Władysław Piaściak:Po remoncie dworku,wróci do niego przedszkole

 • 23 lis 2012

  powiem tak jesteście chyba jedyna społecznością w powiecie która sprzeciwia sie zmniejszaniu kosztów funkcjonowania gminy, co jest waszym zdaniem bardziej korzystne zaoszczędzić sto czy dwiście tysięcy rocznie i przeznaczyć je na jakieś cele inwestycyjne czy tracić te pieniądze na sprawy które można by było ograniczyć. a odnośnie wykonywania inwestycji korzystając z kredytów wszyscy tak robią bo samorządy nie mają takiego dochodu który pozwalał by na inwestowanie z własnych środków. sam prowadzę działalność gospodarczą mam min. trzy samochody kurierskie i pracownicy jeszcze trzy lata temu uważali gminę tokarnię za całkowity zaścianek naszego powiatu jeździło sie po dziurawych drogach, po błocie, a w chwili obecnej temat znikł, jaki z tego morał, że za tego wójta równacie do gmin sąsiednich i tak powinno być (ja przynajmniej oszczędzam na naprawach pojazdów i na myjni;)

  3 4
 • 22 lis 2012

  analizując powyższe wypowiedzi mozna zaobserwować pewną prawidłowość osoby opowiadające się za niezmiennością zasad funkcjonowania przedszkola traktują to miejsce jako ksiegę skarg i zażaleń na wszystko i wszystkich , zamiast skupić sie na racjonalnych argumentach przemawiające za ich koncepcją, jak do tej pory nie padła zadna rozsądna propozycja jak ten pat a raczej "polityczny pat rozwiązać". jedyny jak do tej pory wasz argument to argument uczuciowy, ani jednego argumentu racjonalnego nie znalazłem.
  podejrzewam że na tym forum juz nic konstruktywnego nie wypłynie oprócz zali na cały swiat. ja żeby dołozyć swoją cegiełke rzucę hasło:

  "napewno winą Urzędu gminy w tokarni jest to że u nas w powiecie jest dziś wyjątkowo mgliście"

  5 1
 • 21 lis 2012
  Jontek napisał/a:

  arktosss napisał/a:PS: tu ma takie małe pytanko do pani Magdy i do osoby Jontek w jaki sposób wytłumaczylibyście rodzicom z Skomielnej Bogdanówki i czegoś tam jeszcze że wasz dzieci powinny być traktowane lepiej niż ich? tylko prosze o jakieś sensowną odpowiedz, a nie odpowiedz typu "bo tak" albo "bo tak było zawsze"pozdrawiam serdecznie obie strony konfliktu i mniej emocji więcej obiektywizmu drogie panie i panowie;)W latach wcześniejszych zlikwidowano w tych miejscowościach przedszkola na rzecz oddziałów szkolnych, a ludzie jeszcze wtedy nie protestowali. Przedszkole w Tokarni działa 38 lat..jest tu najstarszą tego typu placówką w odrębnym lokalu. Poza tym aby dojść do consensusu trzeba ustępstw z jednej i z drugiej strony. My, się na remont zgadzamy ale niech przedszkole powróci w niezmienionej formie wraz z pięciolatkami. Poczytajcie ludzie opinie środowiska psycho- pedagogicznego na temat reformy MEN i obowiązku kztałcenia 5 i 6- latków. Dlaczego mamy dzieci upychać w szkole skoro są pomieszczenia w przedszkolu.

  a prosiłem żeby nie było odpowiedzi "bo tak było zawsze", więc wymyślcie drodzy rodzice dlaczego wasze dzieci mają być traktowane na wyższym poziomie, tylko coś konstruktywnego.

  PS widać że tokarnia leży blisko pcimia- zaczynacie byc podobnymi lamenciarzami co pcimiany;)

  4 3
 • 21 lis 2012

  tak chłodnym okiem podsumowując dotychczasowy spór na tym portalu można można jedną rzecz- ogólnie odbiór społeczeństwa na działania wójta jest pozytywny: nie powiększa różnic w traktowaniu ludzi z poszczególnych miejscowości- chce traktować wszystkich jednakowo, moim skromnym zdaniem pozytyw, chce wykonać remont dworku aby mógł służyć dalej na lata -moim zdaniem pozytyw, chce dla bezpieczeństwa przenieś dzieci z remontowanego budynku pozytyw, dązy do restrukturyzacji placówek przedszkolnych (oświatowych)- standard nie ma samorządu który tego nie robi. Osoby które na tym forum są tylko biernymi obserwatorami tych wydarzeń w gminie tokarnia raczej popierają działania urzędu, które wydają się być fer dla ogółu tamtejszego społeczeństwa, przeciw są te osoby które tą decyzjią tracą jakies przywileje i pewnie z tego powodu czują jakiś niesmak, ale też powinny czuuć się troszkę nieswojo wiedząc że są do tej pory traktowane na lepszycch zasadach niż mieszkańcy pozostałych miejscowośc.

  PS: tu ma takie małe pytanko do pani Magdy i do osoby Jontek w jaki sposób wytłumaczylibyście rodzicom z Skomielnej Bogdanówki i czegoś tam jeszcze że wasz dzieci powinny być traktowane lepiej niż ich? tylko prosze o jakieś sensowną odpowiedz, a nie odpowiedz typu "bo tak" albo "bo tak było zawsze"

  pozdrawiam serdecznie obie strony konfliktu i mniej emocji więcej obiektywizmu drogie panie i panowie;)

  6 6
 • 20 lis 2012

  szczęśliwa gmina która ma tylko takie problemy jak wy... a tak apropo nie chcąc urazić nikogo to albo z rodzicami w tokarni jest coś nie tak albo z dziećmi skoro skomielna, bogdanówka i tokarnia 2 dają radę a tokarnia centrum nie... naprawdę wygodnictwo w naszym społeczeństwie kwitnie - ja mam mieć zapewnione wszystko a z siebie najlepiej nie ddać nic...

  5 5