Rajdy Samochodowe: I runda RallySprint o Puchar Motosportu [WIDEO]

 • 4 wrz 2013

  ja chciałbym o czymś jeszcze - o ludziach kibicach i nie tylko
  ciężko jest "spacyfikować" ludzi na takich imprezach mają przecież swój rozum i chęć zobaczenia najciekawszych momentów.
  są też mieszkańcy i tzw. "kampingowicze" . Mieszkańcy z bólem ale przecierpieli i zrozumieli , ale druga grupa - jej część- twierdziła , że już musi dojechać ,że nic o zamknięciu drogi nie wiedzieli.Jeden starszy pan razem ze swoją panią w białym passacie na krakowskich blachach chcieli wjechać pod zakaz, zwyzywali strażaka, który tam zabezpieczał od H..., sk... i wjechał mu w nogi !!! OT taki krakowski kaprys?! W ogóle to tacy ludzie niszczą lokalne środowiska ,część z nich przyjedzie wypocząć że ich nawet nie słychać ale są i tacy którym się wydaje że świat się musi kręcić wokół nich . A może to jest temat na forum?

  5

Straże Pożarne

 • 25 cze 2013

  i dołożę jeszcze coś; niestety część młodzieży nie ładnie odnosiła się do innych drużyn ,czasami graniczyło to z arogancją i śmiem twierdzić , że to wychodzi od starszych, nie tego mamy uczyć i nie taki dawać przykład, zawody - zawodami, strażak -strażakiem czy to np.z Myślenic czy z Zawady(przykładowo - bez podtekstów). Więc gdy niestety strażacka brać się kurczy i jeszcze sami bedziemy się rozbijać od środka to może być niedługo z OSP źle. Nie róbmy kreciej roboty!!!

  4 1
 • 25 cze 2013

  nie zauważyłem by sędziowie kogoś faworyzowali,ktoś szuka tutaj usprawiedliwienia,podtrzymuję swoje zdanie - gdyby opiekunowie dokładnie zapoznali się z regulaminem i uczyli dzieci wg niego ,to one zrozumiałyby też to że nie wszyscy dadzą radę przeskoczyć 180cm, a punktacja w regulaminie - do zmiany
  gratuluję zwycięzcom i powodzenia w zawodach wojewódzkich

  2 1
 • 24 cze 2013

  dziewczyny - Dolne P., chłopaki - Zawada
  A przy okazji - opiekunowie drużyn, to że niektórzy krzyczeli i psioczyli na sędziów próbując się wymigać od tego że sami nie doczytaliście regulaminu, nie znaczy że kogoś trzeba obrażać. Była odprawa w maju i były ustalenia , była odprawa przed zawodami i co wyszło w trakcie?Sami dobrze wiecie.
  Inna rzecz ,że sposób naliczania punktów karnych jest po prostu głupi!!! Np; w zawodach gr.A są punkty karne , ale adekwatne do zadana , a tutaj u DZIECI za nie przeskoczenie rowu o szerokości 180cm (niektórzy dorośli mieliby problem) od razu 10 pkt karnych za zawodnika a startuje ich 9. Przy "sprzyjających" wiatrach to drużyna mogła by chyba skończyć zawody na minusie-(nie przeliczałem). Tak, że regulamin podpisany przez najwyższe władze w ZOSP RP nie jest wg.mnie i nie tylko dopracowany!

Tragiczny wypadek w Krzywaczce: Jedna osoba nie żyje, cztery trafiły do szpitala

 • 5 maj 2013

  Napisano juz wiele ,ale nic nie przeczytałem o nawierzchni , koleinach,nierównościach. Jeżdżę tą drogą prawie co dzień i szału nie ma, a właśnie w tym miejscu jest wgłębienie w drodze , może dla osobówek nie odczuwalne, ale dla ciężarówek owszem. Zrobili w ubiegłym roku trzy pola jak na szachownicy, ale to za mało.
  Nie twierdze że to jest to co było przyczyną tej tragedii ale może jednym czynników.

  4

Ksiądz w Osieczanach

 • 20 sty 2013

  Temat ks. w Osieczanach na tym forum widzę się wypalił ,kto miał cos do napisania napisał ,a teraz piszecie całkiem inne żale
  Proponuję otworzyć inny temat może np; jak wierzyć ,czy wierzyć itp.

  2 7

KOLĘDA - obowiązek czy przyjemność?

 • 20 sty 2013

  kiedy JPII był w Krakowie i było wiadome że nie nie odprawi mszy na błoniach (upadek i rozcięcie głowy ) to idąc na tą mszę wielu młodych już z niej wracało nim się zaczęła. Zapytałem jednego z nich dlaczego to robią odpowiedział mi ,że nie będzie tam co robić , że nie będzie show!,że będzie nuda. Wydało mi się to głupim tłumaczeniem bo takie ono było i jest do dziś. Dla niektórych jeżeli coś nie jest modne to nie ma racji bytu i najlepiej jeszcze dokopać .
  Niestety widzę że takie dziwne poglądy nie zaginęły -przynajmniej wśród niektórych-szkoda!

  10 5
 • 17 sty 2013

  Widać teraz na topie jest halloween bo to nasza "tradycja?!"
  Jeśli to ma zastąpić prawdziwą tradycję to jak powiedział człowiek Wielki; naród bez tradycji - umiera

  4 4
 • 17 sty 2013

  Niestety w większości kasa gra pierwsze skrzypce,ale dwie dekady temu też była.Zdarzają się wyjątki i to nie tak rzadko. zależy też ilu ks. jest na parafii, bo jeśli jest tylko proboszcz to ma też inne obowiązki i mógłby mieć problem z obejściem wszystkich gdyby się rozsiadywał. Są tacy ludzie którzy chcieli by pogadać i tacy żeby już przeszedł. Popatrzcie na kolędników- są tacy którzy chodzą od domu do domu i są tacy którzy idą tam gdzie "może" się im to opłaci! To i to jest kolęda ale chyba widzicie różnicę?

  2 6