Bożena Góra: Nie wystarczą nam już słowa

 • 16 lut

  Idź się zaszczep przeciwko KOD-owi. Poradzę Ci, jeżeli boisz się igieł, bo są tacy, to nałóż sobie kompres z lodu na miejsce iniekcji. Na 1 minutę. Wtedy wbicie igły nie boli...

  21 6
 • 16 lut

  W Twoich mocodawców Przyjacielu. Wiem, że Ci żal, widać chociaż, że masz resztki ludzkich odruchów.

  19 7

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • 15 lut

  Panowie władza może byście pomyśleli o mieszkaniach dla młodych bo młode orły w dziuplach mieszkają na które pobrali kredyty na 30 - 35 lat a inni gnieżdżą się razem z rodzicami w blokach z wielkiej płyty, które Gierek wybudował. Wiem, nie chcecie inwestować w mieszkanie 500 plus bo zainwestowaliście w mieszkania na wynajem a przez takie 500 plus mogłoby trochę wam ubyć chętnych z przymusu najemców. I wam zależy na demografii hipokryci . Niedługo naród was rozliczy i żadna propaganda sukcesu już nie pomoże. Niebawem nikt nie będzie wiecznie żył zniewoleniem przez Rosję w roku 1945 i żywił się kolejne kadencje rusofobią .Ten luksus powoli wam się skończy zważywszy ,że co roku ubywa wyborców w liczbie 400 tysięcy chorych na raka i inne choroby a młodych w dziuplach nie przybędzie bo mają za ciasno na rozmnażanie.

  1
 • 15 lut

  Nie podoba mi się to ględzenie o pociągu, gdy nie stać na zwykle autokary tylko ludzie zmuszeni są dojeżdżać do miast marnymi prywatnymi busikami. Moja sąsiadka mówi,że jeszcze na głowę nie upadła aby dojeżdżać swoim samochodem do jakiegoś przystanku kolejowego w Polance i stamtąd pociągiem dojeżdżać do pracy w Krakowie w charakterze sprzątaczki. Bo zajmie to jej cały dzień a jej zarobek wynosi płacę minimalną. Poza tym dojeżdżałyby pociągiem tylko sprzątaczki , kasjerki albo sprzedawczynie lub do,dozorcy bloków. Byłby to straszny obciach bo wszyscy wiedzieliby gdzie pracuje. Jeżeli władze myślą,że pociągami będą dojeżdżać bisnesmemi albo bankowcy , urzędnicy czy policjanci to się głęboko mylą. Są koleje do Krakowa od Tarnowa. Miechowa, Krzeszowic i nie ujrzy się w nich żadnego dojeżdżającego do pracy w Krakowie pracownika.

  2

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 15 lut

  Tak swoją drogą to nie wierzę ,że PiS zainwestuje takie pieniądze dla paru tysięcy mieszkańców okolicznych wsi bo to się partii po prostu nie opłaca. Przez tę inwestycję PIS nie uzyska więcej głosów w przyszłych wyborach bo mu wystarczy te około 80 procent w tym rejonie. Gdy nie zainwestuje może ubędzie 5 procent , co jest bez znaczenia. Ponadto nieuchronnie zbliża się kryzys i zastój inwestycyjny. Jest wysoce prawdopodobne ,że to ostatnia kadencja rządów PiS . Przyszły rząd koalicyjny przy opozycyjnym PiS zemści się na mieszkańcach tej ziemi za masowe popieranie PiS i ani grosza nie przeznaczy dla rejonu myślenickiego zarzucając ,że i tak dużo tu wyłudzono od państwa a swoje oszczędności marnowano na kolejne płyty rynku albo niewiele robiono w kwestii alternatywnych dróg lokalnych. Ale nie ma o rozpaczać. Jest szansa poprawy bezpieczeństwa , tunele i węzły możemy sobie budować ale bez udziału środków państwowych. Minister wówczas raczej nie będzie przeciwny.

  1
 • 15 lut

  Minister ma na głowie 100 obwodnic miast, ileś tam mostów na rzekach. Kraków nie ma obwodnicy do Warszawy i dojazd z północnej strony to droga przez mękę itd itp . Marnie to widzę aby dalej inwestowało państwo w zakopiankę . Jak już to trzeba realizować nowy odcinek drogi E 7 od węzła w Bieżanowie do Myślenic obok Wieliczki i Zalewu Dobczyckiego. Na starym odcinku jest za ciasno i to nie jest droga dojazdowa dla każdego mieszkańca wsi do powiatowego miasta.

  1

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 9 lut

  30 lat było im jak w raju , nawet Pan Bóg nie kontrolował ich pracy. Na szczęście mamy PiS tu na ziemi.

  1

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 23 sty

  Drogi TomeL zamierzam informować ludzi którzy przyjdą na protest, że obecna władza zaliczyła ich do robactwa i "kodziarstwa" tylko dlatego, że walczą o bezpieczny przejazd na Zakopiance. Ciekawe jak się poczują...

  17 13
 • 23 sty

  Że liczą się w Województwie, to się zgadza. Wojewódzki Konserwator Zabytków pozostawił nam zabytek w postaci starej szkoły. Nawet niewidzialna ręka napisała na nim "POMNIK PITALI". Inna niewidzialna ręka napis zamalowała. Oj liczą się z Panem Burmistrzem w Województwie...A Krzyszkowiczanie nadal oglądają ten zabytek. Ani nie będzie to zburzone, ani odbudowane. Ludzi, którzy napisali pismo opowiadające się za wyburzeniem budynku pan Szlachetka, wtedy poseł, na zebraniu wiejskim nazwał PASZKWILANTAMI. Dla młodych - piękna lekcja samorządności .
  Że liczą się w GDDKiA, to widać po reakcji Pana Burmistrza w sprawie protestu.Jeżeli liczyłby się w tej instytucji, nie nazywałby słusznego protestu mieszkańców "nerwowymi ruchami" lub inny "wejściem na rympał".

  13 9
 • 23 sty

  Mieszańcy są potrzebni do postawienia krzyżyka.Wtedy kandydaci mizdrzą się do suwerena. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi też tak było. Polityka ? Najłatwiej tak to skwitować. Słowo- wytrych, które ma zamknąć gęby tym, którzy mają czelność upomnieć się o swoje. A tak dobrze żarło... Suweren ma odwagę wykonywać "nerwowe ruchy" i "pójść na rympał" ! Cóż za bezczelność i niegodziwość ! No i to kopanie w życiorysach organizatorów... Obrzydliwe i niegodne nawet takich polityków za jakich Wy się macie. Wszystko kojarzy się Wam z polityką, tak jak żołnierzowi kojarzyło się wszystko z pewną częścią ciała. Włodarze, bierzcie się do roboty a nie wmawiajcie intencji politycznych ludziom, którzy poświęcają swój czas i pieniądze w bardzo słusznej sprawie . Gdyby tak było, zrobili by to przed wyborami samorządowymi.! Organizatorzy wiedzą, czego chcą i sądzę, że nie dadzą się zwieść obietnicom. Bo "nikt nie da ci tyle,co polityk ci obieca". To włodarze upolitycznili problem. W przeciwnym wypadku sami przyłączyliby się do protestu.

  16 14

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty

  Polacy teraz muszą się zastanowić jak zdobyć 300 mld dolarów USA aby zaspokoić roszczenia sojuszników wynikające z aktu 447 a nie bajdurzyć o inwestycjach drogowych i innych. Na pewno oddamy wodę pitną, kopalnie miedzi , ziemię wokół miast , lepsze budynki , mieszkania komunalne itp. Również z wprowadzenia podatku katastralnego PiS miałby trochę grosza .Dobrze byłoby aby sojusznicy rozłożyli spłatę roszczeń na raty. Bo jak nie to czeka nas będzie bieda a inflacja nas wykończy. Za rzekomy antysemityzm i prawdziwą rusofobię trzeba będzie nam słono zapłacić. Ale sami żeśmy sobie taki los zgotowali dokonując takich a nie innych wyborów władz.

  5 14
 • 14 sty

  To nie jest sprawa polityczna lecz ekonomiczna. Ekonomia polega na tym ,że im więcej zginie emerytów i rencistów na drodze to ZUS nie musi wypłacać świadczeń a tym samym ZUS będzie miał więcej grosza.. Młodzi zwinni raczej uciekną przed nadjeżdżającymi tirami i szybkimi samochodami turystów zmierzających do Zakopanego, tak że podatków płaconych przez młodych nie ubędzie, A starsi lub mniej sprawni jak chcą żyć to niech siedzą w domu i takie głęboko racjonalne i humanitarne rozwiązanie problemu powinien podpowiedzieć burmistrz . Gdy powie to otwarcie to za szczerość zdobędzie jeszcze większe poparcie w następnych wyborach.

  22 7
 • 14 sty

  Bono, zgadzam się z Tobą całkowicie. Chwała młodym. Poza nimi powinni na protest pójść emeryci i renciści. Istnieje szansa, że nie pozbawi się ich świadczeń ...
  A Pan Burmistrz mija się z prawdą mówiąc, że "organizatorami protestu są osoby, które nie mieszkają jeszcze w Krzyszkowicach, które niedawno sprowadziły się do Krzyszkowic lub które niewiele mają wspólnego z tą miejscowością".
  Panie Burmistrzu, ma Pan bardzo kiepski wywiad i miałabym do niego bardzo ograniczone zaufanie.
  Większość tych osób od urodzenia mieszka w Krzyszkowicach i tu mieszkają ich rodzice. Po drugie; nowo osiedleni mogą być rozjeżdżani na zakopiance ? Panie Burmistrzu, to mówi gospodarz miasta i gminy ? Gdybym tego nie przeczytała- nie uwierzyłabym. Krzyszkowianie cieszą się, że nowi mieszkańcy wybrali właśnie naszą wieś i angażują się w rozwiązywanie jej najważniejszych problemów. I co najważniejsze; mają otwarte umysły i nie boją się głośno upominać o swoje.

  44 8

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 13 sty

  A po co inwestować w tę zatłoczoną i zabudowaną wokół zakopiankę skoro niebawem budowany będzie odcinek trasy ekspresowej 7 od węzła w Krakowie - Bieżanowie po zachodniej stronie Wieliczki wzdłuż Zalewu Dobczyckiego do Myślenic a stara Zakopianka na odcinku Myślenice -Kraków będzie służyć tylko ruchowi lokalnemu obsługującemu wsie Krzyszkowice , Głogoczów , Mogilany i Gaj . Śniona w lokalnych głowach linia kolejowa też traci sens budowy. Ludzie myślcie perspektywicznie , nie wyłudzajcie i nie marnujcie państwowych pieniędzy na jakieś zbędne węzły, kładki albo tunele.

  2 4

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 10 gru 2019

  Nie ludzie powinni służyć drzewom lecz drzewa ludziom. Wokół Myślenic drzew mamy dostatek a te w mieście utrudniają przepływ powietrza , wspomagają zimą smogi , nie powinny rosnąć tak blisko koryta rzeki. To chwalebne ,że Wody Polskie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców . Ta pani lubi protestować ale nie sądzę aby spacerowała wzdłuż rzeczki i narażała się na to aby jakiś konar spadł jej na kochającą drzewa głowę. Polaków ubywa , na nowotwory rokrocznie wymiera 100 tysięczne miasto .Młodzi niewolnicy pobierający mieszkaniowe kredyty hipoteczne na 30 lat nie urodzą więcej dzieci , po to aby gnieździły się w 50 metrowych " apartamentach". Dlatego słuszna jest dbałość Wód Polskich w tym celu by jakieś podstarzałe drzewa nie obalały się Polakom na głowy . Mieszkańcy i tak mają wiele innych kłopotów a nadchodzącej inflacji wielu nie przeżyje.

  8 12
 • 9 gru 2019

  Tak, też to samo widzę. Zdrowe przekroje, zdrowych drzew. W Rynku nazwało się to rewitalizacją. Przez uśmiercanie drzew.

  18 5
 • 9 gru 2019

  Czy ktoś może powiedzieć, co będzie z drzewami w Rynku ? Wiem, że to trochę inny temat, ale też chodzi o drzewa...

  10 3
 • 9 gru 2019

  Chcę wiedzieć jak wygląda adopcja drzewek według Bagietki Bagietko proszę o konkrety. Mam miejsce do adopcji

  12 5
 • 9 gru 2019

  Chcę adoptować drzewko i krzew. Jak to się robi?

  13 4

Alkoholizm.

 • 9 gru 2019

  Powtórzę,uciekaj od chłopa nadmiernie pijącego. Jeżeli jeszcze masz dokąd uciekać...Jeżeli jesteś masochistką, to cierp. Jeżeli masz dziecko, to ono potrzebuje Ciebie, ono jest najważniejsze. Jeżeli będziesz po stronie chłopa, to znaczy, że z tobą jest coś nie tak.

  6
 • 9 gru 2019

  Uciekaj od człowieka nadmiernie pijącego. Ochraniaj ,a tym bardziej.jeżeli masz dziecko. Terapie są o kant stołu potłuc. Terapie są skuteczne w 3 %. W tych 3 % są ci, którzy przyszli po rozum do głowy, albo ci, którym śmierć zajrzała w oczy.

  5 1

500+

 • 9 gru 2019

  Aga itd. dają, to i biorą. No i głosują.

  1 4

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • 5 gru 2019

  Pani Izabela ma problem rodzinny, wiewiórki gadają, że jej córka wyszła za mąż za syna Pana posła Kurowskiego. Z kolei pan Kurowski załatwił tejże synowej etat w jednej ze szkół w myślenickiej gminie.. Dlaczego dziwi kogokolwiek postawa pani Izabeli ? Rodzina jest najważniejsza! Swoją drogą ciekawe, czy dama ma etat, czy wegetuje na zastępstwie, tak jak wielu.
  Odpowiedz

  2
 • 5 gru 2019

  Pani Izabela ma problem rodzinny, wiewiórki gadają, że jej córka wyszła za mąż za syna posła Kurowskiego. Z kolei pan Kurowski załatwił synowej etat w jednej ze szkół w gminie myślenickiej. Dlaczego dziwi kogokolwiek postawa pani Izabeli ? Rodzina jest najważnijsza.

  1

Jarosław Szlachetka: Pierwszy rok? Mogę być z siebie zadowolony

 • 30 lis 2019

  Dali byście sobie forumowicze z tą koleją z Myślenic do Krakowa na wstrzymanie . Gmina nie ma grosza na zakup autokaru dla krakowskiego MPK aby zamiast tych prywatnych busików tarasujących ruch za zakopiance przewiózł np. co godzinę więcej osób a nie bajdurzyć o kolei. Wcześniej z Polski powstanie Judeopolonia niż wybudują wam taką linię kolejową , którą i tak nikt by nie jeździł bo i po co , do pracy na dworcach w Krakowie ? ". A jeżeli ktoś na dworcu nie pracuje to chcecie go zmusić aby do faktycznego miejsca zatrudnienia zmarnował kolejną godzinę jadąc tramwajami albo MPK. Krakowianie nie powinni pozwolić na wjazd koleją w rejon dworców PKP ludzi z kolejnych pobliskich miejscowości bo to będzie horror dla Krakowa . Wjazd do Krakowa musi się odbywać drogami alternatywnymi od obwodnic miasta a nie wyłącznie w sytuacji Myślenic zakopianką i linią kolejową. Okoliczne miasta np. Miechów, Krzeszowice leżą na trasach kolejowych i prawie nikt nie jedzie koleją do pracy bo to dzisiaj i w przyszłości jest i będzie obciach. Skończcie z tymi bredniami o budowie kolei z Myślenic do Krakowa bo to jest niepoważne. Zachowujecie się jaki mały Jaś z ubogiej rodziny marzący o kolejce pod choinkę.

  10 11