Ich główna funkcja to upłynnianie ruchu, ale od 12 lat radni nadają im imiona. Dzisiaj nazwanych mamy 9 rond

 • 10 lis

  Panie Pawle, ludzie myślący pamiętają o Pana zasługach i podejmowanych działaniach. Dziękujemy! Smaki Ziemi Myślenickiej czuję do dziś!

  12 2
 • 10 lis

  A w polskim rządzie i jego otoczeniu "typowe" polskie nazwiska, np. Kanthak, Schreiber, Muller czy Schefernaker nie przeszkadzają? Tam jest ok. W myślenickim parku przeszkadza. Ciężkie jest życie w kraju, jeśli ktoś nie nazywa się, nie wygląda i nie myśli, jak - przepraszam za słowo - prezes. Inny to gorszy, zły? Współczuję!

  2 4
 • 9 lis

  Jan Sztaudynger uwielbiał myślenicki park i Zarabie. Pięknie opisał swoje tu wizyty w książce pt. "Szczęście z datą wczorajszą". Polecam lekturę! Dla mnie patron parku trafiony!

  8 3

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 26 sie

  Człowieku, czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że chodząc po ulicy nie mam w ręce żadnych śmieci, wiec po prostu nie śmiecę wokół siebie i nie jestem niechlujna i musisz to przyjąć do wiadomości, nawet z trudem. Nie jestem więc - wg twojego pojęcia - śmieciarzem. A z definicją słownikową tego słowa nie zamierzam dyskutować. Takie jest określenie tego zawodu i nic uwłaczającego tu nie ma.

  1 1
 • 26 sie

  Śmieciarzem nie jestem. Petów nie rzucam na ulicę, bo nie palę. Batoników ani zapiekanek ani nic innego nie jem idąc ulicą, wiec papierków i opakowań też nie rzucam. Reklamówek ze śmieciami także nie wyrzucam na ulicę, w lesie czy w górach, bo koło domu mam 8 pojemników na śmieci i to mi wystarcza. Gdyby wszyscy tak" śmiecili" na ulicach, jak ja - byłoby cudownie w naszym mieście. Wiem, że bezpodstawne obrażanie ludzi jest w tym kraju powodem do dumy. Na szczęście ja na takie zaczepki nie zwracam uwagi. A przy okazji - nie jestem śmieciarzem, bo śmieciarz to albo osoba pracująca w firmie opróżniającej kosze na śmieci albo osoba szukająca w śmietnikach czegoś, co może się jeszcze przydać. Nie należę ani do jednej ani do drugiej grupy osób.

  1 1
 • 25 sie

  Szłam dzisiaj z "Mrówki" i aż do "Kauflandu" nie było ani jednego kosza. Mąż palił papierosa i niósł tego peta do kosza przy "Kauflandzie", choć prosiłam, by go dziabnął w bok. Ja bym nie niosła. Wszystko ma swoje granice. Na szczęście nie palę. Tak to jest mieć kulturalnego męża...

  12 2

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 17 lip

  Tłumaczą, że chcą wziąć ślub kościelny , bo oboje są bardzo wierzący. Paranoja! A podobno co Bóg złączył... I rozwodów w kościele podobno nie ma. Za pieniądze wszystko jest. Kościół za pieniądze zrobi wszystko, bo już od dawna właściwie nie głosi Słowa Bożego, tylko umożliwia mówienie z ambony politykom albo nazywa miernych polityków apostołami. Porażka! I tacy chcą mnie uczyć moralności i mówić, kto jest prawdziwym Polakiem, katolikiem itp. Ciemny lud wszystko kupi.

  7 1

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki

 • 13 lip

  Boże, jakie to żałosne... Smakowało?

  2

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

 • 4 lip

  Cały rząd, premier, marszałek sejmu jeżdżą po całym kraju i agitują już od kilku tygodni i nikt się nie przejmuje, że kraj właściwie bez zarządzania. Widać, można się obyć bez takich władz, Różnicy nie widać, czy oni są czy ich nie ma. Wirusa też nie ma, jak bełkota niejeden. Tylko chorych przybywa. Ale czy w tym kraju może jeszcze coś dziwić?

  34 15

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 29 cze

  Na pytanie w tytule: "Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła?", odpowiadam: Nie tylko można, ale należy. Mówię tu o kościele w Polsce. Kimże jest np. pan Jędraszewski, żeby wyzywać ludzi np. od "tęczowej zarazy"? Ktoś jest piekarzem, lekarzem, kierowcą itp., a ktoś jest z zawodu biskupem. W czym on jest lepszy ode mnie, od ciebie? Ostatnio często brałam udział w mszach on-line, ale np. w USA czy Wielkiej Brytanii. I tam byłam faktycznie na mszy, a nie na wiecu wyborczym. Słuchałam Słowa Bożego (po to chodzę do kościoła), a nie obraźliwych słów kościelnego urzędnika. Wiem jedno: szybko do kościoła w Polsce nie wrócę.

  2 2

Zatrzymał się, wycelował, rozpędził i rozjechał psa, a następnie uciekł. Wszystko nagrała kamera

 • 25 cze

  Dzieciak wyszkolony pewnie się już rozgląda za drzewkiem dla mamy i taty, gdy im lat przybędzie.

  14 2
 • 25 cze

  A swoją drogą właściciele psa też jacyś dziwni, Nie wiedzą, gdzie jest ich pies?

  18 18
 • 25 cze

  A w niedzielę pójdzie do kościoła. Polski, biały katolik uważający się za lepszego od innych.

  49 37

Gdzie zorganizować komunię?

 • 17 cze

  Zapytaj w restauracji "Dallas" w Borzęcie.

  2 7

cytaty które wzbogacają

 • 5 cze

  Mnie interesuje od strony socjologicznej uwielbienie dla osoby, którą znam przede wszystkim z takich wyrażeń wypowiadanych na sali sejmowej, pod krzyżem, jak: : "mordy zdradzieckie", "chamska hołota", "kanalie' itp. Mądrego z tych złotych ust nie słyszałam nic, bo rozmowy (monologi i decyzje do wykonania) prowadzone są tylko w ukryciu w budynku otoczonym kordonem dziwnych panów. No, ale są widać ludzie, którzy spragnieni są takiego słownictwa. Daj Boże zdrowie.

  5 2

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 • 3 cze

  W czasie odbioru nikt tego nie widział? Tak samo odbierają wykonanie ulic w piękny słoneczny dzień, a po deszczu kałuże powyżej kostek. I proszę mi nie wmawiać, że to wina słońca!

  20 4

Abonament RTV.

 • 5 lut

  Ja niestety płacę, choć od lat nie oglądam telewizji rządowej. A większość zwolenników tej telewizji nigdy nie płaciło i nie płaci abonamentu. I jeszcze się tym chwalą. Ich poziom umysłowy dorównuje poziomowi ich telewizji.

  10 3

Kolęda świąteczna

 • 8 sty

  Cala rozpiska jest na stronie internetowej parafii. Ludzie, coście takie nie kumate...

  2 1

Ks. Zdzisław Balon: Przyjdźcie. Jubileusz koronacji Cudownego Obrazu, to święto naszej Matki!

 • 17 sie 2019

  W przyszłą niedzielę to będzie już po uroczystości. Główna Msza jest w sobotę. Ale pogoda w niedzielę też jest wskazana.

  16 2

Ktoś celowy rozsypuje pinezki pod blokiem nr3 na osiedlu-1000lecia

 • 6 lip 2019
  Lemoor Moris napisał/a:

  Sam przebiłem pod tym blokiem juz 2 opony a moi koledzy równierz po 5 a nawet 9 opon . Proszę uważać . Proszę o zgłoszenie tego gdzieś .

  To na co czekasz? Zgłoś.

  7

Zegarmistrz

 • 28 cze 2019

  Dobre chęci się liczą. Pozdrawiam.

  1
 • 28 cze 2019

  Przecież mówiłam o nim wyżej...

 • 28 cze 2019

  Bardzo proszę.

 • 28 cze 2019

  Jest na Rzemieślniczej koło powstającego nowego bloku (na zakręcie) oraz w rynku koło ul. Piotra Skargi (obok sklepu obuwniczego).

  1