Którędy poprowadzą Nową Zakopiankę między Krakowem a Myślenicami? Pięć firm złożyło oferty na opracowanie jej przebiegu

 • 3 sie

  Dalej nie znają trasy? Oferty na opracowanie przebiegu? Tutaj tylko projektant zarobi. Zróbcie po prostu drogi rowerowe przy zakopiance. Z Myślenic i z Sułkowic to zobaczycie jak odciąży zakopiankę, bo dużo ludzi będzie jeździć. Nie myślcie zasadą "tu i teraz", tylko myślcie przyszłościowo. W dobie elektryków za kilka lat niewielu będzie stać na utrzymanie i zakup auta.

  28 5

Myślenice. Wakacje na półmetku. Basen nadal nieczynny. Gmina szuka dzierżawcy i zachęca do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach”

 • 28 lip

  Goście proponują mi kąpiel w Rabie, w której jeszcze w tamtym roku pływało jakieś różowe gwno. Sami się tam pluskajcie w butelkach. Przy naszej pogodzie taki obiekt to mina, ile było ciepłych dni od czerwca. Może z 14 by się uzbierało.

  21 6

Myślenice. Dług szpitala rośnie. To wina zarządzania, czy systemu opieki zdrowotnej?

 • 4 lip

  Aha i jak już tak zaglądamy do kieszeni lekarzom. Policzyłem liczbę osób na zdjęciu powyżej, to z sesji powiat myślenicki. Jest tam 30 osób i niech każdy tam dostanie 7000brutto( i tak zaniżam) to mamy 210tys. miesięcznie czyli 2.5mln rocznie za myślenie, co zrobić, żeby było lepiej w myślenickim szpitalu? Pytanie retoryczne, podpowiem. Dziękuję, zamykam temat.

  27 5
 • 4 lip

  Jak Państwo widzą mamy właśnie owoce emigracji młodych Polaków na przestrzeni ostatnich 20 lat. Młodzi specjaliści wyjeżdżali, bo dostali wybór i nikt nawet nie próbował ich wtedy zatrzymać w Polsce. Lekarze mają monopol i rozdają karty. Na ich miejsce nikogo nie znajdą. I wcale się nie dziwię że chcą za dniówkę 5000 brutto, bo przynajmniej coś robią, jak ktoś potrzebuje pomocy. Włodarze zarabiają podobnie jak nie więcej, a nic nie robią dla poprawy mojego zdrowia.
  Otwórzcie sobie kolejne muzea pozornej niepodległości, albo nowy budynek urzędu sobie zbudujcie to sytuacja napewno się poprawi. Niestety tu gdzie główną rolę grają znajomości, a nie umiejętności to tak właśnie wszystko się kończy.

  25 7

Szymon Sobczak piłkarzem Białej Gwiazdy. Pierwsze kroki stawiał w Szczeblu Lubień

 • 3 lip

  Gratuluję. Niestety przed Wisłą jeszcze kilkanaście lat gry w pierwszej lidze.

  1 4

Sułkowice. Radni zmieniają regulamin zalewu. Dotyczy dzieci bez opieki i spożywania alkoholu

 • 2 lip

  Skoro wszystko jest zabronione w tym miejscu to może poprostu zlikwidować to oczko wodne. Wszystko niech będzie zabronione i będziemy żyć wspomnieniami z pocztówek jak to 50 lat temu po Rabie kajaki pływały, do starego hotelu krakowianie zjeżdżali, a nad zalewem w Sułkowicach było pełno ludzi. Jakby ludzie jeszcze mieli jaja to zorganizowali by wielką bibę nad tym zalewem włącznie z wywożeniem tych wszystkich filozofów na taczkach.

  32 2

Myślenice. Spakował medal od prezydenta i wysłał go do Warszawy. Jerzy Fedirko: „To moja reakcja i powinność obywatelska”

 • 21 cze

  Dla Du*y i tak nic nie znaczy czy ktoś przyjął medal czy nie. To jest marionetka rządów pisowskich. Mam tylko nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i nie będą głosować na nich. Idźcie ludzie do urn i stwórzmy jakąkolwiek opozycję dla tych łajdaków. Im nie zależy, żeby w Polsce żyło się w miarę dobrze. Patrzą tylko na swoje porfele. Pewne jest, że wygrają, tylko niech będzie OPOZYCJA. Popatrz za okno jeden z drugim. Gdzie są dzieci sąsiadów, którym jeszcze kilka lat temu naprawiałeś rower. Gdzie ojcowie dzieci, których mamy codzień zaprowadzają do szkoły. Gdzie ludzie z którymi grałeś w piłkę w latach 90'. Większość znalazła szczęście poza granicami tego bagna. Chcieliby wrócić, ale tu nie ma warunków do życia!!! Zobaczcie sobie ceny produktów na stronach niemieckich. Kaufland.de czy lidl.de. Tam jest taniej niż w Polsce, a zarobki 5x większe.

  16 11

Igrzyska Europejskie 2023. Ambasador Tajlandii wizytowała halę w Myślenicach

 • 4 cze

  Dla mieszkańców 100, 50 dla przyjezdnych, a Ukraince za friko

  13 4

Myślenice. Jak poprawić sytuację w transporcie? Radni przyjęli Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

 • 29 maj

  Bardzo fajne założenia. Przynajmniej planista tego wszystkiego sobie zarobi, aha i jeszcze jego kumple w umig. Nic tu nie będzie, bo w mieście jest ciasno. Trzeba zrównać to wszystko z ziemią i odbudować na planie siatki. Najważniejsza jest komunikacja z KRK, bo tu i tak roboty nie ma, że względu na niezbyt atrakcyjne położenie komunikacyjne i koło się zamyka. Ludzie z małymi dziećmi ryzykują życiem, żeby troszkę pojeździć po ulicach, kamikadze to przy nich pestka. No, ale to w końcu miasteczko turystyczne to wszystko gitara i tyle w temacie.

  41

Sułkowice. „W zalewie nie ma wody!” - alarmujecie. Co dalej z obiektem i czy w tym roku będzie można tu pływać?

 • 21 kwi

  Niech ludzie dalej wypuszczają ścieki do rzeki to na pewno zalew będzie otwarty. Inicjatywa otwarcia takiego punktu byłaby dobra w latach 70 jak w rzekach "raki chodziły", a nie teraz, że w co drugim domu szambo jest dziurawe, albo nie wybierane przez 10 lat.

  21

Myślenice. Wspólnie sprzątali tereny zielone. W najbardziej zaśmieconych miejscach zostawili tabliczki informacyjne

 • 14 kwi

  Ale trzeba być ograniczonym intelektualnie, żeby wyrzucać krzesło czy oponę do lasu. Chciałbym zobaczyć gęby tych ###

  31

Myślenice. Czy w mieście powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • 15 mar

  Przedsiębiorców w rynku już zalatwiliscie to trzeba się wziąć za następnych. Sklepiki na wsi też zamknijmy bo ludzie po robocie tam piwo piją! Mam apel do ludzi kumatych i tych, którzy chcą zmienić coś w tym kraju. KUPUJCIE u lokalnych POLSKICH przedsiębiorców. Porzućcie te wszystkie Kauflandy, lidle, biedronki. W małych sklepach ceny są podobne, a nawet NIŻSZE! Nie dajcie się nabrać na kredyt hipoteczny 2%. To PUŁAPKA i dalsze zadłużanie Polski i Polaków. Pobieram 500+ na dzieci, ale jestem za likwidacją tej trucizny gospodarki! Pomoc należy się, ale tylko tym, którzy naprawdę jej potrzebują. KOLEJNE ROZBIORY POLSKI DZIEJA SIE NA NASZYCH OCZACH!

  44 3

Kolejne oszustwo w powiecie myślenickim. Tym razem „na wypadek” kobieta straciła 60 tys. zł.

 • 8 lut

  Dziadki siedzą na pieniądzach, a młodzi żyją od wypłaty do wypłaty. Powiedzą ci, że w gorszych czasach żyli. Przydziały na mieszkania, wykup mieszkań za grosze od spółdzielni, PGR jako darmowa ziemia od państwa, której już nawet nikt nie uprawia. A co do artykułu to ciekawe skąd ktoś wiedział, że babcia ma w domu taki hajs, już wierzę, że zadzwonili do pierwszej lepszej osoby. Chyba, że naciągacze robią callcenter po ludziach, a większość to zlewa i nigdzie nie zgłasza.

  30 10

Myślenice. Czy w tym roku uda się oświetlić ścieżkę rowerowo-biegową na Zarabiu?

 • 20 sty

  Skoro gmina coś planuje to proponuję kupić latarki i czołówki we własnym zakresie. Latarnie w mieście chcą wyłączać, a droga w lesie będzie rozświetlona. Zmieńcie tych ludzi, bo mnie potrzepie zaraz.

  54 3

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

 • 17 sty

  Zdążyłem dorosnąć za ten czas jak usłyszałem, że będzie zjeżdżalnia na tym basenie. Za dzieciaka się człowiek cieszył, że pozjeżdża. Teraz mój syn ma już 10 lat to też mu naobiecujcie. Poczekam, może wnuki skorzystają chociaż hehe. Ciekawe ile zaś za tą koncepcję trzeba będzie zapłacić. Jakby mi mieli płacić za wymyślanie koncepcji w robocie to już po tygodniu by mnie wylali, a wam wciąż wszystko uchodzi na sucho.

  60 2

Myślenice. Tak witaliśmy rok 2023

 • 2 sty

  Bezpieczniejszy byłby zorganizowany pokaz na rynku. Zwierzątka jakoś sobie poradziły przy prywatnych fajerwerkach to i przy państwowych by dały radę. Pieniążki zaoszczędzone na państwowym pokazie i tak są podzielone w premiach naszych możnowładców.

  27 5

Radni ustalili stawki opłat od nieruchomości na 2023 rok. „Przedsiębiorcy i Izba Gospodarcza nie są ani zachwyceni ani zadowoleni, że podatki idą do góry”

 • 14 gru 2022

  Piękne zagranie. Napiszcie prosto z mostu, że macie mieć podwyżki od nowego roku, a nie błaznujcie o braku pieniędzy, bo 26 latek nie płaci podatku.

  48 2

Głogoczów. Każdej doby przejeżdża tędy 52 tys. samochodów. Spotkanie informacyjne w sprawie rozbudowy Zakopianki

 • 12 gru 2022

  Ciekawe ile jeszcze i jakich niezrealizowanych koncepcji przebudowy zakopianki poznam w życiu hmm...

  7 2

Myślenice. Kolejny „drifter” przyłapany na Zarabiu. Parking z kamerami jak magnes przyciąga fanów „jazdy bokiem”

 • 28 lis 2022

  To może u ciebie pod domem podriftujemy

  37 3

Zakopianka. Tunel pod Luboniem Małym gotowy. Otwarcie 12 listopada. O czym pamiętać wjeżdżając do środka?

 • 10 lis 2022

  Bo Anna Jantar nie pociągała za sznurki w tym kraju.

  20 6

Alarmujecie. Mogiła Armii Czerwonej na cmentarzu komunalnym w Myślenicach zasłonięta czarną folią

 • 31 paź 2022

  Czemu mają nie zapalać zniczy? To na grobie nieznanego żołnierza też nie zapalajcie, bo niewiadomo jakiej narodowości był "nieznany żołnierz". Celebrujcie sobie dalej ukraińskich braci, którzy za garść srebrników by was z widłami gonili. Czemu wybiórczo sobie wyciągacie karty z historii? Może sobie powspominamy braci ukraińskich z 1943 roku.

  40 18

Starosta publikuje liczbę kursów. Nowy przewoźnik czeka na decyzję. Kiedy wyjedzie na trasę Myślenice - Kraków?

 • 13 paź 2022

  Obiecanki cacanki

  24 6

Wojewoda Łukasz Kmita: Małopolska jest przygotowana do działań związanych z wystąpieniem zdarzenia radiacyjnego

 • 5 paź 2022

  Mówią, że nic nam nie grozi. Budujcie ludzie schrony jak najszybciej.

  11 1

Orkiestra z Myślenic razem z burmistrzem na Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku. „Spełniamy nasz American Dream”

 • 3 paź 2022

  Niech teraz pasażerowie, którzy czekają na przystankach wyślą takie samo selfie do słoneczka i jego kumpla.

  50 2

Pierwszy dzień bez linii M1 na trasie Myślenice-Kraków. Pasażerowie czekają na busy

 • 3 paź 2022

  Nie tylko w Myślenicach stali. Na całej trasie pełno ludzi stało.

  54