, że przyjeżdżając busem z okolicznych miejscowości na dworzec przy dekadzie trzeba będzie dryndać pod dawnego Alberta. Cenowo też słabo. Najlepszy byłby autobus zintegrowany z taryfą ZTP w Krakowie. To co będzie, od busiarstwa będzie różnić się taborem (podejrzewam, że będą kursować wysokopodłogowe Otokary) i miejmy nadzieje punktualnością. Nic poza tym. Jak dla mnie to nic nowego i prędzej skorzystam z oferty Szwagropolu lub innych firm wykonujących „przelotowe” kursy przez Myślenice, przynajmniej dojadę na/z MDA.

  9

Co z autobusem na linii Myślenice-Kraków? „Kursy powinny rozpocząć się z początkiem lutego”

 • 15 lut

  15. lutego i dalej nic. Chyba bezobjawowy ten autobus.

  2 1
 • 29 sty

  Coś nie widać tego rozkładu. No cóż, do przewidzenia.

  5 1

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź 2020

  Ale o co się wykłócają? Powinni krzyczeć „KONSTYTUCJA”, jak to mieli w zwyczaju, wszak zakaz mordowania dzieci nienarodzonych jest tam zapisany.

  25 27

Byle dojechać do celu... Czy transport wytrzyma drugą falę epidemii?

 • 13 paź 2020

  Połączenie MPK do Krakowa 6 razy dziennie i z wyłączeniem niedzieli, to po prostu śmieszne. Plus za jakiekolwiek działania, ale 6 kursów to zdecydowanie za mało.

  25 5

Powiat myślenicki w czerwonej strefie. Wraca obowiązek chodzenia w maskach, ale to nie wszystko

 • 3 paź 2020

  Na szczęście myśleniczanie nie są głupi.. Dzisiaj większość osób w przestrzeni publicznej bez kagańców.

  17 6

Wojewoda ma 42 mln zł na stworzenie linii autobusowych. Czy samorządy skorzystają z funduszu?

 • 30 wrz 2020

  Są pieniądze i możliwości. Jaka będzie tym razem wymówka?

  2 1

Na szybach busów zawisną plakaty promujące powiat. To najnowszy pomysł starostwa na wsparcie przewoźników

 • 26 wrz 2020

  Chamskie odzywki, przepełnione autobusy, ignorowanie rozkładu jazdy i jazda niesprawnymi pojazdami to dla Ciebie "normalna komunikacja"? Bo tak właśnie było "za komuny". Dla mnie normalna komunikacja istnieje na zachodzie i w wielu miejscach w Polsce, co pokazuje, że to lokalne władze są największym problemem (i to bez znaczenia z jakiego są ugrupowania). W tej chwili nawet Limanowa kupiła 5 niskopodłogowych, nowych pojazdów, które będą wykorzystywane do komunikacji okolicznych wsi z miastem. Co robi powiat myślenicki? Pośrednio dotuje istniejącą bylejakość busiarzy płacąc za jakieś śmieszne plakaciki. Żałosne.

  5 1
 • 25 wrz 2020

  Taka czy inna partia dla komunikacji w powiecie NIC nie zrobiła. Więc w tym temacie nie ma znaczenia jaka partia będzie rządzić.

  2 3