Myślenice. Wakacje bez basenu letniego na Zarabiu? Nie ma dzierżawcy, obiekt stoi pusty

 • 23 cze 2023

  Bo Jaruś powiedział, że trzeba miliony to Ty przyjmujesz za pewnik ? dobre

  PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM i tyle w temacie

  21
 • 22 cze 2023

  Pseudo przedszkole????? zanim zaczniesz obrażać proponuję wizytę do tego psedo przedszkola. Ale jak nie ma argumentów to trzeba obrażać, bo cóż innego można napisać.
  Jarosław liczył, że zamknie przedszkole szybko, sprawnie bez rozgłosu z uwagi na bezpieczeństwo, a tutaj teraz wszystko poukładało się w jedną całość i nie trzeba już domysłów. Działka obiecana, posada w radzie nadzorczej załatwiona. W jednym się pomylił i cały czas się myli - wokół niego ludzie to nie durnie i jakiś iloraz inteligencji posiadają,

  47 3

Myślenice. Sesja nadzwyczajna na wniosek radnych WDG. Co nowego dowiedzieliśmy się w sprawie Przedszkola Samorządowego nr 3?

 • 31 maj 2023

  Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że burmistrz coś komuś obiecał i teraz musi wypełnić zobowiązanie. Wbrew prawu, rodzicom, mieszkańcom. Istne prawo i sprawiedliwość….
  Kiedy radni nie zdecydowali o zamiarze likwidacji placówki burmistrz postanawia BEZPRAWNIE nie uruchamiać rekrutacji do przedszkola i BEZPRAWNIE zmniejszyć ilość oddziałów do 1, pozostawiając tylko możliwość kontynuowania dzieciom przedszkolnym pobytu w tej placówce (tylko możliwość, bo w kuluarach mówi się, iż przedszkola od września nie będzie i tyle). Kiedy część z rodziców przepisała dzieci do innego przedszkola burmistrz BEZPRAWNIE nie pozwala na rekrutacje do 20-tu dzieci tylko zachęca do skorzystania z oferty pozostałych przedszkoli…… Rodzice, którzy dowożą dzieci z innych miejscowości mają skorzystać z oferty w tych miejscowościach, bo tak on Pan i Władca nakazuje (co z tego, że on jak i Pan Pitala wozili swoje dzieci do Myślenic. Oni mogą, zwykły obywatel już nie).
  Przerażające w tym człowieku jest to, iż na każdym kroku chce wszystkich pouczać, tylko on wie najlepiej, a jak się nie zgadzasz to znaczy, że nie masz się zgodzić. Wykrzykiwanie nazwisk, teatralne ruchy….
  ZGROZA!
  Oby już niedługo!

  53 2

Myślenice. Dni przedszkola są policzone?

 • 6 kwi 2023

  A skąd Ty masz takie informacje??????????? są tylko trzy rzeczy do poprawienia! i 3 baniek tam nie potrzeba.
  Ale pewnie informacja pochodzi od tego Pana, który wykonał ekspertyzę na polecenie burmistrza :)

  31 1
 • 6 kwi 2023

  W ciągu mininych tygodni przedszkole przeszło tyle kontroli, że teraz mozna je śmiało nazwać najbardziej bezpieczną placówką oświatową w gminie. Nikt nadal (wbrem temu co Jarosław Szlachetka głosił) przedszkola nie zamknął i zamknąć nie chce. Uchybienia, które zgłosiła Straż Pożarna na pewno nie zamykają się w kwocie 1,7 mln zł (choć teraz może Jarosław mówi, że jeszcze więcej ?) Burmistrz nie odpisuje na żadne pismo rodziców, dyrekcji itd. Najlepiej to mieć wszystkich w nosie...... bo przecież obiecałem, że zlikwiduję z powodu bezpieczeństa to ZLIKWIDUJĘ! Ignorancja jakiej mało..... Ale na szczeście sa jeszcze wybory i dużo może się zmienić. Mam nadzieję :)

  36

Myślenice. Rodzicie dzieci z przedszkola nr 3 przeciwko ograniczeniu rekrutacji. "To powolne wygaszanie placówki taktyką salami"

 • 2 mar 2023

  Tylko czekałąm na pojawienie się "burmistrzowego" trolla. Z uwagi na to, iż burmistrz non stop rodziców zaskakuje w ostatniej chwili to i my musimy reagować szybko.... Takie jego działanie....
  Wszyscy rodzice podpisali się za nielikwidowaniem przedszkola nr 3!!!!!

  46 5

Myślenice. Radni dyskutują o Przedszkolu Samorządowym nr 3 na Zarabiu. „Jaki jest powód ograniczenia rekrutacji do 20 osób?”

 • 1 mar 2023

  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi (bo na pewno nie o bezpieczeństwo dzieci i personelu) to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Najlepiej sprzedać działkę i z uśmiechem na twarzy głosić, iż PRACUJEMY DLA WAS. Kontrole nic nie wykazały i żadna z instytucji przedszkola zamknąć nie chce.... Więc najlepiej to zamknąć rekrutację, nastraszyc rodziców, aby Ci którzy posiadają rodzeństwo przepisali dzieci i sprawa sama się rozwiąże.....
  Burmistrz cały czas deklaruje, iż otworzy dodatkowe oddziały po remoncie w Szkole Podstawowej nr 4 - ale osoby niepełnosprawne, z Magicznego Ogrodu, które mają swoje miejsce w Szkole nie otrzymały od Burmistrza lokalu zastęoczego na czas remontu, a mają 6-miesięczny okres wypowiedzenia. Jak Pan Burmistrz ma zatem zamiar zdążyć z remontem przed nowym rokiem szkolnym?
  Nieudolna polityka Burmistrza doprowadziła gminę do takiego stanu finansów jaki mamy obecnie, ale burmistrz zachowuje się jak dziecko --> nic nie jest jego winą tylko cała wina leży w rękach poprzedników. Butny człowiek, który tylko chce pouczać i straszyć innych ........ miejmy nadzieję, że w zbliżających sie wyborach odwdzięczymy się im z nawiązką.

  60 4

Rodzice dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3; „Chcemy rozmawiać z władzami kompetentnymi jeszcze przed głosowaniem”

 • 24 sty 2023

  Całość pomysłu zamiaru likwidacji opiera się na notatce, na którą powołuje się Pani naczelnik i burmistrz. Notatki tej jeszcze nikt nie widział,ale burmistrz już dzisiaj wie, że koszt remontu wyniesie milion złotych. A ja na przykład twierdzę, iż wyniesie 10 tys.. zł ponadto uchybienia, o których burmistrz wspomina odnoszą się do nowych budynków, a nie już istniejących. Na posiedzeniu komisji burmistrz wraz z Panią naczelnik poinformowali radnych, że w naszej gminie nie ma już żadnego przedszkola zlokalizowanego w domu jednorodzinnym, co jest kłamstwem, ponieważ Przedszkole nr 7 jest również w domu jednorodzinnym. Bezpieczeństwo i lepszy rozwój dzieci (choć nikt rodziców nie pytał jak przebiega rozwój ich pociech) było tyle razy podkreślane na posiedzeniu komisji edukacji, że wierzcie mi nie o to chodzi.....
  Powtórzę- notatka, której nikt nie widział, milion złotych wyssanych z palca.....

  72 2

Myślenice. Jaki los czeka Przedszkole Samorządowe nr 3 na Zarabiu? Trwają przymiarki do jego likwidacji

 • 24 sty 2023

  Widzę, że dzisiaj jest już mowa o 12 bąbelkach..... Jako rodzic jednego z dzieci, mieszkaniec Zarabia i niestety wyborca Pana Jarosława zamilcz, bo wszyscy widzą, że Twoje komentarze z merytoryką nie mają nic wspólnego a tylko wiążą się z bezsensownym obrażaniem innych. Jeżeli władający naszą Gminą biorą pod uwagę głos zwykłych obywateli (jak niejednokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślali) to niech zweryfikują swoją decyzję.

  22 1
 • 23 sty 2023

  Skąd masz takie informacje, że sa tam miejsca? My jako rodzice dowiedzieliśmy się, iż nie ma miejsc w grupie maluchów, w grupie starszaków wolne są 3 miejsca. Jeżeli nazywasz to kaprysem, to tak kaprysem moim i ponad 30tu innych rodziców jest utrzymanie tego przedszkola. Przeczytaj w jaki sposób załatwia się likwidację. Czy ktoś z Urzędu przeprowadził z rodzicami jakiekolwiek konsultacje? Ot tak zamykamy, bo zapewne do Pana Jarosława zapukał jakiś deweloper.. Na tym dyskusje zakończę. Resztę jako rodzice będziemy omawiac na zebraniu z przedstawicielami Gminy.

  73 3
 • 23 sty 2023

  Pozwolę sobie umieścić komentarz również tutaj:
  Bardzo ciekawy jest sposób całego przedsięwzięcia. Rodzice otrzymują w piątek po 15-tej sms, iż mają stawić się obowiązkowo w przedszkolu we wtorek o 16.00 na spotkaniu z przedstawicielami gminy. Zaczynają się pytania: ale o co chodzi? po kilku minutach, telefonach okazuje się, iż chodzi o LIKWIDACJĘ przedszkola. We wtorek o 15:00 jest posiedzenie komisji ds. edukacji, na której pewnie projekt zostanie odczytany, a już w piątek na Radzie Gminy mamy głosowanie. Świetne podejście do wyborców i mieszkańców Zarabia. Oczywiście jesteśmy zapewniani, że dzieci otrzymają miejsca w przedszkolu przy szkole podstawowej nr 4 ( a tam po rozmowach z pracownikami jest dostępnych tylko 12 miejsc..... - pewie oficjanie zostanie podanie, iż miejsc jest 50).
  Przez 40 lat przedszkole funkcjonowało i przechodziło każdy odbiór straży pożarnej i nagle w styczniu 2023 r. okazuje się, iż przeszkole nie może dalej funkcjonować....... Jest to przedszkole, w którym dzieci świetnie się czują, nie ma problemów. Panie dbają o nasze pociechy jak o własne dzieci.
  Panie Jarosławie i Radni PIS my jako mieszkańcy Zarabia będziemy pamiętać przy nastepnych wyborach o:
  - LIKWIDACJA przedszkola
  - budowa osiedli bez wymaganej infrastruktury - już teraz wielu mieszkańców ma problem z wodą.....
  - braku oświetlenia ścieżki rowerowo-biegowej mimo, iż projekt wygrał budżet obywatelski
  - brak tężni, która była obiecywana
  - biegach i nieustannych zamknięciach ulic w weekend
  Mam wrażenie, iż Pana działanie opierają się na obiecankach - jezeli coś jest chwytne obiecujemy, fotografujemy się, publikujemy w mediach społecznościowych. Jezeli natomiast oś jest niewygodne to załatwiamy wszystko "po cichu".

  Wygrał Pan wybory w znacznej mierze dlatego, iż mieszkańcy byli niezadowoleni z nieudolnych decyzji poprzedników. Obecnie idzie Pan dokładnie w tym samym kierunku niestety.

  110 9

Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

 • 23 sty 2023

  Bardzo ciekawy jest sposób całego przedsięwzięcia. Rodzice otrzymują w piątek po 15-tej sms, iż mają stawić się obowiązkowo w przedszkolu we wtorek o 16.00 na spotkaniu z przedstawicielami gminy. Zaczynają się pytania: ale o co chodzi? po kilku minutach, telefonach okazuje się, iż chodzi o LIKWIDACJĘ przedszkola. We wtorek o 15:00 jest posiedzenie komisji ds. edukacji, na której pewnie projekt zostanie odczytany, a już w piątek na Radzie Gminy mamy głosowanie. Świetne podejście do wyborców i mieszkańców Zarabia. Oczywiście jesteśmy zapewniani, że dzieci otrzymają miejsca w przedszkolu przy szkole podstawowej nr 4 ( a tam po rozmowach z pracownikami jest dostępnych tylko 12 miejsc..... - pewie oficjanie zostanie podanie, iż miejsc jest 50).
  Przez 40 lat przedszkole funkcjonowało i przechodziło każdy odbiór straży pożarnej i nagle w styczniu 2023 r. okazuje się, iż przeszkole nie może dalej funkcjonować....... Jest to przedszkole, w którym dzieci świetnie się czują, nie ma problemów. Panie dbają o nasze pociechy jak o własne dzieci.
  Panie Jarosławie i Radni PIS my jako mieszkańcy Zarabia będziemy pamiętać przy nastepnych wyborach o:
  - LIKWIDACJA przedszkola
  - budowa osiedli bez wymaganej infrastruktury - już teraz wielu mieszkańców ma problem z wodą.....
  - braku oświetlenia ścieżki rowerowo-biegowej mimo, iż projekt wygrał budżet obywatelski
  - brak tężni, która była obiecywana
  - biegach i nieustannych zamknięciach ulic w weekend
  Mam wrażenie, iż Pana działanie opierają się na obiecankach - jezeli coś jest chwytne obiecujemy, fotografujemy się, publikujemy w mediach społecznościowych. Jezeli natomiast oś jest niewygodne to załatwiamy wszytsko "po cichu".

  Wygrał Pan wybory w znacznej mierze dlatego, iż mieszkańcy byli niezadowoleni z nieudolnych decyzji poprzedników. Obecnie idzie Pan dokładnie w tym samym kierunku niestety.

  19

Myślenice: Ile zapłacimy za wodę i ścieki w 2016 roku?

 • 25 lut 2016

  Uważam, iż powinniśmy wyjść na ulice miasta i protestować przeciwko polityce Burmistrza i Prezesa.....

  34 3