Wszystko co powinieneś wiedzieć na tydzień przed wyborami

 • 14 lis 2014

  W innym temacie pisałem o układzie Obajtek-Szlachetka. W kolejnym wspominałem o Stanisławie Mleczku, który jest jedynką z knp w pcimiu. W głowie nie mogło mi sie zmienić jak to jest możliwe że porzucił on stary układ. Uwaga! Nie porzucił. Bliskie powiązania z dwoma Panami z pisu jednak pozostały. Przecież trzeba jakoś odwdzięczyć się gminie za wszystkie bonifikaty otrzymane mniej lub bardziej zaocznie. Trójka ta niczym trójka posłów z Madrytu doskonale bawi się w gminie jak we własnej piaskownicy. Juz zaczynam rozumieć dlaczego ich plakaty wyborcze wiszą zawsze obok siebie, zrywajac jednocześnie wszystkie pozostałe, dlaczego sklep jednego z Panów promuje dwóch pozostałych. Cała trójeczka ma coś do ugrania dla siebie. Znam to od drugiej strony i wiem o co w tym chodzi. Wyborcy nie dajcie się nabrać na ten układ, grupę trzymająca władzę. Dziwi tylko to, że pan startujący z KNP mocno szarga pozycję tej partii i wreszcje co na to owa partia, bo przecież Korwin zawsze odcina się od PiS. Ja zagłosuje ponad partiami i na pewno nie bedzie to glos na "pcimską trójkę"

  2 1

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

 • 12 lis 2014

  Układ Szlachetka - Obajtek trzyma w ryzach więcej niż tylko Gminę Pcim. Nieśmiało chciałbym zauważyć, że wstawiają swoich kandydatów do jakiego tylko komitetu się da! Dlatego przy głosowaniu radzę uważać - jeśli nie znamy kandydata lepiej trzy razy się zastanowić niż głosować za obecną władzą.

  4 1

Wybory Samorządowe 2014: Sprawdź kto kandyduje do rady powiatu

 • 21 paź 2014

  Kimże jest słynny Stanisław Mleczek kandydujący z KNP? Czy to ten sam biznesmen od ścieków (Mletor) czy może biznesmen od sklepu wielobranżowego w Pcimiu (dawnego WDT) ? Dość mam ludzi którzy kandydują na radnych czy to gminnych, miejskich czy powiatowych tylko i wyłącznie dla własnych korzyści. Ciekawe co ten facet chce ugrać dla siebie jak już dojdzie do władzy. Apeluję do kandydatów biznesmenów, lepiej sami odejdźcie w cień i dajcie szansę ludziom z pasją, pomysłem i zaangażowaniem. Tym, którzy będą traktować swoją funkcję poważnie a nie jako kolejny dochód do prowadzonego już biznesu... Jedynkę z listy 7, okręgu 4 serdecznie ODRADZAM !

  4 10
 • 17 paź 2014

  dokładnie, sami Panowie. Sam jestem facetem ale myślę, że czas dopuścić do władzy również kobiety. W demokracji każdy ma głos. Panowie, bądźmy gentelmanami, głosujmy na kobiety :)

  10 10

W zimie najczęściej paragonów nie wydawali w gastronomii

 • 6 mar 2014

  Wiadomo że gastronomia. Zamawiając pizzę z dowozem nigdy nie uświadczysz paragonu. Na czymś muszą zarabiać...

  7

Jakie książki czytacie i co polecacie ?

 • 1 lut 2014

  A ja może zrobię małą reklamę, ale polecam http://antykwariat.tezeusz.pl/new/ w Kasince Małej. Nie wiedziałem że niedaleko nas działa tak duża firma wysyłkowa, a ceny na prawdę spoko i opłaca się nawet jechać na odbiór osobisty. :)

  1 3

Wójt Gminy Pcim

 • 1 lut 2014

  W gminie nic nowego, bałagan jak zawsze - drogi po opadach nie odśnieżone, nie wspominając już o moście w Stróży którym miałem wątpliwą przyjemność jechać. Przyjemność była tak ogromna że aż zadzwoniłem do gminy żeby uprzejmie poprosić o odśnieżenie i odlodzenie mostu. W odpowiedzi same zapewnienia, zero działania. Ot cała nasza władza.

  7
 • 15 sty 2014

  lokal nr 60, czy wiesz może w którym miejscu Stróży jest ten lokal ?

  5 2
 • 13 sty 2014

  krowka123 zaraz pomyślę że ty to Daniel Obajtek we własnej osobie. Widzisz? Moje podejrzenia nie były i nie są bezpodstawne. Kontrole kontrolami - a co dzieje się na prawdę widzi każdy mieszkaniec.

  4 5
 • 11 sty 2014

  Wójt już za nasze pieniądze skończył studia - chyba, że robi drugi kierunek.

  10 11
 • 11 sty 2014

  krowka123 dużo mówisz, mało wiesz. Wczoraj znowu były nocne konferencje.

  10 6
 • 10 sty 2014
  Assassin napisał/a:

  majajakokodżambo - a co cię to interesuje kto od wójta wychodzi wieczorem ? , interesujcie się własnym życiem , ja ostatnio też wracałem od wójta po 23 w nocy i też mi cuda na kiju , gimbusy to już nie mają się kim interesować.

  Po pierwsze Assassin wypraszam sobie wyzywanie od gimbusów, bo gdybyśmy dochodzili prawdy to wyszłoby, że gdy ty się urodziłeś ja już dawno chodziłem, mówiłem i interesowałem się otoczeniem co zostało mi do dziś. Po drugie - raczej nie będę komentował polityki obecnego Wójta, bo porobił różne inwestycje jak również zadłużenia - nie mnie oceniać co było przykrywką dla jakich interesów i dlaczego niektóre przetargi zawsze wygrywa jedna firma. Na pewno jest wiele do poprawki, chociażby system opieki społecznej który gratyfikuje ludzi bogatych którzy to nie wykazują swoich dochodów na papierkach i korzystają z środków które powinny trafiać tam, gdzie rzeczywiście jest to potrzebne. Ale to Wójtowi można wybaczyć - nie on przeprowadza wywiady środowiskowe, chociaż wypada wspomnieć że ma uprawnienia co do kontroli wydawanych przez kierownika GOPS decyzji. Ale przecież ten temat nie był o tym.

  5 9
 • 10 sty 2014

  Ani nie jestem z opozycji, ani nie piszę o tym z racji wyborów. Jako mieszkańca gminy interesuje mnie co się w niej dzieje i dlaczego tak się dzieje. A moja wolność do opinii i wypowiedzi jest zagwarantowana przez Konstytucję.

  3 7
 • 9 sty 2014

  Włodarza? Hmm ciekawe czy ktoś taki w owej gminie w ogóle istnieje. daj spokój, Wójt na pewno nie pracuje codziennie od 9 do 23 więc mamy prawo doszukiwać się drugiego dna w jego przeciągających się pobytach w urzędzie.

  8 9
 • 9 sty 2014

  Jeśli nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, po co w ogóle się wypowiadasz? To, że interesuję się co się dzieje dookoła mnie nie jest zabronione w żaden sposób. Ciekawi mnie ten temat i na przekór Tobie powiem, że będę go drążył z dziennikarską dokładnością.

  10 37
 • 9 sty 2014

  Hej. Od pewnego czasu zdarza mi się prawie codziennie przejeżdżać przez Pcim po godzinie 23 i coraz częściej zauważam samochód Wójta stojący przed budynkiem gminy i światło świecące się w jego gabinecie jak i reszcie budynku. Ostatnio o tej porze wychodził stamtąd jakiś młodzieniec, po czym wsiadł do zaparkowanego obok samochodu i odjechał. Czy ktoś z was miał może podobne spostrzeżenia? Jest to o tyle ciekawe w kontekście zarzutów Wójta i tej całej nagonki z zeszłego roku.

  7 41

Znęcał się nad domownikami. Pijany trafił do aresztu

 • 17 sty 2014

  Piszecie o takim kolesiu jakby to był jeden przypadek. Ja znam dziesiątki takich. Tylko każdy jest obojętny na to, co dzieje się obok niego. Z jednej strony rozumiem - z drugiej jeśli zajmujecie się takim pojedynczym tematem, to dlaczego nie spojrzeć na problem szerzej, zająć się ogółem przypadków.

  6 6

Czy w Myślenicach jest miejsce na kolejną galerię handlową?

 • 31 maj 2013

  Lesica masz rację. Obecnie strasznie ciężko znaleźć pracę w Myślenicach czy okolicy. Jest się zmuszonym szukać pracy gdzieś dalej, np. w Krakowie, co wiąże się z kosztownymi, czasochłonnymi dojazdami lub po prostu przeprowadzką do Krakowa. A ludzie kupowali, kupują i kupować mniej lub więcej będą; pomimo PKB wynoszącego 0,5% po którym widać że gospodarka prawie stoi - to wszystko przez fakt, że ludzie wydają mniej pieniędzy na zakupy. Ale z drugiej strony wszystko drożeje, a pensje praktycznie stoją w miejscu więc skąd ludzie mają brać na zakupy? Otóż rząd przychodzi z "ratunkiem" - obniżamy stopy procentowe co daje nam tańsze kredyty w złotym. Plan rządu jest jasny. Bierzemy kredyt -> Robimy zakupy -> Gospodarka rusza. Spłacamy go potem nie wiem z czego, ale rządu to nie interesuje. Trochę się rozpisałem i odszedłem od tematu, ale nie sposób o tym nie wspomnieć poruszając zagadnienie związane ze sklepami i miejscami pracy. Ja jestem jak najbardziej za. Będą nowe etaty, sklepy jak w krakowskich galeriach = to samo zaopatrzenie, ludzie nie będą więc musieli tracić złotówek na dojazd do Krakowa na zakupy co oznacza, że więcej wydadzą ich w myślenickich sklepach. Może chociaż lokalna gospodarka ruszy troszkę do przodu. A powiedzcie mi - czy wiecie coś może o nowo powstającym sklepie Biedronka w M-cach albo okolicy?

  20 3

Wypadek busa wiozącego dzieci z Pcimia

 • 27 maj 2013

  masz rację :) wydaje mi się, że mógł być to bus pana P. ze Stróży aczkolwiek nie wiem, bo znam je tylko z widzenia na placu w M-cach..

  5 2
 • 26 maj 2013

  Po prostu - z ciekawości. Często poruszam się BUS-ami i znam też ich stan techniczny czy wyobraźnię niektórych kierowców. Co zawiniło tutaj - nie mnie oceniać.

  9 4
 • 25 maj 2013

  czy wie ktoś może którego przewoźnika to był pojazd??

  24 4

Alkohol, przestawienie znaków i kłótnia z policjantem

 • 25 maj 2013

  Super sprawa, na prawdę gratuluje policji sprawnej akcji. Koniec pochwał. W tym miejscu rodzi się pytanie: po co w Myślenicach Straż Miejska, skoro to Policja zajmuje się takimi sprawami? Czy na prawdę warto utrzymywać tą instytucję w tak małym mieście...? W o wiele większych aglomeracjach Straż Miejska jest likwidowana, a w Myślenicach istnieje i płacą strażnikom, tylko ja się pytam za co - i po co..!? To raz. A dwa, gdyby Straż Miejska odciążyła policjantów, gdyby nie musieli Oni zajmować się takimi "bzdurami" - zaraz mnie ochrzanicie, ale tak to są bzdury. Uważają to za swój sukces, chwalą się tym w internecie i Bóg wie gdzie jeszcze, nabijają sobie statystyki. A prawdę znają tylko Ci, którzy mięli do czynienia z funkcjonariuszami z Myślenickiej POLICJI. Ręka rękę myje. Wszechobecne znajomości. Być może nawet protekcja!? Człowiekowi grożą pobiciem, wyzywają, obrażają, grożą telefonicznie, nękają głuchymi telefonami, naruszają jego prywatność, spokój w domowym zaciszu, ubliżają na każdym kroku, znieważają, a co na to Policja...? Spędzasz pół dnia na komisariacie. Wypytują, przesłu*****ą jakbyś to Ty był podejrzanym. Co dalej..? Odmowa wszczęcia postępowania! Nie ma dowodów, pomimo świadków. Pomimo tego, że powtarza się to nagminnie. Jak daleko można sięgnąć i załatwiać wszystko po tzw. znajomości w myślenickiej policji? Kocham ten kraj, na prawdę czuję się tutaj bezpieczny. Policja działa doskonale. Dbają o znaki, śmietniki i ławeczki, a nie o człowieka. A przecież to życie i dobro człowieka jest najwyższą wartością. Mam nadzieje, że ktoś z myślenickiej Policji to przeczyta, zastanowi się i wyciągnie wnioski. Za przekroczenie prędkości o 15 km/h dostaję mandat po upływie 15 dni, a to, że ktoś mnie nękał przez rok pozostało bez rozstrzygnięcia. Bezprawie, korupcja i protekcja nie może szerzyć się w każdym środowisku w tym kraju. Nie jestem jedynym tak krytycznym głosem w sprawie Policji z Myślenic a więc sądzę, że ta sprawa warta jest zainteresowania.
  Z poważaniem - AUTOR.

  7 4