„Twoje ogłoszenie jest nadal aktualne? Kliknij tutaj". Tak mieszkańcy powiatu stracili kilkanaście tysięcy złotych

 • 7 kwi

  A co to za oszustwo w porównaniu do dokonań pewnego inwestora w nieruchomości.

  2 3

Radny alarmuje: crossy, quady i terenówki rozjeżdżają szlak oraz prywatne tereny pod „Dalinem”. Jak temu zaradzić?

 • 4 kwi

  Wszystko co niszczy zielone płucka i zakłoca ekosystem uderzy kiedyś nas mocno, może nie Cb ale np Twoje wnuki. No i tu nie ma dyskusji, że coś tam bardziej szkodliwe, inne mniej, liczy się suma sumarum i efekt. Decydując się na jakieś hobby trzeba przeanalizować wpierw infrastrukturę, albo samemu sobie ją przygotować (kupić teren itp.) Za wycinkę lasów też wierzę że pisowska chciwość kiedyś zapłaci. A z hobby to przede wszystkim należy dostosować się do obowiązującego prawa i dobra ogółu, bo co jak co - uprawianie takich rzeczy koniecznością wyższą nie jest.

  Gdzie jest POSEŁ?????
  No rusz waszmość sprawę tej ustawy a nie mów - przyjdź pan jutro. To już czerwone światło się zapala nie tylko u nas, dużo spacerujemy po szlakach i quady widać już w parkach narodowych!!!
  Nikt tego za was nie zrobi.
  Konfiskata.

  10 3
 • 4 kwi

  Hmm, o słowackich rozwiązaniach to stało się głośno po tym https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,26815364,rajdowcy-zagrazaja-ludziom-i-przyrodzie-ale-sa-bezkarni-moze.html
  Jak to tam jest uregulowane, nie wiem, lecz wygląda na to że działa.

  10 3
 • 3 kwi

  Myślę że taka konfiskata mogłaby być rozwiązaniem bardzo resocjalizującym, dziwne że pisiorki znane z zaostrzania prawa jeszcze tego nie zrobiły, nie miałbym zastrzeżeń. No cóż, ich interesują inne tematy, bardziej nośne. Słowacy mądry naród, a tu samowolka i rozpierdziucha w polskim stylu, czyli co mi zrobisz jak mnie złapiesz. Nikt przez tyle lat odkąd o sprawie się mówi i pisze, nie ruszył z inicjatywą stworzenia toru, łatwiej wsiąść na motur, quada albo coś tam innego, pobuczeć po Dalinie.. i to za darmo.

  8 3
 • 3 kwi

  I tak i nie, w zasadzie. Prawo jest czytelne. Tu nie ma dyskusji. Mandaty za niszczenie przyrody powinny być wyższe, do kilku tysięcy złotych. Zrobienie toru przez gminę lub prywatnego inwestora - to dobry kierunek, zrzeszajcie się i lobbujcie, macie prawo. Ale zrobienie specjalnego toru problemu nielegalnych rajdów po lasach absolutnie nie rozwiąże.

  8 3
 • 3 kwi

  Popiszemy, wylejemy to i owo tutaj. Pisowski urząd gminy i 'peowski' powiat znowu się pokłócą i tak sobie życie swoim torem nadal poleci.

  Praktyczne wnioski: tylko uprawnione organy mogą walczyć z bezprawiem. A policja latać po polach po prostu nie chce. Zgłoszenie nielegalnych pojazdów w terenie bywa przez policjantów najczęściej ignorowane.
  Jedynym rozsądnym wyjściem wydają się być urządzenia monitorujące newralgiczne punkty, instalowane przez gminy.

  9 1

Damian Jankowski w ZaBurtąPytań: „Kościół przestał być dla młodych wyrocznią i wykładnią moralności”

 • 3 kwi

  Kryzys na własne życzenie: pogoń księży i biskupów za kasą, romanse, pedofilstwo, no i świętobliwy Rydzyk z polityką, przepychem i skarbonką bez dna. A przykłady to nawet z terenu naszego powiatu. Może gdy trochę ubóstwa doświadczą gdy ludzie przestaną dawać na tacę to wtedy się coś zmieni.

  5 1

Burmistrz potwierdza. CBŚP prowadziło działania w UMiG Myślenice

 • 1 kwi

  Baju, baju, na temat "poprzedniej ekipy" powstało już tyle mitów i plotek, rozsiewanych zwłaszcza przez środowisko pisowskie. Pozwólmy działać organom, mam nadzieję że z obiektywnych powodów a nie dla rozgrywek to dochodzenie. A np. sprawa pisowskich obajtków póki rządzi PiS pozostanie nietknięta, podobnież ksiądz z Torunia otwarcie prowadzi usługi noclegowe w czasie gdy hotele zamknięte. Takie wybiórcze czynności. I tyle.

  37 17

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 31 mar

  Ja bym próbował tylko rozkładu jakoś nie widu 🙄

  13 2
 • 31 mar

  Hmm, zasługa gospodarza ogranicza się do znalezienia chętnego przewoźnika i tyle. To nie jest to samo, co budowanie własnej gminnej komunikacji, a do tego baaardzo daleko. Prywatny znaczy ciągle niepewny, bo może na przykład ograniczać kursy lub skreślać te kiedy jest mało osób. Plus spory że to już nie busiarz tylko prawdziwy autokar, tu ukłon w kierunku gminy, ale na tym tj pisałem zasługi urzędu gminy się kończą. Pieniądze ciągle nasze.

  Ps
  tutaj w artykule powinien znaleźć też miejsce rozkład jazdy.

  14 5

Wytną połowę lasów na Chełmie i Uklejnie? Internauci alarmują, nadleśnictwo wyjaśnia

 • 26 mar

  Chcesz powiedzieć że szukają bo takich 'obajtków' tam wielu? Czy dlatego że jak Janosik zabierają bogatym a rozdają biednym zaś sami PiSowcy żyją w ubóstwie. Ciekawe na co zbiera ten dyrektor LP, pewnie ma szczytne cele

  8
 • 26 mar

  Wystarczy sobie przemyśleć artykuł z LINKU poniżej by wnioski wysnuć jak jest...
  Zacytuje fragmencik:

  "Jan Kosiorowski objął rządy w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie za rządów PiS. Zaczął od wymiany kadr — powołał nowych nadleśniczych m.in. w Brzesku, Myślenicach i Nawojowej. Dlaczego to ważne? Bo 23 listopada 2018 r. została zarejestrowana Fundacja "Dla Niepodległej". Jednym z pomysłodawców jej powstania był właśnie Kosiorowski, który zasiadł w radzie fundacji"

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tajemnice-lasow-panstwowych-kosciol-pieniadze-polityka/ynkd9ef

  19 3

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Które miejscowości dostaną pieniądze i na co je wydadzą?

 • 26 mar

  Czyli ktokolwiek widział ktokolwiek wie, czyli łatwa kasa dla lokalnych przeżuwaczy

  7 4

WODA 2019: Tworzymy raport powodziowy dzień po dniu. Trwa szacowanie strat [WIDEO]

 • 24 maj 2019

  Burmistrz to człowiek dostający daninę.

  Ile zarabia?
  Co burmistrz? ;)

  4 3

DOBRY! MECHANIK - naprawa i usługi samochodowe w Myślenicach

 • 23 maj 2019

  Mechanicy nie siedzą, ale politycy to już tak -.-

  Może być prywatnie, byle ogarniał. Ktoś, coś?

  2
 • 23 maj 2019

  Witam, czy to forum przegląda ktoś kto podjąłby się sprawdzenia mojego auta? Chodzi o chłodzenie silnika, ewentualnie wymiana uszczelki. Szukam kogoś kto ogarnie. Jakby co to pisać na priv, a może polecieć kogoś. Dzięki z góry.

Turystyka Piesza

 • 11 sie 2013

  Będzie jakiś wypad? Może znowu coś grupowego? Spakujecie plecaki?

 • 7 cze 2013
  bb84 napisał/a:

  Planuje ktoś weekend w gorach??

  :-) Ja z pewnością od sierpnia może nawet lipca - to się okaże. Liczę że zbierze się w miarę stała grupa wypadowa kto wie może na ambitniejsze eskapady gdzieś dalej - co do ostatnich jestem na "tak" jeśli zaglądają tu osoby które odkryły w sobie podróżnicze pasje. M

  1
 • 26 maj 2013

  Wspominając bezprecedensowy wypad załączam pozdrowienia dla wszystkich uczestników. Echhh, nie ma to jak cooling stóp w majowym śniegu :-d. Proszę o namiarki jeszcze jedną osobę poznaną o 5.00 na Dworcu - ten niewyspany model to ja ;-). Z pozostałymi liczę na e-mailową wymianę fotek (dane wrzucam na PW, odezwijcie się). Tutaj góreczki mam w zasięgu ręki, biegałem wczoraj między nimi, 26 km tam i z powrotem asfaltem i troszeczkę zmęczyło :-p. W nagrodę otoczenie jak z reklamy Milki i krówki na zboczach. Trzymajcie kurs!

  1
 • 16 maj 2013
  OnaMyśleniczanka napisał/a:

  Może ma ktoś ochotę wybrać się w tą niedzielę w góry. Preferowane Tatry.

  Kurka no.. siła wyższa - w niedzielę niestety wyjeżdżam :-/. Ty i ewentualnie inni chętni - konkretne pytanko czy może być sobota? Walczę na tym forum o takie inicjatywy i dlatego soboty bym nie odpuścił. OnaMyśleniczanka: Twoja inicjatywa dlatego określ jaka górka/w jaki sposób się kontaktować/zbiórka w Mcach czy w Zako/gdzie i o której.
  :-)

  1 1
 • 10 maj 2013

  Lubię poznawać w spontanicznych okolicznościach bywa że wynikają z nich bardzo pozytywne znajomości. Tymczasem jednak trzeba chyba będzie przerzucić się na ściśle tematyczne fora. Bardziej radowałaby grupa wędrowników stąd niż dorywcza zbieranina z jakiś porozrzucanych po kraju miejscowości ale taki już los. AdrianoF - myślę że w przyszłości czasami do was dołączę. U innych silnej motywacji do wspólnych eskapad nie widać. Wspólnymi chęciami można zdziałać wiele a ja ciągle marzę o czymś nowym :-)

  1
 • 22 kwi 2013

  Czarm fajna inicjatywa niestety ludzie chyba nie chcą poznawać się tą drogą, alternatyw w tym mieście brak. AdrianoF miałem inne plany na weekend ale dzieki za informacje. Najlepiej nie liczyć na nic mimo to napiszę że między 1 a 5 maja co najmniej raz się gdzieś wybiorę: Babia G., Turbacz, Luboń. Liczę na to, że wcześniej czy później jakoś się wszyscy poznamy i ze sobą oswoimy. Wspólne spotkanie np. w kawiarni mogłoby myślę dużo zdziałać :-) Tatry chętnie jednak później bo niebawem będę uciekał od naszego polskiego ambarasu.

  1 1
 • 16 kwi 2013

  Ps. pozdrawiam spotkanego w drodze ornitologa z Krakowa, jeśli czasem tu zagląda. Fajnie jest posłuchać wiosennych ptasich treli.

  1

Rekreacyjne bieganie

 • 11 sie 2013

  Zarabie to rzeczywiście relaksacyjnie albo gdy ścieżki mokre i błotniste ale zależałoby mi na pobieganiu w szerszym składzie bez jakiś kryteriów bo biegających u nas nie za wiele. Niezależnie od płci - chętnie.

  3 1

Trail running

 • 3 cze 2013

  Dobrze że zaistniał odrębny temat. Napomknę że będę chciał sprawę pociągnąć w tym kierunku żeby przynajmniej od lipca/sierpnia można było we wspólnym towarzystwie pogonić po terenie. Okazja taka byłaby w każdy jeden dzień weekendu. Nie zawody - zamiast tradycyjnej rywalizacji współpraca w dążeniu do celu. Fajnie gdyby taką formułę biegania wsparł ktoś obyty w imprezach, o komercji nie ma mowy, po prostu czysta frajda. O powodzeniu zadecydują jak zwykle indywidulane chęci. Otoczenie jest rewelacyjne.