Władysław Kurowski pyta o kondycję szpitala. Ten jest na minusie

 • 27 paź

  Tłumaczenia Tomala dotyczące zadłużenia szpitala są bałamutne. Informowanie, iż inne szpitale też są na minusie pokazuje mentalność starosty, który zawsze równa w dół, są jednak szpitale z dodatnim wynikiem finansowym i do tych należy się porównać. Ponadto Styczeń niech się weźmie do skutecznego zarządzania szpitalem, a nie usiłuje nieudolnie zostać posłem.

  7 14

Tydzień do wyborów. Największe szanse na zostanie posłem dajecie dwóm kandydatom

 • 9 paź

  Mam nadzieję, że ani Kurowski ani Styczeń nie zostaną posłami, bo nie maja do tego żadnych kwalifikacji.

  6 2

Liczą na Wasze głosy. Kto z Ziemi Myślenickiej ma największe szanse na zostanie posłem?

 • 24 wrz

  Mam nadzieję, iż żaden z nich nie zostanie posłem, a szczególnie Styczeń i Kurowski, bo zwykli karierowicze. Styczeń niech się zamie szpitalem bo tam dziadostwo jest.

  2 2
 • 6 wrz

  Kurowski to zawsze kandydował do czego się dało, byle tylko nic nie robić, Styczeń to niech się zajmie szpitalem, bo tam dziadostwo jest i przestanie brać ....., natomiast Siłuszyk niech zacznie porządnie uczyć, a ponadto w Sejmie już był nauczyciel, "amator kwaśnych jabłek". Brakuje w tym towarzystwie niezastąpionego Tomala.

  22 9

Kto zostanie przewodniczącym rady gminy w Raciechowicach?

 • 18 wrz

  Proponuję radnym w Raciechowicach, aby na przewodniczącego Rady Gminy wybrali byłego wójta Gabzdyla, która z pewnością poprowadzi Gminę w świetlaną przyszłość.

  1

Tomasz Suś do drifterów: Nie życzę sobie, abyście robili "kręciołki" po nocach na naszym terenie

 • 6 wrz

  Panie Suś z pana taki burmistrz jak.........trąba, trzeba działać, a nie przemawiać.

  1 4

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

 • 5 wrz

  Ta pani jest nic nie znaczącym epizodem w samorządności miasta i gminy Myślenice.

  12 4
 • 27 sie

  Radna Grażyna Ambroży uciekła od odpowiedzialności nie biorąc udziału w głosowaniu, a teraz ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

  15 10

Wacław Żarski: Powoli wyprowadzam gminę z zapaści

 • 10 sie

  Panie Żarski, czy złożył Pan już zawiadomienie do Prokuratury w Myślenicach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niegospodarności przez byłego wójta Gabzdyla ? Pewnie nie bo Pan i wielu radnych akceptowało branie pożyczek w parabankach przez Gabzydyla, a teraz udaje Pan zbawcę gminy.

  2

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 6 sie

  Stara "mleczarnia" to prywatna własność, a właścicielem terenu przy 3-go Maja, gdzie stoją garaże blaszaki jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zorza".

  9 3

Mieszka sama. Ze złamaną ręką wołała o pomoc. Dzielnicowi wspinali się po balkonach

 • 4 sie

  Policja winna ustalić czy ta osoba ma dzieci, które maja prawny obowiązek zająć się matką i nawet płacić jej alimenty jeżeli pozostaje w niedostatku.

  1 1

Sąd umorzył postępowanie wobec byłego burmistrza. „Nie było przestępstwa”

 • 4 sie

  Jest rzeczą niedopuszczalną aby w sprawie byłego burmistrza Myślenic orzekał sąd także w Myślenicach, ciekawe który z sędziów orzekał w tym procesie.. Wielu sędziów myślenickiego sądu mieszka w Myślenicach i okolicy i siłą rzeczy musiało załatwiać wiele spraw w urzędzie gdzie decydentem był Ostrowski, co bez wątpienia mogło wpłynąć na ich bezstronność w orzekaniu w tej sprawie. Ponadto koligacje rodzinno towarzyskie sędziów też nie są bez znaczenia. Sędziowie mogli wyłączyć się tej sprawy jednak tego nie zrobili, co daje dużo do myślenie. Sąd od niczego nie uwolnił Macieja Ostrowskiego bo wyrok jest nieprawomocny i były burmistrz nadal jest oskarżonym.

  15 9

Były wójt zabiera głos w sprawie długów gminy. "Wynikają z powodzi w 2010 i 2014

 • 30 cze

  Panie były wójcie Gabzdyl dlaczego nie pojawił się pan osobiście na sesji aby wyjaśnić okoliczności zadłużenia i odpowiedzieć na pytania radnych w tym temacie, a pytań pewnie byłoby wiele, tylko chowa się za plecami radnej, gdzie pana odwaga?

  2 1

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 14 cze

  Z innych postów wynika, że "prywatnie" ma zaburzenia i cierpi na manię wielkości. Polecam oddział dziennego pobytu przy ul.Drogowców w Myślenicach, może pomogą.

 • 14 cze

  "Prywatnie" zachowuje się jak była przewodnią siła narodu, czyli uważa, że ma jedynie słuszną racje w głoszeniu swoich nieomylnych poglądów i opinii, a faktycznie to opowiada głupoty, jednak w swoim zadufani tego nie dostrzega.

 • 12 cze

  Jan Podmokły nie posiadł umiejętności szybkiego czytania tekstu, a ze zrozumieniem tekstów ten Pan miał kłopoty od podstawówki.

  1 4

Negatywna opinia RIO odnośnie planu naprawczego. Wójt się nie poddaje

 • 26 maj

  Panie były wójcie Gabzdyl, dlaczego nie zajmie Pan stanowiska w tej sprawie, tylko siedzi Pan jak g... w trawie w urzędzie w Dobczycach pod skrzydłami burmistrza Susia? Radni poprzedniej kadencji w większości są także radnymi obecnie i teraz żebrają o kasę, gdzie byli kiedy Gabzdyl brał pożyczki z parabanków? Co robi prokuratura w Myślenicach w tej sprawie na czele z-cą prokuratora rejonowego Beatą Florkow, której kwalifikacje do pełnienia tej funkcji są żadne?

  29 2

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 15 maj

  Każdemu Prezydentowi Polski należy się szacunek obojętne z jakiej byłby opcji politycznej, ale komentujący wolą wszystko i wszystkich krytykować, można i tak.

  35 21

Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

 • 11 maj

  Większość tak zwanych nauczycieli, to lenie, nieroby i darmozjady, którzy przyszli do tego zawodu, bo jest dużo wolnego i niewiele trzeba pracować. Jeżeli strajkowali to za te dni nic im się nie należy, a jeżeli radni Ostrowskiego czy ci z układami chcą pomagać nauczycielom, to niech im dadzą z własnej kieszeni, a nie z pieniędzy podatnika.

  6 2

Raciechowice na skraju bankructwa: Liczą na wsparcie prezesa Orlenu, sąsiednich gmin i rządu

 • 10 maj

  W gminie raciechowice szukają tam gdzie nie zgubili. Pieniądze winien oddać były wójt Gabzdyl, który je wydawał między innymi na różne festyny w których brali udział, a jakże starostą Tomal, były burmistrz Ostrowski i inni decydenci. Nadto gdzie wówczas była rada gminy, która w większości jest obecnie ta sama, gdzie był nadzór regionalnej izby obrachunkowej.

  5 1

Program naprawczy przegłosowany. Gdzie szukać oszczędności, a gdzie dochodów?

 • 26 kwi

  Należy rozliczyć poprzedniego wójta czyli niejakiego Gabzdyla, radę oraz skarbnika, jak mogli dopuścić do takiego zadłużenia. Niech oni zrobią zrzutkę na finanse gminy. Jakoś nikt nie mówi o sprawcy całego zamieszania czyli Gabzdylu i jego urzędnikami tylko wszyscy chcą znowu kasy. Co robi prokuratura w Myślenicach w tej sprawie na czele z prokurator rejonową Beatą Antolską-Glac. Jeżeli nie ma zawiadomienia w tej sprawie to ja oficjalnie to czynię.

  24 1

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 13 kwi

  Podobnie na wiosnę było za rządów Ostrowskiego, ale jakoś nikogo to nie oburzało. Oczywiście, że należy posprzątać Zarabie i myślę, że niedługo to zostanie zrobione przez odpowiednie służby urzędu.

  15 16

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 6 kwi

  Jeżeli nauczyciele chcą lepiej zarabiać, to niech się wezmą do pracy, a nie udają, że pracują. W Polsce obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, a nie 18 godzinny, 26 dni urlopu, a nie 90, ponadto wszystkie soboty i niedziele wolne, roczne płatne urlopy na podratowanie zdrowia!!!! i tak dalej, co wynika z "karty nauczyciela" który to akt prawny pochodzi jeszcze z głębokiej komuny. Już nikt nie ma takich przywilej, za udawanie że się pracuje. Myślę, że ten strajk, wyjdzie jeszcze bokiem nauczycielom i Broniarzowi.

  87 48

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 6 kwi

  Starosta Tomal to dobry znajomy byłego wójta Raciechowic Gabzdyla. W przeszłości Tomal w środkach masowego przekazu bardzo promował wójta Raciechowic jako doskonałego gospodarza świetnie zarządzającego gminą. Ciekawe czy Gabzdyl ma już zarzuty za niegospodarność, ale o tym jakość starosta Tomal nic nie mówi? Starostwa to ułomne podmioty samorządowe, które funkcjonują tylko dzięki dotacjom, nie mają żadnych własnych dochodów. Jeżeli starosta Tomal chce ratować Raciechowice, to z własnego majątku, który nie jest mały, ale nie za pieniądze sąsiednich gmin, czyli podatnika. Przywoływanie przez starostę Tomala przykładu, że powiat bełchatowski pomógł powiatowi myślenickiemu podczas powodzi i dlatego należy pomagać gminie Raciechowice, jest nieetyczne, czym innym jest nieszczęście jakim jest powódź, a czym innym niegospodarność byłego wójta Gabzdyla i pożyczanie pieniędzy w parabankach.

  5 1

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28 mar

  Petycje to możecie sobie pisać np. do Macieja Ostrowskiego lub do niezatapialnego Józefa Tomala, a najlepiej do "budki z wodą sodową".

  23 23