Ślub (jednostronny) w Myślenicach

 • 7 maj

  Brałam taki ślub 29 lat temu. Wymagana była wtedy zgoda biskupa, ale biskup wtedy był normalny i nie uważał niekatolików i innych za zarazę, jak robi to obecny. Również z księżmi rozmawiało się w miarę normalnie, bo też uznawali, że nie każdy musi być katolikiem. Dzisiaj popierają jedynie słuszną partię, która uważa, że katolicka rodzina to wszyscy katolicy w tej rodzinie. Ja miałam szczęście i do dziś szczęśliwie żyję w rodzinie, a jak patrzę na niektóre katolickie małżeństwa po drugim lub trzecim ślubie kościelnym to po prostu pusty śmiech mnie ogarnia. Hipokryzja!

  10 4

Koniec z jedną całodobową apteką. Teraz aptekarze będą pełnić dyżury. Kto i kiedy ma otwarte?

 • 4 maj

  Apteka przy ul. Jagiełły obecnie nazywa się "4 Pory Roku", a nie "Mandragora".

  4 1

Zmarł Emil Biela. Pisarz, felietonista, nauczyciel pokoleń myśleniczan

 • 20 kwi

  To był prawdziwy Nauczyciel - wiedzy, polszczyzny, kultury, życia... Wymagał od każdego tyle, ile mógł wymagać, bo wiedział, że ludzie są różni. Nie było dla Niego wykluczonych. Doceniał każdy
  wysiłek i sprawiedliwie go oceniał. Jestem dumna i szczęśliwa, że byłam Jego uczennicą!

  27 2

Test PCR

 • 14 kwi
  msae napisał/a:

  Dobczyce specjalmed, Lubień cardio grupa

  Chociaż odpowiedź przyszła po czasie - bardzo za nią dziękuję. Może się jeszcze komuś przyda?

  4
 • 11 kwi

  "Bardzo dziękuję " za wskazanie mi chociaż jednego miejsca wykonania testu. Już się zarejestrowałam. W Krakowie...

  2 1
 • 9 kwi
  bono napisał/a:

  Nagonka a AstraZeneka, a Pfizer też nie jest doskonały.
  Starszy pan którego dobrze znam
  miesiąc po pierwszym szczepieniu Pfizerem wylądował na COVID w szpitalu. 3 tygodnie na tlenie. Jest już w domu ale przed choroba sprawny człowiek , chodzi z pomocą balkoniku.
  Mój dentysta zaszczepiony dwoma dawkami, przestał przyjmować przez tydzień, ze względu na covid w rodzinie. Po tygodniu zadzwoniono z jego gabinetu przekładając wizytę o kolejny tydzień, ze względu na poważny stan.

  Gdzie tu jest odpowiedź na pytanie o miejsce zrobienia testu?

  5 2
 • 9 kwi

  A jaki to ma związek z moim pytaniem?

  6 3
 • 9 kwi

  Niestety, tam nie robią.

 • 9 kwi

  Czy ktoś wie, gdzie w Myślenicach - poza namiotami - można zrobić test PCR na koronawirusa? Płatny lub bezpłatny.

Zamknięte galerie? To nie problem. Artystka swoje prace powiesiła na ogrodzeniu

 • 9 kwi

  Można? Można. Jola wspaniałą artystką jest! Super fotografie! Brawo Jolu!

  6 2

Zespół ds. kobiet rozwiązany. Powstał rok temu, ale nie zebrał się ani raz

 • 21 lut

  Priorytety polityki społecznej i potrzeby społeczne gminy Myślenice nie uwzględniają kobiet. Może doczekamy się stref wolnych od kobiet? Przykre to jest, ale mnie w tym kraju już nic nie dziwi. W następnych wyborach - kobiety do urn! I wybierajcie dalej takich milusich włodarzy!

  12 2

Kino MOKiS

 • 21 lut

  Prawdopodobnie teraz trwa remont kina.

  2 2

Wandale niszczą zalew w trakcie remontu. „Ręce opadają”. Gmina zgłasza sprawę na policję

 • 4 gru 2020

  Nie wiem, kto jest bardziej dziki...

  4 22

Ich główna funkcja to upłynnianie ruchu, ale od 12 lat radni nadają im imiona. Dzisiaj nazwanych mamy 9 rond

 • 10 lis 2020

  Panie Pawle, ludzie myślący pamiętają o Pana zasługach i podejmowanych działaniach. Dziękujemy! Smaki Ziemi Myślenickiej czuję do dziś!

  12 2
 • 10 lis 2020

  A w polskim rządzie i jego otoczeniu "typowe" polskie nazwiska, np. Kanthak, Schreiber, Muller czy Schefernaker nie przeszkadzają? Tam jest ok. W myślenickim parku przeszkadza. Ciężkie jest życie w kraju, jeśli ktoś nie nazywa się, nie wygląda i nie myśli, jak - przepraszam za słowo - prezes. Inny to gorszy, zły? Współczuję!

  2 4
 • 9 lis 2020

  Jan Sztaudynger uwielbiał myślenicki park i Zarabie. Pięknie opisał swoje tu wizyty w książce pt. "Szczęście z datą wczorajszą". Polecam lekturę! Dla mnie patron parku trafiony!

  8 3

Za dużo śmieci w mieście? Urzędnicy mają pomysł jak temu zaradzić

 • 26 sie 2020

  Człowieku, czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że chodząc po ulicy nie mam w ręce żadnych śmieci, wiec po prostu nie śmiecę wokół siebie i nie jestem niechlujna i musisz to przyjąć do wiadomości, nawet z trudem. Nie jestem więc - wg twojego pojęcia - śmieciarzem. A z definicją słownikową tego słowa nie zamierzam dyskutować. Takie jest określenie tego zawodu i nic uwłaczającego tu nie ma.

  1 1
 • 26 sie 2020

  Śmieciarzem nie jestem. Petów nie rzucam na ulicę, bo nie palę. Batoników ani zapiekanek ani nic innego nie jem idąc ulicą, wiec papierków i opakowań też nie rzucam. Reklamówek ze śmieciami także nie wyrzucam na ulicę, w lesie czy w górach, bo koło domu mam 8 pojemników na śmieci i to mi wystarcza. Gdyby wszyscy tak" śmiecili" na ulicach, jak ja - byłoby cudownie w naszym mieście. Wiem, że bezpodstawne obrażanie ludzi jest w tym kraju powodem do dumy. Na szczęście ja na takie zaczepki nie zwracam uwagi. A przy okazji - nie jestem śmieciarzem, bo śmieciarz to albo osoba pracująca w firmie opróżniającej kosze na śmieci albo osoba szukająca w śmietnikach czegoś, co może się jeszcze przydać. Nie należę ani do jednej ani do drugiej grupy osób.

  1 1
 • 25 sie 2020

  Szłam dzisiaj z "Mrówki" i aż do "Kauflandu" nie było ani jednego kosza. Mąż palił papierosa i niósł tego peta do kosza przy "Kauflandzie", choć prosiłam, by go dziabnął w bok. Ja bym nie niosła. Wszystko ma swoje granice. Na szczęście nie palę. Tak to jest mieć kulturalnego męża...

  12 2

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

 • 17 lip 2020

  Tłumaczą, że chcą wziąć ślub kościelny , bo oboje są bardzo wierzący. Paranoja! A podobno co Bóg złączył... I rozwodów w kościele podobno nie ma. Za pieniądze wszystko jest. Kościół za pieniądze zrobi wszystko, bo już od dawna właściwie nie głosi Słowa Bożego, tylko umożliwia mówienie z ambony politykom albo nazywa miernych polityków apostołami. Porażka! I tacy chcą mnie uczyć moralności i mówić, kto jest prawdziwym Polakiem, katolikiem itp. Ciemny lud wszystko kupi.

  7 1

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki

 • 13 lip 2020

  Boże, jakie to żałosne... Smakowało?

  2

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

 • 4 lip 2020

  Cały rząd, premier, marszałek sejmu jeżdżą po całym kraju i agitują już od kilku tygodni i nikt się nie przejmuje, że kraj właściwie bez zarządzania. Widać, można się obyć bez takich władz, Różnicy nie widać, czy oni są czy ich nie ma. Wirusa też nie ma, jak bełkota niejeden. Tylko chorych przybywa. Ale czy w tym kraju może jeszcze coś dziwić?

  34 15

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 29 cze 2020

  Na pytanie w tytule: "Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła?", odpowiadam: Nie tylko można, ale należy. Mówię tu o kościele w Polsce. Kimże jest np. pan Jędraszewski, żeby wyzywać ludzi np. od "tęczowej zarazy"? Ktoś jest piekarzem, lekarzem, kierowcą itp., a ktoś jest z zawodu biskupem. W czym on jest lepszy ode mnie, od ciebie? Ostatnio często brałam udział w mszach on-line, ale np. w USA czy Wielkiej Brytanii. I tam byłam faktycznie na mszy, a nie na wiecu wyborczym. Słuchałam Słowa Bożego (po to chodzę do kościoła), a nie obraźliwych słów kościelnego urzędnika. Wiem jedno: szybko do kościoła w Polsce nie wrócę.

  2 2

Zatrzymał się, wycelował, rozpędził i rozjechał psa, a następnie uciekł. Wszystko nagrała kamera

 • 25 cze 2020

  Dzieciak wyszkolony pewnie się już rozgląda za drzewkiem dla mamy i taty, gdy im lat przybędzie.

  14 2
 • 25 cze 2020

  A swoją drogą właściciele psa też jacyś dziwni, Nie wiedzą, gdzie jest ich pies?

  18 18