Połączenie kolejowe na linii Kraków - Myślenice: Znamy wstępny przebieg trasy „złotego pociągu”

 • 5 sty

  Powinny być osobne wagony dla biznesmenów, osobne dla sprzedawczyń , osobne dla sprzątaczek i osobne dla młodzieży . Ale i tak każdy będzie czuł obciach jak wsiądzie do pociągu. Z Miechowa do Krakowa są już tory od ponad 100 lat ale nikt pociągami nie jeździ bo to wstyd na dzisiejsze czasy tracić czas na powolne .Ten pociąg to temat zastępczy. Jak ktoś poruszy tę sprawę na szczeblu centralnym to go wyśmieją i odeślą na leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

Nieprzytomny leżał z twarzą zanurzoną w potoku. Policjanci uratowali życie 63-latka

 • 5 sty

  Panuje od kilka lat taka moda ,że jak kobieta po 40 znajdzie sobie nowego absztyfikanta to obligatoryjnie składa zawiadomienie o przestępstwie znęcania się przez męża. Oczywistym jest ,że dopiero teraz przypomniała sobie ,że jej mąż to alkoholik i składa wniosek o przymusowe leczenie odwykowe z alkoholizmu . Dzięki czemu zapewnia taka katoliczka spod Myślenic zapewnia pracę Policji , Prokuraturze , Komisji do przeciwdziałania alkoholizmowi czy jak ją tam zwą a przede wszystkim korzysta z drogich usług adwokata. A co tam , dzieci już odchowane , mąż płaci regularnie alimenty to stać ją na to. Z reguły te zabiegi kończą się na tym ,że sąd wydaje wyrok rozwodowy bez orzekania o winie , w najlepszym przypadku z winy obu stron. Potem taka feministka połajdaczy się kilka lat z nowym wybrankiem i następuje czas kiedy Św, Piotr rzecze - dość się już nagrzeszyłaś, pora opuścić ten ziemski padół , tam czeka cię wieczny płacz i zgrzytanie zębów .

  3 4

Radni przegłosowali podwyżki diet dla siebie i burmistrza. "Nie ma wątpliwości, co do zaangażowania i pracy na rzecz gminy i mieszkańców"

 • 5 gru 2021

  Jak to się ma do patriotycznego obowiązku walki z inflacją bo w tych głosowaniach nie można się tego dopatrzeć. A dobry przykład powinien iść z góry a nie z dołu.

  7

Tour de Konstytucja zbiera żniwo. Dyrektorka szkoły w Dobczycach zawieszona

 • 11 paź 2021

  Ciekawe czy ta dyrektorka brała udział w jakimś wczorajszym spędzie o panowanie Niemiec nad Polską .Tacy ludzie najlepiej się czują pod zaborami. Mogą donosić na Polaków patriotów i czerpać z tego korzyści materialne.

  2 4

PSL przedstawił listę "tłustych kotów". To politycy związani z PiS zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa. Wśród nich burmistrz Myślenic

 • 4 sie 2021

  A ja myślałem ,że władza to tak jak księża , wszysttko robią dla dobra ludu bożego a żadne
  majątki ich nie interesują byleby tylko nie umrzeć z głosu i mieć siły służyć ludowi. Gdyby było inaczej to przecież na Sądzie Ostatecznym dobry Bóg nie będzie miał wobec nich litości. To jest pewne.

  5 1

To była gigantyczna ulewa. Zakopianka i Głogoczów pod wodą. Potoki wylewały w niemal każdej miejscowości

 • 19 lip 2021

  Aleex, mam przyjaciół mieszkających w opisywanej przez Ciebie okolicy. Nie bronię inwestorów, nie mam z nimi nic wspólnego. Sądziłam, że mieszkających tam domy, samochody są bezpieczne. Niestety , żywioł pokazał swoją twarz. Nie on dostosuje się do nas. My musimy dostosować się do niego. Nie kupię reklamowanej przez Morawieckiego IZERY. Po pierwsze, jest zasilana prądem produkowanym z węgla, po drugie nigdy nie będzie mnie na taki zakup stać. To, co podziało się po tych opadach powinno niektórym otworzyć oczy. Sam nie pójdziesz przepychać zatkanych rur. Wybierz takich, co wcześniej o tym pomyślą,

  12 3

Tomasz Burkat nie jest już komendantem straży miejskiej w Myślenicach

 • 20 maj 2021

  Najwyższy czas skończyć z tym pookrągłostołowym dziedzictwem bolszewizmu polegającym na tworzeniu wszelkich zbędnych służb traktujących obywateli jak przestępców , których trzeba karać choćby za sprzedaż jagód na terenie miasta.. To nie pasuje do rządów Prawa i Sprawiedliwości , które zaczęły myśleć pronarodowo i zgodnie z zasadami ekonomii. Nieomal w każdym z powiatowych miast wszelkie nieproduktywne straże miejskie dawno już zostały zlikwidowane a pieniądze zmarnowane na ich utrzymanie przeznaczono na ważniejsze cele. Wydaje się ,że aktualny burmistrz rozeznał sprawę i wie , że dalsze zbędne wydatki z dnia na dzień powodują zadłużanie miasta. Zlikwidowałbym nie tylko straż miejską ale wzorem innych gmin odciążyłbym miasto od niepotrzebnych wydatków ponoszonych na utrzymywanie szkół samorządowych. Szkoły samorządowe nie są lepsze od szkół prowadzonych przez inne podmioty,które nie muszą stosować przepisów Karty Nauczyciela. Wydaje się ,że to jest ekonomiczna konieczność , chyba że wcześniej samorządy otrzymają wsparcie finansowe z podatku katastralnego. Inaczej pętla zadłużeniowa spowoduje uduszenie Myślenic.

  17 31

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Mieszkańcy Myślenic i Dobczyc mieli okazję słuchać go na żywo

 • 7 kwi 2021

  Mówią,że trzeba zachorować na covida i zaszczepić się dwukrotnie a wówczas idzie się prosto do Nieba

  13 1

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 30 mar 2021

  No to marszałek sprawił ,że przybędzie PiS- owi w następnych wyborach co najmniej 10 procent więcej wyborców. A już miałem zamiar zagłosować na Konfederację.

  15 18

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 23 mar 2021

  Chyba trzeba się pożegnać z marzeniem o kolei. Zawdzięczać to możemy tylko Gazecie Wyborczej w związku z nagonka na prezesa PKN ORLEN. Gdyby nie ta nagonka to PKN ORLEN ze względów patriotycznych sfinansowałby tę linię kolejową podwyżką cen paliw. Niepotrzebnie ORLEN zamieszał się w kupno wrogich gazet , lepiej byłoby wydać pieniądze ma tę kolej i nadać jej imię Daniela Obajtka.

  5 5

Dobczyce. Elektrownia fotowoltaiczna zamiast parku? Mieszkańcy protestują. Burmistrz się tłumaczy

 • 17 mar 2021

  Chorzy ludzie antypisowscy. Wcześniej nie protestowali ale prawdopodobnie podburzyła ich Gazeta Wyborcza, która nie chce aby wykupił ją pan Daniel. Powinni być dumni ,że krajan chce u nich inwestować. Inwestycje są ważniejsze niż wypoczynek , relaks i turystyka. Mają przecież zamek . Szef Orlenu powinien ukarać tych protestantów i zamek sprywatyzować choćby dla swojej partnerki.

  2 16

Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

 • 13 mar 2021

  Czekamy na szczegółowy rozkład jazdy , Dobrze i to ,że będzie kilka kursów. Ale nadal busikami będą jeżdzić samobójcy.

  6 1

Projekt połączenia Kraków-Myślenice w drugim etapie programu Kolej Plus. Co to oznacza?

 • 28 lut 2021

  Ludzie skończcie z tą mitomanią . Dopóki nie zostanie wprowadzony podatek katastralny w wysokości 3 procent od wartości nieruchomości to nic nie będzie budowane ,bo z czego , chyba nie z 500 plus czy 13 a nawet 14 tzw. emerytury. Mali przedsiębiorcy ledwo dyszą a sprzątaczkom pracodawcy nie chcą płacić minimalnego wynagrodzenia , co grozi ugrzęźnięciem w brudzie i zarazkach .

  1 1

W lutym autobus nie przyjechał. Kiedy ruszą zapowiadane połączenia na trasie Myślenice – Kraków?

 • 28 lut 2021

  Wydaje się ,że gdyby po zakończeniu II wojny światowej w PRL- dorwali się do władzy w wyniku
  większości demokratycznej ( większość jest zawsze głupsza od mniejszości demokratycznej) tacy ludzie jak teraz piastują te wszystkie urzędy marszałkowskie , powiatowe , gminne a nawet co niektóre parafialne to gmina nie byłaby nawet jeszcze zelektryfikowana a nie tylko pozbawiona komunikacji zbiorowej.

  12 4

Zespół ds. kobiet rozwiązany. Powstał rok temu, ale nie zebrał się ani raz

 • 28 lut 2021

  Zaczyna się dobrze dziać , przynajmniej PiS nie chce aby wzrastały rzesze urzędników poprzez tworzenie zespołów wszelkiej maści , Takie zespoły powinny być tworzone ale najwyżej na szczeblu Koła Gospodyń Wiejskich , Kółek różańcowych , Ochotniczych Straży Pożarnych. Bo aby utrzymać taki zespół w gminie czy w powiecie natychmiast trzeba byłoby wprowadzić podatek katastralny. Chyba żeby opodatkować członków i sympatyków tego zespołu inną daniną. Podoba mi się to, że burmistrz wyrasta pomimo młodego wieku na osobę , która zaczyna rozumieć co to jest ekonomia i nie chcę więcej zadłużać tej mocno już zadłużonej gminy.

  1 2

Umowa na opracowanie dokumentacji pod budowę węzła w Jaworniku podpisana. Skrzyżowanie ma powstać do 2025 r.

 • 10 lut 2021

  Nie wierzę, że aż tyle pieniędzy państwo wyda na dwie wsie Krzyszkowice i Jawornik aby w tym samym czasie wybudować tunel i węzeł , A na Bęczarkę ani grosza ?. Tam przecież można by zmniejszyć ostry zakręt na Zakopiance, Drukarki inflacyjno pieniężne nie wytrzymają i koszty tych budów do roku 2025 zwiększą się o 100 procent .

  11 6

Wspierasz WOŚP? Starosta upiecze ci ciasto, a burmistrz zaprosi na kolację. Ruszyły aukcje internetowe

 • 28 sty 2021

  Tomel - proponuję Ci pójście na piwo z Bolkiem (to ten, z tego forum, mentalnie podbny do Ciebie), będziecie mieli o czym pogadać,

  17 13

Co z autobusem na linii Myślenice-Kraków? „Kursy powinny rozpocząć się z początkiem lutego”

 • 9 sty 2021

  Mamy ferie,dzieci mają dużo czasu. Wiem, że dzięki Panu Pitali (obecny sekretarz miasta } w Krzyszkowicach dzięki niemu powstały dwie świetlice.Jako ojciec dzieci, pracujący mam pytanie, kto ma klucze do tychże świetlic.

  16 5
 • 9 sty 2021

  Sonju, pewnie jesteś młodą osobą. Gratuluję. Masz więc czas, aby poczekać na zloty pociąg. Masz też do tego prawo. Wolno Ci też w toto wierzyć.Ja i moi bliscy chcemy i mamy prawo dojechać do pracy i do szkoły do Krakowa.Teraz. Temat publicznej komunikacji jest trudny. Jeżeli władze myślenickie doprowadzą do uruchomienia linii autobusowej MPK postawię im szampana.Dobrego roku życzę.

  10 5
 • 8 sty 2021

  Te autobusy przerastają możliwości gminy i powiatu ledwo dyszących z powodu wydatków na oświatę samorządową i biurokrację. Drobnych kapitalistów nie da się już więcej wyzyskiwać wzrostem licznych opłat pozapodatkowych . Dlatego na dojazdy do pracy ludzie nadal będą wydawać 1/3 swoich wynagrodzeń i głosować na PIS , gdyż bez 500 plus nogi już dawno by wyciągnęli. A swoją drogą podoba mi się takie podejscie do ludu pracującego miast i wsi. Byłbym nawet za tym aby podnieść podatek dochodowy PIT i zlikwidować kwotę wolną od podatku w zamian za więcej Disco Polo w TVP. Wówczas bez pomocy PiS życie nie byłoby możliwe . No i PIS miałby wygrane każde wybory, gdyż jest partią i prawą i sprawiedliwą a także humanitarną,

  12 7
 • 8 sty 2021

  Wiem Panie bono Pan byś chciał aby kolej zbudowało Państwo z podatków uzyskiwanych od podatników całego kraju. Ale tak się nie stanie ,Same Myślenice powinny sfinansować tę kolej ale już widzę ,że skoro na autobusy nas nie stać to tej kolei mieszkańcy innych miejscowości Myślenicom nie zasponsorują. To nie jest linia potrzebna mieszkańcom innym niż naszego rejonu.

  11 8

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 24 gru 2020

  Nie można lecz wszyscy wraz "„Pójdźmy dziś do Dzieciny,Przez zmarznięte serc krainy.Niech topnieją w radości,Śniegi ludzkiej słabości. tak jak w pieknej nowej kolędzie myślenickiej "........https://www.youtube.com/watch?v=jlVNO1D6BEQ

  1

Konserwator zabytków odebrał bożnicę w Wiśniowej. „To ważny, przełomowy dzień”

 • 27 lis 2020

  A czy została poświęcona ? U nas na wsi to nawet chodnik ksiądz poświęcił a mieszkańcow Wiśniowej nie stać na poświęcenie budowli wartej teraz grube pieniądze ?

  3

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

 • 26 paź 2020

  Tacy policjanci powinni być wyrzuceni ze służby na zbity pisk. Skoro TK orzekł ,że zapis ustawy jest niezgodny z Konstytucją to jak jakikolwiek stróż prawa może to kwestionować. A popierać aborcjonistki a nawet k....... policjant oczywiście po godzinach służby albo na urlopie może. No i jeszcze może głosować za zmianą Konstytucji w tym czy innym zakresie ale póki Konstytucja obowiązuje to trzeba jej przestrzegać.

  17 26

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź 2020

  Anuluję ww. wpis gdyż wdarł się przez pomyłkę i nie dotyczy tego tematu

  1 7