Orkiestra z Myślenic razem z burmistrzem na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. „Spełniamy nasz American Dream”

 • 5 godz.

  Niech teraz pasażerowie, którzy czekają na przystankach wyślą takie samo selfie do słoneczka i jego kumpla.

  10

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 14 godz.

  Nie tylko w Myślenicach stali. Na całej trasie pełno ludzi stało.

  37

Kryzys komunikacyjny. Jarosław Szlachetka: Robimy wzystko co w naszej mocy, aby utrzymać połączenia po 30 września

 • 26 wrz

  I tak nic nie załatwicie. Po wypłatę to wiecie gdzie się zgłosić, tylko, że wy nic nie robicie, żeby zasłużyć na jakiekolwiek pieniądze! Oj, gdyby podatki odprowadzano do urzędu zgodnego z miejscem pracy to bylibyście 200 lat za murzynami w tym mieście. Nie macie za grosz szacunku do ludzi, którzy muszą codziennie dojeżdżać do Krakowa, żeby zarobić na wasze koryto.

  14 2

Na stulecie klubu piłkarze Raby Dobczyce zagrali z Wisłą Kraków

 • 24 wrz

  Już niedługo będą w tej samej lidze grać, to się chłopaki już poznali. Hehe.

  7 3

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 5 wrz

  To proste, że nikt nie chce w swoim otoczeniu drogi z takim natężeniem ruchu. Każdy chce zepchnąć problem jak najdalej od siebie. Widzimy ile domów wzdłuż zakopianki stoi pustych albo są wystawione na sprzedaż. Kupiłeś działkę na wsi, żeby uciec od zgiełku miasta, a tu ci autostradę zbudują za siatką. Ciekawi mnie tylko kto będzie konsultował i negocjował z właścicielami nieruchomości położonych na finalnie uzgodnionej trasie. Ja sobie tego nie wyobrażam.

  15 5

Myślenice. Gmina gasi światło na noc, ale latarnie świecą za dnia? Radny publikuje zdjęcia

 • 3 wrz

  Chyba jednak szpera przy guzikach, skoro wie gdzie zadzwonić, żeby wyłączyli lampy w nocy na dąbrowskiego.

  36 3
 • 3 wrz

  Mam rozwiązanie, właśnie to w momencie wymyśliłem. Latarnie wszystkie należy zlikwidować. Po złożeniu odpowiedniego wniosku w urzędzie można starać się o dofinansowanie kupna latarki. Niech latarka 10 zł kosztuje, to dofinansowanie będzie wynosiło 5zł. Mamy 20tys. mieszkańców, mnożymy razy 5zł i wychodzi 100tyś. To tyle ile uda się według wyliczeń jasniegodnych rządzących oszczędzić do końca roku wyłączając latarnie. Za brak oświetlenia czyt. latarki po 20:00, mandat będzie wynosić 500zł. Dzieci, które otrzymają latarki mogą powierzyć je rodzicom coby mogli używać ich oburącz, generując więcej światła. A czekaj, jeszcze trzeba je naładować jakoś... Idź Pan w ..uj z tymi pisami na drzewo.

  50 3

Gmina Myślenice. Lampy nie świecą w nocy? To nie awaria, gmina oszczędza pieniądze. Tak wyglądają niektóre ulice

 • 31 sie

  Jak szukasz oszczędności to jeździj do roboty rowerem bo niedaleko masz. Przewalili hajs na własne koryto to teraz szukają u pospólstwa.

  41 2

Dni Myślenic na Zarabiu? Jarosław Szlachetka: „Na chwilę obecną nie ma możliwości organizacji imprezy masowej na plaży trawiastej”

 • 30 sie

  Z takim podejściem to chłopa tylko zostaje na taczkach wywieźć. Weź chłopok łopatę, betoniarkę, a nie szukaj firmy budowlanej z pięcioma pośrednikami, żeby ci kładkę za pół miliona postawili i żeby ją porwało w powodzi w 2024 roku.

  60 7

Dobczyce. „Przyjaciele Raby” apelują o działanie. Czy zawiesina w rzece jest niebezpieczna? Co wiemy po wizji lokalnej?

 • 16 sie

  Co to za bełkot, nie chce mi się w ogóle czytać ich wypocin. Taka sytuacja. Znajomy zgłosił na policję, że sąsiad ma pełne szambo i nadmiar ścieku wpada do rzeki. Ci kazali zgłosić do gminy, bo to nie ich "zakres działań". Gmina nic nie może zrobić, bo prywatny teren. A sąsiad się śmieje i sobie jeszcze butelki w piecu spali. Waszym gadaniem można sobie tył wytrzeć. Nic nie potraficie nawet zrobić! Śmiejecie się, że wodę z Gangesu ludzie piją, a sami w podobnej d.... moczycie. Nie wiem kto tych ludzi wybrał, żeby nami rządzili. Tutaj nie trzeba jakiegoś wody polskie. Tylko atom może pomóc.

  18 2

Dobczyce. "Rzeka umiera!" - alarmują Przyjaciele Raby i organizują wizję lokalną. Niepokoi ich kolor wody

 • 12 sie

  To się w porę skapnęli... Kąpiel w takich warunkach ludzie praktykują odkąd żyję. Teraz są jeszcze jakieś zielone glony, brzydko pachnące na całej długości rzeki.

  30

Dyrektorzy szpitali i starostowie z Małopolski alarmują: Pieniędzy z NFZ nie wystarczy na podwyżki dla pracowników

 • 6 sie

  O, czyli znowu będą strajki. Tylko ciekawe w jakiej kolejności w tym roku.
  Pielęgniarki, nauczyciele i górnicy. Czy może nauczyciele, górnicy i pielęgniarki. Czy górnicy, pielęgniarki i nauczyciele. Najbardziej poszkodowani całe życie.

  19 5

Z Krzczonowa na sam koniec Europy. Bartłomiej Chęć poszedł „jak najdalej na zachód”

 • 15 lip

  Trzeba iść razem z nim. Jak najdalej stąd na zachód. Pewnie kiedyś wróci, po resztę rzeczy hehe.

  8 9

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 30 cze

  Od wielu lat możemy zauważyć że Myślenice to po prostu jeden wielki parking. W latach 70', gdy budowano osiedle 1000-lecia, przed blokiem stały 3 samochody. Nikt wtedy nawet nie brał sobie do głowy, że motoryzacja rozwinie się w tym kierunku, że w 2022 będą tam już stały 153 samochody. Stąd ciasnota i na siłe szukanie miejsc parkingowych. Zaorajmy Plebańską i zróbmy wielki kurna światowy parking dla wszystkich! (żart). Poważnie rzecz biorąc to nie ma już wyjścia z obecnej sytuacji. Myślenice były fajnym miasteczkiem i na zawsze pozostaną takim w moich wspomnieniach.

  25 1

Myślenice. Co dalej z dojściem do kapliczki i studzienki? „Sąd uznał uzasadnienia właściciela (…) będziemy musieli próbować innego rozwiązania”

 • 14 cze

  Bardzo dobrze, ze strony właściciela ścieżki. Co mi z takich włodarzy skoro nawet w takiej sprawie nie potrafią się dogadać. Gmina jakoś na wszystkim pieniążki kosi, a jak Kowalski się postawi to on jest wtedy ten zły. Niech właściciel ustawi szlaban i pobiera opłaty tak jak te wszystkie wasze parkometry, tfu !

  33 6

Borys Budka w Myślenicach: "Na stacjach ósemka z przodu, a tablice orlenowskie są przygotowane na kolejną cyfrę. Obajtek odpowiada za ten horror"

 • 4 cze

  Mam dosyć tego co dzieje się w tym kraju. Jadę rano do roboty to PB95 jest po 7.89, wracam z roboty 8.15. Podwyżki nie dostałem od 5 lat, bo najpierw covid, teraz wojna i mówią, że czasy niepewne, a sami kupują auta po 300k. Moja rosnąca frustracja powoduje, że coraz częściej myślę dokąd wyjechać. Wiem, że wszędzie jest lepiej niż tu. Mój dojazd do pracy kosztuje 600zł miesięcznie to wychodzi 7200zł rocznie. Mam dość tej polski. W Holandii cena litra benzyny to 9zł, ale on na Boga zarobi trzy razy tyle co ja. Wiecie co wy pisowskie ******, to już mnie nawet nie śmieszy. Mam spakowane walizy, jak wygracie wybory za rok to spadam z tego waszego grajdolka i pewnie wielu innych też.

  121 46

Piłkarze Dalinu Myślenice zremisowali z Wieczystą Kraków 2:2

 • 21 maj

  Gol padł w 38' na 0:1. Jak już opisujecie spotkanie to róbcie to jak należy.

  1 8

Myślenice. Na Zarabiu powstanie tężnia solankowa. Podobne stoją w Pcimiu, Lubniu i Skomielnej Białej

 • 2 maj

  Lidle, Kauflandy, galerie, przedsiębiorcy cierpią a my wspieramy zachodnie firmy. Obudź się pan

  8 2
 • 2 maj

  Kto wyprzedał wszystkie grunty należące do gminy za psie pieniądze niewiadomo komu i teraz nie ma nawet opcji na mieszkania plus

  2 4
 • 1 maj

  Trzeba przyciągać jakoś turystów xd Tylko co my z tego mamy? Jedynie zapchane parkingi na zarabiu. Z mieszkańców ściągacie daniny, zamiast z przyjezdnych. Kto wogóle z małego miasteczka gdzie nawet nie ma mieszkań dla młodych chce zrobić metropolię turystyczną na skalę środkowo-europejską. Ciasno panie mi w tych Myślenicach.

  9 3

Myślenice miały znaleźć się w Metropolii Krakowskiej, ale trafiły do "Podkrakowskiej Otuliny". Burmistrz Szlachetka został jej prezesem

 • 5 kwi

  Ile dają za tą fuchę z moich podatków?

  45 6

Myślenice. Zostało niewiele czasu, aby zaprotestować przeciwko drodze S7. Mieszkańcy podpisują petycję

 • 17 mar

  Narzekaliście, że na górnym nic nie ma, to chociaż teraz autostrada będzie hehe

  8 11

Mieszkańcy pytają burmistrza, kiedy zrobi porządek z parkowaniem. "To jeden z największych problemów naszego miasta”

 • 3 lis 2021

  W powiecie myślenickim jest około 80 tys. samochodów https://www.polskawliczbach.pl/powiat_myslenicki . Wielu ludzi z okolicznych gmin zostawia auto w Myślenicach i jadą dalej na Kraków busem. W obecnej sytuacji nie ma innej możliwości niż parkowanie samochodu gdzie popadnie. Osoba mieszkająca w bloku nie ma parkingu, więc musi gdzie stać. Idźcie teraz z problemem do deweloperów co postawili bloki bez parkingu, albo z parkingiem podwodnym za 30000 tys.

  30 1

Dalin przegrywa na wyjeździe z liderem. Wieczysta Kraków lepsza o dwie bramki. WIDEO

 • 4 paź 2021

  Albo cud, albo dobry bramkarz, że tylko 2 w plecy.

  10

Zakaz instalacji pieców i palenia węglem w Myślenicach? Radni przegłosowali rezolucję

 • 27 wrz 2021

  Dawajcie minusy. To nie lata 90, żeby palić pampersami, butelkami czy kolorymi kartonami. Coraz więcej ludzi zgłasza się do alergologa z problemami z płucami. Idź jeden z drugim w zimie na spacer po mieście, w co drugiej chacie dym na pół ulicy. Jagiellońska, Batorego, Senatorska, jeden dym. Kolejny problem, to samochody, kopcące gruzy z początku nowego tysiąclecia. Brak ścieżek rowerowych, wszechobecna ciasnota. Czemu ktoś uważa, że Myślenice to miejcowość dla turystów? 99% ludzi omija miasto obwodnicą, a w Niedzielę przejeżdżają tylko, żeby nie stać w korku na zakopiance. Likwidacja małych przedsiębiorców na rzecz wielkich korporacji Biedronka, Lidl, Kaufland, Tesco, Orlen, Mrówka. Przecież Myślenice to miasto kupieckie, z lokalnymi przedsiębiorcami. Można wymienić piec, ale za co? Skoro większość biznesów upadła. Teraz do władzy, NIEKONIECZNIE obecnie panującej. Zabraliście ludziom w tym mieście pracę, klimat i duszę.

  17 5