Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 10 gru

  Nie ludzie powinni służyć drzewom lecz drzewa ludziom. Wokół Myślenic drzew mamy dostatek a te w mieście utrudniają przepływ powietrza , wspomagają zimą smogi , nie powinny rosnąć tak blisko koryta rzeki. To chwalebne ,że Wody Polskie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców . Ta pani lubi protestować ale nie sądzę aby spacerowała wzdłuż rzeczki i narażała się na to aby jakiś konar spadł jej na kochającą drzewa głowę. Polaków ubywa , na nowotwory rokrocznie wymiera 100 tysięczne miasto .Młodzi niewolnicy pobierający mieszkaniowe kredyty hipoteczne na 30 lat nie urodzą więcej dzieci , po to aby gnieździły się w 50 metrowych " apartamentach". Dlatego słuszna jest dbałość Wód Polskich w tym celu by jakieś podstarzałe drzewa nie obalały się Polakom na głowy . Mieszkańcy i tak mają wiele innych kłopotów a nadchodzącej inflacji wielu nie przeżyje.

  7 10
 • 9 gru

  Tak, też to samo widzę. Zdrowe przekroje, zdrowych drzew. W Rynku nazwało się to rewitalizacją. Przez uśmiercanie drzew.

  13 5
 • 9 gru

  Czy ktoś może powiedzieć, co będzie z drzewami w Rynku ? Wiem, że to trochę inny temat, ale też chodzi o drzewa...

  7 3
 • 9 gru

  Chcę wiedzieć jak wygląda adopcja drzewek według Bagietki Bagietko proszę o konkrety. Mam miejsce do adopcji

  11 5
 • 9 gru

  Chcę adoptować drzewko i krzew. Jak to się robi?

  12 4

Alkoholizm.

 • 9 gru

  Powtórzę,uciekaj od chłopa nadmiernie pijącego. Jeżeli jeszcze masz dokąd uciekać...Jeżeli jesteś masochistką, to cierp. Jeżeli masz dziecko, to ono potrzebuje Ciebie, ono jest najważniejsze. Jeżeli będziesz po stronie chłopa, to znaczy, że z tobą jest coś nie tak.

  5
 • 9 gru

  Uciekaj od człowieka nadmiernie pijącego. Ochraniaj ,a tym bardziej.jeżeli masz dziecko. Terapie są o kant stołu potłuc. Terapie są skuteczne w 3 %. W tych 3 % są ci, którzy przyszli po rozum do głowy, albo ci, którym śmierć zajrzała w oczy.

  4 1

500+

 • 9 gru

  Aga itd. dają, to i biorą. No i głosują.

  1 4

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • 5 gru

  Pani Izabela ma problem rodzinny, wiewiórki gadają, że jej córka wyszła za mąż za syna Pana posła Kurowskiego. Z kolei pan Kurowski załatwił tejże synowej etat w jednej ze szkół w myślenickiej gminie.. Dlaczego dziwi kogokolwiek postawa pani Izabeli ? Rodzina jest najważniejsza! Swoją drogą ciekawe, czy dama ma etat, czy wegetuje na zastępstwie, tak jak wielu.
  Odpowiedz

  2
 • 5 gru

  Pani Izabela ma problem rodzinny, wiewiórki gadają, że jej córka wyszła za mąż za syna posła Kurowskiego. Z kolei pan Kurowski załatwił synowej etat w jednej ze szkół w gminie myślenickiej. Dlaczego dziwi kogokolwiek postawa pani Izabeli ? Rodzina jest najważnijsza.

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 30 lis

  Dali byście sobie forumowicze z tą koleją z Myślenic do Krakowa na wstrzymanie . Gmina nie ma grosza na zakup autokaru dla krakowskiego MPK aby zamiast tych prywatnych busików tarasujących ruch za zakopiance przewiózł np. co godzinę więcej osób a nie bajdurzyć o kolei. Wcześniej z Polski powstanie Judeopolonia niż wybudują wam taką linię kolejową , którą i tak nikt by nie jeździł bo i po co , do pracy na dworcach w Krakowie ? ". A jeżeli ktoś na dworcu nie pracuje to chcecie go zmusić aby do faktycznego miejsca zatrudnienia zmarnował kolejną godzinę jadąc tramwajami albo MPK. Krakowianie nie powinni pozwolić na wjazd koleją w rejon dworców PKP ludzi z kolejnych pobliskich miejscowości bo to będzie horror dla Krakowa . Wjazd do Krakowa musi się odbywać drogami alternatywnymi od obwodnic miasta a nie wyłącznie w sytuacji Myślenic zakopianką i linią kolejową. Okoliczne miasta np. Miechów, Krzeszowice leżą na trasach kolejowych i prawie nikt nie jedzie koleją do pracy bo to dzisiaj i w przyszłości jest i będzie obciach. Skończcie z tymi bredniami o budowie kolei z Myślenic do Krakowa bo to jest niepoważne. Zachowujecie się jaki mały Jaś z ubogiej rodziny marzący o kolejce pod choinkę.

  8 11

Władysław Kurowski: Proszę radnych, aby nawiązali lepszą współpracę z burmistrzem

 • 5 lis

  To powinno być odwrotnie burmistrz powinien lepiej współpracować z radnymi. Rada Miasta i Gminy jest właściwą władzą uchwałodawczą a burmistrz to tylko organ wykonawczy. Powiało w Myślenicach tzw. demokracją ludową z okresu PRL, oj powiało.

  2

Najwięcej głosów zebrał Władysław Kurowski z PiS. Jak wypadli pozostali kandydaci?

 • 26 paź

  Obserwując życie polityczne i społeczne oraz schyłek modernistycznego posoborowego katolicyzmu w naszym nieszczęśliwym kraju , można dojść do wniosku,że gdy za 4 lata Konfederacja Wolność i Niepodległość nie osiągnie ponad 50 procent głosów to Polacy będą się zwijać z tego łez padołu na zatracenie. Niebawem etnicznych Polaków będzie 15 milionów a Ukraińców tyle samo , według PiS to oni zastąpią inteligencję polską, która dawno stąd wyjechała.Ziemia porasta krzakami i samosiejami bo nawet na zasadzenie lasu ludzie nie mają siły i pieniędzy. Na wsi jest tylko 10 procent rzeczywistych rolników , reszta mieszkańców żyje z dopłat bezpośrednich za koszenie traw , pracuje w mieście ,wyjeżdża na roboty sezonowe do Niemiec , Austrii i dalej lub żyje z 500 plus . Żyjemy w czasach kiedy dzieci wiejskie nie widziały nigdy krowy , konia , owcy , świni , gęsi , indyka a nawet kury ,Stąd tak wielkie poparcie dla PiS a na PSL głosowali patrioci z miast i miasteczek chcąc go ratować przed upadkiem. Tymczasem władza chciałaby polepszenia demografii bez budowy mieszkań . Na wsiach odległych od miast domy będą stać puste , bo nikomu nie będą potrzebne. Natomiast nie można oczekiwać od zadłużonych kredytami hipotecznymi młodszych ludzi w mieście aby rodzili więcej dzieci i upychali je w 30 lub 40 metrowych mieszkaniach deweloperskich czyli tzw, współczesnych "apartamentach" .

  1
 • 16 paź

  Te płace minimalne to bida z nędzą, która nieuchronnie prowadzi Polskę do zapaści demograficznej, Jest nas już podobno tylko 28 mln w kraju a elity polityczne nie chcą tego ujawniać. Bogaci na PiS nie głosują, oprócz tych którzy z władzy czerpią profity i ich rodziny. Połowa ludzi w wieku rozrodczym nie ma własnych mieszkań , a 144 mieszka w apartamentach deweloperskich o pow. 30 metrów kwadratowych zakupionych na 30 letni kredyt. PiS zaniedbuje sferę służby zdrowia , bo to jedyna szansa dla młodych zająć mieszkanie rodziców , którzy najprawdopodobniej wymrą w wieku 60- 70- lat na raka i inne schorzenia , których nie leczy się w porę. Co roku wymiera na raka 100 tysięczne miasto , czyli przybywa co najmniej 50 tysięcy mieszkań bez budowania nowych. No i co z tego ,że wzrasta płaca minimalna skoro ceny mieszkań i żywności szybciej rosną.

  11

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w kraju. Jak głosował powiat myślenicki?

 • 24 paź

  Dobrym przykładem jest to ,że nawet Stalin w Teheranie i Jałcie chciał w zamian za etniczne ziemie ukraińskie, białoruskie i litewskie, które zajął we wrześniu 1939 roku jak najwięcej terenów niemieckich dla Polski aż po Odrę i Nysę Łużycką ze Szczecinem i Świnoujściem , na co z trudem zgodzili się Chruszczow i Roosevelt. A że granica wschodnia ma przebiegać wzdłuż linii Curzona Anglia zaproponowała już w roku 1920 .

  1
 • 16 paź

  Do Nie Wolno.Przyjacielu/Przyjaciółko nie jest tak źle. Po tym co PIS zrobił (media, transfery socjalne, poparcie kościoła, zagarnięcie oświaty, policji, wojska itd. ) osiągnęli malutko, oj, malutko.

  7 8
 • 16 paź

  A co Ty Mohikaninie wiesz o Putinie, chciałbyś chyba żeby prezydent Rosji nie dbał o interesy Rosji lecz o interesy naszych egzotycznych sojuszników Wówczas sojusznicy kazaliby Ci Go kochać i siedziałbyś cicho .Polski interes narodowy polega nie na egzotycznych sojuszach lecz na dobrym współżyciu z sąsiadami. Na wsi jak sąsiad nie rozmawia z sąsiadem to go traktują jak odszczepieńca i wybijają mu nocą okna.

  5 2

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!

 • 15 paź

  Pani Lulu poseł nie jest powołany do zajmowania się takimi sprawami jak skrzyżowanie w Krzyszkowicach. W sejmie na takie inwestycje nie dają pieniędzy. Może by Pani jeszcze posła zaprzęgła do pługa aby pani działkę zaorał. Posłowie powinni tworzyć dobre prawo i wpływać na politykę prowadzoną przez rząd ale tak nie jest .W zasadzie to politykę PiS a tym samym państwa prowadzi Prezes i posłowie nie mają nic do powiedzenia , Ich zadaniem jest klepać wszystkie pomysły mądre i głupie pana Prezesa. Na tym właśnie polega demokracja w naszym nieszczęśliwym kraju. Ale dopóki USA nie każe nam walczyć z Rosją to nie jest źle. Po takiej wojence Polska jako państwo frontowe zniknie z powierzchni ziemi po czym nastąpi pokój i przyjaźń w rodzinie państw prawosławnych . Bo chyba Pani nie ma złudzeń ,że prawosławni Ukraińcy bardziej kochają polskich katolików niż prawosławnych Rosjan. Polecam Pani oglądanie i słuchanie na You Tube filmików z komentarzami i wykładami licznych niezależnych komentatorów jak np. mistrza Stanisława Michalkiewicza, Aleksandra Jabłonowskiego oraz mediów narodowych , niezależnej telewizji "w realu 24 " itd. itp.

  12 7

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

 • 24 wrz

  W ramach pilotażu oprócz 100 procentowej podwyżki za odpady wprowadziłbym w Pcimiu nieunikniony podatek katastralny i nowy podatek na utrzymanie dodatkowych wojsk amerykańskich, których USA przyślą nie w związku z zagrożeniem Rosji lecz na skutek usilnej prośby prezydenta Dudy , którego prezydent Trump lubi i szanuje . Wizy do Ameryki zniosą to Pcimianie będą mogli łatwiej wyjechać na saksy za wielką wodę i przysłać rodzinom dolary na opłatę za odpady.

  6

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 9 wrz

  Pani radna słaba ta pani wiara, Sprawy państwowe powinny być zgodne z wiarą i Kościołem. Nie można oddzielać spraw doczesnych od spraw wiecznych. Po co mi taka władza , jak dba tylko o mój krótki żywot tu na ziemi a bagatelizuje moje szczęście wieczne . Pani się tylko wydaje ,że pani wierzy , Dla mnie jest Pani wierząca inaczej.

  12 7

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 8 wrz

  Panie Strozaninku nie o take Polske walczyliśmy , żeby się bać wyrażania własnych poglądów. Nie o take, To nie ma nic wspólnego z propagowaniem jakiegokolwiek systemu, Dla niektórych głosowanie na PiS to popieranie bolszewizmu . A PiS chyba nie jest partią bolszewicką, Chyba masz się dobrze, bo ty jesteś chyba taką osobą , która zawsze chwali swojego pana. Gdyby wszyscy chwalili rządzących to lud nie wyszedłby z epoki niewolnictwa. Dla Ciebie wszelka prawda to bzdury bo ty masz swoją prawdę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie propaguje faszyzmu lub totalitaryzmu, Długo by trzeba dyskutować ale jak z Tobą dyskutować ,jak ty myślisz ,że z jednego IP to korzysta tylko jedna osoba. A tu w grę wchodzi zwykła ekonomika. Z tego IP korzysta co najmniej 10 osób a jakby chciało więcej to też może, Jest możliwość aby nawet Pan skorzystał i obrał sobie inny nick np.obserwator nr 20. Na pewno poglądy obserwatora nr 20 nie będą tożsame z opiniami obserwatora nr 3 czy nieznanej mi Luli. Nie zauważyłem ,że Lula zgadzając się ze mną co do szerokości gminnych dróg pochwalałaby faszyzm . A Pan twierdzisz , że władze myślenickie zbudowały nam drogi normatywne? tak jak w innych rejonach kraju?

  2 2
 • 8 wrz

  Te ciasne busiki wystarczą dla ciemnego ludu , który już nie pamięta ,że dawniej jeździły autokary i bilety o dziwo były tańsze, Bo taki autokar to zabrał tyle pasażerów co 5 busików tarasujących zakopiankę. Dziś młodzi ludzie się dziwią,że za Komuny były autobusy , bo uczą się w szkole ,że był wówczas straszny głód i nie było kredytów hipotecznych na mieszkanie, które bank udziela chętnym na 35 lat po zmiennej stopie kredytowej . Nie pojmują jak to było możliwe ,że robotnik mógł otrzymać mieszkanie od zakładu pracy.

  2 10
 • 8 wrz

  Za Komuny nie było takiego draństwa i zboczeń jak aktualnie . Zauważ ,że za tej komuny przybyło 14 mln ludzi w Polsce a teraz tylko ubywa. Według najnowszych przecieków jest już w Polsce tylko 27 mln Polaków a dochodziło do 40 mln. Co roku na raka umiera 100 tysięczne miasto a razem umiera 400 tysięcy Polaków co roku. Za komuny nie marnowano by pieniędzy na takie głupoty jak płyta rynku w Myślenicach. Tak prawdę mówiąc to mamy tyle dróg ile wybudowała Komuna to znaczy jedną zakopiankę , którą poruszają się wszystkie miasta i wsie do Krakowa a na wsiach drogi gminne są jednokierunkowe o szerokości 2,5 metra. Zadłużenie Polski przekroczyło 1 bln zł. Tak dramatycznej sytuacji , jaką spowodowały rządy po roku 1990 nie było w tysiącletniej historii Polski , Ale prawdą jest ,że propaganda i zakłamanie jest najlepsze w całej historii naszego nieszczęśliwego kraju. No i jeszcze 330 mld dolarów USA trzeba spłącić za mienie bezspadkowe naszym sojusznikom USA i Izraelowi,w ramach aktu JUST 447 co doprowadzi kraj do całkowitej ruiny.

  3 2
 • 3 wrz

  Przyznajmy szczerze my solidarnościowcy ,że takiego dziadostwa w tej dziedzinie do jakiego dopuściliśmy przez te 30 lat to komuniści by nawet nie wymyślili.

  12 5

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

 • 21 sie

  Czy to zdarzenie może miało miejsce na kładce w Głogoczowie?

  3 3