Natalia Nowacka rezygnuje z funkcji wicedyrektora MOKiS. Odchodzi do Niepołomic

 • 6 wrz

  Tak, jakby wszyscy Myśleniczanie pracowali w Myślenicach. A u nas nie pracują ludzie z innych miejscowości? I co się tu dziwić?

  6 3

Roztańczona Polska na płycie Rynku w Myślenicach. Zagrała Doda, Pectus, B.R.O

 • 13 sie

  Ciekawe, ile pani zwana potocznie Dodą zainkasowała pieniędzy za swój pożal się Boże kilkuminutowy "występ"? A początkującemu nauczycielowi trzeba dopłacać do najniższej krajowej pensji. Kraj absurdów!

  99 56

Myślenice. Tour de Konstytucja na Skwerze Przyjaźni. Rozmawiali o Konstytucji, wartościach i nadchodzących wyborach

 • 12 sie

  Informacja była np. na Miasto-info, czyli tutaj. Tylko ludzie niezainteresowani, przywykli do bylejakości, bojący się zmian i demokracji. Niektórym wygodnie pod butem - przepraszam za brzydkie słowo - prezesa. Co się z tym narodem porobiło?

  19 25

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

 • 29 maj
  niewierzacy napisał/a:

  którego boga?

  To już musisz sam zdecydować, to Twój wybór. U mnie w rodzinie są wyznawcy różnych religii, są też ateiści. Nikomu to nie przeszkadza, nikt nie uważa się za lepszego lub gorszego. To tylko wg niektórych w naszym kraju jak wyglądasz inaczej, jak wierzysz czy kochasz inaczej to jesteś największym wrogiem, jesteś ideologią, a nie człowiekiem itp. To tak, jakby wszyscy musieli mieć niebieskie oczy, proste jasne włosy jednej długości, mieć nazwisko na literę np. K, wzrostu 170 cm itd. A przecież ludzie różnią się wieloma rzeczami i wszyscy maja równe prawa. Tylko ludzie mali, bojaźliwi, nie mający własnego zdania boją się inności i różności. Współczuję tym po prostu nieszczęśliwym i chorym z nienawiści ludziom. Mnie szkoda życia na nienawiść. Mam jedno życie i mam zamiar przeżyć je szczęśliwie, po swojemu, nikomu nie szkodząc i nie słuchając absurdalnych czasem teorii wygłaszanych czy to z ambony czy w niektórych stacjach telewizyjnych.

  4 1
 • 24 maj

  Na pytanie postawione w tytule odpowiedź brzmi: nie tylko można, ale należy.

  1 1

Kryzys komunikacyjny dobiega końca? W poniedziałek 17 października na trasę Myślenice-Kraków wyjeżdża nowy przewoźnik

 • 16 paź 2022

  A jak z kursami w sobotę?

  17

Myślenice. Spada zainteresowanie budżetem obywatelskim. Te projekty wybrano do realizacji w 2023 roku

 • 12 paź 2022

  Kiedy jakiemuś mojemu rozmówcy brakuje logicznych i rzeczowych argumentów do dyskusji, a zaczyna używać język i słownictwo z rynsztoka, ja tę dyskusję kończę. Zostawiam go w tym jego bagienku. Niech każdy zostanie sobie w środowisku i towarzystwie, jakie mu odpowiada. I nie ma tu nic do rzeczy, czy ktoś ukończył (lata temu, jak ja, gdy jeszcze coś to znaczyło) szanowany na całym świecie uniwersytet czy szkołę, na której konto wystarczy dziś wpłacić czesne i która mieści się tuż za rogiem w wielu miasteczkach czy zakończył edukację na niższym szczeblu. Ja na to nie patrzę. Po prostu kulturę i obycie albo się ma albo tylko chciałoby się mieć.

  3 4
 • 11 paź 2022

  Gwoli wyjaśnienia:
  1. Nie mieszkam w bloku przy ul. Matejki od 30 lat i fontanna nie jest moja prywatna sprawą.
  2. Zgodę na remont fontanny wyrazili właściciele działki, bo taki jest wymóg regulaminu BO, mając taką zgodę zadanie może brać udział w BO.
  3.Nie stawiam tryskających sikawek ponad sport, natomiast wiem, że ideą BO miało w swym założeniu być finansowanie inwestycji nie mających innych możliwości i źródeł finansowania, sponsorów itp.
  4. Nie chodzi tylko o mój projekt, wcześniej były też inne, ale w okręgu nr 2 żaden nie ma szans realizacji, dlatego ludzie są zniechęceni.
  5. Nie wiedziałam, że pisanie i zgłaszanie do Urzędu swoich propozycji jest taką obrzydliwą rzeczą. Myślałam, że urząd jest dla ludzi.
  6. Szkoda, że nie można już wyrazić swojego zdania, a prawda dotycząca zasad funkcjonowania BO tak niektórych kole w oczy.
  7. Łatwo jest przychodzić na gotowe (np. boisko zrobione w ramach BO) i teraz strzępić język, nieco więcej wysiłku wymaga opracowanie, zgłoszenie i monitorowanie zadania w BO. Dobrze, ze chociaż umiesz się podpisać na karcie do głosowania, nieszczęśniku.

  11 13
 • 10 paź 2022

  Pisałam do Urzędu Miasta o tym, zgłaszałam poprawki do regulaminu budżetu. Nie doczekałam się nawet odpowiedzi, o wprowadzeniu zmian nie mówiąc. W okręgu nr 2 w Myślenicach od pierwszej edycji swoje zadanie zgłasza "Orzeł" mający swoich sponsorów i wiele corocznych dotacji miejskich i zgarnia całą pulę przeznaczoną na ten okręg. Zebrać przed treningiem setki głosów na swój projekt wśród samych zawodników i ich rodzin to żadna filozofia. Niektórzy nawet nie wiedzą, co podpisują. Ale ilość jest!
  Podobna sytuacja jest podczas zgłaszania projektów przez szkoły mające swoje organy prowadzące, których zadaniem jest m.in. ich wyposażanie. Czy budżet obywatelski to naprawdę miejsce na takie inwestycje?
  Oczywiście, że w takiej sytuacji inne projekty nie mają szans, bo ludzie są zniechęceni. I ci składający projekt, bo nie widzą szans na realizację zgłaszanego projektu mimo poświęcenia swojego czasu i energii i osoby głosujące nie widzące od lat możliwości wpływania na swoje otoczenie przez oddanie głosu. A takie było przecież założenie budżetu - przeznaczenie funduszy na projekty nie mające innych źródeł finansowania.
  Osoba zgłaszająca projekt nie robi przecież tego dla siebie, ale dla ogółu mieszkańców, dla naszego miasta.
  Wynik tegorocznego głosowania w okręgu nr 2 ja znałam już w maju po ogłoszeniu projektów. Ale trzeba było czekać aż do września.
  Może jeszcze kiedyś będzie u nas normalnie? Może budżet będzie kiedyś naprawdę obywatelski?

  33 35

dr Jadwiga Wąsowicz

 • 29 sie 2022

  Pani Doktor Wąsowicz nie żyje od kilku lat.

  6

Myślenice. Budżet Obywatelski 2022: Mniej pomysłów niż rok temu. Co proponują mieszkańcy?

 • 15 cze 2022

  Oczywiście, że zainteresowanie BO jest coraz mniejsze. Na własnej skórze - zgłaszając projekt w dwóch edycjach Budżetu - przekonałam się, jak to wygląda. W moim okręgu nr 2 co roku zgłasza swój projekt KS Orzeł. Czy Budżet "Obywatelski" to naprawdę właściwe miejsce na finansowanie inwestycji w organizacjach mających licznych sponsorów oraz coroczne wielotysięczne dotacje miejskie?
  Pojedyncze osoby zgłaszające propozycje do BO nie mają szans na zebranie tylu głosów, ile mogą oddać zawodnicy klubów sportowych z rodzinami w czasie jednego treningu. A przecież np. ja zgłaszając projekt nie robię tego dla siebie, ale w imieniu mieszkańców. dla całej społeczności miasta. Naiwnie myślałam, że to szansa na realizację projektów nie mających szans na finansowanie z innych źródeł.
  Zgłaszałam propozycje zmian w regulaminie BO, ale nawet nie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. To tez o czymś świadczy.
  Również w tym roku w moim okręgu zadanie zgłosił Orzeł. Wyniki głosowania są dla mnie znane już dziś. Po co więc głosowanie we wrześniu?

  39 4

Myślenickie miejsca, budynki których już nie ma ...

 • 20 mar 2022

  Najpierw przy ul. Reja, potem przy Gałczyńskiego.

  2
 • 2 sty 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  Bo to były jedyne publiczne kible w mieście, spłukiwanie wodą z umywalkami
  również dla dworca autobusowego który był na całej południowej połowie rynku.
  Te dwie połowy rynku rozdzielała droga do Dobczyc,

  Sorry , były jeszcze obskurne kible na Końskim Rynku, przy Bysince, smród był na odległość.ale tam wody nie było.

  Tak, jakby dzisiaj było ich w mieście więcej...

  3 2
 • 2 sty 2022
  Prawicowiec napisał/a:

  Nie jestem radnym.
  Myślisz że każdego słuchają?
  Czyli mam złożyć pismo do umig i podpisać prawicowiec i już?
  Czy wejść na sale obrad, przedstawić się , że mam pomysł na nazwanie mostu na Zarabiu i tu podać
  nazwisko dr. Amrożego?
  Tak to działa?

  Piszesz pismo do burmistrza ze swoim pomysłem i jego uzasadnieniem. Najlepiej mieć też listę poparcia swojej propozycji podpisaną przez inne osoby, wtedy jest to forma inicjatywy mieszkańców. Zostawia się to na Dzienniku Podawczym Urzędu, żeby mieć potwierdzenie przyjęcia pisma, bo burmistrz ma wtedy obowiązek odpowiedzenia na to pismo. Ja w ten sposób przed laty doprowadziłam do wykonania asfaltu i oświetlenia na mojej ulicy. Powodzenia!

  3
 • 31 gru 2021
  Prawicowiec napisał/a:

  Przy Berka Joselewicza naprzeciwko piwiarni stał tom doktora Ambrożego.
  Doktor Ambroży w tamtych latach, był postacią nr.1 na medycznym rynku.
  czekały do niego tłumy, a za wizytę brał ile łaska.
  Cudowny człowiek i wspaniały lekarz.
  Dziwie się, że jego imieniem nie nazwano czegokolwiek.

  To złóż taką propozycję w UMiG. Samo się nie zrobi.

  3

Punkt Paszportowy Myslenice

 • 10 mar 2022
  jaskokrakow napisał/a:

  [cytat=Lilka 1]

  Zięć stał robiąc paszporty dla synów w Krakowie stąd wiem ile stał - składał wnioski w ub czwartek

  W porządku - teraz znów mogą być kolejki z powodu sytuacji politycznej. Ja robiłam paszport w listopadzie i w punkcie paszportowym przy ul. Sebastiana w Krakowie poza urzędnikami nie było nikogo. Bywa i tak i tak.

  2 1
 • 9 mar 2022

  Punkt paszportowy ma być w nowym budynku starostwa przy ul. Drogowców. A w Krakowie to zależy. Ja nie czekałam ani minuty - ani składając wniosek ani przy odbiorze. Kolejki są w okolicy wakacji, ferii, świąt itp.

  4 1

Pierwszy transport z pomocą od mieszkańców Myślenic wyjechał na Ukrainę. Zbiórki trwają w całym powiecie

 • 27 lut 2022

  Dla jednych organizuje się transporty z pomocą ( i tak powinno być), a przed innymi stawia się zasieki i buduje mury graniczne. Ot i cała polityka. A ludzie tacy sami, jednakowo nieszczęśliwi...

  14 28

Myślenice. Kolejne parkomaty w centrum? Mogą stanąć na ul. Królowej Jadwigi. (GMINA PRECYZUJE ZAPOWIEDŹ)

 • 4 lut 2022

  Ta ulica na zdjęciach to chyba nie jest ulica Piotra Skargi...

  5 5

Dariusz Martynowicz, Nauczyciel Roku 2021: Od edukacji zależy wszystko

 • 17 gru 2021

  Podobny sposób myślenia i podejścia do uczniów, a także nowatorskie metody nauczania stosował przed laty niezapomniany mój cudowny nauczyciel i wychowawca Pan Profesor Emil Biela.

  11 1

Z cyklu "Pół żartem i trochę na serio"-Czyli "serdecznie zapraszamy "kochane Islamy" satyra.

 • 16 gru 2021

  Żenada... Tylko czemu mnie to dziś nie dziwi?

  6 3

12 listopada - dzień wolny w szkołach?

 • 5 lis 2021

  W których szkołach odbywają się zajęcia (lekcje) w dniu 12 listopada?

  1 9

Jan Biela otrzymał Małopolską Nagrodę Poetycką „Źródło”. To jeden z najważniejszych konkursów poetyckich w kraju

 • 25 paź 2021

  Serdeczne gratulacje!

  8

Piknik ekologiczny

 • 19 wrz 2021

  Piknik jest w sobotę 25.09. od 9 do 13 koło Szkoły Podstawowej nr 2. Informacja jest na myslenice.pl

  3

Nowa przestrzeń artystyczna w Myślenicach. Wernisaż Magdaleny Śliwy zainaugurował „Piwnicę pod lwem”

 • 13 wrz 2021

  A teraz w muzeum tylko historia, patriotyzm i walka o demokrację (tylko co ta walka dała?). To też potrzebne, ale życie toczy się tu i teraz i chcemy wiedzieć, czym żyje obecne pokolenie, tutejsi mieszkańcy. Bardzo dobrze, że powstało takie miejsce, jak Piwnica pod Lwem! Będzie gdzie się ukulturalnić!

  14 1