Rondo im. Marka Nawary: Znaki błędnie wskazywały kierunek
Miasto 5

Rondo im. Marka Nawary: Znaki błędnie wskazywały kierunek

Na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Mostowej (rondo im. Marka Nawary) można nieźle pobłądzić. Znaki kierunku dla "Centrum" i "Stacji narciarskiej" zostały skierowane w inne strony. To nie jedyny drogowy błąd w Myślenicach - zwraca uwagę Agnieszka jedna z czytelniczek

Myślenice: Zapomniana ulica Zdrojowa
Miasto 11

Myślenice: Zapomniana ulica Zdrojowa

Ilekroć jest mowa o prowadzonych inwestycjach drogowych na terenie Myślenic, tylekroć włos na głowie się jeży. Ostatnio chyba zapomniano całkiem o ulicy Zdrojowej

Śmiecioroby
Okolice 17

Śmiecioroby

Było ładnie… jeszcze kilka lat temu bosą nogą można było przejść się po łące lub lesie. Dzisiaj lasy toną w butelkach i taśmach wyznaczających rowerowe trasy – pisze Agnieszka, jedna z naszych Czytelniczek. Zapraszamy do dyskusji

Biała substancja w Bysince. W pobliżu martwe gołębie

 • 13 lip 2019

  A skoro niskie stany to może tak posprzątać koryto Bysinki bo leży w nim wszystko od konarów drzew po parasolki włącznie. Tylko zanim ktoś podejmie działanie to nam doleje i Bysinka wyleje.

  3

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • 13 lip 2019

  Ogólnie mamy w mieście mały chaos drogowo - parkingowy. Po jakiego czorta przy omawiamy rondzie zrobiono ten dodatkowy pas kosztem chodnika? Zresztą rondo na zarabiu też ściana chodnik i po co kolejna "gruszka".

  1 1

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

 • 23 lut 2018

  A jaja sobie robicie... proszą, możesz to dajesz!!!!!! Nie tylko ZOL i nie tylko ten szpital. Ostatnio czytałam o Szpitalu w Prokocimiu gdzie rodzice zbierali na pościel i zabawki! Ten kto bywa w szpitalach bo musi, coś o tym wie... Tylko hipokryta powie, że ciężko jest Tylko w Myślenickim ZOL. Pytanie zasadnicze dlaczego w ZOLu jest tyle "mieszkańców"... ale to nie w temacie.

  1 3

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

 • 23 lut 2018

  A może tak technicznie to którędy te samochody zaopatrzenia wjadą skoro Bema, Reja i Kilińskiego będą słupki a na Kościuszki betonowe donice?
  Sam pomysł super ale nie jesteśmy centrum tutustycznym i rynek zacznie straszyć pustkami, zresztą już straszy. Na rynku brakuje atrakcji przyciągających mieszkańców nie mówiąc o turystach.
  Brak parkomatów dających możliwość postoju przez np. 20 minut jeszcze pogłębi problem z zaparkowaniem w okolicach rynku a komunikacja miejska, której brak nikogo tu nie dowiedzie.
  Dlatego działanie super ale brak koordynacji i kwestia czasu...

  46 10

Myślenice: W tym roku przebudują most na Rabie i ulicę Zdrojową

 • 1 lut 2018

  Niech robią kiedy chcą nawet w środku sezonu urlopowego!!!! Wszystko mi jedno byleby to nie była kiełbasa wyborcza. Zdrojowa od lat jest zaniedbywana i jakby nikt tego nie widział. Droga się sypie, pobocza brak, chodnika brak. Pokaz możliwości już pokazali jak zlikwidowali wiatę na przestanku autobusowym w Osieczanach /ostatni przed Myślenicami/ i od pół roku ludzie stoją pod chmurką. Poczekamy... Zobaczymy...

  52 10

DEBATA: Czy w Myślenicach jest miejsce dla komunikacji miejskiej?

 • 5 kwi 2017

  Genialnym pomysł tylko można by puścić zamiennie co 15 minut w obie strony. Bo jak z granicy Osieczan dzieci miałyby dostać sie do szkoły na Zarabiu czy w stronę szpitala- odjechać całe miasto! Sam pomysł wymaga kolnultacji ale może warto je rozpocząć.

  18 3

Głogoczów: Podpisano umowę na budowę drugiej kładki

 • 24 mar 2017

  Jeżeli to ma wyglądać jak to na zdjęciu to ja dziękuję ... to jest okropne. Obie kładki powinny wyglądać tak samo.

  19 2

Ten problem sygnalizujecie od lat. Czy policja z nowym komendantem zrobi porządek z parkowaniem?

 • 24 mar 2017

  Jak już wcześniej napisano, karać można jeżeli byłaby alternatywa z której kierowca nie skorzysta. W mieście brakuje miejsc do parkowania, wszędzie jest ciasno. A komunikacji w mieście brak a to byłaby alternatywa dla źle zaparkowanych samochodów.

  51 8

Zmian na święta na Zakopiance jednak nie będzie. Wykonawca zapowiada budowę...

 • 23 gru 2016

  Fakt. Przewidują, że będzie rekord frekwencji z liczbą 50 tyś bawiących się osób. Zanim tam dotrą postoją w kilometrowych korkach na zakopiance w Myślenicach. Może GDDiA lub TVP2 wpłynie na mozolnego wykonawcę i jednak odblokują oba pasy ... wyższa konieczność!!!

  16 1

Myślenice: Przez trzy miesiące będą remontować drogi i chodniki

 • 9 wrz 2016

  A chodnik na Zdrojowej od Dolnego Jazu do Osieczan o w d.... mają. Od lat nie można się doprosić kilkuset metrów chodnika. Aż przykro...

  17 5

Myślenice: Słoneczna pod wodą. Zaledwie po 20 minutach ulewy

 • 6 cze 2016

  A tak przy okazji to Słonecznej remont się należy

  4

Myślenice: Lodowisko ruszyło...

 • 16 sty 2016

  Nie przesadzajcie z tą ceną bo to nie majątek tym bardziej, że dzieciaki mogły kupić w szkole karnet na ferie. Mnie jedynie drażni astetyczny wygląd tego lodowiska: ciemno, wszędzie surowe drewno i brak zadaszenia (choćby namiotu). No cóż widocznie nie ma to ładnie wygląda, a szkoda.

  21 14

Zima 2015/16: Zobacz kto odśnieża w twojej gminie

 • 7 sty 2016

  A tak przy okazji kto odpowiada za parking na Zarabiu bo dzisiaj rano lodowisko było.

  2 3

ALARMUJECIE: W Osieczanach panują ciemności. Tu nie jest bezpiecznie dla pieszych

 • 15 gru 2015

  Oj to proste wszystkie drogi które mają status POWIATOWYCH są zaniedbane!!!! Nie mówimy tu tylko o Osieczanach, ale również w samych Myślenicach taki status ma ul. Zdrojowa. Jak dobrze zauważył "1921" z Burmistrzem da się załatwić (inaczej mówiąc trochę lepiej dba o mieszkańców) gorzej sprawa się ma ze Starostwem, który SĘPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII grosza na poprawę bezpieczeństwa (chodniki, oświetlenie, pasy itp.). Pytanie co jeszcze ma się zdarzyć, aby to się zmieniło? Skoro prośby mieszkańców nie przynoszą żadnego efektu, to co ... media?!

  11 4

Myślenice: Prace na ul. 3 Maja. Będą poważne utrudnienia

 • 5 gru 2015

  Ja nikogo nie obrażam tylko stwierdzam fakt. Jeżeli wg Ciebie 1 dzień to dużo to gratuluję ...

  38 8
 • 5 gru 2015

  Niezmiernie mi się podoba, że wszystkie informacje podajecie z tak imponującym wyprzedzeniem. Dzisiaj gorączka mikołajowa na mieście i pół miasta w korku. Pierwszy zator pod Galerią i setki samochodów na zakazie jedzie prosto a drugi na 3-maja. Żadnego oznakowania ani informacji o utrudnieniach w ruchu, panowie machają jak im zawieje... szok, kto to organizuje, kto to kontroluje???

  66 13

Galeria Myślenicka otwarta. Jak oceniacie największy obiekt handlowy w powiecie?

 • 29 lis 2015

  Zamiast szukać miejsca parkingowego w tym samym czasie jestem w Krakowie. Dlaczego wszędzie jest ten sam asortyment? Zaopatrzenie robią wszyscy Łódź "Ptak" - polecam osobistą wizytę można się obkupić bez 40% marży. A Słoneczna powinna zmienić nazwę na Piekielną. Szkoda ...

  29 4
 • 28 lis 2015

  Jakby nie było powstał parking ze sklepem dla tych co do Krakowa busami jeżdżą.

  73 7

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

 • 24 lis 2015

  Tutaj powinien być jeszcze znak dodatkowy F 7b.

  1 3
 • 23 lis 2015

  Najgorsze, że to swoi łamią przepisy ... obcy kierowcy znaki czytają ... ot taka różnica. A tak przy okazji (bo temat ma wzięcie)... szanowni państwo używający świateł led (najczęściej domorosłej produkcji) po zmroku należy przełączyć się na oświetlenie do jazdy nocnej bo od tyłu to was nie widać... taka oto moja prośba taka sama jak do pieszych bez odblasków

  17 2

Myślenice: Samochody nie wjadą na Rynek?

 • 16 lis 2015

  Jakbyś artykuł przeczytał wczoraj to nie było informacji o likwidacji krawężnika i chodnika - więc zatem sam czytaj ze zrozumieniem. A słupki mają być w 4 miejscach zgodnie z mapą. Najlepiej, aby postawili jeszcze szlabany i pobierali opłatę bo Rynek za chwilę wymrze i nic nie robią, alby to zmienić. Za to ludzie z okolic Dekady i Galerii domy sprzedają bo tak się nie da już wytrzymać. Ciekawe czy straż pożarna im te słupki zatwierdziła? I imprezy żadnej na płycie Rynku już nie będzie bo żadne auto się tam nie dostanie no chyba, że słupki będą zdejmowane ale to z kolei dobra wiadomość dla kolekcjonerów złomu.

  2 5
 • 15 lis 2015

  Zdrojowa to miasto, ale traktują tą ulicę jak zadupie... brak chodnika, brak pobocza, brak oświetlenia (kilka razy w miesiącu oszczędzają na prądzie). Rzecz w tym, że zarówno Zdrojowa jak i drogi na wsiach to drogi powiatowe a Powiat ma gdzieś budowanie chodników. Choć Rynek to też droga powiatowa ... i na to pieniądze są.

  4 5
 • 15 lis 2015

  Jak z Bema na Rynek skoro jest krawężnik!!! i wg planu słupki. Do tego od tył Kurdesza dostawcy stoją rano godzinami z towarem. Chyba znowu ktoś na kolanie kreśli projekty. Może ktoś pomyśli o brakujących chodnikach w mieście zamiast marnować pieniądze na nowe znaki.

  5 9

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu na głównych ulicach

 • 15 lis 2015

  Lewie 5 minut obserwacji w dniu dzisiejszym i 99,9% samochodów jedzie ze Słonecznej na mostek i dalej w lewo. Oznakowanie jest jasne i czytelne, ale trzeba zapomnieć o jedzie na pamięć. Wydali sporą kasę a jest jak było - zapraszam panów Policjantów to jeszcze z mandatów trochę kasy wpadnie.

  7

Pcim: Wracała ze szkoły sama. Wpadła pod busa

 • 15 lis 2015

  A nikogo już nie interesuje że np dziecko nie zostało przyjęte do świetlicy z powodu braku miejsca.

  29 16