Wacław Żarski: Powoli wyprowadzam gminę z zapaści

 • 10 sie

  Panie Żarski, czy złożył Pan już zawiadomienie do Prokuratury w Myślenicach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niegospodarności przez byłego wójta Gabzdyla ? Pewnie nie bo Pan i wielu radnych akceptowało branie pożyczek w parabankach przez Gabzydyla, a teraz udaje Pan zbawcę gminy.

  2

Czy miasto trzeba „odgracić”? Które budynki lub instalacje szczególnie szpecą krajobraz Myślenic?

 • 6 sie

  Stara "mleczarnia" to prywatna własność, a właścicielem terenu przy 3-go Maja, gdzie stoją garaże blaszaki jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zorza".

  9 3

Mieszka sama. Ze złamaną ręką wołała o pomoc. Dzielnicowi wspinali się po balkonach

 • 4 sie

  Policja winna ustalić czy ta osoba ma dzieci, które maja prawny obowiązek zająć się matką i nawet płacić jej alimenty jeżeli pozostaje w niedostatku.

  1 1

Sąd umorzył postępowanie wobec byłego burmistrza. „Nie było przestępstwa”

 • 4 sie

  Jest rzeczą niedopuszczalną aby w sprawie byłego burmistrza Myślenic orzekał sąd także w Myślenicach, ciekawe który z sędziów orzekał w tym procesie.. Wielu sędziów myślenickiego sądu mieszka w Myślenicach i okolicy i siłą rzeczy musiało załatwiać wiele spraw w urzędzie gdzie decydentem był Ostrowski, co bez wątpienia mogło wpłynąć na ich bezstronność w orzekaniu w tej sprawie. Ponadto koligacje rodzinno towarzyskie sędziów też nie są bez znaczenia. Sędziowie mogli wyłączyć się tej sprawy jednak tego nie zrobili, co daje dużo do myślenie. Sąd od niczego nie uwolnił Macieja Ostrowskiego bo wyrok jest nieprawomocny i były burmistrz nadal jest oskarżonym.

  14 9

Były wójt zabiera głos w sprawie długów gminy. "Wynikają z powodzi w 2010 i 2014

 • 30 cze

  Panie były wójcie Gabzdyl dlaczego nie pojawił się pan osobiście na sesji aby wyjaśnić okoliczności zadłużenia i odpowiedzieć na pytania radnych w tym temacie, a pytań pewnie byłoby wiele, tylko chowa się za plecami radnej, gdzie pana odwaga?

  2 1

Radni KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów przekładają sesję. „To jest cyrk” - komentują radni PiS

 • 14 cze

  Z innych postów wynika, że "prywatnie" ma zaburzenia i cierpi na manię wielkości. Polecam oddział dziennego pobytu przy ul.Drogowców w Myślenicach, może pomogą.

 • 14 cze

  "Prywatnie" zachowuje się jak była przewodnią siła narodu, czyli uważa, że ma jedynie słuszną racje w głoszeniu swoich nieomylnych poglądów i opinii, a faktycznie to opowiada głupoty, jednak w swoim zadufani tego nie dostrzega.

 • 12 cze

  Jan Podmokły nie posiadł umiejętności szybkiego czytania tekstu, a ze zrozumieniem tekstów ten Pan miał kłopoty od podstawówki.

  1 4

Negatywna opinia RIO odnośnie planu naprawczego. Wójt się nie poddaje

 • 26 maj

  Panie były wójcie Gabzdyl, dlaczego nie zajmie Pan stanowiska w tej sprawie, tylko siedzi Pan jak g... w trawie w urzędzie w Dobczycach pod skrzydłami burmistrza Susia? Radni poprzedniej kadencji w większości są także radnymi obecnie i teraz żebrają o kasę, gdzie byli kiedy Gabzdyl brał pożyczki z parabanków? Co robi prokuratura w Myślenicach w tej sprawie na czele z-cą prokuratora rejonowego Beatą Florkow, której kwalifikacje do pełnienia tej funkcji są żadne?

  29 2

Andrzej Duda: Dziękuję Wam myśleniczanie, że tacy jesteście. Niezłomni i odważni w polskich sprawach

 • 15 maj

  Każdemu Prezydentowi Polski należy się szacunek obojętne z jakiej byłby opcji politycznej, ale komentujący wolą wszystko i wszystkich krytykować, można i tak.

  35 21

Czy gminy powinny zapłacić nauczycielom za czas strajku? Temat dzieli radnych [WIDEO]

 • 11 maj

  Większość tak zwanych nauczycieli, to lenie, nieroby i darmozjady, którzy przyszli do tego zawodu, bo jest dużo wolnego i niewiele trzeba pracować. Jeżeli strajkowali to za te dni nic im się nie należy, a jeżeli radni Ostrowskiego czy ci z układami chcą pomagać nauczycielom, to niech im dadzą z własnej kieszeni, a nie z pieniędzy podatnika.

  6 2

Raciechowice na skraju bankructwa: Liczą na wsparcie prezesa Orlenu, sąsiednich gmin i rządu

 • 10 maj

  W gminie raciechowice szukają tam gdzie nie zgubili. Pieniądze winien oddać były wójt Gabzdyl, który je wydawał między innymi na różne festyny w których brali udział, a jakże starostą Tomal, były burmistrz Ostrowski i inni decydenci. Nadto gdzie wówczas była rada gminy, która w większości jest obecnie ta sama, gdzie był nadzór regionalnej izby obrachunkowej.

  5 1

Program naprawczy przegłosowany. Gdzie szukać oszczędności, a gdzie dochodów?

 • 26 kwi

  Należy rozliczyć poprzedniego wójta czyli niejakiego Gabzdyla, radę oraz skarbnika, jak mogli dopuścić do takiego zadłużenia. Niech oni zrobią zrzutkę na finanse gminy. Jakoś nikt nie mówi o sprawcy całego zamieszania czyli Gabzdylu i jego urzędnikami tylko wszyscy chcą znowu kasy. Co robi prokuratura w Myślenicach w tej sprawie na czele z prokurator rejonową Beatą Antolską-Glac. Jeżeli nie ma zawiadomienia w tej sprawie to ja oficjalnie to czynię.

  24 1

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa sprzątanie Zarabia

 • 13 kwi

  Podobnie na wiosnę było za rządów Ostrowskiego, ale jakoś nikogo to nie oburzało. Oczywiście, że należy posprzątać Zarabie i myślę, że niedługo to zostanie zrobione przez odpowiednie służby urzędu.

  15 16

Fiasko rozmów z rządem. W poniedziałek w szkołach rozpocznie się strajk

 • 6 kwi

  Jeżeli nauczyciele chcą lepiej zarabiać, to niech się wezmą do pracy, a nie udają, że pracują. W Polsce obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, a nie 18 godzinny, 26 dni urlopu, a nie 90, ponadto wszystkie soboty i niedziele wolne, roczne płatne urlopy na podratowanie zdrowia!!!! i tak dalej, co wynika z "karty nauczyciela" który to akt prawny pochodzi jeszcze z głębokiej komuny. Już nikt nie ma takich przywilej, za udawanie że się pracuje. Myślę, że ten strajk, wyjdzie jeszcze bokiem nauczycielom i Broniarzowi.

  87 48

Raciechowice na skraju bankructwa. Czy pozostałe gminy powinny je ratować?

 • 6 kwi

  Starosta Tomal to dobry znajomy byłego wójta Raciechowic Gabzdyla. W przeszłości Tomal w środkach masowego przekazu bardzo promował wójta Raciechowic jako doskonałego gospodarza świetnie zarządzającego gminą. Ciekawe czy Gabzdyl ma już zarzuty za niegospodarność, ale o tym jakość starosta Tomal nic nie mówi? Starostwa to ułomne podmioty samorządowe, które funkcjonują tylko dzięki dotacjom, nie mają żadnych własnych dochodów. Jeżeli starosta Tomal chce ratować Raciechowice, to z własnego majątku, który nie jest mały, ale nie za pieniądze sąsiednich gmin, czyli podatnika. Przywoływanie przez starostę Tomala przykładu, że powiat bełchatowski pomógł powiatowi myślenickiemu podczas powodzi i dlatego należy pomagać gminie Raciechowice, jest nieetyczne, czym innym jest nieszczęście jakim jest powódź, a czym innym niegospodarność byłego wójta Gabzdyla i pożyczanie pieniędzy w parabankach.

  5 1

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

 • 28 mar

  Petycje to możecie sobie pisać np. do Macieja Ostrowskiego lub do niezatapialnego Józefa Tomala, a najlepiej do "budki z wodą sodową".

  23 23

Co zrobić, żeby gmina nie zniknęła z mapy? Trwa przygotowanie programu naprawczego

 • 22 mar

  To że Marek Gabzdyl ma nową pracę w Urzędzie w Dobczycach, jak podaje "Mądrala" jest bez znaczenia jeżeli chodzi o odpowiedzialność karną. Myślę, że kiedy ewentualnie zadziała prokuratura do burmistrz Suś, szybko się pozbędzie takiego pracownika.

  8 5
 • 21 mar

  Ciekawe dlaczego obecny Wójt Gminy Raciechowice Wacław Żarski i prezes RIO Mirosław Legutko nie nazywają sprawy po imieniu. Wójtem który narobił takiego dziadostwa był MAREK GABZDYL, którego mieszkańcy gminy bezmyślnie wybierali na to stanowisko przez 24 lata, sześć kadencji, obecnie mają czego chcieli. Panie wójcie Wacławie Żarski i panie prezesie RIO Mirosławie Legutko z treści artykułu wynika wysokie prawdopodobieństwo że MAREK GABZDYL popełnił przestępstwo niegospodarności oraz przekroczył lub niedopełnił swoje obowiązki /art. 231kk/. Oczywiście należy dać szansę nowemu wójtowi ale w pierwszej kolejności należy powiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marka Gabzdyla. Przypominam panu wójtowi Żarskiemu i prezesowi Legutko, iż jeżeli tego jeszcze nie zrobili, to jako funkcjonariusze publiczni mają ustawowy obowiązek podjąć takie działania, jeżeli tego nie zrobią to sami popełniają przestępstwo.

  37 5

Strajk nauczycieli: W których szkołach odbędzie się protest? Spływają wyniki referendum

 • 22 mar

  Nauczyciele to lenie i darmozjady ich praca polega na chodzeniu do szkoły i wyrabianiu pensum, a nie uczeniu, wiem co pisze znam dobrze to środowisko. Nauczyciele w szkołach publicznych nikogo niczego nie nauczą, bo sami mają mizerną wiedzę. Jeżeli rodzice chcą aby ich dzieci zdobyły wiedzę, to wysyłają je na korepetycje lub do szkół niepublicznych, niestety nie każdego na to stać.

  24 21

Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

 • 20 mar

  Komendant Gamrat to typowy "spadochroniarz", który wiele naobiecywał w lokalnych środkach masowego przekazu i niewiele zrobił, a następnie wrócił/ uciekł/ do rodzinnego Chrzanowa na stanowiska komendanta tamtejszej jednostki. Podobnie jest z obecnym komendantem Kobiakiem i jego zastępcą Darą, obydwaj nie pochodzą z Myślenic czy okolicy, są także "spadochroniarzami" i nie mają bladego pojęcia co się dzieje w Myślenicach, gdyż po służbie około godziny 15,30 jadą do domów poza powiat myślenicki. Komendancie Kubiak, niech pan poczyta ustawę o policji i inne akty prawne odnoszące się do najważniejszych zadań Policji, bo opowiadasz pan bzdury o otwartej jednostce, opiniach ludzi i.t.d. Jeżeli ceni pan opinie mieszkańców to niech się pan weźmie za parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych, bo według ankiety to najbardziej palący problem mieszkańców.

  1

Nie ma chodnika, nie ma przejścia. Na ul. Sobieskiego jest kłopot. Jak go rozwiązać?

 • 20 mar

  Nie widzę powodu aby miasto dokładało się do infrastruktury drogi powiatowej jaką jest ulica Sobieskiego, od tego jest starostwo. Najlepsza jest informacja od starosty Józefa Tomala, który pisze "rolę inwestora, który zgodnie z przepisami na etapie projektowania inwestycji, powinien uwzględnić warunki drogowe oraz zabezpieczenie i obsługę komunikacyjną realizowanej przez siebie inwestycji – w tym przypadku bloków przy ul. Sobieskiego. " i dalej "Jeżeli włączenie komunikacyjne wymaga przebudowy drogi publicznej, to inwestor jest zobowiązany wykonać tą przebudowę na własny koszt - czytamy w odpowiedzi. No właśnie panie starosto, gdzie pan był i służby panu podległe, kiedy wydał pan zezwolenie na budowę tych budynków wielorodzinnych, kiedy inwestycja nie była zgodna z obowiązującymi przepisami gdyż jak pan podaje "nie zaprojektowano i nie wybudowano ani jednego ciągu pieszego łączącego bloki z ulicą Sobieskiego oraz nie zaproponowano żadnych usprawnień w samym pasie drogi"/ jest to niedopełnienie obowiązków służbowych ar.231kk/ , mógł pan wstrzymać wydanie zezwolenia do czasu przeprojektowania inwestycji, jednak pan tego nie uczynił ciekawe dlaczego?

  9 9

Wicepremier Beata Szydło przedstawiła propozycje programowe PiS

 • 19 mar

  Jak PiS "jeździ" ze swoim programem to źle, kiedy by to robiła PO, nie robi bo nie ma programy, to jest cacy. Totalna hipokryzja u niektórych komentujących.

  17 40

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

 • 13 mar

  Stanowisko dyrektora Urzędu zostało utworzone, tylko dlatego, aby pani Trolka, kiedy została żoną burmistrza Ostrowskiego, mogła nadal być naczelnikiem wydziału. Z ustawy o samorządzie wynikało, że osoba najbliższa do burmistrza nie może mu bezpośrednio podlegać, a w tym przypadku tak było gdyż naczelnik wydziału bezpośrednio podlegał burmistrzowi. Co robi burmistrz Ostrowski, zmienia regulamin urzędu tworzy stanowisko dyrektora, gdzie bezpośredni nadzór nad panią Trolką sprawuje dyrektor czyli pan Kęsek, zatem już nie ma bezpośredniej podległości pod burmistrza. Takie rzeczy tylko w Myślenicach pod rządami burmistrza Ostrowskiego.

  5 5

Myślenicki Alarm Smogowy: Mamy smogu po dziurki w nosie

 • 8 mar

  Każdy tylko nie Szczotkowski, ta osoba chce tylko zaistnieć w przestrzeni publicznej.

  12 4