Nowy kościół w Trzemeśni

 • 7 sty 2013

  Tak wczoraj po uroczystosciach chyba cale rodziny lub znajomi tzw.Elity zasiadły na forum by jeszcze JACZYC i ZOCHYDZIĆ WSZYSTKO!!!! Chociażby o tych kwiatak i nie tylko.Mysle, ze Ks. Andrzejowi najmniej na tym zależało i zapewne dostanie jeszcze wielk kwiatów ale nie OD WAS KAMELEONY!!!!

  56 5
 • 6 sty 2013

  Kasyna wam zamknięto, milionów nie ma ,plotki,i pomówienia straciły sens.Przeciez Ks. Marian na spotkaniu rady w sobotę powiedział: "Nie zabrałem ani złotówki dla siebie" wszystkie te pieniądze przeznaczył na budowe i remonty i itp>>nie potrzebie w taki sposób sie zadłużyłem.Przstańcie już jączyć i docencie obiektywnie prace wielu lat!!!

  65 11
 • 6 sty 2013

  Wstydz sie za siebie!!,i za to coś napisał. To nie były zwykłe okolicznosci ale wyjątkowa myśle,ze zrozumiała przez obie stron ks.Andrzeja i Ks.Mariana.Na Mszy było widać owoce pracy duszpasterskie ks. Mariana, wielki tłum>> dzieci, młodziez, rodziców, dorosli,orkiestra,sołtysi, wladze samorządowe miasta,zegnali go pieknie,był wiekie wzruszenia ,płacz,łzy, wielka burza oklasków!!! w NOWYM KOSCIELE wybudowanym przez niego.Zasłużył sobie na to przez te 9 lat cięzkiej pracy .DZIEKUJE!!! Mysle, ze te oklaski wielu przebudziły, ze nie tylko kasa sie w zyciu liczy ale przed wszystkim sie człowiek!!!

  69 7
 • 5 sty 2013

  Przeczytałem Nasz Dziennik(03.01.2013) z homili ks. bp.Kazimierza Ryczana z mszy pogrzebowej ks.bp I. Tokarczuka;i wydaje mi sie ,ze te słowa są aktualny dzisiaj nas.Cytat "Dzisiaj kapłan jest nieraz osamotniony,bo jest tylko człowiekiem i ma tyle ludzkiej siły, co każdy z was.I moze czasem cierpieć,może czasami się załamywać,jest często szkalowany, nieraz opluty,oczerniany,nie moze się bronić i czuje nieraz cięzko swoje opuszczenie i samotność.Miejcie serce dla kapłanów..." (słowa zmarłego z 1965 roku).

  73 9
 • 5 sty 2013

  Dowiedzieliśmy sie, ze były długi ale nie milionowe i ze Ks. Marian powiedział,ze "nie zabrał ani złotówki dla siebie " wszystko włóżył w parafię i nie potrzebnie się zadłużył.Myślę,że powie o tym w niedzielę na pożegnanie.Rada Budowy określa się jako "CZYSTA"tylko dowiedzieliśmy sie,ze nie działała według zadnych statutów, bez listy spotkań,bez protokołow spotkań itp.W radzie żądzą bosowie,którzy wszystko najlepiej wiedzą !!!i oni byli w kurii reszta rady jest od "czarnej roboty".Mogli zrobić wiele nie zrobili nic w tej sprawie tylko SZOPKĘ na swięta.Oni chca być dalej w tej radzie bo ludzie ich "kochaja" z miejsca pracy ...itd. Pierwsze co trzeba zrobić to tą rade PREZESÓW trzeba odwołać i wybrać ZDROWA nową radę.

  74 8
 • 5 sty 2013

  myślę,ze tzw.Elicie,pożyczkodawcom ("kryzys" zaczął zaglądać w oczy lub długi okres nie słacania pożczki) zazadali od księdza oddania pozyczonych (nie ukradzionych) pieniedzy na budowe kościoła a ze nie było z czego oddać doniesli do kurii i obciązyli proboszcza o finasowe zadłuzenie parafii. parę osób zadecydowałoo wszystkim PO KRYJOMU!!! Dlatego dlug trzeba i zwrócić i im podziękować!!!!

  68 23
 • 3 sty 2013

  Myśl,ze nasza młodzież pamieta coroczne wyjadzy z ks. Marianem nad morz,dzieci rodzin nie zasobnych w pieniązki brał gratis. Poświęcał swoj uriop dwutygodniowy dla nich( niektórzy z nich płaczą za nim z żalu!!).Tego dobra nie widzicie i wielu innych tylko jeden z cytat z RADY "ks. juz nie ma !!!oczym tu mówić"!!! KS> MARIAN JEST W NASZYM SERCU<PAMIECI!!!

  53 11
 • 3 sty 2013
  kolo321 napisał/a:

  konkretny napisał/a:1. Ks. Marian zdefraudował dużo środków finansowych.2. Sprzedał działki koło szkoły i na Skalniku Gminie za ok 900 000, na budowę koscioła wpłacił tylko ok 400 000, resztę twierdził że musiał wpłacić do kurii, czego nigdy nie dokonał - (brakuje ok pół miliona)3. Pożyczył się pieniędzy od wielu osób, podbijając zobowiązania pieczęcią parafii, - w ten sposób pożyczył ok. 500 000 (pół miliona).4. Od kilku lat nie odprowadzał pieniędzy do kurii, przez co dług parafii wobec kurii wynosi prawie 1 000 000 zł (milion zł).5. Zebrał pieniadze na pomnik - ok 100 000 zł, - nie zapłacił dostawcy.6. Nie zapłacił dostawcy za stacje drogi Krzyżowej. (tego wątku nie rozwijam, nie wiadomo ile rodzin wpłaciło za stacje, nie są one podpisane)7. Na ten moment szacuje się zdefraudowane pieniądze na ok 2-2,5 mln zł.8. Jest wielką tajemica gdzie się one podziały, jest mowa o hazardzie ale nie jest to jasne.9. Kasa parafii jest pusta.10. Takie szcegóły że zabrał nawet pieniadze z kolęd zebranych przez ministrantów, i nic im nie wypłacał, sa przy tych kwotach mało istotne. Co do ministrantów to ja bym się kłócił bo znam takich co jest im winien 500zł i do tej pory sie im nie wypłacił...

  Już o tym pisałem mówisz TYLKO O PRZYCHODY a pytam sie GDZIE SA ROZCHODY!!! na budowę kościóla !!! KS. Marian nie był człowiekiem chciwym,moga opowiedziec o tym ludzie, kórzy spotykali się z nim w kancelarii parafialnej załatwiając pogrzeby,sluby,chrzty!!!

  47 7
 • 3 sty 2013

  Jestem dumny z wielu parafian, ze są z Ks.Marianem bo tak trzeba, ta nam podpowiada przyzwoitość i za te tak szybko zebrane podpisy ok.2 tyścięcy ludzi dorosłych .CHWAŁA WAM.!!!!Samo to swiadzcy kim był nasz PROBOSZSZ!!!! A RAD budowy (11 z nich powiązanych nawet rodzinnie itd.)trzeba jak najszybciej odwołać i wybrać nową mamy wielu szlachetnych z honorem ludzi.Długi wzięte na budowę będa oddane.!!! Musimy zacząć od nowa już nie z ks.Marianem bo został odwołany a szkoda bo był DOBRYM PROBOSZCZEM !!!ale z ks. Andrzejem!!!CHWAŁA WAM >>>TAK TRZYMAĆ.

  55 19
 • 2 sty 2013

  Ńa to czekałem! SREBRNIKI się znalaznalazły ale już nie ma "kasyna", są PRZYCHODY (z kosmosu) ale nie ma ROZCHODU!!!! pewno życie parafii było na GRATIS...i budowa kościoła!!!Długi rady sa zabezpieczone - smiechu warte!!! TO PO PROSTU NIE MY!!!!!

  55 7
 • 1 sty 2013

  Dług parafii polega na tym że pożyczone pieniądze -kredyt na budowę kościoła w Trzemeśni trzeba spłacac a rada budowy w ostatnim roku miała to gdzieś...i stąd ta SZOPKA ~!!!! A PÓZNIEJ JAK ZA KOMUNY DAJCIE MI CZŁOWIEKA A ZNAJDĄ SIE PARAGRAFY

  56 5
 • 31 gru 2012

  Z zasłyszanych informacji dowiadujemy się,ze kilkanascie dni przed świetąmi Tzw. ELItA RBK była w Kurii zapewne"z donosami "na Ks. Mariana.Nasz Proboszcz ostanio nie chciał z nimi wspólpracować.Wiedzieli, ze parafia ma dlugi zwiazane z kredytem-pożyczkami wiec po prostu to wykorzystali i go obciązyli go o zadłużenie parafii itd...Mysle,ze Ks.Marianowi musimy wierzyć oddał 9 lat zycia naszej parafii,pracował ponad siły!!!>Budował kościół,remontował plebanie (wymienił okna,docieplił dom parafialny),wymienił okna w kościele w Porebie,odwodnił,docieplił.i dbał o stary kościół.Ile róznych form duszpasterstwa(róze,bractwa,ministranci,młodzież...nauka w szkole -wielki kosciól duchowy!!!).Wystarczył o tym może powiedziec wszystkim a myslę ,ze poradzilibyśmy sobie z tym problemem!!!!.Musimy być z tobą,bo tego wymaga PRZYZWOITOSC!!!!MODLIMY sie za CIEBIE i Jesteśmy zTOBA!!!!

  79 7
 • 30 gru 2012

  Slyszałm ,ze będzie zwoływana rada.Pierwszym punktem zebrania powinna być odwołanie rady, bo nie ma przewodniczącego Ks.Mariana lub jej samorozwiązanie.A nowy proboszcz już narzeka na serce,co będzie później !!!!. Został "przywieziony w teczce", bo nominacje są za zwyczaj w czerwcu ale jest młody i wiele musi się jeszcze nauczyć!!! Tu stopnie naukowe nie pomogą.!!!Ks.Marian z tego widać był twardzielem mając taką RADE

  53 4
 • 30 gru 2012

  Po sprawozdniu z Poręby widać kot "załatwił" ks. Mariana .To "Elita rady budowy".Apeluje natychmiastowe odwołanie tych rad w Trzemeśni i Porębie.Niech sie zajmą soba a nie sprawami parafii.A po za tym wiekszość z nich to dawni działacze PZPR!!!!po prostu robia to z przyzwyczajenia.

  81 5
 • 30 gru 2012

  Tak myślałem, miałem juz nie piasać ale sie zezłościłem na nowego proboszcza,ktory dał niezły koncert w sprawozdaniu, który mu podstawili "BOSOWIE RADY Z POREBY". Kapłan przeciw Kapłanowi skandal!!i on pisał prace o Kardynale Dziwiszu!!!.Przecież to jest jedna parafiai wszyscy wiedzieli ,ze ks. Marian pożyczył te pieniadze.na budowę w Trzemeśni.WTrzeba było przyjąć sprawozdanie i poczekać do zwołania mieszkanców i rady,by nie osądzac z góry.Precz z ta elitą władzy,dawnymi komuchami!!!!

  79 6
 • 30 gru 2012

  Ci urzędnicy kurii bezduszni ,bo tak ich trzeba nazwać ale i sam Kardynał Dziwisz nie był OJCEM dla swojego syna duchowego Ks. Mariana naszego Proboszcza, jak GO I NAS POTRAKTOWAŁ...powiedział na pasterce,ze Swięta Bożego Narodzenia mówia o miłości do innych .W Trzemesni tegośmy nie odczuli. Szkoda bo to wszystko mogło wyglądać inaczej-zabrało cnót .Trzeba czekać lata nim ta rana się zagoi. Brutusie... i ty przeciwko mnie -wołamy za cezarem!!!!

  71 7
 • 30 gru 2012

  Przecież tu nie chodzi o tzw. długi -on był pretekst do skasowania proboszcza przez RBK i to wykorzystano.Wszyscy wiemy,ze parafia zaciągneła kredyty z banku nie bez zgody elity rady.Na budowe wydano ponad 5 milionów złotych (ks.Marian ich nie zdefrałdował,bo kosciól jest)a to że w ostatnim czasie musiał sie głowic nad utrzymaniem płynności budżetu parafii to było wiadome ELICIE RADY-musiał robic różne przesunięcia, tak bywa z budżetami.Moze z kolędy by oddał!!!i Za pewne liczył na naszą ofiarność.

  57 5
 • 29 gru 2012

  Pociesza mnie jeden fakt,ze w historii parafii bedzie napisane Ks. Marian wybudował kosciół a Kardynał go poświęcił. Nie możemy milczeć! niektórzy piszą,zeby zmienić temat- to jest temat numer 1 w całej juz parafii i powiecie. Winni by chcieli jak najszybciej zapomnieć.Jeszcze nie znają nowego proboszcz a już jest super.Po prostu trzeba tą "elite " RBK odesłac na manowce niech sie zajmuja swoim bisnesem,bo kościól został wybudowany dzieki ofiarnosci parafian.Zobaczmy tak uczciwie na obraz parafii przed ks.Marianem i po widzimyWielki Kosciól Duchowy i to jest moim zdanie najwieksza zasługa naszego Proboszcza a nie nawet te mury.Jest takie powiedzenie,ze jak proboszcz nie ma wrogów w parafii to nie powinien być proboszczem!

  64 3
 • 29 gru 2012

  To co sie stało dwa dni przed świetami przez Kurie to skandal!! Odebrano nam radość ze swiętą, czułem sie w kosciele jak na pogrzebie chodzi o odczucia,Nawet mi sie kolęd nie chciało spiewać.Pomyslałem sobie gościenie maja roztropności, nie rozumieja na czym polega praca duszpasterska.Watykan tak nie robi!!!Uczyniono nam wielką krzywdę moralną! oraz Ks. Proboszczowi Marianowi.

  25 5
 • 29 gru 2012

  Przypomniałem sobie taki drobne szczegół jak był Kardynał Dziwisz na poswięceniu światyni..,mówił, że chyba Dziekan Myślenicki zazdrości tej światyni Trzemeśni. A pózniej w remizie radny,czy radni zaprosili zespół dzieci z Lipnicy by przedstawiły mu jasełka.Myslałem początkowo,że to nasze dzieci ale sie myliłem i pomślałem sobie przeciez nasze dzieci nie są gorsze i też by pokazały na co ich stać,,, ale "trzeba było sie pokazać"!Wszystko dla taniego rozgłosu na pokaz, bo przeciez nas stać!

  11 8
 • 29 gru 2012

  Ks.Marian dawno powinien roziązać te rady w Trzemeśni i w Porębie tą niby "elitę powiązana rodzinnie i bisnesowo", i wybrac ludzi, którzy sie znaja na budownictwie, maja wyczucie sacrum, piękna.itd. Ile utopiono pięniedzy przez ich doractwo, załatwianie firm,czy zle wykonane,byle jak prace?To oni zniczczyli Proboszcza Mariana!.Rozwiązan było wiele ale maja znajomosci ...Myślę,że nowy proboszcz rowiąże ten problem i rozwiaze te "rady bez radne" -spalone i wybierze nowe,zeby proboszczowi pomagały a nie rządziły parafią.Wielu ntwet listy nie podpisze,zeby sie przypadkiem nie na razić tej"elicie".Jeden z rady namawiał mienie kiedyś, nawet bym wstąpił do Socjalistycznej Młodziezy Wiejskiej..."Macie oczy a nie widzicie,macie uszy a nie słyszycie".Bądzmy odważni i szukajmy prawdy i zróbmy z tym porządek!

  25 6
 • 29 gru 2012

  Jestem wdzięczny ks. Marianowi za zbudowanie w Parafii Trzemeśnia przede wszystkim wielkiego kościoła duchowego.Widac to było na kazdym nabożeństwie w liczbie ministrantów, lektorów,młodzieży ...itd.Odwołanie go w taki sposób to żęnujące to brak szacunku dla całej parafii.Ks. Marianie myślę,ze większość parafii jest z tobą. Ja modlę sie za ciebie!

  40 10