Puste miasto. Zamknięte sklepy. Jaka będzie przyszłość firm i pracowników?

 • 23 godz.

  Jakie są podstawy oprócz pobożnych życzeń ,że sytuacja się zmieni na korzyść na przykład za 2 lata .Zamiast o życie ludzie się martwią o pracę , bo myślą ,że to inni umrą a oni żyć będą jeszcze długo. To jakaś nowa epidemia na umysłach ludzkich. Nie wydaje się ,że tak się ludzie martwili o pracę a nie o życie w okresie dawnych zaraz.

  9 6

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

 • 23 mar

  A czy zbadano jaką ma halpgrupę jeżeli R1b to nie ma szans na pokonanie zarazy.Gdyby miała taką grupę jak Słowianie R1a to mimo pomocy lekarzy by wirusa pokonała.

  1 6

Nadleśnictwo Myślenice wprowadza zakaz wstępu do lasu

 • 23 mar

  To rozsądna decyzja gdyż w lesie mogą uchronić się przed zarazą Wojska Obrony Terytorialnej

  4 4

Linia miejska zawieszona. Gdzie jeszcze nie dojedzie bus?

 • 22 mar

  Trzeba wybiec trochę do przodu i założyć chociaż dwa nowe cmentarze. Nie busy , nie ZUS-nie pożyczki lecz cmentarze we Włoszech są najbardziej potrzebne. A u nas ta sama potrzeba
  zaistnieje za około 1- 2 miesięcy bo jak zwykle jesteśmy opóźnieni wobec państw Europy Zachodniej. W Myślenicach nie ma nawet jednego krematorium. Naukowcy chińscy twierdzą ,że gdy ktoś pokona w pierwszej fazie tę zarazę , to koronawirus do około roku zniszczy mu wątrobę i zmuszony będzie odejść z tego łez padołu. Tak ciężko jest to pojąć ? Nie sądzę abyśmy w większości zasługiwali na cud pokonania tej zarazy , I nie wiadomo czy za kilka lat pozostanie tu jeszcze żywy jakiś człowiek mówiący po polsku.Wiadomo już, że koronawirus ten powoduje bezpłodność mężczyzn. Brzmi to jak w jakiejś fantastycznej opowieści i chciałoby się aby była to tylko fantazja naukowców.

  8 2

Jarosław Szlachetka: Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed, a nie po szkodzie. Stąd ograniczenia

 • 16 mar

  Ci którzy wyprodukowali tego koronawirusa na pewno mieli zamiar wykończyć emerytów po 60 -65 roku życia ale się pomylili , gdyż we Włoszech jak piszą na forach umierają 30 i 40 latkowie . A że wyprodukowali go w laboratoriach to pewne jak 2 razy 2 równa się 4, gdyż Pan Bóg nie wymyśla nowych epidemii aby ukarać swoje stworzenie , które umiłował.

  1

Iść do kościoła, czy zostać w domu? Dylemat wiernych w czasach koronawirusa

 • 16 mar

  Zdrowi na umyśle nie mają dylematów. Chorzy powinni pozostać w miejscu choroby , zdrowi nie powinni przemieszczać się do miejsca choroby. Tak ciężko zrozumieć podstawowe prawa logiki?

  3 1

Szpital zawiesza planowane przyjęcia na oddziały i do poradni. Co się zmienia?

 • 16 mar

  Wg . Państwa Islamskiego w czasie epidemii , ci którzy chorują nie powinni opuszczać swojego miejsca pobytu a zdrowi nie powinni się przemieszczać do miejsca epidemii. Ale w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej tego pojąć nie możemy , dlatego też występuje wielkie prawdopodobieństwo ,że wszyscy wyginiemy a naszą ziemię zaludnią inni.

  13 3

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł

 • 8 mar

  Pani Lulu i inni dziwacy moim zdaniem ważniejsza od medycyny jest katecheza bo człowiek, który chodził na katechezę ma podstawy do tego jak pokierować swoim życiem tak aby go nie zmarnować na wieki. Taki człowiek swoje życie może zorganizować po bożemu a gdy przyjdzie pora odejścia z tego łez padołu trafi dobrze a nie na wieczne zatracenie. Rozwój medycyny jest ograniczony, Co mi z tego ,że zostaną wyleczone nowe choroby jak starość za pasem i niedołężność u niektórych pojawia się już po 80 latach życia.

  5

Bożena Góra: Nie wystarczą nam już słowa

 • 16 lut

  Idź się zaszczep przeciwko KOD-owi. Poradzę Ci, jeżeli boisz się igieł, bo są tacy, to nałóż sobie kompres z lodu na miejsce iniekcji. Na 1 minutę. Wtedy wbicie igły nie boli...

  21 7
 • 16 lut

  W Twoich mocodawców Przyjacielu. Wiem, że Ci żal, widać chociaż, że masz resztki ludzkich odruchów.

  19 8

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • 15 lut

  Panowie władza może byście pomyśleli o mieszkaniach dla młodych bo młode orły w dziuplach mieszkają na które pobrali kredyty na 30 - 35 lat a inni gnieżdżą się razem z rodzicami w blokach z wielkiej płyty, które Gierek wybudował. Wiem, nie chcecie inwestować w mieszkanie 500 plus bo zainwestowaliście w mieszkania na wynajem a przez takie 500 plus mogłoby trochę wam ubyć chętnych z przymusu najemców. I wam zależy na demografii hipokryci . Niedługo naród was rozliczy i żadna propaganda sukcesu już nie pomoże. Niebawem nikt nie będzie wiecznie żył zniewoleniem przez Rosję w roku 1945 i żywił się kolejne kadencje rusofobią .Ten luksus powoli wam się skończy zważywszy ,że co roku ubywa wyborców w liczbie 400 tysięcy chorych na raka i inne choroby a młodych w dziuplach nie przybędzie bo mają za ciasno na rozmnażanie.

  1
 • 15 lut

  Nie podoba mi się to ględzenie o pociągu, gdy nie stać na zwykle autokary tylko ludzie zmuszeni są dojeżdżać do miast marnymi prywatnymi busikami. Moja sąsiadka mówi,że jeszcze na głowę nie upadła aby dojeżdżać swoim samochodem do jakiegoś przystanku kolejowego w Polance i stamtąd pociągiem dojeżdżać do pracy w Krakowie w charakterze sprzątaczki. Bo zajmie to jej cały dzień a jej zarobek wynosi płacę minimalną. Poza tym dojeżdżałyby pociągiem tylko sprzątaczki , kasjerki albo sprzedawczynie lub do,dozorcy bloków. Byłby to straszny obciach bo wszyscy wiedzieliby gdzie pracuje. Jeżeli władze myślą,że pociągami będą dojeżdżać bisnesmemi albo bankowcy , urzędnicy czy policjanci to się głęboko mylą. Są koleje do Krakowa od Tarnowa. Miechowa, Krzeszowic i nie ujrzy się w nich żadnego dojeżdżającego do pracy w Krakowie pracownika.

  2

Poseł Władysław Kurowski pisze do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie Zakopianki

 • 15 lut

  Tak swoją drogą to nie wierzę ,że PiS zainwestuje takie pieniądze dla paru tysięcy mieszkańców okolicznych wsi bo to się partii po prostu nie opłaca. Przez tę inwestycję PIS nie uzyska więcej głosów w przyszłych wyborach bo mu wystarczy te około 80 procent w tym rejonie. Gdy nie zainwestuje może ubędzie 5 procent , co jest bez znaczenia. Ponadto nieuchronnie zbliża się kryzys i zastój inwestycyjny. Jest wysoce prawdopodobne ,że to ostatnia kadencja rządów PiS . Przyszły rząd koalicyjny przy opozycyjnym PiS zemści się na mieszkańcach tej ziemi za masowe popieranie PiS i ani grosza nie przeznaczy dla rejonu myślenickiego zarzucając ,że i tak dużo tu wyłudzono od państwa a swoje oszczędności marnowano na kolejne płyty rynku albo niewiele robiono w kwestii alternatywnych dróg lokalnych. Ale nie ma o rozpaczać. Jest szansa poprawy bezpieczeństwa , tunele i węzły możemy sobie budować ale bez udziału środków państwowych. Minister wówczas raczej nie będzie przeciwny.

  1
 • 15 lut

  Minister ma na głowie 100 obwodnic miast, ileś tam mostów na rzekach. Kraków nie ma obwodnicy do Warszawy i dojazd z północnej strony to droga przez mękę itd itp . Marnie to widzę aby dalej inwestowało państwo w zakopiankę . Jak już to trzeba realizować nowy odcinek drogi E 7 od węzła w Bieżanowie do Myślenic obok Wieliczki i Zalewu Dobczyckiego. Na starym odcinku jest za ciasno i to nie jest droga dojazdowa dla każdego mieszkańca wsi do powiatowego miasta.

  1

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

 • 9 lut

  30 lat było im jak w raju , nawet Pan Bóg nie kontrolował ich pracy. Na szczęście mamy PiS tu na ziemi.

  1

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

 • 23 sty

  Drogi TomeL zamierzam informować ludzi którzy przyjdą na protest, że obecna władza zaliczyła ich do robactwa i "kodziarstwa" tylko dlatego, że walczą o bezpieczny przejazd na Zakopiance. Ciekawe jak się poczują...

  17 13
 • 23 sty

  Że liczą się w Województwie, to się zgadza. Wojewódzki Konserwator Zabytków pozostawił nam zabytek w postaci starej szkoły. Nawet niewidzialna ręka napisała na nim "POMNIK PITALI". Inna niewidzialna ręka napis zamalowała. Oj liczą się z Panem Burmistrzem w Województwie...A Krzyszkowiczanie nadal oglądają ten zabytek. Ani nie będzie to zburzone, ani odbudowane. Ludzi, którzy napisali pismo opowiadające się za wyburzeniem budynku pan Szlachetka, wtedy poseł, na zebraniu wiejskim nazwał PASZKWILANTAMI. Dla młodych - piękna lekcja samorządności .
  Że liczą się w GDDKiA, to widać po reakcji Pana Burmistrza w sprawie protestu.Jeżeli liczyłby się w tej instytucji, nie nazywałby słusznego protestu mieszkańców "nerwowymi ruchami" lub inny "wejściem na rympał".

  13 9
 • 23 sty

  Mieszańcy są potrzebni do postawienia krzyżyka.Wtedy kandydaci mizdrzą się do suwerena. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi też tak było. Polityka ? Najłatwiej tak to skwitować. Słowo- wytrych, które ma zamknąć gęby tym, którzy mają czelność upomnieć się o swoje. A tak dobrze żarło... Suweren ma odwagę wykonywać "nerwowe ruchy" i "pójść na rympał" ! Cóż za bezczelność i niegodziwość ! No i to kopanie w życiorysach organizatorów... Obrzydliwe i niegodne nawet takich polityków za jakich Wy się macie. Wszystko kojarzy się Wam z polityką, tak jak żołnierzowi kojarzyło się wszystko z pewną częścią ciała. Włodarze, bierzcie się do roboty a nie wmawiajcie intencji politycznych ludziom, którzy poświęcają swój czas i pieniądze w bardzo słusznej sprawie . Gdyby tak było, zrobili by to przed wyborami samorządowymi.! Organizatorzy wiedzą, czego chcą i sądzę, że nie dadzą się zwieść obietnicom. Bo "nikt nie da ci tyle,co polityk ci obieca". To włodarze upolitycznili problem. W przeciwnym wypadku sami przyłączyliby się do protestu.

  16 14

Gorąco wokół skrzyżowania w Krzyszkowicach. Czy to już "sprawa polityczna"?

 • 15 sty

  Polacy teraz muszą się zastanowić jak zdobyć 300 mld dolarów USA aby zaspokoić roszczenia sojuszników wynikające z aktu 447 a nie bajdurzyć o inwestycjach drogowych i innych. Na pewno oddamy wodę pitną, kopalnie miedzi , ziemię wokół miast , lepsze budynki , mieszkania komunalne itp. Również z wprowadzenia podatku katastralnego PiS miałby trochę grosza .Dobrze byłoby aby sojusznicy rozłożyli spłatę roszczeń na raty. Bo jak nie to czeka nas będzie bieda a inflacja nas wykończy. Za rzekomy antysemityzm i prawdziwą rusofobię trzeba będzie nam słono zapłacić. Ale sami żeśmy sobie taki los zgotowali dokonując takich a nie innych wyborów władz.

  5 14
 • 14 sty

  To nie jest sprawa polityczna lecz ekonomiczna. Ekonomia polega na tym ,że im więcej zginie emerytów i rencistów na drodze to ZUS nie musi wypłacać świadczeń a tym samym ZUS będzie miał więcej grosza.. Młodzi zwinni raczej uciekną przed nadjeżdżającymi tirami i szybkimi samochodami turystów zmierzających do Zakopanego, tak że podatków płaconych przez młodych nie ubędzie, A starsi lub mniej sprawni jak chcą żyć to niech siedzą w domu i takie głęboko racjonalne i humanitarne rozwiązanie problemu powinien podpowiedzieć burmistrz . Gdy powie to otwarcie to za szczerość zdobędzie jeszcze większe poparcie w następnych wyborach.

  22 7
 • 14 sty

  Bono, zgadzam się z Tobą całkowicie. Chwała młodym. Poza nimi powinni na protest pójść emeryci i renciści. Istnieje szansa, że nie pozbawi się ich świadczeń ...
  A Pan Burmistrz mija się z prawdą mówiąc, że "organizatorami protestu są osoby, które nie mieszkają jeszcze w Krzyszkowicach, które niedawno sprowadziły się do Krzyszkowic lub które niewiele mają wspólnego z tą miejscowością".
  Panie Burmistrzu, ma Pan bardzo kiepski wywiad i miałabym do niego bardzo ograniczone zaufanie.
  Większość tych osób od urodzenia mieszka w Krzyszkowicach i tu mieszkają ich rodzice. Po drugie; nowo osiedleni mogą być rozjeżdżani na zakopiance ? Panie Burmistrzu, to mówi gospodarz miasta i gminy ? Gdybym tego nie przeczytała- nie uwierzyłabym. Krzyszkowianie cieszą się, że nowi mieszkańcy wybrali właśnie naszą wieś i angażują się w rozwiązywanie jej najważniejszych problemów. I co najważniejsze; mają otwarte umysły i nie boją się głośno upominać o swoje.

  44 8

Kierowcy ryzykują tu przy każdym przejeździe. Województwo odkłada pieniądze na bezkolizyjny węzeł

 • 13 sty

  A po co inwestować w tę zatłoczoną i zabudowaną wokół zakopiankę skoro niebawem budowany będzie odcinek trasy ekspresowej 7 od węzła w Krakowie - Bieżanowie po zachodniej stronie Wieliczki wzdłuż Zalewu Dobczyckiego do Myślenic a stara Zakopianka na odcinku Myślenice -Kraków będzie służyć tylko ruchowi lokalnemu obsługującemu wsie Krzyszkowice , Głogoczów , Mogilany i Gaj . Śniona w lokalnych głowach linia kolejowa też traci sens budowy. Ludzie myślcie perspektywicznie , nie wyłudzajcie i nie marnujcie państwowych pieniędzy na jakieś zbędne węzły, kładki albo tunele.

  2 4

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

 • 10 gru 2019

  Nie ludzie powinni służyć drzewom lecz drzewa ludziom. Wokół Myślenic drzew mamy dostatek a te w mieście utrudniają przepływ powietrza , wspomagają zimą smogi , nie powinny rosnąć tak blisko koryta rzeki. To chwalebne ,że Wody Polskie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców . Ta pani lubi protestować ale nie sądzę aby spacerowała wzdłuż rzeczki i narażała się na to aby jakiś konar spadł jej na kochającą drzewa głowę. Polaków ubywa , na nowotwory rokrocznie wymiera 100 tysięczne miasto .Młodzi niewolnicy pobierający mieszkaniowe kredyty hipoteczne na 30 lat nie urodzą więcej dzieci , po to aby gnieździły się w 50 metrowych " apartamentach". Dlatego słuszna jest dbałość Wód Polskich w tym celu by jakieś podstarzałe drzewa nie obalały się Polakom na głowy . Mieszkańcy i tak mają wiele innych kłopotów a nadchodzącej inflacji wielu nie przeżyje.

  8 12

Alkoholizm.

 • 9 gru 2019

  Powtórzę,uciekaj od chłopa nadmiernie pijącego. Jeżeli jeszcze masz dokąd uciekać...Jeżeli jesteś masochistką, to cierp. Jeżeli masz dziecko, to ono potrzebuje Ciebie, ono jest najważniejsze. Jeżeli będziesz po stronie chłopa, to znaczy, że z tobą jest coś nie tak.

  6

500+

 • 9 gru 2019

  Aga itd. dają, to i biorą. No i głosują.

  1 4