Tunel w Krzyszkowicach powstanie w 2024 roku. W starostwie złożono pierwsze podpisy w trójstronnym porozumieniu

 • 24 wrz 2020

  a w gminie dalej wojna starostwo-burmistrz, 'gdzie był Tomal jak wnioskowali o zabezpieczenie 2 mln NATYCHMIAST.' No przecież ze ze skarpety wyciągnie taką kasę. Ręce opadają, że to wciąż jedna wielka gra polityczna, niskich lotów.

  13 15

Fotowoltaika

 • 29 wrz 2019
  Astalavista napisał/a:

  Dzień dobry, podbijam wątek....ktoś ostatnio instalował fotowoltaikę? Poleci ktoś jakiegoś rzetelnego wykonawcę? A może autor wątku?

  Założyliśmy na 2 domy od foton technik, wszystko gra i śmiga, jesteśmy zadowoleni

  4

"Jak to nie mam pierwszeństwa?!" To skrzyżowanie nadal sprawia wam kłopot

 • 12 lip 2019

  Pod biedronką cuda się dzieją, wypadałoby włączyć kierunkowskaz odpowiednio wcześnie jadąc od świateł i zjeżdżając w stronę mopsu i archonu, ale już parokrotnie auta wyjeżdżając spod biedry zajechaly mi drogę cisnąc prosto! myśląc chyba że chce skręcić pod biedronke. Od tego czasu włączam kierunkowskaz późno, co wiem że wkurza tych wyjeżdżających że strefy, sama wyjeżdżając pomstuje że nie używają kierunkowskazów jadąc od świateł. Kolejna sytuacja to geniusze którzy już na nawrotce jadą prosto i zmieniają pas na pasach lub nawet wcześniej na części jezdni wyłączonej z ruchu zamalowanej ciągłymi pasami, blokując ruch, stając na środku i czekając aż wypuści ich ktoś jadący od ronda. Trzeba mieć nerwy że stali.

  6

KIEROWCO UWAŻAJ! Ta kobieta regularnie spaceruje po Zakopiance

 • 17 kwi 2019

  Pani została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w krakowie, mieszkała w jednym z domków letniskowych w Krzyszkowicach i po rozmowie z nią dzielnicowi postanowili wezwac pogotowie.

  1
 • 16 kwi 2019

  jest jest, dziś też maszerowała od lewiatana w stronę zakopianki, ostatnio szła do maka poboczem, czasem środkiem drogi.

  4

Ksiądz proboszcz w Pcimiu

 • 25 mar 2019

  e tam się przejmujecie, nie pierwszy raz o takich praktykach słyszę, wiadomo że będzie płacił ten kto uzna że chce i może, czyli niewielka grupa osób, reszta ma w nosie i ksiądz sobie może ogłaszac co chce, z koscioła nie moze wygonic. To tylko o nim jako o osobie świadczy, jesli nie jest duszpasterzem w myśl zasady co łaska, żyję z Waszego dobrodziejstwa, to chyba pomylił zawody ale co poradzicie.

  142

LIDL w Sułkowicach??

 • 22 sty 2019

  hm jest np Lidl w Chełmku, koło Biedronki, a to miejscowośc która ma 9 tys mieszkańców. Sułkowice mają 6,5 a to nie tak znowu dużo mniej, kto wie.

  4 4

Jak bezpiecznie pokonać Zakopiankę? Wraca koncepcja tunelu, który wskazujecie od lat

 • 21 sty 2019

  Jeśli to ten sam projekt który Pan Szlachetka pokazał podczas kampanii to śmiech na sali. Ciekawe co powie na to właściciel wilczego głodu do którego nie ma zjazdu z Krakowa i wyjazdu na Kraków. I co z odwodnieniem tunelu który jest poniżej lustra strumienia płynącego obok, a projekt tego nie uwzględnia. A i najważniejsze. Tak długo jak mieszkańcy będą dowiadywali się o zajęciu swoich terenów z telewizji, tak długo nic z tego nie będzie. Nie było żadnych rozmów z tymi ludźmi.

  27 8

Beton ochronny Krzyszkowice-zakopianka

 • 15 sty 2019
  taki_gość napisał/a:

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2255753871410752&set=a.1487505184902295&type=3&theater

  treśc obecnie niedostępna, co to ?

  1
 • 3 sty 2019

  Wydaje mi się ze zrobili tam dojscie do pasów bo na koncu tych barier od strony dawnej auto galerii widac taką szarą barierkę- przełączkę , chyba zrobili połączenie od tej drózki od komisu do pasów dla pieszych.

  2
 • 27 gru 2018

  Vivaldi ja rozumiem gdy ktos czuje się niepewnie czy nie jest wprawiony w takich lewoskrętach ale o zgrozo - co to za kierowca który w obawie przed zwykłym lewoskrętem każdorazowo skręca w prawo? instynkt samozachowawczy ? Rozumiem jak czasem człowieka szlag trafia bo stoją , milion wielkich okienek że da się spokojnie przejechac ale dalej wszyscy stoją to można się wkurzyc i pojechac w prawo, albo np widząc długą kolejkę od poczty. Ale po to jest lewoskręt, żeby skręcac w lewo na listośc boską. Można przejechac normalnie i na spokojnie bez ryzykowania życia jeśli uzywa się głowy. Prędzej w czipsach prawko znalazł ten kto każdorazowo jedzie na nawrotkę zamiast po ludzku jechac w lewo, bez przesady. Już pomijam geniuszy którzy sami sobie utrudniają życie i zamiast stanąc na środku równolegle do pasów ruchu i zrobic miejsce, staje w poprzek na środku przez co nikt więcej nic nie zrobi plus sam sobie utrudnia życie bo nie widzi nic, w lusterku nic nie widac, przez tylną szybe tym bardziej i jest korek. taki ma prawo z czipsów a nie prawidłowo poruszające się samochody. Poza tym którą nawrotkę bo chyba nie pod Krakowiakami, a pod Bidą wcale nie lepiej i na pewno nie szybciej.

  11 3
 • 24 gru 2018

  też się chętnie dowiem, bo widocznośc ogranicza bardzo.

  5 2

Pytacie „Po co nam ronda skoro kierowcy nie znają przepisów?”. Sprawdź jak poprawnie pokonać rondo

 • 29 gru 2018

  po co te dywagacje, jest cos takiego jak przepisy ruchu drogowego i stwierdzenie że nie trzeba wrzucac prawego kierunku jak jedzie się 'prosto' od Kazimierza Wielkiego to IDIOTYZM, bo raz że utrudniasz wjazd tym którzy chcą włączyc się do ruchu, to jeszcze zapominasz, że włączasz się w ruch okrężny i zjeżdżasz z ronda co musisz zasygnalizowac, nie ma to znaczenia że na twoje oko 'JEDZIESZ PROSTO'. No litości. Kazdy robi jak uważa ale przepis to przepis i po kiego grzyba wrzuca kierunek wjeżdżając na rondo że pojadę w prawo, skoro KAŻDY zjazd z ronda jest w prawo i tobie wydaje się że ułatwiasz bo zjeżdżasz pierwszym zjazdem, ale na 5 takich kierowców 4 wrzuca bo tak o i wcale pierwszym nie zjeżdża. Po to są ujednolicone przepisy by nie robi bajzlu i nie powodowa zagrożenia i to że każdy sobie wydedukuje jak według niego powinno by ok wcale tego bezpieczeństwa nie poprawia. Kolejna grupa , książęta które w ogóle kierunku zjeżdżając nie włączają i ci kierowcy którzy na rondzie wrzucają LEWY kierunek, też zabawne, skoro po rondzie uczestniczymy w ruchu okrężnym, a zjechac można tylko w PRAWO. Ja rozumiem że starsi kierowcy robili prawko jak rond w Polce było jak na lekarstwo ale bez przesady, to nie jest jakaś wiedza tajemna.

Trzemeśnia - nowa wysepka i przejście dla pieszych !!!

 • 25 gru 2018

  pomijając kwestię tego ze nie mieszczą się tiry czy autobusy to prawda jest taka, że kłopotu nie ma ten kierowca który jedzie przepisowo tylko ten który zaiwania za szybko w terenie zabudowanym. Zamiast dac takiemu delikwentowi do myślenia to się jeszcze bulwersują.

  5 2

Wybory Samorządowe 2018: Pełne wyniki do Rady Powiatu

 • 25 paź 2018

  Pewnie Ostrowski,a Tomal może vice, albo wcale.

  10 7

Aneta Grabowska debiutuje powieścią "Tu i teraz"

 • 8 kwi 2018

  Alvaro, masz ból D czy co? Czy autorka jest gloryfikowana w jakikolwiek sposób zebys oceniał ją tak krytycznie? Dla mnie to tylko nota biograficzna, a promocja? Każdy jakoś zaczynał. Zachęcam do lektury i ksiązki i bloga recenzentki, a potem może sklecisz bardziej konstruktywny komentarz, nie ważne czy krytyczny czy nie, byleby merytoryczny.. A autorce życzę powodzenia, znaleźć wydawcę w dzisiejszych czasach to sztuka.

  27 4

Co się buduje nad kościołem w Krzyszkowicach?

 • 13 gru 2017

  Witam,
  ktoś wie może co buduje się na przeciwko cmentarza w Krzyszkowicach? wygląda trochę jak biedronka...?

  6 1

Linia kolejowa z Krakowa przez Świątniki Górne do Myślenic. Czy to możliwe?

 • 26 sie 2017

  Pomysł super, ale zapewne tylko kiełbasa, oby nie. Ci co jeżdżą samochodami często wożą dzieciaki do żłobków / przedszkoli, niemowlęta w fotelikach samochodowych, żadnego mojego równolatka rodzica zamiana na komunikację miejską nie przekona, mordowanie się z przesiadkami, wózkami, nosidłami, zanim by obrócił do przedszkola czy żłobka wliczając jeszcze dojście do przystanku, a tak jak u nas to 20 minut jest, już ma obskoczone samochodem, niestety. i owszem, w mieście widzisz mnie solo w samochodzie, ale z tyłu dwa foteliki.

  4 1

Zawada: Dwie osoby ranne, samochód staranował ogrodzenie

 • 30 lip 2017

  Biedny Szczepanek... :( biedni rodzice... a kierowca, biorąc pod uwage jak się wypierał że to nie jego wina, bo gość przed nim nie miał włączonego kierunkowskazu.. a wyprzedzał NA SKRZYZOWANIU, powinien iść do pierdla. :/

  12 1

Lekarz rodzinny w Myślenicach

 • 2 kwi 2017

  ja mam co do Pani dr mieszane uczucia, nie ma problemu z kierowaniem na podstawowe badania, czy na sor gdy jest potrzeba, ale niewiele mówi, informacje trzeba z niej wyciągać, czasem się wręcz podśmie***** mam wrażenie z pacjenta jakby przesadzał. Natomiast skierowania na tomograf nie wystawi bo nie może - na to badanie skierować może jedynie lekarz specjalista, nie rodzinny.

  1

Apteki w Myślenicach

 • 2 kwi 2017

  Ja część kupuję w ZIKO w galerii, a część w esculapie kolo szpitala.

  7 1

Lekarze specjaliści, wizyta domowa, prywatna, opinie

 • 14 mar 2017

  Bardzo polecam dr borodako. :)

Psycholog dziecięcy poszukiwany.

 • 10 sty 2017

  polecam Panią z PPP w myślenicach, na NFZ. Młoda, zaangażowana, kompetentna.

Przedszkola w Myślenicach.

 • 12 wrz 2016

  Musze sie zreflektowac, w przedszkolach pewnie faktycznie, ale miejsc nie ma w zlobkach dla roczniaka I to zlobki mialam na mysli, bo obdzwonilam wszystkie placowki.

  1
 • 31 sie 2016

  i tu niespodzianka, nie ma nigdzie miejsc i długie listy rezerwowe. ;) WIĘKSZOŚĆ sześciolatków nie pójdzie do pierwszej klasy.

  4