Jarosław Szlachetka: Droga zachodnia powinna być drogą powiatową. Starosta nie kryje zdziwienia

 • Piotr 24 lis

  Jak zwykle jak ktoś pisze negatywnie na burmistrza to trolluje hehe :))))) komentarz jest jak najbardziej sluszny. Zatrudniając pracownika (a wspomnę, że między innymi burmistrz jest pracownikiem wszystkich ludzi z gminy Myślenice) chcemy aby ten pracownik w godzinach pracy wykonywał to za co mu płacimy, nie chcemy aby zajmował się czymś co nie jest związane z jego pracą. Bardzo rzadko się zdarza, że idąc do pracy mamy oprócz tego jeszcze 2 inne. Jeszcze na jedną rzecz należy zwrócić uwagę, jeśli pracownik jest w 3 różnych zakładach to wiadomym jest, że jego zaangażowanie jest niższe niż gdyby pracował w 1.

  36 6

Myślenice: Narodowy Bieg Stulecia odwołany. Biegacze zostali na lodzie, a samorządowcy kłócą się w sieci

 • Piotr 10 lis

  Jakby nasz burmiś nie był zbyt zajęty kopaniem szybów i pakowaniem urobku do worków od Pana O. to może by znalazł czas i wspólnie ze starosta, bądź wicestarosta usiedli by do stołu i jeden drugiemu przedstawiłby swoje obawy, bądź wątpliwości. A tak to jak przy drodze na Chełm odbijanie piłeczki, które tak naprawdę i tak niczego do sprawy nie wnosi jedynie powoduje niesmak.

  43 18

SMYK FEST 2021: Największy muzyczny festiwal charytatywny w Polsce zagra w Myślenicach

 • Piotr 18 sie

  Świetna inicjatywa.

  Ps. nie ma czasem ktoś na sprzedaż 1 biletu na koncert Sanah ?

  11

Lekcja religii na Dolnym Przedmieściu z 1957 roku

 • Piotr 7 cze

  Warto w tym miejscu przypomnieć, że dzięki inicjatywie obecnego burmistrza tj. Jarosława Szlachetki oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości, nie będzie można za 50 lat pokazać zdjęć z religii z 2020-2021, ponieważ szkoła już nie istnieje - mimo, że napis pozostał.

  Pozdrawiam radnych PiS i wbrew temu co mówili ludzie na Dolnym jeszcze nie zapomnieli o swoich "dobrodziejach".

  3 2

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • Piotr 22 sty

  :DDD

  52 13

GDDKiA pokazuje plany tunelu w Krzyszkowicach. Ma powstać w 2024 roku

 • Piotr 20 sty

  Hm ciekawe za co te minusy ? Za dociekliwość ?
  Serdecznie zapraszam osoby, które nawet tak proste pytanie minusują do choćby jednej konstruktywnej odpowiedzi dlaczego to zrobiły. Chyba, że boty albo trolle bez czytania zostały ustawione na automatyczne minusowanie wypowiedzi piotr1976 ? :DDDDDDDD

  10 1
 • Piotr 20 sty

  A gdzie to czytałeś podeślesz link, bądź inne źródło z którego zaczerpnąłeś tą wiedzę?

  13 12
 • Piotr 20 sty

  "...a wyobrażacie sobie co by się w tej gminie (nie)działo gdyby Jarosław nie wygra tych wyborów? ??? rewitalizacją rynku żyłbyś przez całą kadencje bo przecież nic innego by nie zrobiono ?.."

  No nie wyobrażamy sobie co by się działo ale na podstawie tych wiadomości
  https://www.money.pl/gospodarka/pieniadze-dla-gmin-z-rzadowego-funduszu-analiza-te-zwiazane-z-pis-dostaly-wiecej-6596703451220960a.html
  możemy domniemywać, że gdyby wygrał ktokolwiek ale nie związany ze "zjednoczoną prawicą" pieniążków by nie było :(((

  W ostatnich wyborach samorządowych mógłby startować ktokolwiek byleby był z namaszczenia PiS i w wioskach w okolicy Myślenic by wygrał, (w samych Myślenicach miałby problem). Byłby pan Tosiek z pod zegara ważne, że z ramienia PiS, też by wygrał. Zamieszkał by w Jaworniku, źle by mu się przez Zakopiankę jeździło, do tego ludzie by strajkowali to zrobił by to samo. Poleciał do kolegów z Partii, żeby dali pieniążki bo nie może dojeżdżać do domu i mu ludzie w okolicy robią strajki "polityczne".
  Te ogłaszane przez Ciebie we wszelkich pojawiających się tematach peany pochwalne o skuteczności są nad wyraz, bo gdy był posłem to tej skuteczności brakowało, interpelacji czy też przemówień wiele nie było, za to wydawanie publicznych pieniędzy na dojazdy szło świetnie. Jakoś nie piszesz, że będąc posłem dla gminy w tamtym czasie zrobił to i to ? Czyżby nic nie zrobił ?

  Czytając Twoje wypowiedzi, widzę pewną zbieżność z przekazem partyjnym.
  Za Tuska było tak i tak ......... (ukradli, przejedli, sprzedali, zadłużyli....)
  Za Macieja było tak i tak....... (ukradł, przejadł, sprzedał, zadłużył).
  Czemu nie umiesz iść do przodu, przecież jesteśmy tu i teraz.iIe lat te same frazesy będziesz głosił ? Może wróć się jeszcze do Gomułki, albo do Mieszka I-go.

  17 15
 • Piotr 19 sty

  To może na przykład zapisze się do Solidarnej Polski tak jak Janusz Kowalski (kiedyś PO) tu hipokryzji nie widać ?? :DDD

  A niby do kogo przecież to Pani pisze, że był to protest polityczny zatem domyślam się, że posiada Pani wiedzę na ten temat, przecież bez wiedzy Pani by tutaj nie pisała.W powyższym poście pani się nią podzieliła. Zatem zapytałem, może nie zbyt jasno dla Pani, więc doprecyzuje jakie są kryteria oceniania czy dany protest jest protestem politycznym czy też nie? Jak wygląda nie polityczny protest ?

  PS. Proszę zrozumieć ludzie między innymi różnią się od innych tym, że robią to co lubią, jedni chodzą na spacery, jedni pływają, inni biegają, kolejni chodzą po rynku z gwiazdkami, pozostali chodzą z gwiazdkami i turem, a jeszcze inni odpalają na rynku choinkę. Wszyscy mamy wolną wolę i robić możemy to co Nam się podoba i proszę zrozumieć, że wcale nie musi Nas to identyfikować z partiami politycznymi.
  To, że Pani dostaje na co dzień przekaz z Wiadomości, w którym znajduje się również przekaz podprogowy, iż każdy kto strajkuje to lewak, Niemiec, komunista nie znaczy, że tak jest.

  28 31
 • Piotr 19 sty

  Dobrze Was tam partia szkoli :DD

  Czy zauważyliście Państwo, że jakikolwiek protest czy to na skalę lokalną czy krajową, który w Polsce się odbył, odkąd PiS jest przy władzy jest protestem politycznym :DD.
  Zaspokój moją ciekawość i odpowiedz kto według Ciebie mógłby strajkować (oczywiście jeśli miałby powód) aby nie nazwać tego protestem politycznym?

  Jeśli umiesz i możesz odpowiedzieć przekonująco na jakiej podstawie domniemywasz, że organizatorka zapisze się do koalicji obywatelskiej, a nie np do PiS, bądź też pozostanie z dala od polityki ??

  36 40

Finał WOŚP 2021. "Bądźmy razem pomimo tego, że musimy zachować dystans. Musi się udać!"

 • Piotr 17 sty

  100% popieram

  MOJE ciężko i uczciwie zarobione pieniądze MOJA sprawa co sobie z nimi zrobię. !!!!!

  !!!Do końca świata i o jeden dzień dłużej!!!!!!

  24 11

Gmina Myślenice. Radni przegłosowali podwyżkę cen śmieci. Ile zapłacimy za ich odbiór w 2021 roku?

 • Piotr 1 sty

  Vivaldi z całym szacunkiem dla Ciebie ale wyjaśnij proszę jaki ma związek "zalinkowany" powyżej artykuł z 2015 roku z podwyżką ceny ścieków z 8,22 do 9,10 ?
  Przecież to było klika lat temu a mowa jest o "tu i teraz"

  17 1
 • Piotr 1 sty

  "Podwyżka na poziomie tylko 3 zł to jeden żubr mniej miesięcznie, dacie radę :) ....."

  Ciekawe czy to samo powiesz rodzinie z 3 ,4, 5 dzieci ??

  30 2
 • Piotr 1 sty

  Tak Panie TomeL najlepiej jak za czasów PZPR malkontentów,ludzi o odmiennym zdaniu, sprzeciwiających się trzeba wyeliminować. Może trzeba pozbawić ich jeszcze dostępu do wiedzy, a wtedy można będzie już tylko zwoływać konferencje i odbębniać sukcesy.

  Jakiś czas obserwuję Twoje wpisy i co by się nie stało, zawsze wychwalasz tylko jedną stronę. Nawet gdy argumenty, które są Ci przedstawiane przez oponentów biorących udział w dyskusji, są trafne i niepodważalne to je pomijasz (przemilczasz) i przechodzisz do obrażania, insynuowania, bezpodstawnego domniemywania. Ja już kiedyś publicznie oferowałem Ci bezpośrednią dyskusję (o ile dobrze pamiętam było to w temacie zamknięcia szkoły na Dolnym Przedmieściu)co byś się przekonał, że nie wszyscy tutaj piszący są związani, z byłą czy obecną władzą, ale oczywiście nie podjąłeś rękawicy, łatwiej ludzi obrażać.

  Jeszcze mam pytanie do tej Twojej wypowiedzi.

  "TomeL 31 gru 2020

  Andrzej skończ już stękać na tym forum bo ludziom się już niedobrze robi jak musza czytać ciebie i tobie podobnych malkontentów. "

  Skąd wiesz, że ludziom się niedobrze robi ? Ilu takich ludzi jest ? Robiłeś jakieś ankiety ? Możesz je ewentualnie udostępnić, żeby uwiarygodnić to co piszesz ? Czy są to znów wyssane z palca domniemania, insynuacje ?

  20 2
 • Piotr 1 sty

  No w budżecie centralnym ponoć nie brakuje a się drukuje co prawda nie w piwnicy....
  Niby nie bezpośrednio bo Konstytucja zabrania finansowania deficytu przez NBP(bank centralny) ale "ekonomista" Glapiński znalazł furtkę. I tak Bank Gospodarstwa Krajowego i Polski Fundusz Rozwoju emitują obligacje, które kupuje sektor bankowy - oczywiście nie za darmo, ponieważ na koniec tej układanki na rynku wtórym te obligacje odkupuje od tych banków Narodowy Bank Polski.
  Oczywiście w procederze udział brać mogą tylko "zaprzyjaźnione banki" Dla przykładu lista banków, które kupiły np obligacje PFR jest krótka: PKO BP, Pekao S.A., Santander, mBank, BNP Paribas, Millennium i Alior. Jak łatwo się domyślić najwięcej takich obligacji kupił PKO BP i Pekao S.A.,
  I dalej ta układanka wygląda następująco:
  - jednym z właścicieli PekaO S.A. jest PZU oraz PFR mają razem ok 33%.
  - PFR wydaje obligacje, które kupuje Bank Pekao S.A., którego jednym z właścicieli jest PFR !!
  Więc wcale nie jest to trudne.

  Niezaprzeczalne jest, że pewne w życiu są 2 rzeczy, że człowiek umrze i będzie płacić podatki.
  Natomiast jak tutaj słusznie zauważył mysleniczaninzdziada "skoro taka niewielka to może by tak kiedyś symbolicznie nie robić podwyżek a może utrzymać cenę albo symbolicznie obniżyć o to parę złotych"
  Przecież będzie symboliczna podwyżka prądu, symboliczna podwyżka podatku od nieruchomości, symboliczna podwyżka składek ZUS od właścicieli, symboliczna podwyżka cen produktów zawierających cukier, symboliczna podwyżka podatku od sklepów wielkopowierzchniowych itd.... i te symboliczne podwyżki już nie w sposób symboliczny obniżą zasobność ludzi pracujących za minimum.

  Jak taki dobrotliwy jesteś i sugerujesz ludziom przeprowadzkę do innych gmin to zaproponuj im jeszcze to, że sfinansujesz im tą przeprowadzkę ze swoich pieniędzy.
  Może jednak idź dalej i zaproponuj tym o odmiennym zdaniu wyjazd z tego kraju do .... jak to w Waszym języku jest .... a wiem Lewactwa.

  Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że Was szkolą jak macie odpowiadać na forach, przedstawiać jak to u innych jest źle a u Nas (Was) wspaniale. Jednak te socjotechniki wbrew temu co mówią Wam towarzysze nie działają na wszystkich!!!.
  Są ludzie, którzy potrafią myśleć i przede wszystkim mówić to co uważają. Niestety "dla Was" nie jest zgodne z przekazem partii. Można domniemywać, że masz ciepłą posadkę i tak jak np. Janusz Kowalski czy Jarosław Gowin potrafisz być "elastyczny" w swoich poglądach......

  Może w nowym roku usiądź z kolegami na partyjnej pogawędce i tam się doceniajcie poklepujcie po pleckach, dopingujcie, wmawiajcie sobie jacy jesteście super.
  Natomiast tutaj jest forum publiczne, jeszcze póki co pozwalające na wyrażanie wolnych myśli, opinii, sugestii a Twoje wywody typu: "........Proponuje się rozejść........" możesz zabrać na partyjne spotkania i tam wygłosić.

  29 3

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

 • Piotr 28 lis 2020

  Świetnie to zobrazowałeś :D,

  5

MAS szuka chętnych do utrzymania czujników smogu. „Pomiar na Rynku nie pokaże tego z czym borykają się mieszkańcy Myślenic i okolic”

 • Piotr 27 lis 2020

  Pytanie nie było głupie ale retoryczne rozumiem, że ciężko o jakąś refleksję ..........
  Zatem dalej jad......."ból tyłka po przegranych wyborach", "pytam po raz dziesiąty kodziarzu o to samo.".....

  Uwierz mi, że takowego nie mam, z gminą mam tyle wspólnego co 4 razy podatek od nieruchomości płacę. Moja rodzina również w gminie nie pracuje i nigdy nie pracowała. Ja natomiast z uwagi na opłacany do gminy hobbistycznie analizuję BIP UMiG Myślenice bo chcę wiedzieć na co wydawane są również i moje pieniądze,
  To, że Ty prawdopodobnie bierzesz pieniądze (lub pracujesz w Gminie) za pisanie tutaj samych peanów na temat bezbłędnych, wspaniałych jakże potrzebnych i nieomylnych decyzji radnych PiS wraz z burmistrzem na czele nie upoważnia cię do tego aby dyskredytować i obrażać osoby mające odmienne zdanie od Ciebie.
  Ps. Może na rozluźnienie "zjedz Sni...rsa bo strasznie ....."

  5 3
 • Piotr 26 lis 2020

  Ja tam nie widzę żeby ktoś spazmy na forum wylewał. Jedynie co widzę to znów jad zgadnij od kogo największy...

  19 20

Kolejne obostrzenia w związku z epidemią. Rząd zamyka cmentarze

 • Piotr 30 paź 2020

  Hahah :DDD
  Merytoryczna odpowiedź no cóż może poczekaj do rana na wytyczne z Nowogrodzkiej. Póki co widzę znacie tylko jedno słowo lewaki. I używacie go do wszystkiego :D
  Ja za lewaka się nie uważam a prawa przestrzegam gdybym go nie przestrzegał to po co bym się nim interesował?. Ale już to pominę wyjaśnij zatem nie lewakom jak powinni przeprowadzić procedurę przeniesienia ciała na własną nieruchomość gdyby nabrali ochoty mieć niczym nieograniczoną wolności w odwiedzaniu swoich zmarłych ?

  12 4
 • Piotr 30 paź 2020

  A na jakiej podstawie wyciągasz wnioski, że komuś krzyż, kaplica czy kościół przeszkadza ?
  Nie rozumiem dlaczego uzurpujesz sobie prawo do zarządzania dla kogo to miejsce jest odpowiednie?

  Za wyłącznie Twoje pieniądze ten cmentarz, kościół, kaplica powstały?

  A może tak jak inni ma tam swoich bliskich których chcę odwiedzić. A może to jego bliscy byli fundatorami sponsorami tego cmentarza, kościoła, kaplicy ?

  22 3
 • Piotr 30 paź 2020

  zabrakło ....
  Jedyną możliwością pochówku poza cmentarzem są katakumby.

  4 1
 • Piotr 30 paź 2020

  Widać, żeś ubogi w wiedzę, ale takich właśnie wyborców ma PiS.
  Zawsze mogłeś to sobie wygooglować ale prawdopodobnie to zbyt skomplikowana czynność, łatwiej słuchać o 19.30 "jedyne prawdziwe treści."
  Zatem ułatwię Ci życie:
  Dopuszczalne miejsca pochówku w Polsce
  W świetle ustawy z 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych art. 12 ustawy zwłoki mogą być pochowane na 5 sposobów:

  -w grobach ziemnych (dół w ziemi, do którego składa się trumnę ze zwłokami lub urnę i zasypuje ziemią),
  -w grobach murowanych (dół, w którym boki są murowane do poziomu gruntu, do którego składa się trumnę ze zwłokami lub urnę),
  -w katakumbach (pomieszczenie z niszami w ścianie, przeznaczone do pochówku zwłok),
  przez zatopienie w morzu.
  -w kolumbarium (budowla z niszami przeznaczonymi do składania urn z ludzkimi prochami).

  Prawo nie dopuszcza pochówku człowieka na własnej działce w postaci grobu ziemnego, grobu murowanego (dół w ziemi) czy kolumbarium. Jedyną możliwością pochówku poza cmentarzem.

  Teraz przedstaw nam zatem sposób jak to można z cmentarza wykopać i pochować na własnej działce swoich bliskich PiSi ekspercie..

  21 5

Jarosław Szlachetka: Sytuacje do jakich dochodzi w ostatnich dniach na myślenickim Rynku mogą być przyczyną tragedii

 • Piotr 29 paź 2020

  ".....Sytuacje do jakich dochodzi w ostatnich dniach na myślenickim Rynku mogą być przyczyną tragedii....."
  O jakiej to tragedii mowa ? Czyżby chodziło o zakażenie COVID-19 ?. Przecież słyszymy cały czas, że protestuje tylko "banda rozwydrzonych lewaków", w dodatku słyszymy, że na Myślenickim rynku zbierają się niewielkie grupy w skład których wchodzą tylko młodzi ludzie.
  Cały czas pojawiają się wypowiedzi, że trzeba uważać na seniorów. To pytam czemu Pan Burmistrz nie martwi się np tym co dzieje się / działo się w Kościele. Przecież to tam chodzą seniorzy (na spacerach wieczornych ich nie ma), to tam są duże zamknięte niedezynfekowane powierzchnie po 1 mszy jest następna, patrząc np w restauracjach jak klient po konsupcji ją opuścił to stół przy, którym siedział był przecierane, myty etc. i co restauracje są zamknięte a kościoły nie. To tam odbywa się kilka mszy dziennie, z których jedni ludzie opuszczają budynek kościoła a chwilę potem pojawiają się tam następni. To na te msze przychodzą seniorzy, wśród których zdarzają się tacy, którzy nabytą maskę używają po kilka, kilkanaście dni nie piorą jej lub też nie wymieniają na nową. Dlaczego tak się dzieje, powód jest prozaiczny po prostu wiele starszych osób liczy każdy grosz i nie pozwoli sobie na zakup "na zapas", a mając 1 maskę ciężko ją również prać bo wiąże się to z "uziemieniem" w domu bo przecież ona musi wyschnąć. Może tutaj jest pole do POPiSu i wykazania troski o seniorów.

  "Wobec pogarszającej się sytuacji, także w naszej gminie zachowujmy się odpowiedzialnie – bo konsekwencje naszych działań mogą wpłynąć na zdrowie i życie wielu mieszkańców, w tym naszych rodzin i bliskich"
  Proszę nie używać wypracowanych przez Pańskich kolegów z PiS socjotechnik mających na celu przerzucenie odpowiedzialności za zachorowania na COVID 19 na organizatorów strajku. Co w dalszym Waszym planie ma doprowadzić do zdyskredytowania strajkujących kobiet. Przecież to rządzący ustami Premiera zapewniali nas "..wirus jest w odwrocie..."

  Na sam koniec taka dygresja ciekawe w ilu miastach, gminach zarządzanych przez PiS pojawią się podobne apele, bo widząc w Telewizji podobne można domniemywać, że po naradzie na Nowogrodzkiej zachowanie wobec protestujących kobiet zaczyna się zmieniać tak jak miało to miejsce z rolnikami po słynnej 5-ce K.....

  29 1
 • Piotr 29 paź 2020

  A tymczasem po cichutku ..... Ziobro już wydał rozkazy swoim generałom a oni swoim żołnierzom ....

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strajk-kobiet-prokuratura-chce-scigac-organizatorow-demonstracji-grozi-im-wiezienie/bz7x6rz.amp

  11 1

Ma być głębiej na Górnym Jazie. Wybierają kamienie z koryta Raby

 • Piotr 24 lip 2020

  HANDEL to się tak pisze.

  Zamiast zastanawiać się kto pociąga za sznurki, polecam lekturę słownika języka polskiego.

  7 5