Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 10 godz.

  Przedmiotowy mural zachęca członków i sympatyków LGBT do odwiedzenia gminy Pcim . Gmina jest gościnna dla osób INNYCH niż heteroseksualne a kolorowy kogut jawi się jako symbol rozwiązłości seksualnej. Tak odczytałem przesłanie treści tego obrazu. Niestety nie skorzystam z takiej gościnności gminy Pcim. Zazdroszczę parafii mądrego proboszcza.

  1 2
 • 11 godz.

  Pani Bagietko tęczowe kolory tego koguta zostały właściwie odczytane przez księdza proboszcza . Gdyby ten kogut symbolizował wieś byłby namalowany w naturalnych kolorach. On jest inny niż prawdziwy kogut zapładniający kury , tak jak inni są miłośnicy LGBT. Autorzy malunku nawet się nie kryli,że chodzi im o inność malując przy słowie " gościnność" składnię " inność" na różowo. Tu nie chodziło o przekazanie ,że gościnność w tym rejonie jest inna np.lepsza i większa .A chyba pani nie zaprzeczy ,że zwolennicy LGBT organizując marsze chcą aby ich inność zwyciężyła nad zwyczajnością . Oni tę swoją inność chcą siłą narzucić ludziom o orientacji heteroseksualnej , zachęcić ich do uprawiania sodomii. Ksiądz to nie jest prosty mieszkaniec gminy Pcim i patrząc na mural odczytał właściwie co autor chciał przekazać na swoim obrazie. Brawo dla księdza .że się nie pomylił. Gdyby gmina Pcim miała odpowiednie władze myślące mural ten powinien zniknąć jak najszybciej, bo ośmiesza gminę Pcim i namawia do innej gościnności , takiej o ideologii LGBT.

  1 1
 • 12 godz.

  Myślę ,że ten kogut mógłby zastąpić flagi tęczowe na marszach równości a w ten sposób Pcim i Stróża mogą przyczynić się do popularyzacji LGBT na marszach równości, Już sobie wyobrażam najazdy na powiatowe miasta i wsie stałych bywalców tych marszy i powiewanie flagami z tym kogutem w każdej mieścinie i wsi. Bo w dużych miastach tęczowy wiejski kogut uchodziłby raczej za obciach

  2 1

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 13 sie

  Tęsknota za topolami=masochizm..

  1 2
 • 13 sie

  Pan Burmistrz już przesadził.

  4 2

Sąd umorzył postępowanie wobec byłego burmistrza. „Nie było przestępstwa”

 • 30 lip

  Teraz trzeba jeszcze byłemu burmistrzowi podziękować za zburzenie części ohydnego budynku starej szkoły w Krzyszkowicach . Po ostatnim odpuście dostrzec można lepiej to, że na tym miejscu powinno być miejsce na parking parafialny i liczne stragany odpustowe bo nie znajdziesz wsi w Polsce by stragany stały po obu stronach drogi powiatowej i nie dało się przejechać przez wieś ani dojechać do kościoła. Cała wieś na czele z nowym burmistrzem powinna wyruszyć z petycją do nowego Konserwatora Zabytków aby tę pozaborczą ruinę nakazał do końca zburzyć z polskiej ziemi. Bo urąga ona pojęciu " zabytek".

  34 9

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • 28 lip

  Kierowco, masz rację, tak to wygląda. Jadący ul. Słowackiego ,skręcający w ul. Kościuszki, robią, co robią. Najczęściej ich prawy pas jest zajęty przez parkujące tam samochody. Ostatnio jest coraz lepiej. Spotykam wymuszających kierowców z rejestracjami spoza województwa. No ale trzeba ich zrozumieć.

Od września podwyżki dla nauczycieli. Ile będą zarabiać?

 • 28 lip

  Ten kraj schodzi na psy, nie ma młodych osób , które mogłyby rozsławić imię Polski na szerokim świecie. To jednak nie wina nauczycieli lecz może skutek aborcji, której rządy nie zabraniały. Mogło się tak zdarzyć ,że niedoszli Kopernicy , Mickiewicze, Skłodowskie , Wojtyły ,............ zostali po prostu wyskrobani

 • 13 lip

  Gdybym był dyrektorem zatrudniłbym samych nauczycieli stażystów a pozbył się innych , gdyż są tańsi i będąc zadłużeni w bankach będą jak niewolnicy.

  4 5

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

 • 20 lip

  Przykrym jest, że Policja tak jawnie daje się wciągać w politykę.

  9 1
 • 19 lip

  Ostatni mój wpis to błąd drukarski

  2 2
 • 19 lip

  I to jest apolityczna Policja ? Ale, ego oczekiwiac

  9 3
 • 19 lip

  Śmieszne to i ahistoryczne. Dla mnie historia zaczyna się od rządu dobrej zmiany a historia Myślenic to dopiero od jesieni 2018 roku , kiedy burmistrzem został jaśniej panujący nam pan Szlachetka też Jarosław.

  13 7

Zamknięty most w Jasienicy. Z Myślenic do Sułkowic tylko przez Jawornik i Rudnik

 • 17 lip

  Moim zdaniem właściciel drogi krajowej jaką jest zakopianka , powinien zabronić z niej korzystać miejscowej ludności w celach lokalnych . Wreszcie włodarze Myślenic pomyśleliby o budowie dróg alternatywnych , tak aby nie wszystko co się rusza w powiecie musiałoby prowadzić do zakopianki i przez zakopiankę. Przykładowo, abym wrócił z mszy św. w kościele krzyszkowickim do przysiółka Psiary należącego do parafii Krzyszkowice muszę korzystać z Zakopianki na długości 1 km.

  5 5

Przenosić czy zostawić na miejscu? Co robić z pożydowską Bożnicą?

 • 15 lip

  Oj marniutki ten " zabytek" marniutki. Ani jego remont ani przeniesienie walorów mu nie przysporzy. Miałby znaczenie sentymentalne dla "starszych braci " , gdyby zasiedlili się w Wiśniowej. Ale co by tu teraz robili i czy korzystaliby z tego budynku tak jak dawniej ?. O ile gmina Wiśniowa ma za dużo pieniędzy to radziłbym zamiast ich marnowania na remont i utrzymywanie tego odziedziczonego "zabytku" po dawnych mieszkańcach gminy ,przeznaczyć te pieniądze jako odszkodowanie w ramach aktu 447. Rodacy dawnych właścicieli będą bardziej zadowoleni z takiego obrotu sprawy niż z remontu lub przeniesienia go w inne miejsce.

  15 12

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • 14 lip

  Burmistrz i Rada Miasta i Gminy oraz Starosta i Rada Powiatu nie rozwiążą jakichkolwiek problemów tubylczej ludności , zmuszonej do podróżowania w prywatnych,ciasnych ,dusznych i niebezpiecznych prywatnych busach pomiędzy Myślenicami i Krakowem. To gorzej niż było w komuniźmie . Ale skoro burmistrz wybrany został w pierwszej turze i to większością głosów to nie musi nic robić. Następne wybory również wygra . A transport publiczny jest taki jaki był za poprzednika i taki będzie.

  5 1

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • 13 lip

  Lasy są tanie i roszczeń nie pokryją. Z lasów nie ma stałych dochodów. Lepsza byłaby sprzedaż wód podziemnych. Przyszły właściciel pokładów wód podziemnych miałby stałe zyski ze sprzedaży wody.Wodę każdy musi kupić a lasy nie są ludziom tak bardzo potrzebne do życia jak woda. Największy problem naszych sojuszników to jest właśnie brak wody pitnej . Nie węgiel, nie gaz łupkowy ale woda jest najważniejsza.

  2 1
 • 12 lip

  A jeszcze jedno ,Polacy po wyborach to powinni pomyśleć nie o zmianie płyty na rynku w Myślenicach, czy o budowie nowych linii kolejowych lecz o wielkości podatku katastralnego celem spłaty roszczeń wynikających z aktu 447. To ,że o tym nadal cicho nie znaczy ,że te roszczenia nie istnieją lub się przedawniły. Z sojusznikami musimy żyć w zgodzie.

  2 2
 • 12 lip

  Co mi tam Szwajcaria, Francja , Austria czy Wielka Brytania , Sąsiadka przyjechała z wycieczki zagranicznej po Anglii i powiedziała ,że takich domów wielkich i bogato ogrodzonych jak u nas we wsi to ona tam nie widziała . I dziwiła się ,że w bogatych Niemczech około 65 procent mieszkańców mieszka w mieszkaniach czynszowych . U nas mieszkać w czynszówce czy podróżować do pracy pociągiem to obciach , to przyznanie się do biedy. Projektowana kolej to głupota bo nikt ludzi na siłę do pociągu nie wciśnie nawet za darmo. I ile trzeba wybudować nowych dróg aby dojechać do przystanków tej kolei. Wybudujemy kolej ale zarośnie krzakami jak dawne kolejki wąskotorowe .

  1
 • 11 lip

  Zamiast kolei poszerzyłbym drogi gminne z szerokości 2,5 metra na 5 metrów. Bo jak dotychczas to w powiecie myślenickim drogi gminne są jednokierunkowe . Państwo wybudowało jedną drogę krajową zakopiankę i nie sądzę żeby chciało zafundować biednym mieszkańcom tej ziemi linię kolejową .Przecież jazda pociągiem do Krakowa dla właścicieli wypasionych aut to byłby obciach nie z tej ziemi. Czy nie lepiej kupić autobusy by woziły miejscową biedotę w sposób cywilizowany zakopianką a ograniczyć po niej lokalny ruch miejscowych samochodów osobowych , niż fantazjować o budowie linii kolejowej . Gdzie indziej linie kolejowe istnieją ale nikt nie jeździ pociągami bo to wstyd wobec sąsiadów. Gdzie indziej ludzie mówią o takich podróżnych pociągami do pracy ,że jeździ nimi biedota .

  2 4

Remont Rynku potrwa kilkanaście miesięcy. Wiemy, kiedy ruszą prace

 • 12 lip

  Na ten odnowiony rynek można by z krakowskich plant przenieść odżywianie dla bezdomnych. A swoją drogą nie lepiej byłoby wybudować jakieś slamsy by w XXI wieku ludzie mieli dach nad głową . Może UE na to by wyraziła zgodę i nie odbierała tych funduszy.Oj nie po katolicku myślimy towarzysze , nie po katolicku. Może dlatego Pan Bóg karze nas powodziami i suszami a my myślimy ,że to skutek palenia węglem i chrustem z lasów.A jak tam ceny owoców , warzyw oraz wstrętnego mięsa z chlewni wielkoprzemysłowych ,czy 500 plus równoważy jeszcze podwyżki cen czy już nie ? No i trzeba by się zastanowić aby mniej zadłużać nasz nieszczęśliwy kraj .Długu 1 bln złotych to chyba nawet Gierek nie pozostawił zważywszy ,że wówczas przynajmniej społeczeństwo nie było obarczone indywidualnymi kredytami hipotetycznymi .

  1 2

Tunel w tym miejscu? Zaczynacie wątpić, że w ogóle powstanie

 • 6 lip

  Panie Stefano i inni forumowicze to nie żaden żart tylko logiczne myślenie , z którym znaczny procent społeczeństwa żyje na bakier. Na szczęście władze generalnej dyrekcji myślą podobnie jak ja a nie Pan i Panu podobni , którym się wydaje ,że zapchają każdą drogę krajową swoimi samochodami gdyż chcą dojechać taką drogą do powiatu a w niedzielę na Mszę św. do pobliskiego Kościoła. Tymczasem każda droga ma inny cel , inny autostrada , inny krajowa , inny wojewódzka , powiatowa , gmina czy dojazdowa do pól. Takie właśnie myślenie ,które wynikało na pewno z braku pieniędzy i chorego cwaniactwa miejscowych władz i ich wyborców spowodowało ,że mamy to co mamy , a więc praktycznie jedną dobrą drogę, którą wybudowało Państwo a nie miejscowe społeczeństwo. I zapewniam Pana ,że ani PZPR ani władze pookrągłostołowe nie budowały i remontowały zakopianki z myślą o mieszkańcach Krzyszkowic , bo drogami tego typu nie dojeżdża się do powiatu albo do pobliskiego kościoła. Znam badania, ile samochodów wjeżdża z drogi powiatowej w Krzyszkowicach na zakopiankę i jest to po prostu horror , z którym trzeba walczyć ale nie za pomocą budowy tunelu czy kładek dla pieszych lecz poprzez rozbudowę dróg lokalnych pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Gdyby takie drogi były nie musiałbym wysiadać z busa przy zakopiance i próbował przez nią przejść na drugą stronę lecz bus miałby przystanek trochę dalej od zakopianki . Zastanów się Pan i wyobraż sobie sytuację za 10 lat kiedy mieszkańcy wsi na tyle się wzbogacą, że każdy członek rodziny będzie miał wypasione auto i każdy będzie zmuszony do użytkowania tej jedynej drogi krajowej w tym rejonie. Wówczas będzie tak jak w Krakowie w godzinach szczytu . I z rozrzewnieniem wspominać będziemy dawne czasy kiedy do Krakowa busem dojechaliśmy w pół godziny a nie w ciągu 2 godzin. Już teraz dojazd do Krakowa pomimo lepszych samochodów trwa dłużej niż za panującego miłościwie tow. Gierka. Dlatego wara nam od krajowej zakopianki , budujmy swoje mniej ciasne drogi lokalne. Mądre państwo nie powinno zagracać dróg krajowych tunelami , kładkami dla miejscowej ludności lecz pomóc rozbudowywać drogi alternatywne . Twierdzę , że takim jak ja a jest nas około 80 procent ani tunel ani kładka życia w żaden sposób nie ułatwi. Dlatego najsprawiedliwiej byłoby aby ci którzy optują za tunelem złożyli się finansowo i sobie po prostu tunel wybudowali. Gmina ani powiat nie powinny dołożyć ani grosza do tej fantasmagorii z tunelem czy kładką. Jak chce sobie generalna dyrekcja budować to niech buduje ale za własne pieniądze. Jednak zamiast takich inwestycji , które żadnych problemów 80 procent społeczności wiejskiej nie rozwiążą radziłbym władzom PiS nie rozdawać pieniędzy na głupoty lecz przeznaczyć je na budowę obwodnic wielu miast , przez których rynki w dalszym ciągu odbywa się cały ruch pojazdów. A czy wiecie Państwo ile miast powiatowych w Polsce nie ma gazu ziemnego i nie ma funduszy na jego doprowadzenie ? A czy wiedzą państwo ,że po północnej stronie Krakowa nie ma nowych linii wodociągowych i są wyłączenia wody. A jadąc dalej w kierunku Kielc ludzie nie wiedzą co to jest kanalizacja .Myślmy o Polsce nie z perspektywy naszego zaścianka i nie wyrzucajmy w błoto ciężko zapracowanych przez społeczeństwo pieniędzy. Budujmy drogi alternatywne a nie ładujmy w ten worek bez dna jakim jest zakopianka. Dyrekcja generalna powinna mieć też to na uwadze ,że po ewentualnym wybudowaniu tunelu w Krzyszkowicach mieszkańcy Bęczarki też upomną się o tunel lub kładkę i może nawet blokować będą zakopiankę. Słyszałem ,że gmina chce zasponsorować Dyrekcję kwota 500 tysięcy złotych . A nie lepiej wybudować za te grosze kawałek drogi łączący Krzyszkowice z Polanką. Dojechałby sobie bezpiecznie i spokojnie swoim autem do miasta Myślenice , a nawet do kościoła w Polance (bo w krzyszkowickim kościółku ciasno i duszno ) . A tak prawdę mówiąc zamiast marnować te 500 tys zł na tunel i jeszcze być dumnym z tego ,że mądry powiat w ten biznes nie chce wejść , lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na bardziej rozumne cele.

  1 3
 • 1 lip

  Panie Stefano wydaje się , że jest Pan wielkim teoretykiem skoro Pan twierdzi ,że gdy samochód uzyska wpis o dopuszczeniu do ruchu to można nim wyruszyć nawet na koniec świata. Ja tak nie uważam, gdyż w moim 4 letnim samochodzie pewnej marki po 5 dniach od wyjazdu ze stacji diagnostycznej siadły mi hamulce , na szczęście na drodze gminnej , na której nie przekraczam prędkości 30 km na godzinę. Dlatego twierdzę, że mam rację żeby starych samochodów i nowych o marnych markach nie wpuszczano na zakopiankę. Niestety wjazd na zakopiankę powinien być zabroniony i ja nie wjeżdżam . Jeżdżę do Myślenic przez Zawadę, choć do zakopianki mam 2 km. Gdy pewnego razu wjechałem i poruszałem się z dozwoloną na danym odcinku prędkością 70 km na godzinę to myślałem ,że inni uczestnicy dróg mnie ogłuszą swoimi klaksonami albo zmiażdżą z boku lub z tyłu. Na wiejskich drogach gminnych jednokierunkowych sprawny inaczej stary samochód może w miarę poruszać się bezpiecznie o ile jego prędkość nie będzie większa niż 50 km na godzinę. Wówczas jest w stanie zjechać z jezdni by jadący z przeciwka nie musiał się z nim zderzyć czołowo. A wspomniany przeze mnie procent samochodów starych wynoszący na wsi około 80 procent może być nawet lekko zaniżony. Na wsi panuje ukrywana bieda, ostatnio GUS podał ,że pomimo 500 plus wzrosło skrajne ubóstwo. Gdyby nie ta bieda to nie głosowałoby na PiS aż tylu mieszkańców wsi. Nie na PSL , nie na PO , nie na Kukiz 15 ale właśnie na PiS w podziękowaniu za 500 plus , dodatek dla emerytów i waloryzację emerytur rolniczych o 70 zł brutto głosowała nie bogata ale biedna większość mieszkańców wsi. Wydaje się , że Pan tego nie rozumie . No ale jak pan myślisz ,że skoro samochód uzyskał dopuszczenie do ruchu przez stację diagnostyczną to można nim jeździć drogami typu zakopianka ,to nie ma się czemu dziwić. Każdy człowiek powinien mieć równe prawa ale samochód to już nie.

  1 11
 • 30 cze

  Najistotniejszym problemem dla Krzyszkowiczan jest brak miejsca do parkowania samochodów w rejonie zakopianki. Z licznych przysiółków Krzyszkowic mieszkańcy dojeżdżają do zakopianki własnymi samochodami by przesiąść się do busów i dojechać do Krakowa lub Myślenic. Komfort jazdy w tych zatłoczonych „trumienkach” jest dramatyczny ale za 5 zł własnym autem do centrum Krakowa nie dojedziesz. Władze powiatowe i miejsko- gminne powinny wszystko robić aby ulepszyć transport zbiorowy z Myślenic a tym samym z Krzyszkowic- do Krakowa i odwrotnie a nie mamić o tunelach czy kładkach , które koniecznej sprawy zbiorowego transportu w żaden sposób nie rozwiążą. No i co z tego, że ułatwi się nielicznym bogaczom Krzyszkowic posiadającym szybkie i nowe auta wjazd na Zakopiankę, gdy nie będzie rozwiązany problem parkowania samochodów w tym rejonie i aby przesiąść się do busa trzeba będzie pieszo przejść ponad kilometr . Ostatnio zmuszony byłem zawrócić od zakopianki i udało mi się zaparkować samochód dopiero obok Lewiatana . Władze powinny zdawać sobie z tego sprawę, że 80 procent prywatnych samochodów ludności wiejskiej nie nadaje się do ruchu po Zakopiance , to są stare auta , którymi strach jest się poruszać po takiej ruchliwej drodze. To jest droga dla warszawiaków, krakusów a nie dla krzyszkowiczan, którzy w znacznej większości woleliby aby połączyć szerszymi drogami Krzyszkowice z Myślenicami przez Polankę a nie przez zakopiankę. Za pieniądze przeznaczone na tunel czy kładkę można byłoby poszerzyć drogi gminne bo są to drogi o szerokości 3 metrów bez poboczy. Proponuję więc w następnym dziesięcioleciu nie zawracać głowy tunelem czy kładką ( i tak 97 procent wyborców Krzyszkowic zagłosuje na PiS) lecz rozwiązywać sprawę transportu zbiorowego .A dodam jeszcze , że około tydzień temu jechałem zatłoczonym busem z Krakowa . Kierowca zabrał na stojąco dodatkowo 10 osób a 2 minuty za nim jechał pusty bus . Pytam wsiadających dlaczego chcą się tłoczyć , skoro za 2 minuty jedzie pusty bus .A pasażer do mnie z buzią „ panie a skąd ja mam wiedzieć ,że jedzie za 2 minuty drugi bus , jak nie ma nigdzie rozkładów jazdy” Inny stwierdził ,że tak jak aktualne władze znęcają się nad korzystającymi z transportu zbiorowego to nawet PZPR nie znęcała się nad wrogami politycznymi.

  15 20

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

 • 28 cze

  Nie można marnować pieniędzy na jakiekolwiek pożyczki i budowę boisk , trzeba myśleć o spłaceniu uroszczeń z aktu 447 i zakupie dronów, ale nie takich które można strącić. A czy gmina jest przygotowana na wprowadzenie sprawiedliwszego podatku , jakim jest podatek katastralny. Dotychczasowy podatek od nieruchomości jest równy dla posiadacza luksusowej willi w złocie i biednej chaty wiejskiej o takiej samej powierzchni.

  3 9