Co z autobusem na linii Myślenice-Kraków? „Kursy powinny rozpocząć się z początkiem lutego”

 • 9 sty

  Mamy ferie,dzieci mają dużo czasu. Wiem, że dzięki Panu Pitali (obecny sekretarz miasta } w Krzyszkowicach dzięki niemu powstały dwie świetlice.Jako ojciec dzieci, pracujący mam pytanie, kto ma klucze do tychże świetlic.

  16 4
 • 9 sty

  Sonju, pewnie jesteś młodą osobą. Gratuluję. Masz więc czas, aby poczekać na zloty pociąg. Masz też do tego prawo. Wolno Ci też w toto wierzyć.Ja i moi bliscy chcemy i mamy prawo dojechać do pracy i do szkoły do Krakowa.Teraz. Temat publicznej komunikacji jest trudny. Jeżeli władze myślenickie doprowadzą do uruchomienia linii autobusowej MPK postawię im szampana.Dobrego roku życzę.

  9 4
 • 8 sty

  Te autobusy przerastają możliwości gminy i powiatu ledwo dyszących z powodu wydatków na oświatę samorządową i biurokrację. Drobnych kapitalistów nie da się już więcej wyzyskiwać wzrostem licznych opłat pozapodatkowych . Dlatego na dojazdy do pracy ludzie nadal będą wydawać 1/3 swoich wynagrodzeń i głosować na PIS , gdyż bez 500 plus nogi już dawno by wyciągnęli. A swoją drogą podoba mi się takie podejscie do ludu pracującego miast i wsi. Byłbym nawet za tym aby podnieść podatek dochodowy PIT i zlikwidować kwotę wolną od podatku w zamian za więcej Disco Polo w TVP. Wówczas bez pomocy PiS życie nie byłoby możliwe . No i PIS miałby wygrane każde wybory, gdyż jest partią i prawą i sprawiedliwą a także humanitarną,

  12 7
 • 8 sty

  Wiem Panie bono Pan byś chciał aby kolej zbudowało Państwo z podatków uzyskiwanych od podatników całego kraju. Ale tak się nie stanie ,Same Myślenice powinny sfinansować tę kolej ale już widzę ,że skoro na autobusy nas nie stać to tej kolei mieszkańcy innych miejscowości Myślenicom nie zasponsorują. To nie jest linia potrzebna mieszkańcom innym niż naszego rejonu.

  11 7

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 24 gru 2020

  Nie można lecz wszyscy wraz "„Pójdźmy dziś do Dzieciny,Przez zmarznięte serc krainy.Niech topnieją w radości,Śniegi ludzkiej słabości. tak jak w pieknej nowej kolędzie myślenickiej "........https://www.youtube.com/watch?v=jlVNO1D6BEQ

  1

Konserwator zabytków odebrał bożnicę w Wiśniowej. „To ważny, przełomowy dzień”

 • 27 lis 2020

  A czy została poświęcona ? U nas na wsi to nawet chodnik ksiądz poświęcił a mieszkańcow Wiśniowej nie stać na poświęcenie budowli wartej teraz grube pieniądze ?

  2

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

 • 26 paź 2020

  Tacy policjanci powinni być wyrzuceni ze służby na zbity pisk. Skoro TK orzekł ,że zapis ustawy jest niezgodny z Konstytucją to jak jakikolwiek stróż prawa może to kwestionować. A popierać aborcjonistki a nawet k....... policjant oczywiście po godzinach służby albo na urlopie może. No i jeszcze może głosować za zmianą Konstytucji w tym czy innym zakresie ale póki Konstytucja obowiązuje to trzeba jej przestrzegać.

  17 26

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź 2020

  Anuluję ww. wpis gdyż wdarł się przez pomyłkę i nie dotyczy tego tematu

  1 7
 • 25 paź 2020

  Widać, że zostałeś już objęty opieką Korpusu Wspierania Seniorów. Obcowanie z ludzikami z macierewiczowskieg +...

  4 8
 • 25 paź 2020

  To jestem dumny z posła ziemi myślenickiej. Jeszcze powinien się przyłączyć do nowego wniosku aby nie karać śmiercią dzieci poczętych w wyniku gwałtu wszak one nic nie zawiniły . Tymczasem gwałcicielom nikt nie odbiera życia. Wzorem do dzisiejszych zabójczyń powinny być kobiety , które rodziły dzieci pochodzące z gwałtu przez Niemców Te dzieci nie dziedziczyły poglądów nazistowskich a może czasem jedynie urodę.

  9 24
 • 25 paź 2020

  Ci marszowcy wokół ciemnego rynku to jacyś Marsjanie , w mieście gdzie PiS wygrał wybory druzgocąco one głoszą" jestem tego warta i mogę robić z brzuchem co chcę". Wstyd na cały niebarbarżyński świat . Jeszcze kilka takich marszów i PiS zostanie pokonany przez prawdziwie prawicową Konfederację.

  11 23
 • 24 paź 2020

  Nie chciałbym być w skórze tych feministek na sądzie ostatecznym. Choć prawdą jest , że generalisimus Stalin byłby z nich dumny.

  83 153

Zakopianka od Krakowa do Myślenic będzie drogą ekspresową. GDDKiA: „Intensyfikujemy nasze prace”

 • 20 paź 2020

  Ten artykuł to totalna ściema dla miejscowej ludności. Na dotychczasowej " zakopiance " krętej i przez wsie prowadzącej nawet sam Pan Bóg ekspresówki by nie chciał zrobić. Ta "zakopianka nadaje się na najwyżej na drogę wojewodzką.Ekspresówka, S7 będzie ale od Krakowa - Bieżanowa wzdluż zbiornika dobczyckiego do Myślenic.

  4 3

Od nowego roku przestanie działać Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego miejscu powstanie Centrum Usług Społecznych

 • 20 paź 2020

  Wraz z rozwojem kapitalizmu pora skończyć z pomocą społeczną a zająć się płatnymi usługami sppołcznymi.

  1

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 19 paź 2020

  Będzie złoty pociąg jak PiS dodrukuje pieniędzy ale wówczas koszt przejazdu tym pociągiem na trasie Myślenice - Kraków wynosił będzie 50 zł w jedną stronę i trwał 2 godziny. Sprzątaczek i sprzedawczyń dojeżdząjących do Krakowa nie będzie na to stać. A poza tym musiałyby mieć samochody aby dojechać do stacji PKP oddalonych od poszczególnych wsi po kilka kilometrów bo zdaje się że pociąg nie będzie jechał przez centra wsi lecz przystanki będą zaprojektowane tu i ówdzie na polach ornych. Trzeba będzie wybudować asfaltowe drogi prowadzące od wsi i ich przysiółków do tych przystanków . Starsi i mądrzejsi złotego pociągu nie zbudowali to chyba mieli rację bo układ wsi w tym rejonie jest taki a nie inny.Zamiast fantazjować proponowałbym władzom zaciągnięcie kredytów na zakup dwóch autokarów , tak aby o tej samej porze jeden wyjeżdżał z Krakowa do Myślenic a drugi z Myślenic do Krakowa i one załatatwią problem komunikacyjny pomiędzy tymi miastami i wsiami leżącymi na trasie. Gdy miasto się wzbogaci to może kupic kolejne 2 autokary. Za około 10 lat zostanie wybudowany nowy odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy Krakowem- Bieżanowem a Myślenicami wzdłuz zbiornika Dobczyckiego a dotychczasowa ciasna " zakopianka ", kręta i zabudowana po obu stronach będzie mniej ciasna i zamiast marnowania pieniędzy na tunele i kładki dla pieszych wystarczy montaż świateł na każdej wsi.

  5

Tunel w Krzyszkowicach powstanie w 2024 roku. W starostwie złożono pierwsze podpisy w trójstronnym porozumieniu

 • 23 wrz 2020

  Większych potrzeb w kraju jest dostatek a nadchodzą czasy kryzysu. Dobrze byłoby gdyby taką inwestycję zrealizowano choćby nawet w 2030 roku a nie za cztery lata. Tunel w 2024 roku to pobożne marzenie ale mało realne. Z wydrukowanych pustych pieniędzy niewiele można zbudować. One powodują inflację , z czego prosty wniosek ,że za wspomnianą kwotę w roku 2024 prawdopodobnie można będzie wybudować połowę tunelu a ekonomiści (nie historycy) twierdzą ,że to będzie najwyżej 1/3.

  19 5

Ktoś zostawił w lesie psa przywiązanego do drzewa. Interweniowała straż miejska

 • 22 wrz 2020

  Ludzie przestańcie się już zajmować tym biednym psem a zajmijcie losem dzieci. Żle się dzieje w narodzie skoro nawet policjantki strzelają do własnych pociech ( jak ta w Poznaniu) a inne nie pozwalają ojcom się z nimi widywać . Psycholożki zabraniają swoim dzieciom kontaktować się z kochającymi dziadkami itd itp .Za komuny tego nie było. Świat się przewraca do góry nogami a cywilizacja łacińska idzie ku upadkowi.

  7 4

Rewitalizacja Rynku potrwa najdłużej do listopada. Tak zmienia się serce miasta

 • 6 wrz 2020

  Na Rynku powinien się znalezć przystanek planowanej linii kolejowej łaczącej Kraków z Myślenicami, która powinna być przedłużona do Bysiny. No bo jakże tak mogłoby być aby Bysina nie miała połączenia kolejowego.

  2

Autobusem MPK z Myślenic do Krakowa? „Chcemy zaprezentować takie połączenie od nowego roku budżetowego”

 • 6 wrz 2020

  Mieszkańcy wsi po północnej strony Krakowa z gminy Iwanowice mają od dawna dwie linie MPK i każdy dotychczasowy wójt z tym ""problemikiem" umie sobie poradzić . Ale zrobiono reformę ze szkołami samorządowymi i szkoły te dobrze prosperują, bez ponoszenia zbędnych wydatków przez gminę.. Myślenice marnują pieniadze podatników na utrzymywanie Karty Nauczyciela a młodzi mieszkańcy dojeżdżają do pracy w warunkach urągających bezpieczeństwu drogowemu w zatłoczonych busikach na stojąco lub też zagracają zatłoczoną Zakopiankę swoimi samochodami. Wniosek z tego jest taki ,że Pan Bóg karze ten lud nieudacznymi władzami albo lud sobie na takie władze zaslużył bo inaczej zrozumieć tego nie można.

  20 8

Policja i sanepid sprawdzą czy zakładamy maseczki. Ruszyły kontrole w całym województwie

 • 24 sie 2020

  Policja jest opłacana przez rząd to trudno aby była apolityczna , tym bardziej ,że ten rząd płacić chce Policji trochę więcej. 27 procent to nie jest dużo w porównaniu z policją amerykańską czy izraelską a to są te standardy do których dążymy. Nasi policjanci są bardzo łagodni bo i partia rządząca nie jest zamordystyczna. W zasadzie to opozycyjne LGBT ma jak w raju . W USA policjant to pan a u nas to prawie dziad .

  2 2

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 24 sie 2020

  Tak to prawda pani Lulul Polska stoi w ogonie za cywilizowanym światem pod kątem niegospodarności, ekologii . Pomyśleć ,że ta niespełna 10 milionowa Białoruś ma elektrownię atomową,przemysl i w zasadzie majątek jest w rękach państwa a u nas niemal wszystko w rękach zagranicznych podmiotów. Mają wlasną armię, którą kieruje prezydent. W naszym przypadku pomimo tego ,że będziemy utrzymywać wojska amerykańskie to nie możemy im wydać żadnych rozkazów. Gdyby u nas opozycja wyprawiała to co na Białorusi przeciwko legalnemu rządowi to wojska amerykańskie poparłyby opozycje i LGBT. Przykładem zacofania cwilizacyjnego są te busiki do przewozu osób, w których przy zderzeniu z tirem giną wszyscy pasażerowie. Czasem jak widzę te busowe trumienki przewożące wieczorem młode ładne dziewczyny pracujące w galerii w Krakowie do Myślenic to aż strach jest pomyśleć ,że ich życie wisi na włosku . Nie stać Ojczyżny , którą 100 lat temu dokonała " cudu nad Wisłą" na to aby rano i wieczorem przewieżć te osoby zwyczajnym autokarem do pracy i z pracy . No to po co Bałorusinom chcemy zgotować taki sam los. Myślącemu człowiekowi jest ciężko to zrozumieć dlatego słuszne są hasła światlejszych Polaków " Ręce precz od Białorusi" .

  11 6

Czy samorządy powinny dokładać się do "złotego pociągu"? Burmistrz Myślenic zorganizował spotkanie w tej sprawie

 • 18 sie 2020

  A swoją drogą temat liniii kolejowej łączacej Myślenice z Krakowem uważam za temat zastępczy przed nieuchronną reformą podatków od nieruchomości, która musi nastąpić. Bo inaczej gminy nie będą mieć z czego płacić wysokich odsetek od zaciągniętych często bezmyślnie kredytów. Trzeba przygotywać mieszkańców do wprowadzenia podatku katastralnego a nie bajdurzyć o złotym pociągu. Nie byłoby tego bajdurzenia gdyby kazdy kandydat do władz samorządowych i państwowych przed wyborami podlegał obowiązkowemu badaniu psychiatrycznemu pod kątem mitomanii.

  12 1
 • 18 sie 2020

  A po co komu linia kolejowa , na Białorusi linii kolejowych jest dostatek a mlodzież bialoruska ma to gdzieś i chce skosztować "zachodu "w Polsce . Dla przyszłych imigrantów z Ukrainy i Białorusi , którzy zaludnią naszą ziemie kolej to przeżytek. Ich trzeba pytać bo oni tu będa gospodarzami a nie starzejąych się mieszkańców naszych gmin.

  5 4

Ulica Kniaziewicza przejdzie remont. Powstaną tam nowe miejsca parkingowe

 • 18 sie 2020

  A czy to prawda ,że Myślenice zostały odłaczone od oglomeracji kraowskiej i własnie dlatego nie mają połączenia z miastem metropolitarnym ani PKS ani PKP a slyszałem ,że nawet samochody osobowe na rejesteracjach myślenickich będą mogły dojeżdzać tylko do granic Krakowa

  3 7

"Dobra zmiana" PiS

 • 14 sie 2020

  Bono, ja nie mam już problemu. Dziś w sejmie dali głos. PISOWCY i TZW, TOTALNA OPOZYCJA. Z wyjatkami, które znam. Nie trzeba było tego robić pod osłoną nocy. Wystarczyło zrobić to pod koniec wakacji, przy okazji Białorusi.Ale niech decydenci wiedzą, że dziś nasz PKB spadł o 8,2 %. Ale co im zrobimy? Zobaczymy.

  3