Czesław Bisztyga: To co zrobiła Fundacja Rozwoju Regionu Myślenickiego z pieniędzmi na nagrobki jest nieetyczne

 • Piotr 20 mar

  Oczywiście, że nie było ok.

  Jeśli już coś piszesz w moim kierunku to sprawdź i napisz całą prawdę a nie tylko tą potrzebną na zdyskredytowanie mojej osoby - że niby ja taki stronniczy jestem.
  Pod artykułem "... Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego..." również próżno szukać mojego wpisu. Czemu o tym tutaj nie napisałeś. Zapewne dziwnie by brzmiało i centrala by się zdenerwowała gdybyś opublikował taki wpis:
  "Szkoda, że tego samego nie napisałeś jak dwóch radnych w gminie wzięło mandaty z M.Ostrowskiego, a potem przeszli na stronę PiS, wybierając na przewodniczącego rady miejskiej pana z Pis. Wyborcy doznali szoku. To było dopiero spustoszenie moralne i wtedy było OD? ."

  Wiadome jest, że stawianie w złym świetle oponentów i przeciwników PiS stało się domeną tej partii, a najlepsze jest to, że tak ludziom mózgi wyprali, że jak ktoś PiS nie popiera to jest z PO hahahaah :DDDDDD.

  Mój wpis pod artykułem: "To co zrobiła Fundacja Rozwoju Regionu Myślenickiego z pieniędzmi na nagrobki jest nieetyczne" pojawił się dlatego, że Pan Czesław zamiast zajmować się sprawami ludzi z Dolnego Przedmieścia (również i moimi) zajmuje się sprawami zbiórek, które de facto i tak poszły na szczytny cel.

  16 4
 • Piotr 20 mar

  Panie radny Czesławie, nieetyczne i karygodne to jest kandydować z komitetu M. Ostrowskiego, a potem stać się "niezrzeszonym radnym PiS."
  Ja bym przed lustrem stanąć i popatrzeć na siebie nie umiał..... Tyle, że do tego trzeba mieć kręgosłup moralny a tu brak.

  37 10

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • Piotr 25 sty

  Potwierdzam niestety ze strony moderacji też tego doświadczyłem

  16 2
 • Piotr 24 sty

  Borzęta, Zawada, Dolne Przedmieście, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Rudniku, Małopolska Szkoła Gościnności .....

  Budowanie elektoratu na znajomkach. Program wyborczy "rodzina na swoim"

  42 4
 • Piotr 24 sty

  I jak jednego się wywali to na te hydranty się spokojne ze 100 tysięcy za rok znajdzie

  34 1
 • Piotr 24 sty

  Niestety muszę cię zmartwić radni z PiS jak barany głosują tak jak im "cysorz" rozkaże bez żadnych skrupułów. I do tego "niezrzeszeni" też refleksji żadnej nie mają.

  38 2
 • Piotr 24 sty

  Ja jak coś się chętnie się wybiorę.

  30 3
 • Piotr 24 sty

  Prawie tak samo było przy likwidacji szkoły podstawowej numer 5 na Dolnym Przedmieściu, odbyło się pierwsze spotkanie, które miało na celu "niby" ratowania szkoły. Pan Szlachetka się pojawił, myślał, że ludzie tym co chce zrobić się nie zainteresują, dostał kilka niewygodnych pytań, to potem "spuścił z łańcucha" panią naczelnik edukacji, którą w tamtym czasie była pani Renata M. Jej głównym zadaniem podobnie jak tutaj było zebranie jak największej ilości dowodów na to, że szkoła nie jest potrzebna, że brakuje tego i tamtego, że to jest nie dostosowane, że rodzice dzieci nie posyłają, że nie da się remontować bo obiekt stary. Do pana Szlachetki, żadna argumentacja za utrzymaniem szkoły nie docierała miał plan, udało mu się zdobyć większość (dzięki "niezrzeszonym"). Potem łapkami radnych PiS i posła "niezrzeszonego" Czesława Bisztygi zdecydowali o likwidacji. Jako ciekawostkę dodam, że jednym z argumentów, który się przewijał był fakt braku przedszkoli w Myślenicach. I co mija niespełna 3 lata i tym razem likwidacja nie szkoły a właśnie przedszkola, bo hydrantu brakuje masakra. To po co było szkołę likwidować, żeby z niej robić przedszkole a teraz w innym miejscu przedszkole likwidować? Brak tutaj jakiejkolwiek logiki.

  Panie Szlachetka podczas briefingu, który odbył się na Dolnym Przedmieściu powiedział Pan jakże ckliwe słowa "... Troska o dzieci i ich odpowiednie warunki do rozwoju edukacyjnego są dla mnie jednym z priorytetów. Cieszę się, że budynek udało się przystosować dla przedszkolaków i powstały nowe oddziały ..."
  Co to się stało, że przez 2 lata ta troska o dzieci w panu wygasa. A może tak jak na Dolnym Przedmieściu, Chełmie to również na Zarabiu, przestał pan dostrzegać korzyści dla siebie (chodzi o potencjalnych wyborców). Zdał sobie pan sprawę, że przy wyborach to nie mieszkańcy miasta Myślenic dali Panu mandat do zarządzania w ICH imieniu miastem i gminą Myślenice a okoliczne wioski, w które jak widać da się inwestować (przedszkole w Jaworniku). Miał pan tyle Tworzyć a od końca zeszłego roku słyszymy tężni nie będzie, Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego też. A do tego węzły komunikacyjne ułatwiające przeprawę przez zakopiankę (Jawornik, Krzyszkowice) może przyjadą obiecanym pociągiem.

  Myśleniczanie obudźcie się.
  "Naszym wrogiem, nie jest drugi człowiek. Nie jest nawet ten, który ma inne przekonania, innych wartości się ima, by sobie jakoś ten skomplikowany świat poskładać w spójną całość. Naszym wrogiem jest nasza obojętność. Wobec zła. Jeśli bowiem widzisz zło lub nieprawość i nie reagujesz, stajesz się tego zła i tej nieprawości współuczestnikiem. A na końcu ofiarą."

  Na sam koniec taka mała dygresja:
  Pani Radna z PiS (wie pani o kim mowa) jak pani to czyta to wbrew temu co Pani mówiła ".......ludzie za parę lat nie zapomną....."

  79 4

Myślenice. Gmina unieważniła przetarg na budowę tężni solankowej na Zarabiu

 • Piotr 12 sty

  ".....Ilość pracowników, z kosztem ich utrzymania, koszt zarządu
  ( burmistrz , zastępcy, sekretarz), koszt radnych , koszty administracyjne budynków ....."
  Tak to w normalnej firmie działa, jak się koszty z przychodami nie spinają, to szuka się oszczędności. A w budżetówce na 20m2 umieszcza się po 4 pracowników i wymyśla się dla nich pracę, tworząc nowe formularze do formularzy.

  18
 • Piotr 12 sty

  No ale np taka "inwestycja" wraz z radnymi PiS Jarosławowi "wyszła"
  Moja ukochana szkoła nr 5, do której za dzieciaka chodziłem, potem moje dzieciaki chodziły a teraz jako chyba jedyna w Polsce jest:
  - z zewnątrz szkołą (na przedniej ścianie od ulicy napis "SZKOŁA")
  - od wewnątrz przedszkolem

  Ot takie cuda.

  To prawie tak jakby ktoś wyszedł na "płaskowyż zobaczył szczyty Rysów ... Rys ....... a w sumie wycofuję się z tego" (A.Glapiński)

  12 2
 • Piotr 12 sty

  No ba Bagietka pierwsza odpali trzeba będzie zawalczyć o etacik :D u Jarosława

  16 2

Myślenice. Radni przegłosowali budżet na 2022 rok. Deficyt wynosi 21,4 mln zł

 • Piotr 29 sty 2022

  Rodzina na swoim czyli to co obecnie dzieje się w szkołach w UMiGu, mopsie i wszelkich podległych gminie instytucjach. Nepotyzm na takim samym bądź wyższym poziomie jak w rządzie. Ale jak to mówią przykład idzie z góry.

  24 4

Myślenice. Podatki od nieruchomości w górę. Podwyżkę najbardziej odczują przedsiębiorcy

 • Piotr 3 gru 2021

  ".....Więc tutaj przy tych obecnych nawet jeśli ktoś powie, że jest inflacja, to powiem szczerze, że przedsiębiorcy, co ze znajomymi rozmawiałem o tej kwocie, to oczywiście tutaj pewnie, że prawda nikt podatków nie lubi jak się mu podnosi, natomiast tutaj w tym okresie, gdzie był covid, odpowiednie zostały uruchomione w postaci tarczy antykryzysowej - sam z której skorzystałem i innej pomocy ze strony gminy...." Ehhh no cóż wypowiedź godna wiceprzewodniczącego rady, nie skalana żadnym składem ani ładem.

  A jakiej wielkości obiekt Pan zajmuje pod prowadzenie tej DG ?? ile 20-30 m2 ?? Dla Pana ta podwyżka to nic wiadomo dlaczego, otóż drugą ręką przegłosował Pan podwyżkę wynagrodzenia między innymi dla siebie.
  A może by Pan porozmawiał z ludźmi prowadzącymi działalność gospodarczą a nie ze znajomymi. Byłaby szansa aby dowiedziałby się Pan, że jest wiele osób które nie dostały, żadnej pomocy "covidowej". A ci co dostali pomoc z Gminy Myślenice należą do nielicznych. Ciekawe czemu???

  Może gdyby patrzył Pan na to co się w koło dzieje, nie opowiadałby Pan takich andronów. Z każdej strony od 2022 roku podwyżki dla prowadzących działalność gospodarczą a Pan pisze, że to przecież żadna podwyżka. Ta podwyżka od UMiG jest kolejna kroplą do dzbana, który już jest pełen a jego ucho powoli pęka.
  Zwrócę Pańską uwagę na pewien fakt, którego zapewne Pan ze znajomymi nie przedyskutował. Tą jak można wywnioskować z Pana małą podwyżkę, prowadzący działalność gospodarczą będą musieli sobie zrekompensować podnosząc ceny swoich produktów i usług co finalnie odbije się na kieszeniach wszystkich myśleniczan. Ale to pewnie też nic ??

  Na sam koniec powiem Panu, że mało, który prowadzący działalność gospodarczą ma to szczęście i czas aby pracować dodatkowo i otrzymywać za to niewspółmiernie wysokie wynagrodzenie, które może sobie sam podczas jednej sesji podnosić.

  86 2

Radni przegłosowali podwyżki diet dla siebie i burmistrza. "Nie ma wątpliwości, co do zaangażowania i pracy na rzecz gminy i mieszkańców"

 • Piotr 30 lis 2021

  Oni się nie wstydzą tylko pewnie w UMiG mają burze mózgów i kombinują co będą pisać aby tą sytuację wybielić (pewnie będzie to wina Tuska) i nic ciekawego wymyślić nie mogą. A druga moja hipoteza to może negocjują z Burmistrzem ceny za napisanie posta, bo im też inflacja doskwiera ??.

  30 1
 • Piotr 29 lis 2021

  Nie przyszedł na sesję bo tu już wszystko poustawiane było a radni PiS już wytyczne co do tego jak głosować mieli. Tam przecież nikt się nie wychyli bo wiadomo, gdyby głosowanie było nie tak jak trzeba to ktoś z rodziny mógłby pracę stracić. Oburzające jest że burmistrz nie wziął udziału w sesji, która dotyczyła jego osoby, ale może w tym czasie walczył o podwyżki dla siebie w pozostałych miejscach swojego zatrudnienia. Jeśli natomiast miał rzeczywiście coś ważnego mógł przesunąć sesje o 1, 2 dni.

  A Pan Robert Pitala uzasadnieniem przyznania podwyżki to już całkowicie odleciał. Szanowny Panie rolą dobrego managera jest zaangażowanie się w wykonywaną pracę. Pan burmistrz w swojej kampani wyborczej przekonywał, że dzięki temu, że jest posłem z PiS będzie mógł załatwiać więcej środków. To co w kampani zapomniał dodać, że to pozyskanie środków będzie dodatkowo płatne?

  57 2

Jarosław Szlachetka: Droga zachodnia powinna być drogą powiatową. Starosta nie kryje zdziwienia

 • Piotr 24 lis 2021

  Jak zwykle jak ktoś pisze negatywnie na burmistrza to trolluje hehe :))))) komentarz jest jak najbardziej sluszny. Zatrudniając pracownika (a wspomnę, że między innymi burmistrz jest pracownikiem wszystkich ludzi z gminy Myślenice) chcemy aby ten pracownik w godzinach pracy wykonywał to za co mu płacimy, nie chcemy aby zajmował się czymś co nie jest związane z jego pracą. Bardzo rzadko się zdarza, że idąc do pracy mamy oprócz tego jeszcze 2 inne. Jeszcze na jedną rzecz należy zwrócić uwagę, jeśli pracownik jest w 3 różnych zakładach to wiadomym jest, że jego zaangażowanie jest niższe niż gdyby pracował w 1.

  38 6

Myślenice: Narodowy Bieg Stulecia odwołany. Biegacze zostali na lodzie, a samorządowcy kłócą się w sieci

 • Piotr 10 lis 2021

  Jakby nasz burmiś nie był zbyt zajęty kopaniem szybów i pakowaniem urobku do worków od Pana O. to może by znalazł czas i wspólnie ze starosta, bądź wicestarosta usiedli by do stołu i jeden drugiemu przedstawiłby swoje obawy, bądź wątpliwości. A tak to jak przy drodze na Chełm odbijanie piłeczki, które tak naprawdę i tak niczego do sprawy nie wnosi jedynie powoduje niesmak.

  44 18

SMYK FEST 2021: Największy muzyczny festiwal charytatywny w Polsce zagra w Myślenicach

 • Piotr 18 sie 2021

  Świetna inicjatywa.

  Ps. nie ma czasem ktoś na sprzedaż 1 biletu na koncert Sanah ?

  11

Lekcja religii na Dolnym Przedmieściu z 1957 roku

 • Piotr 7 cze 2021

  Warto w tym miejscu przypomnieć, że dzięki inicjatywie obecnego burmistrza tj. Jarosława Szlachetki oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości, nie będzie można za 50 lat pokazać zdjęć z religii z 2020-2021, ponieważ szkoła już nie istnieje - mimo, że napis pozostał.

  Pozdrawiam radnych PiS i wbrew temu co mówili ludzie na Dolnym jeszcze nie zapomnieli o swoich "dobrodziejach".

  5 3

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • Piotr 22 sty 2021

  :DDD

  52 13

GDDKiA pokazuje plany tunelu w Krzyszkowicach. Ma powstać w 2024 roku

 • Piotr 20 sty 2021

  Hm ciekawe za co te minusy ? Za dociekliwość ?
  Serdecznie zapraszam osoby, które nawet tak proste pytanie minusują do choćby jednej konstruktywnej odpowiedzi dlaczego to zrobiły. Chyba, że boty albo trolle bez czytania zostały ustawione na automatyczne minusowanie wypowiedzi piotr1976 ? :DDDDDDDD

  10 1
 • Piotr 20 sty 2021

  A gdzie to czytałeś podeślesz link, bądź inne źródło z którego zaczerpnąłeś tą wiedzę?

  13 12
 • Piotr 20 sty 2021

  "...a wyobrażacie sobie co by się w tej gminie (nie)działo gdyby Jarosław nie wygra tych wyborów? ??? rewitalizacją rynku żyłbyś przez całą kadencje bo przecież nic innego by nie zrobiono ?.."

  No nie wyobrażamy sobie co by się działo ale na podstawie tych wiadomości
  https://www.money.pl/gospodarka/pieniadze-dla-gmin-z-rzadowego-funduszu-analiza-te-zwiazane-z-pis-dostaly-wiecej-6596703451220960a.html
  możemy domniemywać, że gdyby wygrał ktokolwiek ale nie związany ze "zjednoczoną prawicą" pieniążków by nie było :(((

  W ostatnich wyborach samorządowych mógłby startować ktokolwiek byleby był z namaszczenia PiS i w wioskach w okolicy Myślenic by wygrał, (w samych Myślenicach miałby problem). Byłby pan Tosiek z pod zegara ważne, że z ramienia PiS, też by wygrał. Zamieszkał by w Jaworniku, źle by mu się przez Zakopiankę jeździło, do tego ludzie by strajkowali to zrobił by to samo. Poleciał do kolegów z Partii, żeby dali pieniążki bo nie może dojeżdżać do domu i mu ludzie w okolicy robią strajki "polityczne".
  Te ogłaszane przez Ciebie we wszelkich pojawiających się tematach peany pochwalne o skuteczności są nad wyraz, bo gdy był posłem to tej skuteczności brakowało, interpelacji czy też przemówień wiele nie było, za to wydawanie publicznych pieniędzy na dojazdy szło świetnie. Jakoś nie piszesz, że będąc posłem dla gminy w tamtym czasie zrobił to i to ? Czyżby nic nie zrobił ?

  Czytając Twoje wypowiedzi, widzę pewną zbieżność z przekazem partyjnym.
  Za Tuska było tak i tak ......... (ukradli, przejedli, sprzedali, zadłużyli....)
  Za Macieja było tak i tak....... (ukradł, przejadł, sprzedał, zadłużył).
  Czemu nie umiesz iść do przodu, przecież jesteśmy tu i teraz.iIe lat te same frazesy będziesz głosił ? Może wróć się jeszcze do Gomułki, albo do Mieszka I-go.

  17 15
 • Piotr 19 sty 2021

  To może na przykład zapisze się do Solidarnej Polski tak jak Janusz Kowalski (kiedyś PO) tu hipokryzji nie widać ?? :DDD

  A niby do kogo przecież to Pani pisze, że był to protest polityczny zatem domyślam się, że posiada Pani wiedzę na ten temat, przecież bez wiedzy Pani by tutaj nie pisała.W powyższym poście pani się nią podzieliła. Zatem zapytałem, może nie zbyt jasno dla Pani, więc doprecyzuje jakie są kryteria oceniania czy dany protest jest protestem politycznym czy też nie? Jak wygląda nie polityczny protest ?

  PS. Proszę zrozumieć ludzie między innymi różnią się od innych tym, że robią to co lubią, jedni chodzą na spacery, jedni pływają, inni biegają, kolejni chodzą po rynku z gwiazdkami, pozostali chodzą z gwiazdkami i turem, a jeszcze inni odpalają na rynku choinkę. Wszyscy mamy wolną wolę i robić możemy to co Nam się podoba i proszę zrozumieć, że wcale nie musi Nas to identyfikować z partiami politycznymi.
  To, że Pani dostaje na co dzień przekaz z Wiadomości, w którym znajduje się również przekaz podprogowy, iż każdy kto strajkuje to lewak, Niemiec, komunista nie znaczy, że tak jest.

  28 31