Myślenickie stacje paliw

 • 3 sie 2013

  Liczyłem na nieco lepsze ceny na nowej stacji Orlenu koło Dekady. Nowe zbiorniki aktualne badania, znany dostawca, tankowanie pewne ale ceny nie zachęcające. Środek lata tradycyjnie marże wszyscy windują do góry ludzie podróżują, urlopują się, tankować trzeba, ale jak to mówią lepiej małymi łyżkami...

  9

Tania apteka w Myślenicach

 • 3 sie 2013

  Trzy apteki na koło Szpitala, przy takiej konkurencji warto cenę negocjować:-) ta na rogu jest chyba najdroższa.

  2

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • 3 sie 2013

  Znajomi z ul Wybickiego widzieli jak ze śmieciarki po drodze wylewa się cuchnący szlam! Ponoć na ul. Dąbrowskiego było podobnie, z tego co mówili ta śmieciarka nie jest przystosowana do transportu bioodpadów dlaczego więc do niej ładują tego typu odpady? Gorące lato, a muchy i robaki czekają na swój "harmonogram" i nie mogą się doczekać kiedy śmieciara je zabierze i wyciśnie z nich soki, które zalegają na drodze! Nieco śmierdząca sprawa, która wymaga refleksji przez przewoźnika i zleceniodawcy.

  31 2
 • 14 lip 2013

  Kary umowne dla wykonawcy muszą być bez właściwego nadzoru również będzie kiepsko no i konkurencja by się przydała.

  4
 • 13 lip 2013

  Firma wywozowa nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. W tamtym tygodniu w Trzemeśni, Drogini widziałem zalegające worki służące do segregacji przy drodze. TAK CHYBA NIE POWINNO BYĆ? Czy ktoś nadzoruje te służby porządkowe? Za mało worków do segregacji zostawiają a harmonogram wywozu to jest dostosowany ale do potrzeb obsługującej firmy a nie klienta - gdzie zgłaszać problemy i kto je szybko rozwiążę? Kontroli nie ma żadnej nad tym przewoźnikiem?

  7

Dworzec Pks

 • 2 sie 2013

  Jeśli prywatni przewoźnicy przejmą najbardziej atrakcyjne linie transportowe to monopol i podwyżka cen murowana. Ktoś musi dowozić dzieci do szkoły ale w granicach przyzwoitych cen i tu zaczynam się martwić czy nasz starosta wie co robi. Busy się sprawdzają bo jeżdżą wszędzie szkoda że tak drogo.

  11 1

ORTOPEDA: gdzie warto a gdzie nie?

 • 1 sie 2013

  Zakopane tam również ortopedia jest na dobrym poziomie

  3 1

Budowa domu

 • 1 sie 2013

  Stan surowy domu to 1/3 inwestycji warto jednak robić z głową i nie oszczędzać na termo i hydro izolacji. No i do dachu brać cieśli nie fliziarzy lub tynkarzy. Nie ma co też się napalać na nowoczesne systemy, które w naszym klimacie nie koniecznie się sprawdzają. Tynki polecam tradycyjne..

  3 2

Segregowanie śmieci

 • 1 sie 2013

  Bioodpady zamieniają się w żywe odpady, jeśli nie będzie zwiększona częstotliwość wywozu zwłaszcza w okresie letnim to doczekamy się epidemii. Ta frakcja jest potrzebna do biodegradacji dlatego powinna być częściej odbierana. Pojemnik jest stanowczo za duży mógł by być mniejszy o połowę za to częściej wyworzony.

  20 1
 • 18 lip 2013

  Idea segregowania jest bardzo dobra, my dopiero się uczymy tego co inne kraje robią od 10 lat rzecz w tym żeby system był szczelny o obsługująca firma rzetelnie wykonywała swoje obowiązki. Mam nadzieje że od sierpnia - września zacznie to działać na razie to dramat. Szkoda że tylko jedna firma nas obsługuje jakby była konkurencja bardzie by się starali. Można była podzielić gminę na rejony i ze dwie trzy firmy wpuścić?

  1 5
 • 14 lip 2013

  Jeśli firma RPGK będzie rzetelnie obsługiwać i częstotliwość oraz zaopatrzenie w worki będzie sprawnie przebiegać z czasem nabierzemy nawyków do segregacji. Pewnie że są tacy co maja wszystko gdzieś i wolą więcej zapłacić, byle by przez nich nie byli inni obciążeni większym kosztem.
  Takie manewry już nie są uczciwe. Trzeba zmieniać ten świat, nawyki, i dawać przykład młodszemu pokoleniu w innych krajach nikt nie dyskutuje : myją i segregują odpady. Dbajmy o nasze środowisko które przez lata była niszczone przez nas, Nie patrzmy co inni robią zacznijmy od siebie warto segregować.

  2 5

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

 • 25 lip 2013

  W/g algorytmu jeśli coraz więcej ludzi będzie skorzystać z wodociągu miejskiego to cena wody powinna tanieć :-) ? Jest coraz większy problem z pozyskaniem wody dobrej jakości z własnych źródeł, ale i coraz większa obawa monopolu na dostawę?

Referendum - odwołanie Rady Miasta i Burmistrza

 • 24 lip 2013

  "Dziwny ten świat,
  świat ludzkich spraw,
  czasem aż wstyd przyznać się.
  A jednak często jest,
  że ktoś słowem złym
  zabija tak, jak nożem.

  Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat
  nie zginie nigdy dzięki nim.
  Nie! Nie! Nie!
  Przyszedł już czas,
  najwyższy czas,
  nienawiść zniszczyć w sobie" ... przesłanie dla FORUMOWICZÓW od Czesia

  6 6

Szpital Myślenice - różne przeżycia

 • 24 lip 2013

  To co jest zauważalne to wykorzystywanie lekarzy młodych są to ludzie, którzy z pasją wykonują ciężka robotę ciągną dyżury za dyżurami. To pracoholicy którzy jeszcze nie są skażeni układami naprawdę wkładają serce w to co robią choć często sprzęt zawodzi albo po prostu go niema chwała im za to.

  8 1

Gdzie wyrzucić?

 • 18 lip 2013

  Segregujemy u źródła tam gdzie produkujemy, ale deficyt koszy na Zarabiu jest zauważalny zwłaszcza naścienne rowerowo biegowej i na plaży trawiastej, widać to po przepełnionych koszach, które nikt nie sprząta. Za to park miejski piękny zadbany rodzinne plenery z dzieciakami to czysta przyjemność. A czy to prawda że na Zarabiu grillować nie wolno?

  2 1

BASENY W MYŚLENICACH - kryty, odkryty - ceny, godziny otwarcia

 • 15 lip 2013

  Czyżby w tym roku nie funkcjonował basen odkryty? Szkoda ta działka oprócz basenu i siatkówki plażowej można by wykorzystać na kręgielnie. Swoja drogą na szczelnica też spełnia parametry???

  1 2

Jestem głodna...skąd dobre jedzonko zamówić???

 • 15 lip 2013

  Fabryka dobrego smaku i wszystko jasne pizza i sałatki oki do tego żywiec I gatunek nie jakieś badziewie, ten balkonik na górze też robi wrażenie

  4 40

Sala konferencyjna [Myślenice]

 • 15 lip 2013

  Jako zaplecze strefy Krakowskiej aż się prosi o sale konferencyjną, zyskuje się nie tylko klienta np. z branży medycznej ale promocje miasta, szkoły, MDK to nie ta półka może kiedyś powstanie hotel na Zarabiu z wielką salą konferencyjną np. do obsługi Wiślaków?

  1 3

Gdzie zamówić rolety okienne?

 • 15 lip 2013

  Roletex Dobczyce mają też niezłe ceny na bramy z systemem Cama, plisy itp. obsługa ok

  1 13

Targ

 • 14 lip 2013

  Kto będzie zarządzał tym nowym placem?

  1

Wydział Komunikacji

 • 13 lip 2013

  Praca przy obsłudze petentów nie należny do łatwych warto jednak aby Panie pamiętały że są dla ludzi nie odwrotnie, a starosta powinien usprawnić funkcjonowanie tej instytucji wydłużyć czas pracy albo zwiększyć stanowiska - ta poczekalnia to skandal?

  8 2

Rejestracja pojazdów to jakiś koszmar.

 • 13 lip 2013

  Jakaś paniusia przede mną o 7,10 pobrała chyba z dziesięć numerków kat A po co jej tyle na handel? Tyko w Polsce są takie utrudnienia w Anglii w USA wszystkie takie sprawy załatwia się online łącznie z ubezpieczeniem samochodu a u nas droga przez mękę?

  5 2

Straż Miejska - czyli po co to komu?

 • 30 gru 2012

  Kowal zawinił, cygana powiesili … ? to przysłowie pasuje jak żadne inne do sytuacji którą teraz obserwujemy, ktoś nie przyłożył się solidnie do pracy, tworząc przepisy, ktoś ich nie przeczytał i wygłasza jako trybun ludowy „jedynie słuszne teorie. Winni są … strażnicy miejscy. Bo przecież Polak musi mieć wroga, najlepiej takiego, którego łatwo zglanować, który nie będzie się zbyt intensywnie bronił. Swoją drogą, zastanawiające jest to jak „anty strażniczo” nastawione media, politycy i celebry ci starannie omijają przykład doświadczeń zielonogórskiego samorządu ze współpracy z Policją. Samorządowcy kilka lat temu Straż zlikwidowali, skuszeni obietnicami składanymi przez Policję. Po latach okazało się, że pieniądze łożone na dodatkowe etaty szły na realizację zupełnie innych pomysłów wysokich oficerów zielonogórskiej policji. Samorząd chce zwrotu kilku milionów złotych.Ewentualna likwidacja straży miejskich bez wątpienia pogorszy poziom poczucia porządku publicznego, argument nie do podważenia.Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, albo z powodu otrzymania mandatu, albo niezrozumienia, czym, zajmują się strażnicy. Na co dzień unikamy informacji o tym co dobrego robią straże miejskie, im zaś przekazuje się niepopularne zadania, uprawnienia – które w perspektywie tworzą zły wizerunek, najprostszy przykład to fotoradary. Myślenice chyba NIE MAJĄ fotoradaru ? i za to umierać nie będą, więc nie warto na ten temat się rozwodzić, natomiast warto pamiętać, że ktoś tą nieprzyjemną robotę musi wykonywać. Media unikają pisania dobrze o strażnikach, bo wtedy zawalił by się kreowany wizerunek, a przecież można by wiele dobrego powiedzieć, o małych sprawach – rozwiązaniach lokalnych problemów. Proszę zwrócić uwagę jak skwapliwie media pomijały działania strażników w trakcie powodzi. Zgodnie z zasadą że dobra informacja to nie ta o psie który pogryzł człowieka, a ta o człowieku który pogryzł psa. Przykłady wielu państw, tak w Europie, jak i na świecie, jasno wskazują, że nigdzie nie sprawdza się system ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego oparty o jedną „megaformację”. Jak mówi stare przysłowie: „Coś, co jest do wszystkiego, tak naprawdę jest do niczego”. Tak długo, jak samorządy uprawnione będą do tworzenia prawa lokalnego oraz zobowiązane do działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, tak długo ich prawem winno być dysponowanie własną służbą, przy pomocy której będą mogły te zadania realizować. Tylko alians państwa z jednostkami samorządowymi pozwoli na wspólną realizację celów. JA NIE WYOBRAŻAM SOBIE FUNKCJONOWANIA BEZ STRAŻY MIEJSKIEJ. Nie wyobraża sobie również, Anglia, Niemcy, Włochy, Francja, Czesi, Słowacy i wiele innych krajów UE. A dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą: Mandat, grzywna, to nie dobro konsumpcyjne, podlegające powszechnej dystrybucji, tylko element prewencji szczególnej - czyli kara za popełnienie czynu zabronionego przez prawo. Czas najwyższy przyjąć ten fakt do wiadomości. Gdyby ludzie nie łamali prawa, popełniając wykroczenia, strażnicy, policjanci i inne uprawnione służby nie musiały by korzystać z mandatów karnych by wymusić przestrzeganie prawa. Ja również płaciłem mandat, dużo czytam i analizuję sytuację funkcjonowania instytucji porządku i bezpieczeństwa publicznego po 90 r. dlatego "kamieniami rzucał nie będę".

  12 11
 • 13 gru 2012

  Nie wszystko mi się podoba, np. że dano gminą możliwość zakupu fotoradarów wójtowie podrasowali swoje dochody łatając to czego rząd im nie daje. A co robi rząd ITD i wnioskowana przez policję podwyższa w taryfikatorach i tak nas wykończy, świadczy o tym choć by nawet prognoza ministerstwa finansów 1,5 mld dochodu i wydane 300 milionów na fotoradary. O tym jednak się nie wspomina to dopiero poczujemy. ITD plus drogówka czym się różnią od siebie? Z dwojga złego to w wielu miejscach dzieci w końcu mogą spokojnie przejść do szkoły, a niektóre nie są kalekami czy po prostu żyją. Anglicy, Niemcy, aż takiego bata nie potrzebują aby zmądrzeć, pytanie kiedy u Nas zmieni się mentalność???
  Artykuł w temacie
  http://www.wspolnota.org.pl/artykul/16137,polskie-miasta-potrzebuj%C4%85-policji-municypalnej
  Powód całego zamieszania http://krakow.gazeta.pl/krakow/2029020,44425,12166857.html
  Niewdzięczny zawód nieco milszy akcent http://www.youtube.com/watch?v=pIU_GVuSGgY

  8 1
 • 11 gru 2012

  ITD i policja również dają mandaty - zlikwidować. Komornicy ściągają te mandaty - zlikwidować wraz z urzędami skarbowymi. Firmy ochroniarskie dodatkowo chronią obywateli, bo nie czują się bezpiecznie zlikwidować, itd. A strażnicy powinni przestać dawać mandaty zwłaszcza tym, którzy twórczo się na forum rozpisują nie mając żadnej wiedzy z zakresie kompetencji działań policji itd straży miejskiej czy innych służb. Działania policji czy straży miejskiej zazwyczaj oceniane są przez pryzmat pojedynczych działań. Skoro straż miejska nakładała mandaty, to znaczy, że jest potrzebna, bo są ludzie, którzy łamią przepisy i popełniają wykroczenia oraz przestępstwa polegające np. na znieważaniu, zniesławianiu. Zrozumiałe jest, że nikt z nas nie lubi płacić za mandaty. Represjonowanie nie jest bowiem przyjemne, ale wydaje się być konieczne zwłaszcza w czasach pseudo demokracji. Wkurza cię sąsiadka, koleżanka, kolega, ludzie są źli, a ty jesteś święty, i myślisz że do woli możesz obrażać wszystkich - powiem tak nie idź tą drogą kolego bo cbś cię namierzy. Ja osobiście nie wyobrażam sobie funkcjonowania w tym mieście bez straży miejskiej. Codziennie narażają się na krytykę zmanipulowanych mediów, polityków i innych krzykaczy z mniej lub bardziej zasobnym portfelem albo znajomościami na różnym szczeblu. Dają mandaty źle – nie dają źle, na wszelki wypadek wszystko źle. A czy mogło by być dobrze? Mogło by gdyby się nie czepiali, wtedy można by robić co się chce, włączyć telewizor posłuchać politycznego jazgotu, przeczytać kolorowe gazetki i jako żywo krytykować wszystko i wszystkich. Na szczęście mamy koło siebie rodziców, dziadków, pokolenia ludzi oddanych, którzy z sercem zabiegali o naszą wolność, są również ludzie młodzi mądrzy, wykształceni, krytyczni do tego co serwują nam mas media i wiedzą, że wolność buduje się przez szacunek do drugiego człowieka. Teraz proszę o minusy, które potwierdzą fakt, że im więcej się o nich pisze i mówi tym bardziej są popularni i potrzebni.

  12 6