Piłka nożna, B-klasa: Górki Myślenice kończą rundę jesienną na 2 miejscu

 • 25 paź 2015

  Brawo

  8

Syrena straży pożarnej - wyłączenie

 • 7 paź 2015

  Też jestem strażakiem i w 100% zgadzam się z Def_ibrylator'em. To że jedziesz do strażnicy na wezwanie i ratowanie ludzi czy mienia, w żadnym stopniu nie zwalnia Cię z zachowania bezpiecznego. Dotyczy to również pojazdów uprzywilejowanych. "pędząc" na wezwanie nie możesz sam prowokować powstania nowych zagrożeń.

  17 4

Dalin Myślenice 2015

 • 22 lip 2015

  Żeby tylko za chwilę pół Krakowa nie grało

  5 3
 • 20 lip 2015

  Nazwiska jak najbardziej OK jeśli chodzi o odbudiwę Dalinu - szkoda, że zagrają w Krakowskiej lidze.
  Pytanie tylko czy nie skończy się jak poprzednio, gdyż nie wydaje mi się żeby np. KaKa będzie gał za darmo gdzie w 2 lidze dostawał napewno konkretną wypłatę. Jeśli wracaja żeby pomóc klubowi to chwała im za to.

  3 3

Spędzasz czas nad wodą? Sprawdź gdzie nie nadaje się do kąpieli

 • 13 lip 2015

  RZGW to jedna wielka porażka jak chodzi o zarządzanie Rabą - biorąc za przykład odcinek w okolicy Myślenic.
  Nic nie zostało naprawione, dokończone od ostatnich powodzi - Górny/Dolny jaz rozwalone - druty wystają na każdym kroku - murki powalone itp. Niby regulacja raby koło Orła, od czasu powodzi betonowe płyty leżą i czakają żeby rozwalić most na Osieczanach przy najbliższym wezbraniu wody - brzegi na całej długości zniszczone/ oberwane - drzewa i korzenie leżą w Rabie - - - jeden wielki chlew a nie miejsce do rekreacji

  6

Szymon Jopek, Mariusz Pustuła i Rafał Bereza Mistrzami Strażaków

 • 13 lip 2015

  BRAWO

  5 2

Piłka nożna V liga: Dalin wraca do gry, ale w "krakowskiej" grupie

 • 8 lip 2015

  Wiadomo już kto na 100% zdeklarował się do powrotu ??

  Ten wybór drugiej grupy napewno był podytkowany obawami, że jak się zremisuje/przegra czy nawet wygra to pojawi się tona hejtów w stronę Dalinu.
  Fakt że większość zaspołów lokalnych podchodziłą by z większą mobilizacją i napewno widowiska były by ciekawe dla lokalnych kibiców i przyciągneły by na boiska masę kibiców (co nie sądzę że się stanie w przypadku drużyn z KII) a i kasę z biletów. tak to nawet wyjazdy będą ich więcej kosztować.

  Jeśli już tak włodarze wybrali to przynajmniej niech szybko awansują.

  2 9
 • 7 lip 2015

  Mam nadzieję, że to tylko ze względów na brak chęci rywalizacji z lokalnymi drużynami z za płota jak Orzeł, Pcimianka, Rudnik, Jordan, Hejnał, Siepraw (dawniej to były derby prawie jak Wisła z Cracovią :) ) Sułkowice itp. a nie znów ze względów na oszczędności na dojazdach dla zawodników ... :)

  9 7

GASTRONOMIA OPINIE - pizzerie, puby, kawiarnie, restauracje, kebaby, bary

 • 7 lip 2015

  Legendario miało pycha pizze tak z 15 lat temu. Potem masakra nawet z "keczupem" jej się jeść nie dało.
  Pod nową nazwą, nie wiem co się zmieniło (Toscana) smak całkiem jak na początku. W nowym Legendario jadłem raz ale to nie to co kiedyś jak by to ująć ... "szału ni ma". W porównaniu do Camorry czy w.w. Toscany to jeszcze im dużo brakuje - chyba ktoś podchwycił nazwę i próbuje "reaktywować ja Frugo czy EB :D

  4 7

Piłka nożna, B-klasa: Kolejna niespodzianka w meczu Górek

 • 19 kwi 2015

  Brawo!!

  7

Piłka nożna V liga: Dwie porażki Orła i ostatnie miejsce

 • 8 kwi 2015

  Widzę(bazując na historycznych wpisach), że dla niektórych to Maciej Ostrowski nie odpowiada tylko za koklusz i gradobicie w Gminie Myślenice (ale co do gradobicia to nie jestem pewien :) a już napewno chce być drugim Cupiałem i Orła wprowadzić do Ekstraklasy :D .

  Co do dotacji i pieniędzy przekazywanych z urzędu to w jednym z moich komentarzy przedstawiłem dokładne zestawienia który klub z Gminy ile otrzymał za poprzednie lata : http://miasto-info.pl/myslenice/9591,brak-chetnych-do-pracy-w-zarzadzie-dalinu-pilkarze-moga-spasc-do-ligi-okregowej.html

  Co do kompleksu Orzeł- Dalin, Dalin-Orzeł ... wydaje mi się, że kompleks to mają raczej internetowi napinacze żeby tylko coś napisać i "zhejtować"

  Na nadchodzące miesiące życzę Orłowi utrzymania, a Dalinowi zawiązania drużyny seniorów na nowo i jak najszybszego powrotu na piłkarskie murawy. Jak by nie było są to dwie z trzech(+Górki u których też nie wesoło) Myślenickich drużyn i miło jest w wolnym czasie oglądnąć trochę kopaniny miejscowej drużyny :)

  Ze sportowym pozdrowieniem
  PnQ

  3 2

Po wodzie przyszła podwyżka za śmieci. Tak rządzi nasza władza lokalna

 • 10 mar 2015

  Hej
  Czytam tak te wypowiedzi na forum i mam jedno pytanie :
  Czy istnieje jakieś porównanie (oficjalne a nie, że koleżanka kolegi wujka Franka w trzecim pokoleniu z zamiedzy placi tyle a tyle) cen za wodę, ścieki, śmieci w naszym województwie lub ościennych??
  Oraz drugi współczynnik czyli ostatimi czasy modne dotację z gminy (czyli jak nie zapłacimy bezpośrednio to i tak z naszych) - bo nie tylko u nas takie dotacje są wprowadzane.
  Z góry dzięki za takie info jesli ktoś posiada.

  1 1

Czy piłkarze Dalinu wrócą na boisko?

 • 8 sty 2015

  Oj służbista widzę, że dalej pałasz nienawiścią do Orła nie patrząc na realia.
  Jeśli mógłbyś to prosiłbym o podanie konkretów(np. ile dotacji w poprzednich latach otrzymał Orzeł a ile Dalin, jak to przekłada się na inne kluby z Gminy Myślenice, ile z tych dotacji w klubach zostało przekazane na szkolenie młodzieży a ile na "wypłaty" dla zawodników.
  Jeśli naprawde byś wiedział cokolwiek to poparł byś swoje "wywody" dowodami.
  Ja naprzykład mogę podać jak niektóre kluby z Gminy w ostatnich latach zgłaszały do udziału drużyny mlodzieżowe żeby dostać dotację na szkolenie młodzieży a po kilku meczach wycofywały się z rozgdywek kasę zachowując.

  PS. Coś zrobił Ci Orzeł, że cały czas jest Ci zadrą w oku, gdyż na inne kluby z Gminy jakoś nie najeżdzasz a w okolicznych klubach nie brakuje działaczy klubowych zasiadajacych w powiatowo-gminnych radach ??
  Czy może jesteś jednym z tych co po przykreceniu kurka nie skapneło na "stypendium" ??
  Chyba, że masz wstręt do wszystkiego zaczynającego się na "O".

  Pozdrawiam i Życzę wielu sportowych sukcesów w Nowym Roku wszyskim klubom z okolicy i abyśmy znów mogli oglądać Dalin na seniorskich boiskach.

  11 16

Piłka nożna V liga: Orzeł ostatni w tabeli. Został jeden mecz

 • 3 lis 2014

  do służbista - Twoje komentaże stają się już nudne - wiem, że może odkryłeś klawisze Ctrl+C, Ctrl+V ale kopiowanie tych samych tekstów pod prawie każdym atrykułem jest dziecinadą. Może napisz jeden artykuł, wylej w nim wszyskie swoje żale,wstaw na główną i poproś redakcję, żeby automatycznie podpinała jako pierwszy komentaż link do tego artykułu.

  8 3

Piłka nożna V liga: Orzeł Przegrywa z Dziecanovią 2:3

 • 8 paź 2014

  I od razu inny poziom dyskusji.
  Zgadzam się z Tobą, że może Orzeł nie jest lokalną potęgą futbolu i również czasem tęsknię za pełnymi trybunami w prawdziwej 3 lidze i meczach gdzie Dalin wygrywał głównie wychowankami swoimi jak i okolicznych klubów. Mam nadzieję że te czasy kiedyś wrócą. Bo jesli Dalin powróci z polityką ostatnich lat to napewno moja noga tam nie postanie i wolę oglądać i dopingować lokalny futbol(od Górek przez Wrzosy Hejnał czy Orła jaki by on nie był niż armię zaciężną któa i tak szłu nie robi(na takie rzeczy to można na Wisłę czy Cracovię jechać).

  1 1
 • 8 paź 2014

  do ługani - Dlaczego obrażasz Orła ?? czyżybś mizł jakieś kompleksy ?? Może podasz jakiś racjonalny powód Twojej postawy ??

  2 2
 • 7 paź 2014

  Jak już pisałem w moim poprzednim poście na temat finansowania klubów sportowych (nie tylko piłki nożnej):
  wsztskie kluby wg zeznamia finansowego MiG 2013 dostały ok 730k PLN ( z czego LKSy 240k), Dalin dostał 290k. - więc o 50k więcej niż wszystkie LKS/LZSy razem wzięte. Drugim klubem z największą dotację został TG Sokół 98k (jakoś nie mają problemów z rozliczeniem się na co wydali pieniądze) - może Sokół też jest winny niegospodarności zarządzających Dalinem bo przecież jak można dać im dotację skoro córka "pani Helenki, Frani" czy innej urzędniczki tańczy w ich sekcji a syn uprawia zapasy ???

  2 1

Piłka nożna V liga: Po czterech kolejkach Orzeł ciągle bez zwycięstwa

 • 9 wrz 2014

  Z tego co wiem to Orzeł ma więcej dzieci i młodzieży niż Dalin.

  Na czym miało by polegać dofinansowanie młodych w Dalinie ?? - przecież kluby dostają dotację na dzieci i młodzież - nie została ona zabrana ani zmniejszona dla Dalinu a jak niema pierwszej "krakowskiej" drużyny do dla Myślenickich dzieci i młodzieży będzie więcej pieniędzy.

  Chciałbym aby Dalinowska młodzież wystartowała w przyszłym roku w lidze seniorów (napewno kilku kończy wiek juniora) tylko czy nie skończy się tak że będą grać w okolicznych klubach za pare złotych bo znów nitk z zarządu Dalinu nie znajdzie sponsora (nie Miasto i Gminę)- chyba że znów przekażą kasę z grup młodzieżowych na seniorów(przyjdą darmozjady, młodzi pójdą do okolicznych klubów bo niby słabsi) i historia zatoczy koło.

  6 2
 • 8 wrz 2014

  a gdzie to jest i czemu ??

  3 3

Wisła Kraków

 • 25 sie 2014

  nożami może nie ale race to nawet z zastadionu wlatują na murawę

  3 2

Piłka nożna V liga: Orzeł remisuje w meczu inauguracyjnym

 • 25 sie 2014

  coś chyba nie tak z twoim komentarzem

  9 4

Kolarstwo: Rafał Majka z Zegartowic wygrał 71. Tour de Pologne [WIDEO]

 • 12 sie 2014

  a kto pamięta o Radku Łapie ??

  2 2

Drużyna Dalinu przestała istnieć. Ruszyły rozgrywki III ligi bez biało-zielonych

 • 10 sie 2014

  Większość tu biadoli co to się nie stało, i że winny Burmistrz, kibice nie będą mieli gdzie chodzić.
  w ostatnim sezonie liczba widzów wg. 90minut.pl(http://www.90minut.pl/liga/0/liga6954.html ) była jedną najniższa w lidze(ok 110 widzów na mecz i gdyby nie ostatni na który przyszło rekordowo 250 kibiców( i tak poniżej średniej ligowej) to wynik był by zbliżony do staniej Lisicy (ok 90 widzów na mecz).
  Ilu z was którym tak zależało na Klubie pojawiło się żeby dołożyć te kilka złotych za bilet na tych meczach ?? ( ps. Byłem na dwóch meczach w tym sezonie z Unią i Popradem i szczerze na Unii 150 kibiców to było ale z tymi co stali za siatką - przyjezdni i to x2, a na Popradzie liczonych 23 na trybunach). Czy któryś z was przyszedł na walne zebranie ostatniej szansy, żeby pomóc Dalinowi??
  Czy może jedyną możliwością jest pisanie, że to wina Burmistrza, bo nie daje kasy. Jeśli tacy z Was kibice, to zapraszam na jakikolwiek mecz "kopiących po czołach", gdyż tam przynajmniej są prawdziwi Kibice.

  19 10

Brak chętnych do pracy w zarządzie Dalinu. Piłkarze mogą spaść do ligi okręgowej

 • 22 lip 2014

  Nie rozumiem dlaczego podmiotem staje się tu Orzeł.
  To że jego brak otworzył prywatną szkołę (płatną) piłki nożnej przy Orle to od razu uważa się że kasa tam płynie sturmieniami.
  Zapraszam do lektury sprawozdania finansowego MiG np za 2013 (poniżej kilka cyfr z dotacji celowych.
  Jeśli ktoś pisze, że dzieci nie będą miały gdzie trenować to niech wie że własnie na ten cel powinny w klubie być przeznaczane te dotacje a nie na np. "stypendia jak to się ładnie nazywa" dla zawodników. Jeśli kopacze z Krakowa chcą zarabiać na moich podatkach to jakoś nie mam ochoty oddawać części mojego zarobku na taki cel.
  Jak ktoś ma ochotę dać kasę na ich wypłaty to niech może podejdzie do zawodnika po meczu i mu przekaże pare złotych ;).
  Jest kilka okolicznych klubów w którym zawodnicy nie zarabiają ale i takie gdzie lokalny sponsor daje własną kasę(nie z moich podatków) dla zawodników. Jeśłi ktoś ma taki gest to tylko fajnie że chłopaki którzy dla Dalinu(i nie tylko) byli zbędni zarobią pare groszy dodatkowo.
  Pozdrawiam
  pnq
  • Ligowe Kluby Sportowe ogółem kwota 246.444,00 zł, z tego:
  o LKS „Iskra” Głogoczów – kwota 31.000,00 zł
  o LKS „Dukla” Bysina - kwota 11.500,00 zł
  o LKS „Halniak”Zawada – kwota 12.600,00 zł
  o LKS „Hejnał” Krzyszkowice – kwota 30.800,00 zł
  o LKS „Orzeł” Myślenice – kwota 36.000,00 zł
  o LKS „WRZOSY” Osieczany – kwota 19.000,00 zł
  o LKS „JAWOR” Jawornik - kwota 12.000,00 zł
  o LKS „SKALNIK” Trzemeśnia – kwota 26.000,00 zł
  o LKS „SOKÓŁ” Borzęta - kwota 9.344,00 zł
  o LKS „Staw” Polanka – kwota 16.500,00 zł
  o LKS „Krzemień”Jasienica – kwota 11.500,00 zł
  o LKS „GÓRKI” Myślenice – kwota 12.200,00 zł
  o LKS „Sęp” Droginia - kwota 18.000,00 zł
  • UKS „Trójka” Myślenice – kwota 2.000,00 zł
  • Szkolny Klub Sportowy w Osieczanach – kwota 5.000,00 zł
  • TKKF Myślenice - kwota 5.000,00 zł
  • Myślenickie Stowarzyszenie Pływackie – kwota 18.000,00 zł
  • UKS Głogoczów – kwota 1.000,00 zł
  • MLK Szachowy - kwota 14.500,00 zł
  • Myślenicki Klub Petanque – kwota 5.000,00 zł
  • KS „Iskra” Głogoczów – kwota 15.000,00 zł
  • PKS „ALBERT” – kwota 16.000,00 zł
  • Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” - kwota 94.880,00 zł
  • Klub Sportowy „DALIN” - kwota 284.500,00 zł
  • Myślenicki Klub Jeździecki „Hucuł” – kwota 4.000,00 zł
  • LOK Myślenice – kwota 16.606,00 zł
  • Stowarzyszenie cyklistów - kwota 2.000,00 zł

  10 2