Władysław Piaściak:Po remoncie dworku,wróci do niego przedszkole

 • 24 lis 2012

  AMEN !!!!!!

  7
 • 23 lis 2012

  Czy tylko na zmianach w przedszkolu i cateringu można oszczędzać pieniądze na inwestycje gminne? Dlaczego Wójt nie pofatyguje się poszukać pieniędzy w województwie czy jeszcze gdzieś wyżej? Pewnie dlatego że nie umie. Wiele gmin się rozwija różnych kierunkach, nawet powstają przedszkola publiczne jeśli jest takie zapotrzebowane (niedawny artykuł w dzienniku). Trzeba próbować zdobywać pieniądze a nie tylko skulć uszy i wracać do "domu z kwitkiem". Może w takich właśnie sytuacjach trzeba pokazać te "silne cechy którymi powinna odznaczać sie osoba na takim stanowisku"

  7 4
 • 22 lis 2012

  Tak oczywiście ... ponad 2 i pół godz uzasadnionych argumentów podawanych przez rodziców i obecnych dyrektorów i nadal nic :-( Oprócz tego że wójt tu rządzi i koniec. Żeby chociaż powiedział że weźmie pod uwagę podpisy oraz argumenty rodziców i spróbuje jeszcze raz na najbliższej sesji rady gminy to przedyskutować, to nie. "Ona ma swoje zdanie i jak raz powiedział to nie będzie sie od niego odwoływał"
  A najlepsza sytuacja na pokazanie gdzie wójt ma nasze zdanie :
  Pani XXXX zadaje pytanie t tłumaczy dlaczego takie obawy a on rozmawia i śmieje się w najlepsze z panem przewodniczącym rady gminy Tokarnia ....... ŻENADA !!!!!!! Przeciez on nawet nie wiedział jaki ona problem porusza !!! Najlepiej by było dla jego głosu gdyby na każde pytania włączał z..... (nie wiem) choćby nawet z magnetofonu odpowiedź tylko jedną już wcześniej powiedzianą bo nic innego nie powiedział tylko ciągle jedno i to samo !!!
  Jak w dzisiejszym demokratycznym państwie taki człowiek może sprawować tak ważny urząd ???? Że o ośmieszaniu innych podczas zebrania nie wspomnę !!!

  5 2
 • 21 lis 2012

  No tak. Nowy zawód pięknie brzmi :-{
  Co do Radnych to wydaje mi się że znali tylko jedna wersje tej sprawy i nie brali pod uwagę że rodzice też mają swoje racje których będą bronic.

  6 1
 • 21 lis 2012

  Skoro bierze wypłaty za trzech więc pewnie jest wart swej pensji bo pewnie pracuje za trzech, to może w ramach oszczędności pomagał by nauczycielom w oddziałach 5 i 6 - latków po zwolnieniu im pomocy ?

  4 2
 • 21 lis 2012

  Miejmy nadzieję że wójt i rada gminy znajdzie jakieś kompromisowe rozwiązanie dla wszystkich bo zapowiada się zażarta walka o dopięcie swego. Widać że rodzice nie odpuszczą zwłaszcza po dzisiejszym spotkaniu ale i wójt pozostaje nieugięty.

  Dnia 29. listopada 2010 "Dzięnnik Polski" opublikował wywiad z Panem Piaściakiem przed drugą turą wyborów. Jedno z pytań redaktora brzmiało :
  "- Co sądzi Pan na temat polityki rozwoju gminy? Jaka jest Pana wizja rozwoju gminy?
  Na co pan Władysław Piaściak (jeszcze wtedy kandydat na wójta) odpowiedział:
  "Chciałbym wykorzystać szansę, jaka jeszcze została na pozyskanie środków unijnych. Obserwuję, jak rozwijają się inne gminy, choćby sąsiedni Pcim i chciałbym aby Tokarnia im dorównała. Zostając wójtem chciałbym się zająć: po pierwsze: kanalizacją, po drugie: drogami dojazdowymi (żeby były wyasfaltowane, a nie jak teraz pokryte płytami, które ludzie dostają od gminy i muszą sami układać) i wreszcie: zabezpieczeniem najpilniejszych potrzeb w poszczególnych miejscowościach."
  I co z tymi obietnicami ????????? gdzie te środki unijne ?????
  Widać że wcale się nie bierze "zabezpieczenia najpilniejszych potrzeb" wyborców. Teraz myśli się tylko gdzie "uszczuplic" fundusze a nie o tym co dla ludzi najważniejsze. :(

  8 2
 • 21 lis 2012

  Byłem na zebraniu i prawda że wójt bardzo nieładnie odniósł się do Pani Sołtys oraz Pani X, nie mówiąc już o lekceważeniu innych osób które chciały postawić mu pytania. Gdzie maniery...... MASAKRA !!!! Jak człowiek na takim stanowisku nie ma odwagi na kulturalne i odpowiedzialne zachowanie w obecności tylu wyborców !!!

  9 2
 • 20 lis 2012

  Czegoś tutaj nie rozumiem... Skoro w imię oszczędności pozbawiać dzieci dodatkowej opieki i likwidować tyle etatów, po co dokładać dodatkowe pieniądze do szkoły podstawowej z tego co mi wiadomo nie przygotowanej na przyjęcie takich małych dzieci (chodzi mi o przygotowanie sal, toalet itd. przystosowanych dla nich) żeby przenieść tam 5 i 6 -latki na stałe a 3 sale w przedszkolu które są odpowiednie dla dzieciaków będą wolne? Co to za oszczędność ? Chyba że władze Tokarni planują tam coś jeszcze wprowadzić?

  8 3