www.nop.org.pl www.archipelag.org.pl

Aborcja - Komunikat NOP - Dyskusja

 • 15 paź 2009

  Politycy są wybierani przez ludzi, więc ludzie muszą być wszystkiego świadomi. Nie sądzę by plakaty uwłaczały komukolwiek.

  1
 • 15 paź 2009

  Co wnosi wklejona powyżej przez Ciebie wiadomość? Chyba tylko zwiększenie mojego smutku. Mało mnie interesuje USA, ONZ a nawet RPA czy Kostaryki. Miliony osób poszły na Hitlerem to znaczy, że my też mamy iść?

  1
 • 15 paź 2009

  Nie można usprawiedliwić tych rzeczy. To chyba logiczne. Jak to nazwałeś "akcje prewencyjne" odnośnie edukacji seksualnej prowadzone są przez szkoły i to jest już kwestia dyskusyjna czy dobrze to robią i czy we właściwą stronę. Bo czy moralne jest danie prezerwatywy 14/15 latkowi, zapoznanie go ze sposobami jej użycia i puszczenie w świat. Chyba nie, i tu się wiele osób ze mną zgodzi. Tutaj znaczącą rolę odgrywają również rodzice, ale to jest już zupełnie inna historia. Wracając do meritum to aborcja w każdym przypadku jest morderstwem, a za morderstwo powinna być w państwie prawa najwyższa kara.

  1 2
 • 15 paź 2009

  zdjecie

  1
 • 15 paź 2009

  Zawsze umiesz wkleić jakieś zabawny obrazek. Osoby na tym zdjęciu nie budzą we mnie jednak współczucia co ich ciężkiej sytuacji i zaufania - wręcz przeciwnie. Bóg jest tematem tej konwersacji i zawsze będzie, chodź by podświadomie. Czym się różni aborcja od zwyczajnego zabijania? Czym? Jak można usprawiedliwić zabicie człowieka? Tym bardziej, że życie ludzkie w łonie matki jest niewyobrażalnie niewinne. Kobiety mają prawo decydowania o swoim losie, swoim ciele. Dlatego, niech to prawo wykorzystują i myślą przed faktem dokonanym. Bo potem to jest już decydowanie o życiu innego człowieka, dziecka.

  3 2
 • 15 paź 2009

  Czyli jak bardzo mnie zdenerwujesz to mogę Cię zabić, gdyż mam wolność wyboru, i nikt nie powinien się wtrącać w moje prywatne życie nawet jak mam zamiar kogoś zabić, tylko dlatego, że jest dla mnie niewygodny? Boga w swoje posty nie mieszaj, nie byłby zadowolony.

  4 2
 • 15 paź 2009

  Komunikat Prasowy Rady Wykonawczej Narodowego Odrodzenia Polski z dn. 11.10.2009 r.

  Sprawa aborcji, największej w dziejach ludzkości zbrodni, pojawia się dość regularnie w tzw. \"publicznej dyskusji\". Jej sens pozostaje jednak daleko poza wszelkimi granicami zdrowego rozsądku; Bo niby o czym tu dyskutować: czy wolno mordować dziecko, a może jednak nie? Czy trawa jest zielona, a może niebieska? Czy holocaust to mit, czy jednak nie?

  Narodowe Odrodzenie Polski nie zamierza brać udziału w nakręcanych przez prawicę i lewicę bezsensownych dysputach nad sprawami oczywistymi.

  Aborcja to mord - i jest to jasne nie tylko dla nas, katolików, ale też dla wszystkich, którzy umieją logicznie myśleć.

  Morderstwo, jak wszystko inne, zawsze należy nazywać po imieniu. W innym przypadku dojdzie do relatywizacji pojęć, prawa i obyczajów i tysiące Alicji, Kazimier czy innych opanowanych żądzą zabijania własnych i cudzych dzieci bezkarnie realizować będzie swoje antyludzkie fobie.

  kliknij, aby pobrać plakat http://www.nop.org.pl/galeria/876/aborcja.jpg

  Aborcja to Prawdziwy Holocaust. I o tym należy mówić, o tym należy przypominać. Dlatego też po raz kolejny, jak to czynione jest od kilkudziesięciu lat, Narodowe Odrodzenie Polski przeprowadzi akcję informacyjną. W całej Polsce zostanie rozprowadzonych dziesiątki tysięcy ulotek, plakatów, nalepek.

  A tym, którzy chcą nadal zabijać nienarodzonych dedykujemy nasze hasło: \"Chcesz zabijać? Zabij się sam!\"

  Za zgodność,
  Dawid Gaszyński
  (wydział informacyjny, rzecznik prasowy)
  rzecznik@nop.org.pl
  tel. 0 504 136 866

  nop.org.p

  2 1

Katolicyzm, Nacjonalizm, Patriotyzm

 • 10 lip 2009

  Doktorat się już pisze. Zdaje mi się, że na wszystkie wasze zarzuty i wątpliwości dałem odpowiedź w poprzednich postach. Co do mundurków itd. jest artykuł na ten temat w piśmie.

  1
 • 9 lip 2009

  Noże jak noże, na wp/onet/interia/czy innym portalu też masz noże - czysta komercja. Serwer sam się nie opłaci. Problem jest taki, że nie można pakować wszystkiego do jednego wora. Nie dziwie się, że wizerunek jest taki a nie inny. Ale czy to znaczy, że mamy go nie zmieniać? Subkultury (skinheads, oi, punks (specjalne odmiany)i inne) sprawiły, że idea nacjonalizm jest kojarzona z samymi negatywami. A tak naprawdę nie miały one nic wspólnego z nacjonalizmem.Opierały się na rasizmie,ksenofobi, szowinizmie. Dochodzi do tego nagonka medialna, gdyż w dzisiejszym świecie tępi się wszystko co nie zgodne z poprawnością polityczną, no i mamy gotowy wizerunek. Portal nacjonalista.pl jest dobrym portalem informacyjnym, ale nie traktuj go jako źródło idei, jest on tylko dodatkiem. A wlepka jak wlepka. Nie potrzebnie zasłonięta twarz. My nie wstydzimy się swoich poglądów. Idei nie da się zamknąć na stronie internetowej. Aczkolwiek zachęcam do odwiedzenia www.nop.org.pl, na której można przeczytać deklarację 3 pozycji, plan ideowy. W czasopiśmie jest wszystko wyjaśnione.

 • 9 lip 2009

  Komercyjny? Reklama? Hmm nie sądzę. Jak zapewne przeczytałaś, temat założyłem w ramach dyskusji i uświadamiania co poniektórych (takich jak Ty)czym jest Nacjonalizm.
  Jest rzeczą bardzo ciekawą czemu łączysz Nacjonalizm (mówimy tu o Nowoczesnym Nacjonalizmie, 3 pozycji, Katolicyzmie) z pojęciami takimi jak nazizm, rasizm, antysemityzm. Boisz się dyskusji? Bo ja wręcz przeciwnie. Argumentuj, byle mądrze, bo argumenty takie jak: z nacjonalistą nie gadam, jesteście rasistami! - są już nudne i bezsensowne. Co do braku edukacji Nacjonalizm w Polsce ukierunkował się w dwudziestoleciu między wojennym, a jego prekursorzy byli wo wyższych studiach, czasami zagranicznych, a edukacja stała w tych latach na dużo wyższym poziomie.

 • 9 lip 2009

  Witam! Zacznijmy może od tego, że bynajmniej ta wiadomość nie jest spamem. Nazywam się Filip, jestem członkiem Narodowego Odrodzenia Polski oraz mieszkam sezonowo w Myślenicach ;p. Jako że w ostatnich latach działo się wiele politycznych rzeczy w naszej okolicy takich jak coroczne obchody "Marszu na Myślenice" na które przyjeżdża organizacja zwana ONR,a nie mająca zbyt wiele wspólnego z tą przed wojenną organizacją(zapewne kojarzycie, większość łysa,czasami mundury, glany, ogólnie parodia) Chciałem rzucić trochę światła mieszkańcom Myślenic i nie tylko, na prawdziwy ruch Narodowy w Polsce, który opiera się przede wszystkim na Katolicyzmie, i idei. Mógłbym się rozpisywać i chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ale na początek polecę wam pewne pismo, w których jest wszystko wyjaśnione.
  Tekst reklamujący:
  Masz już dość czytania nudnych czasopism, których poziom merytoryczny nie przekracza minimum przyzwoitości? Właśnie pojawiło się nowe pismo poruszające tematykę społeczno-polityczną - „17- Cywilizacja Czasów Próby”. Teksty kierowane są głównie do ludzi młodych, sprzeciwiających się obecnej rzeczywistości i szukających „trzeciej drogi”.

  Dlaczego warto nas czytać? Bo także jesteśmy ludźmi młodymi i chcemy zmieniać rzeczywistość – piórem i czynem. Dajemy Ci alternatywę. Sam wybierz między pięknym i zakłamanym światem matrixa, a realną i brutalna rzeczywistością, którą wspólnie możemy zmienić. Dołącz do ludzi myślących!

  Na wszystkie pytania związane z pismem oraz samą Ideą, Nacjonalizmem Katolickim chętnie odpowiem.