Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 25 wrz

  Jak Gmina nie ma pieniedzy i nie potrafi ich uzyskać to trzeba zlikwidować gminę a pieniądze przeznaczone na administrację , radnych oraz innych beneficjentów podatków pobieranych od spoleczenstwa przeznaczyć na zbożne produkcyjne cele. Urzędnicy bowiem nie zbudują potrzebnych ludziom mieszkań , tuneli , mostów , nie wyprodukują autobusów,nie stworzą węgla ani drewna opałowego lub benzyny czy energii elektrycznej .Państwo z takim przerostem pracowników nieprodukcyjnych skazane jest na biedę i utratę suwerenności. Administracja jest potrzebna ale w wielkości 20 procent aktualnej administracji, tym bardziej ,że społeczeństwo się starzeje a młodzi ludzie wyginą na wojnie , do której nieuchronnie prowadzą politycy.

  26 5

Mąż szefowej PO w Myślenicach brał udział w kolizji na Zakopiance? Sprawa budzi kontrowersje. Ewa Wincenciak-Walas publikuje oświadczenie

 • 12 wrz

  Na pewno było to w ten sposó,że. przewodniczaca pożyczyła swój samochód znajomemu( domniemywam ,że to nie był kochanek) , który spowodował kolizję i przestraszony oddalił się by poinformować o tym właścicielkę, a ona przyjechała by zobaczyć uszkodzenia wspólnie z kierującym samochodem. Szkoda samochodu bo jak nie było AC to trzeba będzie wyłożyć kasę na naprawę. Ale to glosów w wyborach nie powinno umniejszyć bo to jej pieniądze a nie nasze. Ale jakby się okazało ,że kierujący to kochanek to oczywiście jako katolik głosu na panią przewodniczącą nie oddam.

  23 9

Dobczyce. Różowe wykwity w Rabie. „W przyszłości ich pojawianie się może przybierać na sile”

 • 24 sie

  Nie ma ocieplenia klimatu. Tak bredzi PIS.

  12 4

Myślenice. Solidarna Polska zbiera podpisy „w obronie chrześcijan”. Wśród nich byli radni miejscy

 • 24 sie

  Jak już protest to w obronie katolików bo inni chrześcijanie np, prawosławni czy ewangelicy i anglikanie mają się bardzo dobrze. Na Ukrainie nawet poszli w ichniejszą schizmę odłączając się od patriarchatu moskiewskiego i z tego powodu Cyryl ich specjalnie nie prześladuje. Robią co chcą.Natomiast katolicy faktycznie są wyszydzani ale to sami do tego doprowadzili dając przyzwolenie na rozpasanie się moralne modernistycznej hierarchii i prześladowanie prawdziwych katolików . A gdzie są prawdziwi katolicy ? , Oczywiście nie ma ich w posoborowym Kościele tzw, Nowego Adwentu , który szydzi z wiary ojców naszych i nauczania papieży sprzed rewolucyjnego Soboru Watykańskiego II, który był tak postępowy ,że nawet komunizmu bał się potępić a wymyślił ekumeniactwo , wolność religijną itd itp.

  4

Krzyszkowice. Tunel z kolejnym opóźnieniem. Zamiast czekać, mieszkańcy mówią o światłach. Czy to dobry pomysł?

 • 1 sie

  Ja bym te pieniądze co trzeba byłoby wydać na tunel przeznaczył na kolejnego drona dla Ukrainy, niech sobie Turcja na tym zakupie trochę zarobi , inflacja tam jest dużo wyższa niż ta w Polsce spowodowana zaprzestaniem dostaw wegla i gazu z Rosji. Podjąć trzeba tę decyzje jeszcze w czasie rocznicy 63 dni Powstania Warszawskiego , w którym Ukraińcy pomagali Warszawiakom po walce a zwłaszcza Dywizja SS Galizien. Światła w Krzyszkowicach wystarczą w zupelności a niebawem w ogóle nie będą potrzebne , gdyż nowa S7 z Bieżanowa do Myślenic ominie Krzyszkowice a pobiegnie nad Myślenicami estakadą , co nada miastu walor wielkomiejskośći.

  18 4

Myślenice. Prawie setka "terytorialsów" przysięgała na Rynku. Wśród nich 7 mieszkańców powiatu myślenickiego

 • 13 lip

  Na wypadek wojny z Rosją , do której dążą politycy wszelkich orientacji ( oprócz aktora Wojciecha Olszańskiego i kilku myślących logicznie ) oraz wszelkiej maści jakieś doktory Bartosiaki i ogromna masa chorych rusofobów , wszyscy oni zginą . Z Polski jako pola bitwy pomiędzy Rosją a USA zostanie mniej niż w Mariupolu. I co najgorsze nie pójdą czwórkami do Nieba . Taka impreza na Rynku to bardzo smutna impreza. Po co w ogóle było ten Rynek remontować ,skoro także zniknie z powierzchni ziemi i to od ruskich "onuc".

  6 3

Droga "na Psiary" w Krzyszkowicach stała się droga gminną. Prowadzi do mającego tu powstać tunelu pod Zakopianką

 • 9 maj

  A ja proponowałbym zamiast gdybań o kolei , tunelu zacząć zmieniać wąskie dróżki o szerokości 2.5 metra jednokierunowe w dwukierunkowe bo to ewenement w skali kuli ziemskiej mieć takie dróżki nadające się do ruchu pieszego a nie samochodowego.

  13 4

"Dobra zmiana" PiS

 • 23 mar

  Ale mamy problemy, gdy tymczasem wszyscy powinniśmy się modlić o to aby Rosja nie poczuła się zagrożona,gdyż w sytuacji zagrożenia będzie zmuszona posłużenia się bronią jądrową a wówczas to w jakim języku będą się uczyły te czy inne dzieci nie będzie mieć żadnego znaczenia. Podżeganie do pokonania Rosji i uciecha ,że tu i ówdzie przegrywa z Ukrainą prowadzi ze 100 procentowym prawdopodobieństwem całą ludzkość na Sąd ostateczny, po którym nie będzie Raju lecz płacz i zgrzytanie zębów, gdyż nawet na spowiedź będzie za późno. To wynika z logicznego myślenia i niczego więcej.

  3 4
 • 7 mar

  Myśleniczanie pomagają braciom słowiańskim z Ukrainy materialnie ale to nie wystarczy.Takie myślenie jest krótkowzroczne. Planowani uchodźcy w liczbie 5 milionów oprócz mieszkań i wyżywienia muszą gdzieś się modlić. Nie wydaje się aby robili to w kościołach katolickich , wszak bracią prawosławni nie uznają rzymskiego papieża. Kościołów katolickich raczej nie da się przebudować na cerkwie , gdyż ich dachy nie mają kopuł a przebudowanie wnętrza na wzór cerkwi to też wielkie pieniądze. Dlatego taniej będzie jak zaczniemy budować cerkwie od fundamentów a obok trzeba też równocześnie budować plebanie dla prawosławnych księży oraz ich żon i dzieci. To nie jest tak jak u nas,że księżom wystarczy jedna plebania , w której mieszka i ksiądz proboszcz i wikary. Nie wyobrażam sobie aby prawosławny proboszcz mieszkał z rodziną w tej samej plebanii razem i ichniejszym wikarym i jego młodszą żoną oraz dziećmi.Bo wiadomo ,że wówczas nie byłoby pomiędzy tymi rodzinami zgody. Polska ma teraz szansę , jako mało który kraj katolicki wprowadzić w życie soborowy Dekret o ekumenizmie bo dotychczas to oprócz świętowania w kościołach Dni Judaizmu i Dni Islamu nic w tym kierunku nie robiła.

  4 8

Dyrektor GDDKiA o budowie drogi S7 Kraków - Myślenice. Co wiemy po dyskusji Tomasza Pałasińskiego z radnymi?

 • 7 mar

  No i proszę. Przewidywać to my nie potrafimy. Po 24 lutego 2022 roku jeżeli w Polsce budowane będę nowe drogi to na kierunku wschód - zachód. Nie wydaje się aby uchodźcom ze wschodu nawet w liczbie 5 milionów niezbędne były wycieczki do Zakopanego z kierunku Krakowa .Jedna data tak wiele może zmienić i niewątpliwie zmieni . Dlatego te marzenia o tunelu, o linii kolejowej , o nowej zakopiance odłożyć będziemy musieli na odległą przyszłość o ile Pan Bóg rozumu nam nie odbierze i nie sprowadzimy sobie tutaj wojny.

  3 7

Rada Powiatu Myślenickiego podjęła rezolucję w sprawie agresji Rosji na Ukrainę

 • 1 mar

  Gdyby Pani Lula miała choćby mądrość dziecka i znała tekst piosenki : Stary niedźwiedż mocno śpi" to by się zastanowiła zanim coś głupiego napisze. Przypominam więc tekst piosenki ku rozwadze nie tylko pani Luli ale także innych emocjonalnych głów.

  Stary niedźwiedź mocno śpi
  Stary niedźwiedź mocno śpi
  My go nie zbudzimy bo się go boimy
  Jak się zbudzi to nas zje
  Jak się zbudzi to nas zje
  Pierwsza godzina niedźwiedź śpi
  Druga godzina niedźwiedź śpi
  Trzecia godzina niedźwiedź chrapie
  Czwarta godzina niedźwiedź łapie
  Stary niedźwiedź mocno śpi
  Stary niedźwiedź mocno śpi
  My go nie zbudzimy bo się go boimy
  Jak się zbudzi to nas zje
  Jak się zbudzi to nas zje
  Pierwsza godzina niedźwiedź śpi
  Druga godzina niedźwiedź śpi
  Trzecia godzina niedźwiedź chrapie
  Czwarta godzina niedźwiedź łapie

  4 2

Sześć propozycji przebiegu nowej Zakopianki od Krakowa do Myślenic. "Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku"

 • 2 lut

  Niepotrzebne będą na drodze S7 żadne wezły bo znowu trasa będzie zapchana pojazdami ludzi mieszkających przy trasie . Skoro będzie nowa siódemka to stara siódemka wystarczy do ruchu miejscowego. Gdy jakiś głogowiczanin cchiał się udać do miasta Krakowa to nie musi wjeżdzać do S7

  1
 • 2 lut

  A jak to będzie czy najpierw droga S7 a potem dopiero linia kolejowa, czy na odwrót . Może lepiej byłoby aby jedna obok drugiej przebiegały równolegle , byłby mniejszy koszt i tylko jeden korytarz zajęty . Inne korytarze trzeba zachować na linię lotniczą pomiędzy Myślenicami a Krakowem. A jeszcze inny korytarz trzeba poświęcić na linię tramwajową , inny na trolejbusową , jeszcze inny na wyłączność samochodów elektrycznych , wózków inwalidzkich , do jazdy saniami itd itp.

  2 1

Połączenie kolejowe na linii Kraków - Myślenice: Znamy wstępny przebieg trasy „złotego pociągu”

 • 5 sty

  Powinny być osobne wagony dla biznesmenów, osobne dla sprzedawczyń , osobne dla sprzątaczek i osobne dla młodzieży . Ale i tak każdy będzie czuł obciach jak wsiądzie do pociągu. Z Miechowa do Krakowa są już tory od ponad 100 lat ale nikt pociągami nie jeździ bo to wstyd na dzisiejsze czasy tracić czas na powolne .Ten pociąg to temat zastępczy. Jak ktoś poruszy tę sprawę na szczeblu centralnym to go wyśmieją i odeślą na leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

  1

Nieprzytomny leżał z twarzą zanurzoną w potoku. Policjanci uratowali życie 63-latka

 • 5 sty

  Panuje od kilka lat taka moda ,że jak kobieta po 40 znajdzie sobie nowego absztyfikanta to obligatoryjnie składa zawiadomienie o przestępstwie znęcania się przez męża. Oczywistym jest ,że dopiero teraz przypomniała sobie ,że jej mąż to alkoholik i składa wniosek o przymusowe leczenie odwykowe z alkoholizmu . Dzięki czemu zapewnia taka katoliczka spod Myślenic zapewnia pracę Policji , Prokuraturze , Komisji do przeciwdziałania alkoholizmowi czy jak ją tam zwą a przede wszystkim korzysta z drogich usług adwokata. A co tam , dzieci już odchowane , mąż płaci regularnie alimenty to stać ją na to. Z reguły te zabiegi kończą się na tym ,że sąd wydaje wyrok rozwodowy bez orzekania o winie , w najlepszym przypadku z winy obu stron. Potem taka feministka połajdaczy się kilka lat z nowym wybrankiem i następuje czas kiedy Św, Piotr rzecze - dość się już nagrzeszyłaś, pora opuścić ten ziemski padół , tam czeka cię wieczny płacz i zgrzytanie zębów .

  3 4

Radni przegłosowali podwyżki diet dla siebie i burmistrza. "Nie ma wątpliwości, co do zaangażowania i pracy na rzecz gminy i mieszkańców"

 • 5 gru 2021

  Jak to się ma do patriotycznego obowiązku walki z inflacją bo w tych głosowaniach nie można się tego dopatrzeć. A dobry przykład powinien iść z góry a nie z dołu.

  7

Tour de Konstytucja zbiera żniwo. Dyrektorka szkoły w Dobczycach zawieszona

 • 11 paź 2021

  Ciekawe czy ta dyrektorka brała udział w jakimś wczorajszym spędzie o panowanie Niemiec nad Polską .Tacy ludzie najlepiej się czują pod zaborami. Mogą donosić na Polaków patriotów i czerpać z tego korzyści materialne.

  2 4

PSL przedstawił listę "tłustych kotów". To politycy związani z PiS zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa. Wśród nich burmistrz Myślenic

 • 4 sie 2021

  A ja myślałem ,że władza to tak jak księża , wszysttko robią dla dobra ludu bożego a żadne
  majątki ich nie interesują byleby tylko nie umrzeć z głosu i mieć siły służyć ludowi. Gdyby było inaczej to przecież na Sądzie Ostatecznym dobry Bóg nie będzie miał wobec nich litości. To jest pewne.

  5 1

To była gigantyczna ulewa. Zakopianka i Głogoczów pod wodą. Potoki wylewały w niemal każdej miejscowości

 • 19 lip 2021

  Aleex, mam przyjaciół mieszkających w opisywanej przez Ciebie okolicy. Nie bronię inwestorów, nie mam z nimi nic wspólnego. Sądziłam, że mieszkających tam domy, samochody są bezpieczne. Niestety , żywioł pokazał swoją twarz. Nie on dostosuje się do nas. My musimy dostosować się do niego. Nie kupię reklamowanej przez Morawieckiego IZERY. Po pierwsze, jest zasilana prądem produkowanym z węgla, po drugie nigdy nie będzie mnie na taki zakup stać. To, co podziało się po tych opadach powinno niektórym otworzyć oczy. Sam nie pójdziesz przepychać zatkanych rur. Wybierz takich, co wcześniej o tym pomyślą,

  12 3

Tomasz Burkat nie jest już komendantem straży miejskiej w Myślenicach

 • 20 maj 2021

  Najwyższy czas skończyć z tym pookrągłostołowym dziedzictwem bolszewizmu polegającym na tworzeniu wszelkich zbędnych służb traktujących obywateli jak przestępców , których trzeba karać choćby za sprzedaż jagód na terenie miasta.. To nie pasuje do rządów Prawa i Sprawiedliwości , które zaczęły myśleć pronarodowo i zgodnie z zasadami ekonomii. Nieomal w każdym z powiatowych miast wszelkie nieproduktywne straże miejskie dawno już zostały zlikwidowane a pieniądze zmarnowane na ich utrzymanie przeznaczono na ważniejsze cele. Wydaje się ,że aktualny burmistrz rozeznał sprawę i wie , że dalsze zbędne wydatki z dnia na dzień powodują zadłużanie miasta. Zlikwidowałbym nie tylko straż miejską ale wzorem innych gmin odciążyłbym miasto od niepotrzebnych wydatków ponoszonych na utrzymywanie szkół samorządowych. Szkoły samorządowe nie są lepsze od szkół prowadzonych przez inne podmioty,które nie muszą stosować przepisów Karty Nauczyciela. Wydaje się ,że to jest ekonomiczna konieczność , chyba że wcześniej samorządy otrzymają wsparcie finansowe z podatku katastralnego. Inaczej pętla zadłużeniowa spowoduje uduszenie Myślenic.

  17 31

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Mieszkańcy Myślenic i Dobczyc mieli okazję słuchać go na żywo

 • 7 kwi 2021

  Mówią,że trzeba zachorować na covida i zaszczepić się dwukrotnie a wówczas idzie się prosto do Nieba

  13 1

Ruszyła pierwsza linia autobusowa Myślenice-Kraków. Docelowo mają powstać trzy

 • 30 mar 2021

  No to marszałek sprawił ,że przybędzie PiS- owi w następnych wyborach co najmniej 10 procent więcej wyborców. A już miałem zamiar zagłosować na Konfederację.

  15 18

Pociągiem z Myślenic do Krakowa

 • 23 mar 2021

  Chyba trzeba się pożegnać z marzeniem o kolei. Zawdzięczać to możemy tylko Gazecie Wyborczej w związku z nagonka na prezesa PKN ORLEN. Gdyby nie ta nagonka to PKN ORLEN ze względów patriotycznych sfinansowałby tę linię kolejową podwyżką cen paliw. Niepotrzebnie ORLEN zamieszał się w kupno wrogich gazet , lepiej byłoby wydać pieniądze ma tę kolej i nadać jej imię Daniela Obajtka.

  5 5

Dobczyce. Elektrownia fotowoltaiczna zamiast parku? Mieszkańcy protestują. Burmistrz się tłumaczy

 • 17 mar 2021

  Chorzy ludzie antypisowscy. Wcześniej nie protestowali ale prawdopodobnie podburzyła ich Gazeta Wyborcza, która nie chce aby wykupił ją pan Daniel. Powinni być dumni ,że krajan chce u nich inwestować. Inwestycje są ważniejsze niż wypoczynek , relaks i turystyka. Mają przecież zamek . Szef Orlenu powinien ukarać tych protestantów i zamek sprywatyzować choćby dla swojej partnerki.

  2 16

Kiedy pojedzie pierwszy autobus na trasie Myślenice-Kraków? „Dzielą nas od tego ostatnie formalności po stronie przewoźnika”

 • 13 mar 2021

  Czekamy na szczegółowy rozkład jazdy , Dobrze i to ,że będzie kilka kursów. Ale nadal busikami będą jeżdzić samobójcy.

  6 1