Mieszkańcy od lat domagają się przejść dla pieszych. Czy powstaną?

 • 13 lut 2019

  Dokładnie. Debata na temat oczywisty, jakim są przejścia dla pieszych. Jeśli mieszkańcy będą chcieli zrobić przejście, ale oświetlone to pewnie trzeba będzie zwołać jakieś sympozjum kilkudniowe.

  12 10

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

 • 28 lip 2018

  @Adam 99 - oczywiście, jeśli Tusk z kolegami z partii wybierze fachowców znających się na swojej robocie to nie będzie mi to przeszkadzać. Bez różnicy czy wybrał ich Tusk czy Kaczyński. Z góry zakładacie, że jak będę ich wybierać politycy to staną się oni jakimiś krętaczami, wydającymi wyroki w zgodzie z duchem partii. Teraz sędziowie są wybierani inaczej, a patologia straszna.

  15 3
 • 28 lip 2018

  kkkk - to wy jesteście naiwniakami sądząc, że bronicie "wolnych sądów", a tam na serio bronicie starych, skostniałych, skorumpowanych układów z poprzedniej epoki. Lepiej g**na nie ruszać - lepiej niech dalej leży i śmierdzi. A to tylko aktualny rząd robi takie dziadostwo obsadzając swoimi ludźmi etaty państwowe? Janów Podlaski - no nie dam rady. Poprzedni rząd przez 8 lat prawie zlikwidował polskie wojsko - ale co tam, ważniejszy jest Janów Podlaski.

  kkkk napisał/a:

  Nie zgadzam się z twierdzeniem, że " tak mało osób popiera protesty w obronie "wolnych sądów"". Mnóstwo osób popiera protesty, tylko... nie chce im się wstać z sofy przed telewizorem. A to jednak coś innego, niż niepopieranie.

  - mój hit :)
  To tak jakby powiedzieć, że dużo osób chce schudnąć, ale zamiast iść na siłownie wolą iść na kebab i przez to nie chudnąć. Albo, że komuś marzy się nowy samochód z salonu, ale jest na zasiłku dla bezrobotnych i w sumie mu na nim wygodnie, tylko przez to go nie będzie stać na taki samochód. Dla chcącego nic trudnego - tym bardziej nie powinien być to problem dla kogoś kto mieszka w małych Myślenicach, żeby się wybrać na taki protest pod Sąd na 30 min. Skoro sprawa jest tak poważna i zagrożona jest wolność i demokracja Polski, a ktoś wybiera siedzenie przed TV - to chyba jest coś nie tak.

  16 9
 • 28 lip 2018

  A teraz sędziowie są wybierani w jaki sposób i jak wygląda praca sędziów i sądów w PL? Teraz rozumiem, że są wybierani tak jak być powinni i wszystko jest cacy? Mam głęboko gdzieś kto będzie ich wybierał. Niech tylko będą to ludzie, którzy znają się na swojej pracy i są uczciwymi ludźmi.
  @mirek - komentarz bardzo popularny w internetach, czyli "ważne żeby odpalić grilla, nażreć się kiełbasy i napić piwa". Wszechwiedzący internauta, który potrafi zdiagnozować problem i swoim bystrym komentarzem wyjaśnić dlaczego tak mało osób popiera protesty w obronie "wolnych sądów". Z resztą przyjdą wybory to wszyscy przeciwnicy tych reform będą mieć pole do popisu. Idźcie do urn, zagłosuje na kogoś innego, a wtedy wszystko pozostanie tak pięknie jak jest teraz.

  15 5
 • 27 lip 2018

  @Adam 99 - mogę się założyć, że gdyby podobne działania względem sądów podejmowała PO/Nowoczesna/PSL/SLD to ci sami ludzie staliby pod sądami, tylko trzymaliby transparenty z hasłami typu: Brawo PO! Żądamy sprawiedliwych sądów! Dość niesprawiedliwości w sądach! Chcemy reform! itp. Tak jak powiedział mknp - to są ludzie, którzy są antyPISEM. Dla nich nie ma większego znaczenia jakie reformy chce się przeprowadzić, co zakładają, co zmieniają. Z resztą doskonale to widać jak dziennikarz wchodzi w tłum i pyta się: przeciwko czemu pan/pani demonstrują? "Bo jest łamana konstytucja" A na pytanie gdzie? w jakim miejscu? dlaczego pan/pani tak sądzi to już odpowiedzi dziennikarz nie usłyszy.
  A po drugie - na chorobach się nie znam, ale twój przykład to jakiś absurd. Według mnie sytuacja w sądach wygląda jak budynek, który grozi zawaleniem. Ty pewnie chciałbyś go ratować wstawiając nowe okna, drzwi i zmieniając dach. Może podparł byś go jeszcze kilkoma tyczkami. A jego się już uratować nie da, trzeba zburzyć i wybudować od podstaw coś solidnego.

  42 19
 • 27 lip 2018

  Może to właśnie młodzi ludzie mają dostęp do szerszego spektrum informacji i potrafią sobie dzięki temu wyrobić własne zdanie na temat obrony "wolnych sądów"? Sądów, które są niesprawiedliwe, sprawy, które w innych krajach rozwiązuje się w tygodnie, a u nas trwają lata, a sędziowie są często uwikłani w różnego rodzaju układy finansowo-towarzyskie? Czego wy chcecie bronić? Tutaj taki przykład jak działają wolne i sprawiedliwe sądy w naszym kraju - https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/szokujacy-wyrok-ws-zgwalconej-tlumaczki-z-elblaga/285zfd3 . A takich spraw jest mnóstwo.

  74 20
 • 26 lip 2018

  A wiadomo coś czy im się udało obronić te "Wolne Sądy"?

  69 38

Robi się ciepło. Rusza sezon na wypalanie traw. Grozi za to mandat a nawet areszt

 • 9 kwi 2018

  A w Chinach jedzą psy. Rozumiem, że u nas też się je powinno jeść? Poza tym w Australii trawy głównie są wypalane w celach prewencyjnych, tak aby pożary które często obejmują ogromne tereny nie miały się gdzie rozprzestrzeniać.

  25 6

Lipiec miesiącem miast: Która miejscowość dobrała najlepszych wykonawców?

 • 8 lip 2017

  A gdzie Sławomir lub Czadoman.

  5 8

Myślenice: Pod estakadą powstanie parking. Ma pomieścić prawie 100 samochodów

 • 25 maj 2017

  Jednym słowem, "Idą wybory".
  Oby nie była to tylko wyborcza retoryka.

  3 4

DEBATA: Czy w Myślenicach jest miejsce dla komunikacji miejskiej?

 • 26 kwi 2017

  Z ciekawości zobaczyłem sobie na plan budżetowy Myślenic na 2017.

  Wydatki.

  60004 - Lokalny transport zbiorowy = 10 000,00
  80113 - Dowożenie uczniów do szkół = 818 616,00
  Inne przykładowe
  630 - TURYSTYKA = 2 900,00
  757 - OBSŁUGA DŁUGU PUBLICZENGO = 5 257 652,00
  75818 - Rezerwy ogólne i celowe = 1 641 198,00
  w tym:
  rezerwa ogólna budżetu 200 000,00
  rezerwa celowa na wydatki oświatowe bieżące 761 198,00
  rezerwa celowa na wydatki bieżące w Sołectwach 200 000,00
  rezerwa celowa na inwestycje i zakupy inwestycyjne 100 000,00
  rezerwa celowa na realizację zadań własnych z zakresu
  zarządzania kryzysowego 380 000,00

  Dochody z których można by pokryć.
  Wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (0010) = 33 367 615,00
  wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych (0020) = 600 000,00 (błe he he he)
  wpływy z podatku od nieruchomości (0310) = 20 280 000,00

  Wniosek nasuwa się sam i szkoda czasu na bicie piany.

  2

Powiat myślenicki: Policja wystawiła 115 mandatów za prędkość. To dane z jednego dnia

 • 8 kwi 2017

  Nadgorliwość rozumiana jako dawanie mandatów za przekraczanie prędkości ... Ciekawe rozumowanie. Niedługo Policja nie będzie mogła za nic karać, bo według niektórych nadgorliwością ze strony Policji jest karanie za przekraczanie prędkości, parkowanie w miejscach niedozwolonych czy picie alkoholu w miejscach publicznych.

  23 17

Ten problem sygnalizujecie od lat. Czy policja z nowym komendantem zrobi porządek z parkowaniem?

Myślenicki Festiwal Lata 2017: Kto powinien wystąpić i co zmienić w tej imprezie?

 • 29 sty 2017

  Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do sprawdzonej formuły, czyli Dni Myślenic (a przepraszam - "Myślenicki Festiwal Lata" :D) przez 3 dni. W każdy dzień wykonawca z innego gatunku muzycznego. Każdy znalazłby coś dla siebie. I dajcie sobie spokój z takimi pseudo-gwiazdami jak Margaret, bo to są wykonawcy sztucznie kreowani i pompowani przez wytwórnie i producentów muzycznych. W teledyskach prezentują się okazale, ale występ na żywo brutalnie weryfikuje ich umiejętności wokalne.

  90 5

Droginia: W poślizg wpada się w ułamku sekundy. Nawet przy niewielkiej prędkości [WIDEO]

 • 15 sty 2017

  Lubię stronę miasto-info i często z niej korzystam, ale artykuły są pisane niedbale. 1. Najpierw była informacja, że działo się to w Osieczanach - później zmieniono informację, że to Droginia 2. Z początku była informacją, że to kobieta odwozi dwójkę dzieci do szkoły tym samochodem - teraz tej informacji również nie ma w artykule 3. Skąd wiadomo, że prędkość tego samochodu jest niewielka? Pomijając to wszystko, uważam, że drogi w Myślenicach i okolicach są w zimie kiepsko utrzymane. Śniegu nie ma zbyt wiele i nie ma co odśnieżać to fakt, ale wszędzie jest bardzo ślisko i należałoby jakoś temu zaradzić.

  21 1

W Harbutowicach i w Sieprawiu już jeżdżą. Chełm startuje w sobotę

 • 12 sty 2017

  Chełm startuje 14 stycznia, a w Harbutowicach jeżdżą już od 1 stycznia. 2 tygodnie straty w branży, która działa 3 miesiące w roku, to bardzo dużo. Ciekawe jaki jest powód, że inne stoki w okolicy ruszyły dużo szybciej niż ten w Myślenicach.

  33 7

Zmian na święta na Zakopiance jednak nie będzie. Wykonawca zapowiada budowę...

 • 23 gru 2016

  Powodzenia przy powrotach po Sylwestrze z Zakopanego w kierunku Krakowa. Przy dwóch pasach były gigantyczne korki, więc szkoda myśleć, co się teraz będzie działo.

  24 1

Kto w tym mieście jest odpowiedzialny za odśnieżanie?PORAŻKA

 • 29 lis 2016
  t-34 napisał/a:

  A gdzie ty masz dramat ??? przecież jeszcze nie ma co odśnieżać !!! Ludzie wam się chyba od tego dobrobytu w dupach poprzewracało !!

  Dramat to był w dosłownym znaczeniu tego słowa. Jeśli według ciebie dbanie o stan drogi w zimie polega tylko na jej odśnieżaniu to jesteś w mega błędzie. Jeśli jest szklanka na drodze mimo tego, że nie ma śniegu (tak jak teraz) to uważasz, że wszystko jest w porządku?

  12 2
 • 29 lis 2016

  W poniedziałek (28.11) to była istna tragedia na drogach. Jadąc ok. 17:30 do Jasienicy przez Bysinę auta stały na drodze w korku, bo było tak ślisko, że nie dało się jechać po prostej, a co dopiero pod górę. Tak samo pod Tarnówkę. Nie dało się zjechać do centrum i na Zakopiance, tworzył się przez to korek sięgający nie wiadomo dokąd. Musiałem jechać do Jasienicy przez Rudnik i Sułkowice i przy zjeździe korek ciągnął się dalej. Po drodze kilka aut w rowach. Ciekawe czy ktoś beknie za taką sytuacje?

  5 1

KTO ODŚNIEŻA W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI: Nie daj się zimie. Zaskocz drogowców

 • 29 lis 2016

  W poniedziałek (28.11) to była istna tragedia na drogach. Jadąc ok. 17:30 do Jasienicy przez Bysinę auta stały na drodze w korku, bo było tak ślisko, że nie dało się jechać po prostej, a co dopiero pod górę. Tak samo pod Tarnówkę. Nie dało się zjechać do centrum i na Zakopiance, tworzył się przez to korek sięgający nie wiadomo dokąd. Musiałem jechać do Jasienicy przez Rudnik i Sułkowice i przy zjeździe korek ciągnął się dalej. Po drodze kilka aut w rowach. Ciekawe czy ktoś beknie za taką sytuacje?

  31 10

Myślenicki Festiwal Lata: Koncerty odwołane. Zagrają Bracia i DJ

 • 3 lip 2016

  Proponuję pociągnąć do odpowiedzialności finansowej gwiazdę sobotniego występu na DM, oczywiście jeśli spóźnienie nastąpiła tylko i wyłącznie z jej winy. Jeśli pracownik spóźni się do pracy 30 min. to czekają go konsekwencje. W identyczny sposób należy traktować osobę, której koncert miał się zacząć o określonej godzinie. Stąd apel do Miasta i Gminy Myślenice, czy kto tam wyłożył ciężkie pieniądze z kieszeni obywateli na ten koncert, aby również pociągnęły gwiazdę Margaret do odpowiedzialności finansowej. Oczywiście tak się nie stanie, bo polskie gwiazdki traktuje się inaczej niż zwykłego obywatela i mogą one robić i mówić, co im się żywnie podoba - bez konsekwencji.

  114 1

Galeria Myślenicka - ile pociągnie?

 • 29 maj 2016
  alex_07 napisał/a:

  Co do CCC to przenieśli się zapewne ze względu na większy metraż, a parking faktycznie jest plusem

  Jeśli uważaliby, że ich sklep będzie świecił pustkami, to na pewno nie przenieśliby go do GM tylko ze względu na większą powierzchnię.

  6 5
 • 29 maj 2016

  To jest bzdurą, że jestem tam prawie codziennie, i w kawiarni zawsze jest kilka stolików zajętych. Bardzo dużo osób kupuje też lody i przechadza się z nimi po Galerii i na serio łatwo to zauważyć. Jeśli ktoś twierdzi, że między stolikami "hula wiatr" to jest to zwykłe kłamstwo, stąd mój mało elegancki komentarz :)
  Zgadzam się natomiast, że kilka sklepów świeci pustkami. Natomiast do sklepów, które nie narzekają, a które wymieniłeś (Intermarche, KIK) należało by jeszcze dodać: RTV Euro AGD, Aptekę ZIKO czy 50style.
  Z resztą polecam wycieczkę w tygodniu do Galerii Krakowskiej - też znajdziecie godziny i sklepy świecące pustkami, więc nie jest to nic nadzwyczajnego.
  A tak najbardziej rozbraja mnie podejście wielu osób do inwestycji jaką jest GM - ktoś sobie za swoje pieniądze wybudował obiekt i wiele zaryzykował, a na dodatek ułatwił życie niektórym osobom (czytaj użytkownik alex_07, które mogą sobie zamiast na idiotycznie skonstruowanym parkingu Dekady zaparkować spokojnie na wygodnym parkingu GM, mimo, że z niej nie korzystają i tylko krytykują).
  A jeśli ktoś mi zarzuci że przesadzam, to wystarczy sobie zerknąć na tytuł tego postu: Galeria Myślenicka - ile pociągnie? Czyli nie jest to żadne pole do dyskusji, bo ktoś z góry zakłada, że inwestycja jest z góry skazana na porażkę, mimo tego, że od jej otwarcia minęło zaledwie pół roku.

  11 9
 • 29 maj 2016
  alex_07 napisał/a:

  Jest jeszcze kawiarnia, ale pomiędzy stolikami hula wiatr bo nie zdarzyło mi się jeszcze widzieć tam żywej duszy.

  Taaa ... Ciężko brać pod uwagę resztę wpisu, jeśli ktoś gada takie bzdury.

  alex_07 napisał/a:

  To było do przewidzenia, że tak będzie. Galeria nie jest w stanie zagrozić Dekadzie.

  W takim razie ciekawe, dlaczego CCC zrezygnowała z miejsca w Dekadzie i przeniosło się do GM? A poza tym, jeśli Dekada wypaliła, dlaczego GM ma nie wypalić. Stoją w tym samym miejscu, a GM ma plus w postaci: zdecydowanie większych parkingów, wolnych miejsc na kolejne lokale, toalet itd.

  9 15