Idę pod prąd w wielu sprawach, sam nie rozumiem dlaczego, bo w zasadzie jestem legalistą!

WOŚP 2020: W Myślenicach Będzie kwestować 170 wolontariuszy. Ruszają pierwsze aukcje

 • adzygmunt 27 gru 2019

  Gdzie można dać przedmiot na licytację?

  8 5

Co było przed busami? Tak się podróżowało 90 lat temu

 • adzygmunt 22 gru 2019

  Aby autobus mógł kursować aż pod kościół Ksiądz Brożek musiał wybudować nowy gościniec. W tym okresie zbudował po wielkich kłopotach gościniec pod kościół tak, by nie trzeba było dwukrotnie albo i trzykrotnie przejeżdżać przez rzekę.

  10 2

Barwy biało - czerwone.

 • adzygmunt 1 gru 2019

  "Jestem za a nawet przeciw"

 • adzygmunt 28 wrz 2019

  Nie oglądałem Znam wynik i recenzje Nie mam własnych przemyśleń.. "Lepszy rydz niż nic". ???

 • adzygmunt 26 wrz 2019

  Kto dzisiaj grał z błyskiem mordercy w oku? Nikt z naszych.Gdyby nie Wilfredo Leon przegralibyśmy ze Słowenią jak przedszkolacy z liceum.
  W pojedynkę wygrać nie można, a dzisiaj nasz zespół był jak rozciapana bera, która spadła na beton z bardzo wysokiej gruszy.
  Jutro będzie lepiej? Chciałbym.

  1
 • adzygmunt 25 wrz 2019

  Myśląc o jutrzejszym meczu ze Słowenia ma motyle w brzuchu. lecz nie te o których wielu młodych myśli, Che sarä, sarä /wł./

  1
 • adzygmunt 23 wrz 2019

  Andrzej Grabowski przypomniał tekst z „Pół żartem, pół serio” oceniając jedną z par „Tańca z Gwiazdami” „nikt nie jest doskonały”.
  Dzisiaj po meczu z Niemcami tak można ocenić Leona. Doskonały w grze i zbiciach, lecz na serwis należy narzucić zasłonę milczenia.
  W pierwszym secie jako nawykowy pesymista pomyślałem: popłyniemy. To samo zdarzyło mi się w trzecim secie dwa razy na początku i gdzieś w okolicy 19 pkt.
  W poprzednim poście napisałem: kto chce wygrać z Polską musi bardzo ryzykować silną zagrywką. Niemcy wyzwanie podjęli i nawet Grozer miał zero z zagrywek a w zbiciu prawie dorównał Wilfredowi. Do Czwartku!

  1
 • adzygmunt 21 wrz 2019

  Drugi mecz czekam na śpiew hymnu przez Wilfredo. Pamiętacie chwaliłem jego Polski. Dodam jeszcze, na twarzy Leona przed grą widać ...stoicki spokój Czy to zaleta?, myślę że tak. Ciut rozkręca się w czasie grania, zdarza mu się uśmiechnąć.
  Aby pokonać Polaków trzeba bezwzględnie odrzucić ich zagrywką od siatki. To był generalnie powód tak wielkiej ilości zepsutychserwów ze strony hiszpańskiego teamu.

  1
 • adzygmunt 19 wrz 2019

  To było dziwne granie. Nie oglądałem a trochę lat mam, by trener zmieniał całą szóstkę w połowie meczu,
  I - szy set nasi chyba dostali zakaz blokowania i dopiero Bieniu się wyłamał jedynym i skutecznym blokiem. Ten zakaz blokowania skutkował rozzuchwaleniem Ukraińców i co rusz nadziewali się na blok w II - giej odsłonie W niej także była niespotykana zmiana grającej szóstki.
  Od tej pory drugi zespół Ukrainy grał z drugim garniturem Polaków czego nie można było zauważyć w grze Oba zespoły zanotowały dużą ilość błędów własnych Kto miał ich więcej ten przegrał Ukraina Polska 0 : 3

  1
 • adzygmunt 16 wrz 2019

  Dobrze napisałeś cyt "takie sparingi..." Mecz to nie był. można było sobie pozwolić na grę, którą kibice lubią i tak było. Aby jednak wbić szpilkę, a co nie mogę? Drzyzga i Leon powinni uzgodnić współpracę Ten pierwszy naraził drugiego na czapy. Oczarowany natomiast jestem polskim Leona

  1
 • adzygmunt 15 wrz 2019

  Nie oglądałem na żywo spotkania. Wieczorne odtworzenie pokazało, że zagrywka jest dużo lepsza Mniej baloników które maja udawać floty, Była większa ochota i skuteczność w grze w obronie. I co ważne Szalpuka pisałem, że zaczął grać dobrze zastąpił dzisiaj Muzaj także znakomicie, Leon się rozkręci?

  1
 • adzygmunt 14 wrz 2019

  Ostro nie trenowałem nigdy, ale serio traktowałem AWF. Tylko ostatni set był jako taki. W pierwszej odsłonie jak zobaczyłem uniki przy odbiorze zagrywki, by nie dostać w głowę pomyślałem "nie idźcie tą drogą". Dopiero na ratunek wysłani ludzie Bieniek Kubiak i wielka poprawa gry Szalpuka dały efekt wygranej 3:1 Sensacja patrz na wyniki setów, nie była zbyt odległa
  Traktowanie pierwszych meczów jako sparingi przed turniejowe to dla mnie nowość.Może trzeba będzie o tę metodę powiększyć metodologię ?!?

 • adzygmunt 13 wrz 2019

  Wróciły emocje. Panowie walczą o prymat w Europie. Siatkówka ma regulamin każący za najdrobniejszy błąd. A tych Polacy mieli mnóstwo. Tragiczne dwa sety pokazały, że nie mamy serwów, nie mamy dobrego odbioru i niechęć do gry w obronie. Jak to jest, że Estonia jedenasta drużyna w Europie rzuca serwisem na kolana drużynę Heinena. Trener także na ten mecz nie przygotował zespołu. Wcale nie byłem pewien, że wygramy. Zwycięzców się nie sądzi? może nie. Było jako tako! ale ocenić mi wolno

 • adzygmunt 9 wrz 2019

  Piłka Nożna Jest o czym pisać?
  Polska Austria 0:0 i tylko czarnych wron mi szkoda było. Latały szukając wyjścia z Narodowego. Dach jest szczelny Sprawdził się. Orły nie dały rady wyfrunąć!

 • adzygmunt 8 wrz 2019

  Po meczu Polek z Włoszkami miałem dylemat: pisać o tym czego nie widziałem czy …nic nie pisać. Oglądnąłem mecz Serbek z Turczynkami i widziałem tam to czego nie zauważyłem w grze Polek z Włoszkami Cóż to było? Radość i zadziorność, waleczność, i silne postanowienie wygrania.
  Gra naszych pań ustawiona taktycznie wg zgubnej zasady piłkarzy na wyjeździe „z tyłu gramy na zero”. Cóż to znaczy? Żadnej silnej zagrywki, bo to najczęściej punkt dla przeciwnika, przebić piłki na druga stronę bo zbicie to może być blok na mnie, w grze obronnej nie ma co padać na podłogę bo twarda, a i tak nie wiadomo czy ją odbijesz. Itp., itp. co widziałem u Serbek i Turczynek.
  Czy nasz zespół osiągnął pułap możliwości? Na teraz tak, na jutro?
  Jeśli Polskiemu Związkowi Siatkówki wystarczy wspaniałe czwarte miejsce w Europie to tak. Gdyby nie, to trzeba zmienić taktykę, a to już zadanie szkoleniowców. To nie łatwe. Trudno jest rozstać się z apanażami, które zawsze są atrakcyjne a łączą się z pracą z reprezentacji. To nie tylko trenerzy to cała armia ludzi obok nich i nad nimi.

 • adzygmunt 8 wrz 2019

  Dzisiejszy mecz pań Polska - Turcja w siatkę zakończony z dziwnie wygranym setem. Co poniektórzy mogą zaśpiewać: "Polacy nic się nie stało". Ja jednak dodam znak ?. Każdy widział i wie swoje. Ja także tyle, że po meczu. Widziałem łzy, zabrakło mi potu!

  1
 • adzygmunt 6 wrz 2019

  Do PZPN-u przykleiło się określenie "leśne dziadki" Dzisiaj w Liublianie ubrani w czerwone mundurki biegali po murawie.Dodam do dzisiejszej oceny zawodników, może Fabiański do wyróżnienia w degrengoladzie? Drugą bramkę mógł lepiej bronić. Narzuca mi się pewna paralela gdy oglądałem grę Lewandowskiego Doskonały w lidze niemieckiej a w reprezentacji... gra jak Marcin Gortat w NBA Tam dobry a z reprezentacji szybko zrezygnował bo nie potrafił grać w polską piłkę. Koszykówce wyszło to na dobre Dzisiaj wygrana z Rosją i marsz naprzód

  1

Rynek sercem miasta

 • adzygmunt 28 lis 2019

  Pisałem kiedyś: Historia, którą można dotknąć własną pamięcią jest niezwykłym osobistym doznaniem, Dziękuję

  8

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • adzygmunt 15 lis 2019

  Moim zdaniem dzisiaj wyborcy kierują się zasadą kto za PIS a kto za opozycją do tej pory utożsamianej z PO Gdyby przyjąć tę opcję a świadczy o tym wygłoszona wcześniej opinia "postmena " wyliczanka, to wystąpienie z swojego klubu jest zdrada swoich wyborców, którzy wyborem zobowiązali wybranego do postępowania wg ich zasad, ŻADNYCH INNYCH, ICH ZASAD!

  3 7

Gmina chce budować ścieżki wokół zbiornika, ale ciągle nie znalazła wykonawcy

 • adzygmunt 3 lis 2019

  Odwiedziłem ścieżkę rowerowo biegową Zacząłem z pod działek "Porabia" w stronę mostu i tam ścieżka się skończyła Pod mostem jej nie ma. Brakuje około 50 m. do połączenia z tą już istniejącą za mostem Dlaczego nie ma połączenia? Dziwne to. Dobrze że jest sucho a jak będzie błoto a tam zazwyczaj jest, to co mam mieć w plecaku gumiaki? Zupełnym bezsensem było zbudowanie dublowanego chodnika drogi od mostu w stronę Osieczan Bez tej łącznicy pod mostem nie da się tego inaczej określić a całość bez połączenia to jakiś niefortunny projekt zwłaszcza, że i tak dołącza do chodnika w Osieczanach Co dalej???

  2
 • adzygmunt 3 lis 2019

  Odwiedziłem ścieżkę rowerowo biegową Zacząłem z pod działek "Porabia" w stronę mostu i tam ścieżka się skończyła Pod mostem jej nie ma. Brakuje około 50 m. do połączenia z tą już istniejącą za mostem Dlaczego nie ma połączenia? Dziwne to. Dobrze że jest sucho a jak będzie błoto a tam zazwyczaj jest, to co mam mieć w plecaku gumiaki? Zupełnym bezsensem było zbudowanie dublowanego chodnika drogi od mostu w stronę Osieczan Bez tej łącznicy pod mostem nie da się tego inaczej określić a całość bez połączenia to jakiś niefortunny projekt zwłaszcza, że i tak dołącza do chodnika w Osieczanach Co dalej???

  2

Tematy Trzemeśni i Miejscowości Sąsiadujących

 • adzygmunt 25 paź 2019

  Piękna jesień nastraja do czynnego wypoczynku. Wybrałem się na "Zakościele" Teraz las jak wiele w okolicy. Ale czy to prawda? Nie, to były cmentarz utworzony około roku 1780. Od tego czasu tam odbywały się pochówki mieszkańców parafii Trzemeśnia. Bywały okresy "chude" w pogrzeby ale także obfite jak w latach 1847-8 chowano po 15, 16 ludzi często po 2, 3 z jednego domu. Ówczesny proboszcz Joannes Morongfi zmuszony był poszerzyć cmentarz o "sośninę" Postawił tam centralny duży krzyż Niestety z wiekiem zniszczał Później odnawiany został także tylko w pamięci najstarszych Trzemeśnian. Czy ktoś te miejsca odwiedza jako miejsce pochówku swoich bliskich? Wątpię, Nie ma jednak wątpliwości że to był cmentarz Pozostał jeden relikt z XIX wieku Kamienny obelisk nagrobny Marianny Kalisz z roku 1883 Odnawiany kilkanaście lat temu ponownie chyli sie ku upadkowi by zniknąć jak wszystkie groby wokół niego Miejsce cmentarne żyje już swoim leśnym tchnieniem. Od roku 1889 nastał czas nowego - obecnego cmentarza W roku 1889 Ksiądz Antoni Łazowski nabywa POLE POD GÓRKĄ .Pierwszym "lokatorem" został Łukasz Ulman z Poręby. Nie można jednak zapomnieć o naszych nieobecnych, którzy odeszli od nas Oni mają swoje miejsce i pamiętajmy o nich choćby odrestaurowując wspaniały obelisk naszej parafianki.

  8
 • adzygmunt 25 wrz 2019

  Odszedł na drugą stronę życia nasz wolontariusz Franciszek Skałka. Był jednym z nas, lecz nie tuzinkowy. Wyróżniał się codzienną pracą dla stowarzyszenia. Wieloletni skarbnik a przez ostatnie dwa lata działalności w SIO wiceprezes. Wyjątkowo staranie traktował swoją pracę społeczną dla nas wszystkich. Bedę zawsze po kres mojej pamięci wspominał Jego chęć do wspólnego rozwiązywania zadań,do bieżącej pracy dla stowarzyszenia. Będę miał zawsze szacunek dla Ciebie, adz.

  9

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

 • adzygmunt 19 paź 2019

  Mam 50 lat prawo jazdy i tyle samo patrzenia jak piesi przechodzą przez drogę nie tylko na pasach Rozgadane panie przebiegające dzieci, głowa w telefonie, to nagminne zachowania. Co wcale nie oznacza, że idzie człowiek duży mały starszy czy zwykła gapa Puść go luzem kierowco, a nerwy najlepiej uspokoić wieczorkiem na basenie czy w kinie etc NIE NA JEZDNI!

  22

Wraca temat otwarcia jeziora dobczyckiego.Czy kiedykolwiek będziemy mogli z niego korzystać? [WIDEO]

 • adzygmunt 15 wrz 2019

  Zastanawiam się po po awarii warszawskiej oczyszczalni czy kontrolowane otwarcie wód zalewu dla "bezmotorowej" turystyki byłoby szkodliwe dla jakości wody. Raba ma zmierzony dopływ wody tak jak zmierzona jest ilość wody płynąca Wisłą pod mostem Poniatowskiego. Ta ilość ścieków w zasadzie nie pogorszyła znacząco jakości wody kilkadziesiąt km w dół To żagle i kajaki stanowią proporcjonalnie większe zagrożenie niż nieoczyszczone ścieki 3/4 Warszawy?