motto życ a nie udawać

"Dobra zmiana" PiS

 • Janek Sal 30 wrz
  jaskokrakow napisał/a:

  Reparacje wojenne to odszkodowania za napsć czy za całą okupację ?

  Bo na podhalu porzadku pilnowali własnie Węgrzy - od sankcjonowania kontyngentów i prac np drogowych , roznoszenia wezwań to byli ukraińcy .

  zaś granicy pilnowali nie Słowacy a Czechosłowacy -wówczas była Czechosłowacja zresztą anektowana wczesniej .
  Polski Spisz był również poza granicą - granica była na Dunajcu i kawałkiem Białką .
  Na Spiszu mozna było w sklepach kupic wszystko u nas owszem ale na kartki . Dzieci pasące gęsi mogły pływac po dunajcu lecz nie mogły wychodzic na drugi brzeg . Polacy mieli pola po drugiej stronie Dunajca i prace polowe były mozliwe w okreslonych terminach .- Wiadomosc od mojego teścia , człowieka który tam zyje do dzisiaj i sporo pamięta .Sporo ciekawych rzeczy opowiada o naszym wyklętym Kurasiu - i nic tam nie ma z przekazu obecnych hołubiących ta postać

  1
 • Janek Sal 30 wrz
  Dyr_Jar napisał/a:

  W 39 ukraińskie oddziały zajmowały Polskę? Mogę prosić o więcej informacji?

  Reparacje wojenne to odszkodowania za napsć czy za całą okupację ?

  Bo na podhalu porzadku pilnowali własnie Węgrzy - od sankcjonowania kontyngentów i prac np drogowych , roznoszenia wezwań to byli ukraińcy .

  2
 • Janek Sal 20 wrz
  Adamos napisał/a:

  Jestem Adam (lub jak mnie nazywacie Pisior, Janusz, cwaniak itp), czytam Vivaldiego i się w 100% z nim zgadzam ale pudło to nie ta sama osoba. Jesteście bardzo dwulicowi w tym co piszecie DMs pisze że zna się na ekonomii i sprawach z tym związanych a nie wie że składki ZUS zależą od zarobków które bardzo mocna zwiększyły się za czasów PIS rządów i najważniejsze to to że dawniej nawet jak ktoś zarabiał 5 tysięcy to podawał dochód do podatku i ZUSu 1,5 tys i stąd taka różnica we wpłatach podatku i ZUSu przecież to proste jak budowa cepa a wam tak ciężko to zrozumieć. Przez takie powszechne praktyki jest ogromna grupa pokrzywdzonych systemowo emerytów którzy pomimo że mieli zarobki normalne to dla systemu były najniższe możliwe i mają teraz głodowe emerytury.
  Co do moich zarobków to dalej mam niskie ale i tak są 2 razy wyższe niż dawniej i starcza mi na normalne życie ale bez rozrzutności jakoś sobie żyję.
  Ci moi znajomi są dla mnie i byli ofiarami systemu i nie mogę tego inaczej nazwać. Przy okazji przypomniałem sobie o mojej córce która miała 2 koleżanki w klasie z "wyższych sfer" które miały w zwyczaju wywracać bluzki z metkami aby sprawdzić czy firmowe czy nie i bardzo się z takich osób wyśmiewały które nie miały firmowych ciuchów, Córka jako 17 latka aby sobie dorobić jeździła do Wieliczki i miała stawkę 3,5 zł za godzinę i dorabiały tam nie tylko nastolatki ale również dorosłe osoby mające rodziny aby przeżyć.
  W tych czasach pojawili się łowcy skór w łodzi, tez tego nie pamiętacie? Czyściciele kamienic, kupowanie przez "przedsiębiorców" budynków z ludźmi i eksmisja ich na bruk, nie pamiętacie rodzin w którym zabierano dzieci tylko za to że była w domu bieda i nie było żadnej pomocy. Mój kolega który ma 4 dzieci i zona nie pracowała bo nie było pracy poszedł po zapomogę do gminy i zadano mu pytania czy ma samochód, czy ma telewizor, oczywiście wyszedł zniesmaczony i też tak jak ja znalazł 2 pracę aby przeżyć. Ja też miałem ochotę żeby zwiedzać świat, pojeździć na wycieczki, mieć jakieś hobby ale tamte rządy nie dały mi szans na to musiałem tyrać na 2 prace żeby przeżyć a swoje hobby (już napisałem jakie ale zmazałem) musiałem sprzedać na życie. Obracałem się w różnym towarzystwie i byłem też na imprezach gdzie byli ci bogatsi i byłem zniesmaczony w jaki sposób rozmawiali o pracownikach i ich potrzebach, płacach. Nie liczyli się dla nich jako ludzie tylko jako roboty do pomnażania ich majątków. Dużo z tych osób nie prowadzi już firm, poszli do normalnej pracy a ja ich wcale nie żałuję bo za takie traktowanie ludzi nie zasłużyli na szacunek. Takie były czasy dla tych biedniejszych. Mam 55 lat i tak zapamiętałem te czasy i nikt mi tego nie wymaże z pamięci dziwnymi sondażami i stronniczymi artykułami.
  Co do kredytów to nikt nikogo nie namawiał do brania kredytów, to była tylko wasza decyzja ale wzięliście te kredyty tylko dzięki stabilizacji w finansach państwowych, w rynku pracy które zrobił PIS, Pokażcie mi sondaże ile ludzi brało kredyty za czasów PO, nikt nie brał bo się bali dnia jutrzejszego. Ja musiałem przy budowie domu sam być za pomocnika murarzom, sam w wiadrach nosiłem zaprawę na budowę domu, sam przykrywałem dach aby jak najmniej płacić fachowcom, sam robiłem wylewki nosząc w wiadrach beton na cały dom i wiele różnych robót. Czy wy tak pracowaliście przy swoich budowach?
  Widzę też że wszystkie informacje czerpiecie z internetu, sondaży itp. Idźcie do ludzi starszych, porozmawiajcie z nimi o tamtych czasach czy było tak super jak piszecie a wy tylko zasłaniacie się sondażami , artykułami itp.

  na 100% vivaldi

  5 4
 • Janek Sal 20 wrz
  Adamos napisał/a:

  Na szczęście na wyborach nie wygrywa się sondażami tylko wyborami obywateli a plucie jadem przez was na PIS tylko pokazuje obywatelom aby na PO nie głosować.
  Czy ktoś mi w końcu napisze jaki jest plan PO na rządzenie Polską w wypadku wygrania wyborów? Parę razy pytałem się PO forumowiczow i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Jedyne co piszecie to 8 gwiazdek na wszystkie możliwe sposoby.
  Oczekuję na program PO na rządzenie Polską po wygranych wyborach!
  Przecież mogę zmienić swoje poglądy i zagłosować na PO.

  odnośnie programu - widzisz doskonałośc tego obecnego programu?
  i nie wszystko wina putina i wojny na wschodzie - inflacja , paliwa ,węgiel nawet piasku brakuje w betoniarniach . .
  konflikty ze wszystkimi sąsiadami -obecnie tylko z Bałtykiem sie nie pokłóciliśmy - energia wiatrowa, Jechałem niedawno z Bratysławy do Wiednia las wiatraków ,prawie dotykają siebie przez kilkanascie kilometrow .
  my mamy 10h .
  Chwal ten lewicowy nierząd i trwaj w swiadomosci tv publicznej

  4 2
 • Janek Sal 5 wrz
  Adamos napisał/a:

  ty pisząc o "dziadu bez prawa jazdy i konta bankowego", "dziadziuś Kaczyński" pokazałeś tylko swoje prostactwo. Faktycznie szkoda konwersacji.

  Czy skłamał - mówienie prawdy nawety w tym przyp[adku to prostactwo???
  Przecież zdanie spieprzaj dziadu to ten bez prawa jazdy powiedział .
  i nie szkoda konwersacji lecz nalezy wiecej rozmawiac merytorycznie i uzywac argumentów prawdziwych .

  Przecież na każdym kroku widac obłude kłamstwo,- Byłem w sobote przypadkiem w Nowym Targu i widziałem kto wchodził na spotkanie a kto nie mógł wejsc . nie znam ludzi ale sprawdzanie kartki czy jestes na liscie i mozesz wejsc to znaczy ze nie kazdymoze brac udział w spotkaniu . to tylko jedno niewielkie kłamstewko

  4

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • Janek Sal 24 wrz
  czarownica napisał/a:

  MOZNA ZYC BLISKO BOGA bez kościoła.

  Owszem można - i to nawet jest bliższe niż z kosciołem

kto koko robi w bambuko

 • Janek Sal 24 wrz
  DM_S napisał/a:

  Dlatego byłabym rada, gdyby przyszedł (i został zauważony) ktoś nowy, jakaś alternatywa dla znanych już dobrze Tusków, pyszałkowatych Bosaków, śmiesznych Hołowni, czy rozmemłanych Kamyszów. Gdyby ludzie byli zainteresowani jakąkolwiek wiedzą na temat kandydatów np na prezydenta i szukali jej w rzetelnych źródłach, może byłaby jakaś nadzieja. Dopóki ciemny lud wybiera tylko spośród brylujących w głównych mediach błaznów, o których wie tylko tyle, że nienawidzą się na wzajem i ewentualnie są za lub przeciw gejom, to dobrze nigdy nie będzie.

  Ci błazni co nienawidzą się nawzajem po zajęciach piją razem biesiadują i ciemny lud to kupuje zapierdalając za miske ryzu- a co do kogos odmiennego od tych błaznów to jestem za -,
  Dawno dawno temu jeden satyryk zrobił sobie jaja i powołał partię przyjaciół piwa - i co ?wszedł do sejmu i tez robił jaja . Więc dla jaj wystawmy kogos .............

  5
 • Janek Sal 22 wrz

  wiec i mamy pean pochwalny dla maciarewicza w wydaniu naszego prezydenta - wczoraj z NY z ambasady w rozmowie z red Wroną - nie było i nie ma lepszego patrioty jak maciarewicz a winien Tusk

  3 1
 • Janek Sal 20 wrz
  Prawicowiec napisał/a:

  Nie o to chodzi aby złapać króliczka,
  ale by gonić go.

  Ja to wiem i pewnie wielu tez ale ilu złapali na tą gonitwe - widac po notowaniach

  6 2
 • Janek Sal 19 wrz

  ogladalismy pewnie w wiekszosci reportaz Czarno na białym o katastrofie smoleńskiej - wypada jeszcze upierać się przy zamachu???????????

  14 2

Facebookowe nieroby

 • Janek Sal 21 wrz

  jak kto woli

  Ja wolę na zachodzie zgubić jak na wschodzie znależć -

  7
 • Janek Sal 20 wrz
  biegacz napisał/a:

  A ty tego nie robisz? Ty możesz, Kinga lewaczka może, Donek może, Trzask może, bo jesteście warszawką która chce dorwać się do koryta i zniszczyć- wyśmiać , tych jak to nazywacie prowincjonalno-jarmarcznych.

  dna różnica - ja tez to robie
  próbowałes wejsc na spotkqanie z jasnie zawsze dziewicą jarosławem?
  ja próbowałem
  i na tym sie skonczyło
  na Trzaskowskiego, Donalda wszedłem bez problemu .
  Przeciez twój guru do obywatela powiedziqł spieprzaj dziadu -
  więcej pokory
  pycha kroczy przed upadkiem

  6 2

praca w Sendzimira wszystkich przyjmują

 • Janek Sal 20 wrz

  kiedyś HiL to była dobra szkoła do doskonalenia fachu . obecnie brak szkół technicznych zawodowych same licea -

  Studenci po ochrona środowiska i tym podobnych .

  Być moze ze Sendzimir coś wskrzesi i oby - ale oby sie nie okazało że to sławomir i wszyscy tanczą i spiewają albo czyjas twarz brzmi......

  2

Kolesiorstwo w Urzędzie Miasta...

 • Janek Sal 5 wrz
  Figaro1 napisał/a:

  No i cała dyskusja...zamiast dyskusji o kumoterstwo w sektorze publicznym uwagę skierowałes na PIS
  Jednym słowem chcesz aby ludzie nie głosowali na PIS i aby rządził ktoś inny...Tylko po co ..o wiele większe szambo będzie....
  Nie wmawiają ludziom( tym którzy pamiętają jak było) ...jak jest

  a czy to nie to samo? kumoterstwo wszędzie i pis?

  8 1

Blokujemy stacje Orlen w Myślenicach !

 • Janek Sal 23 cze

  to pewnie wszyscy robią co mają komp pokładowy - wiec temat slepy??? ale wiedza nie idzie w las jak to mówią

  1
 • Janek Sal 23 cze

  więc o co chodzi????
  Kolega pracował na cpn jeszcze za dawnych czasów i bardzo był zadowolony gdy cysterna przyjechała na stację nocą lub wieczorem .
  wtedy mieli swoje ok 150 l na boku bp paliwo jest objętosciowo w nocy mniejsze jak w południe
  może stad ta różnica.

 • Janek Sal 21 cze

  tankowanie - i tankowanie nie rowne

  Mozesz zatankować o 2 l wiecej lub mniej do tego samego pojazdu ,
  szybkosc nalewania , ilosc w baku przed tankowaniem , ułozenie podjazdu , do 45 l zbiornika lekko wchodzi 47 pod korek .
  tego producent samochodu nie zaleca .
  kilka razy należy zatrzymac i odpowietrzyc wlew.

  trzeba po prostu obserwowac wyswietlacz po zatankowaniu i widzisz ile przejechałes na jednym i drugim tankowaniu - fakt ze i to jest uzaleznione od warunków jazdy.
  jadąc np nad jez Czorsztyn to w tygodniu spale o 0,7 l mniej niz w wekend. -ale na orlenie tylko załatwiam potrzeby fizjologiczne

  1 4
 • Janek Sal 9 cze

  w biznesie cena paliwa dotyczy ostatniego ogniwa czyli przeciętnego zjadacza chleba. Świadcząc usługi to wliczasz koszt paliwa w fakture i kontrahent i tak za to zapłaci - wychodzi na to że jadąc np 700 km za trase wezmie sie tyle samo co za usługe , bo 700 x 2,60 km to daje 1820 a za usługe ok 1500 wiec przejazd płaci zleceniodawca .
  Podobnie jest z deweloperką i tajk konsument zapłaci za paliwo .

  Reakcja spoleczenstwa powinna sie wyzwolic przy wyborach no ale wówczas ceny spadną na pól roku bądz daqdzą jakąś kaszanke wyborczą i zostanie wina Tuska

  13 6

Pomoc Ukrainie

 • Janek Sal 21 cze

  Ukraincy to cały naród , Polacy również /
  Są i wyborni obywatele oraz kanalie w kazdej nacji ,.
  Byłem na polu namiotowym w karyntii motocyklem- wykupilismy na dwa dni pole koszt ok 20 euro za dobe . podczas wymeldowania słoweński recepcjonista powiedział ze Polacy zatrzymali sie na trzy dni byli tydzień i nie zqpłacili za 4 dni zostawiając namiot a w nim cały bajzel ,puszki flaszki nawet materac dziurawy i odjechali .

  6

osiedle zielone-zarabie ostrzeżenie

 • Janek Sal 9 cze

  Oni się nie będą tłumaczyć -

  5
 • Janek Sal 1 cze

  był kiedys w Zawadzie pałacyk ogrodzony od swiata kilka ha i lasek i zielen i ogrodzenie kute bajka po prostu ,
  Niedawno dostałem zlecenie z firmy warszawskiej na mały przegląd sprzetu własnie w Zawadzie - i okazalo sie ze cały teren z pałacykiem slicznie zagospodarowanym kupiła inna firma i buduje tam kilkadziesiąt apartamentów .
  Nie wiem co skłoniło własciciela do odsprzedania terenu ale cos piszczy w trawie o jakims nowym korytarzu z Krakowa do myślenic tamtedy . a Borzeckie wysypisko niedaleko , dojazd tylko własnym samochodem droga szer ok 3 m - pewnie chetni bedą również

  7 1

PLAC TARGOWY MYŚLENICE

 • Janek Sal 8 cze
  alapatala napisał/a:

  Targ na dolnym przedmieściu odbywa się w poniedziałki i piątki a jak chodzi o miejsce to chyba kto pierwszy ten zajmuje ale raczej nie brakuje miejsca

  miejsca do handlu nie brakuje - za to brakuje miejsca do parkowania a parking spory - kupi sie wszystko choc szukałem czegos do napompowania basenu dla wnuczki i trzeba było dmuchać swoim miechem.
  wyszło dla zdrowia

  6

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

 • Janek Sal 8 cze
  jaskokrakow napisał/a:

  mam pompe ciepła firmy NIBE 11 kW - i 4 rok sprawuje sie bez zarzutów,
  Bracia mają Samsungi tez niezle im pracują -
  fotovoltaika na dachu 8 kW . moze mało ale nie było miejsca na wiecej
  koszt tej pompy to 42 tys z marżą 5 tys

  miało byc 7 rok

  3
 • Janek Sal 8 cze

  mam pompe ciepła firmy NIBE 11 kW - i 4 rok sprawuje sie bez zarzutów,
  Bracia mają Samsungi tez niezle im pracują -
  fotovoltaika na dachu 8 kW . moze mało ale nie było miejsca na wiecej
  koszt tej pompy to 42 tys z marżą 5 tys

  4

Eurowizja2022

 • Janek Sal 30 maj

  niew mozna lubieć wszystkich - mnie też nie muszą wszyscy libiec - w kazdej nacji są ludzie do lubienia i kanalie .
  znam ruskich w porzo i złodzieji .
  podobnie jak Amerykanów ,meksyków , nawet dwóch Żydów co są kapitalni ku,mple ludzie na których moge liczyc a są i mendy których sie wstydzę .
  Podobnie jest i z naszymi współrodakami .

  nawet w rodzinach zdarzają sie i tacy i tacy .........

  1