co sie stalo z eksklsuzywnym salonem samochodowym w Jaworniku?

 • 9 sty 2013

  kryzys dopadł też i bogaczy

  16 7

Ksiądz w Osieczanach

 • 9 sty 2013
  Luna napisał/a:

  Jak ksiądz proboszcz spełnia swoją posługę? Daje swoim życiem dobry przykład? Służy swoim parafianom?

  Czy przy kościele w Osieczanach działa jakiś klub sportowy? Czy ksiądz udostępnia pomieszczenia na zajęcia dla dzieci i młodzieży? Czy prowadzi świetlicę lub kółka zainteresowań? Macie tam dużo zabudowań przykościelnych, a ponoć nawet w samym kościele są mieszkania z łazienkami więc baza lokalowa super.
  Może proboszcz w wakacje organizuje wymianę młodzieży z innymi parafiami?
  W końcu to parafianie dają na kościół, jego budowę i funkcjonowanie więc należy im się korzystanie z tego co sobie ufundowali. To jak to wygląda w Osieczanach?

  Ponoć w Trzebuni też był taki ksiądz łasy na kasę ale już został wezwany tam, gdzie poza sumieniem brudnym lub czystym nie da się zabrać nic więcej... Teraz jest nowy ksiądz - dużo lepszy.

  Jeśli chodzi o Trzebunie to masakra , jak nowy proboszcz przyszedł to był w szoku że ludzie tak dużo dają na msze i na tace ( nie spodziewał się że tyle ludzie mogą dawać ) ale w sumie poprzednik nauczył ludzi dużo dawać .

  11 5

Nowy kościół w Trzemeśni

 • 7 sty 2013

  Tylko że ta trójka z RBK uratowała majątek parafii przed defraudacją.

  11 56
 • 7 sty 2013

  Do antonio jesteś zupełnym ignorantem. Nie interesujesz ani nie interesowałeś się sprawami parafii to się nie wypowiadaj. Ciekawe czy ty byś się przyznał jak byś pożyczył księdzu pieniądze
  ! jak by się ktoś przyznał to by o nim przez 2 lata mówili.
  Ciekawe czy słyszałeś co ks. Andrzej powiedział chyba w nowy rok. Że mają się zgłaszać osoby poszkodowane przez parafie !

  9 35
 • 3 sty 2013

  Wiecie co proboszcz powinien dawać przykład. To nie porównuj go do jakiegoś tam sąsiada. Bo ludzie jak mu pożyczyli pieniądze to z myślą że im zwróci a on poleciał normalnie w ch.a i normalnie spier...... z parafii

  8 53
 • 1 sty 2013

  No w końcu ktoś dobrze napisał. Ale niedowiarki dalej będą bronić ks. oszusta. I puszczać po domach listę żeby proboszcza zostawić. Normalnie wam zależało chyba na tym żeby Kościół poszedł pod młotek ... Albo się nie interesowaliście sprawami parafii

  14 58
 • 31 gru 2012

  nie no Marian jest the best

  10 20
 • 30 gru 2012

  Ks. Kardynał by tak pochopnie nie odwołał ks Mariana. A po drugie prymitywne zachowanie to było Ks proboszcza który się nawet nie pożegnał , Każdy wikary co tu był na parafii na koniec kadencji się żegnał .

  11 69
 • 29 gru 2012

  Dwóch Marianów rządziło wsią jeden sołtys drugi ksiądz.

  7 17
 • 28 gru 2012

  Sprawozdanie finansowe parafii powinno być w sylwestra. Niedowiarki się przekonają o finansach parafii za które odpowiadał ks Proboszcz .

  7 21
 • 27 gru 2012
  życie napisał/a:

  WITAM SERDECZNIE PODAJE DO WIADOMOŚCI IŻ KAŻDA NIEPRAWDZIWA INFORMACJA ZAPISANA NA FORUM DOT . POMÓWIEŃ I ZNIESŁAWIENIA - ZOSTAŁA ZGŁOSZONA NA POLICJĘ

  Naprawdę żal mi cię...

  6 16
 • 27 gru 2012

  na plebani był do Bożego Narodzenia a potem to nie wiem

  3 3
 • 27 gru 2012

  Do miku
  Mieszkam niedaleko kościoła i dużo wiem na ten temat ,
  Jak by ktoś z parafian oskarżył Ks Mariana wcześniej to by tą osobę dawno zlinczowali .

  8 15
 • 27 gru 2012

  A jak mają się czuć rodziny oszukane przez ks. Mariana. ZAUFAŁY MU !!

  12 20
 • 27 gru 2012

  W Kościele katolickim proboszcz jest mianowanym przez biskupa duszpasterzem i zarządcą parafii. Jest więc odpowiedzialny za duszpasterstwo parafian i dobra materialne parafii.( wikipedia)
  Jeśli chodzi o te dobra materialne to kiepsko z nimi, Większość wartościowych działek została sprzedana za co śp ks Wykurz się w grobie przewraca. Ks Marian pożyczał się u mieszkańców pieniędzy których oczywiście nie oddawał. Na ogrodzenie cmentarza pieniądze były zbierane 3 lata temu , ogrodzenia oczywiście nie ma a psy gonią . Nie wiem kto da drugi raz na pomnik Papierza oraz na stacje drogi krzyżowej. Kostka brukowa przy kościele jest nie opłacona, ( od tych 3 rzeczy się zaczęła cała afera ). Śmieci pod cmentarzem pełno , nie było 300 zł !!! na wywóz kontenera przed świętami. Nowemu proboszczowi współczuje będzie odprawiał msze św przez cały rok za darmo bo chyba nie odwoła zapłaconych mszy , będzie wypominał zmarłych w niedziele za darmo. Nie chce wspominać o komorniku jeśli firmy nie otrzymają pieniędzy.

  10 19
 • 26 gru 2012
  YellowBanana napisał/a:

  ''trzemesniaa'' skąd posiadasz takie informacje o nie zapłaconych fakturach? Proszę przedstawić nam jakieś dowody czarno na białym.

  Idź na plebanie i zapytaj się to się wszystkiego dowiesz.

  5 25
 • 26 gru 2012

  [quote=ALIENA]

  trzemesniaa napisał/a:

  Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

  niech się dzieje co chce, Pomnik to tylko symbol .... A jak już zapłaciła parafia to o co WAM się wszystkim rozchodzi, bo jak to czytam , to widzę że tylko o pieniądze ...Żal mi materialistów!!!!![/quote]

  umiesz czytać ? ludzie dali na pomnik proboszczowi ale proboszcz nie zapłacił firmie za pomniki i za stacje

  8 24
 • 26 gru 2012

  Jak nie wierzycie to sobie przyjdźcie na plebanie do Ks. Mariana i zapytajcie go czy grał w kasynach ... Pozdrawiam niedowiarków . Ciekawy jestem jakie będzie sprawozdanie finansowe parafii w sylwestra.

  14 41
 • 25 gru 2012

  Czy do was nie dociera że ksiądz proboszcz zamiast wypłacać firmom za pomniki i za stacje drogi krzyżowej po prostu przesrał pieniądze , Zobaczymy czy dalej będziecie go bronić jak przyjedzie komornik na parafie. .

  12 70
 • 25 gru 2012

  Ciekawe tylko kto zapłaci za pomniki oraz za stacje drogi krzyżowej na które składali się parafianie. Co miała zrobić rada parafialna jak za faktury trzeba zapłacić a na koncie pustki ?
  Nowemu proboszczowi to współczuje , intencje mszalne wykupione na grubo ponad pół roku i trzeba to odprawić a kasa dawno przetrawiona .

  13 77
 • 25 gru 2012

  Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

  13 42
 • 24 gru 2012

  Tak jak napisałem powyżej przegrał kasę parafialną ! oraz napożyczał się od parafian, To nie żadne bajki tylko realia, Może i był dobrym proboszczem ale przegrał z hazardem.

  11 53
 • 24 gru 2012

  Ksiądz wasz wielebny napożyczał się od parafian pieniędzy i przegrał wszystko w kasynie . Tak więc nie brońcie tego klechy bo przesrał duże pieniądze.

  15 80

Urolog- jakiego polecacie ?

 • 7 sty 2013

  dr n. med. Piotr Maciukiewicz
  Ordynariusz oddziału urologi w szpitalu Rydygiera
  przyjmuje w poniedziałki chyba od 15 - 19
  adres: Żwirki i Wigury 14
  kod pocztowy: 32-400
  telefon kontaktowy: 0 12 272 20 32

  15 24

Lubień: Ktoś ukradł ekwipunek jego postaci z gry. Kosztowało go to 2 tys. zł

 • 3 sty 2013

  Po pierwsze to co stracił to nie należało do niego. Nie ma prawa się ubiegać o zwrot. Po drugie jest to własnością właściciela gry, który zapewne zastrzegł że przedmioty w grze są bez wartości. Jedynie co straciłeś to czas który poświęciłeś grając w tą grę. Może wyjdzie ci to na dobrze i przestaniesz grać.

  9 2