Idę pod prąd w wielu sprawach, sam nie rozumiem dlaczego, bo w zasadzie jestem legalistą!

Barwy biało - czerwone.

 • adzygmunt 4 wrz

  Oby jak najszybciej zapomnieć tę grę w boiskowego "dziada" To b. krótka recenzja meczu Polska - Holandia. Z ich strony bramka bramka, słupek, z naszej piękny strzał Piątka i asysta Kądziora to za mało by nazwać to meczem. Kogo mimo wszystko wyróżnić? Jóźwiaka!

  2
 • adzygmunt 1 gru 2019

  "Jestem za a nawet przeciw"

 • adzygmunt 28 wrz 2019

  Nie oglądałem Znam wynik i recenzje Nie mam własnych przemyśleń.. "Lepszy rydz niż nic". ???

 • adzygmunt 26 wrz 2019

  Kto dzisiaj grał z błyskiem mordercy w oku? Nikt z naszych.Gdyby nie Wilfredo Leon przegralibyśmy ze Słowenią jak przedszkolacy z liceum.
  W pojedynkę wygrać nie można, a dzisiaj nasz zespół był jak rozciapana bera, która spadła na beton z bardzo wysokiej gruszy.
  Jutro będzie lepiej? Chciałbym.

  1

praca - myslenice i okolice

 • adzygmunt 1 wrz

  Szukam informatyka który uporządkuje mi sieć domową PC, dysk zewnętrzny, laptop. Mam problem z przesyłem danych drzewa genealogicznego i zapisem ich na tych nośnikach. telefon 697 779 184

  1

Aktualności z Trzemeśni

 • adzygmunt 28 sie

  Uszkodzony most na granicy Łęk i Trzemeśni. Kiedy koniec remontu, co z dowozem dzieci z Łęk do szkoły?

  2 2

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

 • adzygmunt 17 lip

  Patrole tak ale całodobowe Po zmierzchu w wozie opancerzonym z przyczepą "suką"!!!

  6 4

Sułkowice: Tak wyglądał zalew po weekendzie. Mieszkańcy regularnie zasypują go śmieciami

 • adzygmunt 16 lip

  Cyt; "chamska hołota" mieszka wszędzie!@!!

  29 1

Dobry żart tynfa wart

 • adzygmunt 3 lip

  * może jakby?

  2

Ktoś regularnie podrzuca śmieci na przystankach. Gmina instaluje fotopułapki

 • adzygmunt 27 cze

  Nie tylko w okolicach przystanków Droga za mostem na Rabie w stronę Osieczan na wysokości wyjazdu z ogrodu działkowego Tam także jakieś 100 metrów śmieci wzdłuż chodnika i na nim!

  2

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

 • adzygmunt 26 maj

  Ciocie, wujkowie, dziadkowie, narzeczeni, kurierzy, inkasenci,rodzice. listonosze, kupcy, księżna, woźnice, drwale, firmy dachowe, remontowe, nauczyciele, przedszkolanki wara wam od mieszkańców Chełmu Oni tam mają swoje piekiełko i nic nikomu do tego. Niech będą wyspą, oazą, ostoja wiecznego spokoju. Amen

  14 2

Za szybcy jadą jak wściekli. Tylko w tym tygodniu prawo jazdy straciło 7 kierowców

 • adzygmunt 24 maj

  Myślę, że i prawo jazdy "dorabiali" w Nowym Sączu

  4 3

UWAGA! Zamknięta część ul. Jordana. To efekt trwającej rewitalizacji centrum miasta

 • adzygmunt 17 kwi

  Na załączonym obrazku nie widzę "Tereski" nie zmieściła sie w kadrze?

  3 3

Tematy Trzemeśni i Miejscowości Sąsiadujących

 • adzygmunt 5 kwi

  Obydwoje panowie macie rację Covid nie wybacza niedbalstwa. lekceważenia, wymaga samodyscypliny. Coraz więcej lekarzy to rozumie naginając chęć zobaczenia pacjenta "na żywo" wg wskazań Hipokratesa do obecnej sytuacji pandemii.
  Dla informacji, Pacjenci w Trzemeśni mają już możliwość otrzymania e-recepy.
  W trudnej sytuacji znalazł się jedyny lekarz rodzinny z podwójną ilością pacjentów bo drugi jest chory. A w sytuacji braku lekarzy z uwagi na pandemię zastępstwo jest problemem. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

  5 4
 • adzygmunt 20 mar

  Moim zdaniem wcale nie chodzi o wbijanie szpileczki ale o zdrowie pacjenta. Lofix posunął się w opinii swojej za daleko, oceniając pracę lekarza.
  Lofix - to błąd, może pow. wydz. zdr polega na tym, że straszy bezpodstawnie wypowiedzeniem lokalu.
  Czy starostwo może dyscyplinować lekarzy? Bardziej chyba NFZ i tu nie mam wiedzy, jakaś komisja, rada, lekarska?
  Inną kwestią jest brak pisania e-recet. To wielka wygoda pacjenta, lekarza szczególnie w czasie covid-19

  3 1
 • adzygmunt 16 mar

  W dobie covid-19 szczególniejsze ważne jest nie być w ośrodku zdrowia tylko po receptę. O nią w innym ośrodku zdrowia można poprosić telefonicznie i tenże ośrodek sms-em wysyła numer recepty. Z nim idzie się do apteki i z numerem NIP /w wypadku gdy nie dotyczy właściciela recepty/. Mam lek i nie mam potencjalnie corona-virusa

  4 1
 • adzygmunt 13 mar

  Pani Hołuj ,ma zamiar wrócić po wyzdrowieniu Ośrodek Zdrowia funkcjonuje Dr Rutkowski przyjmuje wszystkich pacjentów. Na recepty czeka się nie tylko u dr Rutkowskiego "Taki mamy klimat sorry".

  3 1
 • adzygmunt 25 paź 2019

  Piękna jesień nastraja do czynnego wypoczynku. Wybrałem się na "Zakościele" Teraz las jak wiele w okolicy. Ale czy to prawda? Nie, to były cmentarz utworzony około roku 1780. Od tego czasu tam odbywały się pochówki mieszkańców parafii Trzemeśnia. Bywały okresy "chude" w pogrzeby ale także obfite jak w latach 1847-8 chowano po 15, 16 ludzi często po 2, 3 z jednego domu. Ówczesny proboszcz Joannes Morongfi zmuszony był poszerzyć cmentarz o "sośninę" Postawił tam centralny duży krzyż Niestety z wiekiem zniszczał Później odnawiany został także tylko w pamięci najstarszych Trzemeśnian. Czy ktoś te miejsca odwiedza jako miejsce pochówku swoich bliskich? Wątpię, Nie ma jednak wątpliwości że to był cmentarz Pozostał jeden relikt z XIX wieku Kamienny obelisk nagrobny Marianny Kalisz z roku 1883 Odnawiany kilkanaście lat temu ponownie chyli sie ku upadkowi by zniknąć jak wszystkie groby wokół niego Miejsce cmentarne żyje już swoim leśnym tchnieniem. Od roku 1889 nastał czas nowego - obecnego cmentarza W roku 1889 Ksiądz Antoni Łazowski nabywa POLE POD GÓRKĄ .Pierwszym "lokatorem" został Łukasz Ulman z Poręby. Nie można jednak zapomnieć o naszych nieobecnych, którzy odeszli od nas Oni mają swoje miejsce i pamiętajmy o nich choćby odrestaurowując wspaniały obelisk naszej parafianki.

  9

WOŚP 2020: W Myślenicach Będzie kwestować 170 wolontariuszy. Ruszają pierwsze aukcje

 • adzygmunt 27 gru 2019

  Gdzie można dać przedmiot na licytację?

  8 5

Co było przed busami? Tak się podróżowało 90 lat temu

 • adzygmunt 22 gru 2019

  Aby autobus mógł kursować aż pod kościół Ksiądz Brożek musiał wybudować nowy gościniec. W tym okresie zbudował po wielkich kłopotach gościniec pod kościół tak, by nie trzeba było dwukrotnie albo i trzykrotnie przejeżdżać przez rzekę.

  10 2

Rynek sercem miasta

 • adzygmunt 28 lis 2019

  Pisałem kiedyś: Historia, którą można dotknąć własną pamięcią jest niezwykłym osobistym doznaniem, Dziękuję

  10

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

 • adzygmunt 15 lis 2019

  Moim zdaniem dzisiaj wyborcy kierują się zasadą kto za PIS a kto za opozycją do tej pory utożsamianej z PO Gdyby przyjąć tę opcję a świadczy o tym wygłoszona wcześniej opinia "postmena " wyliczanka, to wystąpienie z swojego klubu jest zdrada swoich wyborców, którzy wyborem zobowiązali wybranego do postępowania wg ich zasad, ŻADNYCH INNYCH, ICH ZASAD!

  3 7

Gmina chce budować ścieżki wokół zbiornika, ale ciągle nie znalazła wykonawcy

 • adzygmunt 3 lis 2019

  Odwiedziłem ścieżkę rowerowo biegową Zacząłem z pod działek "Porabia" w stronę mostu i tam ścieżka się skończyła Pod mostem jej nie ma. Brakuje około 50 m. do połączenia z tą już istniejącą za mostem Dlaczego nie ma połączenia? Dziwne to. Dobrze że jest sucho a jak będzie błoto a tam zazwyczaj jest, to co mam mieć w plecaku gumiaki? Zupełnym bezsensem było zbudowanie dublowanego chodnika drogi od mostu w stronę Osieczan Bez tej łącznicy pod mostem nie da się tego inaczej określić a całość bez połączenia to jakiś niefortunny projekt zwłaszcza, że i tak dołącza do chodnika w Osieczanach Co dalej???

  2
 • adzygmunt 3 lis 2019

  Odwiedziłem ścieżkę rowerowo biegową Zacząłem z pod działek "Porabia" w stronę mostu i tam ścieżka się skończyła Pod mostem jej nie ma. Brakuje około 50 m. do połączenia z tą już istniejącą za mostem Dlaczego nie ma połączenia? Dziwne to. Dobrze że jest sucho a jak będzie błoto a tam zazwyczaj jest, to co mam mieć w plecaku gumiaki? Zupełnym bezsensem było zbudowanie dublowanego chodnika drogi od mostu w stronę Osieczan Bez tej łącznicy pod mostem nie da się tego inaczej określić a całość bez połączenia to jakiś niefortunny projekt zwłaszcza, że i tak dołącza do chodnika w Osieczanach Co dalej???

  2

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

 • adzygmunt 19 paź 2019

  Mam 50 lat prawo jazdy i tyle samo patrzenia jak piesi przechodzą przez drogę nie tylko na pasach Rozgadane panie przebiegające dzieci, głowa w telefonie, to nagminne zachowania. Co wcale nie oznacza, że idzie człowiek duży mały starszy czy zwykła gapa Puść go luzem kierowco, a nerwy najlepiej uspokoić wieczorkiem na basenie czy w kinie etc NIE NA JEZDNI!

  22