Wybory Samorządowe 2024. W Myślenicach druga tura między Jarosławem Szlachetką i Maciejem Ostrowskim

 • 9 kwi

  Jak wygra wybory w drugiej turze aktualny burmistrz to wystara się aby te wiochy , które na niego głosowały otrzymały prawa miejskie , A więc w następnej kadencji Polacy dowiedzą się , że Krzyszkowice miastem zostały. Rynek będzie na łąkach obok starej szkoły, którą będzie odbudowana cała w złocie, dalej na mokradłach w czynie społecznych powstaną sukiennice. Powinno być też metro na odcinku od Głogoczówki w rejonie dworu do Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu . Już mieszkańcy myślą jak nazwać ulice. Ulica głowna będąca drogą powiatową przez wieś powinna być imienia posła Władysława Kurowskiego rodem z Jawornika . Ulica przez krzywy most za Głogoczówkę powinna się nazywać drogą do św, Krzyża imienia budowniczego Obłazy , droga na Brzeg ulicą Pitali Roberta droga przez Pustać ulicą Kapitalistów Nieopodatkowanych , trasa na Dudzino ulicą Padołu Łez , ulica od Kościoła wzdluż cmentarza do Masarni drogą Sądu Ostatecznego itd. itp.

  9 3

No i co dalej z tą nową drogą S7 ?

 • 9 kwi

  Drodzy teoretycy. Tak sobie marzyć to można by było ale już po pokonaniu Rosji i zaprzyjaźnionych z nią państw BRICS , wszak społeczeństwo rwie się do wojny pod przywództwem polityków wszelkich barw . Jedynie chyba Braun nie chciałby tej wojny bo zdaje sobie sprawę z tego ,że schronów ci u nas niedostatek a na wsi nowe domu budowane są bez piwnic , haubice jeszcze z Korei Południowej nie nadeszły ( zamówione na kredyt, który trzeba będzie spłacać a z czego to już sam Pan Bóg wie). Bieda nadchodzi całą nawałnicą , zbroić się trzeba a my dyskutujemy o nowej 7. Oczywistą sprawą jest ,że żadnych estakad budować nad miastem się nie powinno bo wystarczy kilka dronów i 7 zakończy swój żywot daleko przed Myślenicami.

  3 2

Myślenice. Zmiany w policji. Maciej Kubiak odchodzi do Krakowa. Nowym komendantem został Maciej Rymar

 • 19 mar

  Jak tak dalej pójdzie to komendanci będą traktowani jak biskupi i będą zajmować stanowiska do 75 lat a potem mogą się jeszcze postarać o przedłużenie urzędowania choćby na kilka miesięcy . Będą nawet w lepszej sytuacji niż kardynałowie bo będą mieć prawa wyborcze a kardynał w wieku 80 lat już nie może wybierać papieża.

  2

Myślenice. Zmienili plan zagospodarowania dla „Osiedla Traugutta”. Ma tu powstać nowa komenda policji

 • 19 mar

  Jak tak dalej pójdzie to komendanci będą traktowani jak biskupi i będą zajmować stanowiska do 75 lat a potem mogą się jeszcze postarać o przedłużenie urzędowania choćby na kilka miesięcy . Będą nawet w lepszej sytuacji niż kardynałowie bo będą mieć prawa wyborcze a kardynał w wieku 80 lat już nie może wybierać papieża.

Gmina Myślenice. Cztery osoby chętne na stanowisko burmistrza. Pełna lista kandydatów do rady

 • 9 mar

  Pani Ewa powiesiła na paździerzowej płycie zasłaniającej wejście do UMiG hasło, z którym się zgadzam. Potem załapała się na zdjęcie z Donaldem Tuskiem na tle tego samego Urzędu. Jej znakiem rozpoznawczym jest kolorowy wianek,( zresztą ładny) i nim chce się wyróżnić w tłumie. To są osiągnięcia pani Ewy. Jej
  wypowiedź w Warszawie też nie należy do najmądrzejszych.
  No i ta sprawa karna .Kto wpuszcza takich szkodników na ich listy ? Myślenicki PIS zaciera ręce. Wymarzona konkurentka dla pana Jarosława Szlachetki.

  31 2

Myślenice. Starosta uspokaja mieszkańców i szuka pieniędzy na nocną aptekę. Mamy zbierają podpisy pod petycją o jej uruchomienie

 • 9 sty

  Podpowiedział mi znajomy młody człowiek ,że w jego przekonaniu to żadna władza nie dba o to aby Polaków przynajmniej nie ubywało. A świadczy o tym niebudowa mieszkań komunalnych, socjalnych i mało czynszowych. On nie widzi możliwośći wychowania nawet jednego dziecka w ciasnym mieszkanku z rodzicami na osiedlu Tysiąclecia oraz przy płacy minimalnej , która wynosiłaby nawet 6000 zł przy postępującej inflacji. Ale na pytanie czy popiera istnienie apteki nocnej odpowiedział : że nie pojmuje , iż mogą tu mieszkać jakieś stare i młode zgredy, którym marzą się Myślenice jako grajdoł typu przysłowiowy Pcim lub Mała Wieś czy nawet Wielka Wieś, w których ludzie śpią od godziny 20.00 do 6,00 rano a tylko tu i ówdzie słychać szczekanie psów .

  2 3
 • 9 sty

  Panie wyborco PiS a ja myślę. że PiS stworzył tę ustawę ograniczającą istnienie aptek nocnych właśnie po to aby zwiększyć demografię w narodzie ,wszak wiadomo, że świadczenie 800 plus też jej nie polepszy. Dlatego w Myślenicach a nie w Skawinie czy papieskich Wadowicach gościł w Dzień Bożego Narodzenia umiłowany Metropolita i z Jego błogosławieństwem i cichym poparciem władzy samorządowej Starostwo Powiatowe ochoczo przystąpiło do realizacji Ustawy licząc ,że Myśleniczanie wybiorą demografię a nie pójdą w kierunku , jak to pan nazwał "rozwoju przemysłu aborcyjnego " ,w przeciwieństwie do innych powiatów i regionów naszego nieszczęśliwego kraju, który nazywa się jeszcze III RP ale Polaków będzie tu niebawem jak na lekarstwo. Wniosek jest taki ,że nocna apteka w znaczny sposób zapobiegłaby nagłej niespodziewanej śmierci mieszkańćów ale demografii niestety nie zmieni.

  3 3

Myślenice. Od 1 stycznia w mieście nie ma całodobowej apteki. Politycy prześcigają się w obietnicach na rozwiązanie tego problemu

 • 7 sty

  Poprawa błędu. Winno być :Szkoda ,że poprzedni minister nie jest już ministrem sprawiedliwośći

  2
 • 7 sty

  Argument ,że powiat musiałby ponosić pewne koszty z tytułu funkcjonowania apteki nocnej jest tymczasowy zważywszy ,że od marca 2024 Skarb Państwa za prowadzenie apteki nocnej mógłby wynagradzać aptekarza samochodami, których będzie mieć na pęczki na skutek rekwirowania ich kierowcom za jazdę pod wpływem alkoholu. Szkoda ,że nie jest już ministrem sprawiedliwośći i nie zdążył podwyższyć opłat sądowych od uzasadnienia wyroku ,zważywszy na to ,że nawet chleb podrożał o ponad 100 procent. Z tym ,że po podwyżcr trzeba było zróżnicować opłaty w ten sposób , że np,200 zł to za jedną stronę uzasadnienia a za każdą następną po 100 zł, Można by też ustalić ryczałt np. 50 zł za udzielenie informacji przez sekretariat sądu i tyle samo za zarejestrowanie sprawy . W ten sposób odciążono by sędziów od pracy, Aktualnie na rozpatrzenie zażalenia czeka się po kilka miesięcy. Ponadto pozbyto by się wszelkiego typu pieniaczy oraz utrudniono życie normalnym obywatelom, którzy domagają się sprawiedliwych wyroków i nazbyt często korzystają z prawa zaskarżania. Od zaskarżenia wyroku można by ustalić opłatę sądową w kwocie 1000 zł , tak aby nie opłacało się odwoływać w przypadku nieuwzględnienia odwołania. Ale po zmianie władzy wątpliwe by nowy minister poszedł tą drogą.

  4
 • 7 sty

  UCHWAŁA NR 177/XXIII/2020
  RADY MIEJSKIEJ W MYŚLENICACH
  z dnia 26 maja 2020 roku
  w sprawie wyznaczenia aglomeracji Myślenice

  Fajna to aglomeracja bez ani jednej apteki nocnej. No a co ze złotym pociągiem dzięki któremu mieszkańcy aglomeracji zamiast do Myślenic udawaliby się do apteki nocnej w Krakowie. Swoją drogą wyborcy PIS a takich jest w gminie 80 procent powinni się udać w procesji do miejscowego posła, skoro głosował za ustawą o wyzbyciu się aptek nocnych w miastach powiatowych poniżej 40 tys mieszkańców i błagać na kolanach o wystaranie się u aktualnych władz o aptekę .Oczywiście bez poparcia miejscowych proboszczów będzie to niemożliwe. Cieszy ,że znalazła się osoba ,która problem apteki nocnej dostrzegła a wybraniec narodu nie. No ale jak naród nie wybierze pani Marzeny w przyszłych wyborach na posła to niech śpi do rana bez zażycia leków choćby przeciwbólowych. A na pewno przeżyje o ile przez cała noc będzie się modlił a rano drogami jednokierunkowymi o szerokości 2.5 metra uda się do stolicy aglomeracji ( odradzam Zakopiankę ) i lek wykupi. Oczywiście musi dobrze uważać aby na drodze lokalnej nie zderzył się z sąsiadem jadącym z przeciwka, który wstał wcześniej i już wykupił sobie lek powracając z dużą prędkością do chorego. No i doszliśmy do konkluzji ,że apteka nocna w stolicy aglomeracji przyczyniłaby się ponadto do bezpieczeństwa w ruchu drogowym , dopóki dróg o szerokości 2.5 metrów nie poszerzymy. A nie słyszałem aby burmistrz miał to w planie na przyszłą kadencję.

  7 1

Myślenice. Rodzicie dzieci z przedszkola nr 3 przeciwko ograniczeniu rekrutacji. "To powolne wygaszanie placówki taktyką salami"

 • 4 mar 2023

  Prowokacyjny wpis poprzedni o rzekomym końcu PiS zyskał aż tyle rączek w górę . Dla PiS -u w najbliższym dwudziestoleciu , przed wymarciem całej obecnej klasy politycznej i dopóki nie pojawi się jakaś nowa wielka i całkiem inna partia , która wyprowadziłaby ten kraj ze wszystkich kryzysów -nie ma alternatywy. Bo PO i PiS to partie tej samej Solidarności,

  3 14
 • 2 mar 2023

  Panie Burmistrzu, to jest koniec PIS -U w Myślenicach. Czy Pan zdaje sobie z tego sprawę? Dziękuję za to Panu.

  101 9

Myślenice. Mieszkańcy okazali solidarność z Ukrainą. „Nie jesteście sami”

 • 27 lut 2023

  Nie wiedziałem , ze odbyła się taka uroczystość bo bym poszedł posłuchać jak Myśleniczanie śpiewają "Czerwoną Kalinę "- piekną pieśn , która pochodzi z 1914 roku i podobno lubiły ją Orlęta Lwowskie a na pewno była śpiewana na Wołyniu , bodajże w roku 1943 .

  8 9
 • 27 lut 2023

  Myśle, że o krok do antyukraińskiej fobii. Miasto Info, bądżcie czujni.

  9 7
 • 27 lut 2023

  Solidarność to wspaniała sprawa, ale nic nie pomoże. Wszyscy życzą zwycięstwa Ukrainie no ale nie zastanawiają się jakie byłyby konsekwencje tego zwycięstwa. Bo myślimy jak za czasów II wojny światowej. W naszych czasach zwycięstwo Ukrainy prowadzi do III wojny światowej i żadna to nadzieja ,że Rosjanie posiadają mniej pocisków jądrowych niż Zachód. W najlepszym przypadku uchowają sie Stany Zjednocznone ale my i uchodżcy na pewno nie. Zginiemy razem z Rosją . Nie da się tak uczynić aby tylko Rosja znikła z powierzchni ziemi . To chyba jest logiczne bynajmniej dla tych , którzy potrafią myśleć. Chyba, że zdarzy się jakiś cud . Ale o cuda trzeba się modlić .

  12 11

Krzywaczka. Pięcioosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Trwa zbiórka na odbudowę ich domu

 • 27 lut 2023

  Nie wiem, czy byłaby kasa. Pan Burmistrz Myślenic powiedział, że remont przedszkola nr 3 w Myślenicach, wielkości tego spalonego domu, wyniesie 1 mln 600 tys. Ubezpieczalnia dałaby pewnie 40 tys. zł.. Co jest prawdą ?

  6

Krzyszkowice. Tunelu jak nie było tak nie ma. Co robić dalej?

 • 27 gru 2022

  Niektórzy przewidują ,że w nowym roku dojdzie do robioru Polski a my tu o tunelu śnimy.

  10 1

Czesław Bisztyga: Składam doniesienie do prokuratury w związku ze sprzeniewierzeniem pieniędzy z kwesty

 • 5 gru 2022

  Czyli ludzie dający datki zostali oszukani. Na drugi raz jak jakiś kwestarz podsunie mi puszkę to powinien dostać w zęby, a nie w puszkę,

  7 2

Żółte autobusy dojechały do ściany. Trasę Myślenice-Kraków będą obsługiwać do końca września

 • 25 wrz 2022

  Jak Gmina nie ma pieniedzy i nie potrafi ich uzyskać to trzeba zlikwidować gminę a pieniądze przeznaczone na administrację , radnych oraz innych beneficjentów podatków pobieranych od spoleczenstwa przeznaczyć na zbożne produkcyjne cele. Urzędnicy bowiem nie zbudują potrzebnych ludziom mieszkań , tuneli , mostów , nie wyprodukują autobusów,nie stworzą węgla ani drewna opałowego lub benzyny czy energii elektrycznej .Państwo z takim przerostem pracowników nieprodukcyjnych skazane jest na biedę i utratę suwerenności. Administracja jest potrzebna ale w wielkości 20 procent aktualnej administracji, tym bardziej ,że społeczeństwo się starzeje a młodzi ludzie wyginą na wojnie , do której nieuchronnie prowadzą politycy.

  26 5

Mąż szefowej PO w Myślenicach brał udział w kolizji na Zakopiance? Sprawa budzi kontrowersje. Ewa Wincenciak-Walas publikuje oświadczenie

 • 12 wrz 2022

  Na pewno było to w ten sposó,że. przewodniczaca pożyczyła swój samochód znajomemu( domniemywam ,że to nie był kochanek) , który spowodował kolizję i przestraszony oddalił się by poinformować o tym właścicielkę, a ona przyjechała by zobaczyć uszkodzenia wspólnie z kierującym samochodem. Szkoda samochodu bo jak nie było AC to trzeba będzie wyłożyć kasę na naprawę. Ale to glosów w wyborach nie powinno umniejszyć bo to jej pieniądze a nie nasze. Ale jakby się okazało ,że kierujący to kochanek to oczywiście jako katolik głosu na panią przewodniczącą nie oddam.

  23 9

Dobczyce. Różowe wykwity w Rabie. „W przyszłości ich pojawianie się może przybierać na sile”

 • 24 sie 2022

  Nie ma ocieplenia klimatu. Tak bredzi PIS.

  12 4

Myślenice. Solidarna Polska zbiera podpisy „w obronie chrześcijan”. Wśród nich byli radni miejscy

 • 24 sie 2022

  Jak już protest to w obronie katolików bo inni chrześcijanie np, prawosławni czy ewangelicy i anglikanie mają się bardzo dobrze. Na Ukrainie nawet poszli w ichniejszą schizmę odłączając się od patriarchatu moskiewskiego i z tego powodu Cyryl ich specjalnie nie prześladuje. Robią co chcą.Natomiast katolicy faktycznie są wyszydzani ale to sami do tego doprowadzili dając przyzwolenie na rozpasanie się moralne modernistycznej hierarchii i prześladowanie prawdziwych katolików . A gdzie są prawdziwi katolicy ? , Oczywiście nie ma ich w posoborowym Kościele tzw, Nowego Adwentu , który szydzi z wiary ojców naszych i nauczania papieży sprzed rewolucyjnego Soboru Watykańskiego II, który był tak postępowy ,że nawet komunizmu bał się potępić a wymyślił ekumeniactwo , wolność religijną itd itp.

  4

Krzyszkowice. Tunel z kolejnym opóźnieniem. Zamiast czekać, mieszkańcy mówią o światłach. Czy to dobry pomysł?

 • 1 sie 2022

  Ja bym te pieniądze co trzeba byłoby wydać na tunel przeznaczył na kolejnego drona dla Ukrainy, niech sobie Turcja na tym zakupie trochę zarobi , inflacja tam jest dużo wyższa niż ta w Polsce spowodowana zaprzestaniem dostaw wegla i gazu z Rosji. Podjąć trzeba tę decyzje jeszcze w czasie rocznicy 63 dni Powstania Warszawskiego , w którym Ukraińcy pomagali Warszawiakom po walce a zwłaszcza Dywizja SS Galizien. Światła w Krzyszkowicach wystarczą w zupelności a niebawem w ogóle nie będą potrzebne , gdyż nowa S7 z Bieżanowa do Myślenic ominie Krzyszkowice a pobiegnie nad Myślenicami estakadą , co nada miastu walor wielkomiejskośći.

  18 4

Myślenice. Prawie setka "terytorialsów" przysięgała na Rynku. Wśród nich 7 mieszkańców powiatu myślenickiego

 • 13 lip 2022

  Na wypadek wojny z Rosją , do której dążą politycy wszelkich orientacji ( oprócz aktora Wojciecha Olszańskiego i kilku myślących logicznie ) oraz wszelkiej maści jakieś doktory Bartosiaki i ogromna masa chorych rusofobów , wszyscy oni zginą . Z Polski jako pola bitwy pomiędzy Rosją a USA zostanie mniej niż w Mariupolu. I co najgorsze nie pójdą czwórkami do Nieba . Taka impreza na Rynku to bardzo smutna impreza. Po co w ogóle było ten Rynek remontować ,skoro także zniknie z powierzchni ziemi i to od ruskich "onuc".

  6 3

Droga "na Psiary" w Krzyszkowicach stała się droga gminną. Prowadzi do mającego tu powstać tunelu pod Zakopianką

 • 9 maj 2022

  A ja proponowałbym zamiast gdybań o kolei , tunelu zacząć zmieniać wąskie dróżki o szerokości 2.5 metra jednokierunowe w dwukierunkowe bo to ewenement w skali kuli ziemskiej mieć takie dróżki nadające się do ruchu pieszego a nie samochodowego.

  13 4