Jarosław Królewski: "Wisła będzie miała bliżej do trenowania przy Reymonta"

 • 4 maj

  Nie ma Ostrowskiego jako burmistrza to i nie będzie Wisły w Myślenicach. Skończyły się wybory to przerwali budowę chodnika przy ul. Solidarności. Myślenice czeka pięć chudych lat pod rządami Szlachetki wybranego przez mieszkańców okolicznych wiosek. No cóż jaki elektorat taki burmistrz.

  69 32

Wybory Samorządowe 2024. Jarosław Szlachetka burmistrzem miasta i gminy Myślenice na drugą kadencję

 • 22 kwi

  Wieś wybrała Myślenicom burmistrza.

  48 55

Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

 • 12 kwi

  Ten bolek to jakiś totalny oszołom.

  70 12

Chełm. Szkoła od zamknięcia czwarty rok stoi pusta. Burmistrz ponownie zapowiada jej przebudowę w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, a otwarcie na 2027 rok

 • 19 mar

  Tym panom od niezrealizowanych planów i koncepcji oraz zamykania szkół i przedszkoli już dziękujemy.

  5

Protest rolników w Myślenicach? Gmina przestrzega przed utrudnieniami w ruchu

 • 19 mar

  I bardzo dobrze robią, sam się do nich przyłącze, bo unia ze swoimi utopijnymi decyzjami dotyczącymi rolnictwa, a także ogrzewania gazowego i nie tylko zrobi z polaków nędzarzy.

  22 6

Myślenice. Diler - nastolatek zatrzymany z narkotykami przy Domu Kultury. Tuż pod kamerami monitoringu

 • 19 mar

  To chyba pierwszy raz, że operator monitoringu cokolwiek dostrzegł. Dilowanie na ulicach miasta widać gołym okiem, a służby udają, że nic nie widzą, po sobie dostarczać roboty.

  16 2

Myślenice. Zmiany w policji. Maciej Kubiak odchodzi do Krakowa. Nowym komendantem został Maciej Rymar

 • 19 mar

  Ale bzdury plotą ci pseudo decydenci w swoich wystąpieniach. Przypomina to czasy komuny i przemówienia partyjnych notabli terenowego szczebla. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

  5

Gmina Myślenice występuje z Lokalnej Grupy Działania „Między Dalinem i Gościbią”. Burmistrz dyskutuje z radnym o powodach

 • 12 sty

  Komu i po co są potrzebne LGD, Tylko radnym wszystkich opcji i urzędnikom magistrackim aby sobie jeszcze dorobili, bo im na chleb nie starcza. Podobnie jest ze spółkami gminnymi, są cztery wysypisko śmieci, wodociągi, hala sportowa i agencja rozwoju, każda z nich,a jakże ma prezesa, radę nadzorczą i administrację. Prezesami i członkami rad są zaufani ludzie burmistrza, każdemu trzeba zapłacić z pieniędzy publicznych czyli naszych, a np tacy prezesi to biorą po 13 lub 14 tys na miesiąc nie licząc premii i nagród, za nic nie robienie. Ich dochody są w upublicznione w oświadczeniach majątkowych. Wcześniej był w urzędzie Wydział gospodarki komunalnej czy sportu i rekreacji, który robił to co spółki za 10 razy mniejsze pieniądze.

 • 14 wrz 2022

  Nie jestem zwolennikiem Szlachetki, ale Wójtowicz to zwykły karierowicz, które nie nadaje się nawet na stanowisko cięcia w urzędzie,

  14 23

Myślenice. Ścieżka pieszo-rowerowa doczekała się oświetlenia

 • 11 sty

  A chodnika przy ul. Solidarności od skrzyżowania z ulicą Dunin Brzezińskiego w kierunku basenu jak nie było tak nie ma, a to kilkaset metrów.

  3

Jarosław Szlachetka zapowiada udział w wyborach samorządowych. "Będę się starać o państwa głosy i zaufanie"

 • 8 sty

  Czy w Myślenicach i gminie nie ma innych kandydatów na burmistrza ? Jestem przekanany, iż w miarę znany kondydat najlepiej bezpartyjny w pierwszej turze wygra ze Szlachetką czy Ostrowskim,

  26 4

Myślenice. Nagrody dla sportowców reprezentujących gminę

 • 13 gru 2023

  Panie Szlachetka rozawnictwo i nagrody już panu nie pomogą w utrzymaniu stanowiska burmistrza w kwietniowych wyborach samorządowych. No chyba, że nagrodę za nic nie robienie otrzyma rozwadowski witold.

  4 4

Terenówką przez rzekę. Przyjaciele Raby apelują do policji i Wód Polskich o interwencję

 • 24 wrz 2023

  Członkowie Przyjaciół Raby, prośby do policji czy wód polskich i cytowanie przepisów dotyczących tego problemu nic nie pomogą. Jeżeli chcecie aby problemem zajęła się policja, należy samemu wykonać fotografie lub filmiki takich samochodów gdzie byłyby widoczne tablice rejestracyjne i z takim materiałem udać się osobiciście na policję. Złożyć
  zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia i złożyć zeznania, podając miejsce, dzień i godzinę zdarzenia oraz co jest oryginalnym nośnikiem materiału dowodowego. Taki materiał i zeznania pozwolą policji ustalić i ukarać sprawcę, a osoba która złożyła takie zawiadomienie musi uzyskać od policji pisemną informację o sposobie zakończenia postępowania, na któray można się zażalić do kwp w krakowie.

Latarnie uliczne świecą za dnia? Mateusz Suder: „To oświetlenie, które mamy jest z minionej epoki”

 • 3 cze 2023

  Co za bzdury opowiada ten Suder, które nie nadaje się nawet na cięcia w urzędzie. Czujniki zmierzchu czy czasowr pewnie kosztują mniej niż energia elektryczna zasilająca oświetlenie latarni ulicznych za dnia.

Myślenice. Czy w miejscu blaszaków na Osiedlu Tysiąclecia powstanie wielopoziomowy parking?

 • 12 lut 2023

  Myślenicka agencja rozwoju gospodarczego to spółka z większościowym około 70% udziałem gminy i dzieli publiczne pieniądze w zakresie niby wspierania lokalnych incjatyw gospodarczych, gdyż sama nie ma żadnych instrumentów prawnych aby generować jakiekolwiek dochody, ponadto między innymi jest właścicielem gazety myślenickiej. Prezesem tego sztycznego tworu i redaktorem naczelnym gazety jest Witold Rozwadowski, który poza pobieraniem wynagrodzenia z poblicznych pieniędzy w kwocie ponad 13000 zł miesięcznie, co każdy może sprawdzić na stronie urzędu gdyż wymieniony musi składać coroczne oświadczenia majątkowe, nic nie robi tylko przesiaduje w w swoim mieszkaniu ###, a wiem to bo mieszkam na przeciwko jego mieszkania. Kiedy zapytać o prezesa w siedzibie spółki która w budynku urzędu, to przeważnie jest odpowiedź że prezes jest w terenie w sprawach służbowych, a faktycznie przebywa w mieszkaniu. Burmistrz przy pomocy swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej w każdej chwili może odzyskać tereny gdzie stoją blaszaki, czy odwołać prezesa jednak tego nie robi gdyż jest to stanowisko polityczne dla ludzi burmistrza. Wiem to bo prowadziłem z burmistrzem na ten temat korespondencję mailową. MARG to sztuczny twór dla ludzi burmistrza za publiczne pieniądze.

  34 1

Myślenice. Miejsca na parkingu „wyłącznie dla gości i pracowników Muzeum Niepodległości”?

 • 6 sty 2023

  Mam już dość ekipy Szlachetki i jego politycznych urzędników. Najlepszy jest niejaki Rozwadowski przezes MARG, czyli spółki gminnej, którego praca za 12 tys miesięcznie polega na przesiadywaniu w mieszkaniu, a jeżeli ktoś pyta o prezesa, to jest w terenie.

  7

Myślenice, Dobczyce: Apele o oszczędzanie wody i przerwy w dostawach. „Spada poziom wody w zalewie dobczyckim” – alarmujecie

 • 21 sie 2022

  Władze w Myślenicach apelują do mieszkańców o oszczędzanie wody, a na placu zabawa w Myślenicach osiedle 100-lecia 1, jest tak zwana kurtyna wodna, gdzie prawie cały czas leje się woda, takie rządzenie nie powinno pracować przy takich brakach wody. Panie Burmistrzu należy zacząć od siebie oszczędzanie wody.

  2

Światła na Zakopiance w Krzyszkowicach? Starosta i wicestarosta: „Mamy prawo domagać się tymczasowego rozwiązania”

 • 15 sie 2022

  Tomal mający wiele za uszami już rozpoczął kampanie wyborczą do Sejmu.

  1 12

Myślenice. O ten znak mieszkańcy apelowali od stycznia. Co się zmieniło na ul. Średniawskiego?

 • 22 lip 2022

  Muniak to zwykły pieniacz których na Średniawskiego nie brakuje.

  4 4

Myślenice. Policjanci świętowali 103. lecie powołania formacji. Kiedy doczekają się nowej siedziby?

 • 22 lip 2022

  Handel narkotykami w Myślenicach kwitnie, a komendanci i ich podwładni świętują.

  20 10

Myślenice. Radni ustalili regulamin korzystania z boisk do siatkówki plażowej. W mieście jest ich 5

 • 7 lip 2022

  No I co z tego regulaminu wynika NIC, skoro brak odniesienia do jakichkolwiek przepisów sankcyjnych. Jeżeli sprawca naruszy regulamin, np. przyprowadzi psa to można mi skoczyć.

  2 1

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 30 cze 2022

  Panie Szlachetka, proszę się przespacerować po mieście w godzinach popołudniowo wieczornych, to Pan zobaczysz że nie ma gdzie zaparkować. Ale Pan po pracy jedzie do domu w Jaworniku i mało Pana obchodzi miasto. A tak przy okazji w oświadczeniu majątkowym wycenił Pan 180 metrowy dom na działce na 350 tys, daje od razu 400 tys, czekam na odpowiedź.

  22 4

Terenowy Punkt Paszportowy w Myślenicach. Wnioski można składać na miejscu. Starosta: "Spełniło się moje marzenie"

 • 16 cze 2022

  Kiedy zacznie się kampania wyborcza do Sejmu, to trzeba będzie staroście przypomnieć parę wstydliwych epizodów.

  1 1

Myślenice. Co dalej z dojściem do kapliczki i studzienki? „Sąd uznał uzasadnienia właściciela (…) będziemy musieli próbować innego rozwiązania”

 • 14 cze 2022

  Czyli co, budynek kapliczki to własność parafi a starych wodociągów gminy i do żadnego obiektu nie ma dojścia, rewelacja. Należało do sądu złożyć pozew o drogę konieczną ze względu na interes publiczny ale aby wygrać sprawę trzeba prawników a nie nieudaczników magistrackich.

  29 1

Wiele lat pracował jako kurator. Teraz doczekał się własnej wystawy. Tak debiutuje Jurek Fedirko

 • 13 cze 2022

  Mam mieszane wrażenia co do tej osoby, a szczególnie jego przeszłości.

  2 3