Protest rolników w Myślenicach? Gmina przestrzega przed utrudnieniami w ruchu

 • 19 mar

  Ej, bo zahibernowali mnie na 2 lata. O co chodzi ? To ukraince nie są już teraz cacy, tylko be ? A tacy przyjaciele ze wschodu byli. Ech Polacy moi rodacy, kiedy zmądrzejeta.

  24 1

Głogoczów. Radni uchwalili plan zagospodarowania. Ponad 160 ha terenów inwestycyjnych, połowa pod budownictwo jednorodzinne

 • 19 lut

  Po ile tam działki dla Kowalskiego? 30 tys. za ar ?

  4

Jasienica. Nie chciało się im iść, więc ukradli auto. Zatrzymał ich nastolatek

 • 12 lut

  Jasienica Mexyk

  29

Rusza budowa kładki dla pieszych w Mogilanach. Kolejne mają powstać m.in. w Głogoczowie i Myślenicach

 • 12 lut

  Nie wierz w dodatkową drogę, nigdy nie powstanie.

  6 1

Tak rano wyglądała Zakopianka w kierunku Krakowa

 • 5 lut

  Też stałem, pozdrawiam stojących. Rozważam zakup helikoptera.

  7 3

„Mamo spowodowałem wypadek, potrzebuję pieniędzy”. Dwie kobiety oszukane w ten sposób straciły 240 tys. zł

 • 17 sty

  Skąd oszust ma informację, że od danej osoby może uzyskać takie kwoty? Chciałbym mieć taką babcię, że jak jej powiem, że potrąciłem kogoś na pasach i potrzebuję 200 kafli za wyjście z paki to ona mi to po prostu przelewa kasę i jest git.

  15

GDDKiA po raz drugi ogłasza przetarg na projekt drogi ekspresowej S7 Kraków-Myślenice

 • 26 lis 2023

  Jakby tak trzeźwo okiem spojrzeć to połączenia komunikacyjne mamy obecnie oscylujące gdzieś na lata 70. Co do artykułu to i tak drogi nie będzie.

  12

Myślenice. Wyburzyli dwa budynki po dawnym Urzędzie Pracy. Powiększą parking o 50 miejsc

 • 22 lis 2023

  Dla panów darmowy, dla chamów płacowy.

  9 11

Kolejny etap budowy węzła w Gaju. Przejazd tylko jednym pasem Zakopianki

 • 5 lis 2023

  Jaki sarkazm? Jak nie chcesz jechać pociągiem to nie jedź. Proste.

  14 2
 • 5 lis 2023

  O jak fajnie, znów będzie 20 kilometrów korka przed i po robocie. Dobrze, że chociaż pociąg jest to człowiek szybciej dojedzie.

  29 1

Myślenice. Remont kamienicy Obońskich priorytetem w Programie Rewitalizacji Miasta

 • 31 paź 2023

  Mieszkania młodym byście za to postawili, żeby było gdzie normalnie żyć.

  22 3

Przetarg na zaprojektowanie drogi S7 z Krakowa do Myślenic unieważniony. Wykonawca rezygnuje. Co dalej?

 • 25 paź 2023

  A jak by ogłosić przetarg na trasę dla latających samochodów. Teraz Tusku u władzy to będzie zielona wyspa. I pociąg będzie i droga też będzie.

  5 19

Wybory Parlamentarne 2023. Jeden reprezentant „ziemi myślenickiej” w Sejmie. Ponownie został nim Władysław Kurowski z PiS

 • 17 paź 2023

  Nie jestem zwolennikiem PiSu ani KO. Pamiętam jak było za Tuska i widzę co się dzieje teraz. Głosowałem na Trzecią Drogę. Mimo wszystko gratuluję Panu Kurowskiemu i życzę podejmowania trafnych decyzji. Apeluję o zaprzestanie wzajemnego obrzucania się błotem. Każda z partii ma dobre i złe pomysły. Tylko razem możecie coś zrobić, bo jak będziecie się kłócić między sobą to sąsiadujące kraje nas wykończą.

  41 19

Którędy poprowadzą Nową Zakopiankę między Krakowem a Myślenicami? Pięć firm złożyło oferty na opracowanie jej przebiegu

 • 3 sie 2023

  Dalej nie znają trasy? Oferty na opracowanie przebiegu? Tutaj tylko projektant zarobi. Zróbcie po prostu drogi rowerowe przy zakopiance. Z Myślenic i z Sułkowic to zobaczycie jak odciąży zakopiankę, bo dużo ludzi będzie jeździć. Nie myślcie zasadą "tu i teraz", tylko myślcie przyszłościowo. W dobie elektryków za kilka lat niewielu będzie stać na utrzymanie i zakup auta.

  28 6

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 28 lip 2023

  Goście proponują mi kąpiel w Rabie, w której jeszcze w tamtym roku pływało jakieś różowe gwno. Sami się tam pluskajcie w butelkach. Przy naszej pogodzie taki obiekt to mina, ile było ciepłych dni od czerwca. Może z 14 by się uzbierało.

  21 6

Myślenice. Dług szpitala rośnie. To wina zarządzania, czy systemu opieki zdrowotnej?

 • 4 lip 2023

  Aha i jak już tak zaglądamy do kieszeni lekarzom. Policzyłem liczbę osób na zdjęciu powyżej, to z sesji powiat myślenicki. Jest tam 30 osób i niech każdy tam dostanie 7000brutto( i tak zaniżam) to mamy 210tys. miesięcznie czyli 2.5mln rocznie za myślenie, co zrobić, żeby było lepiej w myślenickim szpitalu? Pytanie retoryczne, podpowiem. Dziękuję, zamykam temat.

  28 5
 • 4 lip 2023

  Jak Państwo widzą mamy właśnie owoce emigracji młodych Polaków na przestrzeni ostatnich 20 lat. Młodzi specjaliści wyjeżdżali, bo dostali wybór i nikt nawet nie próbował ich wtedy zatrzymać w Polsce. Lekarze mają monopol i rozdają karty. Na ich miejsce nikogo nie znajdą. I wcale się nie dziwię że chcą za dniówkę 5000 brutto, bo przynajmniej coś robią, jak ktoś potrzebuje pomocy. Włodarze zarabiają podobnie jak nie więcej, a nic nie robią dla poprawy mojego zdrowia.
  Otwórzcie sobie kolejne muzea pozornej niepodległości, albo nowy budynek urzędu sobie zbudujcie to sytuacja napewno się poprawi. Niestety tu gdzie główną rolę grają znajomości, a nie umiejętności to tak właśnie wszystko się kończy.

  26 7

Szymon Sobczak piłkarzem Białej Gwiazdy. Pierwsze kroki stawiał w Szczeblu Lubień

 • 3 lip 2023

  Gratuluję. Niestety przed Wisłą jeszcze kilkanaście lat gry w pierwszej lidze.

  1 4

Sułkowice. Radni zmieniają regulamin zalewu. Dotyczy dzieci bez opieki i spożywania alkoholu

 • 2 lip 2023

  Skoro wszystko jest zabronione w tym miejscu to może poprostu zlikwidować to oczko wodne. Wszystko niech będzie zabronione i będziemy żyć wspomnieniami z pocztówek jak to 50 lat temu po Rabie kajaki pływały, do starego hotelu krakowianie zjeżdżali, a nad zalewem w Sułkowicach było pełno ludzi. Jakby ludzie jeszcze mieli jaja to zorganizowali by wielką bibę nad tym zalewem włącznie z wywożeniem tych wszystkich filozofów na taczkach.

  32 2

Myślenice. Spakował medal od prezydenta i wysłał go do Warszawy. Jerzy Fedirko: „To moja reakcja i powinność obywatelska”

 • 21 cze 2023

  Dla Du*y i tak nic nie znaczy czy ktoś przyjął medal czy nie. To jest marionetka rządów pisowskich. Mam tylko nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i nie będą głosować na nich. Idźcie ludzie do urn i stwórzmy jakąkolwiek opozycję dla tych łajdaków. Im nie zależy, żeby w Polsce żyło się w miarę dobrze. Patrzą tylko na swoje porfele. Pewne jest, że wygrają, tylko niech będzie OPOZYCJA. Popatrz za okno jeden z drugim. Gdzie są dzieci sąsiadów, którym jeszcze kilka lat temu naprawiałeś rower. Gdzie ojcowie dzieci, których mamy codzień zaprowadzają do szkoły. Gdzie ludzie z którymi grałeś w piłkę w latach 90'. Większość znalazła szczęście poza granicami tego bagna. Chcieliby wrócić, ale tu nie ma warunków do życia!!! Zobaczcie sobie ceny produktów na stronach niemieckich. Kaufland.de czy lidl.de. Tam jest taniej niż w Polsce, a zarobki 5x większe.

  16 11

Igrzyska Europejskie 2023. Ambasador Tajlandii wizytowała halę w Myślenicach

 • 4 cze 2023

  Dla mieszkańców 100, 50 dla przyjezdnych, a Ukraince za friko

  13 4

Myślenice. Jak poprawić sytuację w transporcie? Radni przyjęli Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

 • 29 maj 2023

  Bardzo fajne założenia. Przynajmniej planista tego wszystkiego sobie zarobi, aha i jeszcze jego kumple w umig. Nic tu nie będzie, bo w mieście jest ciasno. Trzeba zrównać to wszystko z ziemią i odbudować na planie siatki. Najważniejsza jest komunikacja z KRK, bo tu i tak roboty nie ma, że względu na niezbyt atrakcyjne położenie komunikacyjne i koło się zamyka. Ludzie z małymi dziećmi ryzykują życiem, żeby troszkę pojeździć po ulicach, kamikadze to przy nich pestka. No, ale to w końcu miasteczko turystyczne to wszystko gitara i tyle w temacie.

  41

Sułkowice. „W zalewie nie ma wody!” - alarmujecie. Co dalej z obiektem i czy w tym roku będzie można tu pływać?

 • 21 kwi 2023

  Niech ludzie dalej wypuszczają ścieki do rzeki to na pewno zalew będzie otwarty. Inicjatywa otwarcia takiego punktu byłaby dobra w latach 70 jak w rzekach "raki chodziły", a nie teraz, że w co drugim domu szambo jest dziurawe, albo nie wybierane przez 10 lat.

  21 1

Myślenice. Wspólnie sprzątali tereny zielone. W najbardziej zaśmieconych miejscach zostawili tabliczki informacyjne

 • 14 kwi 2023

  Ale trzeba być ograniczonym intelektualnie, żeby wyrzucać krzesło czy oponę do lasu. Chciałbym zobaczyć gęby tych ###

  31

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • 15 mar 2023

  Przedsiębiorców w rynku już zalatwiliscie to trzeba się wziąć za następnych. Sklepiki na wsi też zamknijmy bo ludzie po robocie tam piwo piją! Mam apel do ludzi kumatych i tych, którzy chcą zmienić coś w tym kraju. KUPUJCIE u lokalnych POLSKICH przedsiębiorców. Porzućcie te wszystkie Kauflandy, lidle, biedronki. W małych sklepach ceny są podobne, a nawet NIŻSZE! Nie dajcie się nabrać na kredyt hipoteczny 2%. To PUŁAPKA i dalsze zadłużanie Polski i Polaków. Pobieram 500+ na dzieci, ale jestem za likwidacją tej trucizny gospodarki! Pomoc należy się, ale tylko tym, którzy naprawdę jej potrzebują. KOLEJNE ROZBIORY POLSKI DZIEJA SIE NA NASZYCH OCZACH!

  44 3