Igrzyska Europejskie 2023. Ambasador Tajlandii wizytowała halę w Myślenicach

 • 4 cze

  Dla mieszkańców 100, 50 dla przyjezdnych, a Ukraince za friko

  11 2

Myślenice. Jak poprawić sytuację w transporcie? Radni przyjęli Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

 • 29 maj

  Bardzo fajne założenia. Przynajmniej planista tego wszystkiego sobie zarobi, aha i jeszcze jego kumple w umig. Nic tu nie będzie, bo w mieście jest ciasno. Trzeba zrównać to wszystko z ziemią i odbudować na planie siatki. Najważniejsza jest komunikacja z KRK, bo tu i tak roboty nie ma, że względu na niezbyt atrakcyjne położenie komunikacyjne i koło się zamyka. Ludzie z małymi dziećmi ryzykują życiem, żeby troszkę pojeździć po ulicach, kamikadze to przy nich pestka. No, ale to w końcu miasteczko turystyczne to wszystko gitara i tyle w temacie.

  39

Sułkowice. „W zalewie nie ma wody!” - alarmujecie. Co dalej z obiektem i czy w tym roku będzie można tu pływać?

 • 21 kwi

  Niech ludzie dalej wypuszczają ścieki do rzeki to na pewno zalew będzie otwarty. Inicjatywa otwarcia takiego punktu byłaby dobra w latach 70 jak w rzekach "raki chodziły", a nie teraz, że w co drugim domu szambo jest dziurawe, albo nie wybierane przez 10 lat.

  21

Myślenice. Wspólnie sprzątali tereny zielone. W najbardziej zaśmieconych miejscach zostawili tabliczki informacyjne

 • 14 kwi

  Ale trzeba być ograniczonym intelektualnie, żeby wyrzucać krzesło czy oponę do lasu. Chciałbym zobaczyć gęby tych ###

  31

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • 15 mar

  Przedsiębiorców w rynku już zalatwiliscie to trzeba się wziąć za następnych. Sklepiki na wsi też zamknijmy bo ludzie po robocie tam piwo piją! Mam apel do ludzi kumatych i tych, którzy chcą zmienić coś w tym kraju. KUPUJCIE u lokalnych POLSKICH przedsiębiorców. Porzućcie te wszystkie Kauflandy, lidle, biedronki. W małych sklepach ceny są podobne, a nawet NIŻSZE! Nie dajcie się nabrać na kredyt hipoteczny 2%. To PUŁAPKA i dalsze zadłużanie Polski i Polaków. Pobieram 500+ na dzieci, ale jestem za likwidacją tej trucizny gospodarki! Pomoc należy się, ale tylko tym, którzy naprawdę jej potrzebują. KOLEJNE ROZBIORY POLSKI DZIEJA SIE NA NASZYCH OCZACH!

  44 3

Kolejne oszustwo w powiecie myślenickim. Tym razem „na wypadek” kobieta straciła 60 tys. zł.

 • 8 lut

  Dziadki siedzą na pieniądzach, a młodzi żyją od wypłaty do wypłaty. Powiedzą ci, że w gorszych czasach żyli. Przydziały na mieszkania, wykup mieszkań za grosze od spółdzielni, PGR jako darmowa ziemia od państwa, której już nawet nikt nie uprawia. A co do artykułu to ciekawe skąd ktoś wiedział, że babcia ma w domu taki hajs, już wierzę, że zadzwonili do pierwszej lepszej osoby. Chyba, że naciągacze robią callcenter po ludziach, a większość to zlewa i nigdzie nie zgłasza.

  30 10

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

 • 20 sty

  Skoro gmina coś planuje to proponuję kupić latarki i czołówki we własnym zakresie. Latarnie w mieście chcą wyłączać, a droga w lesie będzie rozświetlona. Zmieńcie tych ludzi, bo mnie potrzepie zaraz.

  54 3

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • 17 sty

  Zdążyłem dorosnąć za ten czas jak usłyszałem, że będzie zjeżdżalnia na tym basenie. Za dzieciaka się człowiek cieszył, że pozjeżdża. Teraz mój syn ma już 10 lat to też mu naobiecujcie. Poczekam, może wnuki skorzystają chociaż hehe. Ciekawe ile zaś za tą koncepcję trzeba będzie zapłacić. Jakby mi mieli płacić za wymyślanie koncepcji w robocie to już po tygodniu by mnie wylali, a wam wciąż wszystko uchodzi na sucho.

  60 2

Myślenice. Tak witaliśmy rok 2023

 • 2 sty

  Bezpieczniejszy byłby zorganizowany pokaz na rynku. Zwierzątka jakoś sobie poradziły przy prywatnych fajerwerkach to i przy państwowych by dały radę. Pieniążki zaoszczędzone na państwowym pokazie i tak są podzielone w premiach naszych możnowładców.

  27 5

Radni ustalili stawki opłat od nieruchomości na 2023 rok. „Przedsiębiorcy i Izba Gospodarcza nie są ani zachwyceni ani zadowoleni, że podatki idą do góry”

 • 14 gru 2022

  Piękne zagranie. Napiszcie prosto z mostu, że macie mieć podwyżki od nowego roku, a nie błaznujcie o braku pieniędzy, bo 26 latek nie płaci podatku.

  48 2

Głogoczów. Każdej doby przejeżdża tędy 52 tys. samochodów. Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy Zakopianki

 • 12 gru 2022

  Ciekawe ile jeszcze i jakich niezrealizowanych koncepcji przebudowy zakopianki poznam w życiu hmm...

  7 2

Myślenice. Kolejny „drifter” przyłapany na Zarabiu. Parking z kamerami jak magnes przyciąga fanów „jazdy bokiem”

 • 28 lis 2022

  To może u ciebie pod domem podriftujemy

  37 3

Zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Otwarcie 12 listopada. O czym pamiętać wjeżdżając do środka?

 • 10 lis 2022

  Bo Anna Jantar nie pociągała za sznurki w tym kraju.

  20 6

Alarmujecie. Mogiła Armii Czerwonej na cmentarzu komunalnym w Myślenicach zasłonięta czarną folią

 • 31 paź 2022

  Czemu mają nie zapalać zniczy? To na grobie nieznanego żołnierza też nie zapalajcie, bo niewiadomo jakiej narodowości był "nieznany żołnierz". Celebrujcie sobie dalej ukraińskich braci, którzy za garść srebrników by was z widłami gonili. Czemu wybiórczo sobie wyciągacie karty z historii? Może sobie powspominamy braci ukraińskich z 1943 roku.

  40 18

Starosta publikuje liczbę kursów. Nowy przewoźnik czeka na decyzję. Kiedy wyjedzie na trasę Myślenice - Kraków?

 • 13 paź 2022

  Obiecanki cacanki

  24 6

Wojewoda Łukasz Kmita: Małopolska jest przygotowana do działań związanych z wystąpieniem zdarzenia radiacyjnego

 • 5 paź 2022

  Mówią, że nic nam nie grozi. Budujcie ludzie schrony jak najszybciej.

  11 1

Orkiestra z Myślenic razem z burmistrzem na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. „Spełniamy nasz American Dream”

 • 3 paź 2022

  Niech teraz pasażerowie, którzy czekają na przystankach wyślą takie samo selfie do słoneczka i jego kumpla.

  50 2

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 3 paź 2022

  Nie tylko w Myślenicach stali. Na całej trasie pełno ludzi stało.

  54

Kryzys komunikacyjny. Jarosław Szlachetka: Robimy wzystko co w naszej mocy, aby utrzymać połączenia po 30 września

 • 26 wrz 2022

  I tak nic nie załatwicie. Po wypłatę to wiecie gdzie się zgłosić, tylko, że wy nic nie robicie, żeby zasłużyć na jakiekolwiek pieniądze! Oj, gdyby podatki odprowadzano do urzędu zgodnego z miejscem pracy to bylibyście 200 lat za murzynami w tym mieście. Nie macie za grosz szacunku do ludzi, którzy muszą codziennie dojeżdżać do Krakowa, żeby zarobić na wasze koryto.

  14 2

Na stulecie klubu piłkarze Raby Dobczyce zagrali z Wisłą Kraków

 • 24 wrz 2022

  Już niedługo będą w tej samej lidze grać, to się chłopaki już poznali. Hehe.

  7 3

Którędy poprowadzić drogę S7 z Krakowa do Myślenic? W starostwie obradował zespół parlamentarny. „Wariant społeczny to pułapka” – mówią politycy

 • 5 wrz 2022

  To proste, że nikt nie chce w swoim otoczeniu drogi z takim natężeniem ruchu. Każdy chce zepchnąć problem jak najdalej od siebie. Widzimy ile domów wzdłuż zakopianki stoi pustych albo są wystawione na sprzedaż. Kupiłeś działkę na wsi, żeby uciec od zgiełku miasta, a tu ci autostradę zbudują za siatką. Ciekawi mnie tylko kto będzie konsultował i negocjował z właścicielami nieruchomości położonych na finalnie uzgodnionej trasie. Ja sobie tego nie wyobrażam.

  15 5

Myślenice. Gmina gasi światło na noc, ale latarnie świecą za dnia? Radny publikuje zdjęcia

 • 3 wrz 2022

  Chyba jednak szpera przy guzikach, skoro wie gdzie zadzwonić, żeby wyłączyli lampy w nocy na dąbrowskiego.

  36 3
 • 3 wrz 2022

  Mam rozwiązanie, właśnie to w momencie wymyśliłem. Latarnie wszystkie należy zlikwidować. Po złożeniu odpowiedniego wniosku w urzędzie można starać się o dofinansowanie kupna latarki. Niech latarka 10 zł kosztuje, to dofinansowanie będzie wynosiło 5zł. Mamy 20tys. mieszkańców, mnożymy razy 5zł i wychodzi 100tyś. To tyle ile uda się według wyliczeń jasniegodnych rządzących oszczędzić do końca roku wyłączając latarnie. Za brak oświetlenia czyt. latarki po 20:00, mandat będzie wynosić 500zł. Dzieci, które otrzymają latarki mogą powierzyć je rodzicom coby mogli używać ich oburącz, generując więcej światła. A czekaj, jeszcze trzeba je naładować jakoś... Idź Pan w ..uj z tymi pisami na drzewo.

  50 3

Gmina Myślenice. Lampy nie świecą w nocy? To nie awaria, gmina oszczędza pieniądze. Tak wyglądają niektóre ulice

 • 31 sie 2022

  Jak szukasz oszczędności to jeździj do roboty rowerem bo niedaleko masz. Przewalili hajs na własne koryto to teraz szukają u pospólstwa.

  41 2

Dni Myślenic na Zarabiu? Jarosław Szlachetka: „Na chwilę obecną nie ma możliwości organizacji imprezy masowej na plaży trawiastej”

 • 30 sie 2022

  Z takim podejściem to chłopa tylko zostaje na taczkach wywieźć. Weź chłopok łopatę, betoniarkę, a nie szukaj firmy budowlanej z pięcioma pośrednikami, żeby ci kładkę za pół miliona postawili i żeby ją porwało w powodzi w 2024 roku.

  61 7