Blues from New York City - 16.04.2010

 • Andrzej Majchrzak 14 mar 2010

  Tym razem Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna ul. Ogrodowa 2
  zaprasza na koncert zespołu The HEALERS - 16 kwietnia 2010 r. o godzinie 20.00

  Thomas'a Buck-Nasty - śpiew
  Kevin Chisholm - gitara
  Dean Zucchero - bas
  RYAN CAVAN - perkusja

  W poniedziałkowe popołudnie 1999 roku Kevin Chisholm odebrał nieoczekiwany telefon, który miał naznaczyć początek kolosalnych zmian w jego muzycznej karierze. Wokalista jego nowego blues bandu – The HEALERS! – właśnie oznajmił, że odchodzi, na niecałe 24 godziny przed pierwszą sesją nagraniową zespołu. Wszystko było już zaplanowane, terminy koncertów ustalone…

  Godzinę później, działając w desperacji, Kevin wrzuca ćwierćdolarówkę do automatu w budce telefonicznej i wykręca numer do nowojorskiego wydawnictwa. Następnego dnia ukazuje się takie oto ogłoszenie: „POSZUKIWANY: wokalista bluesowy na występy w mieście Nowy York”. Dwa dni później wiadomość pozostawiona na poczcie głosowej Kevina: „HEY, mówi Thomas Buck-Nasty… właśnie dotarłem do Nowego Yorku… oddzwoń… to właśnie MNIE szukałeś!”

  Chcieliśmy Państwu przedstawić jedynego w swoim rodzaju “Thomas’a Buck-Nasty”. Thomas jest prawdopodobnie najlepszym Bluesowym wokalistą, którego kiedykolwiek usłyszycie. Jest amerykańskim bluesmanem z krwii i kości, prawdziwym showmanem ! (Nie pozwoli wam, abyście go nie pokochali.)

  We wczesnych latach 80’tych Thomas nagrywał z zespołem "Thomas Buck-Nasty Band". Później wybrał się w trasę z legendarną grupą "The Coasters", która to trwała przez kolejnych 20 lat.

  Teraz Thomas występuje ze swoją pierwszą wielką miłością czyli The HEALERS! Ktokolwiek doświadczy występu Thomasa na żywo, potwierdzi, że jest on spektakularną osobowością sceniczną.

  Podstawą wybuchowej muzycznej mieszanki The HEALERS! jest wokalista Thomas Buck-Nasty ze swoimi korzeniami soul i gospel oraz dwóch muzyków wywodzących się z rockowych klimatów - gitarzysta Kevin Chisholm i basista Dean Zucchero, którzy swoimi licznymi występami nie bez powodu zasłużyli sobie na reputację zespołu o najmocniejszym bluesowym brzmieniu!

  Zapraszamy na jedyne i niepowtarzalne show – nasze koncerty odwiedzają wszyscy… nawet gwiazda muzyki pop – Prince – po jednym z ostatnich ubiegłorocznych występów nabył 6 płyt HEALERSów i rzucił na pożegnanie, że „będzie wszystkim opowiadał o The HEALERS!”

  Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc na koncercie a także miejsc noclegowych w naszym ***hotelu

  Folwark Stara Winiarnia
  Mszana Dolna ul. Ogrodowa 2
  www.folwarkstarawiniarnia.pl

Koncert Zespołu GalHan rock, grunge, blues

 • Andrzej Majchrzak 7 paź 2009

  Szanowni Państwo,

  GalHan rock, grunge, blues.

  Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna ul. Ogrodowa 2 zaprasza na koncert zespołu
  GALHAN 09.10.2009 godz.20.00

  Zespół Galhan powstal w 2006 roku. Tworzą go muzycy grający ze sobą od wielu lat w różnych składach i konfiguracjach. Ale dopiero od roku 2006 postanowili połączyć swoje siły, co zaowocowało bardzo charakterystycznym stylem, łączącym w sobie rock, grunge i bluesa. Ostateczny skład grupy ukształtował się w 2007 roku. Początkowy skład zespołu stanowili: Tadeusz Sojka – gitary Dariusz Brodziak – gitary Jerzy Szyja – bas Adam Pioskowik – perkusja Marian Głuch – instr. Klawiszowe Jacek Wocka – wokal Skutkiem ciągłych poszukiwań muzyczno-brzmieniowych do kapeli dołączył Maciej Wrona – harmonijki ustne, dzięki któremu umocnił się charakter brzmieniowy zespołu. W tym samym czasie z powodu ważnych przyczyn rodzinnych opuścił skład nasz kolega – Darek Brodziak. W 2009 roku w kwietniu z kapeli odchodzi basista Jerzy Szyja, który postanawia powołać do życia własny projekt muzyczny. Do zespołu GALHAN dołącza młody, wyśmienity basista Michał Łyp, który znakomicie odnajduje się w klimacie kapeli. Dzięki temu GALHAN bez przerwy realizuje nowy materiał oraz nieprzerwanie koncertuje. Na jesieni zespół wchodzi do studia celem nagrania swojego pierwszego singla, który bedzie zapowiedzią pierwszej płyty kapeli, która - miejmy nadzieję - ukaże się w roku przyszłym.
  Muzycy:
  Tadeusz Sojka - pasjonat gitar i muzyki wyssanej z mlekiem matki, członek rodziny muzykującej. Przygodę z estradą rozpoczął uczestnicząc w festiwalach muzykujących rodzin. Zrywy młodości, szkoła średnia i zawsze z gitarą na ramieniu, a plecak nosili ci, którzy chcieli słuchać jego grania. W latach rozkwitu rocka w Polsce - 83-85 - gitarzysta grupy Medium, propagującej nowy trend muzyczny w Polsce – New Romantic. Później jako muzyk towarzyszący w nagraniach i koncertach innych wykonawców. Teraz aranżer i gitarzysta prowadzący.

  Jacek Wocka - od początku swojej twórczości związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. We wczesnych latach 80-tych wchodził w skład takich kapel jak KODEX i POZIOM 600, z którym wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Dwukrotnie wystąpił na festiwalu MEDIAWAVE, za pierwszym razem z reaktywowanym zespołem KODEX, z którym w tym samym roku był jedną z gwiazd finału festiwalu „Big Star” w warszawskiej Stodole. Za drugim razem na MEDIAWAVE zaprezentował się w nowym projekcie już z grupą GALHAN. Śpiewane przez niego utwory charakteryzuje duża ekspresja, silny głos i niebanalne teksty. W tym nowy projekcie połączył dojrzałość muzyczną zespołu z wyjątkową charyzmą wokalisty.

  Adam Pioskowik - gdy podejmował edukację muzyczną w klasie akordeonu nikt nie przypuszczał, że po siedmiu latach wybierze perkusję jako instrument wiodący. Już po kilku miesiącach okazało się, że decyzja była jak najbardziej trafna. Mając czternaście lat osiągał pierwsze sukcesy na przeglądach i konkursach. Z każdym następnym rokiem stawał się coraz bardziej dojrzałym muzykiem. Na początku była to muzyka rozrywkowa, później rozrywka podszyta jazzem, który w końcu zdominował jego działalność artystyczną na wiele lat. Zawsze otwarty na różne nurty, by ostatecznie spróbować sił w rocku i bluesie z grupą GALHAN. Akustyk - genialne "ucho" - perfekcyjnie nagłaśnia koncerty!

  Marian Głuch - wielki miłośnik instrumentów klawiszowych - za brzmienie organów Hammonda oddałby wszystko! Wspaniały improwizator muzyczny oraz opowiadacz rzeczy baśniowych:) Dwa w jednym: kolekcjoner i praktyk instrumentów klawiszowych.

  Michał Łyp - Miłośnik muzyki country. W 2003 roku ukończył szkołę muzyczną w klasie perkusji. Na szczęście w porę odnalazł swoje powołanie i przerzucil sie na gitarę basową. Jego pierwszym nauczycielem był Victor Wooten ;)

  Maciej Wrona - nie wiedzieć czemu niepoprawny optymista. Na harmonijce ustnej gra od 17 roku życia - przynajmniej tak mu się wydaje. W latach 80-tych ubiegłego stulecia członek zespołu HIOB. Muzyk takich grup jak: HIGHWAY BLUES (którego był współzałożycielem), PRÓBA w CZWARTEK oraz KONSRERWATOR BAND. Zafascynowany brzmieniem harmonijki ustnej w każdej postaci. Fotograf, narciarz, żeglarz, miłośnik chińskich sztuk walki.

  www.galhan.pl/

  Istnieje mozliwość rezerwacji miejsc noclegowych w naszym hotelu - zapraszamy.

  ZAPRASZAMY!!!!

  www.folwarkstarawiniarnia.pl

  --------------------------------------------------------------------------------

wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Kłosowskiego

 • Andrzej Majchrzak 30 cze 2009

  Szanowni Państwo,

  FOLWARK SZTUKI w Mszanie Dolnej ul. Ogrodowa 2 zaprasza na:

  03.07.09 g.20 - wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Kłosowskiego (wstęp wolny)

  Zygmunt Kłosowski – Zakopiańczyk; wnuk Karola Kłosowskiego, wybitnego artysty malarza i pedagoga, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Wiedniu. Syn utalentowanego malarza Bronisława.
  Przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje, talent oraz temperament i poczucie humoru znajdują odbicie w zainteresowaniach pana Zygmunta. Maluje, rzeźbi, dokumentuje ginącą architekturę, kolekcjonuje stare druki i inne relikty przeszłości, nieustannie przeobraża swój dom sprawiwszy, iż stał się on miejscem spotkań artystów, krewnych i znajomych rozsianych po całej Polsce oraz poza jej granicami.

  Dom, łąka i las to miejsca, w których powstają rzeźby, prace malarskie i grafika. Maluje głównie pejzaże, martwą naturę, interesujące w kolorystyce i formie miniaturowe impresje.

  Wraz z żoną, Jolantą Kłosowską, wystawiał swoje prace w licznych galeriach krajowych i zagranicznych, m.in. w Limanowej, Nowym Sączu, Zakopanym, Krakowie i Warszawie, a także w Rzeszowie, Starym Sączu i Nowym Targu. Malarstwo małżeństwa prezentowane było też w Bułgarii (Smoljan, Sofia) oraz na Słowacji (Dolny Kubin).

  Ich prace posiadają liczni prywatni kolekcjonerzy z Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W rodzinnej „Cichej”, willi w Zakopanym, Jolanta i Zygmunt Kłosowscy mają swoją stałą galerię.

  ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI MIEJSC NOCLEGOWYCH W NASZYM HOTELU.
  Wiecej informacji na www.folwarkstarawiniarnia.pl