Władysław Kurowski pyta o kondycję szpitala. Ten jest na minusie

Zainteresowanie rejsami przerosło oczekiwania organizatorów. Od teraz rezerwacja tylko przez internet

 • Piotr 11 wrz

  Nie żebym się czepiał ale jeśli nie znam poprawnego zapisu wyrazu to albo sprawdzam w słowniku albo zmieniam go na inny.
  Tak powinno to być DOPÓKI, DOPÓTY takie błędy chyba nie przystoją osobie, która pisze artykuły dla portalu.

  Co do całej Twojej wypowiedzi to popieram. Dodałbym tylko, że jako "pracodawców" (bo to my płacimy podatki na wszelkiej maści urzędników) nie stać nas na to żeby oni wiecznie się uczyli i dalej nie umieli.

  6 1

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

 • Piotr 29 lip

  Myślę że napewno obawia się o swoje bezpieczeństwo..... w pracy w UMiG dlatego posty wychwalające burmistrza :)

  13 10

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • Piotr 12 cze

  To o której jutro ta sesja ?? Bo się wybieram a na stronie http://myslenice.pl/samorzad/rada-miejska/sesje-rady informacji nie ma . Co prawda nie czuję się zaproszony przez pana Fitę, ale art. 61 Konstytucji RP daje mi takie prawo i chciałbym z niego skorzystać.

  3 1
 • Piotr 9 cze

  A jeszcze pytanie czemu pan Fita zaprasza tylko osoby: ".. którzy mieli do czynienia z byłym prezesem Andrzejem Urbańskim....... z którymi obchodził się bardzo nie elegancko.... Zapraszam na kolejną sesję."
  A co z osobami postronnymi są zaproszone ? :D:D

  Czyli co będzie publiczny lincz ? Czy takie kółko wzajemnej adoracji ? Świetne zagranie :D, a czy na kolejną sesję zaprosicie osoby z którymi pan Szlachetka obchodził się nie elegancko ??

  29 4
 • Piotr 9 cze

  Tak patrzę na to co wyprawia burmistrz wraz z radnymi PiS i widzę wielkie podobieństwo z tym co dzieje się w rządzie. Tam też od razu po głosowaniu wzywana jest telewizja i wielkie oskarżanie tych którzy nie zagłosowali tak jak "dobra" zmiana chciała.

  Panie Burmistrzu wiem, że przesiąkł Pan standardami sejmowych głosowań, tam się też niczego nie czyta oprócz instrukcji jak głosować ( za lub przeciw), co potem widać po ilości poprawek lub nowelizacji (przypomnę nowelizację o sądach), tutaj jest trochę inaczej i ludzie zanim "coś podpiszą - zagłosują za" to czytają.

  albert7575 napisał/a:

  6 dni to masa czasu aby ustalic linie obrony i przyjac odpowiednią strategie

  60 stron to sie czyta w godzine...no no chyba ze sie jest analfabeta to potrzebny cały tydzien

  WodnikSzuwarek napisał/a:

  60 stron przerosło możliwości intelektualne niektórych radnych czy może muszą poświęcić te 6 dni by ktoś im dopiero wytłumaczył co w audycie napisano?

  Wy na pewno mieliście kiedykolwiek audyt w rękach, prawdopodobnie w przedszkolu już audyty czytaliście :D:D

  Chętnie bym przeczytał ten audyt sporządzając sobie z niego notatki a potem panu albertowi dał go na godzinę i rozpoczął z nim polemikę, ciekawe ile odpowiedzi zostało by bez odpowiedzi.??
  Panie albercie audyty z reguły pisze się czcionką Times New Roman 12 więc 60 stron czytania ze zrozumieniem to nie taki audyt jak pan w przedszkolu czytał, że jeden góra dwa wyrazy są na całej stronie.

  Oczywiście jak tutaj zostało słusznie zauważone co zmienia 6 dni ? Ktoś audyt zmieni ? Do odpowiedzi się przygotuje a w szkole jak się dzieci uczą to do sprawdzianów się nie przygotowują ? To cóż powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim i spółce srebrna ile tam czasu mija i nawet gość przesłuchany nie został. Gdyby takie zawiadomienie wpłynęło na kogoś z opozycji to o 19.30 "jedyne słuszne treści" + prokuratura Ziobry zrobiły by z gościa kryminalistę typu Jose Figueroa Agosto. Ot taka "moralność (sprawiedliwość) Kalego"

  Naprawdę szopkę to robi się na Boże Narodzenie a nie w Gminie. Panie Burmistrzu proszę działać a nie na każdym kroku konferencje zwoływać i wywiadów udzielać nadając, że nic nie da się zrobić bo nie mamy większości i inni nas blokują.

  Przypomnę, że tą metodę - retorykę stosowało PiS po 10 kwietnia 2010, "Nic nie możemy bo PO, rządzi" - jak dojdziemy do władzy to udowodnimy, że to był zamach. Władza jest w rękach PiS od 4 lat i jakoś postępu nie ma a temat został wyciszony.
  Można zatem dostrzec tutaj duże podobieństwo, robienie wielkiego szumu, że audyt, że ukradli, że przekręty, że pewnie będą zacierać ślady - tylko jak skoro audyt gotowy?

  30 8

Radni przegłosowali dopłatę do wody. Jak będą wyglądać nasze rachunki? [WIDEO]

 • Piotr 5 cze

  Jeszcze jedna kwestia nie została tutaj poruszona

  "Chcąc nie dopuścić do tego, aby wysokie stawki za opłaty stałe nie uderzyły w mieszkańców, podjąłem decyzję o tym, że wyjdę z propozycją do wysokiej rady, abyśmy w budżecie mogli przeznaczyć kwotę 350 tys. zł. na dopłaty do zakupionej przez mieszkańca wody. (...) Żadnych podwyżek, których chciał dokonać były prezes wodociągów nie ma."

  W wolnym tłumaczeniu:
  Chcąc nie dopuścić do tego aby wysokie stawki za opłaty stałe nie uderzyły bezpośrednio w mieszkańców podjąłem decyzję o tym, że wyjdę z propozycją do wysokiej rady, abyśmy mogli przeznaczyć 350 tyś złotych wpłacone przez mieszkańców w podatkach na dopłaty do zakupionej przez nich wody. Żadnych bezpośrednich podwyżek nie ma, są tylko pośrednie.

  A jeszcze prościej.
  Pan Burmistrz zaproponował a rada przegłosowała jednomyślnie, że mieszkańcy uzyskają dopłaty do wody z pieniążków, które oni i firmy działające na terenie Myślenic wpłacają do Gminy. Ciekawe skąd te pieniążki się weźmie ? VAT-u się nie uszczelni bo to nie rola gmin. Czyżby podatek od nieruchomości do góry? Może inwestycje na bok albo dodatkowy kredyt. No chyba, że jest cudowna lampa Alladyna, którą rada wraz z burmistrzem potrą i wyskoczy 350 tysiączków.

  Tutaj propaganda prawie jak piątką Kaczyńskiego ludzie myślą, że władza da/dała nie zastanawiając się skąd władza ma/ będzie miała :DDD

  17 1
 • Piotr 4 cze

  Świetna analiza, doskonale pokazuje jak łatwo można manipulować i ukrywać "obniżki cen" (czytaj podwyżki).

  Co do obietnicy wyborczej kandydata na burmistrza wcale nie jestem zaskoczony bo czegóż spodziewać się :

  "Jarosław Szlachetka
  Z wykształcenia magister wychowania fizycznego, studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

  Pracował początkowo jako ratownik na pływalni (2004–2006). Zaangażował się w międzyczasie w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Był asystentem społecznym i następnie dyrektorem biura poselskiego Marka Łatasa[1]. Pracował krótko także jako nauczyciel wychowania fizycznego[2]. W 2006 został wybrany na radnego gminy Pcim[1]. W trakcie kadencji złożył mandat w związku z powołaniem na stanowisko wicewójta, zaś w 2011 objął funkcję pełnomocnika wójta w Pcimiu[3]. Działacz organizacji katolickich i sportowych, został także przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w Myślenicach[2]."

  Samo ratowanie na pływalni osób tonących, bycie przewodniczącym klubu "Gazety Polskiej" nie wiele poprawia wiedzę na temat, choćby pobieżnej analizy finansowej aktywów i pasywów podmiotu gospodarczego. A samo czcze gadanie o obniżkach cen bez jakiejkolwiek analizy staje się puste, jest po prostu zwyczajną kiełbasą wyborczą. Zastanawiające jest czy takowe analizy były, jeśli były i wykazywały, że się da obniżyć cenę to co takiego się stało, że się nie da ?? :D.

  Teraz aby przykryć prawdziwe podwyżki, robi się obniżki jakiegoś detalu. Jest to robione w sposób perfidny i wyrachowany. Ponieważ słowo podwyżka, gdzieś tam wplecione w monolog o obniżce. Ale cóż się dziwić tam kłamstwo idzie od samej góry:
  -"Jeżeli w 2011 roku wyborów nie wygramy, to ja pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili - Jarosław Kaczyński " (dla nie chcących wiedzieć PiS w 2011 wyborów nie wygrało :D)

  Zresztą co by ludziom na temat PiS złego/ dobrego nie powiedzieć co by nie napisać to i tak :
  " Sukcesy są niezliczone. Ambasador San Escobar może potwierdzić. "

  A jeszcze jedno mi się nasunęło bo może tak trzeba interpretować podwyżkę cen jak słowa Beaty Szydło
  "Moje zwycięstwo 1 do 27 jest dla mnie ogromną satysfakcją......."

  Wtedy brzmiałoby to tak
  "Zapowiadana obniżka cen wody ma miejsce, i tak naprawdę Szanowni Państwo mamy zdecydowaną obniżkę i zamiast płacić 270 zapłacicie państwo 276"

  23 2

"Dobra zmiana" PiS

 • Piotr 21 gru 2018
  Bagietka napisał/a:

  Skoro bredzisz to proszę. Gdzie ta zamiana ceny o której piszesz?

  Pięknie to wygląda na stronie MZWiK.
  Natomiast na załączonej fakturze proforma tak to wygląda i tyle mam do zapłaty a nie to co Ty przedstawiasz. To co ty tutaj podajesz to są ceny aktualne prawdopodobnie do 31.12.2018
  zdjecie

  Oczywiście standardowo zaczynasz od obrażania "bredzisz" bez jakiejkolwiek weryfikacji. Dlaczego nie spytałaś czy mam na to dowody ?? Zresztą sam o tym pisałem, że mogę przedstawić rachunek z prognozą.
  Ahh jakież to dojrzałe zachowanie naszej wszechwiedzącej Beatki.

  Vivaldi napisał/a:

  Wy razem z bono z Petersburga klikacie takie bzdury?
  Żrecie fake newsy jak pies kiełbasę. Ja to mam wrażenie, że aby takie bzdury pisać to trzeba mieć płacone i podpowiadane, bo niemożliwością jest aby tworzyć samemu te wiadomości. Jest jeszcze jedna możliwość, często na forach stosowana : ktoś z adminów loguje się jako konto zewnętrzne i podsypuje karmy, ludzie wdają się w dyskusję pto to aby klikać, klikać = pozycjonowanie forum czyli pozycjonowanie reklamowe (wyświetleń) portalu, reklama = pieniądź. Ja chyba odpuszczę bo śmierdzi mi tu właśnie podrzucaniem karmy pod kliki.

  Pomyśl, przemyśl może skłoni cię to do jakiejś refleksji. Odpowiadając na Twoje pytanie piszę z Myślenic. Fake newsów nie "żrę" natomiast dostaję do ręki dokumenty, które później przedstawiam. Zatem również Tobie polecam najpierw przeanalizować, przepytać ewentualnie poprosić o dowody a nie rzucać na prawo i lewo oskarżeniami. Bo ja również mogę odbijać piłeczkę i pisać, że to ty jesteś "PiS -matołkiem", komunistą, złodziejem itp itd. Jednak tego nie czynię bo nie mam na to dowodów.

  7
 • Piotr 18 gru 2018

  O to dobra zmiana o oczekiwana obiecana obniżka cen wody
  Rachunek za grudzień
  Cena za kubik wody z 3,69
  Cena za kubik ścieków 9,10

  Prognoza na styczeń
  Cena za kubik wody 3,99
  Cena za kubik ścieków 9,83

  (oczywiście rachunek oraz prognozę mogę okazać)

  I co na to powiesz Bagietko ? A może co pan Burmistrz powie ?
  Kiełbasa zjedzona !!!

  Panie Burmistrzu może jakaś konferencja prasowa na której powie pan, że się mylimy i że zmiana ceny z 3,69 na 3,99 to nie podwyżka a obniżka tak samo jak 1:27 to zwycięstwo.

  Można się było spodziewać !!!

  3

Wizyta Premiera Morawieckiego w Myślenicach

 • Piotr 20 gru 2018

  Nie rozumiesz o co chodzi?
  Premier na tych spotkaniach przyzwyczaja emerytów do tego, że od nowego roku do jedzenia woda i suchy chleb po tym jak zrewaloryzowane świadczenia zderzą się z galopujacą inflacją.

  14 7
 • Piotr 19 gru 2018

  Myślę, że pan premier przybył z wytycznymi bądź wskazówkami jak pan Burmistrz ma mówić ludziom, o tych "obniżkach" cen wody w MZWiK od Nowego Roku z 3,69 do 3,99 netto a także kanalizacji z 9,10 do 9,83 netto.
  Nawiasem mówiąc celniejszym będzie tutaj podanie kwot brutto bo mieszkańcy jako osoby nie prowadzące działalności gospodarczej nie mają prawa odliczyć podatku VAT. Tak więc drodzy mieszkańcy "obniżki" brutto:
  woda z 3,98 do 4,31 wzrost o 7,66%
  kanalizacja z 9,83 do 10,62 wzrost o 7,44%

  Ciekawe jaka strategia zostanie obrana przez pana Burmistrza.
  Mam nadzieję, że nie powie iż "....te pieniądze im się po prostu należały.."

  Bądź też nie posłuży się klasykami:
  - "Ktoś może powiedzieć - ponieśliśmy porażkę.Nie szanowni państwo. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym, że czasy państwa dużego europejskiego, które na wszystko się zgadza, że załatwia tylko małe interesy, bardzo często tylko o charakterze osobistym, w gruncie rzeczy, że te czasy się skończyły, skończył się czas tego rodzaju polityków" " J.Kaczyński

  "Z polskiego na nasze": Ktoś może powiedzieć podnieśliśmy cenę wody. Nie szanowni państwo
  to tylko wam się tak wydaję, to są kłamstwa, oszczerstwa i działania platformersów, komunistów, Putina a przede wszystkim Fransa Timmermansa, który próbuje państwu udowodnić, że 10,62 to więcej niż 9,83 co oczywiście nie jest prawdą. Cytując "klasyka" Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

  No ewentualnie ostatecznie można zachować się jak prezes NBP i domagać się nakazania tymczasowego usunięcia artykułów prasowych a także wpisów na forum związanych podwyżkami cen wody w Myślenicach. :D

  58 19

Andrzej Pułka wicestarostą. Zobacz kto zasiądzie w zarządzie [WIDEO]

 • Piotr 10 gru 2018

  A czemu nie dodałeś 12 przeciw ? Albo 12 za ? Druga strona też za sobą głosowała :D. Czyżbyś tego nie zauważył :D matematyka tutaj też działa :D

  klisdis napisał/a:

  Widział może ktoś bagietkę, bo coś cicho się zrobiło:)

  Wybory się skończyły i bagietka pewnie poszła karmić tych jak ona to nazywała: "kwiczących oderwanych od koryta." ( u siebie na dzielni :D) Przyjdą nowe a z nią bagietka ze swoją drużyną :D

  A Rafał K. to o ile dobrze kojarzę: szef lokalnych struktur i wiceszef małopolskiego SLD chyba z lat 2013-2014, ciekawe skąd ta zmiana.

  Co się burmistrz zmieni to nowy zastępca, burmistrz Maciej jeden, burmistrz Jarosław dwóch aż strach pomyśleć co będzie dalej :D. Może czas do jakiejś partii się zapisać a nóż i ja się na jakiegoś vice vice .......vice, załapię jak to tak ewoluuje :DD

  PS. ale tak rzeczywiście mocno PiS został ograny :D.

  4 2

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

 • Piotr 26 lis 2018

  Gif ciekawy tylko zachodzę w głowę jak go interpretować :D:D

  Czy ta praca wykonana traktorem oznacza, że swoją wypowiedzią Lech Kosyjan okopał swoich rozmówców ?
  Czy może jest przeciwnie, że sam się okopał ?

  A może miało to znaczyć, że Lech zaorał swoich dyskutantów, czy może jednak interpretować to można w ten sposób: wypowiedź Lecha powinna być zaorana (zasypana)?. :D

  Jeśli można prosić o krótkie wyjaśnienie :D, bo nie wiem czy dać plusa czy minusa :DDD

  2 1
 • Piotr 26 lis 2018

  Dużo jeszcze jadu zostało :D? Może by z niego jakieś leki zacząć przyrządzać np. na paranoję, albo schizofremię co by się nie marnował.
  Oczywiście znów nie omieszkam rozbić Twojej wypowiedzi. Ja staram się w jakikolwiek sposób uzasadniać swoje wypowiedzi, nie rzucając na prawo i lewo bezpodstawnych oskarżeń bądź insynuacji o przynależność do jakichś, ugrupowań, partii czy też wyznań religijnych.
  Zastanawiam się czemu tak się uczepiłeś się w Swoich wypowiedziach ataku na poprzedników czy ja ich pochwalam, wychwalam.? Dopatruję się tutaj działań w imię zasady „najlepszą obroną jest atak”.

  O ile mi się wydaje to do prowadzenia dyskusji potrzebne są 2 osoby a jakoś nie widzę, żeby burmistrz odpisał na mój wpis więc jakim cudem uważasz, że „prowadzi dyskusję z burmistrzem” ? (nawiasem mówiąc „dyskusja «ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat mająca prowadzić do wspólnych wniosków» (źródło: o które nawiasem mówiąc tak zabiegasz sam nie podając, żadnych https://sjp.pwn.pl/sjp/dyskusja;2455364.html )
  „Definicja partii politycznej, jedna z wielu (nauka dla mędrka): po wygranych wyborach partia polityczna obsadza swoimi przedstawicielami stanowiska decyzyjne” Ja takiej definicji partii nie znam może jakieś źródło ? Podkreślam, że Mi natomiast to się nie podoba a jako, że mamy wolny kraj i wolność słowa to wyrażam swoją opinię i zastanawiam się czemu nie można obstawić bezpartyjnymi? Pewnie napiszesz jest ich za mało, uwierz, że jest sporo takich osób, które mają wiedzę i praktykę natomiast nie należą do żadnej opcji politycznej. Przyglądając się Twojej definicji można wyciągnąć przygnębiający wniosek a mianowicie, że nie ważne jest doświadczenie i wiedza a ważne by być w partii nawiasem mówiąc czegoś ci to nie przypomina ? Czy nie widzisz tutaj hipokryzji? Tak mocno przez Ciebie tutaj negatywnie ocenianych czasów komuny ? Oczywiście, że „Trudno bowiem realizować swój program przy pomocy przeciwników politycznych - prawda panie mędrku?” zwrócę twoją uwagę na jeszcze jeden aspekt frekwencja w wyborach do Parlamentu w 2015 roku wyniosła 50,92% z czego na PiS głosowało 37,58%. (źródło: https://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm ). Z banalnego równania matematycznego wyliczyć można, że 49,08% Polaków nie można z góry przypisać bycia przeciwnikami politycznymi danej partii. I może wśród tej grupy ludzi są osoby godne, którym by taką pracę powierzyć.
  „Oczywiście w tej wizji mędrka partia rządząca dała (w domyśle) głupka na stanowisko i nie tylko sama sobie strzela w stopę ale Polska niebawem pogrąży się w zapaści i co jeszcze? Aha, zagrożona demokracja i praworządność i jest to sprzeczne z Konstytucją, amen. Dalej mędrek analizuje z właściwą sobie przenikliwością słowo frustracja w kontekście mojej wypowiedzi. Czy ja (w domyśle) napisałem, że partia dała głupka ? Odpowiedziałem tylko na Twój wpis pokazujący p. Daniela Obajtka jako: "Daniel Obajtek jest wyjątkowo zdolnym człowiekiem, wybitnym menadżerem, którego zawistni, mali ludzie, miejscowe mędrki próbują zdyskredytować i obrzucić błotem. " Jeżeli byłoby tak jak piszesz „wybitny” to nie MUSIELIBYŚMY płacić kar, które zasądziły sądy za podjęte przez niego decyzje (tak wszyscy Polacy składają się na kary wypłacane przez Państwo, spółki Państwowe), no chyba, że zapłaci kary ze swojego uposażenia to wtedy posypię głowę popiołem, oczywiście jeśli tak się stanie to napisz a i nie zapomnij wtedy podać źródła :DD. Co do zapaści to nie wiem czy Polska w niej się pogrąży zbyt wiele jest czynników makro i mikro ekonomicznych, które mają wpływ na stan gospodarki (jeśli o taką zapaść chodziło). Zatem może to Twoja wizja i to ty ten mędrek jesteś. Czy zagrożona jest demokracja tutaj ocena należy do znawców ja nim nie jestem więc również nie przypisuj mi takiej łatki.
  „No więc mędrku frustracja dotyczy osób, które Stwórca wyposażył w niezbyt zręczne ręce i takiż intelekt, pozbawionych talentów, realizujących się głownie w pracy najemnej, powtarzalnej, nie wymagającej szczególnych zalet umysłu. Taka praca i życiowa realizacja się jedynie w niej, rodzi właśnie frustracje, bowiem nagroda za nią jest w formie materialnej i zapewne stale nie wystarczająca, bowiem permanentnie zapłata za nią odnoszona jest do kogoś kto dostaje więcej a przecież ja taki zdolny jestem a jaki przenikliwy, momentami nawet prorok”.
  Cale szczęście, że podałeś ten opis bo mnie on nie dotyczy :D (zapewne też pochodzi z ogólnie dostępnych źródeł, o których przez przypadek zapomniałeś wspomnieć), nie wykonuję pracy powtarzalnej, nie uważam się za osobę zdolną, przenikliwą a tym bardziej proroka. :D
  No więc prorok po "zażyciu"wybiórczej" gdzie jak wiadomo jest prawda objawiona i spożyciu zasłużonego rosołu zaczyna lewitować i unosi si na wyżyny intelektu nieosiągalne dla innych. Dołącza do jemu podobnych, zaczadzonych "wybiórczą" , górując nad gminem i jedynie u dołu słoma chrzęści w gumiakach. Zaczynając tak samo jak ty od…. No więc mówią, że prawda objawiona jest tylko i wyłącznie w Wiadomościach, których zresztą jak i innych faktów nie oglądam. Tobie natomiast gratuluję przenikliwości, magii, jasnowidztwa nie wiem jak to nazwać. TY nie znając mnie nie będąc u mnie wiesz, że: „czytam „wybiórczą”, tęsknie za komuną, jestem sfrustrowany życiowymi niepowodzeniami, zazdroszczę innym nie powtarzalnej pracy, wybitnych zdolności a nawet, że jem rosół. Może trzeba było jeszcze kilka kłamstw między wierszami włożyć. A może jednak to co napisałeś to Twoje własne życie i uważasz, że skoro Ty takie masz to inni muszą mieć tak samo. Ja nie pokusiłbym się o wydanie takiego jak ty tutaj osądu o drugiej osobie, gdybym z tą osobą nigdy nie miał kontaktu. Ale zapewne obce ci jest stwierdzenie „Nie sądźcie abyście, nie byli sądzeni” (źródło: Mt 7,1)
  Na koniec przenikliwy umysł pałaszując zupę z brokułów bez makaronu (wolę kaszę) napisze: „WYBIÓRCZO TO TY ODPOWIADASZ”

  3
 • Piotr 23 lis 2018

  Nie zapominaj o tym, że ""Buta kroczy przed upadkiem".
  A wygrał zdecydowanie to prawda ale nie w mieście Myślenice a jedynie we wioskach, które należą do gminy Myślenice.

  15 1
 • Piotr 23 lis 2018

  Oczekiwałem tak podniosłej wypowiedzi :DN i się doczekałem :DD właśnie to jest ta charakterystyczna cecha zwolenników PiSlamu atak, atak i jeszcze raz atak bez jakiejkolwiek argumentacji.

  Człowieku nie znasz mnie a piszesz, że mi coś odebrano "Stąd frustracje takich "piotrów1976", jakichś bonów jak się odbiera "swoim" należne kierownicze role" . Ja w życiu do żadnej partii nie należałem, to, że kiedyś w wyborach popierałem tą czy inną partię de facto za program jaki obiecywali to nie znaczy, że jestem KODziarzem, czy platufusem.
  Piszesz "Odezwała się tęsknota za komuną" ciekawe po czym takie wnioski pewnie po 1976 ?? :DD, wyjaśniam mędrku w nick możemy sobie tworzyć dowolnie i to, że mam nick Piotr1976 wcale nie znaczy, że mam na imię Piotr i mam 42 lata :DD

  "Daniel Obajtek jest wyjątkowo zdolnym człowiekiem, wybitnym menadżerem, którego zawistni, mali ludzie, miejscowe mędrki próbują zdyskredytować i obrzucić błotem. "
  No to trochę faktów Daniel Obajtek po objęciu prezesury w ARMiR zwolnił 1,2 tyś napewno było już na ich miejsce wyłonione w konkursach te 1,2 tyś najlepszych w swojej dziedzinie osób. Jakby tego było mało wielu odwołanych z agencji poszło do sądów i wywalczyło bądź to odprawy, bądź odszkodowania. Zasądzono na ich rzecz już 1,4 mln złotych brutto. To jest dobre zarządzanie :D. Tak tak wiem napiszesz, że wymienił leni nierobów, platfusów kodziarzy itp.. A ja powiem tak postępuje jak poprzednie partie od lat w imię zasady "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam". Czy to czasy komusze, czy solidarnościowe,lewicowe, prawicowe, czy centrowe, czystki znane zawsze. Wiadomo, że władzą nikt nie lubi się dzielić, choć obecna dotknęła już Czomolungmy.
  Po niespełna 2 latach przeszedł do Enea Energa i cóż tam osiągnął:
  -zrobił z niej firmę zdominowaną przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości
  -poprawił kurs giełdowy spółki z 7 zł za akcję do 11 zł na marginesie jak prezesem był Mirosław Bieliński akcje kosztowały 25 zł
  -zerwał umowy z wytwórcami zielonej energii uznając je za nieopłacalne (wszystko wskazuje na to że było to dobre posunięcie) choć jako ciekawostkę dodam że wśród tych spółek są 3 umowy ze spółkami kontrolowanymi przez Skarb Państwa. Niestety teraz firmy te grożą pozwem w międzynarodowym arbitrażu z żądaniem odszkodowań idących nie w setki mln złotych a w mld zł.
  Nawiasem mówiąc w Tauronie też pozrywano umowy i amerykańska grupa Invenergy pozwała nasz kraj w międzynarodowym arbitrażu, domagając się 2,5 mld zł odszkodowania z tytułu utraconych korzyści. Powstaje pytanie czy tych umów rozwiązać się inaczej nie dało
  Czas na Orlen
  - W ciągu dwóch miesięcy prezesury Daniela Obajtka w PKN Orlen pracę straciła blisko połowa prezesów spółek z grupy kapitałowej koncernu. Jako ciekawostka większości z nich była "zatrudniana" przez pana Wojciecha Jasińskiego (PiS), któremu wymiana ludzi (2/3) zajęła troszkę więcej czasu bo około 2 lata.
  - oczywiście Orlen przynosi w tym roku bardzo duże zyski, ale nie jest to wyłącznie zasługa prezesa Obajtka. Ponieważ jest wiele czynników na które ten wynik się składa mianowicie: zlikwidowanie w znacznym stopniu szarej strefy w obrocie paliwami, obciążanie firm które kupowały paliwo od konkurencji, która nie zawsze działała uczciwie. Obecnie Orlen ma znikomą konkurencję ponieważ firmy które kupowały paliwo przestały się zaopatrywać w innych przedsiębiorstwach. Następną składową jest fakt, wysokich cen paliwa na stacjach przy cenie baryłki ropy poniżej 70 dolarów i kursie dolara na poziomie poniżej 3,80 zł. co też zwiększa zyski Orlenu. Nawiasem mówiąc strach pomyśleć jak baryłka skoczy o 20-30 dolarów.

  "Im w głowie się nie mieści, że następcy nie rozdają posad "po uważaniu". "
  Zaznaczam, że nie kwestionuje ich kompetencji, jeśli takie są bo ich po prostu nie znam . Ale skala zjawiska daje niejednemu Polakowi do myślenia.
  Marta LIPIŃSKA - Bruksela
  Kacper Kamiński- Bank Światowy
  Karol Tchórzewski (syn Krzysztofa Tchórzewskiego)- prezes przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach
  Konrad Tchórzewski(2-gi syn Krzysztofa Tchórzewskiego) - dyrektor biura analizy zgodności inwestycyjnej w PZU
  Marcin PRZYŁĘBSKI (syn Julii Przyłębskiej) - dyrektor banku Pekao
  Barbara PIOTROWICZ (żona - prokuratura w Krośnie
  Bartosz CZARNECKI- PGZ
  Magdalena CZAPUTOWICZ - Bruksela
  Katarzyna KWIECIEŃ - KOWR
  tutaj http://pisiewicze.pl/ dla zainteresowanych pełna lista tych nie "po uważaniu" POLECAM ZOBACZYĆ ILU TAM JEST LUDZI

  Mało tego, oni po nieboszce PZPR, która jak wiadomo była awangardą klasy robotniczej i przodującą siłą narodu mieli być niezachwianą kontynuacją. Coś cie się w PiSie tak tego PZPR, komuny uczepili ?? innych określeń brakuje ??

  Stąd frustracje takich "piotrów1976", jakichś bonów jak się odbiera "swoim" należne kierownicze role.
  Co do frustracji to ja żadnej nie mam bo mi ani moim znajomym nie odebrano stanowisk, bo ich nigdy nie zajmowaliśmy. Ja rozumiem, że pijarowcy PiS wbijają Wam taką oto właśnie retorykę, że ci co są przeciwko Wam to "sfrustrowani kwiczący wariaci oderwani od koryta". Niestety muszę troszeczkę zaburzyć Twój obraz ze mną tak nie jest.

  Przecież oni wiedzą najlepiej co jest dla narodu najlepsze. Całe to towarzystwo żerowało na społeczeństwie okradając go w niespotykanej dotychczas skali. W czasie swoich rządów obsadzali stanowiska od sprzątaczki aż po samą górę. To samo dało się obserwować tu na dole w samorządzie. Było odgórne pozwolenie na "kręcenie lodów" i na każdym kroku gdzie tylko mieli jakiegoś "pomysła" na złodziejstwo, bezwzględnie łupili pobratymców niczym chordy ze wschodu. Teraz z frustracji sieją zamęt i mieszają ludziom w głowach próbując zdyskredytować na wszelkie możliwe sposoby działania ludzi, którzy Polskę i Polaków ukochali ponad wszystko.
  Ten cytat pewnie się przyda za parę lat jak będziesz opisywał kolejną partię polityczną.
  Natomiast piszesz " którzy Polskę i Polaków ukochali ponad wszystko" gdzie w Twojej wypowiedzi ta miłość do bliźniego ?? Chyba, że słowa: "...To, że poprzednik był patałachem..." ... Tymczasem to całe KOD-iarstwo, Platforma.. ", to są słowa miłości :DD?? Czyż nie przykazanie miłości nie mówi " Kochaj bliźniego swego jak siebie samego". A może słyszałeś coś takiego "nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe". Odbijając piłeczkę mógłbym napisać, że jesteś lemingiem, mędrkiem, prostym chłopem a na końcu dopisać ckliwe i jakże dumne słowa: "A miłość do Ojczyzny wynosi się z rodzinnego domu."
  Dodając potem znów insynuacje: "Nie słychać jej przez pijacki bełkot i ułomności intelektualne wychowawców. Można się domyśleć z jakich środowisk są i co wynieśli z domu ci, którzy rodaków mają za nic a ponad polskie wartości wynoszą jakieś enigmatyczne wartości europejskie w interesie obcych, których wsparcia oczekują w swych łajdactwach."

  A temu jakiemuś piotrowi1976 polecam by jakiemuś swojemu znajomemu, który z sukcesem prowadzi biznes zaproponował grupowe zarządzanie. Sam ze swoim rozumowaniem na zarządzającego czyli do biznesu na pewno się nie nadaje. Stąd postawy roszczeniowe, krytykanctwo.

  Ta wypowiedź też przepełniona jest miłością do POLAKÓW ........... ach wiem przecież My w Waszych oczach nie jesteśmy Polakami, a dlaczego? ......... no cóż bo mamy odmienne zdanie.

  "..na tym kończę występy w tym towarzystwie..."
  Przyjmuję to z głębokim, żalem bo dawno nie widziałem w wypowiedziach tyle miłości do bliźniego, troski o Ojczyznę. Krzyżyk na drogę i niech cię Bóg prowadzi po tym jakże złym świecie Platformesrów i Kodziarzy.

  12 3
 • Piotr 22 lis 2018

  Lech Kosyjan dlaczego oceniasz innych tak srogo "..będzie średnio rozgarnięta za to posługująca się sprytem kobieta, która nie ma o tym "zielonego pojęcia" wiesz coś o tej pani czego inni nie wiedzą na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski ?

  Według Twojej teorii:
  "Najlepsze decyzje są jednoosobowe i żadne "bajdurzenie" i wywody miejscowych mędrków tego nie zmienią" to powiedz mi po co Senat potem Sejm obradują nad jakąkolwiek ustawą np o sądzie? A nie lepiej, żeby pan mecenas Andrzej Duda ją stworzył i podpisał ?? A może jeszcze lepiej żebyś to ty był :DDD

  "Kierowanie gminą można porównać do pewnego stopnia z zarządzaniem przedsiębiorstwa. Co by było gdyby właściciel firmy oddał strategiczne decyzje kierowania nią pod głosowanie załogi?"
  A co by było gdyby ten sam nie do końca wiedział jak się zarządza przedsiębiorstwem i zamienił to przedsiębiorstwo (gmina Pcim) na prezesurę w Orlenie. Tutaj nie przeszkadza, że dopiero w 2014 roku kończy się studia na Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku Ochrona Środowiska przecież Orlen jakoś (chyba) działa :DDD

  "Akademicka (naukowa) wiedza uczy, że najgorsze decyzje zapadają gdy decyzję podejmuje większa ilość osób (decyzje grupowe)."
  Chyba rzeczywiście masz wiedzę akademicką (zapewne na studiach doszedłeś do akademika) ale na pewno nie naukową bo naukowa mówi, że zarówno indywidualne jak i grupowe podejmowanie decyzji ma swoje atuty(zalety) i ograniczenia(wady). Oto kilka z nich:

  Indywidualne podejmowanie decyzji następuje najczęściej w przypadku:
  nieskomplikowanych problemów, bieżących trudności, rutynowych decyzji,
  problemów wymagających natychmiastowego rozwiązania, konieczności zachowania niskich kosztów procesu decyzyjnego.
  Grupowe podejmowanie decyzji jest często stosowane, gdy: występuje zapotrzebowanie na różnorodne informacje lub dużą liczbę informacji, jest wymagana szeroka i specjalistyczna wiedza z różnych dziedzin, istnieje znaczne ryzyko rynkowe lub finansowe.

  Więc zanim zaczniesz określać ".... tych wszystkich "mędrków" produkujących się powyżej ...." sam się przejrzyj w lustrze zapewne zobaczysz tego "mędrka" którego tutaj poszukujesz.

  12 4
 • Piotr 22 lis 2018

  Panie Burmistrzu,
  wypadałoby do Pana napisać osobiście (facebooka a także tweetera nie posiadam), jednakże mam obawy, że moje pismo pozostanie bez rozpatrzenia. Postanowiłem zatem napisać na tym forum, licząc na to że jeśli nie Pan to ktoś z Pańskiego otoczenia to przeczyta:

  Cytując:
  "Pytanie jakie inne względy wzięły górę u pani radnej G. Ambroży i pana W. Malinowskiego, którzy odrzucili współpracę z radnymi PiS oraz nowym burmistrzem mając propozycję takiego samego udziału w prezydium rady? Czy może doszło do jakiejś korupcji politycznej jak cztery lata temu w Radzie Powiatu? Czas pokaże komu naprawdę zależy na dobru wspólnemu Miasto i Gmina Myślenice.

  Chciałbym zwrócić Pana uwagę na kilka wpisów pod tematem „ Wybory Samorządowe: Grażyna Ambroży kandyduje na Burmistrza Myślenic. Co proponuje? „

  Bagietka Beata 20.09.2018 - 21:51
  Obejrzałam filmik z rynku i usłyszałam tanie populizmy o wszystkim i o niczym. Jedynym rzeczowym argumentem jest to, że startuje ona jako pierwsza kobieta, kandydatka na burmistrza Myślenic.
  Zatrważające jest natomiast to, że Pani Grażyna, w tym zapewne ważnym dla niej dniu, w którym chciała się pokazać publicznie z najlepszej strony, jako przyszła Pani burmistrz, czytała wszystko z karteluszki :(
  Taka porażka na samym starcie. Niebywałe.
  Bagietka Beata 21.09.2018 - 10:15
  To jest właśnie cała żenada opcji Nowoczesna, którą mieliśmy od 2015 roku. Sami "bez układów" ale od dawna przytuleni do Opozycji Mafiozów z Platformy Obywatelskiej.
  Chyba ktoś niespełna rozumu będzie głosował na opcję KODomicką, która robi w całej Polsce obciach i pojawiła się z niczego z napompowanymi sondażami. Ciemny lud to kupi?
  Nie sądzę. Uważam, że Myśleniczanie myślą i czują nosem co jest grane.
  Bagietka Beata 21.09.2018 - 10:31
  To, że mąż tej Pani kandydował w wyborach to jego prawo, ale kandydował bodajże z Nowoczesnej a obecnie kandyduje z opcji "bez układów". Co z tego wynika? Wystarczy postawić znak równości pomiędzy Nowoczesną, którą Schetyna już wciągnął nosem i wymyślonym przez małżeństwo Ambrożych Komitetem Wyborczy "bez układów".
  Trochę logiki u wyborców i wszystko staje się jasne.

  Wiesiek Bagieta 21.09.2018 - 6:17
  No i po co ta szopka jak tej kobity nikt nawet nie zna, z reszta jak za nia stoi ta smieszma myslenicka nowoczesna i po to ja bardzo dziekuje za takiego bezpartyjniaka "wolnego od układów" :D Przygotujcie sie na nalot "trolli" i fake kont (jak na portalach nowoczesnej myslenice i kmy) ktore beda wychwalac pod niebiosa tego nołnejma :D Szlachetka odetchnął z ulga bo ta kobieta o ile komukolwiek coś odbierze głosów to panowi "nic nie potrafię" halkowi....

  ....No jedyne co ona porwie to kase z naszych portfeli za między innymi podniesione stawki za wodę. Jak jakimś cudem zostanie burmistrzem to mogę założyć się o milion złotych że wszystko dziwnym trafem zostanie PO staremu :)A komu ten PiS jest potrzebny. To taka PPS i jej członkowie też. Nie potrafią współpracować, narzucają swoją wizję socjalistyczną i nie uznają żadnego kompromisu, z nikim się nie potrafią dogadać.

  Wpisów oczywiście znaleźć można dużo więcej.

  Może Pan się zastanowi czy te nielicznie zacytowane przeze mnie tutaj wpisy mogły być przeczytane przez Panią G. Ambroży i czy nie przyczyniły się choćby nawet w 1 % do przechylenia szali i podpisania porozumienia z komitetem KWW Macieja Ostrowskiego. Może Pan przeanalizuje Swoją kampanię wyborczą, własne a także Pańskich zwolenników podejście do kontrkandydatów . Słowa jakie były kierowane, na jak to pan ujął we własnym wpisie totalną opozycję :„…..taka sytuacja pokazuje jak na dłoni, że radni tych dwóch klubów bedą tworzyć totalną opozycję w kierunku mojej osoby…..” . Proszę się uderzyć w pierś stanąć przed lustrem i z ręką na sercu powiedzieć: "nigdy nie pomyślałem, powiedziałem, źle o moim kontrkandydacie."
  Uważa Pan, że te czynniki nie mają żadnego znaczenia ?? Jest to jak pan to określił „ … doszło do jakiejś korupcji politycznej…”. Wychodzi pan z założenia, że można na kogoś pluć, obrażać go a potem ten ktoś powie nic się nie stało ?? A co by było gdyby PiS podpisał współpracę z Panią Abmroży ? nie było by już korupcji ? Sądzi pan, że powinno być tak po chrześcijańsku, gdy ktoś cię uderzy nadstaw drugi policzek ? Jeśli tak to czemu Pan tego nie realizuje??
  Proszę zwrócić uwagę również na fakt, że nawet dzieci w przedszkolu jak ich inny kolega bije obraża itp to się od takiego kolegi odsuwają a co dopiero dorośli ludzie.

  Zastanawia mnie czy przeprowadził Pan sam jakąkolwiek analizę dlaczego to nie z PiS podpisano koalicję a z KWW M.Ostrowskiego, zanim dokonał Pan "analizy" na swoim tweeterze?? Oceniając Pański wpis myślę, że tego pan nie zrobił ponieważ brak w nim rzeczowych i treściwych argumentów a jedynie insynuacje( jak to obecny rząd ma w zwyczaju), że doszło do korupcji.

  z wyrazami szacunku
  Mieszkaniec Myślenic

  27 2

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka burmistrzem Myślenic

 • Piotr 22 paź 2018

  Rozpedzilem się :)) takie masło maślane :) plusik dla Ciebie za uważne czytanie :))

  Zacząłem pisać wolnych miejscach a potem skasowałem i zostało wolnych wakatach :))

  6 2
 • Piotr 22 paź 2018

  Oho już się zaczyna przecież jeszcze parę dni temu ani słowa na ten temat nie pisałaś a wręcz przeciwnie wszystko zrobi, przejścia skrzyżowania tunele, kolej itd... . A Ty tak wierzyłaś czyżby wiara tak szybko Cię opuściła?

  Hmm jak to szybko się zmienia :)).

  A ja już auto na handel wystawilem bo tak się napaliłem, że koleją będę podróżował z bagietka do USB w Krakowie do pracy :))).

  Ale nic u nas w UMiGu jak to tutaj się pisze będą czystkę robić "na pewno" będą rozpisane ogłoszenia o wolnych wakatach na które poszukiwane będą "kompetentne" osoby to złożę podanie a nóż się uda :)) a jak nie to kredyt i mirabelki :))

  22 5
 • Piotr 22 paź 2018
  Olok napisał/a:

  Koniec złodziejstwa kombinatorstwa i robienia chu...z ludzi.

  " ... a łyżka na to niemożliwe...."
  albo
  "... a świstak siedzi i zawija je w te sreberka..." :DDD

  32 6
 • Piotr 22 paź 2018

  A może prześledź głosowania nad uchwałami ustawami jak to PiS był w opozycji, ciekawe jak głosowali :D zapewne za ..... pomnikiem :DDD

  Albo lepiej prześledź przyznawane przez ciebie plusy - minusy. Idę o zakład, że większość minusów jest za to, że ktoś pisze przeciwnie do tego jak ty myślisz a nie za to, że pisze głupoty :DD
  Swoją drogą jestem ciekaw ile ja ich od Ciebie dostaję :DDD

  Ot cała sztuczka z opozycją :D. Jak my czegoś nie robimy to kiepskie, jak my robimy to samo to już super :DD

  27 6
 • Piotr 22 paź 2018

  jak poświęcisz kilka minut i wejdziesz tutaj http://myslenice.pl/samorzad/rada-miejska/sklad-rady

  i zobaczysz kto przeszedł teraz to wnioski same się nasuną :D:D

  PS. podpowiem łatwiej znaleźć nowych :DDD ( bo jest ich mniej :D)

  11 2

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

 • Piotr 22 paź 2018

  No to pochwal się co to za instytucja co pozwala nie pracować, może i ja bym się zaPiSał ?? :D. Oczywiście mniej niż ty za posta to nie biorę :DDDDDDD.
  Aha i oczywiście warunki też takie, że nocek nie biorę :DD

  7 4