Zmarł Krzysztof Krawczyk. Mieszkańcy Myślenic i Dobczyc mieli okazję słuchać go na żywo

 • 7 kwi

  Mówią,że trzeba zachorować na covida i zaszczepić się dwukrotnie a wówczas idzie się prosto do Nieba

  12 1

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 30 mar

  No to marszałek sprawił ,że przybędzie PiS- owi w następnych wyborach co najmniej 10 procent więcej wyborców. A już miałem zamiar zagłosować na Konfederację.

  15 17

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 23 mar

  Chyba trzeba się pożegnać z marzeniem o kolei. Zawdzięczać to możemy tylko Gazecie Wyborczej w związku z nagonka na prezesa PKN ORLEN. Gdyby nie ta nagonka to PKN ORLEN ze względów patriotycznych sfinansowałby tę linię kolejową podwyżką cen paliw. Niepotrzebnie ORLEN zamieszał się w kupno wrogich gazet , lepiej byłoby wydać pieniądze ma tę kolej i nadać jej imię Daniela Obajtka.

  5 5

Dobczyce. Elektrownia fotowoltaiczna zamiast parku? Mieszkańcy protestują. Burmistrz się tłumaczy

 • 17 mar

  Chorzy ludzie antypisowscy. Wcześniej nie protestowali ale prawdopodobnie podburzyła ich Gazeta Wyborcza, która nie chce aby wykupił ją pan Daniel. Powinni być dumni ,że krajan chce u nich inwestować. Inwestycje są ważniejsze niż wypoczynek , relaks i turystyka. Mają przecież zamek . Szef Orlenu powinien ukarać tych protestantów i zamek sprywatyzować choćby dla swojej partnerki.

  2 16

Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

 • 13 mar

  Czekamy na szczegółowy rozkład jazdy , Dobrze i to ,że będzie kilka kursów. Ale nadal busikami będą jeżdzić samobójcy.

  6 1

Projekt połączenia Kraków-Myślenice w drugim etapie programu Kolej Plus. Co to oznacza?

 • 28 lut

  Ludzie skończcie z tą mitomanią . Dopóki nie zostanie wprowadzony podatek katastralny w wysokości 3 procent od wartości nieruchomości to nic nie będzie budowane ,bo z czego , chyba nie z 500 plus czy 13 a nawet 14 tzw. emerytury. Mali przedsiębiorcy ledwo dyszą a sprzątaczkom pracodawcy nie chcą płacić minimalnego wynagrodzenia , co grozi ugrzęźnięciem w brudzie i zarazkach .

  1 1

W lutym autobus nie przyjechał. Kiedy ruszą zapowiadane połączenia na trasie Myślenice – Kraków?

 • 28 lut

  Wydaje się ,że gdyby po zakończeniu II wojny światowej w PRL- dorwali się do władzy w wyniku
  większości demokratycznej ( większość jest zawsze głupsza od mniejszości demokratycznej) tacy ludzie jak teraz piastują te wszystkie urzędy marszałkowskie , powiatowe , gminne a nawet co niektóre parafialne to gmina nie byłaby nawet jeszcze zelektryfikowana a nie tylko pozbawiona komunikacji zbiorowej.

  12 4

Zespół ds. kobiet rozwiązany. Powstał rok temu, ale nie zebrał się ani raz

 • 28 lut

  Zaczyna się dobrze dziać , przynajmniej PiS nie chce aby wzrastały rzesze urzędników poprzez tworzenie zespołów wszelkiej maści , Takie zespoły powinny być tworzone ale najwyżej na szczeblu Koła Gospodyń Wiejskich , Kółek różańcowych , Ochotniczych Straży Pożarnych. Bo aby utrzymać taki zespół w gminie czy w powiecie natychmiast trzeba byłoby wprowadzić podatek katastralny. Chyba żeby opodatkować członków i sympatyków tego zespołu inną daniną. Podoba mi się to, że burmistrz wyrasta pomimo młodego wieku na osobę , która zaczyna rozumieć co to jest ekonomia i nie chcę więcej zadłużać tej mocno już zadłużonej gminy.

  1 2

Umowa na opracowanie dokumentacji pod budowę węzła w Jaworniku podpisana. Skrzyżowanie ma powstać do 2025 r.

 • 10 lut

  Nie wierzę, że aż tyle pieniędzy państwo wyda na dwie wsie Krzyszkowice i Jawornik aby w tym samym czasie wybudować tunel i węzeł , A na Bęczarkę ani grosza ?. Tam przecież można by zmniejszyć ostry zakręt na Zakopiance, Drukarki inflacyjno pieniężne nie wytrzymają i koszty tych budów do roku 2025 zwiększą się o 100 procent .

  11 6

Wspierasz WOŚP? Starosta upiecze ci ciasto, a burmistrz zaprosi na kolację. Ruszyły aukcje internetowe

 • 28 sty

  Tomel - proponuję Ci pójście na piwo z Bolkiem (to ten, z tego forum, mentalnie podbny do Ciebie), będziecie mieli o czym pogadać,

  17 13

Co z autobusem na linii Myślenice-Kraków? „Kursy powinny rozpocząć się z początkiem lutego”

 • 9 sty

  Mamy ferie,dzieci mają dużo czasu. Wiem, że dzięki Panu Pitali (obecny sekretarz miasta } w Krzyszkowicach dzięki niemu powstały dwie świetlice.Jako ojciec dzieci, pracujący mam pytanie, kto ma klucze do tychże świetlic.

  16 5
 • 9 sty

  Sonju, pewnie jesteś młodą osobą. Gratuluję. Masz więc czas, aby poczekać na zloty pociąg. Masz też do tego prawo. Wolno Ci też w toto wierzyć.Ja i moi bliscy chcemy i mamy prawo dojechać do pracy i do szkoły do Krakowa.Teraz. Temat publicznej komunikacji jest trudny. Jeżeli władze myślenickie doprowadzą do uruchomienia linii autobusowej MPK postawię im szampana.Dobrego roku życzę.

  10 5
 • 8 sty

  Te autobusy przerastają możliwości gminy i powiatu ledwo dyszących z powodu wydatków na oświatę samorządową i biurokrację. Drobnych kapitalistów nie da się już więcej wyzyskiwać wzrostem licznych opłat pozapodatkowych . Dlatego na dojazdy do pracy ludzie nadal będą wydawać 1/3 swoich wynagrodzeń i głosować na PIS , gdyż bez 500 plus nogi już dawno by wyciągnęli. A swoją drogą podoba mi się takie podejscie do ludu pracującego miast i wsi. Byłbym nawet za tym aby podnieść podatek dochodowy PIT i zlikwidować kwotę wolną od podatku w zamian za więcej Disco Polo w TVP. Wówczas bez pomocy PiS życie nie byłoby możliwe . No i PIS miałby wygrane każde wybory, gdyż jest partią i prawą i sprawiedliwą a także humanitarną,

  12 7
 • 8 sty

  Wiem Panie bono Pan byś chciał aby kolej zbudowało Państwo z podatków uzyskiwanych od podatników całego kraju. Ale tak się nie stanie ,Same Myślenice powinny sfinansować tę kolej ale już widzę ,że skoro na autobusy nas nie stać to tej kolei mieszkańcy innych miejscowości Myślenicom nie zasponsorują. To nie jest linia potrzebna mieszkańcom innym niż naszego rejonu.

  11 8

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 24 gru 2020

  Nie można lecz wszyscy wraz "„Pójdźmy dziś do Dzieciny,Przez zmarznięte serc krainy.Niech topnieją w radości,Śniegi ludzkiej słabości. tak jak w pieknej nowej kolędzie myślenickiej "........https://www.youtube.com/watch?v=jlVNO1D6BEQ

  1

Konserwator zabytków odebrał bożnicę w Wiśniowej. „To ważny, przełomowy dzień”

 • 27 lis 2020

  A czy została poświęcona ? U nas na wsi to nawet chodnik ksiądz poświęcił a mieszkańcow Wiśniowej nie stać na poświęcenie budowli wartej teraz grube pieniądze ?

  3

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

 • 26 paź 2020

  Tacy policjanci powinni być wyrzuceni ze służby na zbity pisk. Skoro TK orzekł ,że zapis ustawy jest niezgodny z Konstytucją to jak jakikolwiek stróż prawa może to kwestionować. A popierać aborcjonistki a nawet k....... policjant oczywiście po godzinach służby albo na urlopie może. No i jeszcze może głosować za zmianą Konstytucji w tym czy innym zakresie ale póki Konstytucja obowiązuje to trzeba jej przestrzegać.

  17 26

Protest przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. Tłum skandujący na myślenickim Rynku nie przebierał w słowach

 • 25 paź 2020

  Anuluję ww. wpis gdyż wdarł się przez pomyłkę i nie dotyczy tego tematu

  1 7
 • 25 paź 2020

  Widać, że zostałeś już objęty opieką Korpusu Wspierania Seniorów. Obcowanie z ludzikami z macierewiczowskieg +...

  4 8
 • 25 paź 2020

  To jestem dumny z posła ziemi myślenickiej. Jeszcze powinien się przyłączyć do nowego wniosku aby nie karać śmiercią dzieci poczętych w wyniku gwałtu wszak one nic nie zawiniły . Tymczasem gwałcicielom nikt nie odbiera życia. Wzorem do dzisiejszych zabójczyń powinny być kobiety , które rodziły dzieci pochodzące z gwałtu przez Niemców Te dzieci nie dziedziczyły poglądów nazistowskich a może czasem jedynie urodę.

  9 24
 • 25 paź 2020

  Ci marszowcy wokół ciemnego rynku to jacyś Marsjanie , w mieście gdzie PiS wygrał wybory druzgocąco one głoszą" jestem tego warta i mogę robić z brzuchem co chcę". Wstyd na cały niebarbarżyński świat . Jeszcze kilka takich marszów i PiS zostanie pokonany przez prawdziwie prawicową Konfederację.

  11 23
 • 24 paź 2020

  Nie chciałbym być w skórze tych feministek na sądzie ostatecznym. Choć prawdą jest , że generalisimus Stalin byłby z nich dumny.

  83 153

Zakopianka od Krakowa do Myślenic będzie drogą ekspresową. GDDKiA: „Intensyfikujemy nasze prace”

 • 20 paź 2020

  Ten artykuł to totalna ściema dla miejscowej ludności. Na dotychczasowej " zakopiance " krętej i przez wsie prowadzącej nawet sam Pan Bóg ekspresówki by nie chciał zrobić. Ta "zakopianka nadaje się na najwyżej na drogę wojewodzką.Ekspresówka, S7 będzie ale od Krakowa - Bieżanowa wzdluż zbiornika dobczyckiego do Myślenic.

  4 3

Od nowego roku przestanie działać Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego miejscu powstanie Centrum Usług Społecznych

 • 20 paź 2020

  Wraz z rozwojem kapitalizmu pora skończyć z pomocą społeczną a zająć się płatnymi usługami sppołcznymi.

  1

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 19 paź 2020

  Będzie złoty pociąg jak PiS dodrukuje pieniędzy ale wówczas koszt przejazdu tym pociągiem na trasie Myślenice - Kraków wynosił będzie 50 zł w jedną stronę i trwał 2 godziny. Sprzątaczek i sprzedawczyń dojeżdząjących do Krakowa nie będzie na to stać. A poza tym musiałyby mieć samochody aby dojechać do stacji PKP oddalonych od poszczególnych wsi po kilka kilometrów bo zdaje się że pociąg nie będzie jechał przez centra wsi lecz przystanki będą zaprojektowane tu i ówdzie na polach ornych. Trzeba będzie wybudować asfaltowe drogi prowadzące od wsi i ich przysiółków do tych przystanków . Starsi i mądrzejsi złotego pociągu nie zbudowali to chyba mieli rację bo układ wsi w tym rejonie jest taki a nie inny.Zamiast fantazjować proponowałbym władzom zaciągnięcie kredytów na zakup dwóch autokarów , tak aby o tej samej porze jeden wyjeżdżał z Krakowa do Myślenic a drugi z Myślenic do Krakowa i one załatatwią problem komunikacyjny pomiędzy tymi miastami i wsiami leżącymi na trasie. Gdy miasto się wzbogaci to może kupic kolejne 2 autokary. Za około 10 lat zostanie wybudowany nowy odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy Krakowem- Bieżanowem a Myślenicami wzdłuz zbiornika Dobczyckiego a dotychczasowa ciasna " zakopianka ", kręta i zabudowana po obu stronach będzie mniej ciasna i zamiast marnowania pieniędzy na tunele i kładki dla pieszych wystarczy montaż świateł na każdej wsi.

  5