Idę pod prąd w wielu sprawach, sam nie rozumiem dlaczego, bo w zasadzie jestem legalistą!

Ktoś regularnie wysypuje śmieci na drodze Myślenice-Osieczany

 • adzygmunt 13 lip

  W mieście byłej premier /tylko dla lokalizacji miejscowości/ ktoś regularnie kradł z ogródków przydomowych zostawione konewki grabie kosiarki, Policja nie wykryła sąsiedzi i owszem Policja mała szkodliwość, sąsiedzi strzałki kredą na asfalcie >tu mieszka złodziej I nastał spokój! Osieczany do roboty!!!
  A swoją drogą kto posprząta śmieci wyłowione z rowów przydrożnych? Drugi miesiąc się suszą. Za kogo, wiatr je posprząta - do rowu ? Też sposób!!!

  1 1

Barwy biało - czerwone.

 • adzygmunt 12 lip

  Po wczorajszym wygraniu z Brazylią, w którym wydawało się Polacy sięgnęli szczytów, Iran w pierwszym secie szykował nam lodowate lądowanie. Naładowani dziką żądzą rozniesienia Polaków w pył w połowie pierwszej odsłony potrafili zburzyć nasze myślenie o eleganckiej grze fair. Kartki żółta i czerwona sędzia Serb i wydawało się że będzie gładkie trzy-zero A jednak trzeci? skład pokonał najsilniejszy zestaw Iranu, W secie trzecim powietrze zeszło z wojowników a czwarty położył oddychających uszami na łopatki. Ktoś tam jeszcze się ruszał - libero, lecz to było jakby ranny ptaszek podnosił się do lotu.
  Na koniec. Heynen ma problem, który team ma powalczyć o Olimpiadę?

  2
 • adzygmunt 11 lip

  Niesamowitym jest, że trzeci zespół biało czerwonych wygrywa z pierwszym brazylijskim.Kto ustala "kolejność ważności". Na boisku i w grze tego nie widać.Brazylia poległa 2:3 z Polską.Mimo to nie jest tak że świat siatkarski jest na rozkładzie. Jeszcze wyrwiemy /co poniektórzy/ resztki włosów nim otworzą sie wrota olimpijskiego turnieju.
  Zwycięzców się nie sądzi.Ale... by był progres wypada poprawić, doskonalić właściwsze określenie elementy:
  1-Zagrywkę. Mocna, druzgocąca z asami jest solą gry Flot i owszem sytuacyjnie.
  2- Mniejsza ilość błędów, Dziwne to ale zagrywka flotem często ląduje w siatce a już teraz mało jest zepsutych odbiorów u dobrego poziomu przeciwników.
  3-Zbicie KONIECZNA jest kontrola gdzie są ręce blokujących.
  Polska siatkówka staje się potęgą dlatego bo młodzież widzi drogę awansu do pierwszych zespołów. Młodzi są bardzo często lepsi od armii zaciężnej dogrywającej do emerytury i kluby nie sięgają po nią jak to się dziej w piłce nożnej, koszykówce.
  To naszych graczy świat szuka Polska siatkówka górą!

 • adzygmunt 29 cze

  Po wygranej Kanadyjskich siatkarzy z Włoskimi. Nasi już witają się z gąską? Trochę za wcześnie. Gra daleka jest od dobrej, rotacje w składzie Heynena nie usprawiedliwiają słabej gry w obronie. Uważam jednak, że trener ma rację szykując zespół do gry o Olimpiadę. Szóstka teraz i szóstka na Olimpiadzie to jest różnica, I o taki cel warto gubić teraz punkty Turniej Final Six to wyśmienita promocja dla młodych zawodników w świecie piłki siatkowej.

 • adzygmunt 25 mar

  Co to jest gra na autobus? Ja widziałem ze wyciąganie ŁOTYSZY z ich połowy nie udawało się. Granie na wrzutkę przystoi LZSom a zespołowi aspirującemu do wyjścia z grupy już nie. Dwoma dziewiątkami Brzęczek zagęścił środek pola, to dlatego bramkarz ŁOTYSZY /Arki Gdynia/ miał połowę mniej pracy. Dopiero Błaszczykowski rozciągnął grę na boki! Oj ciężko naszym będzie, ciężko!

  1
 • adzygmunt 21 mar

  Piłka zaczęła dysponować moim czasem, dobrze że nie zdrowiem. 35 minut dobrej gry 45-80 skromnie jak na zespół który chce wyjść z grupy. Skromne 1:0 ale bogate 3 punkty.
  Ciężka praca Lewandowskiego, brał na siebie dwóch, trzech obrońców i Piątek mógł bawić się swoimi coltami!

 • adzygmunt 6 sty

  T.Cz.S Nasze Orły odpadły w realnej walce o podium w tym turnieju. Może jeszcze coś do pokazania ma Stoch Kadra nie miała okresu roztrenowania i z marszu rozpoczęła przygotowanie do obecnego sezonu. Metoda Hongahera to nowość. Od grudnia widać niedostatek psychiki i fizyczności. Kamil miał słaby początek to może u niego okres dobrej formy przypadł na ciut później?
  Porównując to w przygotowaniach do sezonu lekkoatletów na dwa szczyty formy to tego drugiego szczytu /pierwszy w grudniu/ na mistrzostwa świata nie widać. Chciałbym się mylić!

Pociągiem z Myślenic do Krakowa w 45 minut za 5,50 zł? Ruszyły konsultacje w sprawie kolei

 • adzygmunt 6 lip

  45 minut i jestem na dworcu PKP? Zawrotna prędkość!!!!

  22 5

Problem z gołębiami

 • adzygmunt 30 cze

  Obserwuje od wielu lat odtwarzanie populacji sokoła wędrownego Są gniazda w Polsce obserwowane na żywo np Gdynia W budce w zasadzie lęgowej młode sokoły dokarmiane są przez rodziców w zasadzie tylko gołębiami Niestety nie miejskimi Te są bardzo bystre i swój kuper umieją chronić Natomiast gołębie hodowlane - pocztowe są ich łatwą zdobyczą każdego dnia. obrącze jest w gnieździe bardzo dużo. Problemu gołębia miejskiego tym sposobem się nie rozwiąże. Budapeszt kilka lat temu był miastem bez gołębi Dokarmiał te ptaki z środkiem antykoncepcyjnym /można znaleźć inne określenie/ I młodych gołąbków nie było. Było humanitarnie? nie wiem, ale skutecznie! choć kosztownie.
  Rachunek ekonomiczny jest konieczny. Węgrom się opłaciło?

  7

Wjechał w latarnie, złamał ją, skasował auto i... zniknął

 • adzygmunt 7 cze

  Kto ma OBOWIĄZEK naprawienia szkód w infrastrukturze drogi w wyniku kolizji uczestników ruchu drogowego? Znaki drogowe, barierki energochłonne itp.

  3 1

Przez 24 lata opiekował się kopcem Józefa Piłsudskiego. Teraz jego rolę przejmie gmina

 • adzygmunt 13 maj

  Staszku gratuluję, zawsze byłeś wzorem dobrego nauczyciela i społecznika.

  29 1

Czcionka

 • adzygmunt 28 kwi

  Dziękuję, znalazła się osoba , która załatwiła kwestię w 10 minut. Czcionka wróciła do normy czyli do Times News Roma.

  1
 • adzygmunt 25 kwi

  Po zmianie uszkodzonej pamięci zmieniła mi się czcionka. Widać to i w tym tekście u mnie czcionki są wytłuszczone /pogrubione/ inne są cieniutkie. Coś jest źle zainstalowane?
  W słowie np >wytłuszczone< litery t ł są pogrubione. Można to poprawić?

  3

Regularnie spacerowała po Zakopiance. Dotarli do niej dzielnicowi

 • adzygmunt 17 kwi

  Brawo!

  18 2

Kluczyki do Forda

 • adzygmunt 28 mar

  Nie w Ulejnie. 20 minut i koniec ..."wielkiemu stresu"!

  2
 • adzygmunt 28 mar

  Posypuję głowę popiołem. Jest mi głupio zwłaszcza, że sam nawołuje o poprawną polszczyznę.
  Kluczyki już naprawione. Dziękuję za zainteresowanie i skuteczną radę. Pozdrawiam adz

  1
 • adzygmunt 26 mar

  Kto naprawi kluczyk do Forda Ten z elektroniką nie przekręca stacyjki bez elektronika /zapasowy/ odpala silnik.
  Co oznacza spotkałem się na forum Forda jeżdżenie na czerwonym? nMoje klucze są tylko czarne

  2

Myślenicko gwara

 • adzygmunt 12 lut

  Kilka razy usłyszałem określenie pani wywyższającej się nad normalny poziom zachowania i ubioru kobiety wiejskiej jako: "popaniata"! Obecnie usłyszeć takie określenie jest niemożliwe z powodu wyrównania się zachowań i ubiorów całego społeczeństwa.

  1 1
 • adzygmunt 19 sty

  Dodam: mni(j) - mniej, sietniok, słabowity na zdrowiu!

  2 1
 • adzygmunt 13 sty

  Z Trzemeśni : "po połedniu" , "jakosi bedzie", "siadnij se", "legnij se", "wystał" /ukończył szkołę.

  3 3

Dobry żart tynfa wart

 • adzygmunt 27 sty

  argi030 To zależy czy lubisz kalambury słowne

 • adzygmunt 19 sty

  Czytaj starając się wypowiadać po ŚLĄSKU !
  Na lekcji geografii nauczycielka pyta " gdzie leży Krym? Na ciosku odpowiada uczeń!

  1 1

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

 • adzygmunt 15 sty

  Tak jak zabytkowy i bardzo dobrze zachowany piec kaflowy z dworku modrzewiowego w Drogini a także bale - drewno. płazy roz.. (grabione)" przeniesione w siną dal?

Wisła Kraków

Upadek Wisły Kraków problemem Gminy Myślenice?

 • adzygmunt 21 gru 2018
  alapatala napisał/a:

  umowę podpisała z gminą telefonika i oni płacą za wynajem obiektów więc ty się nie martw

  O ile Telefonika płaci I tu mimo całej życzliwości do Alipatali mam potężne wątpliwości > bo... uczestnicy umowy milczą. Mam pytanie, ustępująca rada otrzymała od komisji rewizyjnej "plusy dodatnie?"

  4 2