Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

 • 14 sty

  nima busów - źle, są busy - tyź źle, są stare autobusy - jeszcze gorzej, są niskopodłogowe autobusy - bardzo dobrze.

  8 1
 • 14 sty

  Zawsze można pomarzyć...
  https://i.imgur.com/LfZ8YJp.jpg

  12
 • 14 sty

  Optymalnym pojazdem jest autobus niskowejściowy/niskopodłogowy klasy MIDI: https://img.czecho.pl/ib/ce2d432563a316546dff51ee7edfd68f/2/2019/10/karsan_atak_autobus_0bf0.jpg

  9
 • 14 sty

  Drezyna ręczna, ale jedna osoba (konduktor w spodniach bomber, kamizelce dresstown york i skórzanej kurtce) będzie tylko obsługiwać kasę fiskalną typu bazar jak w stojowickim busie.

  8 1
 • 14 sty

  Bus ma minimum 14 lat, gdyż od 2006 roku produkowano już kolejną wersję sprintera.

  5 1
 • 13 sty

  Bus? Wy jestescie poważni? Komunikację miejską obsługuje się autobusami niskowejsciowymi, a najlepiej z całkowicie niską podłogą

  66 10

„Pasażerów nie brakuje”, ale i tak rosną ceny biletów w busach

 • 2 sty

  (Połączenia dotowane)„Niekoniecznie muszą być oparte o MPK Kraków, ale mogą angażować prywatnych przewoźników" mówi Szlachetka. Otóż Panie burmistrzu NIE! Bardzo niską jakość usług prywatnych przewoźników widać już od kilkunastu lat. Nie tędy droga!

  53 5

Mają jedyne takie obserwatorium w kraju, ale nie kupią do niego teleskopu

 • 14 gru 2019

  Drogi, drogi, drogi.. 🤮 A kultura i nauka gdzieś daleko z tyłu.

  32 2

wymiana paszportu

 • 16 paź 2019
  Kasia1006 napisał/a:

  Witam!
  Czy coś się zmieniło w ciągu tych kilku lat? Można gdzieś w Myślenicach złożyć wniosek o paszport, cza nadal tylko Kraków?

  W Krakowie cała operacja trwa 15 minut, tylko zarejestruj się wczesniej przez internet ;)

  1

Hulajnogi skutery elektryczne w Myślenicach co o nich myslicie

 • 2 paź 2019
  mknp napisał/a:

  @Lotnik nie masz racji, widać nie znasz przepisów i mam nadzieję, że nie prowadzisz samochodu na drogach publicznych. Samochodem nie można wjeżdżać wszędzie i parkować wszędzie gdzie chcesz.

  Patrząc na brak działań ze strony odpowiednich służb wobec źle zaparkowanych samochodów w tym mieście chyba jednak można.

  3 1
 • 19 sie 2019

  Również poruszałem ten temat kilkukrotnie, ale mam wrażenie że jest zagłuszany mimo bardzo dużego zainteresowania społecznego. Cóż, zgodnie z tym co napisałem wyżej, elektryczne hulajnogi i skutery do wypożyczenia są dobrym pomysłem, ale przy takiej polityce drogowej miasta to niewypał.

  10 2
 • 19 sie 2019

  Z racji tego, że nie mogę edytować poprzedniego komentarza dodam jeszcze, że przemieszczać się nie mają czym zwłaszcza starsze osoby, więc raczej skorzystałyby z autobusu a nie ze skutera czy hulajnogi.

  10 3
 • 19 sie 2019

  W obecnej chwili miasto jest nastawione przyjaźnie tylko dla kierowców samochodów. Mają prawo wjeżdżać gdzie chcą, parkować jak chcą. Piesi nie mają jak się poruszać w niektórych miejscach, a co dopiero hulajnogi i skutery elektyczne. Pomysł jest bardzo dobry, ale w cywilizowanym kraju i mieście, nie w zawierzonych matce bosej pro-samochodowych Myślenicach.

  11 12

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 3 wrz 2019

  Jaki przewoźnik obsługuje te linie?

  11

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 20 sie 2019

  Ja myślę, że porządni radni zagłosowaliby przeciw, a nie umywali ręce.

  5 4
 • 20 sie 2019

  Byłeś kiedyś za tą granicą Miś Grizli? Bo wydaje mi się, że nie masz pojęcia o czym piszesz. 90% muzułmanów to ludzie, którzy są przyjaźni i pomocni.

  7 8
 • 19 sie 2019

  Gdyby nie wzięła w tym udziału to zagłosowałaby przeciw. Tak to tylko umycie rąk.

  18 11
 • 19 sie 2019

  Chyba jednak nikt, skoro nie było żadnego głosu przeciw :)

  26 14
 • 19 sie 2019

  Jak to po co? Żeby pokazać że w Myślenicach szanuje się prawo, a zwłaszcza Art. 25. ust . 2 Konstytucji RP, który stanowi "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, (...)"

  65 14
 • 19 sie 2019

  Wstyd, hańba i duma z polskiej zaściankowości. Nic więcej dodawać nie trzeba.

  55 26

Przewoźnicy autobusowi, dezinformacja i (celowe?) wprowadzanie w błąd.

 • 2 sty 2019

  Brawa dla firmy MINI-BUS ze Stojowic za wprowadzanie pasażerów w błąd, na ich stronie internetowej widnieje wyraźny, duży, napisany białą czcionką na czarnym tle i do tego caps lockiem komunikat o treści "01.01 BUSY KURSUJĄ JAK W NIEDZIELĘ", tymczasem niespodzianka, w rzeczywistości nie kursowały. Oczywiście telefonu nikt nie odbierał, ale do tego już się przyzwyczaiłem w tej "firmie", choć nazwanie tej działalności firmą to chyba zbyt duży komplement. To już nawet nie jest śmieszne tylko przykre, ot taki standard tego pseudo przewoźnika. Ja sobie jakoś poradziłem, ale co ma powiedzieć choćby starsza osoba zapewniona, że busy kursują chcąca się gdzieś przemieścić w tym dniu, czy ktoś wybierający się w dalszą podróż? Czy takie traktowanie klientów i ludzi kiedyś się skończy?

  23

"Dobra zmiana" PiS

 • 1 lis 2018

  Komuchów to szukaj wśród swoich w PiS-ie. Piotrowicz dla Ciebie pewnie był poszkodowany w stanie wojennym. Woda z mózgu to raczej były wicewójt Pcimia i ratownik basenowy robi tworząc poronione pomysły jak obwodnica.

  10 1
 • 1 lis 2018
  Bagietka napisał/a:

  Nie do takiej Unii wchodziłam. Unia wymaga radykalnych zmian a i na to przyjdzie czas.

  Całe szczęście do Unii nie wprowadzali nas osobnicy pokroju Ciebie, Lecha Kaczyńskiego, naszego wuefisty, ratownika basenowego, wicewójta Pcimia, organizatora młodzieżowych wyjazdów na spotkania lednickie i przewodniczącego klubu Gazety Polskiej, tylko o wiele bardziej otwarci, ufni, optymistyczni i dlatego Polska jest w tym miejscu o którym bez Unii mogłaby jedynie pomarzyć. Przykro się patrzy na komentarze takie jak Twoje. To zjawisko powinno nazywać się "polskocentryzmem", otóż wyobraź sobie, że Polska nie jest i nigdy nie będzie centrum świata i nie może dostać wszystkiego, a za łamanie konstytucji i podstawowych praw powinna zostać surowo ukarana.

  9

Myślenice: Bezpłatna komunikacja miejska we Wszystkich Świętych

 • 1 lis 2018
  pan Kracy napisał/a:

  A dlaczego tylko we Wszystkich Świętych?

  Komunikacji miejskiej się zachciewa? A kto to widzioł i słyszoł o czym takim w Myślenicach? Ważne, że obwodnica naszej metropolii bydzie i żłobek, a no i orlik na każde 10 domów w zabitych dechami wsiach, to sie nazywa postęp! Nasz wuefista, ratownik basenowy, wicewójt Pcimia, organizator młodzieżowych wyjazdów na spotkania lednickie i przewodniczący klubu Gazety Polskiej wie co dobre. Passatem wszędzie dojedziem, nie Halynka? Gotuj tam schabowego bo świnto jutro. A całkiem na poważnie głupotą jest popierać obecne rządy i liczyć na coś takiego jak porządny transport publiczny w Myślenicach. Jedni mydlą oczy koleją, drudzy nawet nie mydlą, transport publiczny mają gdzieś. Chcą budować durne obwodnice, mam nadzieję, że ten poroniony pomysł zginie.

  8 3
 • 29 paź 2018

  Warto dokumentować przekroczenia prawa przez tzw. busiarzy (bo kierowca to zbyt duży komplement dla nich) i wysyłać do ITD. Sam to robię, zazwyczaj gdy jakiś kurs, który jest w rozkładzie nie jest wykonywany.

  6 2