Najwięcej głosów zebrał Władysław Kurowski z PiS. Jak wypadli pozostali kandydaci?

 • 16 paź

  Te płace minimalne to bida z nędzą, która nieuchronnie prowadzi Polskę do zapaści demograficznej, Jest nas już podobno tylko 28 mln w kraju a elity polityczne nie chcą tego ujawniać. Bogaci na PiS nie głosują, oprócz tych którzy z władzy czerpią profity i ich rodziny. Połowa ludzi w wieku rozrodczym nie ma własnych mieszkań , a 144 mieszka w apartamentach deweloperskich o pow. 30 metrów kwadratowych zakupionych na 30 letni kredyt. PiS zaniedbuje sferę służby zdrowia , bo to jedyna szansa dla młodych zająć mieszkanie rodziców , którzy najprawdopodobniej wymrą w wieku 60- 70- lat na raka i inne schorzenia , których nie leczy się w porę. Co roku wymiera na raka 100 tysięczne miasto , czyli przybywa co najmniej 50 tysięcy mieszkań bez budowania nowych. No i co z tego ,że wzrasta płaca minimalna skoro ceny mieszkań i żywności szybciej rosną.

  10

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w kraju. Jak głosował powiat myślenicki?

 • 16 paź

  Do Nie Wolno.Przyjacielu/Przyjaciółko nie jest tak źle. Po tym co PIS zrobił (media, transfery socjalne, poparcie kościoła, zagarnięcie oświaty, policji, wojska itd. ) osiągnęli malutko, oj, malutko.

  5 8
 • 16 paź

  A co Ty Mohikaninie wiesz o Putinie, chciałbyś chyba żeby prezydent Rosji nie dbał o interesy Rosji lecz o interesy naszych egzotycznych sojuszników Wówczas sojusznicy kazaliby Ci Go kochać i siedziałbyś cicho .Polski interes narodowy polega nie na egzotycznych sojuszach lecz na dobrym współżyciu z sąsiadami. Na wsi jak sąsiad nie rozmawia z sąsiadem to go traktują jak odszczepieńca i wybijają mu nocą okna.

  3 2

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!

 • 15 paź

  Pani Lulu poseł nie jest powołany do zajmowania się takimi sprawami jak skrzyżowanie w Krzyszkowicach. W sejmie na takie inwestycje nie dają pieniędzy. Może by Pani jeszcze posła zaprzęgła do pługa aby pani działkę zaorał. Posłowie powinni tworzyć dobre prawo i wpływać na politykę prowadzoną przez rząd ale tak nie jest .W zasadzie to politykę PiS a tym samym państwa prowadzi Prezes i posłowie nie mają nic do powiedzenia , Ich zadaniem jest klepać wszystkie pomysły mądre i głupie pana Prezesa. Na tym właśnie polega demokracja w naszym nieszczęśliwym kraju. Ale dopóki USA nie każe nam walczyć z Rosją to nie jest źle. Po takiej wojence Polska jako państwo frontowe zniknie z powierzchni ziemi po czym nastąpi pokój i przyjaźń w rodzinie państw prawosławnych . Bo chyba Pani nie ma złudzeń ,że prawosławni Ukraińcy bardziej kochają polskich katolików niż prawosławnych Rosjan. Polecam Pani oglądanie i słuchanie na You Tube filmików z komentarzami i wykładami licznych niezależnych komentatorów jak np. mistrza Stanisława Michalkiewicza, Aleksandra Jabłonowskiego oraz mediów narodowych , niezależnej telewizji "w realu 24 " itd. itp.

  11 7

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

 • 24 wrz

  W ramach pilotażu oprócz 100 procentowej podwyżki za odpady wprowadziłbym w Pcimiu nieunikniony podatek katastralny i nowy podatek na utrzymanie dodatkowych wojsk amerykańskich, których USA przyślą nie w związku z zagrożeniem Rosji lecz na skutek usilnej prośby prezydenta Dudy , którego prezydent Trump lubi i szanuje . Wizy do Ameryki zniosą to Pcimianie będą mogli łatwiej wyjechać na saksy za wielką wodę i przysłać rodzinom dolary na opłatę za odpady.

  6

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 9 wrz

  Pani radna słaba ta pani wiara, Sprawy państwowe powinny być zgodne z wiarą i Kościołem. Nie można oddzielać spraw doczesnych od spraw wiecznych. Po co mi taka władza , jak dba tylko o mój krótki żywot tu na ziemi a bagatelizuje moje szczęście wieczne . Pani się tylko wydaje ,że pani wierzy , Dla mnie jest Pani wierząca inaczej.

  10 7

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

 • 8 wrz

  Panie Strozaninku nie o take Polske walczyliśmy , żeby się bać wyrażania własnych poglądów. Nie o take, To nie ma nic wspólnego z propagowaniem jakiegokolwiek systemu, Dla niektórych głosowanie na PiS to popieranie bolszewizmu . A PiS chyba nie jest partią bolszewicką, Chyba masz się dobrze, bo ty jesteś chyba taką osobą , która zawsze chwali swojego pana. Gdyby wszyscy chwalili rządzących to lud nie wyszedłby z epoki niewolnictwa. Dla Ciebie wszelka prawda to bzdury bo ty masz swoją prawdę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie propaguje faszyzmu lub totalitaryzmu, Długo by trzeba dyskutować ale jak z Tobą dyskutować ,jak ty myślisz ,że z jednego IP to korzysta tylko jedna osoba. A tu w grę wchodzi zwykła ekonomika. Z tego IP korzysta co najmniej 10 osób a jakby chciało więcej to też może, Jest możliwość aby nawet Pan skorzystał i obrał sobie inny nick np.obserwator nr 20. Na pewno poglądy obserwatora nr 20 nie będą tożsame z opiniami obserwatora nr 3 czy nieznanej mi Luli. Nie zauważyłem ,że Lula zgadzając się ze mną co do szerokości gminnych dróg pochwalałaby faszyzm . A Pan twierdzisz , że władze myślenickie zbudowały nam drogi normatywne? tak jak w innych rejonach kraju?

  2 2
 • 8 wrz

  Te ciasne busiki wystarczą dla ciemnego ludu , który już nie pamięta ,że dawniej jeździły autokary i bilety o dziwo były tańsze, Bo taki autokar to zabrał tyle pasażerów co 5 busików tarasujących zakopiankę. Dziś młodzi ludzie się dziwią,że za Komuny były autobusy , bo uczą się w szkole ,że był wówczas straszny głód i nie było kredytów hipotecznych na mieszkanie, które bank udziela chętnym na 35 lat po zmiennej stopie kredytowej . Nie pojmują jak to było możliwe ,że robotnik mógł otrzymać mieszkanie od zakładu pracy.

  1 9
 • 8 wrz

  Za Komuny nie było takiego draństwa i zboczeń jak aktualnie . Zauważ ,że za tej komuny przybyło 14 mln ludzi w Polsce a teraz tylko ubywa. Według najnowszych przecieków jest już w Polsce tylko 27 mln Polaków a dochodziło do 40 mln. Co roku na raka umiera 100 tysięczne miasto a razem umiera 400 tysięcy Polaków co roku. Za komuny nie marnowano by pieniędzy na takie głupoty jak płyta rynku w Myślenicach. Tak prawdę mówiąc to mamy tyle dróg ile wybudowała Komuna to znaczy jedną zakopiankę , którą poruszają się wszystkie miasta i wsie do Krakowa a na wsiach drogi gminne są jednokierunkowe o szerokości 2,5 metra. Zadłużenie Polski przekroczyło 1 bln zł. Tak dramatycznej sytuacji , jaką spowodowały rządy po roku 1990 nie było w tysiącletniej historii Polski , Ale prawdą jest ,że propaganda i zakłamanie jest najlepsze w całej historii naszego nieszczęśliwego kraju. No i jeszcze 330 mld dolarów USA trzeba spłącić za mienie bezspadkowe naszym sojusznikom USA i Izraelowi,w ramach aktu JUST 447 co doprowadzi kraj do całkowitej ruiny.

  1 2
 • 3 wrz

  Przyznajmy szczerze my solidarnościowcy ,że takiego dziadostwa w tej dziedzinie do jakiego dopuściliśmy przez te 30 lat to komuniści by nawet nie wymyślili.

  12 3

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

 • 21 sie

  Czy to zdarzenie może miało miejsce na kładce w Głogoczowie?

  3 3

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

 • 21 sie

  Dramat aktualnego burmistrza polegał będzie na tym ,że nastąpi niebawem okres zaciskania pasa w związku z koniecznością spłaty roszczeń wynikających z aktu JUST 447 , który dotknie całe państwo ,w tym gminę Myślenice. Władza kombinuje jak może, aby odwrócić uwagę społeczeństwa od tego problemu . Ale sojusznicy będą nieubłagani i 330 mld dolarów USA trzeba będzie im zapłacić. To będzie spłata na pewno w nieruchomościach bo skąd wziąć pieniądze równe trzem rocznym budżetom państwa. Na pewno wierzyciele mogą się zadowolić z przekazania im dochodowych spółek ,np . prowadzących wodociągi , kotłownie miejskie , bo przecież gruntów porośniętych chaszczami nie przyjmą. Określoną kwotę można by wysupłać od społeczeństwa z podatku katastralnego. Będzie ciężko ale nie ma innego wyjścia, Rosja nie weźmie nas już pod opiekę i nie zapewni pokoju , tak jak to było za PRL, chociażbyśmy ją na kolanach teraz prosili i wszystkie zburzone pomniki na nowo odbudowali. To taka refleksja na nadchodzące czasy.

  1

Radni powierzyli dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy opiece Matce Boskiej Myślenickiej

 • 21 sie

  Rutgerze, nie będę oceniać stanu Twojej psychiki, bo nie mam do tego uprawnień.Zresztą nie robi się tego przez internet. Nikt nie jest przeciwko Myślenickiej Panience, ale przeciwko głupocie, ciemnogrodowi i zacofaniu. Wstydzę się, że mieszkam w takim mieście/gminie której radni wierzą w gusła. Mam znajomych, mogę nawet powiedzieć, że przyjaciół -księży. Są zażenowani włażeniem władzy w ich ramiona. Mówią nawet,że jest to niedźwiedzia przysługa. Tymczasem Rutgerze WARA CI OD LEWAKÓW, NOWOCZESNEJ I jak mówisz TĘCZOWEJ ZARAZY, a cha jeszcze CZERWONEJ.

  7 6

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

 • 20 sie

  Przedmiotowy mural zachęca członków i sympatyków LGBT do odwiedzenia gminy Pcim . Gmina jest gościnna dla osób INNYCH niż heteroseksualne a kolorowy kogut jawi się jako symbol rozwiązłości seksualnej. Tak odczytałem przesłanie treści tego obrazu. Niestety nie skorzystam z takiej gościnności gminy Pcim. Zazdroszczę parafii mądrego proboszcza.

  2 5
 • 20 sie

  Pani Bagietko tęczowe kolory tego koguta zostały właściwie odczytane przez księdza proboszcza . Gdyby ten kogut symbolizował wieś byłby namalowany w naturalnych kolorach. On jest inny niż prawdziwy kogut zapładniający kury , tak jak inni są miłośnicy LGBT. Autorzy malunku nawet się nie kryli,że chodzi im o inność malując przy słowie " gościnność" składnię " inność" na różowo. Tu nie chodziło o przekazanie ,że gościnność w tym rejonie jest inna np.lepsza i większa .A chyba pani nie zaprzeczy ,że zwolennicy LGBT organizując marsze chcą aby ich inność zwyciężyła nad zwyczajnością . Oni tę swoją inność chcą siłą narzucić ludziom o orientacji heteroseksualnej , zachęcić ich do uprawiania sodomii. Ksiądz to nie jest prosty mieszkaniec gminy Pcim i patrząc na mural odczytał właściwie co autor chciał przekazać na swoim obrazie. Brawo dla księdza .że się nie pomylił. Gdyby gmina Pcim miała odpowiednie władze myślące mural ten powinien zniknąć jak najszybciej, bo ośmiesza gminę Pcim i namawia do innej gościnności , takiej o ideologii LGBT.

  4 6
 • 20 sie

  Myślę ,że ten kogut mógłby zastąpić flagi tęczowe na marszach równości a w ten sposób Pcim i Stróża mogą przyczynić się do popularyzacji LGBT na marszach równości, Już sobie wyobrażam najazdy na powiatowe miasta i wsie stałych bywalców tych marszy i powiewanie flagami z tym kogutem w każdej mieścinie i wsi. Bo w dużych miastach tęczowy wiejski kogut uchodziłby raczej za obciach

  2 1

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

 • 13 sie

  Tęsknota za topolami=masochizm..

  1 2
 • 13 sie

  Pan Burmistrz już przesadził.

  4 2

Sąd umorzył postępowanie wobec byłego burmistrza. „Nie było przestępstwa”

 • 30 lip

  Teraz trzeba jeszcze byłemu burmistrzowi podziękować za zburzenie części ohydnego budynku starej szkoły w Krzyszkowicach . Po ostatnim odpuście dostrzec można lepiej to, że na tym miejscu powinno być miejsce na parking parafialny i liczne stragany odpustowe bo nie znajdziesz wsi w Polsce by stragany stały po obu stronach drogi powiatowej i nie dało się przejechać przez wieś ani dojechać do kościoła. Cała wieś na czele z nowym burmistrzem powinna wyruszyć z petycją do nowego Konserwatora Zabytków aby tę pozaborczą ruinę nakazał do końca zburzyć z polskiej ziemi. Bo urąga ona pojęciu " zabytek".

  35 9

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • 28 lip

  Kierowco, masz rację, tak to wygląda. Jadący ul. Słowackiego ,skręcający w ul. Kościuszki, robią, co robią. Najczęściej ich prawy pas jest zajęty przez parkujące tam samochody. Ostatnio jest coraz lepiej. Spotykam wymuszających kierowców z rejestracjami spoza województwa. No ale trzeba ich zrozumieć.

Od września podwyżki dla nauczycieli. Ile będą zarabiać?

 • 28 lip

  Ten kraj schodzi na psy, nie ma młodych osób , które mogłyby rozsławić imię Polski na szerokim świecie. To jednak nie wina nauczycieli lecz może skutek aborcji, której rządy nie zabraniały. Mogło się tak zdarzyć ,że niedoszli Kopernicy , Mickiewicze, Skłodowskie , Wojtyły ,............ zostali po prostu wyskrobani

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

 • 20 lip

  Przykrym jest, że Policja tak jawnie daje się wciągać w politykę.

  9 1
 • 19 lip

  Ostatni mój wpis to błąd drukarski

  2 2
 • 19 lip

  I to jest apolityczna Policja ? Ale, ego oczekiwiac

  9 3
 • 19 lip

  Śmieszne to i ahistoryczne. Dla mnie historia zaczyna się od rządu dobrej zmiany a historia Myślenic to dopiero od jesieni 2018 roku , kiedy burmistrzem został jaśniej panujący nam pan Szlachetka też Jarosław.

  13 7