NIejestem historykiem ale wbrew zakazowi się nią zajmuję .

Jiu Jitsu: Złoto, srebro i brąz dla Bastionu Myślenice na European Championship 2017

 • Marek Stoszek 9 gru 2017

  Andrzej Szacun dla Ciebie i Chłopaków.

  8

Zapomniane zwyczaje?

 • Marek Stoszek 6 lis 2016
  adzygmunt napisał/a:

  W czasie luźnych rozmów w tzw. terenie wpadło mi w ucho słowo: "macherzyna". Nie wiem czy pisze się ten wyraz przez: "ch" czy "z" z kropką?". Cóż to takiego?
  Zagadka podwójna do rozwiązania.

  Drogi Adzygmuncie, to żadna tajemnica. Macherzyna to słowo , które funkcjonuje, raczej funkcjonowało głównie w naszych okolicach, choć do dziś można się z nim spotkać w okolicach np. Trzebini. Ma dwa znaczenia, pierwsze to pęcherz pławny występujący u ryb, drugie to pojemnik na machorkę. Ostatnio w czasie kwerendy archiwów Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego trafiłem na powiedzenie "...straszysz mnie jak kota macherzyną...". Ja osobiście skłaniał bym się do rybiego pęcherz i pochodzenia dworskiego tego określenia, gdzie ryby królowały.

  4

Myślenice: Kto potrącił tego psa i wlókł go za samochodem prawie kilometr?

 • Marek Stoszek 8 maj 2016

  Jak zwykle w Myślenicach, jedna kamera akurat była skierowana w lewą stronę, druga w prawą a trzecie była w d....e ! I wszystko w temacie. Przypomina mi to sprawę psa z Zarabia ubranego w sukienkę i zakatowanego przez, jak podaje policja, nieznanych sprawców. Dziadostwo, syf i nieudolność w mieście objętym monitoringiem.

  130 6

Cracovia

 • Marek Stoszek 2 mar 2016

  "Ależ Pasy Panu grają idą na majstra , pozazdrościć" , takie słowa usłyszałem od kibica Wisły, byłego współwłaściciela Telefoniki, którego bardzo cenię i poważam za osobistą kulturę i takt. Jeśli chodzi o sprawy sportowe i nie tylko. A tak nawiasem mówiąc to wiele lat , bardzo wiele czekałem na ten moment kiedy to kibice Wisły zamiast szydzić ze mnie chowają się do budy :-)

  3 5
 • Marek Stoszek 23 mar 2015

  Jako stary kibic Craxy przełknąłem kolejną porażkę z Wisłą, z resztą nie pierwszą i niestety pewno nie ostatnią :-) . Ale bez dramatu bo to jest sport, piłka i ma być zabawa i troche śmiechu a nie szowinizm, gonitwa z maczetami i przezywanie jedni drugich . Gratulacje dlarywala z drugiej strony błoń. Jak śpiewa Makino dałem Cracovii serce na dolę garbatą i taki już mój los :-).

  4 2
 • Marek Stoszek 19 mar 2015

  Mam takie pytanie do takiego_gościa co będzie z waszych szyderstw jeżeli Wisła z Nami w sobotę przegra, no bo tego nie można wykluczyć. Jak wiadomo polska liga jest słaba i nieprzewidywalna i każdy z każdym może wygrać i odwrotnie. Oczywiście nie usprawiedliwiam Cracovii po kompromitacji z Błękitnymi ale i Wisła z Zawiszą też się ośmieszyła więc bez histerii i czekamy na derby.

  2 3
 • Marek Stoszek 3 paź 2014
  OLO1 napisał/a:

  po co tyle chamstwa wystarczy się tylko cieszyc brawo cracowia

  Dokładnie 108 % poparcia dla OLA. Jako stary i wiekiem i stażem kibic Pasów uważam że nie ma potrzeby wulgarnymi wpisami okazywać radości. Nie ma wątpliwości do przyszłych derbów "rządzimy" w Krakowie cieszmy się z tego bez wulgaryzmów i niepotrzebnych napięć.

  4 6
 • Marek Stoszek 28 wrz 2014
  Zenek napisał/a:

  Niestety jako stary Pasiak "ciemność widzę". Tak słabej Craxy dawno nie widziałem. Tylko ślepa wiara kibica nie dopuszcza myśli o katastrofie, ale czy to wystarczy...

  Na Cracovię jeżdżę od mniej więcej 1980 r. Najpierw oczywiście z Tatą i Bratem potem już samodzielnie :-). Odszczekuje , tylko bez aluzji :-), to co napisałem wcześniej. To co dziś widziałem to " są chwile dla których się żyje".
  PS. Sójka rozumiem Twój ból ale ta insynuacja o żydowskich korzeniach to prostactwo. Szczerz mówiąc wolałbym mieć żydowskie korzenie niż milicyjne :-)

  7 8
 • Marek Stoszek 22 wrz 2014

  Niestety jako stary Pasiak "ciemność widzę". Tak słabej Craxy dawno nie widziałem. Tylko ślepa wiara kibica nie dopuszcza myśli o katastrofie, ale czy to wystarczy...

  3 2

I i II wojna w okolicach Myślenic-Dobczyc

 • Marek Stoszek 21 lut 2016

  Tak to z całą pewnością pozycje rosyjskie, szczególnie te znajdujące się nad skałkami w okolicach kamiennego krzyża.

  2

Myślenicki szpital - oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej

 • Marek Stoszek 15 lut 2016

  Bez obawy, dobrzy fachowcy i miła obsługa. Szczególnie Doktorzy Ślęczka, Karkosz i Pucz.

  10 4

Myśleniczanin pojedzie w Rajdzie Monte Carlo

 • Marek Stoszek 20 sty 2016

  Moim zdaniem to sensacyjna wiadomość. Jako miłośnik i były uczestnik rajdów będę śledził z zapartym tchem i kibicował załodze. Powodzenia i bezpiecznie do mety, a jak mówił św. pamięci Jan Ripper miejsce się znajdzie ! Trzymam kciuki.

  7

Noworoczne Derby 2016: Wygrał Dalin. Tak jak przewidywaliście

 • Marek Stoszek 2 sty 2016

  Niestety nie mogłem w tym roku być w tym roku na Derbach, ale bardzo się cieszę że wygrał Dalin. Jest on klubem myślenickim z pięknymi tradycjami i to w różnych dyscyplinach. W skutek wcześniejszych tragicznych decyzji i zupełnej niekompetencji poprzedniego zarządu znalazł się w nie najlepszej sytuacji. Dziś ma nowy zarząd, który rokuje nadzieje na przyszłość i myślę że będzie dobrze. Dobrze że chłopaki wygrali, bo z całym szacunkiem Orzeł to jednak LKS/LZS i życzę mu jak najlepiej ale raczej nie może równać się z drużyną taką jak Dalin.

  17 15

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Marek Łatas musi przeprosić kandydata na posła

 • Marek Stoszek 22 paź 2015

  A mi po prostu i po ludzku jest przykro, że muszę się zgodzić z w/w cytatem, ale racje ma służbista. Przykro mi dla tego , że znam Pana Marka Łatasa od wielu lat i wiem że jest to wartościowy człowiek z dużym potencjałem, przykro mi że ten potencjał zaprzepaścił a najbardziej jest mi przykro że dał się wplątać w intrygi lokalnych kacyków, którym nie chodzi o nic innego tylko oto żeby coś "zgarnąć pod siebie". W nadchodzących wyborach, podobnie jak w wyborach na burmistrza, zdecydowanie popieram Jarosława Szlachetkę bo wierzę w to że jest On w stanie zburzyć układ, który od wielu lat dusi nasze miasto.

  8 7

Salon Play !!!

 • Marek Stoszek 2 wrz 2015

  Jak czytam to nasuwa mi się jedna refleksja ale jej nie przytoczę bo moderator natychmiast usunął by mój tekst :-). Powiem jedno, jestem klientem PLAY praktycznie od początku i jestem z tych usług bardzo zadowolony, a klientem jestem wymagającym na granicy "upierdliwości". Dużo podróżuje, korzystam z internetu i innych usług i uważam że zgodnie z reklamą jest to najlepsza sieć w chwili obecnej, może jedynie PLUS może z nią konkurować. To co pisze czawez27 jest po prostu żałosne, może nie żałosne ale na pewno śmieszne i kompromitujące samego autora. Tyle ode mnie.

  12 9

Kościół katolicki

 • Marek Stoszek 4 kwi 2015

  Wiem że narażę się "postępowej" większości ale Ci odpowiem 6.30 , 8.00, 9.30 , 11.00 , 12,30 , 14.00 i 18.00. w Kościele Parafialnym. W "Kościółku" 7.30 , 10.00 i 14.00.

  6

Płoną trawy w powiecie. Wystarczyło kilka słonecznych dni

 • Marek Stoszek 25 mar 2015

  "Chłop u nas to ciemny jest" S. Bareja "Miś"

  23 13

Zabite szczeniaki w koszu na śmieci. Małe kotki w toalecie

 • Marek Stoszek 5 paź 2014
  silverrose napisał/a:

  Seba jak nie masz nic mądrego ani konkretnego do powiedzenia to lepiej się nie wypowiadaj... bo aż szkoda czytać te Twoje "wypowiedzi".. ale niestety już nie raz spotkałam się z osobami, które twierdziły że zwierze nie odczuwa bólu więc bez problemu można je bić, katować czy zabić..
  Muza ma całkowitą racje.. ile było już sytuacji gdzie ktoś zaczynał od zabijania zwierząt, a następnie kończyło się na zabiciu człowieka.. żeby zobaczyć "jak to jest odebrać komuś życie"..

  No co poradzić Kapykowa i Silverrose należymy do ginącego gatunku, który uważa że zwierzę też czuje ból, upokorzenie i cierpienie, Seba i tak wie lepiej, pamiętam kiedyś wypowiedź w sejmie św. pamięci Marszałka Małachowskiego do jednego z posłów " ...pamiętam jak takich jak pan po dworach bili batami..." w tedy się na to oburzyłem dziś wiem że była to słuszna metoda.

  12 6
 • Marek Stoszek 5 paź 2014

  Seba jakiś ty mądry i przenikliwy aż dech zapiera ! Nie wolno zabijać nikogo ani nigdzie nie zależnie czy jest to człowiek czy zwierze. Bo tak rodzi się patologia . A co zwierze nie czuje i nie cierpi ? A co powiesz na zakatowanie psa przebranego w sukienkę na pograniczu Osieczan i Zarabia ? Że pijane bydło chciało się tylko zabawić i w zasadzie to było cool ? Chłopie zastanów się co piszesz bo to jest dramat.

  19 11

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

 • Marek Stoszek 1 paź 2014

  Ja to mam sprecyzowane preferencje wyborcze, zdecydowanie głosuję na byłego naczelnika i kilkudniowego burmistrza Stanisława Kota. Głosowałem na niego ostatnio, osiem lat temu i dwanaście. Nie ma to znaczenia dla mnie czy startuje czy nie i tak na niego będę głosował. Mam nadzieje że tym razem przejdzie a wraz z nim lokalni biznesmemi /celowe przejęzyczenie/ którzy dla swojej prywaty poparli by nawet Bin Ladena. Preferowali naczelnika Kota, potem innego kandydata a teraz są już w przeciwnym obozie z innym. Ale ja i tak na Pana Kota głosuję.

  2 16

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

 • Marek Stoszek 19 wrz 2014

  Ja od 2012 r. zawsze wracam Euro-busem z pracy z Krakowa. Zawsze wszystko OK i pełna kultura. Jestem bardzo zadowolony.

  5 5

ZAGINIONE/ZNALEZIONE/POTRZEBUJĄCE POMOCY ZWIERZĘTA

 • Marek Stoszek 8 wrz 2014

  Przede wszystkim proszę pojawiać się w miejscu gdzie ostatni raz byli Państwo z suczką. Beagle zawsze wracają na miejsce gdzie rozstały się z właścicielem, wiem to jako doświadczony "beaglowiec". Oczywiście gdybym coś wiedział za raz dam znać.

  1

Piłka nożna: Jaka przyszłość Dalinu? Spadek do V ligi, czy likwidacja?

 • Marek Stoszek 26 lip 2014

  A po co nam Dalin mamy przecież Wisłę w Myślenicach i to jest teraz priorytet. Co tam wizytówka miasta i ponad 90 lat tradycji liczy się tu i teraz ! W zeszłym roku miałem okazję rozmawiać z dwoma prominentnymi działaczami Dalinu przy okazji pewnego projektu, który realizowałem, mówili mi " zobaczy pan teraz przy Wiśle to Dalin odżyje" Co dziś mamy ? Kolejną flagową firmę i najbardziej rozpoznawalną wizytówkę miasta obok PKS-u "wyrzuconą do kosza" . Osobiście nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego czarnego scenariusza ale chyba będę musiał, mam tylko nadzieje że Pan Augustyn Grochal patrzy na to wszystko z nieba i w końcu zareaguje.

  9 4

Myślenice: Otwarcie stoku w drugi dzień świąt

 • Marek Stoszek 26 gru 2013

  No w końcu, dziś wyruszam na stok :-)

  3 1

Motory górskie na Górze Plebańska i w lesie na Mikołaju

 • Marek Stoszek 29 paź 2013

  "Jeden jeździ motocyklem drugi łazi po lesie szukając pozostałości po wojnie." Tak drogi Cygnusie tylko ten co szuka pozostałości po wojnie nie stwarza zagrożenia dla innych, nie rozjeżdża szlaków nie płoszy zwierzyny, nie zatruwa środowiska i nie wk...a ludzi co do lasu przychodzą po ciszę i spokój na łono natury. Nie ma i nie będzie w cywilizowanym świecie przyzwolenia na harce hołoty nie zależnie czy Ci się to podoba czy nie. Na szczęście tych co tak myślą jest coraz więcej.

  12 4