Śmieciowa rewolucja: Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Oceń wprowadzone zmiany [WIDEO]

 • 31 sie 2013

  Nie narzekajcie tak strasznie.... wcale nie tak źle to działa, zobaczcie co dzieje się w Krakowie!!!! i jakie tam mają ceny!!!!! 32,50 od osoby za śmieci segregowane..... u nas tylko 5,70 :) poza tym nie mają tam kubła na BIO i wszystko ładują do pozostałych i do dnia dzisiejszego nie dowieźli im kubłów!!!!
  U nas co prawda nie wszyscy jeszcze mają kubły na BIO, ale jak ktoś ma trochę dobrej woli to sam sobie odbierze. Pewnie że tak nie powinno być i gmina powinna to dostarczyć, ale to można wybaczyć przy takiej cenie jak mamy. Chyba Ci co przedtem wyrzucali do "lasu" i nie płacili wcale narzekają na cenę. Ja wcześniej na 2 osoby płaciłam ponad 130zł na kwartał, a teraz 34,20zł, czyli sto złotych zostaje mi w kieszeni, tak więc opanujcie się z tymi komentarzami, że ktoś na nas zarabia. Owszem sama wcześniej narzekałam na całą formę wprowadzania w życie ustawy i nadal uważam, że powinien być okres przejściowy ok 3 miesięcy aby cały system zaczął właściwie funkcjonować.
  Moje uwagi:
  1. Powinny być co jakiś czas dezynfekowane kosze na BIO
  2. Dostarczenie worków po odbiorze selektywnej zbiórki pozostawia wiele do życzenia... albo jest mniej, albo wcale, albo zostawiają używane pomięte i śmierdzące ( nie wiadomo dlaczego???)
  Może nikt nie sprawdza kto się zgłosił i zabierają wszystko co wystawione, nawet od tych co nie płacą?????
  3. Jeżeli kosz stoi tuż przy furtce i furtka jest otwarta, czemu nie zabierają???/ jak ktoś ma miejsce na kosz za ogrodzeniem, bo na zewnątrz blokuje miejsce na chodniku.
  4. Przeszkolić pracowników odnośnie powyższych uwag i będzie ok.

  9 16

Kupno mieszkania w Myślenicach

 • 4 sie 2013

  Rozumiem, że chodzi Ci o mieszkanie z rynku pierwotnego, nowe... ten rynek dość słabo tu działa z tego co obserwuję, obecnie z tego co wiem to przy osiedlu są jakieś nowe inwestycje. Zawsze można sprawdzić dewelopera po tym jakie inwestycje wykonał i czy oddał w terminie zawartym w umowie. Umowa przedwstępna dobrze napisana o cały sukces zakupu mieszkania, lepiej skorzystać z porady prawnika na początku niż później żałować. Na Sobieskiego są tam jakieś wolne mieszkania, budowała to spółka Raba, była wiarygodna,to te po lewej stronie jadąc do stacji... a osobiście to radziłabym kupić mieszkanie z rynku wtórnego w nowym budownictwie już urządzone, zawsze to pewniejsze i czasami trafia się okazja jak ktoś kredytu nie może udźwignąć :)

  1 3

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

 • 4 sie 2013

  Niestety w Myślenicach też nie wszędzie dotarły, ja sama pojechałam do RPGK i wzięłam, bo jak przy ty upale gromadzić to bio??? Ustawa jest chora, ale wykonawcy ustawy jeszcze bardziej, bo jak tak spojrzeć na to z perspektywy miesiąca, to można zauważyć totalny brak organizacji !!!

  8 2
 • 1 sie 2013

  Owszem płacimy mało, wolałabym zapłacić trochę drożej, ale żeby wszystko funkcjonowało tak jak powinno...... RPGK musiało dać niską cenę do przetargu aby go wygrać, lecz jest to kosztem jakości usług. Może z czasem się to ułoży i będzie funkcjonować, na razie mamy problemy dlatego że ktoś to przekombinował u nas, po prostu zły wzorzec, prościej by było dać 2 kubły, jeden na to co się da posegregować (obecnie żółty worek) a drugi na resztę, zaoszczędzili by na workach i schludniej by to wyglądało. Teraz jak idziemy przez którąś ulicę na której jest odbiór to wygląda to nieciekawie, a worki stoją dosyć długo....
  Mamy gotowe proste wzorce u sąsiadów, ale wdrażamy te które są bardziej skomplikowane.

  5 1
 • 1 sie 2013

  Wystarczy aby dali nam bio degradowalne worki na odpady mokre, bo okropny fetor w tym koszu, ale chyba nikt o tym nawet nie pomyślał, pytałam w RPGK i powiedziano mi że mam wsypywać luzem. Mam rodzinę w Szwajcarii i tam kubły na bio są dezynfekowane przez firmy odbierające.... u nas jak zwykle wszystko jest postawione na głowie. Co do tego że nie zabierają z posesji worków czy kubłów to powiedziano mi, że nie tylko jeżdżą ci sami Panowie z RPGK, lecz również "nowi" z ZUO....... ale to chyba nie powód, gdyż skoro ktoś ma kubeł czy worki 0,5m od bramy która jest otwarta, to chyba czysta złośliwość i lenistwo..... na zasadzie "my Was nauczymy". Tylko to może my ich nauczymy jak zaczniemy wywozić te nie zabrane śmieci na rynek pod magistrat do właściciela śmieci, czyli gminy. Nikt nam łaski nie robi, czy zabierze czy nie..... gmina odpowiada teraz za gospodarkę odpadami i musi posprzątać......niestety !!!!

  4
 • 24 lip 2013

  [quote=anula]z tymi śmieciami w ogóle zamieszanie jest ale trochę wyrozumiałości, jak gdzie ś leżą śmieci dzwonić do gminy, mają obowiązek je usunąć.
  Dla pocieszenia Wam powiem, że:
  Kraków-Podgórze, oplata dla czteroosobowej rodziny-54 zł, odbiór kosz na zmieszane 110l dwa razy w miesiącu, 1 worek na surowce wtórne odbierany raz w miesiącu, także u nas wcale nie jest tak źle.[/quote]

  W Krakowie faktycznie jest bardzo drogo, mieszkałam tam do niedawna..... na domku od osoby jest 32,50, śmieci były odbierane 2 razy w miesiącu do tej pory zmieszane ( po staremu ) ale wszędzie były dzwony blisko i ludzie już dawno częściowo segregowali. Teraz odbiór jest podobny, ale dzwony zostały i można nadmiar tam wrzucić, a tu dzwony znikły i jak się nie mieścisz to chyba w "krzaki", harmonogramy są źle ułożone mało odbiorów na pozostałe i bio. Widać na mieście jak przepełnione są kosze. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy i coś zmieni, przecież nie tak dawno media nagłośniły sprawę o tym że brakuje śmieci w Borzęcie i zakład nie ma co robić!!!! to dlaczego nie chcecie zabierać tych śmieci????? częściej...... nie rozumiem...

  4

Segregowanie śmieci

 • 3 sie 2013

  chyba jasne że szkło się nie rozkłada i trzeba wrzucić do pozostałych !!!!!!!!!!!!!!!! chodziło mi o zawartość słoika..... przecież nie jesteśmy dziećmi i Pani Ania na pewno zrozumiała

  1 4
 • 3 sie 2013

  moim zdaniem do bio, ponieważ tam wkładamy też ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne. Proponuję pościerać ręcznikiem papierowym i wyrzucić do kubełka, to się rozkłada :)

  1 5

NOWE STREFY PARKOWANIA: Ile zapłacimy za zostawienie samochodu?

 • 31 lip 2013

  Zgadzam się.... lecz te samochody, które stoją na "darmowych" miejscach są głównie z poza miasta i stoją cały dzień, mieszkałam do niedawna na Jagielońskiej i gdy zrobili płatny parking przy Słowackiego wszystkie samochody przeniosły się na sąsiednie uliczki. Ludzie tak bezmyślnie parkują nie zważając nawet, że zastawiają komuś bramę wyjazdową. zdarzyło mi się klika razy interweniować gdyż nie mogłam z własnej posesji wyjechać, wtedy okazało się że są to samochody "zamiejscowe".
  Duży darmowy parking zmieni niewiele, bo znów będą tam stać cały dzień te same samochody. Może wszystko zrobić płatne, lecz jeżeli cały dzień to może jakieś symboliczne opłaty ???

  8 18

Urzędnicy tłumaczą: Dlaczego kosze na osiedlu są ciągle przepełnione

 • 20 lip 2013

  Dzwonów już w niektórych miejscach nie ma... np. na parkingu przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Słowackiego. Dzwoniłam do RPGK i powiedziano mi, że dzwony znikną całkiem, bo są przy nich zwały śmieci.... są bo ich nie wywozicie, jakoś wcześniej nie było prawda ? jak były regularnie wywożone. Mieszkańcy zostali zaskoczeni znikomą częstotliwością wywozu jaka wynika z harmonogramów. Została ograniczona mocno i nie powiadomiono wcześniej o tym nikogo. Śmieci zalegają bo są za rzadko odbierane a nie jak tłumaczy magistrat "Obcy" nam podrzucają.... bzdura kompletna. Szanowni urzędnicy zróbcie sobie symulację wywozów na starych zasadach i ilości odbieranych śmieci i porównajcie z tym ile teraz wywozicie... różnica to wszystko to co wala się już wszędzie, wystarczy tylko przejść się w "mniej uczęszczanych" miejscach... wszędzie walają się jakieś większe lub mniejsze worki..... wcześniej tego nie było.
  Gmina musi i tak to posprzątać bo jest za to odpowiedzialna, może lepiej by było żeby te nadmiary były w jednym miejscu??? A może najlepiej zmienić harmonogramy i wziąć się do roboty ???? Tylko kto za to zapłaci ? znowu my podatnicy, bo chyba nie osoby za to odpowiedzialne, chociaż mamy już jakiś czas ustawę o odpowiedzialności urzędników, to jeszcze nie słyszałam aby któryś odpowiedział za swoje błędy !!!!!!
  Jak taki stan się utrzyma to ludzie w końcu się skrzykną i przywiozą wszystko nie do Borzęty tylko pod magistrat !!!!!

  24 3

ALARMUJECIE: Osiedle tonie w śmieciach

 • 18 lip 2013
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Jarek999 napisał/a:Dostęp do tego punktu jest chyba łatwy?! Czy za daleko? Pewnie byś wolał aby taki punkt był na samym środku rynku, ale cóż...

  Jeszcze chwila i taki punkt zaistnieje na myślenickim rynku, może nie na środku tylko bliżej magistratu. Sąsiad juz pakuje przyczepę...

  Zdecydowanie popieram, jak gmina nie odbiera śmieci od mieszkańców to na pewno posprząta przed magistratem. Jakiż byłby to wizerunek.... zaraz media by się znalazły i ....
  Na razie mamy wakacje i jest znacznie mniej mieszkańców w mieście, a co będzie we wrześniu jak wszyscy wrócą ??? boję się nawet myśleć. Jak prześledzimy harmonogramy to we wrześniu praktycznie nigdzie nie ma odbioru odpadów pozostałych o których pisałam, a jest ich najwięcej !!!! Ktoś kto zatwierdził takie częstotliwości chyba w ogóle nie myślał sensownie !!!! Cóż takich mamy radnych ...... a problemy mają mieszkańcy

  16 2
 • 18 lip 2013

  Skoro tak usilnie namawiasz nas na odwożenie śmieci do ZZO i skoro masz tak ogromną wiedzę na ten temat, to może zajmiesz się tym zawodowo i będziesz odbierał nadmiar odpadów z którymi gmina sobie nie radzi i obciążał tym gminę, bo my zwykli ludzie pracujemy i nie dysponujemy czasem by wyręczać gminę :)

  13 3
 • 18 lip 2013

  to jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię... widzę, że mocno tu kogoś "potrzepała" moja wypowiedź...ha ha ha, chyba dobrze trafiłam, może jesteś radnym??? Panie "jarek999" ??
  To że inne gminy mają takie same problemy świadczy tylko o ich bezradności. Może weźmy za przykład gminy, które tych problemów nie mają... a są takie!!!! Już dawno wprowadziły segregację w workach ZA DARMO i teraz mają problem z głowy. Mieszkańcy wiedzą jak segregować, są już dawno wyedukowani.
  Ja nie mam zamiaru wykonywać pracy za gminę i odwozić odpadów, bo to gmina jest za to odpowiedzialna, wystarczy przeczytać ustawę.
  Podpierając się bezradnością gmin, które mają problemy ktoś tu próbuje "wyjść z twarzą" z całego bałaganu... ale nie tędy droga, może lepiej wzorować się na lepszych i takie przykłady stawiać za wzorzec???? Proszę się nad tym zastanowić...na pewno warto.

  25 3
 • 18 lip 2013

  Zgadzam się moim poprzednikiem, lecz zastanawia mnie tylko jedno... dlaczego nie można było wprowadzić nowego systemu tak aby zazębiał się ze starymi zasadami np. przez trzy miesiące. byłby czas aby dostarczyć nowe pojemniki, dostarczyć materiały na temat segregacji, a w tym czasie odbierać "po staremu". Pewnie nie było by takich problemów jak dzisiaj, ale u nas jak zwykle nikt nie myśli. Radni gminy chyba nie mają zielonego pojęcia o segregacji i ilości odpadów którą wytwarza przeciętny mieszkaniec, gdyż tworząc harmonogramy wyznaczyli raz w miesiącu odbiór frakcji odpadów pozostałych, których i tak jest najwięcej. Opakowania serwowane nam przez producentów w większości nie nadają się do segregacji, co powoduje większą ilość odpadów mieszanych. Informuje się też mieszkańców, że jak nie ma gdzie wyrzucić to należy zawieść na wysypisko i kosztami obciążyć gminę, czyli właściciela śmieci ..... ale chyba nie to jest celem nowej ustawy?? Prawda? To nie mieszkańcy mają zajmować się wywozem odpadów, tylko gmina. Pamiętajmy że wg. nowej ustawy to gminy od momentu wytworzenia odpadów są ich właścicielami i odpowiadają za utrzymanie czystości na swoim terenie. Może mieszkańcy zamiast na wysypisko powinni nadmiar odpadów nie odbieranych przez gminę zawozić je pod magistrat?? Swoją drogą byłoby niezłe zamieszanie gdyby któregoś dnia urzędnicy nie mogli wejść do urzędu..... może wtedy by ktoś wreszcie pomyślał zanim wyda głupie uchwały.
  Reasumując za jakiś czas i tak na pewno opłaty będą wyższe, gdyż taki harmonogram jak mamy i częstotliwość wywozu na pewno nie zda egzaminu, gdyż utoniemy w śmieciach.

  27 4

RONDO ŚRÓDMIEŚCIE: Jakie nadać mu imię?

 • 17 lis 2012

  Ja myślę, że rondo powinno być nazwane imieniem Stanisława Hołuja, myśleniczanina, który żył krótko, bo w latach 1899-1940. Każdy kto przeczytał nową monografię Myślenic będzie wiedział o kogo chodzi, był to człowiek nieprzeciętny, kierowca rajdowy, zdobywał nagrody i rozsławiał Myślenice w latach między wojennych. Walczył w legionach Piłsudskiego. Za udział w legionach otrzymał Medal Niepodległości z rąk Marszałka Piłsudskiego, ma jeszcze wiele innych zasług dla naszego miasta, został aresztowany przez Niemców w 1940 roku i rozstrzelany w forcie Krzesławice. Ogromnie zafascynowała mnie ta postać po przeczytaniu monografii. Myślę jest to właściwa kandydatura na patrona nowego ronda.

  9 12