Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

 • 20 sty

  Skoro gmina coś planuje to proponuję kupić latarki i czołówki we własnym zakresie. Latarnie w mieście chcą wyłączać, a droga w lesie będzie rozświetlona. Zmieńcie tych ludzi, bo mnie potrzepie zaraz.

  53 3

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • 17 sty

  Zdążyłem dorosnąć za ten czas jak usłyszałem, że będzie zjeżdżalnia na tym basenie. Za dzieciaka się człowiek cieszył, że pozjeżdża. Teraz mój syn ma już 10 lat to też mu naobiecujcie. Poczekam, może wnuki skorzystają chociaż hehe. Ciekawe ile zaś za tą koncepcję trzeba będzie zapłacić. Jakby mi mieli płacić za wymyślanie koncepcji w robocie to już po tygodniu by mnie wylali, a wam wciąż wszystko uchodzi na sucho.

  60 2

Myślenice. Tak witaliśmy rok 2023

 • 2 sty

  Bezpieczniejszy byłby zorganizowany pokaz na rynku. Zwierzątka jakoś sobie poradziły przy prywatnych fajerwerkach to i przy państwowych by dały radę. Pieniążki zaoszczędzone na państwowym pokazie i tak są podzielone w premiach naszych możnowładców.

  27 5

Radni ustalili stawki opłat od nieruchomości na 2023 rok. „Przedsiębiorcy i Izba Gospodarcza nie są ani zachwyceni ani zadowoleni, że podatki idą do góry”

 • 14 gru 2022

  Piękne zagranie. Napiszcie prosto z mostu, że macie mieć podwyżki od nowego roku, a nie błaznujcie o braku pieniędzy, bo 26 latek nie płaci podatku.

  48 2

Głogoczów. Każdej doby przejeżdża tędy 52 tys. samochodów. Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy Zakopianki

 • 12 gru 2022

  Ciekawe ile jeszcze i jakich niezrealizowanych koncepcji przebudowy zakopianki poznam w życiu hmm...

  7 2

Myślenice. Kolejny „drifter” przyłapany na Zarabiu. Parking z kamerami jak magnes przyciąga fanów „jazdy bokiem”

 • 28 lis 2022

  To może u ciebie pod domem podriftujemy

  37 3

Zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Otwarcie 12 listopada. O czym pamiętać wjeżdżając do środka?

 • 10 lis 2022

  Bo Anna Jantar nie pociągała za sznurki w tym kraju.

  20 6

Alarmujecie. Mogiła Armii Czerwonej na cmentarzu komunalnym w Myślenicach zasłonięta czarną folią

 • 31 paź 2022

  Czemu mają nie zapalać zniczy? To na grobie nieznanego żołnierza też nie zapalajcie, bo niewiadomo jakiej narodowości był "nieznany żołnierz". Celebrujcie sobie dalej ukraińskich braci, którzy za garść srebrników by was z widłami gonili. Czemu wybiórczo sobie wyciągacie karty z historii? Może sobie powspominamy braci ukraińskich z 1943 roku.

  40 17

Starosta publikuje liczbę kursów. Nowy przewoźnik czeka na decyzję. Kiedy wyjedzie na trasę Myślenice - Kraków?

 • 13 paź 2022

  Obiecanki cacanki

  24 6

Wojewoda Łukasz Kmita: Małopolska jest przygotowana do działań związanych z wystąpieniem zdarzenia radiacyjnego

 • 5 paź 2022

  Mówią, że nic nam nie grozi. Budujcie ludzie schrony jak najszybciej.

  11 1

Orkiestra z Myślenic razem z burmistrzem na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. „Spełniamy nasz American Dream”

 • 3 paź 2022

  Niech teraz pasażerowie, którzy czekają na przystankach wyślą takie samo selfie do słoneczka i jego kumpla.

  50 2

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 3 paź 2022

  Nie tylko w Myślenicach stali. Na całej trasie pełno ludzi stało.

  54

Kryzys komunikacyjny. Jarosław Szlachetka: Robimy wzystko co w naszej mocy, aby utrzymać połączenia po 30 września

 • 26 wrz 2022

  I tak nic nie załatwicie. Po wypłatę to wiecie gdzie się zgłosić, tylko, że wy nic nie robicie, żeby zasłużyć na jakiekolwiek pieniądze! Oj, gdyby podatki odprowadzano do urzędu zgodnego z miejscem pracy to bylibyście 200 lat za murzynami w tym mieście. Nie macie za grosz szacunku do ludzi, którzy muszą codziennie dojeżdżać do Krakowa, żeby zarobić na wasze koryto.

  14 2

Na stulecie klubu piłkarze Raby Dobczyce zagrali z Wisłą Kraków

 • 24 wrz 2022

  Już niedługo będą w tej samej lidze grać, to się chłopaki już poznali. Hehe.

  7 3

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 5 wrz 2022

  To proste, że nikt nie chce w swoim otoczeniu drogi z takim natężeniem ruchu. Każdy chce zepchnąć problem jak najdalej od siebie. Widzimy ile domów wzdłuż zakopianki stoi pustych albo są wystawione na sprzedaż. Kupiłeś działkę na wsi, żeby uciec od zgiełku miasta, a tu ci autostradę zbudują za siatką. Ciekawi mnie tylko kto będzie konsultował i negocjował z właścicielami nieruchomości położonych na finalnie uzgodnionej trasie. Ja sobie tego nie wyobrażam.

  15 5

Myślenice. Gmina gasi światło na noc, ale latarnie świecą za dnia? Radny publikuje zdjęcia

 • 3 wrz 2022

  Chyba jednak szpera przy guzikach, skoro wie gdzie zadzwonić, żeby wyłączyli lampy w nocy na dąbrowskiego.

  36 3
 • 3 wrz 2022

  Mam rozwiązanie, właśnie to w momencie wymyśliłem. Latarnie wszystkie należy zlikwidować. Po złożeniu odpowiedniego wniosku w urzędzie można starać się o dofinansowanie kupna latarki. Niech latarka 10 zł kosztuje, to dofinansowanie będzie wynosiło 5zł. Mamy 20tys. mieszkańców, mnożymy razy 5zł i wychodzi 100tyś. To tyle ile uda się według wyliczeń jasniegodnych rządzących oszczędzić do końca roku wyłączając latarnie. Za brak oświetlenia czyt. latarki po 20:00, mandat będzie wynosić 500zł. Dzieci, które otrzymają latarki mogą powierzyć je rodzicom coby mogli używać ich oburącz, generując więcej światła. A czekaj, jeszcze trzeba je naładować jakoś... Idź Pan w ..uj z tymi pisami na drzewo.

  50 3

Gmina Myślenice. Lampy nie świecą w nocy? To nie awaria, gmina oszczędza pieniądze. Tak wyglądają niektóre ulice

 • 31 sie 2022

  Jak szukasz oszczędności to jeździj do roboty rowerem bo niedaleko masz. Przewalili hajs na własne koryto to teraz szukają u pospólstwa.

  41 2

Dni Myślenic na Zarabiu? Jarosław Szlachetka: „Na chwilę obecną nie ma możliwości organizacji imprezy masowej na plaży trawiastej”

 • 30 sie 2022

  Z takim podejściem to chłopa tylko zostaje na taczkach wywieźć. Weź chłopok łopatę, betoniarkę, a nie szukaj firmy budowlanej z pięcioma pośrednikami, żeby ci kładkę za pół miliona postawili i żeby ją porwało w powodzi w 2024 roku.

  61 7

Dobczyce. „Przyjaciele Raby” apelują o działanie. Czy zawiesina w rzece jest niebezpieczna? Co wiemy po wizji lokalnej?

 • 16 sie 2022

  Co to za bełkot, nie chce mi się w ogóle czytać ich wypocin. Taka sytuacja. Znajomy zgłosił na policję, że sąsiad ma pełne szambo i nadmiar ścieku wpada do rzeki. Ci kazali zgłosić do gminy, bo to nie ich "zakres działań". Gmina nic nie może zrobić, bo prywatny teren. A sąsiad się śmieje i sobie jeszcze butelki w piecu spali. Waszym gadaniem można sobie tył wytrzeć. Nic nie potraficie nawet zrobić! Śmiejecie się, że wodę z Gangesu ludzie piją, a sami w podobnej d.... moczycie. Nie wiem kto tych ludzi wybrał, żeby nami rządzili. Tutaj nie trzeba jakiegoś wody polskie. Tylko atom może pomóc.

  18 2

Dobczyce. "Rzeka umiera!" - alarmują Przyjaciele Raby i organizują wizję lokalną. Niepokoi ich kolor wody

 • 12 sie 2022

  To się w porę skapnęli... Kąpiel w takich warunkach ludzie praktykują odkąd żyję. Teraz są jeszcze jakieś zielone glony, brzydko pachnące na całej długości rzeki.

  30

Dyrektorzy szpitali i starostowie z Małopolski alarmują: Pieniędzy z NFZ nie wystarczy na podwyżki dla pracowników

 • 6 sie 2022

  O, czyli znowu będą strajki. Tylko ciekawe w jakiej kolejności w tym roku.
  Pielęgniarki, nauczyciele i górnicy. Czy może nauczyciele, górnicy i pielęgniarki. Czy górnicy, pielęgniarki i nauczyciele. Najbardziej poszkodowani całe życie.

  19 5

Z Krzczonowa na sam koniec Europy. Bartłomiej Chęć poszedł „jak najdalej na zachód”

 • 15 lip 2022

  Trzeba iść razem z nim. Jak najdalej stąd na zachód. Pewnie kiedyś wróci, po resztę rzeczy hehe.

  8 9

Myślenice. W mieście trwa znakowanie ulic. „Na Osiedlu Tysiąclecia tracimy miejsca parkingowe”- piszecie

 • 30 cze 2022

  Od wielu lat możemy zauważyć że Myślenice to po prostu jeden wielki parking. W latach 70', gdy budowano osiedle 1000-lecia, przed blokiem stały 3 samochody. Nikt wtedy nawet nie brał sobie do głowy, że motoryzacja rozwinie się w tym kierunku, że w 2022 będą tam już stały 153 samochody. Stąd ciasnota i na siłe szukanie miejsc parkingowych. Zaorajmy Plebańską i zróbmy wielki kurna światowy parking dla wszystkich! (żart). Poważnie rzecz biorąc to nie ma już wyjścia z obecnej sytuacji. Myślenice były fajnym miasteczkiem i na zawsze pozostaną takim w moich wspomnieniach.

  25 1

Myślenice. Co dalej z dojściem do kapliczki i studzienki? „Sąd uznał uzasadnienia właściciela (…) będziemy musieli próbować innego rozwiązania”

 • 14 cze 2022

  Bardzo dobrze, ze strony właściciela ścieżki. Co mi z takich włodarzy skoro nawet w takiej sprawie nie potrafią się dogadać. Gmina jakoś na wszystkim pieniążki kosi, a jak Kowalski się postawi to on jest wtedy ten zły. Niech właściciel ustawi szlaban i pobiera opłaty tak jak te wszystkie wasze parkometry, tfu !

  33 6