Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

 • Piotr 4 min.

  24.01.2020

 • Piotr 4 min.

  Data poprawna miała być 24.01.20120

 • Piotr 5 min.

  "- W budynku Zespołu Placówek Oświatowych na Dolnym Przedmieściu planujemy powiększyć ilość oddziałów przedszkolnych. Obecnie w oddziale przedszkolnym jest komplet 25 dzieci, ale rodzice tylko trójki z nich deklarują chęć posłania swoich dzieci do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej Nr 5. W przypadku Chełmu Gmina zapewni transport uczniom do Szkoły Podstawowej na Zarabiu, a świetlica w tej placówce jest czynna do 16:30, co stwarza lepsze warunki do odbioru swoich pociech – tłumaczy burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)"

  Skąd takie informację byłem na tym spotkaniu i rodzice zadali pytanie ile dzieci na obecną chwilę jest chętnych do podjęcia nauki w pierwszej klasie, na to pytanie padła odpowiedź, że w obecnej chwili zapisanych jest 10 -cioro. Zawsze można to sprawdzić u pani dyrektor która posiada listę osób chętnych posłać swoje dzieci do pierwszej klasy.

  Jeśli pan Burmistrz powiedział portalowi, że tylko trójka rodziców deklaruje posłanie to zarzucam mu nie tak mijanie się z prawdą jak kłamstwo.

  1
 • Piotr 11 min.

  Daje ci wcześniej znać przybądź w piątek 24.04.2020 o 16.00 pod szkołę nr 5 to chętnie cię obejrzę.

  1

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać pierwszych skrzypiec

 • Piotr 28 gru 2019

  Bajki Brzechwy to czytam swoim dzieciom i powiem, że mimo tego, że są ciekawe to jedynie wyprzedzają Twoje tym, że mają morał, w Twoich jakoś doczytać się go nie mogę.

  Co do ZUO to pofatygowałem się i sprawdziłem na KRS i spółka nadal istnieje więc nie rozumiem dlaczego piszesz, że była ? (http://www.krs-online.com.pl/zaklad-utylizacji-odpadow-spolka-z-krs-216446.html )

  Zastanawiające jest co się dało bo to też jakoś ogólnikowo piszesz, jakieś szczegóły, dowody są ? czy jak zwykle insynuacje ?

  Nie wiem czy ktoś przy zdrowych zmysłach wiedząc o rychłej zmianie chciałby się nachapać, przecież wiadome jest, że po zmianach zawsze jet weryfikacja osiągnięć poprzednika.

  2 2
 • Piotr 28 gru 2019

  One będą po zmianach tak samo niezależne jak stał się Trybunał Konstytucyjny w którym zasiada magister Przyłębska, znana też "......Moim wielkim "odkryciem towarzyskim..." (Jarosław Kaczyński).
  Ta niezależność, o którą tak walczy PiS ma doprowadzić zapewne do tego, że tak jak zostało zakazane przebywanie dziennikarzy i fotoreporterów na sali rozpraw TK, tak również zakazane będzie wydawanie wyroków skazujących aferzystów z PiS. O taką właśnie niezależność walczy PiS.

  7 6
 • Piotr 27 gru 2019

  Skoro nie wiedział, że jest takie bagno to znaczy, że w sposób niedostateczny przygotował się do swojej nowej pracy,......

  Tak z życia. Jak powołuje się do źle prosperującej- zarządzanej firmy nowego managera ( bo stary źle zarządza) to po to aby ją uzdrowił. Z tego tytułu ogłasza się a później przeprowadza się konkurs i wyłania najlepszego kandydata, Podczas konkursu przedstawia się kandydatom do tego dokumenty. Kandydaci je analizują i stwierdzają dam radę zrobię tak i tak, bądź uczciwie mówią że nie dam rady i odchodzą. Tutaj doszło do sytuacji, że kandydat na managera (burmistrza) przeszedł selekcję podczas, której mówił, że wszystko da radę zrobić (nawet kolej) a tuż po otrzymaniu wakatu (zostaniu burmistrzem) twierdzi, że nie da rady bo mu poprzednik narobił dziadostwa. Nasuwa się pytanie to wtedy gdy mówił, że da radę to o poprzedniku nic nie wiedział czy tylko patrzył na to by załapać się na stołek i wprowadzić w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice program "rodzina i znajomi na swoim"

  7 7
 • Piotr 27 gru 2019

  A mnie ten hit cały czas zastanawia

  ttps://dziennikpolski24.pl/wyrok-za-gestora/ar/1589156

  2
 • Piotr 27 gru 2019

  Jak można sprawdzić MARG to spółka z o.o więc jest zobligowany ustawowo prowadzić pełną księgowość, jakbyś znał się cokolwiek na pełnej księgowości to wiedziałbyś, że pożyczki nie da się ot tak "po kościach" umorzyć - ponieważ trzeba stosować regułę podwójnego zapisu. I gdyby ktoś coś takiego próbował zrobić to byle księgowy (nie mówię tu o biegłym) taki manewr by wychwycił. Więc Twoja porada "na marginesie" w tej sytuacji jest taką paplaniną skierowaną na poklask ludzi nie znających tematu

  6 6

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • Piotr 27 gru 2019

  A czego ty oczekujesz od zwykłych sędziów jak teraz nowo mianowani czytaj Krystyna Pawłowicz tak się wyrażają "
  "Wstydem, proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD; bezwstyd bezkrytycznej marionetki, bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia "prezydentem"...Litość"
  Ciekawe czy pani zostanie ukarana bo Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Krystyna Pawłowicz "ewidentnie pogwałciła przepisy" Kodeksu Etycznego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego uchwalonego przez PiS i "powinna zostać ukarana dyscyplinarnie".
  Ośrodek powołał się na jego dwa paragrafy: § 16.3. Sędzia nie uczestniczy w debacie publicznej dotyczącej spraw politycznych ani nie angażuje się w działania partii politycznych i ruchów społecznych zajmujących się bieżącą polityką. § 16.4. Sędzia Trybunału powstrzymuje się od wypowiedzi, które mogą podważać status, autorytet i integralność Trybunału. "Składamy skargę w tej sprawie" - zapowiedział ośrodek w komunikacie z 23 grudnia.

  Widzicie tutaj tą apolityczność ? W Dzienniku Telewizyjnym TVP-is powiedzieli coś na ten temat ? Nie oglądam ale domniemywać mogę, że nie. Natomiast sędzia który zażądał przedstawienia list poparcia do nowej KRS jest cały czas na piętnowanym. Ot sprawiedliwość kalego

  4 1
 • Piotr 20 gru 2019

  Widzę dyskusja rozgrzana do czerwoności.

  Dla mnie to ten atak na sądy to po prostu przykrywka tego co się zaczęło dziać po publikacji przez "kryształowego" Mariana Banasia raportu NIK na temat "pracy dla więźniów", której to niejaki Patryk Jaki bronił słowami: "Banaś próbuje podważyć wiarygodność organów ścigania, bo sam ma z nimi problem..." Po opublikowaniu raportu skierowano 16 zawiadomień do prokuratury zarzuca się wyrządzenie szkody na o znacznej wartości. Hitem był plac którego wykonanie biegły powołany przez PiS wycenił na 65 tyś złotych a kosztował ponad 350 tyś. Wychodzą tutaj liczne powiązania polityków PiS tak zwana "rodzina na swoim".

  Przypomnę, że opozycja bardzo mocno krytykowała wybór Mariana Banasia mówiąc, że toczą się wobec niego postępowania ABW i CBA, ale PiS nie reagował. Z perspektywy czasu można się domyślać dlaczego. Po prostu chcieli mieć "niezależnego" prezesa NIK w tym raporty z postępowań ABW i CBA stały by się "ściśle tajne". Mieli by tym samym święty spokój z nie korzystnymi kontrolami NIK. Ziobro miałby papiery na pancernego Mariana i ten siedziałby cicho. Niestety plan legł w gruzach bo ten straszny TVN opublikował bardzo nie wygodne fakty, których nie dało się już ukryć i kryształowy Marian nagle stał się tym złym. Marian dymisję chciał złożyć ale przeanalizował sobie, że tak naprawdę nic mu nie mogą zrobić a do tego go wkurzyli wyrzucając z pracy w PekaO S.A. jego syna. Rząd zapowiadał plan B i cisza. Oczywiście PiS obraca kota ogonem, że to opozycja nie chce odwołania. A Marianek karty rozdaje :DD

  Takich spraw jest więcej lecz przez Dziennik Telewizyjny (Wiadomości) to łapkami Jacunia Kurskiego pudruje jak może. Przypomnę tutaj sprawę Kuchcińskiego. Dla TVP-is nie ma problemu przecież Tusk też latał prawie cały czas. OT DOBRA ZMIANA bo Kuchciński w przeciwnym kierunku :D

  Pijarowcy PiS odwalili kupę dobrej roboty (dla partii) bo Polacy będą teraz w święta dyskutować o sądach a nie raportach NIK.

  A może z uwagi na zbliżające się dużymi krokami prezydenckie to będzie okazja do tego, żeby zrobić ustawę pod obecnego prezydenta, który niczym rycerz na białym koniu wiedzie i nie podpisze ustawy, tak jak to w debacie wyborczej mówił https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1816495878584432/ )

  Osoby popierające PiS piszą tutaj, że: pis walczy z komuną -sędziami powołanymi za komuny.
  A tak naprawdę:
  PiS pod hasłami odwoływania sędziów wybranych za komuny, sam wprowadza komunistów i to gdzie do TK - Stanisław Piotrowicz sędzia TK.
  Ponadto w szeregach PiS znajdowali się tacy ludzie jak Andrzej Kryże - który był sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości w rządzie PiS. ( Vivaldi merytorycznie wyjaśnij mi jak to jest możliwe, że takie osoby w tej "walczącej z komuną" partii się pojawiły).
  Można się tylko domyślać ilu jest tam jeszcze ukrytych - bo ich teczki nie wypłynęły.

  Tutaj za wikipedią - całość możecie sobie Państwo odczytać wpisując w wyszukiwarkę imię i nazwisko
  Stanisław Piotrowicz W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, a na początku lat 80. do Prokuratury Rejonowej w Krośnie[1]. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1]. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie[2], a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy[3]. Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[4][5]. W treści aktu czytamy m.in.: „W świetle materiałów dowodowych wyjaśnienia oskarżonego nie brzmią przekonywająco. Dokonane ustalenia pozwalają stwierdzić, że Antoni Pikul, podczas obowiązywania stanu wojennego, dopuścił się przestępstwa [...]. [S]kierowanie aktu oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi należy uznać za zasadne”[6][7]. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 Stanisław Piotrowicz stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania.....

  Nie popieram sędziów natomiast dostrzegam, że jest tutaj coś nie tak z jednej strony chce się "dyscyplinować" sędziów a z drugiej strony prezes Trybunału Konstytucyjnego co do której Jarosław Kaczyński w pytaniu na śniadanie mówi :".... jest takie moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat....". Zastanówcie się Państwo dlaczego kilka - kilkanaście wyroków, które były złe jest tak eksponowanych a te tysiące wydawanych dobrze nie? Zadajcie sobie choć odrobinę trudu i sprawdźcie ile w danym roku w RP zapada wyroków to może uzmysłowicie sobie, że te kilka które tak Dziennik Telewizyjny (Wiadomości) uwypukla to nie procent a promil wszystkich wyroków. Przecież w każdym stadzie owiec znajdzie się ta czarna. PiS powołuje się na ustawy, które są w Niemczech i we Francji. Robi to oczywiście celowo nie dopowiadając prawdy https://oko.press/falsz-kaczynskiego-o-ustawie-dyscyplinujacej/

  Pis potrzebuję sądów by czuć się bezkarnie, czy sądy mają być takie: "... Trzy razy sędzia Krzysztof Świderski orzekał w sprawach, gdzie stroną była Krystyna Pawłowicz. Wcześniej posłanka jako członek Krajowej Rady Sądownictwa poparła na posiedzeniu Rady jego awans do Sądu Okręgowego...

  Zauważam też, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro mocno "dyscyplinuje" prokuratorów.

  Reforma sądów ruszyła już w 2017 roku miało to przyspieszyć termin rozpatrywania spraw odpowiedzcie sobie Państwo sami.. Zapewne osoby które będą krytykowały moją wypowiedź powiedzą, że nie bo jeszcze nie dokończyli albo że oczywiście, że tak.

  PiS potrzebuje do tego by rządzić cały czas kogoś atakować, takie małe zestawienie.
  Katastrofa Smoleńska wg PiS zamach do dziś dowodów brak
  Strajk lekarzy rezydentów - obrażanie ich, że za Państwowe pieniądze się wykształcili wg PiS strajk na zlecenie opozycji
  Strajk nauczycieli - obrażanie ich, że lenie, że za mało pracują wg Pis strajk na zlecenie opozycji
  Strajk niepełnosprawnych - że mają za dużo, wg PiS strajk na zlecenie opozycji
  Opór sędziów - wg PiS kasta komunistyczna na usługach opozycji,

  A to tak do przemyślenia........
  Kiedy atakowali niezależne media nie protestowałem. Nie jestem przecież dziennikarzem.
  Kiedy atakowali lekarzy rezydentów, nie protestowałem. Nie byłem przecież lekarzem rezydentem.
  Kiedy atakowali niepełnosprawnych i ich rodziców, nie protestowałem. Nie byłem przecież niepełnosprawny i nie jestem rodzicem osoby niepełnosprawnej.
  Kiedy atakowali nauczycieli, nie protestowałem. Nie byłem przecież nauczycielem.
  Kiedy atakowali sędziów , nie protestowałem. Nie byłem przecież sędzią.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

  10 5

Władysław Kurowski pyta o kondycję szpitala. Ten jest na minusie

Zainteresowanie rejsami przerosło oczekiwania organizatorów. Od teraz rezerwacja tylko przez internet

 • Piotr 11 wrz 2019

  Nie żebym się czepiał ale jeśli nie znam poprawnego zapisu wyrazu to albo sprawdzam w słowniku albo zmieniam go na inny.
  Tak powinno to być DOPÓKI, DOPÓTY takie błędy chyba nie przystoją osobie, która pisze artykuły dla portalu.

  Co do całej Twojej wypowiedzi to popieram. Dodałbym tylko, że jako "pracodawców" (bo to my płacimy podatki na wszelkiej maści urzędników) nie stać nas na to żeby oni wiecznie się uczyli i dalej nie umieli.

  6 1

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

 • Piotr 29 lip 2019

  Myślę że napewno obawia się o swoje bezpieczeństwo..... w pracy w UMiG dlatego posty wychwalające burmistrza :)

  13 10

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • Piotr 12 cze 2019

  To o której jutro ta sesja ?? Bo się wybieram a na stronie http://myslenice.pl/samorzad/rada-miejska/sesje-rady informacji nie ma . Co prawda nie czuję się zaproszony przez pana Fitę, ale art. 61 Konstytucji RP daje mi takie prawo i chciałbym z niego skorzystać.

  3 1
 • Piotr 9 cze 2019

  A jeszcze pytanie czemu pan Fita zaprasza tylko osoby: ".. którzy mieli do czynienia z byłym prezesem Andrzejem Urbańskim....... z którymi obchodził się bardzo nie elegancko.... Zapraszam na kolejną sesję."
  A co z osobami postronnymi są zaproszone ? :D:D

  Czyli co będzie publiczny lincz ? Czy takie kółko wzajemnej adoracji ? Świetne zagranie :D, a czy na kolejną sesję zaprosicie osoby z którymi pan Szlachetka obchodził się nie elegancko ??

  29 4
 • Piotr 9 cze 2019

  Tak patrzę na to co wyprawia burmistrz wraz z radnymi PiS i widzę wielkie podobieństwo z tym co dzieje się w rządzie. Tam też od razu po głosowaniu wzywana jest telewizja i wielkie oskarżanie tych którzy nie zagłosowali tak jak "dobra" zmiana chciała.

  Panie Burmistrzu wiem, że przesiąkł Pan standardami sejmowych głosowań, tam się też niczego nie czyta oprócz instrukcji jak głosować ( za lub przeciw), co potem widać po ilości poprawek lub nowelizacji (przypomnę nowelizację o sądach), tutaj jest trochę inaczej i ludzie zanim "coś podpiszą - zagłosują za" to czytają.

  albert7575 napisał/a:

  6 dni to masa czasu aby ustalic linie obrony i przyjac odpowiednią strategie

  60 stron to sie czyta w godzine...no no chyba ze sie jest analfabeta to potrzebny cały tydzien

  WodnikSzuwarek napisał/a:

  60 stron przerosło możliwości intelektualne niektórych radnych czy może muszą poświęcić te 6 dni by ktoś im dopiero wytłumaczył co w audycie napisano?

  Wy na pewno mieliście kiedykolwiek audyt w rękach, prawdopodobnie w przedszkolu już audyty czytaliście :D:D

  Chętnie bym przeczytał ten audyt sporządzając sobie z niego notatki a potem panu albertowi dał go na godzinę i rozpoczął z nim polemikę, ciekawe ile odpowiedzi zostało by bez odpowiedzi.??
  Panie albercie audyty z reguły pisze się czcionką Times New Roman 12 więc 60 stron czytania ze zrozumieniem to nie taki audyt jak pan w przedszkolu czytał, że jeden góra dwa wyrazy są na całej stronie.

  Oczywiście jak tutaj zostało słusznie zauważone co zmienia 6 dni ? Ktoś audyt zmieni ? Do odpowiedzi się przygotuje a w szkole jak się dzieci uczą to do sprawdzianów się nie przygotowują ? To cóż powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim i spółce srebrna ile tam czasu mija i nawet gość przesłuchany nie został. Gdyby takie zawiadomienie wpłynęło na kogoś z opozycji to o 19.30 "jedyne słuszne treści" + prokuratura Ziobry zrobiły by z gościa kryminalistę typu Jose Figueroa Agosto. Ot taka "moralność (sprawiedliwość) Kalego"

  Naprawdę szopkę to robi się na Boże Narodzenie a nie w Gminie. Panie Burmistrzu proszę działać a nie na każdym kroku konferencje zwoływać i wywiadów udzielać nadając, że nic nie da się zrobić bo nie mamy większości i inni nas blokują.

  Przypomnę, że tą metodę - retorykę stosowało PiS po 10 kwietnia 2010, "Nic nie możemy bo PO, rządzi" - jak dojdziemy do władzy to udowodnimy, że to był zamach. Władza jest w rękach PiS od 4 lat i jakoś postępu nie ma a temat został wyciszony.
  Można zatem dostrzec tutaj duże podobieństwo, robienie wielkiego szumu, że audyt, że ukradli, że przekręty, że pewnie będą zacierać ślady - tylko jak skoro audyt gotowy?

  30 8

Radni przegłosowali dopłatę do wody. Jak będą wyglądać nasze rachunki? [WIDEO]

 • Piotr 5 cze 2019

  Jeszcze jedna kwestia nie została tutaj poruszona

  "Chcąc nie dopuścić do tego, aby wysokie stawki za opłaty stałe nie uderzyły w mieszkańców, podjąłem decyzję o tym, że wyjdę z propozycją do wysokiej rady, abyśmy w budżecie mogli przeznaczyć kwotę 350 tys. zł. na dopłaty do zakupionej przez mieszkańca wody. (...) Żadnych podwyżek, których chciał dokonać były prezes wodociągów nie ma."

  W wolnym tłumaczeniu:
  Chcąc nie dopuścić do tego aby wysokie stawki za opłaty stałe nie uderzyły bezpośrednio w mieszkańców podjąłem decyzję o tym, że wyjdę z propozycją do wysokiej rady, abyśmy mogli przeznaczyć 350 tyś złotych wpłacone przez mieszkańców w podatkach na dopłaty do zakupionej przez nich wody. Żadnych bezpośrednich podwyżek nie ma, są tylko pośrednie.

  A jeszcze prościej.
  Pan Burmistrz zaproponował a rada przegłosowała jednomyślnie, że mieszkańcy uzyskają dopłaty do wody z pieniążków, które oni i firmy działające na terenie Myślenic wpłacają do Gminy. Ciekawe skąd te pieniążki się weźmie ? VAT-u się nie uszczelni bo to nie rola gmin. Czyżby podatek od nieruchomości do góry? Może inwestycje na bok albo dodatkowy kredyt. No chyba, że jest cudowna lampa Alladyna, którą rada wraz z burmistrzem potrą i wyskoczy 350 tysiączków.

  Tutaj propaganda prawie jak piątką Kaczyńskiego ludzie myślą, że władza da/dała nie zastanawiając się skąd władza ma/ będzie miała :DDD

  17 1
 • Piotr 4 cze 2019

  Świetna analiza, doskonale pokazuje jak łatwo można manipulować i ukrywać "obniżki cen" (czytaj podwyżki).

  Co do obietnicy wyborczej kandydata na burmistrza wcale nie jestem zaskoczony bo czegóż spodziewać się :

  "Jarosław Szlachetka
  Z wykształcenia magister wychowania fizycznego, studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

  Pracował początkowo jako ratownik na pływalni (2004–2006). Zaangażował się w międzyczasie w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Był asystentem społecznym i następnie dyrektorem biura poselskiego Marka Łatasa[1]. Pracował krótko także jako nauczyciel wychowania fizycznego[2]. W 2006 został wybrany na radnego gminy Pcim[1]. W trakcie kadencji złożył mandat w związku z powołaniem na stanowisko wicewójta, zaś w 2011 objął funkcję pełnomocnika wójta w Pcimiu[3]. Działacz organizacji katolickich i sportowych, został także przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w Myślenicach[2]."

  Samo ratowanie na pływalni osób tonących, bycie przewodniczącym klubu "Gazety Polskiej" nie wiele poprawia wiedzę na temat, choćby pobieżnej analizy finansowej aktywów i pasywów podmiotu gospodarczego. A samo czcze gadanie o obniżkach cen bez jakiejkolwiek analizy staje się puste, jest po prostu zwyczajną kiełbasą wyborczą. Zastanawiające jest czy takowe analizy były, jeśli były i wykazywały, że się da obniżyć cenę to co takiego się stało, że się nie da ?? :D.

  Teraz aby przykryć prawdziwe podwyżki, robi się obniżki jakiegoś detalu. Jest to robione w sposób perfidny i wyrachowany. Ponieważ słowo podwyżka, gdzieś tam wplecione w monolog o obniżce. Ale cóż się dziwić tam kłamstwo idzie od samej góry:
  -"Jeżeli w 2011 roku wyborów nie wygramy, to ja pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili - Jarosław Kaczyński " (dla nie chcących wiedzieć PiS w 2011 wyborów nie wygrało :D)

  Zresztą co by ludziom na temat PiS złego/ dobrego nie powiedzieć co by nie napisać to i tak :
  " Sukcesy są niezliczone. Ambasador San Escobar może potwierdzić. "

  A jeszcze jedno mi się nasunęło bo może tak trzeba interpretować podwyżkę cen jak słowa Beaty Szydło
  "Moje zwycięstwo 1 do 27 jest dla mnie ogromną satysfakcją......."

  Wtedy brzmiałoby to tak
  "Zapowiadana obniżka cen wody ma miejsce, i tak naprawdę Szanowni Państwo mamy zdecydowaną obniżkę i zamiast płacić 270 zapłacicie państwo 276"

  23 2

"Dobra zmiana" PiS

 • Piotr 21 gru 2018
  Bagietka napisał/a:

  Skoro bredzisz to proszę. Gdzie ta zamiana ceny o której piszesz?

  Pięknie to wygląda na stronie MZWiK.
  Natomiast na załączonej fakturze proforma tak to wygląda i tyle mam do zapłaty a nie to co Ty przedstawiasz. To co ty tutaj podajesz to są ceny aktualne prawdopodobnie do 31.12.2018
  zdjecie

  Oczywiście standardowo zaczynasz od obrażania "bredzisz" bez jakiejkolwiek weryfikacji. Dlaczego nie spytałaś czy mam na to dowody ?? Zresztą sam o tym pisałem, że mogę przedstawić rachunek z prognozą.
  Ahh jakież to dojrzałe zachowanie naszej wszechwiedzącej Beatki.

  Vivaldi napisał/a:

  Wy razem z bono z Petersburga klikacie takie bzdury?
  Żrecie fake newsy jak pies kiełbasę. Ja to mam wrażenie, że aby takie bzdury pisać to trzeba mieć płacone i podpowiadane, bo niemożliwością jest aby tworzyć samemu te wiadomości. Jest jeszcze jedna możliwość, często na forach stosowana : ktoś z adminów loguje się jako konto zewnętrzne i podsypuje karmy, ludzie wdają się w dyskusję pto to aby klikać, klikać = pozycjonowanie forum czyli pozycjonowanie reklamowe (wyświetleń) portalu, reklama = pieniądź. Ja chyba odpuszczę bo śmierdzi mi tu właśnie podrzucaniem karmy pod kliki.

  Pomyśl, przemyśl może skłoni cię to do jakiejś refleksji. Odpowiadając na Twoje pytanie piszę z Myślenic. Fake newsów nie "żrę" natomiast dostaję do ręki dokumenty, które później przedstawiam. Zatem również Tobie polecam najpierw przeanalizować, przepytać ewentualnie poprosić o dowody a nie rzucać na prawo i lewo oskarżeniami. Bo ja również mogę odbijać piłeczkę i pisać, że to ty jesteś "PiS -matołkiem", komunistą, złodziejem itp itd. Jednak tego nie czynię bo nie mam na to dowodów.

  7
 • Piotr 18 gru 2018

  O to dobra zmiana o oczekiwana obiecana obniżka cen wody
  Rachunek za grudzień
  Cena za kubik wody z 3,69
  Cena za kubik ścieków 9,10

  Prognoza na styczeń
  Cena za kubik wody 3,99
  Cena za kubik ścieków 9,83

  (oczywiście rachunek oraz prognozę mogę okazać)

  I co na to powiesz Bagietko ? A może co pan Burmistrz powie ?
  Kiełbasa zjedzona !!!

  Panie Burmistrzu może jakaś konferencja prasowa na której powie pan, że się mylimy i że zmiana ceny z 3,69 na 3,99 to nie podwyżka a obniżka tak samo jak 1:27 to zwycięstwo.

  Można się było spodziewać !!!

  3

Wizyta Premiera Morawieckiego w Myślenicach

 • Piotr 20 gru 2018

  Nie rozumiesz o co chodzi?
  Premier na tych spotkaniach przyzwyczaja emerytów do tego, że od nowego roku do jedzenia woda i suchy chleb po tym jak zrewaloryzowane świadczenia zderzą się z galopujacą inflacją.

  14 7
 • Piotr 19 gru 2018

  Myślę, że pan premier przybył z wytycznymi bądź wskazówkami jak pan Burmistrz ma mówić ludziom, o tych "obniżkach" cen wody w MZWiK od Nowego Roku z 3,69 do 3,99 netto a także kanalizacji z 9,10 do 9,83 netto.
  Nawiasem mówiąc celniejszym będzie tutaj podanie kwot brutto bo mieszkańcy jako osoby nie prowadzące działalności gospodarczej nie mają prawa odliczyć podatku VAT. Tak więc drodzy mieszkańcy "obniżki" brutto:
  woda z 3,98 do 4,31 wzrost o 7,66%
  kanalizacja z 9,83 do 10,62 wzrost o 7,44%

  Ciekawe jaka strategia zostanie obrana przez pana Burmistrza.
  Mam nadzieję, że nie powie iż "....te pieniądze im się po prostu należały.."

  Bądź też nie posłuży się klasykami:
  - "Ktoś może powiedzieć - ponieśliśmy porażkę.Nie szanowni państwo. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym, że czasy państwa dużego europejskiego, które na wszystko się zgadza, że załatwia tylko małe interesy, bardzo często tylko o charakterze osobistym, w gruncie rzeczy, że te czasy się skończyły, skończył się czas tego rodzaju polityków" " J.Kaczyński

  "Z polskiego na nasze": Ktoś może powiedzieć podnieśliśmy cenę wody. Nie szanowni państwo
  to tylko wam się tak wydaję, to są kłamstwa, oszczerstwa i działania platformersów, komunistów, Putina a przede wszystkim Fransa Timmermansa, który próbuje państwu udowodnić, że 10,62 to więcej niż 9,83 co oczywiście nie jest prawdą. Cytując "klasyka" Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

  No ewentualnie ostatecznie można zachować się jak prezes NBP i domagać się nakazania tymczasowego usunięcia artykułów prasowych a także wpisów na forum związanych podwyżkami cen wody w Myślenicach. :D

  58 19

Andrzej Pułka wicestarostą. Zobacz kto zasiądzie w zarządzie [WIDEO]

 • Piotr 10 gru 2018

  A czemu nie dodałeś 12 przeciw ? Albo 12 za ? Druga strona też za sobą głosowała :D. Czyżbyś tego nie zauważył :D matematyka tutaj też działa :D

  klisdis napisał/a:

  Widział może ktoś bagietkę, bo coś cicho się zrobiło:)

  Wybory się skończyły i bagietka pewnie poszła karmić tych jak ona to nazywała: "kwiczących oderwanych od koryta." ( u siebie na dzielni :D) Przyjdą nowe a z nią bagietka ze swoją drużyną :D

  A Rafał K. to o ile dobrze kojarzę: szef lokalnych struktur i wiceszef małopolskiego SLD chyba z lat 2013-2014, ciekawe skąd ta zmiana.

  Co się burmistrz zmieni to nowy zastępca, burmistrz Maciej jeden, burmistrz Jarosław dwóch aż strach pomyśleć co będzie dalej :D. Może czas do jakiejś partii się zapisać a nóż i ja się na jakiegoś vice vice .......vice, załapię jak to tak ewoluuje :DD

  PS. ale tak rzeczywiście mocno PiS został ograny :D.

  4 2