Myślenice. Co dalej z dojściem do kapliczki i studzienki? „Sąd uznał uzasadnienia właściciela (…) będziemy musieli próbować innego rozwiązania”

 • 14 cze

  Bardzo dobrze, ze strony właściciela ścieżki. Co mi z takich włodarzy skoro nawet w takiej sprawie nie potrafią się dogadać. Gmina jakoś na wszystkim pieniążki kosi, a jak Kowalski się postawi to on jest wtedy ten zły. Niech właściciel ustawi szlaban i pobiera opłaty tak jak te wszystkie wasze parkometry, tfu !

  32 6

Borys Budka w Myślenicach: "Na stacjach ósemka z przodu, a tablice orlenowskie są przygotowane na kolejną cyfrę. Obajtek odpowiada za ten horror"

 • 4 cze

  Mam dosyć tego co dzieje się w tym kraju. Jadę rano do roboty to PB95 jest po 7.89, wracam z roboty 8.15. Podwyżki nie dostałem od 5 lat, bo najpierw covid, teraz wojna i mówią, że czasy niepewne, a sami kupują auta po 300k. Moja rosnąca frustracja powoduje, że coraz częściej myślę dokąd wyjechać. Wiem, że wszędzie jest lepiej niż tu. Mój dojazd do pracy kosztuje 600zł miesięcznie to wychodzi 7200zł rocznie. Mam dość tej polski. W Holandii cena litra benzyny to 9zł, ale on na Boga zarobi trzy razy tyle co ja. Wiecie co wy pisowskie ******, to już mnie nawet nie śmieszy. Mam spakowane walizy, jak wygracie wybory za rok to spadam z tego waszego grajdolka i pewnie wielu innych też.

  121 46

Piłkarze Dalinu Myślenice zremisowali z Wieczystą Kraków 2:2

 • 21 maj

  Gol padł w 38' na 0:1. Jak już opisujecie spotkanie to róbcie to jak należy.

  1 8

Myślenice. Na Zarabiu powstanie tężnia solankowa. Podobne stoją w Pcimiu, Lubniu i Skomielnej Białej

 • 2 maj

  Lidle, Kauflandy, galerie, przedsiębiorcy cierpią a my wspieramy zachodnie firmy. Obudź się pan

  8 2
 • 2 maj

  Kto wyprzedał wszystkie grunty należące do gminy za psie pieniądze niewiadomo komu i teraz nie ma nawet opcji na mieszkania plus

  2 4
 • 1 maj

  Trzeba przyciągać jakoś turystów xd Tylko co my z tego mamy? Jedynie zapchane parkingi na zarabiu. Z mieszkańców ściągacie daniny, zamiast z przyjezdnych. Kto wogóle z małego miasteczka gdzie nawet nie ma mieszkań dla młodych chce zrobić metropolię turystyczną na skalę środkowo-europejską. Ciasno panie mi w tych Myślenicach.

  9 3

Myślenice miały znaleźć się w Metropolii Krakowskiej, ale trafiły do "Podkrakowskiej Otuliny". Burmistrz Szlachetka został jej prezesem

 • 5 kwi

  Ile dają za tą fuchę z moich podatków?

  43 6

Myślenice. Zostało niewiele czasu, aby zaprotestować przeciwko drodze S7. Mieszkańcy podpisują petycję

 • 17 mar

  Narzekaliście, że na górnym nic nie ma, to chociaż teraz autostrada będzie hehe

  8 11

Mieszkańcy pytają burmistrza, kiedy zrobi porządek z parkowaniem. "To jeden z największych problemów naszego miasta”

 • 3 lis 2021

  W powiecie myślenickim jest około 80 tys. samochodów https://www.polskawliczbach.pl/powiat_myslenicki . Wielu ludzi z okolicznych gmin zostawia auto w Myślenicach i jadą dalej na Kraków busem. W obecnej sytuacji nie ma innej możliwości niż parkowanie samochodu gdzie popadnie. Osoba mieszkająca w bloku nie ma parkingu, więc musi gdzie stać. Idźcie teraz z problemem do deweloperów co postawili bloki bez parkingu, albo z parkingiem podwodnym za 30000 tys.

  30 1

Dalin przegrywa na wyjeździe z liderem. Wieczysta Kraków lepsza o dwie bramki. WIDEO

 • 4 paź 2021

  Albo cud, albo dobry bramkarz, że tylko 2 w plecy.

  10

Zakaz instalacji pieców i palenia węglem w Myślenicach? Radni przegłosowali rezolucję

 • 27 wrz 2021

  Dawajcie minusy. To nie lata 90, żeby palić pampersami, butelkami czy kolorymi kartonami. Coraz więcej ludzi zgłasza się do alergologa z problemami z płucami. Idź jeden z drugim w zimie na spacer po mieście, w co drugiej chacie dym na pół ulicy. Jagiellońska, Batorego, Senatorska, jeden dym. Kolejny problem, to samochody, kopcące gruzy z początku nowego tysiąclecia. Brak ścieżek rowerowych, wszechobecna ciasnota. Czemu ktoś uważa, że Myślenice to miejcowość dla turystów? 99% ludzi omija miasto obwodnicą, a w Niedzielę przejeżdżają tylko, żeby nie stać w korku na zakopiance. Likwidacja małych przedsiębiorców na rzecz wielkich korporacji Biedronka, Lidl, Kaufland, Tesco, Orlen, Mrówka. Przecież Myślenice to miasto kupieckie, z lokalnymi przedsiębiorcami. Można wymienić piec, ale za co? Skoro większość biznesów upadła. Teraz do władzy, NIEKONIECZNIE obecnie panującej. Zabraliście ludziom w tym mieście pracę, klimat i duszę.

  17 5

„To dzieje się znowu” – piszecie. Alarm przeciwpowodziowy w gminach Myślenice, Wiśniowa, Pcim, Raciechowice

 • 6 sie 2021

  Chętnie odpowiem na Twoje pytanie. Ogólny dostęp do kamieni spowodowałby, że ludzie masowo wywoziliby je na wykorzystanie pod fundament, budowę ogrodzeń, pod wjazd do domu. Przecież jak za darmo to tylko głupi by nie brał. To samo dzieje się z murem chińskim, z którego cegły kradzione są do budowy domów.

  4 2
 • 6 sie 2021

  Dlaczego dziwicie się ludzie, że wszystkich zalewa? Rzeka ma swoje koryto, jak można je uregulować, pogłębiając dno? wysypując kamienie? Wycinamy coraz więcej drzew, których korzenie "zatrzymywały" wezbraną wodę. Zatkane melioracje, odpływy. Niedługo kupska będą nam się na drogę wylewały. Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić, bo nic nie zrobisz, a będzie coraz gorzej. Mam tylko jedną radę dla tych, których interesuje mój post i którym chciało się go przeczytać. Jeśli macie możliwość to ubezpieczcie swoje nieruchomości. Kwota jest stosunkowo niewielka, a w razie utraty dobytku, nie macie co liczyć na państwo.

  43 1

Sanepid zbadał jakość wody w tzw. „dzikich kąpieliskach” na Górnym i Dolnym Jazie

 • 7 lip 2021

  Czemu wiecznie narzekacie. Już nie pamiętacie jak z 8 lat temu za mostem po prawej i lewej był szczery las, wtedy nic nie było. Teraz place zabaw, alejki, miejsca do wypoczynku, buski z jedzeniem, lodami. Mam jeszcze małą nadzieję, że ktoś weźmie się za stary kemping na małpim.

  12 9

Sułkowice inwestują w zalew i infrastrukturę. „Przyciąga mieszkańców i turystów”, ale „nie jest czynnym kąpieliskiem”

 • 4 lip 2021

  A co zbliżają się wybory?

  5 1

Pomysł na gminę lub powiat? Samorządowcy pracujący nad strategią włączają w nią mieszkańców

 • 18 lut 2021

  Zacznijmy od postawienia kilku pytań. Czy Myślenice są atrakcyjnym miastem dla młodych? Czy znajdą tu pracę, aby móc pozwolić sobie na mieszkanie za 400tyś. złotych? Czy zarabie jest tak wielką atrakcją, że możemy być z niego dumni? Czy kąpiel w butelkach i puszkach nad Rabą jest bezpieczna? Dlaczego małe sklepy wokół rynku plajtują, bo nie mają klientów? Dlaczego nie mogę nigdzie zaparkować bez pobierania bileciku? Dlaczego sklepy alkoholwe 24H wyrastają jak grzyby po deszczu? Dlaczego rejestrując samochód muszę spędzić w urzędzie 8 godzin?
  Powiem krótko, to co mamy teraz zawdzięczmy poprzednim "włodarzom". Wyprzedaż ziemi za bezcen, podejrzane przetargi, likwidacja PKS. Stwórzmy to miejsce atrakcyjnym dla młodych ludzi, żeby mogli i chcieli tu normalnie żyć, bo jak narazie to patrzą, żeby jak najszybciej stąd zwiać.

  11 10

Kurier miał zostać obrabowany dzień przed Wigilią. Okazało się, że „napadł” go kolega, a pieniądze podzielili między sobą

 • 5 lut 2021

  Gang Olsena. A tak na poważnie, to nie rozumiem, po co robić sobie taki przypał za kilka stówek...

  21

Ranking najlepszych Liceów i Techników w Polsce. Myślenice reprezentują cztery szkoły

 • 2 lut 2021

  System nauczania w Polsce nie pomaga, ani nie przygotowuje młodego człowieka do wejścia w dorosłość. Kończąć gimnazjum nie wiedziałem co chcę w życiu robić. Nikt nie rozmawiał ze mną o moich zainteresowaniach, ani nie doradził mi czy wybrać zawód czy studia. Jedyne co słyszałem to wyśmiewanie się ze szkół zawodowych przez niektórych nauczycieli w gimnazjum i słowa matki "idź na studia, idź na studia". Teraz co? wielkie nic mi z tego przyszło, że skończyłem 1 LO, ale nie skończyłem studiów. Dobrze zarobię, ale tyram fizycznie po 12 godzin. Jeśli to czytasz młody człowieku to mam dla Ciebie radę. Jeśli jesteś na tyle inteligentny, żeby iść do LO to wybierz klasy od A-C, ucz się na bierząco i nie opuszczaj zajęć, czytaj dużo książek, słuchaj nauczyciela na lekcji i nie pajacuj, nie jesteś od niego mądrzejszy. Możecie nadawać na Dyrektora, ale to jedyna osoba, która nie skreśla człowieka, gdy ten się pogubi.

  23 1

Myślenicki Alarm Smogowy analizuje działania antysmogowe w Myślenicach i Skawinie. "Są lata świetlne przed nami"

 • 22 sty 2021

  Przebywam zarówno w Skawinie jak i Myślenicach nieustannie od 5 lat. Nie porównujmy tych gmin względem siebie i dbałości o czyste powietrze. W Skawinie jest MPK dojeżdżające do Krakowa z pobliskich miejscowości, jest pociąg jadący przez Radziszów czy Rzozów, jest większa strefa przemysłowa, bloki nie są budowane w centrum tylko na obrzeżach ("lepszy przeciąg"), a to są czynniki również wpływające na jakość powietrza. U nas remontujemy kapliczki za 200tyś i robimy kostkę pod kościołem, a nie mamy na dopłaty do kotłów.

  85 36

Lubisz przycisnąć na Zakopiance? „Kierowcy jeżdżący poprawnie nie cierpią tej drogi”

 • 8 sty 2021

  Myślenice to tzw. "sypialnia dla Krakowa", wielu ludzi podróżuje codziennie zakopianką do pracy i z pracy. Frustracja narasta, gdy człowiek wystoi się w korkach w Krakowie, miał zły dzień w pracy, nie lubi ludzi, przeżywa niepowodzenia dnia codziennego etc. Finalnie na zakopiance dostaje wiatru w żagle, chce się wyżyć, mrugać światłami, wymachiwać rękami, Kiedy widzę, że policja zatrzymała kogoś myślącego, że jest ponad prawem, kogoś w super ekstra furze, lśniącym demonie szos to od razu mi się micha cieszy i mam lepszy dzień :).

  8 1

Tak wyglądają płuca po dwóch tygodniach spędzonych na Rynku w Myślenicach. Co w tym czasie pokazał pyłomierz?

 • 21 gru 2020

  Pamiętam jak około 25 lat temu Myślenice były miłym, niezbyt gęsto zabudowanym miasteczkiem. Na miejscu galerii był PKS, a wokół zarośla, które można było przerobić na jakiś mały park. A TERAZ KURCZE WSZĘDZIE Jania Construkciony, 4 Orleny, sieciówki gdzie nikt nie kupuje, parkingi na samochody ze Stróży i Pcimia. Nasze miasteczko niewątpliwie straciło urok i zostało bardzo zanieczyszczone co jest zauważalne na rynku.

  72 6

To od lat jedno z najgroźniejszych skrzyżowań. Kolejne zderzenie i trzy osoby poszkodowane

 • 7 gru 2020

  Moim zdaniem zakopianka to najgorsza droga na świecie. Znajdziemy na niej: pieszych, rowerzystów, motocyklistów, policjantów, fotoradary, przejścia dla pieszych, skrzyżowania (ala Indie), dzikie zwierzęta, zbyt brawurowych kierowców, zbyt wolnych kierowców, busy, MPK, szwagropoly, ciężarówki, dostawczaki, Tiry, karetki pogotowia, no wszystko. Lekka stłuczka o godz.6 rano, pas zablokowany, korek 20 kilometrów...

  34 4

Epidemia nabiera rozpędu. Ponad 16 tys. zakażeń w kraju. W powiecie myślenickim jak dotąd zmarło 7 osób

 • 27 paź 2020

  Ja się cieszę, że pojawił się COVID-19. Dzięki niemu nie ma już terroryzmu, wojen, nowotworów, samobójstw, morderstw, wypadków ze skutkiem śmiertelnym, napadów, afer typu ambergold, bezrobocia. W sumie same plusy ten wirus

  21

"Złoty pociąg". Czy nadjedzie i kto powinien za niego zapłacić?

 • 14 paź 2020

  Ile lat jeszcze będziecie mydlić ludziom oczy tym pociągiem? Od kiedy żyję to słyszę pociąg bedzie i dalej to samo, to liczenie, obliczanie kosztów, 3 wojna. Nic tu nigdy nie będzie i koniec

  13 2

Wychowanek Orlików Myślenice zagrał w sparingu pierwszej drużyny Wisły Kraków

 • 14 sie 2020

  Dalin to kolesiostwo i znajomości a nie wyławianie talentów.

  6 1