Palimy czym popadnie? Czy w Myślenicach przyjąłby się zakaz palenia węglem?

Myśleniccy architekci

 • mav 5 sty 2013

  polecam Triso projekt
  pozdrawiam

  2 5

TARG: Wystawa sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej

 • mav 7 paź 2012

  http://miasto-info.pl/images/gallery/large/11680.jpg
  Świetna instalacja ! połączenie budki targowej z tak elastycznym materiałem jak stado kolorowych balonów. Widać przemyślany zabieg artystyczny inspirowany takimi filami jak "Up"(2009) czy "Balon"(1967)
  A tak już całkiem na poważnie to czas zmarnowanym na rozstawianie i składanie "tego czegoś" spokojnie można przeznaczyć na ćwiczenie rysunku czy malowania.

  4 4

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • mav 8 cze 2012

  Witam !
  Znalazłem w ogrodzie królika, ulica Sienkiewicza. Na smyczy jasny. Właściciela proszę o kontakt pod numer 500 195 084

  1

Sztuczne ognie na Rynku - NIE

 • mav 9 sty 2012

  Zamiast zastanawiania się polecam użyć jednej z dostępnych wyszukiwarek może być np google, yahoo etc. Metod jest zapewne wiele, z swojej strony mogę polecić metodę puszczania odgłosów/wystrzałów/burzy z komputera/odtwarzacza cd. Wpierw bardzo cicho i nagradzanie smakołykami/zabawą jeśli pies nie reaguje. Parę dni pracy i psiak będzie się cieszył na myśl o nowym roku. Natomiast chorym pomysłem jest posiadanie psa przez osoby nie zainteresowane pracą i szkoleniem psa.
  pozdrawiam

  3 2
 • mav 9 sty 2012

  Każdy odpowiedzialny właściciel psa powinien swojego pupila przyzwyczaić do wystrzałów. Nie jest to jakoś wysoce skomplikowane szkolenie, a może oszczędzić wielu problemów
  (Zapomniałem dodać że to samo się tyczy wyładowań atmosferycznych).
  Co zaś się tyczy fajerwerków jedni lubią inni nie, więc nie przesadzajmy że jakaś tam noworoczno/owsiakowa tradycja wywraca nam życie do góry nogami (sam nie jestem wielkim fanem tego typu rozrywek).
  pozdrawiam

  5 3

Szkolenie psa: wspólne spacery

 • mav 17 sie 2011

  Witam ja mogę być zainteresowany :) napisz szczegóły tj. gdzie, kiedy :)
  a jak tam reszta ? Asieq?
  pozdrawiam

  1
 • mav 1 mar 2011

  psiaki nie rozróżniają ras ani stanu pochodzenia czy zasobności portfela :) każdy jest mile widziany
  Asieq ale wiesz że mój się nie opanuje przed bieganiem ?
  pozdrawiam

  1
 • mav 25 lut 2011

  Ja żyje (choć co to za życie;) nie wiem jak alantos ? miałem nawet pisać bo potrzebna mi będzie pomoc przy szkoleniu :)

  1
 • mav 14 lut 2011

  no niestety ktoś musi dbać o polskie gorzelnie ;) jutro o 18 basen ?

  1
 • mav 10 lut 2011

  Witam!
  Czy ktoś byłby zainteresowany dziś/jutro spotkaniem wszak aura jak na tą porę wyjątkowo rozpieszcza. I drobna dokumentacja z ostatniego spotkania :
  zdjecie

  zdjecie
  pozdrawiam

  1
 • mav 31 sty 2011

  Mnie nie było w ten weekend. Ale na ten tydzień jestem chętny a nawet bardzo chętny bo testuje obrożę uzdową.
  pozdrawiam

  1
 • mav 17 sty 2011

  może pomyliłaś baseny :) ciężko było nas nie znaleźć wszak zrobiliśmy niezłe zamieszanie :)

  1
 • mav 15 sty 2011

  może tak koło 16/17 ?

  1
 • mav 14 sty 2011

  to i ja się postaram zawitać :)
  pozdrawiam

  1
 • mav 13 sty 2011

  ja jestem jak jan od 8-22 chętny a gringo jest jak tesco 24h/dobe ;)

  1
 • mav 13 sty 2011

  Ktoś chętny na spotkanie w najbliższym czasie ?

  1
 • mav 5 sty 2011

  Kamilka a pracowałaś nad przywoływaniem ? niestety bez pracy nie ma cukierków ;)
  Asieq górny jaz to jest ten jak się jedzie na osieczany czy ten koło wyciągu ? bo nie chciałbym marznąć na innym ;) wstępnie ok ale jeszcze rano potwierdzę
  pozdrawiam

  1
 • mav 4 sty 2011

  Na razie nie spacery bo odbył się jeden :) dziwi mnie małe zainteresowanie wszak spacerujących z psiakami po mieście ludzi nie brakuje.
  Asiek pisz konkretami: kiedy, gdzie :)
  pozdrawiam

  1

Prywatni przewoźnicy: Jesteśmy przygotowani do strajku

 • mav 28 lip 2011

  Se nie robię :) 80 busów nie kursuje wyłącznie na trasie mce-krk zresztą nie chodzi mi o rozdrabnianie cen za przejazd, paliwo, amortyzacje sprzętu czy jakość świadczonych usług, bo i po co? tylko o biznes jaki konkretne osoby chcą i zrobią na komunikacji. A odwracanie uwagi jest nad wyraz zabawne.
  Będąc na ich miejscu też bym chciał dopłaty :) Są monopolistami, mają napędzić klientów dekadzie i jeszcze za dopłacać.. dziwne jakby się prywatna spółka zgodziła na to.

  6 1
 • mav 28 lip 2011

  2 pln hmm... jest 80 busów niech każdy zrobi 10 kursów dziennie wychodzi 1600 dziennie ~40tyś miesięcznie/ ~pół mln rocznie. Pytanie czemu to trafi w prywatne ręce a nie gminne. Szkoda że nie mieszkam w dogodniejszym miejscu bo sam bym z chęcią poświęcił swój ogród i własnoręcznie zrobił nie 3 a 10 stanowisk z zapleczem :)

  10 3

Sułkowice: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

 • mav 10 maj 2011

  [quote=Kaper] W drugą stronę też jest nie lepiej. Często chodzę przez rondo i na palcach jednej dłoni mógłbym policzyć, ile razy kierowcy zatrzymują się, żeby przepuścić mnie czy innego pieszego. Nawet kobiety z wózkami muszą odstać, bo święci kierowcy nie poniżą się do zatrzymania przed pasami.
  [/quote]
  Ogólnie problem przepuszczania pieszych to ciekawe zjawisko w naszym mieście. Np na rynku większość się zatrzymuje żeby przepuścić to samo koło carefura a przy rondzie, szpitalu, szkole nr 2 nie ma szans. Zaś szczytem jest że parokrotnie zostałem otrąbiony za zatrzymanie się przed przejściem to się nazywa kultura na drodze.

LO Kościuszki

 • mav 5 kwi 2011

  [quote=gość: :-)] Moje literówki są faktem, kajam się i przepraszam.
  Niepoprawnie zdania? Może. Też się kajam, ale poproszę o przykłady, przykłady, przykłady, chętnie popracuje nad sobą.:) [/quote]
  proszę bardzo taka lista na szybko :
  „innych wątkach na forum padają te słynne nazwiska. U których np. córcia” stylistyczny
  „Niektórzy nauczyciele niestety (…)Niektórzy choć wiedzę posiadają to nie potrafią jej przekazać. Niektórzy są(…)” powtórzenie
  „Podsumuje tak - fajni ludzie - nauczyciele w większości niestety słabiutcy” stylistyczny
  „Z racji tego, że ćwiczyłem i dużo czytałem nauczyłem się pewnych zasad i strasznie mnie razi jak ktoś sili się na inteligenta, a robi byki, że hej” stylistyczny
  „ryj na pamięć chemię, matematykę, fizykę - typowe przedmioty na zrozumienie, a nie wyrycie. Powodzenia. Jak ktoś ma ryć ” powtórzenie
  „będzie pisał, pisał, pisał sobie kolejną tablicę równań chemicznych” stylistyczny
  „poprawnie pisać to Ty nie czytaj i zachowaj” stylistyczny
  „Każdy kto generalizuje, że każdy posiadacz” stylistyczny
  „jak nie chce ci się” forma grzecznościowa

  Jeśli chodzi o dysortografię to jak najbardziej zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Dla mnie ta choroba przypomina łupież :) Szkoda tylko, że coraz mniej chętnych do kupienia nizoralu...
  pozdrawiam

  2
 • mav 4 kwi 2011

  [quote=gość: lakukaraczia] Poza tym współczesne media takie jak komunikatory internetowe i tel komurkowe eliminuja z języka polskie znaki. Ludzie więcej pisza sms`ów niż referatów z polskiego. Interpunkcja i ortografia ma coraz mniejsze znaczenie w zyciu codziennym. Jest to naturalną konsekwencją pośpiechu przekazywanej tresci. [/quote]
  Gdzieś słyszałem dobrą wypowiedź na ten temat, szła mniej więcej tak: albo chcesz się posługiwać językiem królów,wieszczów,poetów i zważasz na to co piszesz albo wtapiasz się w tłum Macdonaldów, SMS-ów i internetu.
  W następnym poście piszesz o lenistwie dyslektyków i jest to rozsądne zdanie. O język trzeba dbać bo jest on naszą wizytówką zarówno tu w internecie jak i na co dzień. A szczytem lenistwa jest nie poprawianie swojej elektronicznej wypowiedzi PPM i wystarczy wybrać podpowiedź swojej przeglądarki - mnie by bolało jakbym przy każdym wpisie dochodził do wniosku że komputer z chin na amerykańskim oprogramowaniu zna lepiej język polski niż ja ;)
  Co do nauczycieli cóż LO kończyłem prawię dekadę temu więc pewnie sporo się pozmieniało. Z czasem nabiera się dystansu do nauczycieli, szkoły, programu nauczania. Więc nie bardzo rozumiem na jakie wypowiedzi twórca tegoż tematu liczy. Obecni uczniowie będą krytykować nauczyciela który odebrał ściągę. A absolwenci będą wspominać z sentymentem bo i jak inaczej wspominać młodość.
  pozdrawiam

  2 1

Rzeź drzew

 • mav 9 mar 2011

  Kiedyś jeden z moich profesorów powiedział: "Jedno drzewo 30 letnie jest obrazem 2hektarów pięknego trawniczka". Ktoś wyżej pisał że ludzie powinni mieć inne problemy niż drzewa, krzewy, ptaki itd. Niestety mam złą wiadomość ten sam profesor zakończył wykład słowami "Poziom szanowania natury jest proporcjonalny do inteligencji" Jakby to ująć młodzieżowym slangiem gość zajebiście jarzy temat rewitalizacji parków bo taki przedmiot wykłada na uczelni o dość wysokim jak na Europe standardzie .
  lakukaraczia pisałeś o Nowej Hucie, chwilę później piszesz że nie masz pojęcia jak zatrzymać korzenie, alejki. Z całym szacunkiem dla Twoje osoby zarzucasz innym że marnują czas na bezsensowne gadanie a wypowiadasz się nie mając bladego pojęcia o zieleni, oddziaływaniu zieleni, architekturze, może to dobry moment żebyś założył swój temat np "Wpływ teorii strun na psychikę kota dachowego" albo przed wypowiedzią doczytał to i owo.
  Po cholerę już 50 lat temu Le Corbusier wprowadzał jakieś swoje zasady. W jakim celu stworzono taki dział jak Architektura Krajobrazu. Problem nie polega w władzy, bo nie można oczekiwać że każdy ma pojęcie/wiedzę w tak dla wielu śmiesznej dziedzinie. Problem leży w mentalności ludzkiej. Wycięcie całego parku przed szkołą nr2.(wszyscy są szczęśliwi z tego powodu, ja jak patrzę na budynek szkoły stojący na pustyni... niestety architektura nie istnieje bez zieleni, Nowy York ? odpowiem central park, Kraków tu jest jeszcze śmieszniej http://pl.wikipedia.org/wiki/Parki_w_Krakowie pomijając fakt że te przykłady mają się do Myślenic jak lądowanie na księżycu do plastusiowego pamiętnika., choć nie jest analogia Krakowskie Planty za wikipedią mają 21,4h i jakoś goście śmigają z dmuchawkami do liści, przycinają drzewa a u nas przycinają na wysokości pnia. Dla czego nikt nie buduje tesco na miejscu plant przecież wg teorii osób tu piszących wszystkie drzewa wcześniej czy później i tak będą tylko przeszkodą dla betonu asfaltu i ojca założyciela ), wycięcie większości drzew przed kościółkiem św.Jakuba, kościoła NNMP , wycięcie drzew wzdłuż ul. Piłsudskiego, wycięcie drzew w parku Jordana i wreszcie wycięcie parku na Zarabiu. Jeśli to dla Was jest rewitalizacja miasta to ciężko o jakąś konstruktywną dyskusje bo i na jakiej podstawie. A już szczytem jest wsadzanie na miejsce wyciętych drzew liściastych wszelkiego rodzaju szybko rosnących iglaków. Ale są też i dobre strony jeśli chodzi o matkę naturę to już za bardzo nie ma co dewastować więc może być tylko lepiej :) 20-30 lat i będzie dobrze nie ma co się przejmować na zapas.
  pozdrawiam