Włodarze reagują na wasze apele. Przywracają czasowe połączenia z Myślenicami, Dobczycami i Pcimiem

 • 1 maj

  Najgorsze jest też to ,że w dni wolne od pracy nie ma żadnych busów na trasie Kraków- Myślenice , można jedynie dojechać do Myślenic autobusami relacji Kraków- Zakopane .Kursują jednak busy z Krakowa do Wadowic i można wysiąść przed Głogoczowem i na pieszo dojść zakopianką do Krzyszkowic oraz Jawornika. Na tej pieszej trasie można sobie pozłorzeczyć na nieudolnego w rządzeniu burmistrza Myślenic.

  4

Burmistrz Myślenic przekaże dane wyborców Poczcie Polskiej. „Nie będę przykładać się do dezintegracji i osłabienia Polski”

 • 29 kwi

  Nie rozumiem forumowiczów , w czym komukolwiek zaszkodzi to ,że listonosz albo inny pracownik Poczty będzie posiadał jego dane osobowe. Wy się cieszcie ,że burmistrz nie udostępnił waszych danych Armii Amerykańskiej stacjonującej w Polsce. Wówczas wojska sojusznicze mogłyby w pomocy naszemu rządowi powyciągać was o 6 rano z łóżek i posłusznie byście podpisywali odbiór pakietu wyborczego i głosowali na przyjaciela prezydenta Trumpa. A co wy żeście myśleli,że wybrany demokratycznie kandydat PIS na burmistrza będzie występował przeciwko władzy PiS. Popieram Burmistrza, postąpił tak jak nakazuje mu mandat wyborczy a wasze dane są potrzebne abyście otrzymali za darmo pakiet wyborczy i mogli głosować na kogo tylko chcecie. Prezydent Duda i tak wygra te wybory choćbyście poskreślali wszystkich kandydatów. Wybranej demokratycznie władzy należy być posłusznym.

  5 37

Wierzę, że sale kinowe, teatralne i wystawowe znów się zapełnią

 • 25 kwi

  To pobożne gdybania , bo ludzie nawet na mszę darmową chodzić nie będą, wszak podawanie sobie rąk grozi zarażeniem. Chyba ,że władze kościelne zaproponują podawanie sobie łokcia Poza tym nikt nie będzie miał pieniędzy na wydatki związane z kulturą. Radzę jak najszybciej się przebranżowić z kultury np. na budowanie tanich domów na dużych działkach na wsi, z daleka od sąsiada, by nie nosić maseczek.

  3 9

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"

 • 14 kwi

  Na miejscu Pana Burmistrza zacząłbym już przygotowywać podstawy do wprowadzenia podatku katastralnego , bez którego w nieodległej perspektywie samorządy nie będą mieć pieniędzy nawet na diety dla radnych. Na początek zrobiłbym wycenę nieruchomości posiadanych przez opozycję a twardemu elektoratowi PiS obiecałbym ulgi do 100 procent. Inaczej długo nie pociągniemy tego wozu i może to być nasza ostatnia kadencja.

  5 1
 • 13 kwi

  A czy Pan Burmistrz będzie tak wspaniałomyślny ,że przyzna też pomoc biznesmenowi , którego można podejrzewać ,że nie głosował na Pana Burmistrza . I czy taki przedsiębiorca będzie miał prawo odwołać się do pana naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego. Przedsiębiorca nie zalegał z płaceniem podatków i płacił ZUS na pracowników a aktualnie żałuje mocno ,że głosował na przegranego kandydata na burmistrza.

  4

„Bezpieczna Jedynka” o skrzyżowaniu w Krzyszkowicach. Tunel najwcześniej w 2024 roku

 • 12 kwi

  Za 4 lata to nie będzie ani grosza na taką inwestycję. Poza tym w wyniku epidemii wiele ludzi umrze i nie będzie tak dużego ruchu na tych drogach.

  1

Jak koronawirus zmieni rynek pracy? Przedstawiciele tych zawodów w pierwszej kolejności mogą ją stracić

 • 11 kwi

  Wszyscy przygotowywaliśmy się na wojnę z Rosją ,kupowaliśmy samoloty F-35 , budowaliśmy Fort Trump, sprowadziliśmy tyle obcych wojsk na ile sojusznicy się zgodzili a tymczasem los nam spłatał figla i przez ponad miesiąc pozostaliśmy bez maseczek ochronnych przed mikroskopijnym zarazkiem i pomimo zaciekłej walki nie udało nam się zwyciężyć tego nieprzyjaciela.

  13 3

Puste miasto. Zamknięte sklepy. Jaka będzie przyszłość firm i pracowników?

 • 27 mar

  Jakie są podstawy oprócz pobożnych życzeń ,że sytuacja się zmieni na korzyść na przykład za 2 lata .Zamiast o życie ludzie się martwią o pracę , bo myślą ,że to inni umrą a oni żyć będą jeszcze długo. To jakaś nowa epidemia na umysłach ludzkich. Nie wydaje się ,że tak się ludzie martwili o pracę a nie o życie w okresie dawnych zaraz.

  12 8

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

 • 23 mar

  A czy zbadano jaką ma halpgrupę jeżeli R1b to nie ma szans na pokonanie zarazy.Gdyby miała taką grupę jak Słowianie R1a to mimo pomocy lekarzy by wirusa pokonała.

  1 6

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 23 mar

  To rozsądna decyzja gdyż w lesie mogą uchronić się przed zarazą Wojska Obrony Terytorialnej

  4 4

Linia miejska zawieszona. Gdzie jeszcze nie dojedzie bus?

 • 22 mar

  Trzeba wybiec trochę do przodu i założyć chociaż dwa nowe cmentarze. Nie busy , nie ZUS-nie pożyczki lecz cmentarze we Włoszech są najbardziej potrzebne. A u nas ta sama potrzeba
  zaistnieje za około 1- 2 miesięcy bo jak zwykle jesteśmy opóźnieni wobec państw Europy Zachodniej. W Myślenicach nie ma nawet jednego krematorium. Naukowcy chińscy twierdzą ,że gdy ktoś pokona w pierwszej fazie tę zarazę , to koronawirus do około roku zniszczy mu wątrobę i zmuszony będzie odejść z tego łez padołu. Tak ciężko jest to pojąć ? Nie sądzę abyśmy w większości zasługiwali na cud pokonania tej zarazy , I nie wiadomo czy za kilka lat pozostanie tu jeszcze żywy jakiś człowiek mówiący po polsku.Wiadomo już, że koronawirus ten powoduje bezpłodność mężczyzn. Brzmi to jak w jakiejś fantastycznej opowieści i chciałoby się aby była to tylko fantazja naukowców.

  8 2

Jarosław Szlachetka: Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed, a nie po szkodzie. Stąd ograniczenia

 • 16 mar

  Ci którzy wyprodukowali tego koronawirusa na pewno mieli zamiar wykończyć emerytów po 60 -65 roku życia ale się pomylili , gdyż we Włoszech jak piszą na forach umierają 30 i 40 latkowie . A że wyprodukowali go w laboratoriach to pewne jak 2 razy 2 równa się 4, gdyż Pan Bóg nie wymyśla nowych epidemii aby ukarać swoje stworzenie , które umiłował.

  1

Iść do kościoła, czy zostać w domu? Dylemat wiernych w czasach koronawirusa

 • 16 mar

  Zdrowi na umyśle nie mają dylematów. Chorzy powinni pozostać w miejscu choroby , zdrowi nie powinni przemieszczać się do miejsca choroby. Tak ciężko zrozumieć podstawowe prawa logiki?

  3 1

Szpital zawiesza planowane przyjęcia na oddziały i do poradni. Co się zmienia?

 • 16 mar

  Wg . Państwa Islamskiego w czasie epidemii , ci którzy chorują nie powinni opuszczać swojego miejsca pobytu a zdrowi nie powinni się przemieszczać do miejsca epidemii. Ale w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej tego pojąć nie możemy , dlatego też występuje wielkie prawdopodobieństwo ,że wszyscy wyginiemy a naszą ziemię zaludnią inni.

  13 3

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł

 • 8 mar

  Pani Lulu i inni dziwacy moim zdaniem ważniejsza od medycyny jest katecheza bo człowiek, który chodził na katechezę ma podstawy do tego jak pokierować swoim życiem tak aby go nie zmarnować na wieki. Taki człowiek swoje życie może zorganizować po bożemu a gdy przyjdzie pora odejścia z tego łez padołu trafi dobrze a nie na wieczne zatracenie. Rozwój medycyny jest ograniczony, Co mi z tego ,że zostaną wyleczone nowe choroby jak starość za pasem i niedołężność u niektórych pojawia się już po 80 latach życia.

  6

Bożena Góra: Nie wystarczą nam już słowa

 • 16 lut

  Idź się zaszczep przeciwko KOD-owi. Poradzę Ci, jeżeli boisz się igieł, bo są tacy, to nałóż sobie kompres z lodu na miejsce iniekcji. Na 1 minutę. Wtedy wbicie igły nie boli...

  21 7
 • 16 lut

  W Twoich mocodawców Przyjacielu. Wiem, że Ci żal, widać chociaż, że masz resztki ludzkich odruchów.

  19 8

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • 15 lut

  Panowie władza może byście pomyśleli o mieszkaniach dla młodych bo młode orły w dziuplach mieszkają na które pobrali kredyty na 30 - 35 lat a inni gnieżdżą się razem z rodzicami w blokach z wielkiej płyty, które Gierek wybudował. Wiem, nie chcecie inwestować w mieszkanie 500 plus bo zainwestowaliście w mieszkania na wynajem a przez takie 500 plus mogłoby trochę wam ubyć chętnych z przymusu najemców. I wam zależy na demografii hipokryci . Niedługo naród was rozliczy i żadna propaganda sukcesu już nie pomoże. Niebawem nikt nie będzie wiecznie żył zniewoleniem przez Rosję w roku 1945 i żywił się kolejne kadencje rusofobią .Ten luksus powoli wam się skończy zważywszy ,że co roku ubywa wyborców w liczbie 400 tysięcy chorych na raka i inne choroby a młodych w dziuplach nie przybędzie bo mają za ciasno na rozmnażanie.

  1
 • 15 lut

  Nie podoba mi się to ględzenie o pociągu, gdy nie stać na zwykle autokary tylko ludzie zmuszeni są dojeżdżać do miast marnymi prywatnymi busikami. Moja sąsiadka mówi,że jeszcze na głowę nie upadła aby dojeżdżać swoim samochodem do jakiegoś przystanku kolejowego w Polance i stamtąd pociągiem dojeżdżać do pracy w Krakowie w charakterze sprzątaczki. Bo zajmie to jej cały dzień a jej zarobek wynosi płacę minimalną. Poza tym dojeżdżałyby pociągiem tylko sprzątaczki , kasjerki albo sprzedawczynie lub do,dozorcy bloków. Byłby to straszny obciach bo wszyscy wiedzieliby gdzie pracuje. Jeżeli władze myślą,że pociągami będą dojeżdżać bisnesmemi albo bankowcy , urzędnicy czy policjanci to się głęboko mylą. Są koleje do Krakowa od Tarnowa. Miechowa, Krzeszowic i nie ujrzy się w nich żadnego dojeżdżającego do pracy w Krakowie pracownika.

  2

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 15 lut

  Tak swoją drogą to nie wierzę ,że PiS zainwestuje takie pieniądze dla paru tysięcy mieszkańców okolicznych wsi bo to się partii po prostu nie opłaca. Przez tę inwestycję PIS nie uzyska więcej głosów w przyszłych wyborach bo mu wystarczy te około 80 procent w tym rejonie. Gdy nie zainwestuje może ubędzie 5 procent , co jest bez znaczenia. Ponadto nieuchronnie zbliża się kryzys i zastój inwestycyjny. Jest wysoce prawdopodobne ,że to ostatnia kadencja rządów PiS . Przyszły rząd koalicyjny przy opozycyjnym PiS zemści się na mieszkańcach tej ziemi za masowe popieranie PiS i ani grosza nie przeznaczy dla rejonu myślenickiego zarzucając ,że i tak dużo tu wyłudzono od państwa a swoje oszczędności marnowano na kolejne płyty rynku albo niewiele robiono w kwestii alternatywnych dróg lokalnych. Ale nie ma o rozpaczać. Jest szansa poprawy bezpieczeństwa , tunele i węzły możemy sobie budować ale bez udziału środków państwowych. Minister wówczas raczej nie będzie przeciwny.

  2
 • 15 lut

  Minister ma na głowie 100 obwodnic miast, ileś tam mostów na rzekach. Kraków nie ma obwodnicy do Warszawy i dojazd z północnej strony to droga przez mękę itd itp . Marnie to widzę aby dalej inwestowało państwo w zakopiankę . Jak już to trzeba realizować nowy odcinek drogi E 7 od węzła w Bieżanowie do Myślenic obok Wieliczki i Zalewu Dobczyckiego. Na starym odcinku jest za ciasno i to nie jest droga dojazdowa dla każdego mieszkańca wsi do powiatowego miasta.

  1 1

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 9 lut

  30 lat było im jak w raju , nawet Pan Bóg nie kontrolował ich pracy. Na szczęście mamy PiS tu na ziemi.

  1

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 23 sty

  Drogi TomeL zamierzam informować ludzi którzy przyjdą na protest, że obecna władza zaliczyła ich do robactwa i "kodziarstwa" tylko dlatego, że walczą o bezpieczny przejazd na Zakopiance. Ciekawe jak się poczują...

  17 13
 • 23 sty

  Że liczą się w Województwie, to się zgadza. Wojewódzki Konserwator Zabytków pozostawił nam zabytek w postaci starej szkoły. Nawet niewidzialna ręka napisała na nim "POMNIK PITALI". Inna niewidzialna ręka napis zamalowała. Oj liczą się z Panem Burmistrzem w Województwie...A Krzyszkowiczanie nadal oglądają ten zabytek. Ani nie będzie to zburzone, ani odbudowane. Ludzi, którzy napisali pismo opowiadające się za wyburzeniem budynku pan Szlachetka, wtedy poseł, na zebraniu wiejskim nazwał PASZKWILANTAMI. Dla młodych - piękna lekcja samorządności .
  Że liczą się w GDDKiA, to widać po reakcji Pana Burmistrza w sprawie protestu.Jeżeli liczyłby się w tej instytucji, nie nazywałby słusznego protestu mieszkańców "nerwowymi ruchami" lub inny "wejściem na rympał".

  13 9
 • 23 sty

  Mieszańcy są potrzebni do postawienia krzyżyka.Wtedy kandydaci mizdrzą się do suwerena. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi też tak było. Polityka ? Najłatwiej tak to skwitować. Słowo- wytrych, które ma zamknąć gęby tym, którzy mają czelność upomnieć się o swoje. A tak dobrze żarło... Suweren ma odwagę wykonywać "nerwowe ruchy" i "pójść na rympał" ! Cóż za bezczelność i niegodziwość ! No i to kopanie w życiorysach organizatorów... Obrzydliwe i niegodne nawet takich polityków za jakich Wy się macie. Wszystko kojarzy się Wam z polityką, tak jak żołnierzowi kojarzyło się wszystko z pewną częścią ciała. Włodarze, bierzcie się do roboty a nie wmawiajcie intencji politycznych ludziom, którzy poświęcają swój czas i pieniądze w bardzo słusznej sprawie . Gdyby tak było, zrobili by to przed wyborami samorządowymi.! Organizatorzy wiedzą, czego chcą i sądzę, że nie dadzą się zwieść obietnicom. Bo "nikt nie da ci tyle,co polityk ci obieca". To włodarze upolitycznili problem. W przeciwnym wypadku sami przyłączyliby się do protestu.

  16 14